Ontwikkeling van 't westen vraagt spoedig drastische maatregelen ZEVENTIGDUIZEND ALGERIJNEN MOETEN UIT GRENSSTROOK KMKBükV ARNHEMMER MAAKTE TWEE TON ZOEK PRINSES MARGARETHAVOORAL BEMINNELIJK VOOR KINDEREN ZATERDAG 22 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. Rapport commissie „Westen des lands" In 1980 zullen in randstad-Holland 5,5 miljoen mensen wonen (Van onze Haagse redacteur). Als uitkomt, wat na zeer zorgvuldige onderzoekingen, waar bij met vele factoren rekening is gehouden, wordt veronder steld, dan zal Nederland in 1980 niet minder dan 13,5 miljoen inwoners tellen. Met in de randstad Holland ongeveer 5,5 mil joen mensen. De sterke bevolkingsgroei in een betrekkelijk gering aantal jaren en vooral de tendens tot concentratie van de bevolking in liet westen van het land, schept vele ruimte lijke problemen, afgezien uiteraard van economische en sociale problemen. Een aantal jaren geleden is aan de rijksdienst voor het na tionale plan opgedragen een speciale studie te maken van de vraagstukken, die voortvloeien uit de samenballing van de be volking in de westelijke provincies. In 1951 werd de commissie de werkcommissie westen des lands ingesteld. Thans heeft zij haar rapport uitgebracht. Als studiegebied nam de commissie het gezamenlijk gebied van de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. De streek ten zuidwes ten van Rotterdam, die belangrijk zal worden bij de uitvoering van het plan-Europoort, is niet in de beschouwingen van de commissie begrepen, hoewel zij wel met de ontwikkeling daar ter plaatse rekening gehouden heeft. Ook gaat het rapport niet in op het vraagstuk van het westen en overig Nederland. Het centrale probleem, waarvoor de commissie zich gesteld zag, was de veelvuldige concentratie, berus tende op de havenfunctie die het wes ten vervult door zijn ligging in de delta van de Rijn en die zich in Eu ropees verband nog sterker gaat ontwikkelen. Vraagstukken betref fende de recreatie en het vreemde lingenverkeer hangen hiermee sa men. Ervan uitgaande, dat volledig ruimte behoort te worden geboden aan de ontwikkeling, die in het wes ten zou kunnen optreden, inbegrepen de toestroming uit overig Neder land, richt het rapport de grond gedachten op: a. duidelijke afbakening van gebie den voor agrarische ontwikkeling namelijk binnen het hoefijzer, dat gevormd wordt door de steden Utrecht Hilversum, Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft en Rotterdam en gebieden in de stedelijke sfeer; b. behoud van de grote bevolkings agglomeraties als zelfstandige ele menten van goed bewoonbaar for maat, dus waar nodig afronding van groei en zo enigszins mogelijk voor koming. dat de steden aan elkaar groeien c. Expansie van de randstad naar buiten, dus afleiding van het teveel aan bevolking zoveel mogelijk naar Noord-Holland benoorden het Noord- zeekanaal (uitbreiding van Alkmaar en omgeving i, de IJselmeerpolders, waar nieuwe steden nodig zijn tegen over het Gooi en de Gelderse vallei en het Deltagebied. Het rapport meent, dat de bescher ming van de grote opnamegebieden voor recreatie aan de west- en de. oostrand van de randstad-Holland gepaard zal moeten gaan met het ontwikkelen van nieuwe mogelijkhe den van groot formaat in het delta gebied, het IJselmeergebied en de iiicsbosch. Daarbij zal de recreatieve waarde van het middengebied bin nen de kring van grote steden in het westen dienen te worden behouden en ontwikkeld. Voor het railverkeer gaan de aan bevelingen van het rapport in de richting van een verdubbeling van de stamlijn tussen de drie grote steden Amsterdam, Den Haag en Rotter dam, zodat deze het snelverkeer kan dienen en tevens van een frequent korte afstands- en forensenverkeer met veelvuldige stopplaatsen. Daar naast acht de commissie ter ontlas ting van deze spoorlijn de aanleg van een directe verbinding