Walcherse kritiek op het Landbouwschap Zeeuwse Almanak Lo vit ran .MISTER CORY" ONTVLUCHT CHICAGO'S SLOPPEN KADERDAG IN GOES VAN DE PLATTELANDSVROUWEN Agenda 2 PROV IN C1ALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 5 MAART 1958 IN VERGADERING Z.L.M.-AFDELING Weinig vertrouwen in „melkbeleid" Tijdens de vergadering van de kring Walcheren van de Z. L. M., die dinsdagmiddag in de Bogardzaal te Middelburg ge houden is, heeft de kringvoor zitter, de heer A. W. Cevaal, opgemerkt, dat het Landbouw schap zicli de laatste tijd wel van een slechte zijde heeft la ten zien. Vooral had de heer Cevaal aanmerkingen op het rapport van het Landbouw schap, waarin de mening van de stedeling over de boer ge vraagd wordt. Hij hoopte, dat de algemeen secretaris van de Z. L. M., mr. J. F. G. Schlinge- mann, die tijdens deze vergade ring aanwezig was, nogmaals aandacht zou besteden aan „dit minderwaardige rapport", zo als de heer Cevaal het noemde. „De zuur verdiende centen van de boer zijn toch wel op waardiger wij ze te besteden", meende de kring voorzitter, die tot slot opmerkte, dat er momenteel belangrijker zaken zijn, waarover het Landbouwschap zich kan beraden. De heer Schlingemann noemde het rapport een „ongelukki ge stunt", hoewel hij de vergadering er op wees, dat het met de beste be doelingen is opgemaakt. In zijn jaarrede ging de heer Ce vaal voorts nog in op het moeilijke boerenjaar, dat 1957 geweest is. Hij stipte aan, dat er veel gedupeerde collega's zijn, die grote financiële stroppen hebben geleden, met name door het aardappeldrama en de slech te suikerbieten. Hij noemde de resul taten in de veehouderij beter en acht te het in dit verband mogelijk, dat meerderen zich op deze bedrijfstak zullen toeleggen. Aan het slot van zijn toespraak dankte de heer Cevaal de twee afge treden hoofdbestuursleden, de heer W. de Buck en S. de Visser voor het werk, dat zij in het hoofdbestuur heb ben verricht. De heer Cevaal riep de aanwezigen op om de organisatie krachtig op te bouwen, zodat de land bouw de plaats weer krijgt waarop zij recht heeft. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer P. Wiele- maker bleek, dat het ledental van de kring stabiel gebleven is. Het jaar eindigde met een goed slot van 76.17. Paraat zijn Na de pauze hield mr. Schlinge mann een causerie, waarin hij en- Advertentie) Bevrijdt U van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor To- gal. Togal, het middel bij uitne mendheid. dat baat waar andere fa len. Tc,gel zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,10 en 8,88. kele actuele landbouwaangelegen- heden aan een nader onderzoek onderwierp. In het begin van zijn betoog merkte de heer Schlinge mann op, dat de landbouwer de gehele ontwikkeling van de laat ste tien tot twaalf jaar in het oog moet houden. „De onwetendheid over de landbouw is groot", aldus de algemeen secretaris, „en dat is wel begrijpelijk, want de onwe tendheid van de boer over de an dere bedrijfstakken is welhaast even groot". Vervolgens ging de heer Schlinge mann nader in op de maandag door minister Vondeling bekendgemaakte melkprijs, waarbij hij er op wees, dat deze de instemming van het Land bouwschap totaal niet heeft. Uitvoe rig ging spreker in op de vraag, waarom de minister de prijs 0.95 cent lager heeft vastgesteld dan het Land bouwschap heeft voorgesteld. Als eer ste geschilpunt tussen de minister en het Landbouwschap noemde de heer Schlingemann het feit, dat de minis ter niet bereid is gebleken de hoge pachtprijzen, die door minister