18 maanden DUO P Minister Struycken bezoekt Walcheren GOLDEN FICTION SHAG 1 't JoaJty&s Zolang blijven de tabakken voor in Virginia narijpen in het vat om u die 'extra zachtheid te geven M m K m w GARANTIE li m i MATROZEN SHAG ROTTERDAM SHAG PROMOTIEMOGELIJKHEID VAN ZATERDAGVOETBAL NU GROTER 1 m w DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. (Slot van pag. 1) Oostkapelle en Vrouwenpolder (zon der Gapinge), waarbij dan St. Jan ten Heere e.o. bij Aagtekerke zal worden gevoegd. Als tweede oplos sing: de combinatie Domburg en Oostkapelle, in welk geval Vrouwen polder met Serooskerke en St. Lau rens (dorp) zal worden samenge voegd. Voor de middengemeenten wil de minister een samenvoeging van St. Laurens (dorp), Grijpskerke, Aag tekerke en Meliskerke, of combina tie van Grijpskerke, Aagtekerke en Meliskerke alleen, in welk geval Se rooskerke en St. Laurens (dorp) met Vrouwenpolder (Gapinge inbegre pen) kunnen samengaan. Ook sa menvoeging van Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland noemt de mi nister onder de mogelijkheden. Westkapelle en Veere zijn de enige gemeenten, die in dit plan zelfstandig blijven. Voorgesteld wordt slechts de thans tot Zoute- lande behorende buurtschap Bou- dewijnskerke bij Westkapelle te voegen en" Veere wat uitbreiding te geven in westelijke richting. Middelburg zal volgens het voor stel worden uitgebreid met een deel van St. Laurens en met een beperkt, gebied van Koudekerke (Ter Hooge). Thans hebben de eerste tien ge meenten hun standpunt kenbaar ge maakt. In elke gemeente hield de mi nister een korte toespraak, waarin hij er onder meer op wees, dat het bestuursapparaat in de kleine ge meenten aan de top te duur is. Om betere verhoudingen te krijgen is dus een bepaald draagvlak nodig, waar voor uitbreiding noodzakelijk is. T egenstand Vervolgens kwamen de burgemees ter en verschillende raadsleden aan het woord. Heftige tegenstand ont moette de bewindsman in vier ge meenten, namelijk Nieuw- en St. Joosland, Aagtekerke, Zoutelande en Meliskerke. Unaniem verklaarden de raadsleden in die gemeenten zich te gen de samenvoeging. „Totaal on aanvaardbaar", was de reactie van de Nieuwlandse raad, die het verschil in geaardheid tussen Nieuwland en Arnemuiden te groot acht. De me ning van de minister, dat de beide bevolkingsgroepen wel naar elkaar zouden toegroeien, ontkende de raad met kracht. Burgemeester D. Kodde van Zou telande stipte tussen de grenswijzi- gingsgesprekken de moeilijkheden aan bij de financiering van de gevol gen van de verzwaring der zeewe ring. De minister zegde in dit ver band toe, ook deze zaak nog eens on der ogen te zien. De grote meerderheid van Melis- kerke's raadsleden achtte het voor stel eveneens onaanvaardbaar. Slechts één raadslid sprak zich, in het geval het plan toch doorgaat, uit voor een eventueel samengaan met Grijpskerke en Aagtekerke. Burgemeester W. H. van der Heide van Arnemuiden maakte in de eerste plaats het standpunt van de meerderheid van de raad duidelijk: primair voor behoud der zelfstandigheid, maar als het toch gebeuren moet, dan moet Nieuwland bij Arnemuiden ko men, daar de laatste gemeente de oudste en grootste is. S.g.p.-raads- lid J. L. Joosse achtte het voor- stel onaanvaardbaar, terwijl de heer J Allaart (p.v.d.a.) de an dere zijde koos: samenvoegen. Ook in Grijpskerke ontmoette de minister geen enthousiaste raad. Pri mair wil men daar de zelfstandigheid behouden. Een keuze in geval de minister toch samenvoegt over de grote of kleine (met Aagtekerke en Meliskerke) combinatie, kon de raad niet unaniem aan de minister mee delen. Biggekerke wenst: primair bovenal zelfstandig te blijven, en se condair samenvoeging met Koude kerke en Zoutelande. Voorstanders Vlissingen, Koudekerke en Westka pelle behoren tot de voorstanders van het plan-Struycken. Koudeker- ke's raad acht het noodzakelijk, dat de drie gemeenten (Koudekerke, Zoutelande en Biggekerke) worden opgeheven, waarna vervolgens een gemeente gecreëerd wordt. Maar het plan voor een tweede Vlissings bad aard. „On- centrum wordt niet aanval der geen beding willen wij strandge- bied tot paal 23 afstaan'', maakte men de minister kenbaar, „want dit gedeelte is onlosmakelijk verbonden met het Vebena-bos". In Vlissingen, de laatste gemeen te, die de minister maandag bezocht, gaf