mm KAPPIE en d 'e-man NIEUWE KLEUTERSCHOOL TE WEST-SOUBURG GEOPEND WALCHEREN NIEUWE BRANDWEERGARAGE TE ARNEMUIDEN IN GEBRUIK OFFICIËLE PUBLIKATIES uit de ETHER MAANDAG 3 MAART 1958 PROVINOIALB ZE B O W 8 E OOO BANT. 1 RIANT GEBOUW Mevr. Stemerding onthulde gedenkplaat in de hal. In West-Souburg Is zaterdagmiddag de tweede nieuwe kleuterschool van de stichting „Beatrix Kleuterschool" officieel geopend. Het is een riant, ruim en licht gebouwtje, een schep ping van het architectenbureau Steen en Tuinhof uit Vlissïngen en gebouwd door de aannemer P. de Wolf uit Sou burg, dat aan de Noordbeekseweg na bij het Marnixplein is verrezen. De nieuwe kleuterschool heeft de naam „Prinses Marijkeschool" gekregen; de stichting „Beatrix Kleuterschool" be schikt thans over twee moderne kleu terscholen, één te Oost-Souburg, die de naam van de stichting draagt en de nieuwe te West-Souburg. Dit nieuwe gebouw moet zo bleek zaterdagmiddag uit de gehou den felicitatietoespraken de „Bea trix Kleuterschool", die enkele jaren geleden de modernste kleuterschool van Zeeland werd genoemd, In doel matigheid, Inrichting en fleur nog overtreffen. De presidente van de stichting, me vrouw M. P. Stemerding-Beijderwel- len, verrichtte de openingsplechtig heid door in de hal van de nieuwe kleuterschool een gedenkplaat te ont hullen. Tevoren had zij dank gebracht aan het gemeentebestuur van Souburg, de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht, architect en aannemer en las zij uit de bijbel „En zij brach ten kinderen tot Hem" (Laat de kin deren tot Mij komen). Mevr. Stemer ding herinnerde eraan, dat het op 15 oktober a.s. twintig jaar geleden zal zijn dat de stichting in de Juliana- school haar werk begon. De inwo ners van West-Souburg richtten her haaldelijk verzoeken tot het stich tingsbestuur en zo werd ook hier in een lokaal van de Marnixschool een kleuterschool geopend; zo kreeg deze school aanvankelijk de naam „Marnix-kleuterschool". Vervolgens wenste de presidente de hoofdleidster, mej. C. Vermeulen, geluk met dit fraaie gebouw en bood zij de aanne mer een geschenk onder couvert aan, bestemd voor de bouwers, als vervan gend element voor het „pannebier". De heer De Wolf sprak hierop een dankwoord en bood het schoolbestuur een attentie aan. Hakken over de sloot Na de onthulling van de gedenk plaat sprak als eerste, burgemeester A. H. S. Stemerding. Hij feliciteerde het stichtingsbestuur met deze mooie kleuterschool, die hij een aanwinst voor de gemeente Souburg noemde. „Wij zijn er trots op, dat wij dit gebouw in Souburg mogen hebben," zo zei hij en memoreerde, dat het stichtingsbestuur bij de realisering van dit voor West-Souburg zo be langrijke project juist met de hak jes over het slootje van de beste dingsbeperking was gekomen. „An- Mosselverzending uit impasse Half februari was het percentage van de door de gezamenlijke mosselkwe kers afgeleverde consumptiemosselen gestegen tot 96% der gezamenlijke standaardcapaciteitscijfers. Ongeveer 100 kwekers hadden een dergelijke hoeveelheid geleverd (van 92 tot 100%). Van de overige 50 kwekers had het grootste gedeelte meer gele verd dan 100%, een ander gedeelte bleef echter nog beneden 90%. Toch mag er worden geconstateerd, dat de mosselverzending over het ge heel genomen, zich prachtig heeft her steld van de impasse, waarin men in oktober, toen Frankrijk als afnemer was uitgevallen, was geraakt. Lezing over Deltaplan voorN.F.O, Tijdens de zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van de afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Fruit telersorganisatie heeft ir. J. A. van 't Leven een causerie gehouden over het Deltaplan. Met name ging spre ker in op do mogelijke voordelen voor de Zeeuwse