RAI PREDIKBEURTEN BEZWAREN TEGEN KOSTEN VAN ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 22 FEBRUARI 1958 PBOV1NOIALB ZE BV W 8 B G O B A N T. 1 RAAD OOSTKAPELLE Nog slechts beperkte ruimte voor kampeerhuisjes De raad der gemeente Oostkapelle kwam in vergadering bijeen onder lei ding van burgemeester Sprenger. By de vaststelling van de notulen van de vorige vergadering, waarin de raads leden hun visie gaven over de gemeen telijke herindeling van Walcheren, kon de heer A. Don (p.v.d.a.) hieraan zijn stem niet geven. Enkele raads leden, aldus de neer Don, hebben hun mening sindsdien gewijzigd en deze ommezwaai is in de notulen verwerkt. Hij achtte zulks onaanvaardbaar. Onder overlegging van de rekening van '56-'57 van ae stichting Zeeuwse Muziekschool waren B. en W. van oordeel, dat niet steeds naar de nodige soberheid wordt gestreefd. De raad werd voorgesteld het bestuur der stichting erop te wijzen, dat een zui niger beneer nodig wordt geacht. Met name wat betreft de post reiskosten. De heer J. de Visser (s.g.p.) was van mening, dat hier met geld wordt ge smeten. De heer A. Don wees erop, dat de meest geschikte leerkrachten voor de stichting vaak van ver buiten de provincie moeten worden aange trokken. Hij betwijfelde of de raad .voldoende op de hoogte is van de stand van zaken om een dergelijke uitspraak te rechtvaardigen. De meer derheid van de raad deelde echter het standpunt van B. en W. met uitzon dering van de heren A. Don en A. W. Louws. De Stichting zal hiervan in kennis worden gesteld. Tot lid van de contactcommissie voor de Zeeuwse Muziekschool koos de raad de heer A. W. Louws. De raad besloot tot het plaatsen van een tweetal aanplakborden of plakke- borden bij Westhove en op het eind van de Duinweg. Wethouder Z. Mal- jaars (Gemeentebelangen), was te gen, daar deze borden z.i. de omge ving ontsieren. Het maximum op te nemen krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten verhoogde de raad met 30.000 tot 100.000. Na toekenning voor een premie voor woningverbetering, kwamen en kele verzoeken van ingezetenen in be handeling om toekenning van bijdra gen uit de gemeentekas voor de reis kosten van hun kinderen, die eer Plannen voor r.-k. kerk in Cadzand-Bad Naar wij vernemen worden door een in Zeeland gevormde commissie voorbereidende werkzaamheden ver richt om in Cadzand-Eacf tc komen tot een spoedige oprichting van een kerk ten behoeve van de r.-k. bad gasten. Aan de heer J. C. P. Loo- nen, architect te Breskens is inmid dels opdracht verstrekt tot het ma ken van een ontwerp voor de bouw van deze kerk. Marktb erichten VEILING MIDDELBURG Fruit: Goudreinette h. 75-op 1.18, k. 1.09; Lomb. Calville k. 78—97; Winston h. 60-65 1.06, f. 86. Groenten: glasandijvle 73—79, sav. kool li—27, rode kool 7—15, prei 15—29, waspeen 10—22, breekpeen 10—23, uien 10—17, uien stek 23, kroten 8—11, glasveldsla 5585. spruiten schoon 31—77, spruiten ongesch. 