KAPPIE en de jungle-man Afgelopen dat ge-j hoest k. LANDBOUWSCHOOL KAN THANS WORDEN UITGEBREID WALCHEREN MARKTBERICHTEN Jw Kunstgebit DINSDAG 4 MAART 1958 PROVINOIAL& ZBBOW8B O O O B A N T. SCHOONDIJKE KREEG EEN LENING! Voormalige kerk wordt géén dorpshuis Tydens de onlangs gehouden raads vergadering van J5choondijke deelde burgemeester F. A. van Rose velt mede, dat een aanbieding was ont vangen van de Bank voor Nederland se Gemeenten voor een geldlening van 105.000,uitsluitend bestemd voor de uitbreiding van de middelba re landbouwschool. De lening heeft een looptijd van 25 jaar tegen een rente van 6%. De raad besloot deze aanbieding te aanvaar den, zodat binnenkort kan worden be gonnen met de uitbreiding van de school, waarvoor de plannen inmid dels bestedingsklaar worden gemaakt Aangezien het geld de eerste maan den nog niet nodig is, besloot de raad om van deze lening 100.000,tot 1 juni 1958, beschikbaar te stellen aan de gemeente Middelburg tegen een rente van 4a4%. Uitvoerig werd hierna gesproken over een voorstel van de heer P. W. Neele (p. v. d a.) om. in afwijking van een vroeger besluit, niet over te gaan tot sloping van de vroegere ge reformeerde kerk. Dit raadslid meen de. dat het onverantwoord was in een tijd vgp versobering en werkloos heid een dei-gelijk gebouw te slopen. De ruimte kon naar zijn mening be ter benut worden ten behoeve van de gemeenschap. De heer R. E. A. de Badts (k. v. p.) daarentegen ver- Keurige uitvoering door „Achilles'-junioren De Middelburgse gymnastiekvereni ging „Achilles'" heeft in het „Schut tershof" het tweede deel van haar ju bileumprogramma afgewerkt, be staande uit een junioren-uitvoering, gevolgd door een cabaret-avond, die werd verzorgd door het gezelschap „De Zandkorrels'" uit Middelburg. Aan het begin van de avond heette de voorzitter van „Achilles", de heer C. J. Nieuwenburg, de vele ouders en verdere belangstellenden welkom. Voorts daiikte h\j de leden, die had den meegewerkt aan de totstandko ming van deze avond en het verdere jubileumprogram, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heer J. A. Bal. die eveneens 35 jaar lid van „Achilles" is. Op zijn beurt werd ook de heer Nieuwenburg dank gezegd voor al hetgeen hij voor de vereniging gedaan heeft. De signaalafdeling opende vervolgens onder leiding van tamboer-maitre Hans Florusse met enkele uitstekend uitgevoerde marsen het programma» De meer dan honderd junioren, die hierna de verschillende gymnastiek- onderdelen op de planken zetten, kun nen terugzien op een geslaagde avond Hek bleeTt wel. ,dat directeur Jan Bal en zijn jongens en meisjes veel ge oefend hebben en de resultaten waren hier dan ook naar. De nummers wer den bijzonder keurig afgewerkt, van begin tot eind. Dat gold ook voor de kleuters, die lie ten zien wat ze op de Zweedse ban ken presteren, voor de meisjes le klas met een vrije oefening, de meis jes 2e en de jongens 3e klas met een houdingsoefening en een o.efening in standen, de jongens le klas op ban ken en brug, de jongens 2e klas met een lenigheidsoefening, de meisjes 3e klas met klassikaal brug, als voor de meisjes 4e klas. die onder meer goed werk aan de brug toonden. Het cabaretgezelschap „De Zandkor rels" hield na de pauze de vrolijke stemming er in met een gezellig pro gramma van tien nummers onder de titel „Daar zit 't 'm in". Voor de mu zikale omlqsting van het geheel zorg de Jan Groenewoud. Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de N.C.V.B. vergaderde onder leiding van mevrouw M. den Hollander Wondergem. De secretaresse, me vrouw T. WondergemVan Schaik stelde zich voor deze functie niet langer beschikbaar. Tot bestuurslid koos de vergadering mevrouw A. de VoogdWondergem. De bestuurs functies zullen nog nader worden verdeeld. Mejuffrouw E. Voorbergen, enquêtrice voor de Praenatale Zorg ln Zeeland sprak vervolgens over „De verzorging van moeder en kind, vroeger en nu." Deze interessante causerie werd met plaatjes toege licht. klaarde dat er aan een Dorpshuis een behoefte bestond. De heer J. B. l. RisseeuwManneke verklaarde evenwel, dat het gebouw zeker op een wijze kon worden gebruikt, die voor de Gereformeerde Kerk niet kwet send was, b.v. als gymnastieklokaal. De heer J. de Feijter (a.r.) ver klaarde dat bjj zich met kracht zou verzetten tegen andere plan nen dan sloping. Hij deed een be roep op de raad om niet terug te komen op het eerder genomen be sluit tot afbraak. Hij vroeg zich overigens af, waarom men zich thans zo bekommerd voelde over deze zaak, terwijl er nooit over gerept was, toen destijds door kort zichtigheid de R.i£ .H.B.S. voor Schoondijlce verloren ging. Nadat nog de heer Neele er op had gewezen, dat Zuidzande en Waterlandkerkje wel kans hadden gezien een verenigings lokaal te stichten, werd tenslotte het voorstel-Neele om niet tot sloping over te gaan verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor de heren Neele, Ris seeuwManneke en RisseeuwPro voost, tegen de heren De Badts, Dekker, De Feijter en Toesseint. f Advertentie/ De kinderen be gonnen toen m'n J man Stop! dacht ik en haalde een fles Abdijsiroop. Drie maal per dag een lepel en heus, het was meteen afgelopen met dat gehoest. Gelukkig.je weet maar nooit, wat er uit voort kan komen! De 23 genezende bestanddelen MIDDELBURG Commissie huishoudelijke- en gezinsvoorlichting Voor de plaatselijke commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting te Middelburg sprak in het Ned. Kof fiehuis mevr. SchurerLugtmeyer van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te 's Gravenhage over „Goe de maaltijden het hele jaar rond". Na een algemeen overzicht behandelde zij de broodmaaltijd uitvoerig en be sprak zij de warme maaltjjd. De spreekster beantwoordde vele vragen en zij maakte veel van wat zij vertel de duidelijk door gebruikmaking van een flanelbord. Tot slot werd de kleu renfilm „Geniet van wat de zee U biedt" vertoond. Feestavond C.B.C. Do afdeling Middelburg van de chris telijke bedrijfsgroepen centrale hield in het gereformeerd jeugdgebouw haar feestelijke jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joziasse. open de deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze, waarna hij in zijn wel komstwoord zich speciaal richtte lot de districtsbestuurder, de heer Bras penning. de accordeonvereniging „Con Brio" en de toneelgroep der C.J.B.T. B.. die het programma verzorgden. Na de verslagen van secretaris, de heer B. Roest, en penningmeester, de heer C. Schout, stipte de heer Bras penning in een toespraak vooral de urgentie van de christelijke vakbewe ging aan. Namens het hoofdbestuur speldde de heer Braspenning de heren Roest en De Rijke het gouden insigne op ter- gelegenheid van hun 25-jarig lidmaatschap. Tevens ontvingen de beide jubilarissen de daarbij behoren de oorkonde. De toneelgroep van de C.J.B.T.B. voerde hierna op verdienstelijke wijze het ernstige toneelstuk „De VN 87" op In dit stuk wordt over het leven van de Zuiderzeevissers vóór de totstand koming van de Afsluitdijk verteld. „Con Brio" verzorgde op keurige wij ze de muzikale omlijsting. Namens de Christelijke Besturenbond werd de afdeling door de heer A. Maas gelukgewenst. De voorzitter sloot deze bijeenkomst, waarna de t heer Braspenning met dankgebed ein digde. Jaarvergadering N.V.V. De jaarvergadering van de afdeling Middelburg van de N.V.V.