Fruitteelt, speciaal op het gebied van de waterhuishou ding. Het Deltaplan moet niet alleen als een Zeeuwse aangelegenheid worden gezien, doch ook op nationaal en zelfs op internationaal gebied is het plan van groot belang, zo zeide de inlei der. Wanneer het Zeeuwse Meer er eenmaal is, zal de fruitteelt daarvan profijt kunnen trekken. De Ooster- schelde heeft momenteel een zoutge halte van 30 gram, hetgeen men moet terugbrengen tot 300 milligram. Ir. van 't Leven deelde mede, dat Zeeland circa 20.000 ha zoet water nodig heeft voor de land en tuin bouw. Hij was voorts van mening, dat er meer behoefte zal bestaan aan cultuurgrond. Het zoetwaterbas- sis heeft evenwel ook bedreigingen, want zowel door de sluizen van het kanaal door Walcheren en het kanaal door Zuid-Beveland kan zout water het meer bereiken. Volgens spreker kunnen in de toe komst ook de weidegronden profijt trekken van het zoete water. Hij was evenwel van mening, dat do tuinbouw op de eerste plaats Komt. De heer Van 't Leven deelde voorts mede dat dit jaar op het bedrijf Oost-Ketelaar na bij Lewedorp proeven zullen worden genomen om nog meer zoet water aan de bodem te onttrekken. Mocht deze proef in alle opzichten slagen, dan opent dit vele perspectieven. Ook in de omgeving van Kapelle bevindt zich veel zoet water in de grond maar hier is het verziltingsgevaar nog maar in geringe mate aanwezig. Een behoorlijke uitbreiding van de tuin bouw is bij uitvoering van het Delta plan aanwezig, zo besloot spreker zijn causerie. Nu <r Van 't Leven nog diverse vragen i.i i beantwoord, sloot voorzitter W, Kakebeeke te Wol- phaartsdük de vergadering. dere plannen liggen klaar," aldus de burgemeester, „maar wanneer ze werkelijkheid zullen worden, men weet het niet..." De inspectrice van het kleuteron derwijs, mej. A. E. G. van Waesberge, was temeer verheugd, omdat de kleu ter in dit gebouw de eerste „maat schappelijke contacten" legt. „Ik wens de kleuters een heel blijde en zonnige tijd in deze Prinses Marijke school," zo zeide zij. Vervolgens spra ken nog een felicitatie uit de heer S. Wuijckhuis, namens bestuur en per soneel van de Marnixschool, de neer G. Tuinhof, de architect, mej. P. Wis se namens het personeel van de Bea- trix-kleuterschool, de heer A. A. Los, hoofd van de school met de bijbel, en tehslótte mej. Vermeulen. De heer Tuinhof bood bij het uitspreken van zijn gelukwensen een prik- en verf bord aan; mej. Wisse liet haar feli citatie vergezeld gaan van een aan- Naar aanleiding van ver spreide folders delen wij onze geachtè cliëntèle mede, dat de in deze folders aan geboden materialen van inferieure kwaliteit zijn. Wij verwerken uitsluitend door de Kema gekeurde materialen. De Nederl. Vereniging van Elektrotechnische Werkge vers, afdeling Walcheren. vulling voor de boekenplank van de nieuwe kleuterschool. Na afloop van het officiële gedeel te bestond er voor de ouders gelegen heid de nieuwe kleuterschool te r>e- zichtigen; maar eerst werden de kin deren toegelaten, die in het ruime en zonnige, negen bij negen meter grote speelwerklokaal werden getrakteerd. MIDDELBURG Feestavond „Veerseweg" De buurtvereniging „Veerseweg" hield in de grote zaal van de „Gou den Poorte" te Middelburg een feest avond, die geheel door eigen krachten verzorgd werd. Na het openings woord van de voorzitter, de heer De Pagter, voerde de toneelgroep van de buurtvereniging het blijspel „De Sukkel" van Dick Faber op. De groep deed dit op verdienstelijke wijze en kreeg een verdiend applaus van zijn buurtgenoten. Na afloop was er een gezellig bal. In zijn openingswoord had de voorzitter er op aangedrongen om zoveel mogelijk leden te winnen voor de vereniging. Vergadering Coöperatieve Landbouwvereniging Tijdens de