De noodlottige roos NIEUWS UIT ZEELAND Lenstra kan doorslag geven voor Enschede-zege tegen Fortuna '54 WALCHEREN UITGEBREID TENNISPROGRAM VOOR HET KOMENDE SEIZOEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 BEGERENSWAARDIG WELBENIJDENSWAARDIG NIET HILLARY WAYNE NAO zelf tenslotte speelt tegen Blauw Wit, een wedstrijd, die voor al voor de Amsterdammers bijzon der belangrijk is, want met een steeds beter spelend Elinkwijk, wordt de situatie voor de Blauw witters steeds gevaarlijker. Vandaar, dat de Amsterdammers hemel en aarde zullen bewegen om zondag winstpunten binnen te halen. De ploeg van Canjels en Overbeeke is echter onmiskenbaar favoriet. Programma Eredivisie Rapid JCDOS (1); Sparta GVAV (1); Blauw Wit—NAC (2); ADOBW (1); MWAmsterdam (3); SC EnschedeFortuna '54 (1); PSV—Feijenoord (3); AjaxNO AD (1); Elinkwijk—WV (2). Eerste divisie A Willem H—HVC (1); VSV—EDO (3); RBCDWS (2); De Graaf schap—Alkmaar (1); Volendam Roda Sport (1); Excelsior—AGOW (1); SVV—Vitesse (3); DFC—Hel mond (1). Eerste divisie B SittardiaLimburgia (3); Helmon- dia '55Hermes DVS (3); Wagenin- genDe Vole wijekers (1); Leeu wardenEindhoven (2); Haarlem Rigtersbleek (1); XerxesScheve- ningen Holland Sport (2); Fortuna Vlaardingen—RCH (3); KFC Stormvogels (2). Tweede divisie A ONA—ZFC (2); UVS—EBOH (1); Baronie—De Valk (3); DHCWil- helmina (2); ZeistHilversum (1); EmmaLonga (3). Tweede divisie B OosterparkersPEC (2); Rheden Heracles (2); Go AheadEnsche- dese Boys (1); VeendamHeeren veen (3); VelocitasOldenzaal (2); Be QuickTubantia (3);. Zwolse Boys—NEC (2). Australische zwemploeg naar Schiedam Na de Australische zwemkampi- oenschappen in Melbourne is de ploeg samengesteld, die zal uitkomen op de zwemwedstrijden van de Brit se spelen, welke van 19 tot en met 26 juli in Cardiff worden gehouden. Na deze „Empire games" zal de Australische zwemploeg een toer- nee maken over het vaste land van Europa. De damesploeg zal o.a. uit komen op de Nederlandse zwemkam- pioenschappen, welke van 8 tot 10 augustus in Schiedam worden ge houden. ropa aangewezen: Dames. Vrije slag: Dawn Fraser; Lorraine Crapp; Ilsa Konrads; San dra Morgan en Alva Colguhoun. Rugslag: Gergania Beckett en Ann Nelson. Schoolslag: Barbara Evans. Vlinderslag: Beverley Bainbridge. Heren. Vrije slag: John Devitt; Gary Chapman; Jon Konrads; Gary Shipton en Gary Winram. Rugslag: John Monckton en John Hayres. Schoolslag: Terry Gathecole. Vlinderslag: Brian Wilkinson. Dawn Fraser, Lorraine Crapp, Il sa Konrads, John Devitt, Jon Kon rads, John Monckton en Brian Wil kinson zijn allen wereldrecordhou ders. Nummering kandidatenlijsten De volgorde van de kandidatenlijs ten voor de provinciale statenverkie zing in de kieskring Middelburg is als volgt vastgesteld: 1. Partij van de Arbeid; 2. Katholieke Volkspartij; 3. Chr. Historische Unie; 4. Anti-Revo lutionaire Partij; 5. Staatkundig Ge- ref. Partij; 6. Volkspartij voor Vrij heid en Democratie; 6. Geref. Poli tiek Verbond en 8. Communistische Partij Nederland. Jaarcijfers Coöperatie „De Broederband" Op de eerstvolgende ledenraads vergadering van de coöperatieve verbruiksvereniging „De Broeder band", VlissingenMiddelburg, wel ke a.s. maandag te Middelburg in de Gouden Poorte wordt gehouden, za lhet jaarverslag 19561957 ter goedkeuring worden aangeboden. Wegens ziekte van de secretaris, de heer W. Hubrechsen te Middel burg, stelde de heer E. de Priester te Vlissingen het