burgemeester mr. B. Kolff aan de hand van de kaart van het struc tuurplan, een breedvoerige toelich ting op dit plan. Voorts kwamen sprekers van verschillende raads fracties nog aan het woord. Vandaag (dinsdag) zal minister Struycken een bezoek brengen aan de andere negen Walcherse gemeen ten, te weten Souburg, Ritthem, Mid delburg, St. Laurens, Domburg, Oost kapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder en Veere. Toneelconcours te St. Jansteen Het jubileum-toneelconcours dat was uitgeschreven door de jubile rende toneelvereniging „St. Jan" te St. Jansteen, werd dezer dagen be staande uit de heren: Anton Mer- tens (St. Jansteen), Pol van Cleem- put en J. Daems (beiden St. Ni klaas, België) als volgt toegekend: 1 „Camere van Rhetorica" uit Hulst met „Meeuwen boven Sorrento" 88% pt; 2 „De Rederijkers" uit Goes met „Glazen Speelgoed" 87% pt; 3 „Sem- pre Avanti" uit Sluiskil met „Het huis aan het meer" 79 pt; 4 „Excel sior" uit Sas van Gent met „Bomen sterven staande" 65% pt. Persoonlij ke prijzen: beste actrice: mej. B. Aussems uit Goes; beste acteur: P. Dogge uit Goes. Burgemeester mr. J. I. M. Rèuser van St. Jansteen reikte de prijzen uit. De toneelvereniging „St. Jan", welke haar 40-jarig bestaan op pas sende wijze vierde met dit concours, werd door het gemeentebestuur in het vooruitzicht gesteld binnenkort een nieuwe en moderne zaal te kun nen betrekken, moeilijkheden vanwe ge de bestedingsbeperking voorbehou den. Afscheid ds. Johannes te Vlissingen Zondag 2 maart om drie uur zal in het kerkgebouw van de doopsgezinde gemeente te Vlissingen officieel af scheid worden genomen van ds. Jo hannes, predikant van de Evangelisch Lutherse gemeente te Vlissingen, in verband met zijn vertrek naar Breda. Kustvaarder op havendijk van Colijnsplaat Maandagavond omstreeks half zeven is de driehonderd ton gietende kust vaarder „Marja" van de Scheep vaartmaatschappij „Simbia" te Rot terdam op de havendijk van Colijns plaat gevaren.Het schip is geladen met ongeveer 250 ton aardappelen en was op weg van Colijnsplaat naar Zierikzee, waar nog 80 ton aardappe len moest worden bijgeladen. De „Marja" verkeert in een gevaarlijke positie en helt zwaar over. Gisteravond omstreeks elf uur zijn de sleepboten .Jacolga" van Jac. Berre- voets Hzn. en de „Broedertrouw" uit Zierikzee ter assistentie uitgevaren. De „Marja", die van achter was ge laden, raakte bij het uitvaren van de haven de bodem. De boeg van het schip sloeg toen tegen de dijk. Een bergingsvaartuig uit Wemeldinge is eveneens ter assistentie uitgevaren. Bij hoog water vanmorgen zal men proberen de „Marja" vlot te slepen. Kapitein is de heer Veenstra uit Groningen. Aanbeveling secretaris gemeente Kloetinge B. en W. van de gemeente Kloetinge hebben een voordracht opgemaakt voor de benoeming van een pjemeen- te-secretaris. Als nummer één staat op de voordracht de heer J. C. M. Glerum, financieel ambtenaar van de gemeenten Burgh, Duivendijke, Ei kerzee, Ellemeet, Noordwelle, Se rooskerke en Renesse, wonende te Burgh. Als nummer twee is genoemd de heer H. Aukes, commies eerste klas ter gemeente-secretarie van Krommenie en als derde de heer J. A. Hoste, commies ter secretarie van Kloetinge. De gemeenteraad zal in de donderdagavond om half acht te houden raadsvergadering over deze benoeming beslissen. Tandarts wegens belastingontduiking veroordeeld De tandarts A. van G. uit Halsteren heeft de Bredase rechtbank wegens belastingontduiking veroordeeld tot zesduizend gulden boete of dertig da gen hechtenis. Een week geleden had de officier van justitie een maand ge vangenisstraf gevraagd. Voor het ove rige werd hy niet schuldig bevonden. De belastingontduiking was aan het licht gekomen nadat Van G. zijn tand artsenpraktijk te Tholen had overge dragen aan Van D. Volgens de fiscale recherche had Van G. per jaar onge veer tien- A vyftiendulzend gulden te weinig aan inkomen opgegeven. H. de Nooijer enige Zeeuw bij training amateurs Met het oog op de voetbalwedstrijd tussen het Nederlands amateurelftal en Luxemburg B, welke woensdag 26 maart in het stadion „De Vliert" te Den Bosch wordt gespeeld, is een programma voor de centrale training van de amateurs vastgesteld. Deze training, die onder leiding staat van Karei Kaufman, begint op woensdag 26 februari en wordt gehouden op 't O.D.C.