10—57, witlof 34—50, boerenkool 3—8, glassla dunsel 80—85, snijsla en dunsel 801.32, herfst- rapen 6—7. Heden werd de eerste 6nljsla en dun sel aangevoerd door: C. v. d. Putte en de heer De Boks. WESTKAPELLE Oudste inwoonster overleden Eén dezer dagen overleed de oudste inwoonster van Westkapelle, mevr. Neeltje Wouters, weduwe van de heer L. A. van Sighem. Mevrouw Wouters werd 91 jaar. Raad vergadert maandag De raad van de gemeente West kapelle zal maandagmiddag om kwart voor drie in openbare vergadering bij eenkomen. De agenda vermeldt o.m. een verzoek van de muziekvereniging „O.K.K." om steun voor de opleiding van jeugdige muzikanten; een voor stel van B. en W. tot verkoop van ver schillende perceeltjes grond voor het gebruik als volkstuintjes en een voor stel tot vaststelling van de pensioen grondslagen voor het secretarie-per soneel. f Advertentie DAMES Ook U kunt profiteren van de verruiming van de ar beidsmarkt Nu ook het abnormaal grote tekort aan vrouwelijk perso neel tot hét verleden behoort, kunnen wij weer prompt op tijd uw was afleveren. Daarom nu zfeker het devies „DOE DE WAS DE DEUR UIT en U kunt uw eigen kostbare tijd besteden aan plezieriger dingen. Een telefoontje en we verzorgen gaarne een proef was voor U. Belt U ons nu direct even No. 2589 (K 1184). STOOMWASSERIJ „KDELWEIS", Paul Krugerstraat 248250, VLISSINGEN. school in een andere gemeente be zoeken. De heer A. Don was van me ning dat hier misbruik wordt ge maakt van de mogelijkheden die de L.O.-wet 1920 biedt. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente Aagte- kerke voor een derde zal bijdragen in de kosten van verlichting van het weggedeelte Rusthuis ter Mantelinge tot het Burgemeester Van Teylingen- park. Voorts deelde de voorzitter mede, dat voor het plaatsen van kampeer huisjes nog beperkte mogelijkheden aanwezig zyn, Uitvoering van het plan-Zomerwoningen zal nog wel even duren. Gegadigden voor het bonwen van een zomerwoning worden in volg orde van aanvraag genoteerd. De raad besprak hierna nog uitvoerig de financieringsmogelijkheden. Bij de rondvraag vestigde de heer A. Don de aandacht op de slechte toestand van de Duinbeekseweg. Wethouder Mal- jaars beaamde dit. doch hy vond ver betering van de Grypskerkseweg het meest urgent. De toestand dreigt daar gevaarlijk te worden. De auto waarover denkt staat op de AM STE R DAM van 13-23 Februari Wederopbouwplan Cadzand-Bad goedgekeurd De minister van Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid heeft bij be schikking van 14 februari 1958 goed keuring verleend aan het bij raads besluit van 21 augustus 1956 vastge stelde wederopbouwplan Cadzand- Bad. Dit veelomstreden wederop bouwplan voorziet o.a. in de aanleg van een parkeerterrein met tennisba nen nabij de voormalige haven, als mede de aanleg van een parkeerter rein nabij het zgn. dagjescentrum. Het nabij laatstgenoemd centrum geprojecteerd parkeerterrein zal na verkregen toestemming door de mi nister aangelegd worden in DA. C.W.-verband. In aansluiting op dit wederopbouwplan heeft de gemeente een uitbreidingsplan Cadzand-Bad in voorbereiding. MIDDELBURG M.B.B. boekte in 1957 een ledenverlies van 24. Voor eerste maal De Middelburgse Besturenbond meldt in zijn jaarverslag over 1957 een achteruitgang in ledental van 24 ofwel één procent. Op 1 januari wa ren er 2434 leden bij de M.B.B. aan gesloten, terwijl dit aantal op 31 december j.I. derhalve 2410 bedroeg. De secretaris wijst er in het verslag op, dat de M.B.B. nog nooit een ach teruitgang moest incasseren. Welis waar was de groei het ene jaar gro ter dan het andere, „maar groeien deden we altijd". De verslagschrijver vraagt zich af of de mensen