Oók al aan de sigaar?, De noodlottige roos „HANDELSBELANGEN" TE GOES STAAT SAMENWERKING VOOR Aambeien? HEMOTABS TERNEUZENSE SCHOOUEUGD FONDS VOOR TOELAGE AAN OUD-MONSTERNEMERS OPMERKING BIJ DE KAPPER PROVINCIAL*} Zi Ei U W 8 *J U O U RAN T. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 VOOR DETAÏLLISTENSCHOOL Wens: aansluiting leden bij landelijke organisaties In de in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden Jaarvergadering van de raiddenstandsvereniging „Handels belangen" zijn, zoals reeds in het kort gemeld, stappen ondernomen om de leden van de vereniging, die nog niet- zijn overgegaan tot betaling van een bedrag van 100 als bijdrage in het tekort van de Hajuto-1957, hier toe alsnog te bewegen. Zo werd ge meld, dat deze leden tot 1 april a.s. hiertoe in de gelegenheid zouden wor den gesteld; ook wanneer zU voor die datum de bereidheid van betalen te kennen hadden gegeven zou niet tot royering worden overgegaan. Dit is, zoals men ons van de zijde van het bestuur van „Handelsbelangen" na der verzekerde, te scherp uitgedrukt. De leden zullen tot genoemde da tum in de gelegenheid worden ge steld hetzij het bedrag te voldoen, hetzij zich daartoe bereid te verkla ren. Blijft een van deze mogelijkhe den achterwege, dan is het aan het bestuur, verdere stappen te onderne men, waarbij eventueel royering kan volgen. Naarstig wordt gezocht naar mogelijkheden, om dit te voorkomen. Voor hen, die bij de eigen glasver zekering van „Handelsbelangen" zijn aangesloten, zal in dat geval ook royering van deze instelling volgen. Voordat dit voorstel aan de orde kwam, deden de voorzitter, de heer I. Luteijn en de waarnemend secretaris, de heer J. H. Slabbekoorn, een*drin- Advertentie) neem -dit tabletje i^jjn en U stilt de pijn. E«n simpel rrijwel smakeloos tabletje plug e«n glas water Is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zalf en aetplllen zjjn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze ■Ün bovendien xaeht laxerend en helpen sodoende de normale functies herstellen, to belangrijk voor volkomen herstel ec langdurige vrijwaring van pijn. 'n complete kuur IJ7 bij apothekers en drogisten Treinen in Zeeland hadden slechts weinig vertraging De sneeuwval heeft voor 't spoorweg verkeer tussen Roosendaal en Vlissin gen woensdag betrekkelijk weinig hinder opgeleverd. Er werd vrij re gelmatig gereden. Slechts gedurende de ochtend zijn drie exprestreinen op geheven om overbezetting te voorko men. De overige treinen arriveerden met weinig vertraging in Vlissingen. Mevrouw Sareis van Rijn vertrekt naar Arnhem Mevrouw P. J. Sareis van Rijn, di rectrice van de Vlissingse industrie- en huishoudschool is benoemd tot di rectrice van de Koninklijke Nijver heidsschool aan de Rijnkade te Arn hem, dus niet te Amsterdam, zoals werd gemeld. LEZERS SCHRIJVEN Kermis te Bruinisse Toen ik in uw blad las, dat bij een voorstel tot afschaffing van de kermis te Bruinisse de stemmen staakten, daoht ik aan de vele malen dat dit voorstel in vorige jaren reeds aan hangig is gemaakt en de beroering die het al of niet doorgaan van de kermi3 in deze vissersplaats neeft gebracht. Als bijzonderheid mag worden ver meld, dat deze strijd niet van de laat9te decennia is, want reeds op 29 september 1656 verzocht de kerkeraad van Bruinisse, om de overblijfsels des Pausdoms te vernietigen, aan de Am bachtsheer de kermis op te heffen, waartoe het evenwel niet kwam. C. VAN DE