jaarverslag op. Hieruit ontlenen wij, dat het le dental klom van 4003 tot 4197. In de diverse afdelingen werd voor 2.518.675,57 omgezet in 53 weken tegen een omzet van 2.227,296,13 (52 weken) over het vorige boekjaar. Aan dividend werd aan de leden een bedrag uitgekeerd van 76.791,65. Uit het moederschapfonds werd uitgekeerd een bedrag van 2.410,87, uit het ziekenfonds een bedrag van 1.173,25 en uit het overlijdensfonds een bedrag van 2.741,53 of totaal 6.325,65. Aan de beurt van aftreding in het bestuur zijn de heren: S. de Graaf, voorzitter, Vlissingen; E. de Pries ter, waarnemend secretaris. Vlissin gen: L. Dingemanse, Middelburg en L. J. Florusse, Vlissingen, die zich allen herkiesbaar hebben gesteld. Van de raad van commissarissen is de heer L. J. Geldof, Vlissingen aan de beurt van aftreden. Deze is eveneens herkiesbaar. Voorgesteld wordt 6.485,69 aan de verschillende fondsen toe te voe gen, benevens de benodigde afschrij vingen te doen. VLISSINGEN Kaartavond P.Z.E.M. De personeelsvereniging van de P.Z.E.M. hield voor haar leden een kaartavond in de conferentiezaal van de Centrale Zeeland aan de Edison- weg te Vlissingen. Evenals vorige malen werden ver schillende spelen gespeeld, voor de winnaars waarvan prijzen ter be schikking waren gesteld. Het was een zeer geslaagde avond, waarvoor veel belangstelling bestond. Chr. Historische Vrouwengroep Voor de Christelijk Historische Vrouwengroep trad ais spreker op de heer M. Allewijn uit Goes met het onderwerp: „Een kijkje achter het IJzeren Gordijn." Enige jaren geleden was spreker op een kerke lijke conferentie in West-Berlijn en hoorde daar veel interessante dingen. Speciaal het vluchtelingenvraagstuk werd onder de loep genomen. Tot slot beantwoordde de heer Allewijn enkele vragen. Benoeming De heer J. de Winter, onderwijzer aan de Juliana van Stolbergschool te Vlis singen, treedt per 1 maart a.s. in ge lijke functie te Oud-Beierland. Nieuwe penningmeesteres Dierenbescherming De penningmeester van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Zeeland-Zuid. de heer H. C. Punt uit Vlissingen heeft onlangs zijn functie in het bestuur overgedragen aan mevrouw L. C. Dop-de Geuze, eveneens te Vlissin gen. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 19 tot en met 25 februari 1958 de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: mut sen, kinderzakdoekje, zakje Inhoudende boorband en kleedje met kruissteekjes, zwart balletschoentje, verschillende handschoenen en wanten, enige sleutels, lederen schooletul en enkele rijwielen eu autopeds Inlichtingen omtrent de adressen, al waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: enige sleutels, portemonnee, duozltje, twee honden, lederen aktentas, doos met steeksleutels, loten van Staats loterij, groene parkiet, enige handschoe nen en wanten, een paar regenpijpen, vulpen en een knot wol, zijn aan zijn bureau te bekomen. MIDDELBURG Vereniging Slechthorenden bestaat in 1958 50 jaar De Vereniging van Slechthorenden te Middelburg hield haar maandelijkse bijeenkomst. Door het slechte weer was de opkomst niet zo groot als ge woonlijk. Deze keer werd een spel- avond gehouden. De aanwezigen had den diverse gezelschapsspelen meege bracht. zoals scrabble, slabber jan, halma.' waarmee verschillende groep jes zich een paar uur hebben bezigge houden. Zeer belangrijk was de toelichting die de presidente, mevrouw Stam gaf op de circulaire die aan alle