moedeloos worden, nu, na een tijd van hoogconjunctuur ei een hopenlijk tijdelijke stil stand of lichte achteruitgang is. Hij betoogt, dat juist in die tijden vakbeweging dubbel nodig is, dus zeker niet achteruit mag gaan, om de teruggang in economisch en soci aal opzicht tot een minimum te be perken. Voorts wordt opgemerkt, dat de M.B.B. in 1957 nog niet geslaagd is om te komen tot de oprichting van een Arbeiders Avondschool. De Vlis- singse A.A.S. wordt thans bezocht door 2 leerlingen uit de Zeeuwse hoofdstad. Verder worden de dames van de N.V.V.-vrouwenbond bedankt voor het vele werk, dat zij weer verzetten. Zoals gewoonlijk zijn in dit keurig verzorgde jaarverslag weer de korte verslagen te vinden over de weder waardigheden van de verschillende afdelingen, dio bij de Besturenbond zijn aangesloten. Uit het financieel overzicht valt op te maken, dat de inkomsten en uitgaven f 2931,13 be droegen, met een voordelig saldo op „Openluchtspelers" voeren „De getemde feeks" op In „Toorenvliedt" te Middelburg Aangemoedigd door de gunstige resultaten van vorig jaar, toen voor stellingen werden gegeven van „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" heb ben „De Openlucjitspelcrs" tijdens een vergadering to Middelburg be sloten om het komende seizoen in het Middelburgse openluchtstadspark „Toorenvliedt" enkele voorstellingen te geven van „De getemde feeks" van William Shakespeare, alsmede vhet voorspel van dit stuk. Het geheel zal staan ondor regie van Jan Le- maire jr., dio wordt bijgestaan door mevrouw J. Schcltens-Koops. De ongeveer 40 medespelenden zijn thans reeds druk bezig met de repe tities voor dit uitbundige blijspel van de grote Engelse schrijver," die voor alsnog een belangrijke plaats zal in nemen in de tot een traditie uitgroei ende zomervoorstellingen van de „Openluchtspelers". Voor deze uit voering wordt liet décor nog groter dan het vorig: jaar het geval was. De première van „De getemde feeks" wordt opgenomen in het pro gramma van het Congres van het Nationaal Overleg van Gewestelijk Cultuur, dat op 20 en 21 juni a.s. in Middelburg gehouden wordt. Verde re voorstellingen worden gegeven op maandag 23 en dinsdag 24 juni a.s. Bij slechte weersomstandigheden gaat de première niet in „Tooren vliedt", maar in „Britannia" te Vlis- singen. Van onze adverteerders Souvenirhuis „De Maan" modern verbouwd Vrijdagmiddag is het Souvenirhuis De Maan" aan de Lange Delft 29 te Middelburg heropend, nadat de voor zijde en de etalages van de winkel een grondige verbouwing hadden on dergaan. Toen om twee uur des middags de „verduistering" van „De Maan", in dit geval bestaande uit voor de winkelruiten opgehangen gordijnen, werd opgeheven, bleek de talrijke bezoekers en belangstellen den, dat het pand een volledige ge daantewisseling ondergaan had. De modern ingerichte voorzijde van de winkel is praktisch nieuw, waarbij aan de elementen verlichting en ruimte bijzondere aandacht besteed is. De uitvoerder van deze verbou wing, de firma Haasdijk uit Rotter dam. heeft dan ook alle eer van haar werk, evenals de eigenaar van het sou veni thuis, de heer J. J. van Flie- renburg. Opvallend zijn de kleuren, die ge bruikt zijn en die hol geheel een bij zonder cachet geven. De ronde show tafels in het midden en de showkas- ten langs de zijwanden