KLIPPE, Vlissingen. gend beroep op deze leden, de bij drage alsnog te voldoen. De heer Slabbekoorn gewaagde in het jaar verslag van een goed jaar voor de le den als individuele zakenmensen, maar van een slecht jaar voor de vereniging. „Helpt ons tekort zo spoedig mogelijk dekken", aldus de heer Slabbekoorn. Voorzitter Luteijn knoopte hierbij aan door de houding van de betreffende leden teleurstel lend te noemen. „Het is onmogelijk voor het bestuur verder te werken, als de vereniging niet achter dat be stuur staat", aldus de heer Luteijn. Het tekort, dat nog ongeveer 4000 bedraagt, werd voorlopig aangezui verd door een opname uit het fonds van de glasverzekering. De rekening van de vereniging kon met een winstsaldo van 150,38 worden afge sloten. Duidelijk kwam In deze vergade ring de tendens naar voren, dat „Handelsbelangen" naar een goede samenwerking streeft met de andere Goese middenstandsorganisaties. Dit streven bleek ook uit het voor stel, dat leden van „De Hanze" er eventuele andere plaatselijke mid denstandsverenigingen zullen kunnen deelnemen in de glasverzekering, een voorstel, waaraan de vergadering vlot haar goedkeuring hechtte. School Dit bleek ook uit het feit, dat het bestuur er bij de leden op aandrong, zich zoveel mogelijk aan te sluiten bij een van de landelijke midden standsorganisaties. Dit is wenselijk, omdat er plan nen bestaan voor de oprichting van een detaillistenschool in Goes, hetgeen een „compromisschool" zou moeten worden, waarin alle richtingen zijn vertegenwoordigd. In een volgende vergadering van „Handelsbelangen" zullen propa gandisten van landelijke midden standsorganisaties worden uitge nodigd om de wenselijkheid van toetreding toe te lichten. Sr bestaat thans een stichting „Zeeuwse fruitcorso" zo deelde de voorzitter nog mee, die voor de orga nisatie van dit evenement geldelijke steun heeft gevraagd aan veiling, verenigingen van fruitkwekers en het centraal bureau. Er zijn bepaalde ;eggingen gedaan op voorwaarde, dat de stichting eerst een begroting voor het corso zal overleggen. Olympia-tour Een ander evenement, dat Goes te wachten staat en waarvoor in de Ganzestad en omgeving reeds 300 kamers zijn besproken, is de Olym pia-tour, een wielerwedstrijd voor amateurs door Nederland, waarvoor Goes als één van de startplaatsen is aangewezen. Vrijdags 30 mei rijden de renners Goes binnen; 31 mol zul len hier de renners starten voor een nieuwe étappe. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter dank aan de penningmeester, de heer J. H. Slab bekoorn, die zich niet meer herkies baar stelde. Hij zal zijn functie blij ven vervullen tot de lopende zaken zijn afgedaan en het tekort is wegge werkt. In het bestuur werd thans gekozen de heer G. van de Klooster; de heer J. D. de Jonge werd herkozen. De be stuursleden van de glasverzekering, de heren J. de Kruijter (voorzitter) C. Wisse werden herkozen. Er werd besloten tegen een jaarlijkse vergoeding een administratieve kracht aan te stellen. Flessen ether leveren ernstig gevaar op Langs kusten van de Westerschelde In alle gemeenten rondom de Wes terschelde, van Breskens tot Honte- □isse en van Vlissingen tot RiUand- Bath is aan het gemeentehuis een publikatie aangeplakt, waarin ernstig wordt gewaarschuwd tegen het mee nemen van flessen met ether, dit aan de kusten kunnen aanspoelen. Toen de Turkse vrachtboot „Aydin" was gezonken, zijn namelijk 120 kis ten met flessen ether uit de ruimen naar