GEEN TEGEMOETKOMING IN GASTARIEVEN VOOR 1958 WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 f HO V l N O I A LA ZAAUW&A (JOU KA NT. 1 MINISTER ZIJLSTRA BESLISTE Mededelingen van wethouder Schorer in raad Middelburg Bij de ingekomen stukken, die maandagmiddag door de raad Mid delburg werden behandeld, bevond zich een brief van minister Zijlstra, waarin deze mededeelde, dat hij geen tegemoetkoming kon verstrekken in de gastarieven. Naar aanleiding van vragen, hier over gesteld door de raadsleden L. J. Breel (p.v.d.a.) en B. A. Hesselink (v.v.d.) gaf de wethouder van ge meentebedrijven, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer een inzicht in de achtergron den van deze brief. De wethouder zette daarbij uiteen, dat een depu tatie van de gemeente Middelburg en van de Gasmaatschappij Midden- Zeeland er in december de minister op had gewezen, dat de gasprijs in Zeeland in vergelijking tot andere delen van Nederland ongunstig moest worden genoemd. Er werd in dit verband bij de minister op een tegemoetkoming aangedrongen, die dan verleend zou dienen te worden uit de overschotten van het Staats- gasbedrijf. De minister had toege zegd deze aangelegenheid te zullen bestuderen. Hij had evenwel nu schriftelijk medegedeeld, dat de gevraagde tege moetkoming althans voor 15)58 niet kon worden verleend. Voor 1959 zal deze zaak opnieuw worden bekeken. De wethouder verklaarde, dat bin nenkort door Middelburg en het gas bedrijf Midden-Zeeland gezamenlijk een gedocumenteerd stuk zal worden opgesteld, teneinde alsnog te trach ten voor 1959 iets te bereiken mede gelet op de komende gasnota, die in de Staten-Generaal een punt van dis cussie zal uitmaken. Bij de ingekomen stukken bevond zich voorts een overzicht van de kos ten. die het onderhoud van het ca rillon vergt. De heer I. van Loo (p.v.d.a.) wees erop, dat dit onder houd zeer kostbaar is. „Wanneer zullen we hier de kinderziekten eens te boven zijn?" verzuchtte hij. Wet houder L. J. van 't Westende gaf toe, dat de kosten hoog zijn. Hij hoopte echter, dat in de toekomst een ver laging mogelijk zou zijn, omdat men nu iets heeft gevonden om de ge volgen van de^zilte lucht de oor zaak van het vele onderhoud te verminderen. Een krediet van 10.700 werd ver strekt voor de uitbreiding en verbete ring van de straatverlichting. Op een vraag van mevrouw A. J. P. C. de Vlieger verklaarde wethouder jhr. mr. Schorer, dat de lichtmasten niet op het trottoir geplaatst zullen wor den en op een vraag van de heer M. Wattel verklaarde hij, dat verbe tering van „duistere" plaatsen in de binnenstad thans in studie is. De heer A. J. Schot (s.g.p.) attendeerde erop, dat vele lantaarns reeds op klaarlichte dag branden. Besloten werd tot het aangaan van een vaste geldlening uit de opbrengst van de Nationale Wo ningbouwlening ten bedrage van 529.000 resp. 200.000 en uit de opbrengst van de rentespaarbrief- lening van ƒ86.880. Dit laatste be drag zal nog oplopen tot 200.000 namelijk het bedrag waarvoor voorkeur is uitgesproken voor Mid delburg. Voor de aanschaffing van brand weermateriaal werd een lening aan gegaan van 50.000. Op een vraag van de heer Hesselink deelde wet houder L. J. van 't Westende mede, dat voor het brandweermaterieel to taal 200.000 nodig is. De gemeente zal zelf 100.000 financieren dit bedrag is door Ged. Staten toege staan deze lening bedraagt 50.000, zodat nog 50.000 te finan cieren blijft. Vermoedelijk zal dit laatste be drug gevonden kunnen worden uit de ino.ODO, welke het depurtement van