leden is toegestuurd. Dit jaar bestaat de Ver eniging van Slechthorenden, die ruim 7000 leden telt. 50 jaar. Dit gouden jubileum wil men op 29 maart te Am sterdam feestelijk herdenken. Dan wil men een cadeau aanbieden in de vorm van een uitneembare en verplaatsbare geluidarme kamer. Daarmee kan men in alle delen van ons land slechte oren onderzoeken en diagrammen maken van het geluid dat nog aanwezig is. Heel ons volk kan hiervan dus profi teren, vooral ook slechthorende kin deren. Voor dit doel vraagt het Landelijk Comité „een gouden gift voor het gouden feest", zoals de slagzin uit de circulaire luidt. Alle leden helpen graag hieraan mee. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 19 februari 1958 tot en met 25 fe bruari 1958 aan zijn bureau de navol gende voorwerpen als gevonden zijn aan gegeven: pet. br. glacé handschoen, snoertje parels, 1 pr. kinderwantjes, plastic kindertasje, wollen want, rode das. damespolshorloge, rechter motor- want. zwarte glacé, kinderwant, kinder- want, sleuteltje, kabelslot. zwarte motor handschoen. groen damesschortje, l pr. zwarte beenstukken, gebreide zw. dames- bandschoen, enveloppe met inh., licht blauwe kinderhandschoen, want, rode lap met blauwe blokjes, bruine porte monnee zonder inhoud, damesbril, brood zakje, rode hondenhalsband met penning no. 192, gebreide groene handschoen, blauwe vulpen „Stanley", 1 pr. zwarte wanten, parapluiehoes, bruine kinder want, beige handschoen, bumperstuk van personenauto, rode meisjesrok, veelkleurige zijden sjaal, doublé schakel armband, grijze riem, zilverbon, rood plastic regenkapje, muntbiljet. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te bekomen aan het bureau van po litie te Middelburg. VERGADERING K.N.L.T.B.-ZEELAND Dezer dagen werd in Goes de leden vergadering gehouden van de bij de K.NJL.T.B. aangesloten tennisvereni gingen in Zeeland. Naar aanleiding van de agendapunten van de bonds- ledenvergadering op 8 maart a.s. sprak de voorzitter zijn spijt er over uit, dat mr. H. Wilton zich niet meer als voorzitter van de K.N.L.T.B. her kiesbaar stelde. Hij memoreerde de belangstelling, die mr. Wilton, ook door persoonlijk bezoek, stelde in de tennisevenementen in Zeeland. De kandidaatstelling van mr. O. H. Wie heeft gelijk? Ook over sigaretten kan verschil van mening bestaan. Maar hoe komt het toch, dat Cross Virginia alleen maar rokers heeft die dit merk jarenlang trouw blijven? Dat komt, doordat Cross Iets geeft, dat andere waarschijnlijk missen. Iets, waardoor ze Cross met plezier b 1 ij v e n roken. Denkt U daar eens over na. En oor deel zelf. Misschien ontdekt U dan ook: Wie Cross rookt heeft gelijk! (zie pagina 11). Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 25 febr.: Tiny Tim van Genta Koningin Juliana van Antwerpen. Westerschelde van Hans- weert. Despatch van Hansweert. Paloma van Antwerpen. 26 febr.: Lea van Ant werpen. Albatros van Antwerpen. VUssingen vertrokken: 25 febr.: Teu- nika naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen: 25 febr.: Lijnbaansgracht van Lon den. Menje van Liverpool. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 25 febr.: Teun naar Drogheda. Zwaan tien a naar Londen. 26 febr.: Helvetia naar Londen. Vlissingen aangekomen op 26 febr.: Mudo van Antwerpen. Truus van Ant werpen. Avontuur van Brussel. Vlissingen vertrokken op 26 febr.: Tlny- Tlm naar Zeebrugge; Westerschelde naar Lelth. 