I STANDENLIJSTEN VAN HET I BETAALDE VOETBAL De noodlottige roos JO DE R00 CLUBKAMPIOEN VAN „THEO MIDDELKAMP" in handige plastic tabakszak! de excellente half-zware shag van Douwe Egberts NIEUWDORP ZEKER VAN TITEL - SPUI BEDWONG ARNEMUIDEN Pracht handen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. BAANDAG 24 FEBRUARI 1958 w— ZEEUWSE RENNERS AL IN VORM Schipper was snelste bij de nieuwelingen Met het oog op de Ronde van Has- penouxv, op 2 maart a.s., werd het clubkampioenschap van de R.T.C. „Theo Middelkamp" voor profs en onafhankelijken een week vervroegd verreden. Dit weekeinde werd de strijd om de clubtitel geleverd. Niet alle renners bleken reeds voldoende kilometers in de benen te hebben om de stug doorrijdende kopgroep, welke zich al vroeg had gevormd, te kun nen volgen. Vooral Huissoon, van Wijchen, de Roo en van Overveld onderhielden ondanks de gure wind een flink tempo, terwijl Jaap Brug- gekamp door vinnige demarrages een prima conditie ten toon spreidde. Bij het ingaan van de laatste ron de nam dit quintet met grote voor sprong de leiding. Van Overveld zag in de laatste kilometers zijn kan sen op de titel dooi; een lekke band in rook opgaan. De talrijke ver kleumde supporters aan de finish konden nu nog slechts gissen wie de .nieuwe-kampioen ging worden. Toen Jaap Bruggekamp ten slotte de laatste 500 nieter op kop ging, gaf hij zijn eigen kans prijs en lanceerde daardoor Jo de Roo, die overtuigend als eerste club kampioen in zijn categorie door de finish ging. Jaap Huissoon mocht, als amateur puiten mede dinging meerijdend, pas in de laatste 150 nieter voluit meesprin- ten, maar plaatste zich deson danks verdienstelijk als tweede. Theo van Wijchen, die het nadeel heeft niet over een scherpe eindsprint te beschikken, moest ook deze keer de vlag strijken. Zijn manier van rij den in deze en voorgaande clubritten liet een uitstekende indruk achter en wettigen de verwachting op goede uitslagen in de eerste voorjaarsklas siekers, wanneer de kilometers mee gaan spreken. Bij de nieuwelingen bewezen De Schipper, Raas, Boonman, Feleus en Wieles dit jaar in hun categorie de toon te zullen aangeven. Ook nu weer ging de strijd tussen deze tweejaars nieuwelingen, waarbij Feleus de slag miste, maar door een solorit keurig op een ereplaats eindigde. Frans Verbart boekte bij de adspi- ranten zijn vierde zege in successie. Uitslag, profs, onafhankelijken en amateurs: 1. en clubkampioen 1958 Jo de Roo, Schore, 65 km in 1 uur 34 min.; 2. J. Huissoon. Heinkenszand; 3. J. Bruggekamp, Goes; 4. Th. van Wijchen, Goes; 5. M. van Overveld, Hoogerheide; 6. A. van Sluys, Vlis- singen; 7. J. Westdorp, 's Heeren- hoek; 8. P. van Hees, Hoogerheide; 9. P. Verschuure, Hansweert; 10. S. van Hoeve, Goes. Nieuwelingen: 1. C. de Schipper, Kapelle, 47 km in 1 uur 12 min.; 2. B. Wieles, Tèrneuzen; 3. C. Raas, 's-Heerenhoek; 4. F. Boonman, 's- Heerenhoek; 5. P. Raas, 's-Heeren hoek; 6. F. Feleus, Kattendijke; 7. T. de Vrieze, Souburg; 8. R. v. Over- weel, Middelburg; 9. W. van Belzen, Arnemuiden; 10. J. Verburg, Kort- gene. Adspiranten: 1. F. Verbart, Goes; 2. D. Kosten, Kapelle; 3. G. de Jong, Hoogerheide; 4. R. Hoogerland, Ka pelle. Zaterdag a.s.' wordt op het par cours in de VVilhelminapolder in een rit het clubkampioenschap van de amateurs verreden. Hier zal de titel strijd voornamelijk gaan tussen Huissoon, Rentmeester, Verstraete, Beers, Heeren, Van Geel, Van den Klundert, Verschuuren. De nieuwelingen en adspiranten rijden voor het