vergadering van de lering Middelburg der Coöperatieve Land- bouwvereniging „Eiland Walcheren", die onder leiding van de voorzitter, de heer L. J. Lorier, in de bovenzaal van café-restaurant „Wöhler" gehou den werd, heeft de directeur der ver eniging, de heer H. J. Ikkink, een le zing gehouden over „Onze landbouw in de Euromarkt en de ontwikkeling van de „Eiland Walcheren" in 1957'" De afdeling Middelburg van de Neder landse vereniging van christelijke handelsreizigers en agenten (NCHV) hield in de grote zaal van het gere formeerd jeugdgebouw haar jaarver- De heer Ikkink begon met er op te iJKlSÏSL daaropvolgend «a wifcen. dat de Honlraren. die enkele programma. In zijn ope- wijzen, dat de Hongaren, die enkele maanden in het bedrijf van de coö peratie tewerk gesteld zijn, naar te vredenheid van de directie hun taak verricht hebben. Vervolgens wijdde spreker uitvoerig aandacht aan de Suez-kwestie, waarbij hij wees op de belangrijke gevolgen van de Egyptische blokkade. De heer Ikkink gaf hierna een over zicht van de totstandkoming van de Euromarkt tussen de zes deelnemen de landen. Voor Nederland noemde hij deze markt niet ongunstig. Een belangrijk afzetgebied voor de Ne derlandse afzet is West-Duitsland. De omzetten van de „Eiland Walche ren" zijn in 1957 in verschillende af delingen hoger en in andere afde lingen weer lager geweest dan in 1956, maar over het algemeen wa ren ze behoorlijk. Wat de aankoop betreft, gaf die van vaste brandstof fen een vooruitgang van 38 pet. in kilo's en van 54 pet. in geld. De vloei bare brandstoffen gaven een omzet- vermeerdering te zien van 35 pet. in liters en geld. De oorzaak hiervan was volgens de heer Ikkink de toe nemende mechanisatie. De mengvoe ders vermeerderden met 21 pet., het geen boven het landelijk gemiddelde is, het zaaigoed met 23 pet, in geld, terwijl de goederenomzet stationair was, het pootgoed met 12 pet. en de meststoffen met 7 pet. Hoewel het financieel resultaat door de teruglo pende prijzen niet zo gunstig was, konden er toch nog afschrijvingen gedaan worden. Op deze uiteenzetting volgde een ge- dachtenwisseling, waarop na de pau ze kleuren lichtbeelden over de reis van de heer Ikkink naar Spanje ver toond werden. Filmavond P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de P. v. d. A. hield een druk bezochte filmavond in de grote zaal van de „Gouden Poorte". De vice-voorzitter, de heer A. P. Stufkens deelde mede, dat de film „Hongarije in vlammen", welke een beeld geeft van de recente vrij heidsstrijd der Hongaren, niet kon worden vertoond, omdat de auto, waarin zich de film bevond, in ver band met de weersomstandigheden, in Noord-Holland was „gestrand". Daarom werd een aantal andere films vertoond, waaronder „De weg naar de vrijheid", over de vlucht van een Hongaars echtpaar naar West-Duitsland. Medegedeeld werd, dat bij het ge houden referendum onder de leden over de door de afdeling voorlopig vastgestelde kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing, waarvoor veel belangstelling bestond, 60 van de leden zich voor de vastge stelde volgorde heeft uitgesproken. Voorts werd medegedeeld, dat het ledental gedurende de laatste maand in belangrijke mate is gestegen. Filmvertoning N.R.V. De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Reisvereniging organi seert op zaterdag 8 maart a.s. een filmavond in de Concèrt- cn Gehoor zaal te Middelburg, waar vertoond zal worden de in de zomer van 1957 in het Zwitserse Alpengebied opge nomen kleurenfilm „Van Grlmsel tot Gross Glockner." Chr. handelsreizigers hielden vergadering ningswoord memoreerde de voorzitter, de heer A. de Klerk, de „zwarte dag in de NCHV", namelijk de 23e decem ber van het vorig jaar betreffende de kwestie