27 febr.: Despatch naar Chattam. Mudo naar Bremen. Paloma naar Poole. Truus naar zee. Albatros naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op: 26 febr.: Breezand van zee/Gent. Aaltje van Hull. Leuvekerk van Rotter dam. Grootekerk van Duinkerken. Ta- wall van Suez. Arnedljk van Rotterdam. 27 febr.: Eemdijk van Rotterdam. Ca- land van Requejada. Oceaan van Ham burg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 26 febr.: Valsana naar Liverpool. Tamo naar Rotterdam. Mlchel-Swenden naar Waterford. Hunzeborg naar Lon den. Alioth naar Rotterdam. Lijnbaans gracht naar Helsinki. Esperance naar Boulogne. 27 febr.: Roebla naar Amster dam. Mellskerk naar Rotterdam. Reno vatie naar Londen. Henrij Baker, een Engelsman, die na de Eerste Wereldoorlog als hulsknecht- chauffeur naar de VS. emigreerde, heeft een buitenkansje. De weduwe van de man, die hem indertijd de raad gaf naar Amerika te gaan, heeft hem ander half miljoen dollar nagelaten. ©Frederick Dearborn, een speciale me dewerker van president Eisenhower voor de coördinatie van maatregelen ten be hoeve van de nationale veiligheid, is dood in zijn woning te Washington gevon den. Hij was 45 Jaar. Muntz zal door het district Zeeland ondersteund worden. Ter vergadering werden de tennis- vooruitzichten voor het komend sei zoen besproken. De districtskam pioenschappen zullen dit jaar in Goes gehouden worden, waarschijnlijk op de eerste of tweede zondag in juli, voorafgegaan door de distritsjeugd- kampioenschappen, die te Hulst zul len worden verspeeld. Men verwacht dit jaar ook weer een toenemende belangstelling. Eveneens zullen de traditionele toernooien voor de zomergasten in Domburg weer gehouden worden, waarschijnlijk op 4 banen. Het ligt in het voornemen deze wedstrijden op 17 augustus te beëindigen. Er bestaat een kans, dat in Vlis singen een open toernooi wordt ge houden, aangezien deze toernooien 't vorig seizoen bijzonder in de smaak zijn gevallen. Evenals het vorige jaar voor de eerste maal een heren-competitie voor het distriet is georganiseerd, zal deze ook dit seizoen georgani seerd worden. Hiervoor is reeds ingeschreven door 6 verenigingen ten noorden van de Westerschelde en 3 verenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor de eerste maal zal dit jaar door vier ploegen jeugdspelers aan de competitie worden deelgenomen. Aan activi teit van tennisspelend Zeeland is dus geen gebrek. Tot bondsraadslid en diens plaats vervanger werden weder benoemd dr. Scherphuis te Goes, dr. Spuijman te Vlissingen. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren of het mogelijk is ook 's winters de tennissport op overdekte banen te beoefenen. Dit zal echter nog een vrome wens blij ven, aangezien in Zeeland geen ge schikte gelegenheid te vinden is en het stichten ervan vooreerst op fi nanciële bezwaren zal stuiten. „De Ruyterschool" Geslaagd voor 1ste stuurman G. H. V.: P. J. H. Seybel; N. Romijn; H. W. Tabak (theor. ged.); A. C. de Kubber (theor. ged.); voor 2de stuurman G. H. V.: J. W. A. Bernd- sen; B. Speek; J. M. Bazen (theor. ged.); J. C. W. Wemmers (theor. ged.); F. W. Haase (theor. ged.); voor 3destuurman G. H. V.: G. C. W .Speld; L. B. A. v. Bruinesse; N. Wykhuijs; A. Oppeneer. Voor scheepswerktuigk. diploma A: L. C. Mehlbaum; R. S. J. Vijver (met lof); L. Potappel (met lof); W. Kluyfhout; A. J. G. Strengholt; H.Zander; P. Westerhuis (met lof); G. R. Bazuin; C. Woittiez. Voor scheepswerktuigk. diploma