Veiligheid voor overig-Nederland prioriteit nummer Eén Openluchtspel ter inleiding van „verlichtingsavonden" in de Abdij GOES MOET PROBEREN LEGE PANDEN TE VERKOPEN AUDREY HEPBURN ALS PITTIG FOTOMODEL IN „FUNNY FACE" In de pat? ZATERDAG 22 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 ZEEUWSE MEER ALS BERGBOEZEM Schorren en slikken kunnen wel worden ingepolderd (Slot van pag. 1) De „kraan" van de Volkerakdam, die het noordelijk en het zuidelijk bekken van het Deltagebied ge scheiden houdt, wordt opengezet en het Zeeuwse Mer loopt vol. Dit Zeeuwse Meer, dat tot op dat ogenblik een winterpeü heeft van bijvoorbeeld een halve meter beneden N.A.P. krijgt op eens zóveel oppervlaktewater van Rijn en Maas te bergen, dat het peil er anderhalf a twee me ter hoger kan worden, dus één meter vijftig plus. Of misschien nog hoger Voor de zee werende dijken van de eilanden is zo'n waterstand niet erg: zij krijgen thans bij open water wel meer te verdu ren. Maar voor de gronden, die bij een peil van een halve meter min in het Zeeuwse Meer droog komen te liggen, zoals zandpla ten enz., wil dat zeggen, dat ze in één slag onder lopen. CONSEQUENTIES De toekomstige hoogste peilen op het Zeeuwse Meer worden dus niet uit sluitend bepaald door de eisen, die de watervoorziening der omliggende ge bieden stelt. Voor dit doel zal het peil vermoedelijk niet meer schommelen dan tussen 0.50 m. plus en 0.50 m. min. N.A.P. En een maximum peil van 0.50 m. plus NAP. ten behoeve van de watervoorziening kan voor Inpolderingsdoeleinden nauwelijks een bezwaar worden genoemd. Het toekomstige hoogste peil op het Zeeuwse Meer moet dus worden ver wacht in de winter, wanneer het Zeeuwse Meer dienst moet doen als bergboezem voor grote massa's wa ter van de Rijn en de Maas, in tijden dat de afvoer door het Haringvliet en Rotterdamse Waterweg is ge stremd als gevolg van langdurige zware noordwesterstormen. Het Zeeuwse Meer zal met het oog hierop een voldoende ber- gings-capaciteit moeten hebben uit veiligheidsoverwegingen. In polderingen als winterpolder zijn derhalve beperkt. Inpolde ringen als zomerpolder, dus als een soort uiterwaarde, omge ven door lage kaden, welke on derlopen zodra de waterstanden een bepaalde hoogte overschrij den, zijn geen bezwaar, omdat zij de boezemruimte niet ver kleinen, zodat de veiligheid niet in het gedrang komt. Deze zo- merpolders kunnen als graspol ders worden geëploiteerd en hebben voor landbouwdoelein den nauwelijks minder waarde dan inundatie-vrije winterpol- ders. Voor recreatieve doelein den hebben deze zomerpolders of uiterwaarden echter belang rijk minder waarde. De consequenties zijn immers duidelijk: bebossing met op gaand hout van de zandplaten is uitgesloten, evenals bebouwing. Zelfs „paalwoningen" zullen niet mogelijk zijn, want bij zware ijsgang zullen de palen afbre ken. Daardoor wordt dus in het Zeeuwse Meer een nieuw soort uiterwaarden gecreëerd, waar in de zomer het met woonschuiten nog wel goed toeven kan zijnOf men zou vrij zware dijken rond de platen moeton aan leggen, hetgeen wel erg duur zou zijn en bovendien de bergboezem zou ver kleinen. Overigens: de Zandkreek krijgt een lager peil, zodat men de zandbanken daar wél naar hartelust kan bebossenHet is namelijk de bedoeling de Zandkreek hetzelfde peil te geven als de afgesloten Ooscer- schelde, d.i. dus vermoedelijk onge veer 0.50 m. min. N.A.P. in de win ter en 0.50 m. plus N.A.P. in de zo mer, zodat de sluis bij Kats gewoon lijk open zal staan. Alleen in noodge vallen, dus wanneer het Zeeuwse Meer als bergboezem dienst moet doen, zal het wel geen overwegend bezwaar ontmoeten de sluis bij Kats te sluiten, 'zodat de boezem van het Drie-eilandenplan beschermd zal zijn tegen hoge standen op het Zeeuwse Meer. VEILIGHEID! Is het nu werkelijk