tussen de NCHV en het CNV. (Christelijk Nationaal Vakverbond). De heer De Klerk stipte aan, dat de moeilijkheden tussen de twee organWj saties momenteel nog niet geëindigff zijn. Voorts betoogde de voorzitter dat ook de vertegenwoordigers en agenten de gevolgen ondervinden van de teruglo pende conjunctuur. De heer De Klerk vvees er op, dat het daarom noodzake lijk is om de organisatie sterk te ma ken. Maar, zo voegde hij er aan toe, daarbij moet het Schriftwoord in praktijk gebracht worden. Nadat het jaarverslag van de secreta ris, de heer F. Baan. was goedgekeurd hield de heer T. Walhout, een der le den van het hoofdbestuur, een korte toespraak. Daarna sprak de afgevaar digde van de christelijke besturenbond een opwekkend woord. Na afloop van de huishoudelijke pun ten der jaarvergadering bleven de le den en genodigden nog enkele uurtjes gezellig bijeen. Hierbij zorgde het ge zelschap „De Zandkorrels" er voor, dat de tijd gekort werd met zang, voordracht, conférence en muziek. Tijdens de laatste pauze werd een tombola gehouden. - DOMBURG N.C.V.B. was bijeen De afdeling Domburg van de N.C. V.B. hield een huishoudelijke verga dering in „Rehoboth" onder leiding van mevrouw JellemaVan Dijk. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mejuffrouw P. C. Lou- werse gekozen mevrouw Ph. A. J. DondorpGoslinga. In de volgende vergadering die werd vastgesteld op 27 maart zal de heer Verboom uit Middelburg als spreker optreden. Jaarvergadering Coöp. Suikerfabriek Sas van Gent In Grandhotel „Rotterdam" te Terneuzen hield de Eerste Nederland se Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent onder voorzitterschap van de heer H. A. A. baron Collot d'Escu- rv haar drukbezochte jaarvergade ring. Uit het Jaarverslag bleek o.m. dat op diens verzoek eervol ontslag werd verleend aan de secretaris der ver eniging, de heer A. E. C. Kruysse, die dit ambt gedurende bijna 47 jaar vervulde. Het bestuur had als diens opvolger aangewezen de heer J. de Feijter te Terneuzen. Het aantal le den bedroeg per 31 mei 1957 in totaal 942 met 3298 aandelen, terwijl 702 aandelen ten name van „alle leden" stonden. Ten aanzien van de cam pagne 19561957 wordt in het jaar verslag o.m. opgemerkt, dat de weersomstandigheden niet gunstig waren en dat het gemiddeld gehalte in het .gewest in 1956 15,7 bedroeg, in 1957 slechts 15,5%. Door het natte najaar was het tarra-percentage met 26,5 veel hoger dan in 1955 (16,7 In 1956 werd in totaal ont vangen van leden en contractanten 131.286.676 kilogram. Als leverprijs werd gemiddeld 46,63 per 1000 kg bieten betaald bij een gemiddeld ge halte van 15,7 In vergelijking tot de door de particuliere industrie be taalde contractprijs ad 42.bij 16 gehalte, betekent dit een aan zienlijke meerprijs. De "reserves der vereniging namen tijdens het ver slagjaar toe tot een bedrag van 713.868.71, terwijl in totaal 522.142.66 werd afgeschreven. De vergadering stelde voorts een ver- lies- en winstrekening over 1956 1957 vast, waarna tot plaatsvervan gend lid van de financiële commissie werd gekozen, de heer W. L. den Hamer uit Axel. Over voorstellen tot wijziging der statuten o.m. met be trekking tot de stemmenverdeling per aandeel, werd uitvoerig gediscus sieerd, waarna deze statutenwijzigin gen werden aanvaard. Nadat even eens nog was besloten tot herziening van de salarissen van de voorzitter, vice-voorzitter en de leden van het dagelijks bestuur en van het presen tiegeld van de overige leden van het .bestuur, volgde de rondvraag, waar na sluiting. WESTKAPELLE Filmavond De „Nederlandse Bindenbond", hield in „Westkapelle Herrijst" een kunst en filmavond, die werd geopend door wethouder W. Gabriëlse. Voorts werd medewerking verleend door de mu