oorlog zal verschuffen voor de pan den Zuidsingel, die gesloopt moeten worden voor de kazerne-uitbreiding. l)e akte van overdracht wordt don derdag getekend. De heer F. F. J. Drijkonlngen werd benoemd tot leraar aan het gymna sium in vaste dienst en de heren L. Van onze adverteerders N.V. Hoeksema heropende uitgebreide winkelpand De chemische wasserij en ververij N.V. Hoeksema te Middelburg her opende zaterdagmiddag haar uitge-, breide winkelpand aan de Nieuwe Burg 29. De winkel is zo goed als nieuw uit deze verbouwing tevoor schijn gekomen. De muur in het mid den van het pand is er uitgebroken, waardoor de filiaalhouder, de heer G. A. Wezel, thans beschikt over een zeer ruime winkel met daarachter een moderne werkplaats, waarin de che mische wasserij en perserij is inge richt. Behalve aan het clement ruimte is ook aan de verlichting grote aan dacht besteed; temeer door de muren in witte kleur uit te voeren. Voorts heeft de hoer Wezel een aparte klecogelegenheid laten bij bouwen. Een aantal genodigden was bijeen gekomen toen om twee uur het zoon tje van de heer Wezel door het om draaien van de sleutel het pand open stelde. De heer Wezel feliciteerde de heer Hoeksema. die uit Utrecht naar de Zeeuwse hoofdstad was overgeko men, met de ingebruikneming van zijn vernieuwde fifiuul. Voorts werden nog gelukjvensen gesproken door de aannemer, de heer Hendrikse. De heer Hoeksema ging nog In het kort de totstandkoming van het Middelburgse filiaal na dat thans 16 jaar op de Nieuwe Burg gevestigd is waarna hij tot slot alle medewerkenden aan de verbouwing dankte. 1A. Schenk en P. I. Hamming werden herbenoemd tot lid van de advies commissie gemeentelijke volkskre dietbank. RONDVRAAG Bij de rondvraag vestigde de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) er de aandacht op, dat er binnenkort een vacature zal ontstaan aan de v.g.l.o.-school. De heer Hesselink vroeg naar een eventuele benoeming van een directeur voor de gemeentebedrij ven. Wethouder jhr. Schorer deel de daarop mede, dat er thans meer mogelijkheden zijn dan na de eer ste oproeping.. Met diverse gega digden wordt thans een gesprek gevoerd. In antwoord op een vraag van de heer Hesselink over het contract van Middelburg met de P.Z.E.M. ver klaarde de wethouder, dat over de technische kant overeenstemming is bereikt en dat thans uitsluitend pun ten van beleid onderwerp van bespre king uitmaken. Hij voorzag, dat deze bespreking binnenkort kon worden afgesloten. Tenslotte stak dq,heer W. P. J. Baars nog de loftrompet over de vereniging „Handelsbelang", die het initiatief nam tot de bouw van een aantal woningen. Wethouder Van 't Westende verklaarde eveneens er kentelijk te zijn en hoopte, dat het initiatief inderdaad ook tot uitvoe ring kon komen. Theologische Studiedag in Goes Tijdens de theologische studiedag, welke maandag in de gereformeerde kerk aan de Westwal te Goes is ge houden, heeft de secretaris van de hervormde raad voor de zending, ds. P. Mackaay, het onderwerp behan deld: „De verhouding van de Wereld raad tot de Internationale Zendings raad". Spreker gaf een historisch overzicht van de oecumenische be weging, die haar ontstaan groten deels dankt aan de internationale zending. Het werd evenwel als een ernstig gemis gevoeld, dat de We reldraad van Kerken geen bemoeie nis had met de zendingsvraagstuk ken. Om deze reden werd begin ja nuari van dit jaar tijdens een con gres in Ghana besloten, dat de zen dingsraad voortaan een onderdeel van de Wereldraad van Kerken zal uitmaken. Dit