zijn in blauw en gele tinten uitgevoerd met een zwarte bies langs de randen. De ver schillende souvenirs zijn hier op overzichtelijke wijze neergezet, zo dat de kopers onmiddellijk kunnen aanwijzen, wat van hun gading is. Mede dank zij de in witte kleur uitgevoerde wanden is de verlich- 'ting doeltreffend aangebracht, zowel in de showruimte als in de etalags, die keurig zijn „opgemaakt". Vele zakenrelaties en belangstellenden kwamen de heer Van Flierenburg met de opening gelukwensen, terwijl vele bloemstukken de opening luister bijzetten. Mevr. Verschoor hield lezing voor herv. vrouwenverenigingen De Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" hield een ledenver gadering in de Bogardzaal. De presidente, mevr. Don-Verboon deelde mede, dat de waarnemend presidente, mevr. Groenewold, door ziekte verhinderd is haar werkzaam- heden als bestuurslid te verrichten. Vervolgens heette de presidente, de spreekster van die avond, mevr. Ver schoor- van der Vlist uit Vlissingen, welkom, die sprak over „Het ont staan van het kinderboek". Mevrouw Verschoor, die veel kinderboeken ge schreven heeft, verklaarde dat zij, aanvankelijk als Nel van der Vlist en later als Nel Verschoor-van der Vlist zich tot het schrijven van kinder boeken gedwongen voelde. Een toe- callige gebeurtenis een bepaald inte2 ressant voorval, geeft aanleiding tot het schrijven van een kinderboek; Als men eenmaal aan het schrijven is, komt men van het boek niet meer los. Tenslotte las spreekster enige frag menten voor uit haar boek „Wind in de zeilen". De presidente dankte de spreekster hartelijk voor de met grote aandacht gevolgde voordracht. Tenslotte werden nog enige medede lingen gedaan met betrekking tot het in april a.s. te vieren tienjarig bestaan der plaatselijke afdeling. VLISSINGEN Gemeenteraad Vlissingen De gemeenteraad van Vlissingen, die. tegen donderdag 27 februari des middags twee uur, in openbare ver gadering bijeengeroepen is, zal o.m. moeten beslissen over een voorstel om aan de Provinciale Zeeuwse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer voor 1958 een subsidie van 1200 te verlenen, ten behoeve van de uitgifte van het propagandablad „Zeeland Vakantieland" en een voorstel om aan de Stichting Pensioenfonds voor het beanibtenpersoneel van „de, Schelde" voor de tijd van een jaar het recht van optie op de aankoop van rond 4584 m2 grond aan Willem Klooslaan te verlenen. Mej. J. Steen heeft ontslag ge vraagd als onderwijzeres aan openbare Bonedijkeschool. Uitbreiding van Nollebos Vlissingen en W. van Vlissingen hebben de raad een krediet van 29.000 ge vraagd voor de uitvoering van de be planting van het gedeelte Nollebos, ten noorden van de Zwanenburgse- weg. Over enige tijd zal het grondwerk ?ereed komen, zodat in het a.s. na- iaar tot de beplanting kan worden overgegaan. De Nederlandse Heidemaatschap pij, naar haar oordeel gevraagd is van mening, dat het destijds door' het landschaps-architectonisch bureau van de stichting Nieuw Walcheren ontworpen beplantingsplan voor het bewuste gedeelte, niet zonder meer zal kunnen worden gevolgd. Ook zal een andere methode bij het planten en plantklaar maken toegepast moe ten worden. Zoals bekend, is ten zui den van de Zwanenburgscwcg. een groot deel van de beplanting mis lukt. De Heidemaatschappij