ziekvereniging O.KJC. en de christe lijke gemengde zangvereniging „Looft den Here". Vertoond werden de films „Lente in Holland" en „De stoute schoenen". Voorts was er een braille- demonstratie en declamatie door een der patiënten. ■- - BESPARING VAN f 42.500,—..... Dank zij samenwerking van brandweer en gemeente. Zaterdagmiddag werd in tegen woordigheid van de gemeenteraad van Arnemuiden, de Inspecteur van de brandweerinspectie te Breda, de heer Van Schendel en tal van an dere genodigden, de brand weergara ge te Arnemuiden in gebruik geno men. De ingebruikneming geschie de door de burgemeester van Arne muiden, de heer YV. H. van der Hei de. Nadat deze symbolische hande ling was verricht, begaven de geno digden zich naar het aan de brand weergarage gebouwde theoriezaaltje. De burgemeester wees er hier in een toespraak op, dat na vele om zwervingen door de gemeente de brandweer thans een „eigen huis" heeft. Door toedoen van wijlen wet houder B. J. la Soe is het, dat deze brandweergarage eigendom der ge meente is geworden. Het gebouw, dat eerst als landbouwschuur dienst heeft gedaan, werd voor 11.000 door de gemeente aangekocht. Voor aankoop en inrichting was 17.500 uitgetrokken; met de resterende 1 6Ö00 diende men „rond te komen", hetgeen door eendrachtige samen werking van gemeentewerklieden en brandweerpersoneel mocht gelukken. Vooral wanneer men bedenkt, dat men in de eerste plannen voor het bouwen van een brandweerga rage rekening hield met een begro ting van 60.000, dan mag men nu wel spreken van een zuinig en verstandig beheer. Het gebouw is ruim opgezet en be vat een garage met reparatiekelder, theoriezaaltje, kleedkasten, spoelgoot en ia uitgerust met elektrische ver warming, die geregeld wordt door een thermostaat. Volgens de brand weerinspectie te Breda voldoet dit gebouw alleszins, zodat het gemeen tebestuur trots mag zijn, aldus de heer Van der Heide. Hierna over handigde de burgemeester de sleutels aan de commandant van de vrijwilli ge brandweer, de heer C. Boone Deze sprak vervolgens zijn blijdschap uit over de totstandkoming van dit nieu we gebouw en memoreerde de ge schiedenis van de Arnemuidse brand weer van 1928 tot heden. Hij bracht namens alle leden dank aan het ge meentebestuur voor de verleende me dewerking. Namens de brandweer inspectie sprak de heer Van Schen del. Hij feliciteerde gemeentebestuur en vrijwillige brandweer van Arne muiden. Namens de brandweercom mandant van Middelburg sprak de heer J. Chr. Hendriks, die eveneens felicitaties aanbood en de hoop uit sprak, dat Middelburg het ook nog eens zo ver zal brengen De burgemeester van Arnemuiden reikte aan de heer A. de Hamer, oud- lid van de brandweer, voor 12% jaar trouwe dienst een eremedaille uit. Het oud-lid, de heer L. Klaasse zal eveneens een medaille worden uitge reikt voor dertig Jaar trouwe dienst. Omdat de heer Klaasse thans niet aanwezig kon zijn, zal de uitreiking van de onderscheiding op een later tijdstip geschieden. Na afloop was er een gezellig sa menzijn. VLISSÏNGEN. Onttrekking aan het openbaar verkeer van gedeelten van de Aagje Dekenstraat, Glacisstraat en Van Dishoeckstraat. B. en W. van Vllssingen; gelet op arti kel 12, 2e lid der Wegenwet; brengen ter openbare kennis: le dat het raadsbesluit van 20 december 1957, no la tot het ont trekken aan het openbaar verkeer van het gedeelte van de Aagje Dekenstraat, gelegen tussen de Scheldestraat en de Lampsinsstraat en gedeelten van de Van Dishoeckstraat en van de Glacisstraat, zoals nader op een bij dat besluit beho rende overzichtstekening met een rode omlijning is aangeduid door Gedepu teerde Staten van Zeeland bij hun be schikking van 18 februari 1958, no. 228, 2e afdeling, is goedgekeurd; 2e. dat voor