DE VIJF RIETVINKEN LUYCKS De noodlottige roos PIET RENTMEESTER AMATEUR KAMPIOEN VAN „MIDDELKAMP" BELG WAFFLARD VERSLOEG IN FINALE LUTGEHETMANN PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT. MAANDAG 3 MAART 1958 OP OVERTUIGENDE WIJZE Adspirant Verbart liet zich verrassen door Dick Kosten - Simon van Hoeve won bij nieuwelingen. Op overtuigende w^jze heeft Piet Rentmeester zaterdag in de AVUhel- minapolder het clubkampioenschap van de R.T.C. „Theo Middelkamp" by de amateurs behaald. Met vinnige verkenningsdemarages trachtte hy van af de eerste ronde zyn tegenstanders murw te beuken, hetgeen tot resul taat had, dat even na half-koers een groep van zes renners, bestaande uit Rentmeester. Huissoon, Van Hees, Van den Klundert en de buiten mede dinging meerydende profs Theo van YVychen en Tinus van Overvelt, aan de leiding ging. Daarachter volgde een groep met de eveneens buiten mede dinging meerijdende profs Jaap Bruggenkamp, Jo de Roo en Bram Ver sluis. Van Espen, die pas van de nieuwelingen naar de amateurs is over gegaan, kon het wisselend tempo nog niet volgen en moest zich uiteindelijk tot de nieuwelingen laten terugvallen. Toen Van den Klundert en Van Overveld door een valpartij werden uitgeschakeld, demarreerde P. Rent meester drie ronden voor het einde voor een beslissende solo-rush, waar op de met een inzinking worstelende Huissoon geen antwoord klaar had. Met verbeten pedaaltrappen stoof Rentmeester even later met flinke PIET RENTMEESTER goed begin voorsprong als nieuwe clubkampioen tussen een dichte haag van supporters over de eindstreep. Na afloop van de wedstrijd reikte de voorzitter van „Theo Middel kamp", de heer Verhulst, in het club lokaal café Nationaal met en kele toe] passelijke woorden de kam pioensattributen uit: een beker voor Jo de Roo. die vorige week reeds kampioen bij de profs en onafhanke- lijken werd, en een trui voor Rent meester. De heer Verhulst verwacht te dat de nieuwe amateurkampioen zijn trui met ere zal dragen in de we tenschap. dat hij zich in het laatste seizoen in het bijzonder voorbereidt op de selectie voor de wereldkam pioenschappen. Als voorname punten op Rent meesters program staan rcsp. in april en mei a.s. twee zcsdaagse- etappewedstrijden, namelijk de Ster van West-Vlaanderen en Olympia's toer door Nederland, ter wijl hij daarnaast de vaderlandse klassiekers zoveel mogelijk zal rijden. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen en aspiranten raakt een aantal favorieten door pech en ziekte achterop, maar zij hebben in tegenstelling tot de profs en ama teurs het voordeel, dat het clubkam pioenschap in hun categorie over drie ritten wordt betwist. Ofschoon het in deze categorie niet tot een volledige krachtsontplooiing kwam door de af wachtende houding van de kansheb bers, was het tempo rond half-koers voldoende om een definitieve schifting tot stand te brengen. In de ontstane kopgroep van zes renners waren de beste papieren voor Simon van Hoeve, die de eind sprint won voor de verrassend goed rijdende Jan Verburg uit Kortgene. Van Overbeeke, pas van een ziekte hersteld, drong niettemin ernstig op en plaatste zich in deze eindspurt verdienstelijk vierde, terwijl Fer dinand Boonman zich als regel matige renner heeft ontpopt. Bij de aspiranten liet Frans Ver bart, die tot dusver alle clubritten In dit seizoen op zijn naam schreef, zich verrassen door Dick Kosten, die in het kielzog van de amateurs een on bedreigde voorsprong kon nemen. Op zaterdag 8 maart a.s. rijden de aspi ranten en nieuwelingen hun tweede kampioensrit, een tijdrit op een par cours rond Heinkenszand. U itslagen De uitslagen luiden: amateurs: 