DE VOORJAARSMODE 1958 ONTHULD Klanken uit de ether De noodlottige roos VehkcJk v^'^'VV^^A/W^A'V\l^AAA*VV\V*^Al/V*^»*\AAA/\^A'^^A'^^l^A^V^✓*VVvVVW VVV\VV*A'Ni\'VWVA/VV^«*iA/V\iVVV\A/V\*AAAAA/VV»/SA*tN*AAAA/V\AA'V>A'V\VW'V\\i\'V^ (Van onze redactrice). "MT iet alleen de vraag „Wat is er van de hemd-lijn geworden?", maar V ook het probleem van de roklengte is dit A-oorjaar actueel. Voor de Nederlandse vrouw is die kwestie van de roklengte vermoedelijk al een uitgemaakte zaak; in de eerste plaats is haar aard.niet zo dat zij het korter worden van de rok zal toejuichen, in de tweede plaats vraagt ons Nederlandse klimaat om rokken die een behoorlijke lengte hebben omdat we anders in een minimum van tijd aan nieraandoeningen en reumatische pijnen ten prooi vallen Veel Parijse rokken zijn wel korter dan in vorige seizoenen. Cardin brengt rokken die juist tot in de knieholte komen, Balmain heeft zich uitgesproken voor een lengte die veertig a vierenveertig centimeter bo ven de grond ligt. lw persoonlijke smaak zal de doorslag moeten geven: vindt I" die korte rokken werkelijk mooi dan is er niets tegen om ze aan te trCkken (vooropgesteld dat uw figuur èn uw benen gezien mogen worden!); maar als l' liever de normale roklengte van vorige seizoenen blijft dragen, kunt U even modieus zijn als de vooruitstrevende korte- rokken-draagster. Soms zijn de rokken heel, héél nauw. Zoals bij het deux-pièces van Guy Laroche dat op de foto links staat afgebeeld gemaakt uit een fijne wollen stof met blauwe „prince-de-Galles-ruiten." Ook het en semble van Nina Ricci (foto rechts) heeft een nauwe rok. Het kostuum dat „Sonny Boy" heet is van beige wollen stof; de zoom van het jasje is naar binnen geslagen, zodat een licht bloesend effect ontstaat. De jurk op onderstaand plaatje doet denken aan een parachute, en heeft dan ook de naam gekregen van dit attribuut uit de vliegwe reld. .Parachute" is een avondjapon uit de collectie van Jean Dessès, ver vaardigd uit gele taft die bedrukt werd met enorme rode bloemen, ge ïnspireerd op de vorm van de bloem der Oostindische kers. De jonge charmante film-keizerin Sissi blijkt ook al in staat te zijn om mode-ontwerpers te inspireren! Maggy Rouff heeft tenminste een van haar creaties voor J958 de naam „Sissi" gegevenhet is bovenstaande romantische avondjurk (of zou het een ochtendjapon zijn?) van blauwe shantung en witte organza. Op de foto rechts: (Plain Chant", een witte wollen japon van Manguin waarvan vooral de rok opvalt door een draperie vanuit de taille. Ge heel rechts tenslotte een aantrekkelijk en in alle opzichten draagbaar kostuumpje van Madeleine de Rauch. Dit pakje Vendrediis gemaakt van beige shantungblouse en hoofddeksel zijn van zwart-ioit ge streepte zijde. Hierboven een bijzonder sprekend voor beeld van de trapeziumlijn van Yves Saint-Laurent (modehuis Dior). Dit man telpakje „Zouzou" heeft een wijduitstaunde rok die in model wordt gehouden door een aantal petticoats, en een heel een voudig kort jasje meteen driekwart mouio. Het wit strooien hoedje is afge zet met een roze lint en gegarneerd met lelietjes-der-dalen die ook in het zakje van het jasje steken. FEIJLLETON HILLAH1 WAYNE Ze doofde de sigaret in een asbak je en sloot even de ogen. O, ze be hoefde niet te veinzen. Zaken van minder belang konden'wachten; ze raakten haar niet in 't minst. Het kardinale feit voor haar was de on gelooflijke en angstwekkende omstan digheid, dat Martin Leigh, die ze nog slechts enkele uren kende, verreweg de belangwekkendste persoon in haar leven was geworden. ,,'t Is maar een stemming", trachtte ze zichzelf wijs te maken; „resultaat van zoveel verdriet en eenzaamheid". Ze wist echter heel goed dat het an ders was. Zij, Lorraine, verlangde geen medelijden en steun van hem; ze wilde enkel maar geven. Toen Lorraine gelijdelijk warmer werd, zakte haar hoofd langzaam voorover, 't Was dan ook een vermoei ende, opwindende dag geweest. Wat was er feitelijk gebeurd, in dat café langs de weg. toen de man die zo op Don leek was binnengekomen? Had ze zich alles maar verbeeld? Nu wa ren zij en Martin weer onderweg, lie pen ze over dikke sneeuw zoals je die op kerstkaarten ziet. „Kijk eens naar die schoorsteen", zei hij en ze keek waarheen hij keek, maar zag niets anders dan een kerktoren. En toen ze de hoek omdraaiden waren ze op het kerkhof van Blackberry Hill en was de kerk ingekrompen tot de kleine kapel, waarin men Harold had opge baard. Ja, daar was ook zijn graf, reeds met gras begroeid en met een enkele rozenstruik erop. Een van de bloemen was donkerder rose dan de andere Ze begon tegen haar droom te wor stelen, duwde ze weg met om zich heen slaande handen, maar was blijk baar niet vlug of sterk genoeg. De donkerrose roos krulde een van haar blaadjes langzaam om „Neen, neen!" schreeuwde ze, maar kwam tegelijkertijd tot het besef, dat ze gedroomd had. Haar voorhoofd was als gewoonlijk doornat, maar iemand wreef er met een zakdoek over en zei iets als „is 't nu over" Een hand rustte stevig op haar schouder. „O, Martin"! riep ze, als vanzelf