heeft nu een plan opgesteld, dat in zoverre van het aanvankelijk ontwerp af wijkt, dat het eiland in het midden van de grote vijver is komen te ver vallen, daar de grond ter plaatse zo slecht is, dat er niet op kan worden geplant. Voorts zullen windschermen moeten worden aangebracht en zal een soort planten gebruikt moeten worden, dat beter bestand is tegen de heersende invloeden. Een en ander is op ongeveer 29.000 begroot, doch de Commissie van Overleg voor het Landschapsherstcl is bereid een sub sidie van 11.000 te verlenen. Vincent van Gogh-avond hervormde vereniging Donderdagavond werd er in het Nederlands hervormd verenigingsge bouw in de Noordstraat te Vlissingen een Vincent van Gogh-avond gehou den door de hervormde vereniging wijk I.. De avond werd geopend door ds. J. Kwast, die de aanwezigen wel kom heette. Er waren door ziekte minder bezoekers dan anders, maar toch waren er nog een zestig tal aanwezigen, die de lezing van de heer H. W. Zwagerman,'hoofd van de openbare u.l.o. te Vlissingen, over het leven en werk van Vincent van Gogh beluisterden. Op boeiende wijze sprak de heer Zwagerman over de dikwijls tragische, maar altijd kleurige le vensloop van de domineeszoon die de frote kunstschilder Van Gogh werd. preker illustreerde zijn woorden met diverse dia's van werken van de schilder. Het tweede deel van de avond diende om de aanwezigen na der té brengen tot het werk van de kerkvoogdij. De president-kerkvoogd, de heer J. J. Moll, gaf inlichtingen over deze werkzaamheden. De begro ting voor 1958 is bepaald op 104.000, terwijl men 90.000 denkt binnen te krijgen. Donderdagavond werd er over gesproken hoe men dit laatste bedrag tot het eerstgenoemde zou kunnen opvullen. Er werden nog enkele vragen gesteld, waarna ds. Kwast, de bijeenkomst sloot. Geslaagde VAR A-avond „Als 'de haan kraait" was de titel van de revue dié de VARA donder dag in „Britannia" te Vlissingen or ganiseerde. Er was veel belangstel ling- De heer J. C. Net, voorzitter van de afdeling Vlissingen, opende de avond met een welkomstwoord aan het adres van de aanwezige Vlis- singse, Sóuburgse en Westkappelse VARA-luisteraars en leden." In 5t bijzonder begroette de heer Net me vrouw N. Voorneman, die bij de on langs gehouden Sint-Nicolaas-actie vele kinderen met door haar ver vaardigde cadeautjes gelukkig had gemaakt. Hierna sprak de heer J. W._ Broeksz, omroepsecretaris en Eerste Kamer lid, een propagandistisch woord uit. Hij betreurde het dat in Middelburg een niet-sociaiistische burgemeester was benoemdi Hij vond dit een grote teleurstelling voor de'leden en aan hangers van de P. v. d. A. Voorts deelde de heer Broeksz mede, dat Vlissingen op weg is naar de 2300 VARA-leden-abonnées. Een getal, dat volgens spreker nog voor uitbreiding vatbaar is. Hierna begon een gevarieerde re vue, waaraan o.a. medewerkten,- De Chico's, het accordeon-duo „Jane 'and John" en pianist-arrangeur Co v. d. Heide Wijma, die vele verzoek nummers in een potpourri ten gehore bracht. Voorts waren parodist en goochelaar Roland Wagter jr., con ferencier André Carrell en cabare tière Cora Ville, die 't programma ten volle deden slagen. De artiesten werd aan het slot van de plezierige *revue een taart overhandigd. Vanavond (zaterdagavond) gaat hetzelfde programma in Middelburg. DOMBURG Jaarvergadering V.V.V. De Vereniging voor verkeer te Domburr Vreemdelingen- hield een druk bezochte jaarvergadering in de zaal „Wilhelmina". De secretaris, jhr. ir. H. L.