1. en clubkampioen 1958 Piet Rentmees ter, Yerseke, 85 km in 2.05; 2. J. Huissoon, Heinkenszand, op 50 sec.; 3. Piet van Hees. Hogerheide, z.t.; 4 ex aequo J. Beers, Goes; J. v. d. Klundert, Den Heen; J. van Espen, Axel. Nieuwelingen: 1. Simon van Hoe ve, Goes, 50% km in 1.19; 2. J. Ver- burg, Kortgene z.t.; 3. F. Boonman, 's-Heerenhoek z.t.; 4. A. van Over beeke, Souburg z.t.; 5. B. Wielens z.t.; 6. G. Steevens, Middelburg z.t.; 7. C. de Schipper, Kapelle op 25 sec.; 8. F. Feleus, Kattendijke z.t.; 9. W. Deb- baut. Goes op 47 sec.; 10. P. van de Vijver, Axel op 1.12: 11. P. Tolhoek, Wemeldinge; 12.'C. Raas. 's-Heeren hoek; 13. P. Hillebrand, St.-Laurens; 14. P. Westdorp, Ovezande; 15. P. Moelker, Philippine. Aspiranten: 1. Dick Kosten, Ka pelle, 25% km in 41 min.; 2. F. Ver bart, Goes op 1.45; 3. R. de Jonge, Woensdrecht z.t.; 4. M. Hogerland, Kapelle: 5. J. de Jonge. Woensdrecht: 6. C. Verhaegen, Ossendrecht alien z.t. Vormingsbijeenkomsten voor Zeeuwse sportleiders. Zoals bekend hebben de besturen van de Zeeuwse Korfbalbond, het Ne derlands Handbal verbond (afdeling Zeeland), de Kon. Nederl. Zwembond (kring Zeeland), de Zeeuws-Brabant se Turnkring, de Schouwen-Duive- landse Korfbalbond en de Kon. Ne derl. Voetbalbond (afd. Zeeland) be sloten om gezamenlijk te trachten de functionarissen van hun verenigingen met een aantal problemen met betrek king tot de sport te confronteren door het organiseren van een aantal zoge naamde vormingsbijeenkomsten. De eerste hiervan, bestemd voor de bestuursleden, jeugdleiders en overige functionarissen van de sportvereni gingen op Walcheren en West- Zeeuwsch-VJaanderen is vastgesteld op zaterdag 8 maart in het A.N.M.B.- gebouw te Vlissingen. Op 29 maart te Goes in de „Landbouw" zijn de ver enigingen op Noord- en Zuid-Beve land aan de beurt en op zaterdag 12 april worden te Sluiskil in hotel Meert de Oost- en West-Zeeuws- Vlaamse verenigingsfunctionarissen verwacht. Hieruit blijkt, dat de W.Z. Vlamingen een keuze kunnen maken uit Vlissingen of Sluiskil. Deze bijeenkomsten beginnen alle om 4 uur. Op donderdag 24 april wordt deze eerste reeks besloten met een bijeenkomst te Zierikzee in hotel „Van Oppen", aanvang 7.30 uur, voor de verenigingen op Schouwen-Duive- land. Op al deze bijeenkomsten zullen twee inleidingen worden gehouden. De heer S. J. Klompe, rijksconsulent door de lichamelijke opvoeding zal spreken over „De taak van de jeugd- sportleider bij de opvoeding" en de heer A. W. Levering over „Taak en betekenis van de sport, nu en in de toekomst". Tafeltenniszege op Luxemburg (63). Zaterdagavond is te Assen een ta feltenniswedstrijd gespeeld tussen de herenteams van Nederland en Luxem burg. Onze landgenoten zegevierden met 63. De gedetailleerde uitslagen waren Onnes versl. Krece 2119, 2119; Schoofs versl. Ooster 2113, 2113; Hoogendoorn verloor van Feiten 13 21, 2123; Schoofs versloeg Krece 2123, 2118, 2111; Onnes versl. Feiten 19—21, 21—13, 21—13; Hoo gendoorn verl. van Ooster 2122 (tijdsoverschrijding), 2110, 1114 (tijdsoverschrijding); Schoofs versl. Feiten 2113, 2118; Hoogendoorn verl. van Krece 1921, 1821; On nes versl. Ooster 2116, 2116. EUROPEES KAMPIOENSCHAP 71-2 Piet van de Pol speelde te wisselvallig De Belg Wafflard is erin geslaagd zijn Europese titel in het anker-kader 71/2 te prolongeren door Lutgehet- man in de finale-partij in negen beur ten te verslaan. Lutgehetniann eindigde met een al gemeen gemiddelde van 31.16, het- geen een nieuw Europees record be tekent. Het oude record stond met 24.24 sedert februari 1953 op zijn naam. Van de Pol was te wisselvallig om een rol in de beslissende fase te spe len. maar bleef met