betekent een grote sti mulans voor uitbreiding van het werk, zo zeide ds. Mackaay. De moeilijkheid hierbij is, dat bepaalde kerken, die wel aan de internationale zending deelnemen, niet zijn aange sloten bij de Wereldraad van Ker ken, o.m. de Geref. Kerken. In de toe komst zal dit wel eens spanningen ten gevolge kunnen hebben. Ds. Mackaay verklaarde voorts, dat er overigens in de Geref. Kerk een be paalde drang is om zich bij de We reldraad aan te sluiten, ondanks het feit, dat er nog geschilpunten zijn. In de middagbijeenkomst behan delde spreker de positie van de kerk in Indonesië, in welk land hij vorig jaar geruime tijd vertoefde. Hij be lichtte daarbij uitvoerig de huidige toestand. Deze matig bezochte stu diedag stond onder leiding van ds. F. 9. Kloosterman, Ned. herv. predikant te Vlissingen. MIDDELBURG Schaakvereniging „Middelburg" herdacht de heer J. Kraak Tijdens de laatste clubbijeenkomst van de schaakvereniging „Middel burg" herdacht men liet overlijden van het erelid de heer J. Kraak. In treffende woorden schetste de heer P. M. de Kleijn de persoon van de heer Kraak. Diens persoonlijkheid kwam tot uitdrukking in zijn spel: rustig, bedachtzaam, nauwgezet. Gememoreerd werd, dat de heer Kraak eerst op gevorderde leeftijd hij was de veertig reeds gepasseerd het schaakspel is gaan beoefenen en het daarbij spoedig tot opmèrke- lijke resultaten bracht. In korte tijd speelde hij zich in de hoofdgroep waar hij zich vele jaren heeft gehandhaafd. In de clubcompetitie speelde hij mee tot kort voor zijn overlijden. De heer Kraak werd bij de viering van zijn 80ste verjaardag tot erelid der vereni ging benoemd. De vereniging verliest in hem een der trouwste leden. Openbare verkoping Vrijdagmklda? werd door notaris R. Batten uit Middelburg in café „De Rode Leeuw" te Zoutelande een openbare verkoping gehouden. Ver kocht werd eon huis met tuiin en erf aan de Molenstraat 34 groot 2 a 80 ca. Koper de heer G. Janse te Zoutelan de'voor f 3500. Een perceel bouwter rein, groot 4 a 80 ca ging naar de heer A- de Wolf te Zoutelande voor 3490. Een perceel bouwland aan de Molenweg groot 80 a gang naar de heer .T. de Bree te Grijpskerke voor f 4000. Èen perceel bouwland gele gen in de gemeente Biggekerke, groot 57 a 50 ca werd door de heeT J. Vos te Zoutelande gekocht voor f 1790. Filmavond „Luctor et Emergo" Zaterdag hield de Middelburgse zwem vereniging „Luctor et Emergo" in ca fé-restaurant „De Eendracht" een filmavond voor haar leden. De vice- voorzitter, mr. P. C. Adriaanse, heet te allen welkom en spoorde de leden in zijn openingswoord o.a. aan zoveel mogelijk N.O.C.-loten te verkopen. Vervolgens werden de volgende films vertoond: „Méns en water", „Zwem- training in Nederland", „Waterpolo- training" onder leiding van Fr. Kuy- per, alsmede enkele aardige teken films. VLISSINGEN Filmmiddag en -avond Bouwvakarbeidersbond. Huldiging K. Kikkert wegens 25-jarig lidmaatschap In verband met het 25-jarig jubileum van de heer K. Kikkert, als lid, be legde de Bouwvakarbeidersbond af deling Vlissingen zaterdag in het Con certgebouw een filmavond. Deze avond werd geopend door de afdelingsvoorzitter, de heer C. Parent die een 400-tal aanwezigen welkom kon heten. Tijdens de bijeenkomst hield de vak- bondsbstuurder, de heer .T. v. d. Hout uit Vlissingen, een korte, doch ver helderende speech, waarin hy zowel de taak van de vakbeweging als de hulp aan de onderontwikkelde gebie den belichtte. Voorts sprak hij over de nieuw af te sluiten Collectieve Arbeiders