clubkampioenschap over 3 ritten, waarvan eveneens a.s. zaterdag de eerste rit wordt betwist. Jo de Roo heeft het vneit,oen al weer goed ingezet. In het afgelopen weekeinde xoerd hij clubkampioen bij de profs tan de Zeeuwse wielerclub „Theo Middelkamp''. (Foto P.Z.C.). Zaalhandbaltitels voor Athene en Olympia. Marathon in sterk bezette poule uitgeschakeld De Haagse dames van Athene en de heren van Olympia (Hengelo) heb ben zondag in de Energiehal te Rot terdam do titels van kampioen van Nederland 1958 zaalhandbal behaald. Athene verwierf het kampioenschap door in de finale PSV met 5-3 te ver slaan en Olympia door een 9-7-zege op de heren van PSV. De kampioe nen hebben vooral in de finales goed spel laten zien. Het merkwaardige was echter, dat zowel Athene als Olympia in de voorronden van zater dag als tweede van hun pouie eindig den door nederlagen tegen respectie velijk PSV* (1-3) en Aalsmeer (2-3). Later herstelden de kampioenen zich echter voortreffelijk. De Zeeuwse deelneemsters, de da- mesploeg van Marathon uit Vlissin- gen, werd in de voorronden reeds uit geschakeld door nederlagen tegen PSV (5.-1) en Athene (0-5). De Vlis- singse dames waren overigens in een bijzonder sterke poule ingedeeld en hadden hierdoor geen schijn van kans. Ook de strijd om de vijfde en zesde plaats tegen Actief werd door Marathon verloren (3-0). Zeeuws juniorentoernooi in voorbereiding Jaarlijks worden in Zeeland vele ju nioren-voetbaltoernooien gehouden. Helaas komen daarin vrijwel steeds die elftallen uit, die ook in de compe titie reeds enkele malen tegenover elkaar gestaan hebben. Om buiten het eigen kringetje te komen is nog al wat geld nodig en daarover be schikken de organiserende clubs nu eenmaal niet. De Jeugdcommissie van de afdeling Zeeland van de KNVB heeft nu aan het bondsbestuur een plan voorge legd om een massaal juniorentoer nooi te organiseren, waaraan alle clubs uit Zeeland met hun junioren elftallen kunnen deelnemen. De op zet is zodanig, dat dit toernooi pas betekenis krijgt, indien in derdaad ook alle clubs zullen deelr nemen. Daarbij zullen dan zo'n 1500 jeugdige voetballers betrokken zijn en het plan is. om hen na afloop van de eerste ronde een bijzonder attrac tieve wedstrijd aan te bieden. Hoewel er nog niets definitiefs is besloten, verkeren de plannen toch reeds in een vergevorderd stadium van voor bereiding. i Sportuitslagen VOETBAL. Amateurvoetbal: Eerste klas A: afgelast. Eerste klas B: WW—Achilles 3—1. Zwaagwesteinde—Quick '20 4—2, Hengelo —Quick (N) 1—0. eerste klas C: Alliance Heer 6or rest. in 2e. 3e, 4e en res klassen afgelast. Zaterdagvoetbal: le klas Spul-Arne- muiden 2—2. Colljnspl. Boys—AZVV 1—1, 2e klas B: Kats—Heinkenszand 5—0, Wls- selcerke—Yerseke III 2—5: 2e klas F: AZ VV III—Hoek 1—4, Driewegen II—Spui II 0—2. Zondagvoetbal: Alle wedstrijden afge last. Veldhandbal: Alle wedstrijden afgelast. J ZATERDAGVOETBALOVERZICHT Yerseke III en Hoek namen leiding over. Zoals te verwachten is het groot ste deel van het zaterdagvoetbalpro- gramma afgelast, daar de velden het overvloedige regenwater niet konden verwerken. Slechts zes wedstrijden vonden doorgang en deze werden eer lijk verdeeld over de le klas, de 2c klas B en de 2e klas F. De twee ont moetingen in de le klas waren bijzon der belangrijk: ten eerste voor de le plaats, daar Arnemuiden Sn het veld kwam tegen Spui en ten tweede voor de bezetting van de eerste vief plaat sen In verband met de K.N.V.B.