-Vrouwen- bond, die gisteravond in „De Gouden Poorte" zou worden gehouden is niet doorgegaan wegens ziekte van ver schillende bestuursleden. De datum voor deze vergadering zal opnieuw worden vastgesteld. Franse transporten in Marokko geblokkeerd. Drie treinen met Frans legermate- riaal zijn op last van de Marokkaanse autoriteiten geblokkeerd. Twee van «leze treinen, «?en met bestemming Meknes en de andere met bestemming Marrakesj. staan sinds vrijdag te Port Lyautey. Een derde trein die niet verder mag, staat sinds maandagochtend op het station van Fez. Paus gelast feestelijke herdenking af. Paus Pius de twaalfde heeft maan dag de officiële feestelijke herden king van het feit dat hij 19 jaar gele den tot paus werd gekroond afgelast. Óp 12 maart zou de officiële vie ring plaatsgevonden hebben. De paus nam dit besluit „in verband met de smaad die de r.-k. kerk in Italië is aangedaan", aldus de „Osservatore Romano". De „Osservatore Romano" trad niet in bijzonderheden over de smaad „de kerk aangedaan", maar men neemt aan dat hiermee bedoeld wordt de veroordeling van bisschop Fordclll, die zoals hekend is aangeklaagd we gens laster door 'n jong echtpuar dat hij in het openbaar voor zondaren had uitgemaakt omdat het niet voor de kerk wilde trouwen. Officiële publikaties VLISSINGEN B. en W. van Vlissingen; gelet op de wet en het uitvoeringsbesluit autover voer personen: brengen ter openbare kennis, 1. dat het aantal door de heer F. w van Veenendaal op grond van de hem verleende vergunning tot het vervoer van personen met huurauto's te bezi gen huurauto's nader is vastgesteld op één; 2. dat aan de heer F. Adriaanse ver gunning is verleend tot het vervoer van personen met huurauto's, waarbij het aantal te bezigen huurauto's is vastgesteld op één; 3. dat de aan de heer P. de Kam ver leende vergunning voor het vervoer van personen met huurauto's is over geschreven op naam van de heer J. Abee. waarbij het aantal te bezigen huurauto's is vastgesteld op één. Vlissingen. 28 februari 1958. LAATSTE NIEUWS. Geredde mijnwerkers zoeken makkers. Omtrent de mijnramp te Geleen vernemen wij nor het volgende: De 38 mijnwerkers die zich bevonden in dat deel van de pijler waar de zolde ring het hield konden ongedeerd een goed heenkomen zoeken, hoewel en kelen hunner een shock hadden ge kregen en naar huis vervoerd moes ten worden. Van de andere geredden is een aantal op hun verzoek inge schakeld bij de reddingswerkzaam heden van hun zeven makkers, die in dit deel van het kolenfront vermist worden. Dat aantal van zeven kon eerst astgestold worden na een zorgvuldig en uitgebreid appèl, dat veel tijd in beslag nam. Pas uren later kon daar om een sober communiqué van de voorlichtingsdienst der Staatsmijnen worden uitgegeven. Van de namiddagploeg die om 10 uur 's avonds boven kwam, wisten de meeste mijnwerkers niet wat er gebeurd was. De overlevenden wa ren toen allen reeds uren naar huis of aa n het reddingswerk. Er was gee nalarm in het bedrijf, dat volko men normaal doorwerkte alsof op enkele honderden meters diep geen doden als slachtoffers van hun be roep bedolven lagen. VLISSINGEN Jaarvergadering vereniging Christelijk Kleuteronderwijs De vereniging voor christelijk .kleu teronderwijs hield donderdagavond haar jaarvergadering in de Johannes- kerk te Vlissingen. Na het openings woord van de voorzitter, ds. F. S. Kloosterman, las de tweede secreta ris, de heer J. Jobse, het jaarverslag voor. De vereniging heeft de noodza kelijke urgentieverklaringen ontvan gen voor de bouw van een nieuwe school aan de Berlagestraat, terwijl het plan bestaat een zesde school te stichten in het „plan-oost". Allleen ontbreekt het de