een algemeen gemiddelde van 20.30 tot de interna tionale topklas behoren, al bezet hij Dammer Anderson gelijk met Wim Roozenburg Zaterdag zijn de partijen uit de 13e ronde van het toernooi om het per soonlijk damkampioenschap van Ne derland te Utrecht gespeeld. Ander son speelde gelijk tegen Wim Roo zenburg en is thans 13e met 10 pun ten uit 12 wedstrijden. De uitslagen RoozenburgAnderson 11; Van DijkDe Kluyver 11; Huisman Dukel 2—0; EdinkJurcka 2—0; Van der SluisBoer 02; De Vries —Keiler 02; BomDrenth 11. De stand luidt thans 1. Keiler 19 pnt. (uit 13 partijen); 2. Van Dijk 18 (13); 3. Roozenburg 15 (13); 4/5 Bom en Hulsman 14 (12); 6. Van der Sluis 14 (13); 7. Edink 12 (12); 8/9/10 An- sems, Dukel en De Kluyver 12 (13); 11/12 Boer en De Vries 11 (13); 13. Anderson 10 (12); 14. Drenth 10 (13); 15. Jurcka 8 (13). dan ook door enige minder gelukkige partijen de vijfde plaats. Henk de Kleine echter bleef ver be neden de maat. Dat hij toch nog on de zesde plaats eindigde, dankte hij alleen aan het feit, dat Rudolph en de Franse kampioen Grivaud nog slech ter speelden. De eindstand: Wafflard 14 2100 83 129 25.30 Lutgehetmann 12 2057 66 202 31.16 Vervest Van Hassel Van de Pol De Kleine Rudolph Grivaud 10 1906 101 112 18.87 8 1636 83 135 19.71 4 1685 83 210 20.30 4 1636 127 98 12.83 2 1331 113 73 11.77 2 1148 108 57 10.62 Het toernooi-gemiddelde was 17.6 254. Meneer Rulterberg en Huub konden het niet al leen klaren en zij riepen de hulp in van de twee stu denten. „We moeten hem er uit sjorren", schreeuwde Huub. „Anders zakt-ie naar de bodem en dat zou heel jammer 2ijn, want dan missen Jullie de ontknoping". Han en Jan wisten niet goed wat ze doen moesten, maar toen ze bemerkten dat Huub en die meneer, die beweerde de eigenaar van het gevaarte te zijn, de zaak niet langer konden houden, begonnen zij te helpen. En zij niet alleen, want ook andere mensen staken de handen uit de mouwen. Heel langzaam werd het rub ber omhulsel van Wimple uit het watér van de Jacht haven getrokken. De buik van Wimpie bleek roomwit te zijn en daarop stond met rode blokletters iets ge schreven, maar er was voorshands niet uit wijs te wor den wat, daar het rubber een en al rimpel was. Me neer Griphorst had ook nog een handje geholpen, maar toen was Wimpie al zo goed als op de wal. Zijn nieuwsgierigheid was nu wel gewekt en de zijne niet alleen. De twee studenten begonnen de plooien recht te strijken en eindelijk hadden zij de zaak door „VOOR AL, UW RUBBERARTIKELEN. KLEIN EN GROOT. RUBBERFABRIEK „DE SPHYNX" TE SPA- RENDIJK". „Het is een reclametruc", liep iemand. Ook B.K.C. promoveert naar korfbal 2e klas Eindspurt Blauw Wit kwam te laat. Eindelijk is dan het doek gevallen over de competitie 1957 van de ZKB. Voor de promotie naar de 2e klas werden zaterdag nl. de twee nog res terende wedstrijden gespeeld en is er een eind gekomen aan een competitie die door verschillende omstandighe den zeer werd gerekt. Wel resten nog enkele gewone wedstrijden, doch aangezien hierbij geen enkel belang meer gemoeid is zutien deze hoogstwaarschijnlijk wel niet meer vastgesteld worden aangezien alle clubs reeds volop be zig zijn aan de voorbereidingen voor de nieuwe competitié. BKC haalde de volle buit weg in Terneuzen bij Luctor II (15) en hierdoor werd zijn promotie een feit. Blauw Wit trok nog naar St.