wel nodig, dat het Zeeuwse Meer in de hierboven geschetste nood-situatie zo hoog wordt opgezet? De kans, dat deze situatie zich zal voordoen, is im mers niet zo héél groot. „Maar men moet er rekening mee houden", zei ons dr. Mesu. Want de hoogste bekende afvoer van de Bovenrijn bedroeg in januari 1926 omstreeks 13000 m3 per seconde en van de Maas 2900 m3 per se conde. Wanneer deze afvoer ver werkt zou moeten worden bij ge sloten Haringvlietsluizen, dan is het Zeeuwse Meer hard en hard nodig om Nederland voor een wa tersnood te behoeden. In de memorie van toelichting bij de Deltawet is destijds medegedeeld, dat er niettemin een landaanwinst van 10.000 tot 15.000 ha mogelijk zou zijn. Dr. Mesu verklaarde ons van mening te zijn, dat gronden als het Land van Reimerswaal zeker voor inpoldering in aanmerking kunnen komen. „Alles wat klei en zavel is kan zeker wor den ingepolderd", zo zei hij. Het ge hele vraagstuk van het peil in het Zeeuwse Meer is overigens nog in studie, waarbij er onder meer reke ning mee moet worden gehouden, dat mogelijkerwijs in de afgesloten Gre- velingen oesters geteeld zullen wor den. Dat zou inhouden, dat dit water zout zou blijven en dus van de ber gingscapaciteit van het Zeeuwse Meer zou moeten worden afgetrok ken. Eén belangrijke vraag is in deze be schouwing nog niet beantwoord: kan de Volkeraksluis in de toekomst deze grote hoeveelheden opperwater wel verwerken? Het antwoord luidt: De Volkerakdam krijgt niet één, maar twee sluizen, namelijk een gewone schutsluis voor de scheepvaart ter hoogte van Willemstad, en daarnaast ten noorden van Ooltgensplaat een inlaatsluis. In het vijfde interim advies van de Deltacommissie wordt geadviseerd om een „ruim doorlaat- werk in de Volkerakdam" te bou wen. Is de conclusie van dit alles, dat Zeeland een soort Biesbosch op grote schaal wordt? „Zo zou ik 't niet stel len" zei ons dr. Mesu. ,j)e Biesbosch heeft een oppervlakte van rond 9000 ha., waarvan reeds rond 7000 ha. cul tuurland is van uitstekende kwali teit. Voor inpoldering, boerderijen- bouw en Incultuurbrenging zijn hier dus reeds zeer grote bedragen geïn vesteerd. In het toekomstige Zeeuw se Meer is dit nog niet het geval. Het betreft hier een eventueel meer of minder grote inpoldering van zand platen. Schorren en slikken kunnen zonder bezwaar worden ingepolderd! Maar wel zal Zeeland er goed aan doen er rekening mee te houden dat het peil in het Zeeuwse Meer maar niet willekeurig kan worden vastge steld, maar afhankelijk is van aller lei factoren, die nog onderzocht moe ten worden. En hoe dan ook: bij deze factoren speelt de veiligheid een gro te rol!" De financiële commissie van de Goese gemeenteraad, die advies uit brengt over de verschillende raads voorstellen, komt naar aanleiding van een voorstel van B. en W. tot het aankopen van de 15 panden in de M. D. de Grootstraat, tot de conclu sie, dat mede door aankoop van deze woningen het totale woningbezit der gemeente in de hogere huurklassen Advertentie/ Feestavond „Nihil sine labore" te Middelburg De Middelburgse gymnasiastenver eniging „Nihil sine labore" heeft getrouw aan haar vermaarde traditie gisteravond gezorgd voor een uit stekend geslaagde feestavond mét als hoofdschotel een toneelstuk. Praeses J. M. R. Heemstra sprak weliswaar in zijn openingswoord met een zor gelijk gezicht over de moeilijke taak om uit de schoolbevolking een goede toneelgroep samen te stellen, maar het bleek dan toch maar gelukt. En goed gelukt, zodat de zeven jonge lui, die met veel elang het blijspel .,Ik zou zo graag..." van Jan Louwen op de planken van het Schuttershof zetten, een grote pluim verdienen voor hun vlotte en rake spel. Het stuk was, zoals men dat pleegt te noemen, een „niemendalletje", dat het alléén bij een publiek doet, in dien het goed