boven komen drijven. Tot nu hebben visserschepen meer dan 100 kisten teruggevonden, doch de mo gelijkheid bestaat, dat de flessen uit de resterende kisten aan de Beve- landse, Walcherse of en Zeeuws- Vlaamse kust zullen aanspoelen. Ge waarschuwd wordt tegen het meene men van deze flessen, hetgeen ern stige gevolgen kan hebben. Er be staat o.m. kans, dat door beschadi ging of vernieling van de flessen de ether ontsnapt, met alle noodlottige gevolgen van dien. Inmiddels zijp alle bergingsvaartui gen uit de buurt van het wrak van de „Aydin" vertrokken. Hangende de beslissing of de belanghebbenden zelf de berging ter hand zullen ne men, is het bergingswerk voorlopig stopgezet. Goese h.b.s.-ers bezoeken vliegbasis Woensdrecht Op dinsdag 4 maart a.s. zal op de vliegbasis Woensdrecht bij Bergen op Zoom weer een jeugddag worden georganiseerd. Ditmaal zijn scholle ren van de h.b.s. en uitgenodigd, na melijk 27 leerlingen van de r.h.b.s. uit Goes, 25 leerlingen van de r.h.b.s. uit Oud Beijerland en 38 leerlingen van de r.h.b.s. uit Gouda. Omstreeks 10 uur zullen de gasten aan de basis arriveren, waar zij in de manschappenkantine zullen wor den verwelkomd. Hierna zal een en ander over de basis worden verteld door de veiligheidsofficier luitenant De Korver. Er zal verder een film worden vertoond. Ook staan verschil lende demonstraties op het program ma met als slot een bezoek aan de verkeerstoren en bij goed weer vlieg-1 demonstraties van de straaljagers. (Advertentie) Dames by Haamstede door bromfiets aangereden Vrijdagavond werden twee dames, dis zich op het rijwielpad op de Klooster- weg in de buurt van het rusthuis „Duinoord" naar Haamstede begaven, door een hun achterop komende brom fietser, de heer M. B., aangereden. Eén der dames, de 70-jarige mej. L. werd tegen de grond gesmakt en moest na eerste hulp van dr. Stenger, met een heupfractuur naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd worden. Examen De dames Y. van Damme, C. Klaas- sen en M. van de Winckel, allen te Terneuzen, slaagden te Breda voor het examen costumière. De dames C. van Doeselaar en C. de Zeeuw, bei den eveneens te Terneuzen slaagden te Breda voor het examen coupeuse. Uienexport Met een export van ruim 18 mil joen kg in de maand januari 1958 be reikte het totaal van de export in dit seizoen voor de uien meer dan 101 miljoen kg. De voorraad uien is over al al aardig geruimd. Wie zou hebben verwacht dat naar mate de voorraden minderden de prijs zou oplopen kwam bedrogen uit, het met de uienprijzen een uiterst slappe situatie. De prijzen bewegen zich rond 10 en 12 cent per kg te lersprijs en gerekend het grote per centage uitval dat men in iedere par tij heeft betekent dit verlies. Alleen wanneer het flink had ge vroren was er wellicht een prijsver hoging geweest, nu moeten de mees te uien naar Engeland tegen genoem de lage prijzen, terwijl Italië en Spanje aan de markt kómen met be tere kwaliteit. Ook Tsjecho-Slowakije, Hongarije en Egypte leveren een betere kwali teit, zodat Nederland wat kwaliteit betreft eerst op de zesde plaats komt. Kwaliteitsverbetering, door betere rassenkeuze, c.q. het kweken van een geheel nieuw ras, dat beter houd baar is dan de thans bestaande ras sen, is dan ook een probleem, dat urgent wordt naarmate de Hollandse uien jaarlijks meer terrein op de bui tenlandse markten verliezen. (Slot van pag. 7) verband met het rapport van de in specteur voor het lager onderwijs, tot