Amsterdam- SchipholDen Haag van belang. Zij noemt voorts enkele andere mogelijk- heden voor nieuwe lijnen, o.a. naar Lelystad en naar Roosendaal via de Volkerakdam. Met één auto op de twintig in woners heeft Nederland vergele ken bij andere Westeuropese lan den een flinke achterstand. Op grond van verschillende studies neemt het rapport voor een perio de. die overzien kan worden, een verhouding aan in de buurt van één auto op zes inwoners, wat een stijging van het verkeer zóu be tekenen tot ongeveer het zesvoudi ge van 1955. Het bestaande net van autosnelwe gen is voor een dergelijke verkeers dichtheid beslist niet voldoende. Op bestaande wegen zal daarom het aantal rijstroken moeten worden vergroot en nieuwe wegen zullen moeten worden aangelegd. Langs de door de commissie aan gegeven richtlijnen zal de randstad zich kunnen ontwikkelen, zo meent zij, tot een wereldstad van gedecen traliseerde structuur met een eigen, Nederlandse aard, zonder dat men behoeft te vervallen in het schrik beeld van buitenlandse metropolen. Uiteraard zal spreiding van de be volking over het gehele land steeds nodiger worden. Maar men zal zich dan moeten richten op spreiding van bevolking en hestaansbronnen teza men. Of de ontwikkeling van de randstad, zoals de commissie deze wenselijk acht. en of een gedecen traliseerde groei van de bevolking zal slagen hangt af van het samen spel van overheid, bedrijfsleven en burgerij. Nodig is een gecoördineerde poli tiek op lange termijn. De globaal door de commissie aangegeven ge* dachten zullen in streekplannen en gemeentelijke uitbreidingsplannen behoren te worden uitgewerkt. Een nieuwe vaststelling van streekplan nen lijkt de commissie nodig voor dc Nieuwe Waterweg en het Mer- wedegebied met omgeving, Den Haag met Delft, Leiden, de „nieuwe stad" (satellietstad in de buurt van Den Haag) en het kassengebied van het Westland, Noord-Kennemerland, Waterland, het Gooi en de Utrecht se heuvelrug met de Gelderse vallei. Het tijdig en behoorlijk realiseren van de in het rapport bepleitte stede- bouwkundige oplossingen staat of valt met het tijdig treffen van de juiste bestuurlijke voorzieningen. De commissie meent dan ook dat wet telijke maatregelen getroffen moe ten worden en dat spoed geboden is, omdat men met zijn activiteiten niet kan wachten totdat de centrum stad „vol" raakt. „DODE ZONE" LANGS TUNESIË Remada wordt door Fransen omsingeld Chaban-Delmas, «Ie Franse minis ter van defensie, heeft vrijdag ge zegd, dat onmiddellijk begonnen zal worden met de inrichting van de on bewoonde strook, tussen Algerije en Tunesië. De minister zal zich binnen 48 uur met de minister voor Algerije, La- coste en met de opperlxwelhebber van het Franse leger in Algiers, generaal Salan, verstaan over het vraagstuk van de verplaatsiug van zestig tot zeventigduizend mensen, die thans in de bewuste strook wonen. Chaban-Delmas zei, dat het abso luut nodig is, dat Algerije volkomen van Tunesië wordt afgezonderd. De Algerijnse opstandelingen waren thans nagenoeg onbetwist heer en meester in het westelijke deel van Tunesië, zo voegde de Franse minis ter eraan toe. De „dode" strook zal zich uitstrek ken van de Middellandse Zee tot in de buurt van de Sahara en een leng te hebben van 240 km, De breedte varieert van 16 tot 80 km. Volgens een communiqué van het Tunesische ministerie van voorlich ting omsingèlden de Fransen het dorpje Remada (waar zich donder dag een incident afspeelde) en het Luchtaanval op brug in Sumatra VERKEERD. Een Britse kolenhan delaar die brandstof moest leveren aan een postkantoor kon voor het lossen van zijn kolen kiezen tussen twee gaten. Hij koos het verkeerde en deponeerde 1000 kilogram brand stof in de ruimte waarin een telefoon centrale is opgesteld, die van buitenaf niet is te zien. Na zijn werk te heb ben gedaan maakte een P.T.T.