Mans- holt zijn vastgesteld, in de kostprijs te berekenen. Voorts ging de minister niet akkoord met het door het Land bouwschap voorgestelde rentegamma van 5 pet van het in het bedrijf ge stoken kapitaal. De bewindsman ver- Advertentie) Verhoogt uw weerstand met: geselecteerde levertraan QiuZr I VcÖuttótUOS Ci M eveneens B verkrijgbaar in geconcentreerde V vorm als parels of druppels ^Ba anderde dit in 4',4 pet. De minister wil deze melkprijs ga randeren, maar daarbij niet de melk- hoeveelheid opvoeren boven die van vorig jaar. De heer Schlingemann was bevreesd, dat deze regeling de boer niet zal helpen. Men is eerder geneigd meer te produceren teneinde een hoger inkomen te krijgen. De heer Schlingemann wees er ver der op, dat het op de weg van de zui- velwereld ligt om het gebruik van melk per hoofd van de bevolking te stimuleren, daar dit te weinig is. En tenslotte zal meer aandacht besteed moeten worden aan de smaak en de aroma van deze drank, aldus besloot de algemeen secretaris. FILMS IN ZEELAND Anna Magnani (Oscar 1956) in „The rose tattoo" ..Mister Cory", Alhambra (Vlissin- gen) is het verhaal van een jongeman uit de sloppen van Chicago, die ge noeg heeft van de armoede om hem heen en het besluit neemt om, het koste wat het koste, een carrière op te bouwen, die hem in staat zal stel len rijk te leven^ Zoals zovele Ame rikaanse miljonairs dat hebben ge daan, begint hij onder aan de maat schappelijke ladder, ten stelligste van plan om de bovenste sport zo snel mogelijk te bereiken. Het begin Is goed, hij komt ten minste in een omgeving die volkomen in zijn plannen past. Mister Cory, zoals hij dfen echter nog niet wordt genoemd, viordt hulpkelner in „Green Pines", een miljonairsclub. Door zijn handigheid geholpen weet hij al vlug op goede voet te komen met een rijke jongedame. Het is het begin van vele verwikkelingen. De titelrol in deze rolprent, die werd vervaardigd naar een verhaal van Leo Rosten, liet re gisseur Blake Edwards door Tony Curtis vervullen. Een Curtis met het uiterlijk van een „rock 'n roll"-ster. Kathryn Grant is het sympathieke zusje van de rijke jongedame. Op het doek van Electro (Middel burg) zien we „Davy Crockett, king of the wild frontier", de legendarische woudloper, die sneuvelde in de slag om fort Alamo en nu het ideaal is van alle Amerikaanse jongens, die nog van Indianenverhalen kunnen smul len. Fess Parker speelt de titelrol in deze Walt Disney-film en vecht op leven en dood met Indianen en beren. VAN in TOT ^3 ijpe SCHOOL IN OTHENE GESLOTEN. In Othene werd de christelijke la gere school gesloten. In Othene (ge meente Zaamslag) zijn namelijk niet zo heel veel kinderen, die op dé chris- MUIZEN Op school hadden ze een gevoelig liedje geleerd over een muisje, dat door boze mensen in een klem was gevangen en dat veel pijn leed. Nog 'helemaal onder de indruk was Ma rion, jongste dochter xiit een Oost- burgs gezin, thuisgekomen en met iets peinzends in haar blik ging ze die avond naar bed. De volgende morgen was ze al vroeg uit de veren en trad nog steeds peinzend de eetkamer bin nen, alwaar ze papa verraste, die op dit uur wat eenzelvig voor zich uit zat te ontbijten. Even keek ze hem nadenkend aan en piepte toen, met een fanatiek stemmetje, een wijsvin gertje beschuldigend geheven: Jul lie zijn echte dterenbulten!" Dat sloeg voorzover de heer des huizes op dat prille ochtenduur kon nagaan, nergens op. Zelfs toen hij het „bulten" in de geest had ver taald in „beulen", begreep hij. het niet, want zowel hij als zijn