de conclusie kwam, dat de heer N. qua karakter en psychologische gesteldheid niet geschikt is voor het onderwijs. V erweer „Ik heb het gemeentebestuur en het schoolhoofd niet beledigd, maar het schoolhoofd heeft mij beledigd, in tegenwoordigheid van de leerlin gen", zo begon de heer N. gisteren zijn verweer voor de Staatsraden. De heer N. vond het onjuist, dat hij nimmer in kennis was gesteld van het rapport van de inspecteur voor het lager onderwijs, zodat hij zich hiertegen niet had kunnen verdedigen. „Trouwens", aldus de heer N., „negentig procent van de tegen mij geuite beschuldigingen zijn leugens. De rapporten zijn zo stuntelig opgezet, dat ik mij hoge lijk heb veiwonderd. dat Gedepu teerde Staten hierop geen aanmer kingen hebben gemaakt. Toen mijn beroep tegen het mij gegeven ont slag door Gedeputeerde Staten werd behandeld heb Ik dit nog ge zegd, maar ik mocht er niet over praten", aldus spreker. Hij was van mening, dat de infor maties van de inspecteur louter op gevoelsoverwegingen berusten en dat de tegen hem geuite beschuldigingen in geen geval aanleiding zouden ge ven tot éen eervol ontslag. Dan zou dit ontslag óneervol verstrekt moe ten zijn. De heer N. onthulde verder, dat hij na de moeilijkheden in Ter neuzen in Elburg een tijdelijke aan stelling had gekregen. „Voordat ik met mijn werk begon, ben ik alweer geschorst, omdat men ook hier af ging op de rapporten en informaties uit Zeeland. Toen Ik hiertegen pro testeerde, gaf men mij te kennen, dat het tóch maar een tijdelijke aan stelling betrof, zodat ik prompt mijn ontslag kreeg. Het schoolhoofd heeft in het rapport voor het gemeentebestuur mij als een landloper en een psycho paat gekenschetst. Dit is voor mij aanleiding geweest bij de officier van justitie in Middelburg een aanklacht wegens belediging in te dienen. De officier van justitie heeft mij ge schreven, dat dit geen beledigingen waren en dat er daarom tegen het schoolhoofd geen vervolging zou worden ingesteld." Op een vraag van de viee-presi- dent, staatsraad dr. A. A. L. Rutgers, meer inlichtingen wensten, antwoord- of de aanwezige staatsraden nog de prof. dr. Van Poelje dat hij deze inderdaad wél wilde hebben. „Deze zaak is nog onduidelijk. Daarom vind ik het jamnier, dat alleen de ge wezen onderwijzer Is verschenen. Ik had graag een vraag aan het ge meentebestuur willen stellen, maar niemand is aanwezig, dus dat gaat niet", aldus prof. dr. Van Poelje. Staatsraad prof. mr. Block was het met zijn ambtgenoot, prof. dr. Van Poelje eens, omdat ook hij zich nog geen duidelijk beeld van deze kwestie kon vormen. De vice-president, dr. Rutgers, verklaarde dat de raad van State zich nog nader over deze zaak zal beraden en later advies aan de koningin zal uitbrengen. MELKCONTROLE IN ZEELAND Provinciale vergadering te Middelburg De provinciale vereniging voor nielk- controle in Zeeland (de P.V.M.) lieeft woensdagmiddag tijdens haar verga dering in de sociëteit „De Vergenoe ging" te Middelburg besloten om een fonds te vormen, om daaruit mon stersnemers, die 65 jaar zijn of ou der en die tenminste twintig jaar een controlevereniging hebben gediend een bescheiden toelage te verlenen, wanneer de betrokken controlevereni gingen dit voorstellen. Op voorstel van het bestuur werd besloten in '58 vijf cent per gecontroleerde koe in dit fonds te storten en het afgezon derde bedrag op een spaarbankboekje bij de Coöp. Boerenleenbank vast te Goese bejaardentehuis