-klas. Arnemuiden is er niet in geslaagd om de volle winst uit Axel mee te brengen, want Spui hield de visser mannen op 22. Deze uitslag zal lei der Nieuwdorp met grote vreugde be groet hebben, want voor het kampi oenschap hebben de leiders uit de laatste wedstrijd tegen Zaamslag nu slechts één punt nodig. Weliswaur zullen de Nieuwdorpers hard voor dat ene punt moeten vechten, temeer daar Zaamslag Nieuwdorp in eigen huis een gelijk spel afdwong en bovendien omdat de Zeeuws-Vlamin gen nog altijd een kansje hebben om de laatste plaats te ontlopen. Daarvoor is ook Rillandia kandi daat, dat nog in het veld moet on dermeer tegen Arnemuiden. Er zijn dus nog mogelijkheden genoeg, daar Arnemuiden voorts nog tegen Krab ben dijke moet spelen, dat zich on- fetwijfeld wil revancheren van de —0 nederlaag van vorige maal. AZW verzekerde zich zo goed als zeker van de derde plaats door het 11 gelijke spel tegen Co- lijnspl. Boys. Alleen de boys kun nen de Axelaars in puntenaantal nog inhalen, maar om de derde plaats over te nemen, zou de Co- lijnplaatse voorhoede zeer produk- tief moeten worden in de laatste drie wedstrijden. De strijd om de vierde plaats, waarvoor ook Krab- bendijke nog kansen heeft, zal wel tussen Col. Boys en Spui gaan welke laatste ploeg evenwel slechts één punt meer heeft en daartegen ook twee wedstrijden meer speelde. De stand is: Nieuwdorp 17 13 3 1 29 80-34 Arnemuiden 16 12 1 3 25 71-24 AZVV 18 10 3 5 23 64-38 Spui 17 7 4 6 18 51-53 Col. Boys 15 6 5 4 17 29-26 Krabbendijke 16 7 2 7 16 35-38 Wemeldinge 17 5 2 10 12 39-82 Tern. Boys 14 4 3 7 11 23-39 Rillandia 14 2 0 12 4 24-57 Zaamslag 14 1 1 12 3 23-48 In de 2e klas B nam Yerseke III do leiding van Kloetinge over omdat de oostermannen met 52de uit wedstrijd tegen Wissekerke won nen. Kats steeg een plaatsje op de ranglijst, daar de ontmoeting met Heinkenszand niet veel moeilijkheden opleverde (50). De stand aan de top is thans: 15 10 3 2 23 57-35 14 9 3 2 21 47-27 14 8 3 3 19 74-35 15 8 3 4 19 41-28 •18 7 5. 6 19 71-44 14 8 2 4 18 42-29 Yerseke III Kloetinge Mevo SVD Kats Kapelle In de 2e klas F tenslotte nam Hoek door de 41 zege op AZVV III de leiding over van Driewegen. Driewe gen II bleef vast op de laatste plaats genageld, want tegen het bezoeken de Spui II moest met een 20 ne derlaag genoegen genomen worden. De stand: Hoek 12 10 0 Driewegen 13 9 1 Tern. Boys II x 11 9 0 AZVV II Hoek II Zaamslag II AZW IH Spui n Driewegen H 2 20 91-14 3 19 55-33 2 18 67-19 3 14 44-16 6 10 36-52 8 8 25-63 9 8 29-58 23-72 1 1 10 3 18-61 Voetballer overleed tijdens wedstrijd. Tijdens de voetbalwedstrijd Wilder- vank-Alteveer heeft zich een droe vig ongeval voorgedaan. Ongeveer 18 minuten na de rust zakte de links buiten van Alteveer, E. Beikers, plotseling ineen. Een aanwezige arts constateerde de dood tengevolge van hartverlamming. De wedstrijd werd bij de stand 11 gestaakt. Beikers was 30 jaar, gehuwd en vader van een kind. Kampioen Vijverberg naar de hoofdklas libre. Canters degradeert In hotel „Concordia" te Zierikzee werden tijdens het afgelopen week einde wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap biljarten eerste klas libre van het district Schouwen-Dulveland van de K.N.B.B. De laatste wedstrijd tussen Canters en Vijverberg bracht na een span nende strijd de beslissing: Vijver berg werd kampioen. Daar Vijver- bergs gemiddelde ruim boven 't ver eiste van 7 was promoveert hij naar de hoofdklasse. Canters, die minder gelukkig speelde degradeert van de hoofdklas naar de eerste klas. De ge detailleerde uitslag luidt: 1. P. D. Vijverber, D. O. S. Ouwerkerk, 8 punten, 995 car., alg. gem. 7.60, hoog ste serie 44, hoogste wedstrijd gem. 10; 2. L. Canters. 