-Laurens waar het Ondo met dubbele cijfers klopte (512). De eindspurt van Blauw Wit is dus wel geweldig en het is jammer, dat de kracht die nu ont plooid wordt niet bij het begin van de promotiestrijd aanwezig was. On do was het zwakste zusje in dit ge zelschap want het wist geen enkel winstpuntje te behalen. De eindstand in deze halve compe titie is nu: BKC 4 3 10 7 24— 7 Swift TV 4 2 2 0 6 13— 6 Blauw Wit 1 4 2 1 1 5 23—17 Ondo 4 0 0 4 0 11—32 Nadat mevrouw Stemerding zater dagmiddag de officiële opening had verricht van de Prinse Marijke kleu terschool te West-Souburg, werd in 't zonnige speelwerklokaal van de nieu we school het speelgoed aan een be stuurlijkonderzoek onderworpen, dat alleszins bevredigend afliep. Van links naar rechts mej. C. Vermeulen, de hoofdleidster van dc nieuwe school, burgemeester A. H. S. Stemerding, mej. P. Wisse, de hoofdleidster van de Prinses Beatrixschool en mevrouw M. P. StemerdingBeijderwellen,. presidente van het schoolbestuur. Foto P.Z.C.). Wanordelijkheden tijdens wedstrijd S.H.S.Sparta „Vriendschappelijke" ontmoeting. In verschillende Nederlandse plaat sen zijn bet afgelopen voetbalarme tenminste wat de competitie betreft weekeinde vriendschappelijke ont moetingen gespeeld. Overigens kon den jammer genoeg niet alle wedstrij den het predikaat vriendschappelijk krijgen. Want de vriendschappelijke wedstrijd tussen S.H.S. en Sparta, die voor 9000 toeschouwers op „Houtrust" werd gespeeld, is met wanordelijkhe den geëindigd. Ongeveer 6 min. voor tijd sprongen vele toeschouwers, veel al jongeren, na een overtreding tegen over de Hagenaar Wim Zwarts op het veld en wilden scheidsrechter Jelders te lijf gaan. De arbiter moest in be scherming worden genomen. Toen de heer Jelders later de strijd wilde her vatten ontstonden er opnieuw moei lijkheden, waarna hij het duel staak te. Sparta leidde toen met 10. Aan het incident was halverwege de tweede helft een gebeurtenis voor afgegaan, waardoor de tot op dat moment uiterst aantrekkelijke wed strijd zeer „geprikkeld" werd. De linksbuiten van S.H.S., Jan Huntink, werd namelijk in vrije scorings-posi- tie door èèn der Rotterdam/mere in het strafschopgebied dusdanig ten val gebracht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Scheids rechter Jelders bestrafte de overtreding met. Huntink werd ter be handeling overgebracht naar het zie kenhuis. Hij zal dit seizoen waar schijnlijk niet meer kunnen spelen. Excelsior duelleerde op „Wouden- stem" te Rotterdam met Feyenoord; het resultaat was een gelijk spel: 1 1. P.S.V. duelleerde te Eindhoven met Sportclub Enschede (uitslag 4 4). ELndhovem trad aan tegen Fortu- na '54. Ook deze wedstrijd eindigde met een gelijk spel (2—2). De te Roo sendaal gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen R.B.C. en de ere divisieclub B.V.V. is geëindigd met een 21 zege voor R.B.C. Loting jeugdtoernooi van Europese voetbalunie Nederland o.m. met Turkije, Roemenië en Hongarije. Op het bondsbureau van de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond te Brussel is geloot voor het jeugdtoer nooi van de Europese Voetbal Unie (het vroegere F.I.F.A. jeugdtoernooi), dat van 2 tot 13 april a.s. te Luxem burg wordt gehouden. De negentien deelnemende teams werden ingedeeld in vier poules: in elke poule wordt een halve competi tie afgewerkt. De winnaars gaan over naar de halve finales, die op 11 april a.s. worden gehouden. De strijd om de derde en vierde plaats werd vastgesteld op 12 april en de finale op 13 april a.s. Het resultaat van de loting was Poule a: Zuid-Slavië, Noord-Ier- land, Frankrijk, Polen en Bulgarije. Poule b: West-Duitsland, Oosten rijk, Tsjecho-Slowakije, België en Italië. Poule c: Roemenië, Griekenland, Hongarije, Nederland en Turkije. Poule d: Luxemburg, Oost-Duits- land, Spanje en Engeland. Besloten werd, dat het Noord- Ierse team niet zal spelen op een zondag en dat voor Nederland geen wedstrijden zullen worden vastgesteld op Goede Vrijdag en