Beestenmarkt dient verbeterd Mettertijd overplaatsing naar het Gasthuis Bij de behandeling van de begro ting van het Burgerlijk Armbestuur in de Goese raad uitte de heer J. La- port (a.r.) zijn bezorgdheid over de toestand ln het tehuis op de Beesten markt waar hulpbehoevende bejaar den worden verpleegd. De inrichting is onvoldoende. Hij vroeg zich af of het niet beter zou zijn, dat het Gast huis het tehuis op de Beestenmarkt zou exploiteren. Hij gaf het college van B. en W. in overweging veran dering in de huidige toestand te brengen of de bejaarden eventueel naar een ander pand te doen ver huizen. Het ls z.i. daarom zaak, dat de gemeente aanstuurt op spoedige verwezenlijking van de plannen voor de bouw van het streekziekenhuis. In dat geval zou het Gasthuis vrijkomen om ér de bejaarden in onder te bren gen, aldus dit raadslid. Ook wethouder Van Melle noemde de toestand in het tehuis op de Bees tenmarkt op de duur onhoudbaar. Wanneer het nieuwe streekzieken huis er zal zijn, wordt het Gasthuis voor hulpbehoevende bejaarden inge richt. Al het mogelijke wordt ge daan om in de toesand in het tehuis op de Beestenmarkt verandering te brengen, zo verklaarde de wethouder. Vooyts vestigde de heer Laport er de aandacht op, dat de verpleegprij- zen van de Stichting Rusthuizen Midden-Zeeland belangrijk hoger is dan die van andere tehuizen. Wet houder Van Melle wees er in dit ver band op, dat de Stichting Rusthuizen Midden-Zeeland zieke bejaarden ver pleegt. Voorts verklaarde hij dat een aanvraag bij de minister is ingediend om het tehuis van de Stichting Rust huizen Midden-Zeeland in Goes in te richten. Deze aanvrage is inmiddels op de urgentielijst geplaatst. Nadat de heer Visscher (p.v.d.a.) had be toogd, dat ook in de gemeente Goes het verhaalsrecht te ver wordt door gevoerd, werd de begroting van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd. Ook over de gasthuisbegroting voor 1958 maakte de heer Laport een opmerking. Hij vond dat de afschrij ving op verschillende artikelen te hoog is gesteld. zetten. Op de begroting voor 1958 werd voor dit fonds een bedrag uit getrokken van 285. De vergadering stond onder leiding van de heer L. J. Lorier en werd bij gewoond door talrijke afgevaardig den van de verschillende controle verenigingen. Op grond van de rechtspersoonlijk heid van de P.V.M. vallen alle werk nemers, dus ook de monsternemers, onder de wettelijk verplichte sociale verzekeringswetten, indien deze werknemers zijn gehouden tot per soonlijke dienstverrichting. Op voor stel van het bestuur werd in principe besloten om te eisen, dat de monster nemers tot persoonlijke dienstver richting verplicht zijn, waardoor dan de verplichte sociale verzekerings wetten van toepassing zijn en dit punt daardoor op doelmatige wijze is geregeld. Voor verdergaande ver plichtingen reikt de verantwoordelijk heid van de P.V.M. niet. Voorts werd besloten om collectief een W.A.-ver- zekering af te sluiten. De voorlopige omslag per koe werd over 1957 definitief vastge steld op 2.50. Ook voor 1958 werd besloten een voorlopige om slag van 2.50 per koe te heffen, die door de afdelingen in termij nen moeten worden voldaan en wel een-derde voor 11 april a-s., een-derde voor 1 augustus as. en de rest voor 1 november a.s. De contributie per lid werd weer be paald op 1. Op voorstel van het bestuur werd ver volgens besloten toe te treden tot de federatie van bonden van rundveefok- en