vrouv. plachten heel lief met dieren om te gaan. Maar langzaam ging hem toch een licht op een paar dagen tevo ren hadden ze wat zogenaamde „mui- zentarwe" gestrooid omdat die dier tjes al te opdringerig werden. Be hoedzaam heeft hij zijn dochter toen de noodzaak van die maatregel uit gelegd en nu heeft Marion haar ouders wel weer in genade aangeno men. Ze heeft begrepen, dat „die- renbulten" anders te werk gaan... telijke lagere school gingen en voor dit kleine aantal leerlingen kon men geen leerkracht aantrekken, zodat men niet anders kon doen dan de deu ren voorgoed te sluiten. De kinderen die op deze school zaten, gaan nu naar scholen te Zaamslag. Een kwart eeuw geleden waren er in Othene nog twee onderwijsinstellingen, nu is er niet één meer. Vooral de jeugd krijgt een tegenvaller te incasseren, omdat de nieuwe school in Zaamslag wel vier kilometer van de kom van Othe ne afligt. REGEN EN SNEEUW. Door regen en sneeuw is de water stand in de Zeeuws-Vlaamse kreken de laatste weken enorm gestegen. Zo zelfs, dat het peil uitsteekt tot boven het hoogste winterniveau van de laat ste jaren. Diverse polderbesturen moesten besluiten het personeel voor het schonen der sloten en waterleidin gen naar huis te sturen, omdat dc abnormale waterstand het normale werk verhindert. Maar bij draaiende wind hoopt men dat het waterpeil binnen enkele dagen voldoende zal zijn gezakt, zodat het werk hervat zal kunnen worden. Diverse laag ge legen weilanden in Zeeuwsch-Vïaan- deren staan blank, maar het water richtte nog niet veel schade aan. „SPUI". „Spui", voetbalvereniging uit Spui (gemeente Axel) speelt in de zater- dagmiddagcompetitie. Binnenkort krijgt Spui, en daarmee „Spui", een nieuw terrein. Het veld is reeds inge zaaid. De actieve voetballers, die in de laatste competitie zulke goede resul taten boekten, maken thans grote plannen om de bouw van een kleed lokaal te verwezenlijken. Men denkt tijdens de paasdagen een bazaar te houden voor dc benodigde gelden. Ook zal een attractieve verloting, waarvoor reeds vele prijzen werden geschonken, „Spui" tot steun zijn. In Luxor (Vlissingen) draait een film met een lugubere titel. „De zwarte zweep" is de bijnaam van een bendeleider, die in het bekende wilde westen een hele streek terro riseert. Een heldhaftig cowboy (Hugh Marlowe) echter weet, na dat vier meisjes door de schurk zijn overvallen, een eind te maken aan het optreden van de boef. Elvis Presley is te zien en te beluis teren in Grand (Goes), Hij vult er de zaal met ferme „rock 'n roll"-gelui- den. Samen met Lizabeth Scott. Da film heet „Loving you". DONDERDAGCYCLUS Donderdag draait ook in Electro (Middelburg) een muziekfilm. Het genre muziek is hier echter wel een beetje anders dan in de vorige Koor en orkest van het operatheater in Rome geven met solisten een uit voering van Puccini's opera „Tosca", onder leiding van de dirigent Oliviero de Fabritiis. „Brief van een onbekende vrouw", Grand (Goes) werd al eerder in Zee land vertoond en in deze rubriek be sproken. Anna Magnani, die in 1956 de „Os car" won, speelt de hoofdrol in de filmversie van het toneelstuk „The rose tattoo" van Tennessee Williams. Als een Italiaanse naaister in een Amerikaans stadje, die haar man verliest en met haar dochter alleen achter blijft, toont zij zich een knap actrice, evenals Marisa Pavan, die de rol van de dochter vervult. Deze goe de film wordt In Alhambra (Vlissin gen) vertoond. De verdrogingen rond de Braakman Eerste Kamerleden pleiten voor getroffen bedrijven Bij de behandeling van de