BI: M. J. v. d. Velde; H. W. U. v. Roy; P. A. C. M. Adriaansens (met iofP. M. de Waal. Voor scheepswerktuigk. diploma BH: R. W. H. Buitenrust Hettema; L. A. Verhulst; C. Harms; K. San ders; H. v. d. Ridder (met lof); K. J. Leeftink (met lof); J. Walthuls (met lof). Voor scheepswerktuigk. diploma CI: S. L. Kodde; P. Moens. Voor scheepswerktuigk. diploma C II: I. Dellebeke. Voor motordrijven: A. N. Bors- boom (met lof); J. de Korte (met lof). Allen waren leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. t A avert entte l Spaar de vlaggetjes: op elk pakje is er één! Rapid wil zich revancheren De Utrechtse eredivisieclub DOS is in de afgelopen weken een steeds fjrotere bedreiging geworden voor eider Sportclub Enschede. Bege renswaardig is die topplaats van de Overijselnaren wel, maar benijdens waardig toch weer niet, hoe vreemd het ook mag klinken. Het verdedi- Êen van die eerste plaats is name- jk voortdurend een zenuwslopende onderneming. Zo ook zondag, want tegenstander Fortuna '54 is beslist niet de eerste de beste. De spelers uit Geleen verloren zondag welis waar van MW, maar zij waren vrij wel voortdurend in de aanval. In het sportpark van Enschede zal dan ook het a.s. weekeinde een bijzon der enerverende strijd te zien zijn. Uiteraard kan één man geen wed strijd winnen, maar bet is toch op grond van het feit, dat architect Lenstra weer bij Enschede mee speelt, dat wij de sportclub de mees te kans op de zege geven. Voor Sportclub Enschede zal het ondertussen een troost zijn, dat de sterkste concurrent DOS ook be paald geen gemakkelijke tegenstand krijgt. De Utrechtenaren gaan op bezoek bij Rapid JC. Nu heeft Ra pid weliswaar zondag nog van Elinkwijk verloren, maar dat zal eerder in het nadeel dan in het voor deel van DOS zijn, want juist nu zal Rapid door te winnen van een kanshebber als de ploeg uit Utrecht zich willen revancherenWe geven Rapid dan ook de meeste kans op de zege. Ook Ajax zou zeer gebaat zijn bij een nederlaag van DOS. Zonder al te veel inspanning zullen de Am sterdammers moeten winnen van NOAD. Hetzelfde geldt voor ADO, dat BW uiteraard geen schijn van kans geeft. Veel anders zijn de verwach tingen voor Feijenoord. De Rot terdammers gaan op bezoek bij PSV, dat juist de laatste weken een goede vorm bereikte. De sa menwerking tussen Trevor Ford, Dillen en de overige Eindhoven- se aanvallers werd veel hechter en Feijenoord wordt dan ook voor hete vuren geplaatst. Een puntenverdeling is hier een re delijke verwachting. Interessant zal ook de wedstrijd ElinkwijkWV zijn. Maar ditmaal heeft de ploeg van Piet Kraak, die zelf weer meespeelt, toch weinig kans. want het team van Wilkes is gewaarschuwd en zal dus geen ri sico lopen. Winst voor VW! Het wispelturige Amsterdam is het de- gradatiegevaar nog lang niet ont vlucht en op grond van het feit, dat een kat in het nauw vreemde spron gen kan maken is een gelijkspel ze ker geen vreemde uitslag voor de wedstrijd MWAmsterdam. GVAV wordt het slachtoffer van Sparta, dat beslist de schande van de ne derlaag tegen NAC wil uitwissen. Kampioenschappen voor kappers in Goes Op maandag 10 maart a.s. wordt in „De Prins van Oranje" te Goes de eerste ronde in provinciaal ver band gehouden om het landskampi oenschap voor dames- en herenkap pers 1958. Deze wedstrijd gaat uit van de Nederlandse bond van tech nische clubs voor het kappersbedrijf, afdeling Zeeland. De finale wordt op 27 mei