Overeenkomst. In verband hiermede sprak de heer Van der Hout de verwachting uit, dat de nieuwe C.A.O. voor de bouwnijverheid onge veer half maart zal zijn gerealiseerd. Men is ongeveer twee jaar aan deze C.A.O. bezig geweest. Tevens huldig de de heer Van der Hout, de heer K. Kikkert, die thans 25 jaar lid is van de vakbond. Spreker overhandig de de jubilaris het zilveren speldje van de beweging en een oorkonde. Voorts bood hij de heer Kikkert een doos sigaretten aan, terwijl diens echtgenc e een doos bonbons in ont vangst mocht nemen. Het boeiende moderne Italiaanse film drama „Morgen is te laat" met Pier Angeli in de hoofdrol boeide de aan wezigen ten zeerste. Een geanimeerd bal besloot de bijeenkomst, 's Middags draalde de Bouwvakar beidersbond een film voor de kinde ren der leden. Er waren ongeveer 350 kinderen; z(j genoten hoorbaar van de prachtige kleurenfilm „De vuurrode bloem". Ledenvergadering Vereniging Dierenbescherming De afdeling Zeeland-Zuid van de Ne derlandse vereniging tot Bescher ming van dieren hield maandagavond in café-restaurant „Delta" te Vlissin- ?en haar algemene ledenvergadering, n zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer Th. P. van Zut- phen.cen verzoek van het hoofdbe stuur om tijdelijk enkele huisdieren van gerepatrieerden onderdak te ver schaffen. Het bestuur had besloten twee hok ken in het asiel voor dit doel be schikbaar te stellen. Verder wees de heer Van Zutphen er op dat het aan tal katten, dat bij verhuizingen wordt achtergelaten, steeds groter wordt. Volgens het jaarverslag van de se cretaresse, mevrouw E. L. Goedbloed- Vader, bedankten dit jaar 57 leden, terwijl zichl08 nieuwe leden aanmeld den. Tussen 1 april en i november werd in het asiel aan 522 dieren on derdak verleend. Vervolgens bracht de heer P. C. Buijterse namens de niet aanwezige penningmeester het finan cieel verslag over 1957 uit. Hoewel1 de exploitatie van het asiel een nade lig saldo opleverde, was het batig saldo van de vereniging 4430,31. De heren Volkers en Punt werden bij ac clamatie herkozen als bestuurslid, terwijl als nieuw bestuurslid de heer A. J. Braad werd gekozen. In de kas controle commissie werden benoemd de heren J. G. Boshuizen, A. J. Braad en H. R. Sommeling. Na de rond vraag sloot de heer Th. P. van Zut phen de .vergadering. Avro-revue „Klaar is Kees" Maandagavond kwam de AVRO tour nee in 't Vlissingse Concertgebouw. Bekende sterren van 't radiofirmanent brachten een aantal vlotte, grappi ge sketches, afgewisseld met zang en conferences, over 't voetlicht. „Klaar is Kees" heet deze revue, waarmee Cees de Lange en zijn groep een vrij talrijk publiek wist te vermaken. Hij werd daarbij kundig terzijde ge staan door Rijk de Gooyer, Johnny Kraaykamp, Milly Scot, Francoise Annabelle, Miep Last. Joop v. d. Ma- rel en het Cocktail trio onder leiding van Ad van de Gein. Namen, die borg staan voor een opeenvolging van lachsalvo's en voor pittige ritmes. Voordat de revue begon, sprak de heer J. Knollenburg, medewerker van AVRO's propagandadienst een pro pagandistisch woord uit. Hierna volg de het gevarieerde programma, dat vlot en soepel van stapel liep. Vooral het optreden van het Cocktail trio met zang van Milly Scot was goed, en vanzelfsprekend vielen de confe rences van Johnny Kraaykamp en Cees de Lange met bekende tele visiehoogtepunten bijzonder in de smaak van het publiek. Na de pauze was er de roemruchte quiz „Haal je schoolgeld terug" onder leiding van meester Cees de Lange en een bonte mengeling van grammofoonsucces- sen