begroting van financiën voor 1958 in de afdelin gen van de Eerste Kamer hebben eni ge leden inlichtingen gevraagd over de maatregelen, welke de Dienst der Domeinen neeft genomen dan wel zal nemen ten behoeve van de bedreven, gelegen ten westen van de Braakman. Hun was ter ore gekomen, dat een groep van ongeveer 13 bedrijven se dert de inpoldering van de Braakman aldaar aan zeer ernstige verdrogings- verschyn.se I en lijdt. Zo zouden sedert het ogenblik, dat het eerste tij buiten dijks afwezig bleef, sloten, waarin te voren zoet water placht voor te ko men, droog zijn gebleven. Volgens de betroken rijkslandbouwconsulent wa ren de uitkomsten van deze door die verschijnselen getroffen bedrijven on- feveer 400 per ha gebleven beneden Ie van eveneens gecontroleerde z.g. L.E.I.-bedrqven. De hier het woord voerende leden zouden, indien het vorenstaande wer kelijk het geval zou zjjn, er sterk op willen aandringen de getroffen bedrij ven door de Dienst der Domeinen te doen helpen, b.v. door het beschikbaar stellen van nevenkavels ln de Braak man-polder, ten einde op die wijze de ze bedrijven weer enigszins rendabel te maken. Zy vestigden er hierby de aandacht op. dat deze gronden im mers mede bestemd zyn voor het sa neren van bedrijven, gelegen op het oude land. Kandidatenlijst P. v. d. A. De afdeling Brouwershaven van do Partij van de Arbeid vergaderde de zer dagen in hotel Ringeiberg onder voorzitterschap van de neer M. Mat- thysse. De kandidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezingen werd als volgt vastgesteld1. J. Dekker; 2. P. de Moor; 3. M. Matthijsse; 4. A. Duin houwer; 5. J, Malipaard; 6. G. Nou- wenNoorthoek; 7. I. Eikema; 8. J. B. Grootjans; 9. A. Duinhouwerv. d. Linde; 10. W. v. d. Bos; 11. A. de Jon ge; 12. G. v. Zuidland. Eind van afzet Zeeuwse fruitoogst in zicht. Het zal met de afzet van de Zeeuw se fruitoogst van 1957 vlug gebeurd zyn. Was de oogst het afgelopen sei zoen door de beruchte nachtvorstscha- de toch al gering, de goede prijzen die voor de produkten betaald zijn, heb ben het tempo van de afzet nog wat versneld. Door de kleine oogst moest in de koelhuizen deze winter een groot gedeelte onbenut bleven, zodat het aanbod in tegenstelling tot andere ja ren niet groot is geweest, Hoe gering het aanbod nog is blykt lüeruit. dat men in Krabbendijke vorige week de laatste fruitveiling van dit seizoen al heeft gehouden. Op de veiling in Goes was er dinsdagmiddag voor de laatste maal van dit seizoen een fruitveiling. Ook in Kapelle is het aanbod niet groot meer, maar daar verwacht men nog vyf keer te kunnen veilen. Het zijn momenteel nog de Golden Delicious en Jonathan die het sorti ment uitmaken. De hoofdmoot wordt gevormd door de Golden Delicious die afkomstig is uit de gascellen. De prij zen blijven een stabiel karakter ver tonen. Golden Delicious lag voor de f-ove sorteringen deze week van 1.10 tot 1.30 in de markt. De fijne re maten noteerden 0.90 tot 1.13. Jonathan noteerde voor de grote ma ten van 1.05 tot 1.15 en voor de fij nere sorteringen van 0.85 tot 1. Het binnenland blijft een goede af nemer, terwijl voor export Frankrijk en België geregeld aan de markt zijn. Doordat de vellingen in Goes en Krabbendijke zijn uitgevallen, zal er voortaan, zolang er nog in Kapelle geveild wordt, begonnen worden om 1 uur. Werkloosheidscijfers in Zeeland iets gedaald In vergelijking met dc voorgaande maand is in februari j.l. de werkloos heid in Zeeland enigszins afgenomen. Het aantal bij de gewestelijke arbeids bureaus ingeschreven