controlevcrenigingen in Nederland In het bestuur van deze bond werd aangewezen de heer Lorier, met de heer C. J. van de Velde als plaatsver vanger. De inkomsten en uitgaven van de jaarrekening '57 bedroegen 21.940.51 met 'n voordelig saldo van 4844.61. Het beginsaldo van dit jaar bedroeg 5031.88. De begroting voor 1958 geeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 22.129,61 met een sal do-post van 2890. Ir. W. L. Harmsen, rijksveeteelt- en zuivelconsulent, hield vóór het afwer ken van de rondvraag een inleiding over het onderwerp „Controle op ei witgehalte". Deze inleiding zou eerst gehouden worden door ir. S. R. Sy- brandy, de directeur van de Centrale Melkcontrole Dienst te Arnhem, maar deze was verhinderd. FEl'LLETON HILLARY WAYNE „Maar als je weer beter bent", zei Lorraine snel, „ga je dan niet opnieuw paardrijden?" „O, maar ik kén niet beter wor den". verzekerde Barbara, als ontsteld bij de gedachte. „Onze familiekwaal wordt steeds erger, moet je weten, 't Is een erg zeldzame vorm van scle rose (ziekelijke weefselverkalking). Ik ben heel dankbaar dat mijn broer er nog zo lang voor gespaard is". Lorraine's hart bonsde van schrik, maar niemand nam de moeite ook maar op te zien, laat staan de mede deling te weerleggen. Gemma bleef haken, Martin mengde cocktails op een zijtafeltje en Barbara zelf bukte zich met een zelfvoldaan gezicht naar de haard om het vuur wat op te poken Eerst nu drong het tot Lorraine door, dat ze maar bitter weinig van erfelij ke ziekten afwist. Een familiekwaal! Bet klonk wel erg ouderwets nu te genwoordig in bijna elk gesprek pe nicilline, sulfa-preparaten en ande re moderne geneesmiddelen opgeld doen. En toch... toch hoorde je wel eens van zulke ziekten in dikwijls vage. niet helemaal begrijpelijke ver halen, die je maar niet als oudewij venpraat terzij kon schuiven. Zou Martin hier op gedoeld hebben, toen hij zei. dat hij nooit, met wie dan ook zou trouwen Ze durfde hem niet aan zien, was nu inderdaad bang, dat ze een of ander verraderlijk symtoom bij hem zou ontdekken. „Ik heb het je niet gevraagd", hoor de ze eensklaps dicht naast zich, „maar ik hoop dat je van Franse ver mouth houdt, want anders hebben we niet veel". De glimlach die zijn woorden ver gezelde gaf hem een jong, bijna jon gensachtig voorkomen, zodat Lorraine weer een beetje opleefde en rustig aan haar glas nipte. Een ogenblik later verdween Gem ma. na iets over zorg voor 't eten te hebben gemompeld en bijna onmiddel lijk daarna kwam David Berry, de leerling, binnengestapt. Hij deed met zijn dikke, wat plompe figuur aan een jonge sint-bernardshond denken; ook zijn brede, vriendelijke gezicht had wat minder omvangrijk kunnen zijn! Toen hij naast Martin stond, had nij veel van een worstelaar, die met een meester op alle wapens in 't strijd perk wilde treden. Zonder enige notitie van Lorraine te nemen, stelde hij abrupt de vraag: „Waar is Pat?" „David we hebben een gast", wees Barbara hem zachtjes terecht. „En Pat moest naar huis". „Naar huis? Helemaal naar North hampton? Op een avond als deze?" barstte David uit. „Kijk me niet aan alsof ik een on mens ben", zei Martin koeltjes. „Ze logeert vannacht bij vrienden in Lon den". „Dan kan het niet dringend zijn. Als een lid" van haar familie ziek was, zou ze er dadelijk zijn heengegaan. Wat heeft dit allemaal te betekenen" „Jawel," dacht Lorraine, hoe langer hoe meer van de wijs, maar toch met enige humor, ..nu is er weer een an