van Rijk de Gooyer, Johnny Kraaykamp en het Cocktail trio. Het was een tevreden publiek, dat na af loop huiswaarts keerde. Vandaag gaat „Klaar is Kees" in het Schut tershof te Middelburg en morgen in de „Prins van Oranje" in Goes. Jaarvergadering D.I.D. Dc Vlissingse damvereniging D.I.D. hield onder voorzitterschap van de heer L. Goedbloed in het clubgebouw te Vlissingen haar drieëndertigste al- femene jaarvergadering. De heer Goedbloed wees in z(jn openings woord op het feit dat het ledental na een kleine daling in het begin van het vcrenigmgsjaar nu weer 26 bedraagt. De secretaris, de -heer P. Goedbloed, besprak vervolgens het door de voor zitter van D.I.D. geleide kersttoernooi schooldammen. Dit toernooi was vol gens de penningmeester, de heer J. C. Nijssen, de oorzaak van het kleine nadelige saldo over het afgelopen jaar. De periodiek aftredende voorzit ter werd bij acclamatie herkozen. Na een uitgebreide discussie werd beslo ten op het nieuwe speelsysteem Keizer over te gaan, daar dit systeem oen stimulerende invloed op het eindresul taat van een competitie blijkt te heb ben. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Vissersvaartuig kantelde op bankhelling te Breskens Op de bankhelling te Breskens deed zich een ongeval voor, dat bijzonder goed is afgelopen. De kotter WR 7 was op de helling gehaald om er een andere schroef aan te hangen. Bij laag water, tijdens de werkzaamhe den, braken plotseling de meertou wen, waardoor het schip omviel. Ge lukkig bleef het op zijn kimkielen hangen, waardoor een arbeider aan de dood ontsnapte. De heer J. T. uit Wieringen, die zich aan boord be vond, werd zodanig over het dek ge slingerd, dat hü met een gebroken been in het ziekenhuis te Oostburg moest worden opgenomen. Aanrijding te Breskens Op de rijksweg te Breskens deed zich zaterdagmiddag een aanrijding voor tussen een personenauto, be stuurd door de heer J. A. P. uit Re- tranchement, en een bestelauto, be stuurd door de heer A. de K. uit Bres kens. Beide wagens reden in de richting Schoondijke toen de heer De K. in de buurt van Kijkuit linksaf wilde slaan, op het moment dat de heer P. wilde passeren. Beide auto's liepen lichte schade op. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Veertig jaar bij P.T.T. Zaterdag 1 maart a.s. is de heer A. M. van Zweden, kantoorhouder van de P.T.T. te Nieuw- en Sint-Joosland 40 jaar werkzaam bij de posterijen. Van deze 40 jaar is hij eerst onge veer 4 jaar besteller geweest in Mid delburg en de overige jaren is hij in zijn tegenwoordige functie werk zaam geweest. Zaterdag om 3 uur zal er een receptie zijn in het vereni gingsgebouw te Nieuw- en Sint-Joos- land. Het zal de jubilaris daarbij ze ker niet aan belangstelling ontbre ken daar hij in het gemeenschaps leven in zijn dorp verschillende func ties vervuld. Hij is onder meer voor zitter van de vereniging „Het Groe ne Kruis", bestuurslid van de vereni ging „Ouden van Dagen"; penning meester van de „Oranje Buurten- bond"; secretaris van de buurtver eniging „E.M.M." en voorzitter van het leesgezelschap „Nieuw- èn Sint- Joosland". GRIJPSKERKE Wereld-vrouwengebedsdag In Grijpskerke werd in de gere formeerde kerk de wereldvrouwen gebedsdag gehouden. De leiding er van was in handen van de dames Wisse en Vlaardingerbroek. Het was' een mooie wijdingsdienst met een goede opkomst. Kolenvereniging vergaderde De coöperatieve kolenvereniging te Grijpskerke hield een vergadering, waarop onder mfeer enkele films ver toond werden over de kolenwinning