werklozen daal de namelijk van 5190 (4870 mannen en 320 vrouwen) op eind januari tot 4978 (4666 mannen en 312 vrouwen) op eind februari. Verdeeld over de verschillende ge westelijke arbeidsbureaus in Zeeland was de situatie als volgt: eind januari stonden te Goes ingeschreven 1116 personen (1024 mannen en 92 vrou wen) en eind februari 988 (898 man nen en 90 vrouwen); te Middelburg resp. 1243 (1205 en 38) en 1232 (1193 en 33); te Terneuzen 2098 (1961 en 137) en 2074 (1944 en 130) en te Zic- rikzee 733 (680 en 53) en 684 (625 en 59). Zeeuwse aardappeltelers over de termijnhandel. Dinsdagmiddag js in „Het Schut tershof" te Goes een contactbespre king gehouden met Zeeuwse aardap peltelers, waarbij een andere uiteen zetting is gegeven over de termijnhan del in aardappelen. Eind vorig jaar ls de Nederlandse Vereniging voor Ter mijnhandel in aardappelen opgericht, waaraan deelnemen de Nederlandse Federatie van Pootaardappelhandela- ren, de Vebena en de Venexa. Tijdens deze contactmiddag gaf een deskun dige van een makelaarsbureau te Am sterdam een uiteenzetting over de ter- mijnmarkt en -handel, waarbij hy de aanwezigen aan de hand van cijfer materiaal een en ander vertelde over de moelijkheden op de termijnmarkt. Hij wees er daarbij op, dat het in het algemeen gaat om de prijsrisico's te dekken. „LIBELLE-SHOW"IN ZEELAND Geen grote verrassingen - wel goede eenvoudige kleding. (Van onze redactrice). „Het leven is een lap katoen", zegt een bekende Nederlandse cabaretier in een van zijn liedjes en met een kleine variant op deze regel kan men te genwoordig zeggen „De zoniermode is een lap katoen". Want dc veredel de katoenen voeren de boventoon in de meeste zomermode-collecties van het ogenblik en' dit is ook het geval met de „Libelle-modeshow 1958" die deze week onze provincie bezoekt, en georganiseerd werd in samenwerking niet de Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal N.V. Gistermiddag was in het Schuttershof te Middelburg deze Libelle-collec- tie 1958 te zien; een collectie dio veel goede kleding voor de Nederlandse vrouw brengt, maar die op de keper beschouwd wel wat erg weinig nieuws ln zich bergt. Dat de vrouw in ons land in de eerste plaats „draagbare" kleding verlangt waarin ze goed, maar voor al niet te opvallend gekleed kan gaan, is voldoende bekend maar toch ziet men op een modeshow ook graag een paar voorbeelden van de allerlaatste Parijse mode hoe grillig die ook mag zijn en die ontbraken hier geheel. Hetgeen niet wegneemt dat de Libelle-collcctïe veel aantrekkelijks Model uit de Libelle-voorjaarscollec tie 1958: een driedelig cocktail-ensem ble van wollen stof in de moderne kleur berkenwit Opleving in mosselhandel In de afgelopen week was er onder de afleveringen aan de mosselhandel, zoals die regelmatig door de kwekers plaatsvindt, een belangrijke opleving te bemerken. Door de storm van vo rige week is op de verwaterplaatsen te Yerseke een belangrijke schade aangericht aan de daar ter verzen ding gereedstaande mosselen. De han del moest nu opnieuw worden bevoor raad. Planne om ten gevolge van deze belangrijke schadepost dc export maar stop te zetten gingen niet door. In de maand februari werden door Bruinlsser kweker afgeleverd 13.350 tonnen mosselen, namelijk 12.500 ton nen mosselen van de percelen ln de Waddenzee en 1850 tonnen uit Zee land. STREEKONT WIKKELING BESPROKEN Vraaggesprek, forum en filmvertoning. Op de kaderdng voor bestuursle den van de Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Zeeland, welke dinsdag in de „Prins