vereniging aan het benodigde geld, aldus de heer Jobse. Uit het voorlopige jaarverslag van de penningmeester, de heer J. S. Adriaanse, bleek dat, daar de ver schillende subsidies de onkosten niet dekten, de vereniging 'een nadelig saldo van ruim drie duizend gulden had. De heer P. v. d. Hof werd tót lid van de kascommissie benoemd. De aftredende bestuursleden mevrouw B. Luitwieler-van der Moer, mevrouw C. C. Kuyvenhove-Vreugdenhil en de heer J. S. Adriaanse werden herko zen, terwijl mevrouw Meulblok als nieuw bestuurslid gekozen werd. Na twee films over het onderwijs in Amerika vertoonde de heer Van der Berg een door hem op de verschillen de scholen opgenomen film, en liet enkele opnamen van zingende kleu ters van de Prinses Marijkeschool horen. Maronettentheater voor Arbeiderskunstkring. Opera en marionettenspel zijn vor men van kunst, welke nu niet be paald tot het bezit van de grote massa behoren. Daarom moet het met enige schroom zijn geweest, dat de Arbeiders Kunstkring in Vlissin gen voor de voorlaatste avond van het seizoen, Bert Brugman met zijn, marionettentheater engageerde. Maar na maandagavond, toen in de schouwburgzaal van „Britannia" de eerste van de drie uitvoeringen werd gegeven, zal zeker alle twijfel zijn verdwenen. Want het enthousi asme waarmee de Kunstkring-leden gisteren aan het eind Bert Brugman en zijn vier medewerkers(-ster) spontaan een ovatie brachten, was wel hot duidelijkste bewijs, dat dit „experiment" ten volle is geslaagd: Bert Brugman liad voor dit op treden de keus laten vallen op de 'be kende Italiaanse opera „Rigoletlö" van Guiseppe Verdi. De wijze waar op dit stuk werd vertolkt, was mees terlijk. Brugman en de zijnen wisten de poppen tot leven te wekken. Daar bij was er op de band opgenomen muziek en zang van het orkest en het koor van het Scalatheater te Milaan, die de muziekliefhebbers de den genieten van een knappe vertol king van deze opera. De uitstekend verzorgde kostuums en decors alsmede een knappe be lichting vooral op de dramatische hoogtepunten droegen er tenslotte niet minder toe bij om deze opvoe ring, welke voor velen een eerste kennismaking met het marionetten spel was, tot een groot succes te maken. Boekenweek-bijeenkomst In het verslag over de opening van de boekenweek in Vlissingen, waarop de journalist Wilm Hornman een lezing hield, is een storende zet fout geslopen. Er staat in de eerste zin namelijk dat burgemeester mr. B. Kolff de boekenweek opende met een soort speechje. Dit moet zijn: een kort speechje. GRAANBEURS ROTTERDAM. 3 maart. Binnenlandse granen, och- tendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe rode op vochtcondltle tot f 3ü. Voedergranen: zomergerst - goed prijs houdend - naar kwaliteit t 25.25—f 28.50 extra kwaliteit daarboven. Haver - goed prijshoudend - naar kleur en droogte f 23.75—f 25.25. extra blanke tot f 25.75. Rogge - vast - doorsncckwalltelt f 21.50. Bakrogge f 22.73. Peulvruchten - zeer kalm - groene ewrten tot ca. f 30. Schokkers tot ca f 55.50. Bruine bonen prima blank en droog ca. f 61. Uitvoering H.T.S. De jaarlijkse uitvoering van de H.T.S.-bond te Vlissingen. in Britannia had de vorm van een variété-dansant Hetgeen hier op neer kwam dat tus sen de verschillende handelingen op 't toneel door een dansje kon worden gemaakt op de muziek van „The Dixieland Serenaders" uit Breda die onder leiding van Martin Piersma en met vocalistische medewerking van 'n charmante zangeres voor de afwisse ling zorgden. De verschillende pro grammapunten werden op onderhou dende wijze „aan elkaar gepraat" door conferencier H. B. Woltering die te vens in z\jn functie van voorzitter van de H.T.S.