der personage opgedaagd, zodat de film nog ingewikkelder wordt!" En onwillekeurig herhaalde ze stil voor zich zijn vraag. Inderdaad, wat had dit alles te betekenen? David, blijk baar erg bevriend met Pat, had die geweten, dat ze was W' en zijzelf althans ir haar houding toen wist er al heel weinig meer morgen niet geweten, dat ze was weg geroepen... en zijzelf althans te oordelen naar haar houding toen ze vertrok van. „Pat is enige weken naar huis", ver klaarde Martin, eensklaps ernstig en afgemeten, „en juffrouw Lockett, die we Lorraine mogen noemen, vervangt haar". Hij stelde David, nu eensklaps een verlegen schooljongen, aan Lorraine voor, maar meteen stak Gemma haar (Advertentie) Knip mijn haar nóg maar wat korter ...ik heb dit spannende verhaal nog niet uit (Zó boeiend is nu PANORAMA hoofd om de deur om te zeggen dat er was opgediend. Het eten was heel eenvoudig, wat Lorraine wel beviel, al vond ze Gem- mas' nogal deftige aankondiging over dreven. Anderzijds maakte de eetzaal met haar over de straat uitgebouwde venster, haar volmaakte proporties en verfijnde meubilering zulk een deftige indruk, dat de in dit eerbied waardige vertrek gebruikte maaltij den er als vanzelf „cachet" door kre gen. De Leighs mochten dan een tikje zonderling zijn, maar in elk geval wa ren 't mensen van beschaving, zodat het tafelgesprek niets te wensen liet. Eerst toen ze in de salon hun koffie dronken, kreeg de jeugdige David ge legenheid een duit in 't zakje te doen. „Ik houd van ongewone namen", zei hij tot Lorraine, „en de jouwe is in derdaad buitengewoon, 't Is heus pas de tweede keer dat ik ze tegenkom". „Wanneer hoorde je die naam voor het eerst?" vroeg Gemma, terwijl haar harde, meedogenloze ogen zich tot nauwe spleten vernauwden. „Zeker in een film", zei Martin als terloops. „Een sigaret, David?" „Neen, dank je. Ik heb er juist een gerookt. O, ik heb die andere Lorraine niet gekend, maar wel een heleboel over naar gehoord, 't Was de vrouw, die op de huwelijksreis haar man in een afgrond stiet of iets van die aard! Ze heette ook Lorraine". „Welk een eer voor mij!" zei Lor raine op tot haar eigen verbazing kalm-8pottende toon. Meteen keek ze aandachtig Gemma aan, uit zuiver „wetenschappelijke" belangstelling, benieuwd, hoe deze zou reageren. Die Gemma had ongetwijfeld sterke ver moedens over haar identiteit, maar toch... toch was het mogelijk, dat zij, Lorraine, haar verbeelding wat al te zeer de vrije loop liet. Inderdaad, hoe kón dat vrouwspersoon iets weten? De krantenfoto's waren slecht en on duidelijk geweest, bovendien ongeveer twee jaar oud, toen ze niet zo slank was als nu en heel lang haar had ge had. Die foto's waren indertijd door Don genomen en nu waarschijnlijk voor een heel goede prijs aan de pers verkocht. 2clf hadden de beroepsfoto- grafen haar niet voor de lens kunnen krijgen, omdat ze bij de openbare lijk schouwing door afwezigheid had ge schitterd! „Een eer?" riep David verbaasd. „O, vanwege die beroemde naamgeno te! Hebt U alles over haar gelezen Ik geloof, dat ze maar al te gelukkig buiten schot ls gebleven". Buiten schot! Ze had die uitdruk king eens in het woordenboek nage zien. Er stond o.m.: „Ongedeerd, vei lig, vrij van straf..." „Moeten we nu per se over zulke dingen praten?" klaagde Barbara, die veelbetekenend op de klok keek. „Is het geen tijd voor...? Houd je ook van een spelletje solo, Lorraine?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12