meld goedgekeurd raadsbesluit met de daarbij behorende overzichtstekening, van 6 tot en met 22 maart a.s. ter ge meentesecretarie, 2e afdeling, voor een ieder ter inzage is gelegd. Vlissïngen, 1 maart 1958. VLISSÏNGEN. UITGIFTE TOERISTEN KAARTEN. De burgemeester van Vlissïngen, gelet op artikel 75, 2é lid van de Gemeente wet, brengt ter openbare kennis: dat hij bij zijn besluit van 24 februari 1958, no. ,1193, goedgekeurd bij besluit van Ge deputeerde Staten van Zeeland van 26 februari 1958, no. 1378/323, 3e afd., heeft HOOG EN LAAG WATER nap -f- nap 4- nap nap - nap nap nap nap 0.41 1.11 1.45 1.84 1.99 2.11 1.29 1.54 7.09 7.39 8.11 7.47 8.01 2.03 2.20 2.34 1.67 19.25 19.56 20.30 20.06 20.27 opgedragen aan de chef van de 3e afde ling ter secretarie, c.q. diens plaatsver vanger, het tekenen van de van hem uit gaande toeristenkaarten Vllssingen. 28 februari 1958. B en W. van Vllssingen; brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie. 2e afdeling, ter Inzage ligt een verzoek met bijlagen van het bergings- en transportbedrijf J. van den Akker N.V., gevestigd te Vlissingen, om vergunning tot het oprichten van een reparatiewerk plaats, waarin 7 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 194 p.k. ge bezigd zuilen worden, alsmede een op slagplaats van gas- en zuurstofflessen, op het perceel gelegen aan de Kanaal straat 59, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C, nr 1746. Gedurende tien dagen, te rekenen van 1 maart 1958 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 18 maart a.s., des voormiddags 10 uur. ten gemeente huize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de Inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een leder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft Ingebracht, Indien hij nier woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vllssingen, 1 maart 1958. Burgerdienstplicht en Bescherming Bevolking Vlissingen is een A-gemeente Naar aanleiding van een bericht In de P.Z.C. van woensdag, 12 februari U. betreffende het voornemen van minister Struycken de burger- dienstplicht voor de organisatie Be scherming Bevolking ln te voeren, moge het volgende worden opge merkt. Zoals de minister gezegd zou heb ben, slaat deze dienstplicht hoofd zakelijk op de grote gemeenten. Dat zijn dus, in B.B.-terminologie, de A- gemeente Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Utrecht enz. De uit drukking „A-gemeenten" wil zeggen, dat deze gemeenten gevaar-aantrek kend zijn. De gemeente Vlissingen is eveneens een A-gemeente, zij Let van kleinere orde. De organisatie Bescherming Bevolking te Vlissingen, zou het liefst zien, dat de gehele formatie alleen ui? vrijwilligers zou bestaan. Door diverse wijzigingen in da Vlissingse formatie, is het aantal be nodigde noodwachters gestegen tot 1560. Momenteel zijn rond 820 leden ingeschreven. Het moet echter moge lijk zijn de resterende 700 op basis van vrijwilligheid aan te werven. Wanneer iedere vrouw en man in deze gemeente, die redelijkerwijze aan de organisatie zou kunnen deel nemen, zich hiervoor zou opgeven, dan hadden we er vermoedelijk te veel. Van de missende 700 zijn er onge veer 300 nodig in de georganiseerde zelfbescherming, dat wil zeggen in blokploegen. Deze blokploegen werken in tijd van nood in hun eigen blok waar zij wonen. Het is derhalve zeer wel mo gelijk om zo'n blokploeg uit enkele dames samen te stellen, aangezien zij dus veelal in de nabijheid van haar gezin zijn. Een ieder zal in tij den van nood hulp willen verlenen, doch deze hulp zal veel effectiever en doeltreffender zijn, wanneer men hiervoor een grondige opleiding heeft genoten. De Vlissingse B.B. voert in de maanden februari en maart een actie onder het