6-904-5.17-34-7,50; 3. A. D. Verburg 6-893-4.80-32-6.90; 4. A. Brood 4-840-5.32-36*6,67: 5 J. Sinke 4-815-4.63-26-5.83; 6. R. B. Ho- gerheide 2-718-4.72-29-5.58. Na afloop overhandigde de districtsvoorzitter, de heer Brand, de heer Vijverberg de districtsbeker en de bondsmedailie. l]l[llll|l|!l!lilll!!lll![^[[[llllllll!ll!lllll!!tllllllllllllllllllllllllllllllll[l[llllllllllllllllll[llllllllllllllllllli]IIIIIIIEIII!llllll!llllllll!]lllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllli Eerste divisie A Eerste divisie B De VoIew(jckers—Helmondia '55 5—2;, Rigtersbleck—Leeuwarden 1—0, Stormvogels—Fortuna VI. 7—X, KFC— Sittardia 00. SHS 20—30; Sittardia 20—29; Storm vogels 21—29; Leeuwarden 21—26; Lim- burgia 19—21; Wageningen 2021: Haarlem 19—20; Eindhoven 20—20; RC H 20—20; Helmondia '55 21—20; Vole- wijekers 21—19; Hermes DVS 20—17: KFC 21—16; Fortuna VI. 20—13; Rig- tersbleek 2011; Xerxes 19—10. Tweede divisie B Hilversum—DHC 4—0. Tweede divisie A Heracles—Zwartemecr 5—4, Ensc..e- desc Boys—Rhedcn 3—0, Hcerenveen— Go Ahead 13, OldenzaalVeendam 3—0, Tubantla—Velocitas 4—2, Zwolse Boys—Oostcrparkers 0—1. Go Ahead 1929; Heracles 17—25 Ensch. Boys 18—24; Oldenzaal 19—22, Rheden 19—21: Tubsntla 19—20; Be Quick 18—18; Veendam isAn: NEC ló —16; Zwartemeer 18—15; PEC 18—15: •Velocitas 17—13; Heerenveen 18—13; Oosterparkers 17—11; Zwolse Boys 19 —11. Anderson speelde remise. Het finale toernooi om het persoon lijk damkampioenschap van Nederand is zaterdag te Utrecht voortgezet. De uitslagen van de partijen van de elfde ronde luiden: Ansemsde Kluyver 20, Roozen- burgDukel 11, Van DijkJurcka 1—1, EdinkKeiler 0—2, Van der SluisDrenth 20, HuismanBoer 2 0, De VriesBom 02, Anderson was vrij. De uitslagen van de 4 overgebleven partijen uit de 12e ronde luiden: Keiler—Roozenburg 1—1, Boes— Ansems 2—0, Jurcka—Anderson 11, Dukelde Kluyver 02. De stand na de twaalfde ronde is: 1. ir. G. E. van Dijk 16 punten uit 11 partijen; 2. R. C. Keiler 15 (11); 3. W. F. van der Sluis 14 (11); 4. VV. Roozenburg 13 (11); 5. J. M. Bom 13 (12); 6. W. Huisman 11 (10); 7 B. Dukel 11 (11); 8. J H. Ansems 10 (10); 9/10 J J de Vries en J. H. de Kluyver, ieder 10 (11): 11. J. Edink 9 (9); 12. S. Boer 9 (lil; 13 O. Drcntn 8 (12); 14. L. Anderson 7 (10); 15. D. J. Jurcka 6 11). Nederland-Curagao wordt lichtwedstrijd Om tegemoet te komen aan de ver langens van de werkgevers en werk nemersorganisaties en in overleg met de verkeerspolitie van Rotterdam zullen de interlandvoetbalwedstrijden, welke voor dit jaar op woensdagen zijn vastgesteld, in de avonduren worden gespeeld. De wedstrijd Ne- derland-Curagao wordt woensdag avond 23 april aanvang 8 uur bij kunstlicht in het Feijenoord-stadion gespeeld. Ook de wedstrijd Nedcrland-Dene- marken op 15 oktober a.s., begint om 8 uur in het Feijenoord-stadion te Rotterdam. De interland Nederland-Zwitserland is op zondagmiddag 2 november vast gesteld, eveneens in het Feijenoord- Nederland-Schotland op 30 april bepaald De wedsti ijd Nederland-Schotland voor spelers onder 23 jaar, de re turnontmoeting van de wedstrijd, welke door de Nederlandse „interme diates" enkele maanden geleden in Edinburgh met 4-1 werd verloren, is op woensdag 30 april vastgesteld. De ze wedstrijd wordt in hot Olympisch Stadion gespeeld, aanvang half drie. V.V. Arnemuiden' haakt in bij dubbeltjesactie Het bestuur van de voetbalvereni ging „Arnemuiden" heeft besloten mcr du vier aan de competitie deel nemende elftallen deel tc nemen aan de „dubbeltjesactie" voor „Sport steunt Zonneveld". FEliLLETON .