in de Staatsmijnen en in een Engel se mijn. De secretaris en penning meester brachten hun verslagen uit. Dankzij een goed financieel beheer \yas er een batig saldo. De aftre dende bestuursleden werden herko zen. VROUWENPOLDER Uitvoering Kinderkoor Het kinderkoor van Vrouwenpolder onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis, gaf in het verenigingsge bouw, te Gapinge een uitvoering. Er wërden ook enkele schetsjes op gevoerd. De avond werd met dankge bed gesloten, ZOUTELANDE Toneeluitvoering Zaterdagavond gaf de afdeling Zou telande van de Z.P.M een ontspanningsavond en de L.J.G .Midden dorp" te Zoutelande. Na een wel komstwoord van de voorzitter, de heer L. Minderhoud werd een geva rieerd programma afgewerkt, dat grotendeels bestond ïti de opvoering van het toneelstuk „Het wentelend rad". De spelers mochten een dank baar applaus in ontvangst nemen. Film „Vrederust" In het verenigingsgebouw „Midden dorp" te Zoutelande werd de prach tige kleurenfilm vertoond over het werk van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom „Zeelands trots op Brabants bodem". De leiding van de avond berustte bij de heer Boom. (Advertentie) Aagtedijk 15 te Calcutta Aagtekerke i0 te Beira Aalsdijk 10 v. Colombo Abbekerk 21 te Hongkong Alcor 23 te Rotterdam Aldabi 4 te Antwerpen Alderamln 21 220 ml. w. Str. Ormuz Alioth 20 te Hamburg Alnati verw. 28 te Rio de Janeiro Alphard 14 van Rotterdam nr Buenos Aires Alphacca 21 van Montevideo nr Santos Alwaki 22 te Padang Amstelbrug 24 te Port Said Amsteldljk 20 te Houston Amstelstad 12 te Londen Ameland 20 van Texas City nr Curagao Appingedam 21 dw v. Guernsey Arendskerk 21 v. Melbourne nr Fremantle Astrid Neass 24 te Fawley Bloemfontein verm. 7 v. Amsterdam nr Durban Boissevain 20 25.25 N 119.200 O Boskoop 21 van Puerto Ordaz nr Trinidad Camerounkust 20 te Luanda Callisto 20 te Pepel Caltex Leiden 21 100 ml z.o. Suez Volleybal-uitslagen afdeling Walcheren ln de afdeling Whlcheren van de Ne- vobo werden zaterdag enkele be langrijke wedstrijden gespeeld. Het ongeslagen Marathon moest het op nemen tegen het Middelburgse M.V. C. terwijl de Ruijterschool speelde te gen V.C.U. Hoewel in het begin Marathon slecht op dreef kon komen wonnen zij toch deze wedstrijd met 3-0. De verrassing echter was, dat de Ruijterschool (ook nog ongeslagen) de vollewinst aan V.C.U. moest laten 3-0. Het meest was Marathon hier mee gebaat en het kreeg hierdoor een punt en voorsprong van drie op zijn naaste concurrent. Uit nog twee wed strijden moeten zij nog twee punten behalen om de kampioensvlag te mo gen hijsen. STAND le KLAS A Marathon M de Ruijter V.C.U. M.V.C. 4 1 4 1 SPUI—ARNEMUIDEN 2—2 In een sportieve wedstrijd wist „Spui" in de eerste klasse der zater dagcompetitie de helft van de punten in eigen huis te houden. Met een drie tal invallers verschenen de Axelaars in de arena. Arnemuiden nam reeds direct het initiatief en in de 18e mi nuut is het midvoor Poortvliet welke onhoudbaar doelpunt. Spui wordt even overspeeld en na 20 minuten weet linksbinnen Meerman de stand op 02 te brengen. „Spui" ziet het fevaar en de gasten worden terugge- rongen. Enkele kansen worden ge mist, doch dan ziet Overdulve een gaatje en keeper Schroevers is ge slagen (12). Met deze stand wordt gedraaid. Na de thee gaat de strijd meer gelijk op. In de 32e minuut lost Visser een kogel, waarnaar de Arne- muiden-keeper vergeefs springt (2 2). Er ontwikkelt zich een felle strijd om het winnende doelpunt, met Spui iets in de meerderheid. Keeper Schroevers van Arnemuiden weet ech ter door subliem werk zijn ploeg voor een nederlaag te behoeden. De uit slag geeft de verhouding juist weer. Universitair examen Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde de heer B. Kole te Hoedekenskerke voor het doctoraal examen medicijnen. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1804 Vette koelen en ossen 1106. Varkens 698. Prijs in cents per kg. Vette koelen 300-335 270-300 250-270 Varkens (lev. gew.) 74 172 170 41 vette koeien, aanvoer Iets meer, han del tamelijk, le kwaliteit ruim prijshou dend, verder vooral niet hoger ln prijs Prima exemplaren hoven notering. 47 varkens (lev. gew.) aanvoer als vórige week, handel vlug, prijzen hoger, zware varkens van 1.64—1.66. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappelen 85 mm opwaarts. Alpha 1Q.0Oll.oo; bintjes 11.00—12*0Q: eigenheimers 15.00—18 00. Bevelanders 14.00—16.50; furore 17 00—18.50; meerlan- der 13.00—14.00. Voor export: bintjes in twee maten gesorteerd van de kletgrond 12.50; alpha export in twee maten gesorteerd 12.00. Gewassen van de kleigrond. Eigenhei mers, 40 mm opwaarts 19 00—20 00; bintjes 40 mm opwaarts 1590—16.50. Zandaard- ippelen. Noorderling 10 0011 00; libertas 9 00—11.00. Voeraardappelen 1.503JJ0 prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaardcn vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen, ochtendbeurs offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe, rode op vochtconditte tot 30.00. Voedergranen, zomergerst, vast naar kwaliteit 25.75—28.63 Extra kwaliteit daarboven. Haver, prijshoudend, naar kleur en droogte 23.50—25.00. Extra blan ke tot 25.75. Rogge, prijshoudend, doorsnee kwali teit 21.25: bakrogge 22.50. erwten, weinig handel, tot ca 80.00. Schokkers tot ca 55.50- Bruine bonen, iets beter gestemd, prima blank ea droog ca 61.50. VLASMARKT Waterroot vlas: lage soorten van l.2< 1.35, middensoorten tot 1,60, best vlas tot 2; Dauwroot vlas: lage soorten van 0,90—1.10, middensoorten tot 1,35 best vlas tot 1,65. Breekvlas van 0,70—1.20 naar gelang van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken van 0.35—0.67. Markt onveranderd. Het aanbod ver mindert wekelijks, de meeste aangebo den partijen zijn van lagere kwaliteiten en middensoorten, de produktie van be tere soorten is zeer gering. Voor goede middensoorten blijft voldoende vraag doch overige merken worden traag ver kocht, de prijzen zUn over het alge meen weinig veranderd. Het aanbod van dauwrootvlas was we derom kleiner, goede soorten worden gevraagd doch zeer weinig gezwingeld. Het meeste aangeboden vlas is van mid densoorten en lagere merken, handel daarin gering, prijzen weinig veranderd, enkele soorten iets lager. De produktie van Breekvlas is klein, de goede partijen worden nog regelma tig verkocht, lagere kwaliteiten hebben geen belangstelling, de noteringen wa ren onveranderd. Voor gezwingelde lok ken was iets meer belangstelling, de prijzen waren echter Iets lager. De pro duktie van gezwingelde lokken wordt reeds kleiner in verband met de klei nere vlasproduktie. Caltex Pernis 24 te Rotterdam Caltex The Hague 20 van Devonport nr Kurnell Caltex Rotterdam p. 22 Kreta Cartago 21 te Al mi ran te Corilla 21 te New Castle N.S.W. CotUca 23 van Port of Spain nr Haiti Congokust 21 anker rede v. Grandbasaa Crania verw. 24 te Curacao Dalerdljk 19 1410 n 7342 w Delfshaven 24 te Hamburg Dlemerdijk 20 van San Francisco Eemdijk 23 te Rotterdam Eenhoorn 22 te Antwerpen Esso Amsterdam p 21 Ouessant Esso Den Haag 21 500 