eerste Jaap Huissoon in Ronde van Spanje? Als prof naar kampioenschap van Nederland op de weg. JAAP HUISSOON naar Spanje De prestaties van de Zeeuwse ren ner Jaap Huissoon in de grote klas siekers van 1957, waaronder Olym pia's toer door Nederland, waarin hij slechts 7 seconden tekort kwnra om de wïnnaarskroon te mogen opzetten, zijn bij de insiders, die hem als een typische rondcrenncr beschouwen, niet onopgemerkt gebleven. Dezer dagen is Huissoon door Kees Pelle- naars gepolst voor deelneming aan de ronde van Spanje, die van 30 april tot 15 mei a.s. verreden wordt. Aan deze moeilijke ronde vooraf gaand, zal Huissoon eerst nog als amateur de zesdaagse Ster van West- Vlaanderen rijden, waarna hij als prof op 20 april a.s. zal deelnemen aan het kampioenschap van Nederland op de weg, dat weer op de Cauberg zal worden verreden. In dit kampioenschap zal de Zeeuwse ren ner moeten bewijzen over voldoende klimcapaciteiten te beschikken om het Spaanse avontuur aan te kunnen. Walcheren en E.M.M. II werden kampioen. Zaterdagavond zijn in de Middel burgse veilinghal weer twee beslis singen gevallen in de Zeeuwse zaal- handbalcompetitie. In de dames 2e klas behaalde Walcheren het kam pioenschap door Olympus te verslaan. EMM II werd kampioen door met 3/2 van Marathon II te winnen in de dames res. Ie klas. Marathon II had met 20 de leiding gehad... In Goes werden de volgende wed strijden gespeeld: heren rcs. Ie klas: Hellas IIEMM II 15—12; dames 3e klas: ODIHellas H 13. Volharding Luctor 29; heren 3e klas: ONO Tonido III 113; dames-junioren B: ONOHellas 28; heren-junioren: Tonido—Hellas II 12—2. FEULLETON HILLARY WAYNE „Hij houdt niet van vreemden", grinnikte David. „Misschien houd ik ook niet van hem", antwoordde Lorraine glimla chend, maar inderdaad deed ze het wèl. Ze vond hem prachtig. Doe, fors gebouwd en koolzwart, vertoonde alle kenmerken van Ara bisch bloed. Hij zag Lorraine met zijn mooie ogen strak aan, terwijl zijn neusgaten zenuwachtig trilden; toch deed hij niet schuw of schichtig. „Hier, Doe", zei David, terwijl hij een appel te voorschijn haalde en in twee stukken brak. Doe hield niet van knabbelen. Martin stak de hand uit en streel de de sierlijk gebogen hals. Doc was er blijkbaar mee ingenomen, maar bleef nog steeds Lorraine aankijken. Heel rustig zei ze: „Hallo, oude jongen", precies zoals ze haar pony op de boerderij placht te begroeten. Zonder enige vrees, maar zo lang zaam dat het dier zich kon afwenden als het dat wilde, hief ze de arm op. Doe bewoog geen spier. Martin ging wat achteruit, zodat Lorraine op haar beurt de nek van het paard kon strelen, waarbij ze haar hand langs de glanzende schouder liet glijden. Eensklaps bedierf een stap achter hen alles. Dr. Gradus wierp zijn hoofd achteruit en toonde het wit van zijn ogen, zodat Martin haastig Lorraine's hand greep en ze in vei ligheid bracht. Hij liet die hand on middellijk weer los, als voelde ook hij de vlugge „elektrische" stroom, die haar de adem deed inhouden. „Martin, je moest de mensen niet dicht bij hem laten komen, hij ia niet te vertrouwen!" zei Gemma knorrig. „Nu. ik begrijp absoluut niet waar om er zoveel ophef over hem wordt gemaakt. Hier is een fotograaf van de „Daily Swift" „Het zou me spijten als ik ongele gen kwam", klonk een geagiteerde stem, behorend bij een innemende jongeman in een duffelse overjas. „Ik ben eigenlijk geen fotograaf, maar juist bij de krant gekomen. Nu had ik hier toch een uur of drie de tijd, totdat iemand me op de terug weg naar Londen komt halen en dus keek ik eens rond of er iets op sport gebied te beschrijven viel. In de her berg werd me verteld, dat U Dr. Gradus had