van Oranje" te Goes is gehouden, heeft een tweetal deskundigen van de landelijke stich ting „Agrarische Sociale Voorlich ting" een vraaggesprek ingeleid over het onderwerp: „Hoe bevorderen wij de ontwikkeling van onze streek". Deze drukbezochte bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw W. van VeenVan Lochem te Oostburg, dio bij de aanvang der vergadering o.a. mevrouw S. C. de Cascmbroot baronesse van der Feltz welkom heette. Vervolgens was het woord aan dra. A. Stork en de heer J. E. de Vrieze, beiden in dienst van de landelijke stichting „Agrarische Sociale Voor lichting". Aan de hand van 'n vraag gesprek tussen deze deskundigen kre gen de aanwezigen een goede indruk Kon. onderscheidingen voor Zeeuwse landarbeiders. Wegens een 40-jarig dienstjubileum ln do landbouw zfjn vier inwoners van de gemeente 's-Hecr Arcndskerke be giftigd met de ere-mcdaillc in brons, verbonden aan dc Orde van Oranjc- Nassuu. Onderscheiden zijn de heer A. Walhout te Nieuwdorp, werkzaam op het bedrijf van dc fa. Kloct-Braam- se te Lewedorp, voorts J«c. Traas te Nieuwdorp, werkzaam op het bedrijf van de heer M. J. Vermue te Lewe dorp en de heren J. van de Berge en Joh. van Oosten, belden werkzaam op de hofstede Domeinplaat ln de Schen- gepolder. Burgemeester D. M. Vermet reikte maandag, de aan de onder scheiding verbonden eretekenen uit. Dezelfde onderscheiding ontvingen P. A. do Boeye, te Clinge, voorwer ker-landarbeider op het landbouwbe drijf van A. C. J. de Deckere en P. dc Jonge, te Serooskcrke (W land arbeider op het landbouwbedrijf der cultuur-maatschappij „Loverendale". van de moeilijkheden en mogelijkhe den op het platteland ten aanzien van de argrarisch-sociale voorlich ting. Daarbij kwam onder meer ter sprake de zakgeld-loonkwestie van op het bedrijf werkende kinderen, boedelscheiding, bedrijfssplltsing, be roepskeuze en beroepenvoorlichting. Dra. Stork en de heer De Vrieze gin gen er van uit, dat men op de hoogte dient te zijn van de behoeften in de streek en de mogelijkheden, die ter plaatse worden geboden. Voorts moe ten de mensen uit de streek in het werk worden betrokken, zodat zij zelf leiding kunnen geven aan praat avonden en dergelijke. Daarnaast moet men kunnen steunen op de ad viezen van deskundige voorlichters. Na afloop van dit vraaggesprek werd een forum gevormd, waarin naast mej. Stork en de heer De Vrie ze zitting hadden mej. J. van Es, wo- ningconsulente, in dienst van de stichting Huishoudelijke voorlichting ten Plattelande, mej. A. v. d. Leeden, landbouwhuishoudconsulente der Z.L. M. en mej. B. v. d. Plassche, land- bouwhuishoudonderwijzeres in dienst van de Streekverbeteringscommissie Zak van Zuid-Beveland. Dit forum kreeg nog tal van vragen te beant woorden, waaruit duidelijk bleek dat de Zeeuwse plattelandsvrouwen zeer geïnteresseerd zijn in dit onderwerp. In de middaguren werden twee films vertoond, numclijk één over een gigantisch streek verbeterings plan van enkele tientallen jaren geleden in dc Tennessee Vallei in de V.S. en een film over de huis houdkundige voorlichting, geti teld: „Eigen haard, meer waard". Aan do hand van een flanelbord gaf mej. Stork tenslotte nog een nadere uiteenzetting over dc huis houdkundige voorlichting. Dc pre sidente, mevrouw Van VeenVan Lochem sprak een slotwoord, waarbij zij de inleidster en de in leider een boekenbon aanbood. VERGADERING UITGESTELD. De provinciale voorjaarsvergadering van de bond, die op 29 april te Re- nesse zou worden gehouden, is een week uitgesteld. Deze bijeenkomst is thans