ml w. van Fayal Esso Nederland 22 te Suez Friesland p 21 Cherbourg Garoet 20 te Djakarta Gele Zee 18 anker Penzance Grote Beer 22 te Aden Hoogkerk 22 te Durban Houtman 23 te Yokohama Hulst 20 van Oporto nr Antwerpen Ivoorkust 22 van Antwerpen nr Lobito Jagersfontein verw. 24 te Kaapstad Japara (K.P.M.) 19 te Dar es Salaam Joh. van Oldenbarnevelt 24 te Soerabaja Jupiter 24 te Rotterdam Kabylia p 22. Oporto Kelletia 21 van Killingholme nr. Thames haven Kenia 21 70 ml z.w. v Azoren Khaslella verw. 28 te Curacao Kieldrecht 19 te Mombasa Korenia 21 te Pouillac Kreeft 21 225 ml n.n.o. Kp Finlsterre Langkoeas 20 te Calcutta Lemaire 21 te Hongkong Lemsterkerk 20 van Suez nr. Basra Lindekerk p. 21 Suezkanaal Loosdrecht 6 te Ras Tanura Luna 21 te Barcelona Lutterkerk 21 van Kuweit nr. Bandar Shalpu Maashaven 21 520 ml z.z.w. Kp. Verdlsche eil. Marne Lloyd 19 520 ml zj.w.en en Maatswijcker 28 te Fremantle Mlrzam-N 21 te Kenitra Montferland 9 te Buenos Aires Munttoren 22 van Punta Cardon nr. Buenos Aires Musilloyd 23 te Napels Mijdrecht 20 170 ml n.o, van Lourenco Marques Neass Commander 26 te Mena al Ahmadt verwacht Nleuw-Amsterdam verw. 24 t« St. Thomas Nieuw-Holland 21 te Singapore Noordam 24 te New York Ondina 21 840 ml n.o. van Singapore Oosterkerk 21 te Djibouti Oranje-Nassau verw. 28 te Trinidad Ouwerkerk 23 van Genua nr. Marseille Overijsel p. Cherbourg Parkhaven 17 te Bahia Blanca Peperkust 23 te Rotterdam Plato 21 te Lelxoes Prins der Nederlanden verw. 3 te A'dara Prins Frederlk Hendrik p 23 Gibraltar Ridderkerk 19 v. Calcutta nr Chalna Rijndam verw. 27 te Halifax Rita verw. 24 te Penang Roggeveen 4 te Singapore Schelpwijk 21 te Buenos Aires Scherpendrecht 21 450 mi n.o. v Kp Padaran Schie 23 van Malta nr Alexandrlè Senegalkust 21 167 nl n.w. van Freetown Slamat 20 te Suez Stad Rotterdam 21 160 ml n. van Trondheim Stella Prima p 21 Pantelaria Straat Lombok 19 te Brisbane Straat Singapore 15 te Durban Sumatra 19 anker Belawan Tara 24 te Buenos Aires Tawall 21 280 ml n.w. van Algiers Telamon 20 2527 n. 2957 w. Ternate p 21 Mindanao Teucer 20 te Djakarta Tibia 21 325 ml n.w. van Finlsterre Titus 21 90 ml w.n.w. van Azoren TJiluwah 21 van Singapore nr Tandj. Prlok TJlpondok 14 te Yokohama Tjisadane 20 te Hongkong Tomori 21 van Aden naar Djakarta Utrecht 23 rede TandJ. Mani Van Waerwijck 22 te Mombassa Vlvlpara 21 van Portland Mainne naar Punta Cardon Waterman 21 van Amsterdam naar Kaapstad Willem Ruys verm. 26 van Djakarta nr Rotterdam Wltmarsum 20 te New Orleans Wonogiri 19 te Khor a] Mufatta Wonorato 15 v. James Eil. Wonosarl 23 te Port Swettenham Zaankerk 20 te Hongkong Zeeland 22 te Halifax Zuiderkerk 22 te Hamburg Officiële publikaties VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND De voorzitter van het Centraal Stem bureau ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 25 februari a.s. des voormiddags te 9.00 uur een openbare zitting zal worden gehouden, waarin de lusten van kandi daten voor de verkiezing op 26 maart a.s. zullen worden genummerd. Middelburg, 22 februari 1958. De vooraltter voornoemd. Joh. de Wldt. Wegens plaatsgebrek moest de strip De Vijf Rietvinken blijven overstaan. HOOG EN LAAG WATER 26 februari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemc dinge nap aap 6.24 6.50 7.16 7.27 7.58 2.06 1.17 1.38 18.59 19.23 19.62 20.00 2029 1.48 1.66 1.83 1.20 1.40 0.14 0.38 1.11 1.68 1.85 1,98 1.33 1.52 12.54 13.16 13.46 13.39 13.47 1.81 1.98 2.11 1.57 X.T7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7