zijn naam gebruikend. „Wat spijt me dat! Het ik je bang gemaakt"? „Vraagje dat nog?" zei hij knorrig „terwijl jezelf dodelijk verschrikt lijkt. Kun je me er iets van vertellen. Ze legde nog rillend haar hand od de zijne alsof ze vreesde, dat hij dié zou wegnemen. „Neen, ik heb soms ellendige dro men, maar het is niets", hield ze vol, hardnekkig naar de grond starend. „Ik was een beetje moe.... en verle gen". Dit minder toepasselijk woord deed haar onwillekeurig even lachen. „Neem het me niet kwalijk; ik zal proberen 't niet weer te doen. Heeft iemand anders het ook gehoord?" vroeg ze plotseling angstig. „Neen. niemand. Ik kwam het blad halen," vertelde hij heel prozaïsch. „We hebben in huis natuurlijk weinig hulp dat is bij iedereen trouwens het geval. De meeste ochtenden komt er een mevrouw Pringle uit het dorp, maar anders doet Gemma vrijwel al les. Och. als je er goed over nadenkt, is 't een zonderling huishoudentje." „Des te meer." mompelde ze bitter, „nu ik er nog ben bijgekomen." Plot seling liet ze zenuwachtig zijn hand los en sprong op. „Ik had nooit hier heen moeten gaan... ik ben niet ge schikt om voor paarden te zorgen. Vertrekt er vanavond nog een trein naar Londen „Foxwood heeft geen station," ant woordde hij ernstig. „Dat van Daiton is het dichtste bij. vijf mijl hier van daan. Op dit uur lopen er geen bussen meer en ik geloof niet, dat we op nieuw de auto kutinen nemen. De we gen zijn te verraderlijk." Ze stonden nu vlak tegenover el kaar beiden vrijwel even lang en ook in ander opzicht overeenstemmend. Ze zag hem oplettend aan. overtuigd dat ze zijn gezicht trek voor trek moest bestuderen, omdat ze immers weldra afscheid van hem zou nemen. Plotseling echter kwam ze tot de con clusie, dat ze zijn gelaatstrekken al uit het hoofd kende, alsof ze hem op een vroeger tijdstip reeds eens had AN MAN TOT MAN „Televisiegisteravond? TotMl vergeten! Ik zat zó in Panorama te lezen!" (Zó boeiend is nu PANORAMA CREAM CRACKERS 'deljuxe' met hei geheel eigen karakter. Per groot pak 80 ct. Los 28 ct per 100 gr. Ook zoutloos. ontmoet ja, alsof er nauwe verwant schap tussen hen had bestaan. „Neen, neen," dacht ze verschrikt, „dat niet. Ik ben zeker bezig, mijn verstand te verliezen; ja. dat moet wel. nu ik blijkbaar verliefd ben geraakt op een Wildvreemde en maar steeds door die wenkende roos wordt achtervolgd! O, ik moet er vooral geen melodrama van maken. Laat ik althans mijn ge voel van waardigheid hooghouden." „Lorraine." fluisterde hg', „waar denk je aan?" H(j kwam iets dichterbij, zodat ze hem gemakkelijk had kunnen aan raken. maar vouwde de handen ach ter haar rug samen. „Vanavond kan ik niet geregeld nadenken. Martin, maar heus... mag ik morgen vertrekken? Je zult wel iemand anders vinden., „Dacht je?" vroeg hij en toen was het plotseling alsof de kamer in het zelfde tempo als haar onstuimig klop pend hart, met haar ronddraaicle. Martin had haar gekust; heel zacht maar vastberaden, als een man die zijn besluit heeft genomen. Verschrikt en onthutst wist ze in 't begin niet hoe die kus te beant woorden. maar toen ze het eindelijk deed trok hij zich snel terug. Ze kreeg een blos van schaamte doch hij be merkte het niet eens en zei onder tussen iets zo totaal onverwachts, dat ze haar gevoel van teleurstelling en vernedering wist te overwinnen. „Dat was wel het laatste wat ik be doelde..." (Wordt vervolgd) Stimulans voor de vrouw Bij apotheek en drogist WOENSDAG 26 FEBRUARI HILVERSUM T. 402 m 746 kc/s. VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. (9.35—9.40 waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. plat teland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Piano, viool en cello. 14.30 V. d. Jeugd. 16.30 Bastien u»d Bastienne, zangspel (gr.). 17.15 Planoduo. 17.35 Gram. 17.50 Regcrlngsuitz. Emigratïerubr.: liet emigratiepraatje door H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joodsprogr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. caus. 20.15 Schakels, hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en nevel vlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.50—24.00 Soc. nws in Esperanto. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gew. muz. 7.50 Een woord voor dc dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Instr. trio. 9,00 V. d. zieken. 9.30 Waar voor uw geld. 9.35 Lichte muz. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De zaak Vampier, hoorsp. 12.10 Lichte muz. 1.2.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Ka- merork. en koor en solist. 12.37 Middag- pauzedienst. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Mosé, opera. 15.40 Vocaal ens. I6.00 V. d. jeugd. 17.20 Muzikale caus. 17,40 Beursber. 37.45 Gram 18.15 Boekbespr 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Orgelconc. 19.3» Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Passiestonde. 21.uo Kamer- ork. en solist. 22.U» Filmbeschouwing. 2210 Strijkork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20— 24.00 Platennieuws. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6