bepaald op 6 mei a.s. te Re- nesso. te zien geeft en het predikaat „goe de gedistingeerde kleding" beslist verdient. De stoffen waarmee gewerkt is, zijn over het algemeen heel mooi; geen bizarre dessins behalve in een enkel sportief vakantie-jak maar rustige, vaak gedempt getinte ontwerpen die ook voor de kleding der oudere vrouw mogelijkheden bie den. Voor de grote maten is er een aantal goede modellen, waarvan met name de ..chemisiers" de over hemdjaponnen genoemd dienen te worden: in een oosters dessin, in een eenvoudig grijs-wit patroontje, of in een donkere imprimé. Ook de mantelkostuums met los se rechte jasjes zijn heel geslaagd, van een niet aan seizoenen gebonden eenvoud en in goedgekozen, vaak grof geweven stoffen: een jeugdig pakje in steenrood, een groen man telpak met gedessineerde voering (van dezelfde stof als de bijbehorende blouse), een trois-pièces in rose-witte ruiten. De robe-manteau, die prakti sche wandeljapon, heeft ook een plaatsje in deze collectie: in licht beige gestreept en in konings- blauw. En koningsblauw is ook een uitermate geslaagd wollen cocktailjurkje met jasje, dat in één adem genoemd kan worden met een driedelig wollen cocktail ensemble in de moderne tint ber kenwit. Strandkleding is er ook, onder meer een lief wit-groen driedelig strand- pakje met roze roosjes, waarbij een losse overrok behoort. En bij de avondjaponnen welke aan het slot van deze show het witte bruidstoilet om lijsten, is een aantrekkelijke oplos sing van het probleem der uitgaans- kleding: een korte nauwsluitende avondjurk, waarover een losse lange rok kan worden gedragen die boven dien als cape dienst kan doen, waar door een cocktail-ensemble ontstaat. Deze praktische combinatie is uitge voerd in witte stof, bedrukt met een motief van grote bleekrose rozen. De Libelle-modeshow 1958, die gis teravond nogmaals te zien was in het Middelburgse Schuttershof, wordt vandaag getoond, in het Grand Hotel „Rotterdam" te Terneuzen, en mor gen in de „Korenbeurs" te Goes. Advertentie LIBELLE - MODESHOWS Alle op deze shows getoon de stoffen zijn voor Zee land uitsluitend verkrijg baar bij HET STOFFENPALEIS Zeeland's grootst gesorteerde SPECIAALZAKEN in zy'den en wollen stoffen. GOES TERNEUZEN L. Kerkstr. 44 Nieuwstr. 6-8 Tel. 2273 Tel. 2940 Een heringedeeld Walcheren zou 7 ton bespaard hebben. Als plannen in 1957 waren gerealiseerd. Indien de herindeling van de ge meenten op Walcheren reeds in 1957 van kracht had kunnen worden dan zou dit een besparing van 700.000 hebben opgeleverd. Dit zei de minis ter van binnenlandse zaken, bezits vorming en publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, mr. A. A. M. Struy- cken in een rede, die hij in verband met de aanstaande verkiezingen dins dagavond tijdens een in het Concert- frebouw te Terneuzen door de Katho- ieke Volkspartij belegde appèlavond uitsprak. Hij deed deze mededeling, nadat hij de bestedingsbeperkingen onder de loep had genomen. Minister Struyckcn zei, dat de plannen tot sa menvoeging op vele moeilijkheden stuiten en dat alle voor- en nadelen rijpelijk zullen worden overwogen. Efficiënt werken is echter thans ge boden, aldus de minister. VANDAAG Middelburg Electro: „Davy Crockett, king ot the wild frontier", 8 uur, 14 jaar: Restaurant Wöhler: Motorshow De Leeuw. Vlissingen Alhambra: „Mister Cory", 7 en 0 uur, 18 Jaar; Luxor: „De zwar te zweep", 8 uur, 18 jaar; Britannia: Arbeiders Kunstkring, 8 uur. Goes Grand: „Loving You", 8 uur, alle leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2