-bond iedereen welkom heet te en in de pauze een verloting leidde. Een der nummers, die door eigen krachten werden verzorgd, was „Tour de France". Een parodie op het sport gebeuren. dat ieder jaar weer dui zenden wielrenliefhebbers in.opwin ding brengt. Het optreden van „The Fedleys", een tweetal acrobaten, was van hetzelfde genre. Het bleken he ren te zijn, die door hun uiterlijk aan leiding gaven tot grote verwachtin gen bij net publiek, maar toen het puntje bij paaltje kwam hevig teleur stelden. Althans wat betreft hun acro batiek. De lachlust wisten zij wel op te wekken hetgeen tenslotte, ook de bedoeling was. Voorts trad het ballet van mevr. Soesman uit Domburg op en als snel tekenaar. de heer P. de Leeuw uit Vlissingen. Mevrouw Soesman kreeg voor haar en de meisjes een taart van voorzitter Woltering. Mevrouw De Leeuw kreeg bloemen, „omdat zij haar man zo grif had afgestaan", zei conferencier Woltering. Tot slot van het officiële programma werd „The greatest show on earth" vertoond. Het bleek een keurig gedresseerde koe te zijn van biologisch twijfelachtige sa menstelling. die tot wonderbaarlijke dingen in staat was. De bijzonder ge zellige avond werd met een bal be sloten. DOMBURG Boerenleenbank Domburg hield jaarvergadering De Coöperatieve Boerenleenbank te Domburg hield haar jaarvergadering in de zaal „Tramzicht". De voorzitter, de heer W. Brand, kon ondanks alle onzekerheden in het af gelopen jaar in zijn openingswoord toch meedelen, dat het de bank goed gegaan was. De spaarrente kon op 3 >4% gebracht worden; de debetrente kon op 5*4% gehandhaafd blijven. Het aantal spaarders steeg tot 3000 ën de omzet tot 18 miljoen gulden. Het totale balanstotaal wees een be drag aan van 5.491.445,95. Het to tale bedrag aan spaargelden bjj de bank liep op tot 5 miljoen gulden. Na ruime afschrijving bleef er een winst van 11.087,23, welke bij de reserve werd gevoegd. Het aftredende lid van het bestuur, de heer W. Maljaars. werd herkozen, evenals het lid van de Raad van toe zicht, de heer I. de Visser Pz. In dc vacature ontstaan door het overlijden van de heer J. de Pagter Wz. werd tot plaatsvervangend be stuurslid de heer Abr. de Pagter Pz. benoemd. De voorzitter, de heer W. Brand, hield een interessante causerie over de gevolgen van de bestedingsbeperking en de huidige rentepolitiek voor en door de bank. Afloop verkoping. Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft te Domburg in café Tramzicht publiek verkocht het huis van Voorthuysenstraat 2 te Dom burg, met het recht van opstal van de 'ondergrond en erf, groot 1.07 are. Koper werd de heer E. Klinkert te Goes voor f 2.825. Filmavond Veere's Genoegen De muziekvereniging „Veere's Ge noegen" gaf vorige week in de boven haal van net „Lammetje" twee film avonden. De heer F. Debels uit Gent vertoonde een kleurenfilm over de reis die hij met een jacht via Spanje en Portugal naar Afrika maakte. Na de pauze vertoonde hij een film over de leefwijze van primitieve Afrikaan se volkeren en het leven van de wilde dieren. De heer H. A. van Cranen- burgh, voorzitter van de vereniging, dankte in zijn slotwoord de heer De- bels voor deze uitstekende filmavond. GRIJPSKERKE Chr. Oranjevereniging hield jaarvergadering De chr. oranjevereniging van Grijps- kerke hield haar jaarvergadering on der leiding van de heer F. Dronkers. Na het openingswoord volgden de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester. Hieruit bleek dat het ledenaantal toenam en dat er een ba tig saldo in kas was. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De voorzitter deelde mee, dat er op 30 april een zanghulde door de schoolkinderen gebracht zal wor den. Bovendien is het de bedoeling om 's middags op de speelweide een kinderfeest te organiseren. Het is echter moeilijk om op 30 april muziek te krijgen. Er zal geprobeerd worden om in dc zomer een concert te laten geven. Na de rondvi-aag werd het huishoudelijke gedeelte besloten met het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. Na de pauze werden en kele films vertoond. Vergadering vereniging School met de Bijbel Vrijdagavond hield de vereniging - Schooi met de Bijbel te Grijpskerke haar jaarvergadering. Nadat de voor zitter de heer L. Marinissen een kort openingswoord had gesproken bracht, de secretaris verslag uit over het af gelopen vereniglhgsjaar. Daarna gaf ae penningmeester een uitgebreid overzicht van de financiën. Het ver- slag over de werkzaamheden in de school werd uitgebracht door 't vroe- fere hoofd, de heer B. G. Groot Nib- elink. De heer C. P. de Schipper, het schoolhoofd sprak over enkele ver nieuwingen bij het onderwijs. VROUWENPOLDER Vergadering A.R.-kiesvereniging. De A. R.-kiesverenigirig te Vrouwen polder vergaderde onder voorzitter schap van de heer C. Joziasse. Als spreker trad op de heer Joh. de Wolff uit Serooskerke (W.), voorzitter van de centrale kiesvereniging te Mid delburg, met als onderwerp „De C. H. en wij". VEEMARKT ROTTERDAM 3 maart. Aanvoer ln totaal 1854: Vette koeien en ossen 1147: Varkens 707. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—335 270—300 250—270 Varkens (lev. gew.) 180 178 176 Vette koeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend, pri ma's boven notering; Varkens (lev, gew.) aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger, afloop iets flauwer. VISMIJN VEERE. Aangevoerd: 47 kg exportgarnalen 5.10; 21 kg ongesorteerde vis f 0.39. AARDAPPELBECRS ROTTERDAM. 3 maart. Klelaardappelen 35 mm op waarts. Bintjes f 11—f 12.50 Eigenheimers f 15—f 18. Bevelanders f 14.50-f 17. Fu rore f 17—f 18.30. Meerlander f 13—f 14. Voor export: Bintjes - 40 mm - van de kleigrond f 13.50. Alpha f 13. Gewassen van de kleigrond - 40 mm opwaarts - Eigenheimers f 17—f 19. Bin tje f 15.50—f 16.50. Zandaardappelen: Noorderling f 10— f 11. Llbertas f O—f 11. Voeraardappëlen f 1A0—f 3, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 3 maart 1S53. Waterroot vlas: lage soorten van f 1.20 tot f 1.30, midden soorten tot f 1.55, best vlas tot f 3. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0.90 tot f l.lo, middensoorten tot f 1.30, best vlas tot f 1.65. Breekvlasi van f 0.70 tot f 1-15 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.35 tot f 0.70. De markt bleef gedurende de afgelo pen week kalm. Voor waterroot vlas was er weinig vraag, de betere kwaliteiten werden het meest gezocht doch de aan voer daarvan is gering. Overige soorten hadden weinig belangstelling, de prijzen waren over het algemeen onveranderd, enkele middensoorten iets lager. Voor dauwrootvlas was weinig vraag, beste partijen worden regelmatig verkocht, middensoorten verlaten, laag vlas ge schikt voor breekvlas worden regelmatig verkocht, prijzen onveranderd, enkele middensoorten wat lager. De produktie van breekvlas blijft ge ring, de beste kwaliteiten turbine-ge zwingeld breekvlas hadden wat meer be langstelling zodat het meeste aanbod verkocht werd, de prijzen waren tot 6 cent per kg lager. De belangstelling voor gezwingelde lok ken was gedurende de afgelopen week groter dan tot nog toe het geval was, de beschikbare voorraden en de produktie van de komende maanden werden nage noeg geheel verkocht, tie prijzen trokken iets aan. Advertentie l kan niet meer loszitten of verstuiven! DENTOF1X een nieuw, verbeterd en antiseptisch poeder behoeft slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dag