-man de handelaar er op attent, dat hij de verkeerde plaats had genomen en dc brandstof kooltje voor kooltje zou moeten verwijderd worden om de kostbare apparatuur niet verder te beschadigen. POPPENHUIS. Het zevenjarige meisje Stephanie Dane begon te hui len en later heftig te protesteren toen de gemeenteraad van de plaats waar zij w<Jont besloot, dat haar vader „het schuurtje" in de achtertuin zou moeten afbrekfen. „Het is geen schuurtje" zo zei ze. „Het is mijn poppenhuis". De vroede vaderen waren onder de Indruk van het argument van het meisje en zij namen snel een ander besluit. Het poppenhuis mag blijven staan. Slot van pag 1 dat de Indonesische n-gering tegen het opstandige Maiden-Sumatra op treedt door middel van een economi sche blokkade, die wor<lt uitgevoerd door de lucht- en de zeemacht. Volgens een bericht van radio-Pa- dang hebben tien Islamietische par tijen en organisaties, waaronder de Masjocmi en de Nahdatoel Oelama, hun trouw betuigd aan de revolutio naire regering te Boekittinggi. Twee vooraanstaande figuren uit Zuid-Celebes, Saleh Lahade en Mochtar Lingtung, die tot minister in de revolutionaire regering van Padang zijn benoemd, zijn volgens plaatselijke persberichten drie da gen geleden uit Makassar ver dwenen. Maandag had de Indone sische staf-chef hun drie dagen tijd gegeven om te heslissen of zij de centrale regering trouw zouden blijven. Arrestaties Een woordvoeder in Noord-Suma- tra heeft vrijdag meegedeeld, dat te Mcdan een aantal mens«'ii in hechte nis is genomen „in verband met de huidige kritieke toestand". De mili taire commandant in Xoord-Suma- tra heeft bekendgemaakt, dat hij zich geheel achter de centrale rege ring te Djakarta stelt. Het Indonesische persbureau „An- tara" heeft in een bericht uit Koeta- rajdja, de hoofdplaats van Atjeh, ge meld dat enkele dagen geleden wa pens, waaronder 85 kisten met bren- guns, afkomstig uit Midden-Sumatra door leden van de Daroel Islam-be- weging Atjeh zijn binnengesmok keld. omliggende gebied met een straal van veertig km. Bij Keboek, 35 km ten zuiden van Tatahoeien, is een grote concentratie pantserwagens waargenomen, aldus het communi qué. Het verkeer is gestagneerd. Voer tuigen van burgers worden aange houden en de inzittenden door Fran se militairen voor ondervraging naar Remada overgebracht. Omstreden Soedanese zone Egypte ziet af van stemming Egypte heeft besloten, de volks stemming over «Ie Egyptisch-Syri- sche Unie in het omstreden gebie«l van Halieb bij de grens met Soedan geen doorgang te doen vinden. Dit wordt gezegd in een officieel com muniqué, dat door radio-Cairo is om geroepen. Volgens het communiqué zal dc Egyptische regering het verloop van de Soedanese verkiezingen op 27 fe bruari en de vorming van een nieu we regepng te Khartoem afwachten, voordat zij met Soedan onderhande lingen begint over de omstreden zone. Soedan had hierom al eerder verzocht. Do veiligheidsraad heeft vrijdag avond de bespreking Aan dc door Soedan jegens Egypte uitgebrachte klacht voor onbepaalde tijd opge schort. Dit is geschied nadat raadsle den erop aan hadden gedrongen dat de bestaande toestand zou worden gehandhaafd, in afwachting van het resultaat van nieuwe pogingen, om een regeling van het Soedanees- Egyptisehe geschil te vinden. »EL-,»«a;o] GELD BLIJFT ROLLEN Do Arnhemse politie, heeft, zo deelt zij mee, de 25-jarige Arnhemmer H. II. gearresteerd omdat hij ervan wordt verdacht in 1956 en 1957 on geveer .20 personen in Arnhem en omgeving voor in totaal twee ton te hebben opgelicht. H„ die een autover huurbedrijf had, kocht in 1955 een lllllllllllllllllllllllllllllllllll Erepenning van Ned. Fabrikaat voor D.A.F. H Tijdens een ontvangst in het l| Amstel hotel te Amsterdam j| heeft de voorzitter van de ver- H eniging „Nederlands Fabri- M kaat", de heer E. J. Muller aan de heren dr. H. J. en VV. A. V. E Aan Doorne, directeuren