motto „Meer vrouwen ln de B.B." Welnu, laat iedere vrouw zich eens afvragen of er voor haar niet een bepaalde taak in de BH. valt te vervullen, in een organisatie, die uit eindelijk (mocht het ooit zover ko men) ten goede aan de gehele Vlis singse bevolking zal komen. li „Blikslekater..mompel de Kappie, terwijl hij naar het trapje holde dat naar de machinekamer voerde. „Die pisangaap van het vrachtschip gaat de Maat achterna in het stookhok. Hossende haaien! Ik moet ingrijpen anders worden daar beneden m'n kost bare machines uit elkaar ge slagen door dat Tarzan-beest!" Zo vlug hij kon, klom hij het trapje af naar de machineka mer, waar hij werd opge wacht door de Meester. „Waar is die oran-öetangT" riep Kappie. „En de stuur man „Ze zitten ln het stookhok, als ik me niet ver gis!" mompelde de Meester en wees kalm op een duistere opening, die toegang gaf tot de kolenopslagplaats. „Daar zijn ze gaan spelen met de brandstof! Maar ik vraag me af...." „Watill" brulde Kap pie. „Spelen?? De Maat wordt in mootjes gehakt als we niets doenII" „Ik vraag me at herhaalde de meester, „ot ze niet ergens anders naar toe kunnen gaah! Mijn pas-geveegde stookplaat ligt al weer onder het gruis! Dat beest is nogal onrustig!" „Sakkersl" riep Kappie uitzinnig, „Die aap is Ja levensgevaarlijk!!" „Kom, koml" suste de Mees ter „ik heb vroeger ook een aapje gehad! Het was met zó groot maar gevaarlijk.... nee hoor. Hoogstens een beetje speels!" „Speels, huh?" bromde Kappie. „Dus de Maat loopt geen gevaar! Maar dat beest moet hier weg! Het boo't!"' Seen apek0°' is een eerlijke sleep- DINSDAG 4 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De groentekoopman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10-50 V. d. kleuters. Il.oo Uchte muz. 11.30 Alt en piano. 124)0 Orgel en piano. 12.20 Regeringsuitz.: Landoouwrubnek. 1. Kentering op bet platteland.: I. Struc tuurwijzigingen. 2. Landbouwkundig weeroverzicht. 12x0 Meded. v. land- en tuinb. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Strljkork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Viool en piano. 15 30 V. d. zieken. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 RVU: Kernenergie in Nederland, door prof. dr. J. A A. Ketelaar. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Vrouwenkoor en soliste. 19.25 Gitaarspel. 19.45 Filmpraatje. 20 00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22,00 Rep. v. h. bezoek van prinses Beatrix aan de West. 22:15 Operafacetten. 2255 Ik geloof, dat., caus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling, caus. 23.2124.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 850 V d. vrouw 9.45 Licht baken, caus. 10.00 V. d kleuters. 10.15 Gram. 1030 Schoolradio. 10.50 Gr8m. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok —noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13 20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Planorecital. 14.25 Gram. 1450 V. d. vroirwen v. h. platte land. 14.40 Kamerork. en sol. 15 30 Metro- pole ork. en soliste. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17 00 v d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Manokwari, stad en zeehaven, door Claude Bellonl. 18.00 Lichte muz. 1850 K.V.P, causerie. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19 10 Comm. op het nws. 19.15 Chansons 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Radio Phllh. ork. en solist. 22.10 Planokwint. 22.50 Boekenweek, ook voor de Missie, caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: Relais v. d. Vlaamse TV: 20.00— 21.00 De geschiedenis van het kostuum door de Eeuwen heen. NTS: 21.00 Journ. en weeroverz. 21.15— 22.45 filmprogramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3