„Neen, jongen, erger", luidde het droefgeestige antwoord. Barbara Leigh zonk in de stoelkussens achter over en vroeg met een blik op de forse gestalte naast haar, zachtjes: „En hoe maak jij het?" „O. ik ben best in orde", antwoord de hij vlug, „dank je wel. Wat nu juffrouw Lockett betreft..." „Jij bent altijd zo dapper, beste jongen", zei Barbara, maar Lorraine zag dat Martin onwillekeurig de han den ineenklemde. De 2nisterljjke be zorgdheid hinderde hem waarschijn lijk, ofschoon zijn stem even rustig klonk als tevoren. Klaarblijkelijk was hij gewend zijn gevoelens te verber gen. „Nu er sneeuw vaJt, gaat de wind liggen en zul je je wel gauw wat beter voelen", zei hij troostend- „Aha, daar is de thee. Ik kom al. Gemma!" Hg ging de deur opendoen en nam het blad uit handen van het op de HILLARY WAYNE drempel staande vrouwtje. Lorraine die stjjf en zwijgend bij 't haardvuur zat, kreeg ze het gevoel alsof ze een toneelstuk zag waarvan ze tot nu toe opzet en strekking niet begreep. Ze was ook te lusteloos om enige hulp aan te bieden. Martin plaatste de thee op een opvouwbaar eiken tafel tje, waarna Gemma andermaal ver scheen, nu met borden opgewarmde „scones"' en koekjes. „Niets bijzonders; geloof ik", mop perde ze „Als ik geweten had, dat juffrouw Lockett zou komen, zou ik iets gebakken hebben". Lorraine maakte de gebruikelijke nietszeggende opmerkingen, dat ze geen last wilde veroorzaken en erg van wat „belegen" scones typisch Engels gebak bij middagthee hield. Plotseling ontmoette ze Martin's blik en zag ze hem lachen, misschien uit waardering voor haar hoffelijkheid. Die lach was zo kameraadschappelijk, dat het haar plotseling warm om het hart werd en ze op haar beurt hem vriendelijk toelachte. „Zo lang hg maar hier is", dacht ze, „zal ik alles kunnen verdragen: somberheid, vij andschap en de eenzame positie van een vreemde in een vreemd land. Maar ga niet weg, Martin, zoals je deed in het café op weg hierheen. Je hebt me hier gebracht; je moogt me nu niet in de steek laten". 't Had er veel van, dat Martin dit stilzwijgend beroep op zijn hulp had begrepen, want eensklaps begon hij handig met de twee bladen te ma noeuvreren. „Vind je dit ook niet het beste, Barbara?" vroeg hij. „Juffrouw Loc kett is nu'veel te moe en te koud voor een gesprek en dus heb ik alles voor haar thee op dit blad gezet, dat ik meteen naar boven zal dragen. Zou jij willen voorgaan. Gemma, en al vast de elektrische kachel in Pat's kamer aanzetten?" „Ja, maar", zei Gemma, wier ver- geet-me-niet ogen vlammen schoten, „ik heb de groene kamer klaar ge maakt". „O ja?" hernam hij onverstoorbaar. „Nu, dan. zal ik je helpen met het een en ander over te brengen. Gaat u mee, Juffrouw Lockett?'r Lorraine stond gehoorzaam op. Ze kon heel goed raden waarom hij haar uit de weg wilde hebben. Blijkbaar moest hg hoognodig met zijn eigen aardige zuster en haar nog eigenaar diger vriendin spreken. „Hoe heet je, kind?" informeerde Barbara, als eerste blijk van belang stelling. „Lucy?" „Lorraine". „Mm", merkte Gemma peinzend op, „die naam zegt me iets..." Lorraine voelde dat ze bleek werd, maar ze bewaarde het stilzwegen en volgde Martin de kamer uit. Gemma ging niet, zoals hij haar had verzocht, voorop, maar bleef in de achterhoede. Ze bestegen een brede, rechte trap, die leidde