van de DAF-automobielfabriekeu H te Eindhoven, de ere-penning H in goud van deze vereniging uitgereikt. De opdracht op de penning luidt: „Ter ere van scheppende fantasie, vooruit- s strevend vakmanschap en baanbrekende vindingrijkheid, in het nationale belang verwc- zenlijkt door de ondernemers H. J. en W. A. V. van Doorne I? en hun medewerkers". De ere-penning is door de vereniging ingesteld om ver- s dienstelijke leden te eren. Gis- =j teren werd voor de eerste maal sinds de oprichting van de ver- eniging in 1915 de ere-penning s in goud uitgereikt. lllli!l!!.lllllllllllillllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllilllllllill!ll!:i paar wagens op financieringsbasis. Hij breidde zijn bedrijf daarna al lengs uit, totdat hij 20 auto's had lo pen. Zijn zaak bleek echter niet te flore ren en in 1956 kwam hij in grote fi nanciële moeilijkheden, omdat hij de aflossingen niet kon regelen. Door de zaken rooskleuriger voor te stellen dan zij waren, en schermend met een winstgevende exploitatie, wist hij in '56 en '57 bij ongeveer 20 geldschie ters bedragen te lenen, die variëren van 2000 tot 30.000. In september 1957 liep de zaak echter zo scheef, dat een aantal schuldeisers van H. faillissement aanvroegen. Bij het hierna ingestelde politieon derzoek. zo wordt verder meegedeeld, is ook komen vast te staan, dat een agent van politie in Arnhem, een ze kere B.. buiten de diensttijd zich met de affaire heeft bemoeid. Hij vergezelde H. als deze zijn geldschieters opzocht, en doordat hij agent van politie was wist hij de geldschieters vertrouwen in te boezemen. B. is in novemeber van het vorige jaar gearresteerd. Prinses Margaretha van Zweden die nu vol gens Ajtonbladet toestemming heeft gekre gen om te trouwen met. Robin Donglas-Home, is de oudste dochter van prinses Sybilla van Zweden en prins Gustaaf Adolf, die enkele jaren geleden verongelukten bij 'n vliegramp op het vliegveld van Kopenhagen. Margaretha werd .fl oktober 1934 geboren. De prinses, die drie zusjes, BirgittaDesirée en Christina, kreeg alvorens haar broei', kroonprins Karei Gustaaf, werd geboren won door haar bemin nelijkheid ieders hart. Ze was de lieveling van haar overgrootvader, koning Gustaaf de vijf de, die haar altijd mee nam op zijn tochten met het staatsierijtuig door de stad Stockholm. Later werd de prinses een van de knapste prinsessen in Europa en haar naam werd in één adem genoemd met die van koning Boudewijn van België. Maar spoedig verstom den deze geruchten. Ze ging naar een nijver heidsschool voor meis jes in Londen en later ging ze naar Parijs om daar Frans te stude- Haar grootste belang stelling gaat echter uit naar kinderverzorging dat ze heeft gestudeerd in Denemarken en haar eigen vaderland. Toen koningin Juliana enke le jaren geleden Zwe den bezocht, was Mar garetha in het gezel schap van de Koningin toen deze een bezoek bracht aan 'n Deens verplegingstehuis. Bij 't bezoek aan dit tehuis ging de belangstelling van de prinses natuur lijk in de eerste plaats uit naar de kinderen die er verpleegd wer den. Dit leidde er toe, dat de prinses nog steeds bij de kinderen teas, toen de andere gasten al waren r. trokken. Want zij was zo lief voor de klein tjes „dat deze haar niet wilden laten gaan". Al leen door een taxi te nemen slaagde de prin ses er later in weer tij dig bij het koninklijke gezelschap te komen. De prinses is niet zo verzot op sport als haar zusters en broer. Daarom ging zij vorige week ook niet met hen mee om in Noord-Zwe den te gaan skieën. Volgens vrienden houdt zij veel van muziek. Ze zou van ongeveer alle muziek houden, behal ve rock 'n roll. Krachtens de Zweedse wet heeft een vrouw geen recht op de troon, alleen mannen komen hiervoor in aanmer king. N. G. J. van Schouwenburg te Den Haag overleden. Gistermorgen is in Den Haag overle den de heer