^Boogaert, toonde in zijn jaar- Aagtedtjk 15 te Calcutta. Aagtekerk 20 te Belra. Aalsdijk 19 te Colombo. Abbekerk 21 te Hongkong. Alcor 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Aldabi p. 20 St. Pauls Rocks. Alderamln 20 v. Brlshlre n. Karachi. Alioth 20 te Hamburg. Alnatl 19 26 m. n.t.o. St Pauls Rocks. Alphard 14 te Buenos Aires. Alphacca 20 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alwakl 21 te Port Swettenham. Amstelbrug 19 v. Genua n. Port Said. Amsteldijk 20 te Houston. Amstelstad 12 te Londen. Ameland 20 v. Texas City n. Curapao. Appingedam 14 te Lissabon. Arendskerk 21 v. Melbourne n. Fremantle. Astrld Neass p. 19 Kp. Carbon. Boissevaln 19 250 m. n.o. Formosa. Boskoop 20 te Palua. Bussem 19 te Port Said. Camerounkust 20 te Luanda. Calllsto 20 te Pepel. Caltex Lelden 20 te Port Said. Caltex Pernis p. 20 Oporto. Caltex The Hague to v. Devonport n. Kumell. Caltex Roterdam 18 35 15 n. 21 36 o. Cartago 21 te Almlrante. Corilla 21 te Newcastle. Cottica 19 v. Aruba n. Trinidad. Congolcust 20 t,e Las Palmas. Crania 19 1250 m. n.o. v. Barbados. Dalerdijk 19 750 m. w. v. Martinique. Delfland 19 te Amsterdam- Delfshaven 20 te Antwerpen. Diemerdijk 20 v. San Francisco n. Los Angeles. Eemdijk 20 te Hamburg. Eenhoorn 19 te Bremen. Esso Amsterdam 20 v. R'dam n. Aruba. verslag met cijfers de belangrijkheid en de groei van het vreemdelingen verkeer in Domburg aan. Nog meer dan in vorige jaren werd door toeris ten een beroep op het inlichtingenbu reau gedaan. De penningmeester, de heer W. J. Schuurman, kon op een gezonde financiële toestand wijzen, hoewel verbeteringen op het kam peerterrein uit eigen middelen moes ten worden bekostigd. Men besloot geen gezelschappen „van buiten" meer op te laten treden, daar dit hoge eisen aan de kas stelt. De heer L. Dourleijn werd herkozen. In de vaca tures werd voorzien door benoeming van de heren J. F. Seijdel en J. Cor- ré. De heer H. van de Bel trad af. Tot lid van de kascontrolecommis sie werden benoemd de heren C. Pro voost en P. de Pagter. De vergadering schonk aandacht aan de' klachten over rumoer in de zomer maanden. Men was van mening, dat daaraan weinig kan worden gedaan. Met 51 tegen 3 stemmen besloot men het gemeentebestuur te verzoeken voor die maanden een redelijk slui tingsuur vast te stellen. De heer G. W. Oskamp, directeur van de provin- wereldtentoonstelling te Brussel. De ciale V.V.V., sprak hierna over de vergadering besloot alle mogelijke propaganda in Brussel te maken voor Domburg als tijdelijke verblijfplaats voor de bezoekers van de wereldten toonstelling. Ook zal propagandama teriaal beschikbaar worden gesteld voor de campagne in Keulen. Finan ciële medewerking zal worden ver leend aan het badgastentennistoer nooi. Behalve in augustus zal ook in juli eenlampionoptocht worden houden. Walcheren ZATERDAG 22 FEBRUARI. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlis singen (Engelse kerk) 7.308; Mid delburg (Koorkerk) 88.30. ZONDAG 23 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij: Biggekerke 9.30 ds. Abbing", 2 ds. Abbing; Dom burg 10 en 3 ds. van Vliet; Gapinge 2 ds. Oosthoek; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Durkstra, 2.30 ds. Hoffman; 7 Vliss.str. ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Mid delburg Nieuwe kerk 9 ds. de Boer (jeugdd.), 10.30 ds. v. d. Linde, 7 ds. van Woerden; Engelse kerk 10 geen dienst; Koorkerk 10 ds. v. d. Wall (H.D.); Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. van Haarlem (H.D.), 7 ds. van Hof (jeugdd.); Souburg 9.30 en 11 vic. Duvekot, 7 (jeugdd.) Duve- kot, Concordia 9.30 jeugdk.; Ouslka- pelle 10 ds. Richard, 7 ds. Wisse (jeugdd.); Ritthem 10 ds. van 't Hof, 2.30 gemeentemiddag; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. Kwftst, 5 ds. v. d. Schoot; Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. Kloosterman (H.D.), 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. v. d. Schoot; Vrou wenpolder 10 ds. Dijkmeester; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek. 2.30 ds. de Boer; Zoutelande 9.30 ds. Wa goner. 7 ds. v. Vliet (jeugdd.). Eglrse Wallonne. Middelburg 10.30 Pasteur J. Risseeuw. G.G..N'. Middelburg (kantinezaal vei ling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Gereformeerde kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 ds. de Bruijn, 2 ds. Boot (intre de); Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Els- hout; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Meliskerke 9.30 en 2.30 drs. Vlaardingerboek; Middelburg: Hofplein 9.30 ds. de Boer, 2.30 en 5 ds. Spilker; Noorderkerk 9.30 ds. Spilker, 5 ds. de Boer; Lutherse kerk 7.15 geen dienst; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Doorn bos; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal, 3.30 ds. Streefkerk; Westkapelle 10 ds. Dondorp. 2.30 drs. Verschoor. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemui den 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Gercf. Kerk. Middelburg 9.30 leesd. 2.30 ds. Verhage; Vlissin gen 9.30 ds. Verhage (H.A.), 5 ds. Verhage dankzegging) Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. kring: Vlissingen 10.45 ds. van Leeuwen. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10 ds. Kloosterman; Vlis singen 5 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Vlissin gen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang): 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 mr. Meyer. Leger des Heils: Middelburg 10 Reilsk. 4 openb. samenk., 7.30 ver lossingssamenkomst; Vlisstngen 10 heilssamenkomst. Evangelisatie op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: mevrouw J. Pel—Meilink. Rouaanse Kaal li, tel. 2585. Vlissingen' dokter C. C. Sluijter, Jullanalaan 9, tel. 2225. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpstraat 46, tel. 01189—212. Westkapelle, Koudekerke en Zoutelande: dokter L. Sloos, Middel burgsestraat 1, Koudekerke, tel. 231. Apotheek Middelburg Van der Harst. Korte Delft 12, tel, 2789 Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meyer, Singel 60, tel. 2025. Esso Den Haag 19 1000 m, z.w. v. Fayal. Esso Nederland 21 te Port Said. Friesland 19 te Cebu. Garoet p. 19 St. Banka. Gele Zee 18 anker in Penzance Bay. Grote Beer 19 750 m. z.o Kp. Guardaful- Hoogkerk 19 te Lourenco Marques. Houtman 18 te Hongkong. Hulst 18 te Oporto. Ivoorkust 20 te Antwerpen. Jagersfontein 19 430 m. z.w. v. Kp. Blanco. Japara (K.P.M.) 19 Dar es Salaam. Joh. van Oldenbarnevelt 20 330 m. w. v. Str. Torres. Jupiter verw. 21 te Rotterdam. Kabylia 19 v. Stanlow n. Bander Mashur. Kelletia 20 te Kllllngsholme. Kenia 19 20 m. n.o. v. Sandy Kaap. Khasteila 19 340 m. n.o. Azoren. Kieldrecht 19 te Mombasa. Korenlatp. 