naar een in 't vierkant boven om de hall lopende galerij. Lor raine, die zich nooit vlug kon oriën teren, begon nu toch enig idee van het huis te krijgen, dat haar alles bijeengenomen, nogal mooi toescheen. Geen wonder dat de Leighs het graag wilden behouden, vooral omdat het al zovee! jaren tot het familiebezit had behoord, maar ze moesten toch inzien, dat er tegen de tijd niet viel te vechten. Vroeger of later zou een huis als dit móeten worden gemoder niseerd en gesplitst of anders voor meer algemeen gebruik worden inge richt. Och. als Martin trouwde en een gezin stichtte... „Dit is mijn kamer", zei Martin, toen ze de eerste deur rechts op de galerij voorbijkwamen. „Daarnaast is een soort studeerkamer en dan volgt die van David, de leerling, over wie ik u al verteld heb, nietwaar? Deze twee zijn badkamers en aan de overzijde bevindt zich de kamer van mijn zuster, met die van Gemma ineenlopend. Dan volgt een ventila- tierulmte en dadelijk erna Pat's ka mer hier dus. Öp die manier zit u warm en wel middenin. De logeer kamers zijn in gindse vleugel". „Dank u wel voor uw vriendelijk heid om me die kamer te geven", zei Lorraine. Hoe had h(j zo geraden, dat ze niet tegen eenzaamheid kon? „Ik ben bang, dat alles er erg slor dig uitziet", zei Gemnia, de kamer deur openend. „Als dat kind vroeger had gewaarschuwd, zou ik misschien" „Óch, Pat is altgd een soort wer velwind geweest", merkte Martin luchtig op, „en u wilt zeker wel over 't hoofd zien als er iets niet o): plaats staat, juffrouw Lockett mogen we u Lorraine noemen?' „Heel graag", luidde het antwoord, maar toen ze Gemma's starende blik ontmoette, wenste Lorraine toch, dat ze maar een andere voornaam had ge kozen. „Lorraine" zou missch'en ook anderen „iets zeggen..." „Nu, je kent onze namen", zie Martin, aie de kachel aanzette cn de besneeuwde vensters met de gordij nen afsloot. Daarop nam hg een paar boeken, een doos toiletpoeder, een half afgebreide handschoen en oen stuk chocolade van een tafeltje,m dat hij bij de kachel plaatste. „Nu nog je thee, nietwaar? Precies lekker warm. Straks komt er wel iemand boven". „Ik zal de handdoeken en zo uit dc groene kamer hier moeten brengen begon Gemma, maar Martin nam haar lachend btf de arm. „Nu nog niet", zei hij Goed en wel alleen, trok Lorraine haar schoenen uit en warmde haar ijskoude voeten bij de elektrische ka chel. Daarop dronk ze drie koppen f Advertentie j T"b',s" Hamea-Gelei Het 1$ de Hamamelis die 't 'm doet thee wat zouden die vrouwen be neden kwaad zijn omdat hij haar de theepot had gegeven! stak een sigaret op en probeerde, de kin met beide handen steunend, nu eens na te denken. Wat stak er achter deze wel heel merkwaardige aangelegenheid Lorraine was te vermoeid en opge- gewonden om dit probleem aan te pakken, laat staan op te lossen, voor al omdat er zoveel andere mee samen hingen. Ze probeerde aan Blackberry Hill te denken, aan John en Janet met hun kinderen, maar het bleef alles in mist gehuld; ze kon zich hun huisje niet meer voorstellen. Neen, dit hiér was werkelijkheid, dit huis waar ten minste één der bewoonsters haar on gaarne zag, maar ook deze vrolijke, slordige kamer, die nu de hare zou zijn. Toch lag er een geheimzinnig waas over alles, Pat's eigenaardige weggaan inbegrepen. Waarom had ze zoveel achtergelaten als ze vooraf van haar vertrek had geweten En als dat daarentegen niet. het ge val was, hoe en waarom had men haar dan „weggeroepen? (W< 'ordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6