N. G. J. van Schouwen burg, sedert de oprichting in 1945 di recteur van het Persbureau der Ned. Hervormde Kerk. Hij maakte deel uit van de redactie van het weekblad „Hervormd Nederland", in welk blad geregeld artikelen van zijn hand ver schenen. De heer Van Schouwenburg werd in 1902 te Amsterdam geboren. Hij was een zoon van de Amsterdamse predi kant ds. N. van Schouwenburg. Oor spronkelijk was hij in dc handel werkzaam. Daarna werd hij secreta ris van de Algemene Maatschappij voor Jongemannen te Amsterdam. Tal van jaren bekleedde hij de functie van algemeen secretaris der Neder landse Zondagsschool Vereniging. In 1945, na de bevrijding, trad hij op als directeur van het toen ge stichte Hervormd Persbureau. In de oorlogsjaren is de heer Van Schouwenburg secretaris geweest van verschillende synodale com missies. o.a. die voor de Kerkweek en voor de opleiding voor kerke lijke mede-arbeiders. Van zijn hand zijn tal van geschrif ten verschenen, waaronder „levens uitzicht". „Het vreemde boek", „Ons Zondagsschool werk", „Nagelaten sporen". „Gesprek met mijn grote dochter". „Het vast kompas", „De kerk maar sluiten?" en „Van verre gezien". De teraardebestelling zal dinsdagmid dag om 2 uur geschieden op de be graafplaats Nieuw eik en duinen te Den Haag. Engelse studenten bekogelden minister Studenten van de universi- H teit van Glasgow hebben de s Britse minister van binnen- ff landse zaken. Butler, gisteren p s bekogeld met eieren, tomaten - l| en toiletrollen, on hem nat ge- spoten met brandblusappara- H ten, toen hij werd geïnstalleerd fjj als lord-rector, van de univer- H siteit. De hertog van Edin- li burgh kreeg donderdag een M rf soortgelijke behandeling, toen M hij als kanselier van de univer- siteit in Edinburg de acteur H James Robertson moest insta 1- H leren als de nieuwe rector van j§ de universiteit. |j 1= Kort voor het einde van de. plechtigheid spoot een manne- lijke student de minister nat H met een brandblus-apparaat. De door en door nat geworden M minister ging echter onver- stoord met zijn rede verder. Op het eind van zijn réde kreeg If de minister nog een meelbom M in zijn gezicht. Op dit moment waren de studenten onder el- H kaar slaags geraakt in de ff H gang van het gebouw. ij Buiten de zaal was de poli- tie aanwezig om te voorko- p men, dat de minister later ook M H hier moeilijkheden zou onder- vinden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriibiiil Het Wereldgebeuren Plan van Polen Een naam. die ook deze week weer herhaaldelijk op de lippen -der politici lag. is die van Adam Rapacki. P^apacki is in Polen minis ter van buitenlandse zaken en hij zet zijn collega's m andere landen de laatst.- maanden aan het denken over een plan. dat aan zijn brein is ont sproten. Het schijnt, dat de Poolse minister vorig najaar heel wat moeite heeft gehad om de Russen er van te overtuigen dat het zin had, dit voorstel aan een aantal regerin gen voor te leggen. Men heeft wei eens de indruk gekregen, dat de Sowjet-leiders tenslotte ja zeiden met tegenzin. Maar na veel wikken en wegen zijn zij met het plan- Rapac ki akkoord gegaan. En deze week, toen Rapacki ongetwijfeld weder om na voor-overleg met de Russen zijn gedachten in een memorandum vastlegde, wierpen zij zich zelfs op als enthousiaste voorstanders van het idee: internationaal af te spre ken dat geen atoomwapens of raket ten worden gestationeerd in West- Duitsland enerzijds. Oost- en West- Duitsland, Polen en Tsjecho-Slowa- kije anderzijds. Dezer dagen heeft Rapacki zijn plan nog uitgebreid met de suggestie dat de betrokken mo gendheden plechtig moeten beloven, nooit atoomwapens te zullen gebrui ken tegen de „atoomvrije zone in midden-Europa". De genoemde lan den en Frankrijk, Engeland, de Sow- jct-Unie en de Verenigde Staten moe ten, zo zegt Rapacki, bij aanvaarding van dit voorstel tegelijkertijd in