a.s. gehouden in „Bellevue" te Amsterdam. De deelnemers in de afdeling he- renkappen komen om vijf uur des middags in het strijdperk, waarna de dames des avonds om acht uur hun krachten gaan meten. Voorts zal er een demonstratie gegeven worden door ex-landskampioenen. i A avert entte I FEULLETON Blijkbaar was dit de gebruikelijke afsluiting van de avond. Gemma zocht reeds de kaarten uit en Martin zette de tafel klaar. David speelt niet mee", zei hij, „tenzij we hem er half-en-half toe dwingen. Wil jij ook In dit opzicht Pafs plaats innemen?" „Maar ik heb in geen tijden ge speeld", merkte ze angstig op. Don en zijn vrienden hadden vrij wat „echte re" spelletjes gedaan en daarbij niet zoals de Leighs, porseleinen schelpjes in plaats van geld gebruikt. „Och, 't zal best gaan", „zei Martin, zo zacht, dat de anderen 't niet kon den horen. Onwillekeurig keek ze glimlachend op, alsof zijn woorden haar meer moed hadden geschonken. Ze verbeeldde zich dat hij er meer mee bedoelde dan alleen maar een kaartspelletje. Gemma bleek bilna voortdurend te winnen, zodat David, die zijn wat on behouwen figuur in een lage armstoel had laten vallen, haar af en toe over zijn krant vermaande: „Denk er wel om, gelukkig In 't spel..." Ze deed als of ze niets hoorde en gaf hem boe noch ba, maar Lorraine, die naast haar zat. zag toevallig hoe de wreef van haar rechtervoet langzaam in de schoen oprees, waarschijnlijk doordat Gemma's tenen zich uit woede samen trokken. De jeugdige plaaggeest had immers met zijn telkens herhaalde uitroep haar diepst bewaarde geheim en meest gevoelige plek geraakt. O, je moest zo op het oog medelijden met Gemma hebben... maar als je nauwlettender keek nog meer met wie zo ongelukkig waren, haar pad te kruisen. „En, Lorraine?" riep Barbara ongo duldig. Ze schrikte op uit haar gepeins, zei haastig „misère" en zag Davld zo strak in 't gezicht, dat hij er verder 't zwijgen toe deed Tenslotte was het tijd om naar bed te gaan. Gemma vergezelde haar naar boven, legde een warmwaterkruik in het bed en haalde tenslotte Pats kle ren voor de dag, opdat ze die zou aan passen. Gelukkig slaagde die proef naar wens; de korte rijbroek was een beetje gekreukeld, maar dat deed er minder toe. De rijlaarzen waren keu rig. „Prachtig", zei Gemma, „Martin dacht, dat je kleren in Dainton zon moeten kopen, maar nu zal dat niet nodig zijn. Je zult na Kerstmis veel werk ln en bij de stallen hebben, be halve wanneer de sneeuw al te dik ligt. Ja," ging ze na een korte aar zeling voort, „wat prettig, dat Martin juist van 1e hoorde toen hij iemand nodig had om Pat te vervangen". Tot haar geluk wist Lorraine schijnbaar in strijd met haar gewone optreden, steeds ieder die haar wilde uithoren nul op 't rekest te geven. En zo antwoordde ze dan glimlachend: „Ja. vind 1e niet Prettig voor mij ook want ik had helemaal geen zin, kerst- mis ln een andere staa te vieren. JU IAdvertentie BONZO Voer uw hond het beste wit er is. Geef hem Bonzo. Hij glanst u dan tegen! 