-terrein te Boxtel. Op 5 maart wordt een oefenwedstrijd tussen het A- en B-team gespeeld. Het terrein waarop deze wedstrijd wordt gehou den zal nader worden bekendge maakt. Op 12 maart komen de spe lers voor de tweede maal voor een training bijeen, eveneens te Boxtel en op 19 maart zal een oefenwed strijd worden gehouden tussen het voorlopig Nederlands amateurelftal en een nog nader aan te wijzen te genstander. Ook hiervoor is de plaats nog niet bekend. De voor deze training uitgenodig- f Advertentie) Een gulden genieting voor 515 cent de spelers zijn: Allart (Neptunus), Blom (W.V.V.), Van Bruggen (D.F. C.), Claus (Helmondia '55), Van Ge- mert (Rapid J.C.), Hainje (Heeren veen), Van Ham (Be Quick), De Kouis (Quick Nijmegen), Verhage (Quick Nijmegen), Koers, (Henge lo), Kraayer (A.C.), De Kreek (Feij- enoord), Morelisse (Velox), t'iten- bosch (Velox), Munnecom (Roer mond), Henk de Nooijer (Vlissingen) Olde Riekerink (Quick '20), Teunis- sen (Be Quick Autphen), Timmer (Emmen), Walburg (Veendam), Wer dens (Sittardia), en Wetzelfs (Mau- rits). 1 Advertenties M H K. Oe beslist superieure kwaliteit en de perfecte smaak van deze drie shag-merken (in 3 smaken) MATROZEN SHAG (licht): DUO SHAG (hélf zwaar): ROTTERDAM. SHAG (zwaar) worden door de bekende Koninklijke Tabakfabriek J. A. C. van Rossem volledig en op unieke wijze gegarandeerd. Mocht nl. om de een of andere reden het gekochte pakje u minder goed toeschijnen dan wat u anders rookt, dan ontvangt u - Indien u het pas aangebroken pakje (met opgave van naam, adres en reden) opzendt aan van Rossem's Tabakfabriek, Boezemsingel 33-37, Rotterdam - per ommegaande uw geld retour. tialfa W 95 Ct zwaar VIER le KLASSERS HOGEROP Nnmmpr laaUt 1 e a,s vaststaand kan worden aangeno- INUmmer laatst ie Klas men dat Nieuwdorp Arnemuiden en degradeert naar 2e klas A.Z.V.V. van hun recht van promotie gebruik zullen maken, zal vergrote Door de promotie van de vier best promot emogelijkheid bestaan voor de geplaatste elftallen in de le klas van andere clubs. Vast staat, dat nummer de zaterdagcompetitie, waarvan reeds laatst van de le klas degradeert naar de 2e klas. De nummers 1 van de klassen A en B promoveren automatisch naar de le klas, terwyl om de 3 overige plaat sen promotiewedstrijden zullen moe ten worden gespeeld. Hieraan zullen deelnemen de nummers 2 der klassen A en B en de nummers 1 der klassen D. E en F, voor zover dit standaard elftallen betreft. Indien een reserve elftal als nummer één eindigt, komt eventueel het standaardelftal dat op de 2e plaats staat voor het spelen van promotiewedstrgden in aanmer king. De 2 laagst geplaatsten van de klassen A en B degraderen naar de te vormen 3e klas. De 2e klas zal dan worden aangevuld met de hoogst geplaatste elftallen uit de klassen D, E en F en de nummers 7 en 8 uit klas C, totdat, twee twee de klassen van elk 10 elftallen zijn gevormd. RESERVE le KLAS De klas C zal worden omgevormd tot een reserve le klas. met dien ver stande, dat het laagst geplaatste elf tal uit deze groep zal worden inge deeld in de 3e klas en de nummers 7 en 8 zullen worden ingedeeld in de 2e klas. De 3 opengekomen plaatsen zul len worden aangevuld met de hoogst geplaatste reserve-elftallen uit de groepen D. E en F. Indien de hiervoor in aanmerking komende reserve-elftallen lager zyn geëindigd dan de 4e plaats, zullen de ze elftallen niet promoveren naar de reserve le klas en zullen zoveel min der elftallen uit de reserve le klas degraderen als er plaatsen beschik baar zyn. ÜÜÜlfB^K 95 ct Haal nog vandaag ol morgen hel merk in uw eigen smaak. U hebt daarmede - gegarandeerd de lekkerste shag die momenleel in Nederland verkrijgbaar is. Speelster van Marathon geblesseerd Bij de wedstrijden om de Neder landse zaalhandbalkampioenschap pen, die zaterdag en zondag in de Energiehal te Rotterdam werden ge speeld, is de Vlissingse speelster Bea van der Weijde ernstig geblesseerd. In de wedstrijd van Marathon tegen P.S.V. moest zij het veld verlaten, nadat zij even daarvoor een doelpunt voor de Vlissingse dames het eni ge had gescoord. Later werd zij voor een onderzoek naar een Rotter dams ziekenhuis overgebracht. Daar bleek, dat haar Achilles-pees ver was ingescheurd. Per bus kon zij zondagavond naar Vlissingen reizen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5