stemmen met een systeem van uitge breide en doelmatige controle. Ruslands huiverigheid ten tijde dat Rapacki dit plan voor het eerst lanceerde, is te verklaren uit het feit. dat Rapacki niet tot de communisten' van de oude stempel behoort en dat hij minister is in de Poolse regering Gomoelka, die lang niet zo marionetachtig tewerk gaat als gezagsdragers in de andere Oost- europese satellietlanden. Rapacki heeft jarenlang tot de sociaal-demo cratische partij behoord, die echter eind 1948 met de communistische werd gefuseerd. Hij heeft na 1948 onder meer met politieke pamfletten de indruk gewekt, dat hij deze fu sie toejuichte. Maar in 1956 behoorde hij tot degenen, die voorop gingen bij de onbloedige Poolse oktoberrevolu tie. waaraan het te danken is, dat de druk der partij op het openbare leven wat afnam en dat een man als Go moelka aan de macht kwam, die hoewel vurig communist en geens zins van plan om een democratisch bewind toe te laten in elk geval geen jaknikker is. Dat de Russen niettemin Rapac- ki's plan in hun politieke offen sieven opnemen, is wellicht toe te schrijven aan het feit, dat zij in de vorming van een Gentraal-Euro- pese atoomvrije zone strategisch voordeel zien. Westerse strategen achten voor de eerstkomende tijd in West-Europa bases nodig voor ra ketten met middelgrote reikwijdte. Het bezit van zulke bases wordt wel licht door de Russische generaals minder noodzakelijk geacht. De Sowjet-Unie immers beschikt over intercontinentale projectielen die het westen nog niet in betrouwbare vorm produceert en waartegen het westen zich daarom door het paraat houden van die minder ver reikende raketten wil beschermen. Een belangrijk aspect in het plan- Rapacki is. dat ook de Oostduitse communistische marionettenregering haar handtekening eronder zou die nen te zetten. Het zou dan de eerste keer zijn. dat in een overeenkomst met het westen aan een Oostduitse regeringshandtekening waarde werd gehechtDe macht van Ulbricht en de zijnen wordt immers in het wes ten. dat hereniging van Duitsland door vrije verkiezingen voorstaat, niet erkend. Pleidooien om van westerse zijde tóch serieus op het plan-Rapac- kl in te gaan, worden vooral ge houden door politici die het onafhan kelijker optreden van regeringen achter het IJzeren Gordijn willen sti muleren. Zij wijzen er ook op, dat bij aanvaarding van het plan de greep van de Russen op Oost-Europa in elk geval niet vaster wordt en dat internationale inspectie (waarover de Russen altijd nog heel vaag doen) het IJzeren Gordijn wat minder on doorzichtig zou maken. Ook wanneer het afwegen van het voor en tegen, waarbij het behoud van de vrede (en dus ook het welzijn van Polen) de doorslag geeft, kan het geen kwaad zo zeggen de politici om over het plan te praten. Zo zet Rapacki zijn collega's dus aan het denken. Geen wonder, dat men in diverse hoofdsteden verklaart, bezig te zijn met ernstige studie van dit gecompliceerde plan. Bejaarde vrouw door gasverstikking omgekomen Gistermiddag is de 75-jarige mej. C. F. in haar woning aan de Frede- rikstraat te Rotterdam dood in een stoel gevonden, gestorven door gas vergiftiging. Buren hadden de poli tie gewaarschuwd dat de vrouw niet open deed en dat er uit het huis een sterke gaslucht kwam. De politie heeft toen de deur geforceerd en vond haar. Het bleek, dat er een lek was in de gasbuis, die onder de vloer doorliep. Onderzoek naar verwaterplaatsen In het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van land bouw, visserij en voedselvoorziening, wordt opgemerkt dat vele leden de minister hebben gevraagd een nauw keurig onderzoek te doen instellen naar de aanwezigheid van zg. verwa terplaatsen in de Waddenzee. De mos selvisserij in dit gebied zou hier, al dus brachten deze leden naar voren ten zeerste bij gebaat zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3