19 FInisterre. Kreeft p. 20 Dungeness Langkoeas 20 te Calcutta. Lemalre 18 te Hongkong. Lemsterkerk 20 v. Port Said n. Suez. Lindekerk 20 te Port Said Loosdrecht 6 te Ras Tanura. Luna 20 te Barcelona. Lutterkerk 21 v. Kuweit n. Bandar Shapour. Maashaven 19 205 m. n.o, v. Fernando. Marne Lloyd 19 1050 m. o.t.n. v. Bermuda. Merwe Lloyd p. 19 Gibraltar. Mlrzam-N. 15 110 m. z.z w. v. Ouessant. Montferland 8 te Buenos Aires. Munttoren 19 te Maracalbo. Musilioyd 20 te Alexandrlë. Mijdrecht 18 d.w. v. East London. Neass Commander 19 55 m. z.z.w. v. DJeddah. Nieuw-Amsterdam 20 v New Vork n. St. Thomas. Nieuw-Holland 19 v. Djakarta n. Singapore. Noordam 19 600 m. n.n.w. v. Azoren. Ondina 19 v. Singapore n Yokohama. Oosterkerk verw. 22 te Djibouti. Oranje-Nassau 18 150 m. n.o. v. Flores. Ouwerkerk 21 te Genua Parkhaven 17 te Bahia Blanca. Peperkust verw. 23 te Rotterdam. Plato 20 te Lelxoes. Prins der Nederlanden 2® v. Barbados n. Plymouth. Prins Frederik Hendrik 21 v. Gandla n. Cartagena. Rijndam 21 v. Southampton n. Cobh. Rita 20 te Telok Anson Schelpwljk 21 te Buenos Aires. Scherpendrecht 18 0400 n. 106 120. Schie 20 te Tunis. Senegalkust 20 v. Freetown n Le Havre. Slamat 20 te Port Said. Sommelsdljk 20 te Rotterdam. Stad Arnhem 20 te Rotterdam. Stad Rotterdam 20 v Narvik n. Emden. Stella Prima 19 30 m. w. v. Algiers. Straat Lombok 19 te Brisbane. Straat Singapore 15 te Durban. Sumatra 18 anker te Belawan. Tara 13 te Bahia. Tawali 19 12 m. o. Kp. Bon. Telamon 19 600 m. w. Las Palmas. Ternate 17 v. Balik Papan n. Legaspi. Teucer 20 te Djakarta. Tibia verw. 24 te Stanlotv. Tltus 18 460 m. n.o. v Azoren. TJiluwah 20 te Singapore. Tjipondok 14 te Yokohama. Tllsadane 20 te Hongkong. Tomori 21 van Aden n. Belawan. Utrecht 19 te Djakarta. Van waerwtjok 19 260 m o. v. Mombasa. Vasum 21 v. Mena n. Portland. Vivipara 18 4 2 44 n. 62 26 w. Waterman verw. 21 v. Amsterdam n. Djakarta. Willem Ruys 20 v Singapore n. Tanlj Prlok. Wltmarsum 19 v örownsiuile n. New Orleans. Wonogirl 19 te Khoï ai Mufatta. Wonorato 15 v. James Ell. Wonosarl 17 te Singapore. Zaankerk 20 te Hongkong. Zeeland verw. 21 te Hallfax. Zuiderkerk 19 te Londen. fNttgiMtomen advertentie). Heden ontsliep'in vol le vrede onze innig ge liefde moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder NEELTJE WOUTERS weduwe van L. A. VAN SIGHEM in de gezegende ouder dom van ruim 91 jaar. Psalm 68, vers 20 be rijmd. P. VAN SIGHEM. weduwnaar van M. JOOSSE N. VAN SIGHEM M. C. L1EVENSE VAN SIGHEM S. L1EVENSE W. LI EVEN SE VAN SIGHEM A. LIEVENSE M. P. DEKKER- VAN SIGHEM JOHS. DEKKER L. VERHULST— VAN SIGHEM D. VERHULST JOHANNA VAN SIGHEM L. A. VAN ROOIJEN VAN SIGHEM P. K. VAN ROOIJ EN H. VAN SIGHEM kleinkinderen en achterkleinkinderen. Westkapelle, 21 februari 1958. De teraardebestel ling zal plaatsvinden D.V. dinsdagmiddag 25 februari om twaalf uur I A tll'ttrtfrntXP. i Zondagsdienst taxi's .Middelburg: BLANKER, tel 2865. T. C. WALCHEREN, tel. 3200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15