rots vast op zijn plaats te houden. U voell zich zeker en behaaglijk. DENTOFIX voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Prijs per strooibus slechts f 2,35j bij apotheken en drogisterijen. HOOG EN LAAG WATER 5 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 4- nap 1.22 2.11 1.53 2.25 2.32 2.33 2.47 1.41 3.13 1.67 nap 13.51 2.21 14.17 2.35 15.06 2.45 15.19 1.64 15.39 1.91 nap 7.56 2.22 8.28 2.38 9.01 2.52 8.28 1.76 8.44 2.07 nap 20.08 2.05 20.42 2.21 21.17 2.35 20.44 1.52 21.07 1.80 12. Omdat de gorilla van het vrachtschip voorlopig geen kwaad deed ln het stookhok, en omdat de kreten van do Maat niet meer zó angstig klonken, besloot Kappie weer aan dek van de Kraak te gaan. De goede sleepboot lag nog steeds iangszij van het vrachtschip en Kappie beslooi om het kapotte vaartuig op sleeptouw te nemen Hij schreeuwde enkele bevelen naar Okki, die nog steeds ach ter het stuurrad stond, en be gon toen de koers uit te zetten ..We zullen tegen de stroom op varen!" mompelde hij ln zichzelf. ..In dezelfde richting waaruit die rare schuit is ko men aandrijven 1 Alleen moeten we proberen om clie overboord gekieperde mast van de Kraak te verwijderen!" Maar dat probleem werd spoe dig opgelost. Want na een poosje begon net de aap in het jcolenholc te vervelen, en hij nam de Maai mee naar boven om het dek eens te gaan ver kennen. En toen hij daar in zijn oewegingen werd belemmerd door de mast, wierp hij het voorwerp met een eenvoudige handbeweging overboord. „Aanvullende objecten" in Zeeland. Het aantal werklozen ln Zeeland, dat werkzaam is op projecten voor aanvullende werkgelegenheid in de provincie - dus zij, die in de Peel (Noord-Brabant) zijn te werk gesteld niet meegerekend bedroeg op 24 februari j.L 1096. Hiervan waren er 296 werkzaam in het gewest Goes, 174 in het gewest Middelburg en res pectievelijk 386 en 240 in de gewes ten Terneuzen en Zierikzee. Twee gewonden bij botsing te Zierikzee. Maandagmiddag is op de Gracht- weg te Zierikzee. ongeveer ter hoog te van de kruising Schuurbeque Boeyeweg DamGrachtweg een ongeluk gebeurd, waarbij twee per sonen ernstig werden gewond. De wachtmeester eerste klas van de verkeerspolitie te Middelburg, de heer M. reed op zijn motor over de Grachtweg in de richting van de Scheepstimmerdijk. Uit de tegenover gestelde richting naderde een motor- carrier. Toen de heer M. deze carrier voorbijreed, stak plotseling de tien jarige zoon van de heer D. K. van achter de carrier met zijn fiets de straat over. Een botsing was niet meer te voorkomen. Deheer M. liep een schedelbasis- fractuur op; het jongetje kreeg een dubbele beenbreuk. Beide gewonden werden naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. De fiets werd totaal vernield, de mo tor werd licht beschadigd. i-iiltej. Heden overleed in het St. Joseph-ziekenhuis te Vlissingen, na een kortstondig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden op de leef tijd van 55 jaar, onze lieve man en vader, de heer AUGUST EMILE VERMEULEN. in leven stuurman van de sleepboot „Scaldis". Mevr. H. VERMEU LEN—ARDEWIJN MONIQUE en ELSY." Merksen. (België). 2 maart 1958. Dr. Maurice Timmer manslaan 75. De gezongen uitvaart dienst zal plaatsvinden op woensdag 5 maart 1958, te 9.15 uur in de OJLi.V. kerk te Vlissin- §en, gevolgd door de egrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Vertrek van het St. Joseph-ziekenhuis des morgens 9 uur. Condoleantie-ad res Scheldestraat 78. Vlissingen. De heer en mevrouw KAMPS-VISSER geven met vreugde kennis van de ge boorte van een dochter NELDINE ANNETTE. Rilland-Bath, 2 maart 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7