gekocht en ,,Kent U het dier?" vroeg Martin heel vriendelijk, om de woordenvlied te stuiten. „Dat zou ik denken! Hij heeft me toen ik nog een jongen was mijn eer ste weddenschap doen winnen. U be grijpt dus. „Waarom niet? Als U wilt breng ik hem op de binnenplaats, tenminste indien U 't daar licht genoeg vindt". „Mijn hartelijke dank, meneer! „Ik had een karweitje in Dainton op te knappen alleen maar een inter view met de plaatselijke Ijskoningin en ik miste zowaar de trein. Zo doende kwam ik hier terecht. Ik dacht dat dit de weg naar Maiden head was!" Gemmazei Martin vragend. „Ja, ik begrijp het; ik dacht al het zelfde. U moet met mij meegaan naar het woonhuis, daar wat gebrui ken en U warmen", zei Gcmma, zich de vreemdeling wendend, die op het aanbod inging. Ze nam hem in de koude winter morgen mee naar binnen, terwijl de anderen hun rondgang door de stal len voortzetten, Martin Lorraine de bewaarplaats van het materiaal wees en haar in 't kort de gang van zaken verklaarde. Tenslotte lieten ze David voort gaan mpt zijn werk en begaven zich Binnen een minuut of twintig dan. weer naar het huis, dat er in het dag- Ik ben een grote domkop geweest", l licht groter en vriendelijker uitzag, hernam de mededeelzame jongeman. „We gaan door de achterdeur en Advertentiej PRODUCTEN 16 0/ JAAR ONMISKENBAAR AAN Of TOR laten onze laarzen in de keuken", zei Martin. „Wel nudenk je, dat je 't hier zal bevallen, Lorraine?" ,'t Bevalt me nü al", antwoordde ze, in de warme keuken gekomen, die de kille buitenwereld met één slag tot iets onwezenlijks maakte. ZEVENDE HOOFDSTUK. „Ik geloof niet", merkte Barbara met enige wrok om en bij het mid daguur op. „dat ik Martin ooit zo veel heb horen lachen als vanmor gen". „O", zei Gemma blozend, „wat jammer dat je hem niet in zijn Australische dagen hebt gezien! Ik vind het altijd zo wreed, schat, dat je zoveel van je eigen broer hebt moeten missen". „Och, er is een massa wreed in het leven", mompelde Barbara koel, „maar ik betwijfel of 't ergens toe dient er over te jammeren. Wat denk jij ervan, Lorraine?" Die vraag kwam Lorraine nogal ongelegen. Ze had hoegenaamd geen zin, Gemma juist nu opnieuw tegen zich in te nemen, nadat ze haar die morgen reeds genoeg in 't harnas ge jaagd. „Ik geloof", zei ze ontwijkend, „dat op de lange duur gelukkige herinne ringen je langer bijblijven dan treu rige. Het schijnt dat geluk zich ver diept, terwijl droefheid gaandeweg vervaagt". „Ja", hernam Barbara, in het haardvuur starend. „Toen vader ziek was had ik een moeilijke tijd hij verdroeg het zo slecht, zie je en kwam er tegen in opstand maar ik denk er veel minder aan dan aan de heerlijke dagen van het paardrij den en de feesten' die we af en toe organiseerden. Ik heb nog altijd zijn „glaasje op de valreep", zoals hij 't uitdrukte. Je moet het haar eens la ten zien, Gemma, en na de lunch kun je misschien wel die oude foto's op zoeken". „O", dacht Lorraine, „natuurlijk moest ze over foto's praten! Och, Martin, kom alsjeblieft en maak een eind aan dit vreselijke gesprek..." Meteen trad hij, alsof hij haar wens gehoord had, de eetkamer bin nen, op de voet gevolgd door David; beiden met een gezonde blos op de wangen door de koude scherpe lucht. De jonge journalist was slechts amateur-fotograaf, maar beoefende ijverig die tak van het beroep en meende, dat zijn krant wel prijs zou stellen op een kiek van „Dr. Gradus" in zijn buitenverblijf. Martin had hem dan ook alle gelegenheid ge schonken om een werkelijk goede foto te maken, maar toen de zon door de grijze wolken ging gluren werd de jongeman nog ondernemender. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6