70 cent per pak. rijdt ook paard, nietwaar Gemma?" „Hier niet", klonk het min of meer gedwongen. „Ik heb er geen tijd voor, omdat Barbara me nodig heeft. Wel hebben Martin en ik, zowel om het paardrijden als om andere redenen, dikwijls genoeg verlangd naar het vroegere leven ln Australië. Kijk eens, hier is de wekker; zal ik die van avond maar opwinden Hij staat op zes uur; nogal vroeg, nietwaar?" Lorraine verzekerde, dat het er niet op aankwam en daarmee sprak ze de waarheid, want nu ze zo slecht en on geregeld sliep, was ze vaak blij te kunnen opstaan Nadat Gemma haar nog had meegedeeld waar de badka mer desgewenst tot haar beschikking stond, liet ze met een haastig gemom peld „welterusten" de nieuwe huisge note alleen. Eenmaal goed en wel ln het nogal harde en smalle bed want uit alles bleek, dat Pat bitter weinig om ge mak en comfort had gegeven moest Lorraine onwillekeurig terugdenken aan de vorige nacht, toen ze nog in Blackberry Hill vertoefde. Vierentwin tig uur geleden slechts twee keer de reis Londen—Edinburgh had ze nog niet eens geweten dat Martin en al die anderen bestonden. Eindelijk viel ze, met zijn beeld voor ogen, ln slaap en werd althans deze keer niet door wilde, boze dromen geplaagd. Reeds voor zessen ontwaakte ze en zette de wekker af Toen vatte ze moed om op te staan en zich te kleden ln de manchester rijbroek, de felgroe ne trui en het „tweed"-Jasje, die ze had klaargelegd. Het elektrisch ka cheltje draaide ze niet aan. Misschien had Pat cr de diepste minachting voor gekoesterd en Lorraine wilde tot elke prils tonen, dat ze geen slappeling was Om half zeven werd er voor 't ont bijt geluid en toen ze de reeds flink verwarmde eetkamer binnentrad, zag Lorraine met enige verbazing, dat Barbara aan 't hoofd van de tafel troonde. „Verwachtte je niet. mij al te vin den?" vroeg Barbara, die blijkbaar haar gedachten had geraden. „Ik wil zo lang het gaat op de been blilven Dat heeft vader ook gedaan en Mar tin zal het eveneens Dus doe ik het ook". „O, de Leighs hebben moed ge noeg", verzekerde Gemma pathetisch, maar Lorraine, die toevallig Martin aankeek, zag dat hij die loftuiting allesbehalve waardeerde. Integendeel, er kwam iets als afkeer, bijna haat. in de uitdrukking van zijn gezicht Of neen, haat was het eigenlijk niet; nij zou Immers nooit iets haten, dat in de grond der zaak slechts medelij den opwekte en was Gemma's zucht om broer en zuster naar de mond te praten feitelijk niet meelij wekkend? Toch leed het geen twijfel of hij had stierlijk het land aan alle toespelingen op de „familiekwaal", wat die dan ook mocht tjn. Lorraine kon een huivering, deels van kou, deels van zenuwachtigheid, niet onderdrukt"*" P'""Ar> enkele i ogenblikken zou ze met de paarden die ze zich als een stel briesende en steigerende renpaarden voorstelde kennismaken en uiteraard was te be nieuwd, hoe ze 't er die morgen zou afbrengen. „Hoeveel heb je er, Martin?" „Hoeveel wat, Lorraine?" Het ge luid van zijn zware, kalme stem werkte kalmerend. „Paarden, bedoel ik". „O, dat varieert. Hoe staat het nu, David? O, ja, maar twee huurpaar den, behalve de vijf van de „Cap and Bells". Zo heet de herberg hier, maar hun stallen worden vernieuwd. Dat zijn er dus zeven en dan nog vier van ons zelf. behalve de kleine Shet- land-pony Kelpie, die op het oog speelgoed lijkt, maar de grootste en nijdigste ondeugd is van allemaal". „O. we zullen hem wel klein krij gen". verklaarde David, meteen flink de marmelade aansprekend „Binnen een maand of achttien". „Dan maar dertien", zei Lorraine dapper, zodat Martin even moest la chen, „Ze zijn nooit allemaal uit, moet je weten en in elk geval zul je voor lopig niet met het leiden van rijtoe ren worden belast. Ik heb een aardi ge muskaatschimmel, die zeker In je smaak zal vallen. Denk 1e ook niet, Davld (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12