wordt gespeeld. Het dééd het gisteravond. En met deze vaststelling is dan ook aan deze jon gelui de hoogste lof gegeven. Zij ver dienen derhalve met name te worden genoemd: S. Gosses als de zoon des huizes Humphrey, de wel zeer goed spelende Nini van Bergen als Lory Lattle, C. Kooman als papa Rollins, Pauline van Rijn als Alice Rollins, de kranige D. de Jong als de journa list Winfred Heat, R. van Amerongen als huisknecht en tenslotte Annet Edelman als Mary Decock. De heer F. G. van der Poll legde als regis seur weer eer in met dit groepje." In de pauze was er vanzelfsprekend een verloting (plus de bijbehorende goede stemming!) en tenslotte was er het befaamde bal. Er was veel belangstelling. Ds. P. Mackaay spreekt in Goes Maandag 24 februari zal in de ge reformeerde kerk aan de Westwal te Goes wederom een theologische stu diedag worden gehouden, waar de ze keer de zending in het middelpunt zal staan. De secretaris van de Hervormde Raad voor de Zending, ds. P. Mackaay hoopt het onderwerp te be handelen: „De verhouding van de Wereldraad tot de Internationale Zendingsraad". De conferentie, welke om 10.45 uur aanvangt en 3.15 uur eindigt, is toe gankelijk niet alleen voor theologen van alle kerken, doch ook voor an dere belangstellenden. wel groot wordt. Bij een eventuele economische teruggang zouden hier uit voor de gemeente wel eens ge voelige teleurstellingen kunnen voort vloeien, aldus de commissie. Beperking van dit risico kan wor den verkregen door deze woningen niet direct te verhuren, maar te ver kopen. De commissie vraagt B. en W. haar standpunt hierover nader uiteen te zetten. Voorts Is de commissie in het algemeen van oordeel, dat het voor wat betreft de woningvoorzie ning aanbeveling zal verdienen de bouw van premiewoningen met de meeste kracht te bevorderen. Ten aanzien van de gemeentebegroting voor 1958 is de commissie tot de conclusie gekomen, dat de ontvang sten tot het uiterste zijn opgevoerd, terwijl de uitgaven zijn uitgetrokken tot bedragen waarop niet te bezuini gen valt, tenzij het verzorgingspeil van de gemeente belangrijk zal wor den verlaagd. Hierbij wordt o.m. ge dacht aan de uitgaven voor het on derwijs en culturele doeleinden. Bij het bepalen van het bedrag per in woner zal hiermede rekening moeten worden gehouden, zo meen de com missie. Het heeft voorts de aandacht van de commissie getrokken, dat voor 1958 aan subsidie voor de mu ziekschool 8000 meer is uitgetrok ken dan voor 1957. Daar B. en W. bij behandeling van de begroting voor 1956 mededeelden, dat verschillende maatregelen zouden worden getrof fen om de subsidie te verlagen, ver langt de commissie hierover een na dere toelichting. LEZERS SCHRIJVEN Wèl vlaggen In uw blad van donderdag las ik, dat er in Middelburg geen vlaggen uithingen ter gelegenheid van de „in- komste" van de burgemeester. Mag ik u erop attent maken, dat u dan hoogstwaarschijnlijk niet goed op de hoogte bent geweest, daar de winke liersvereniging Langeviele-Potten- markt gezorgd heeft, dat alle vlaggen met de Middelburgse kleuren vrolijk in de straat wapperden. Middelburg JAC. ALLE WIJN JR. Voorts maakte men ons er opmerk zaam op, dat ter gelegenheid van de inkomst van Middelburgs burge meester de vlag was uitgestoken van een openbaar gebouw, namelijk de school der gereformeerde gemeente aan de Ververijstraat. bij uw effecten handelaar ij voor u verkrijgbaar de Nederlandse uitgave van het jaarverslag 1957 TELEVISION- ELECTRONICS FUND, INC., een van de grote Amerikaanse beleggingsmaatschappijen. Haar beleggingen geschieden op het gebied van elektronica - atoom toepassingen - Industriële controle- apparatuur-televisie en HiFi-radio. In het jaarverslag vele gegevens over snelle groei - fondsenverdeling - dividend en ontwikkeling van de intrinsieke waarde van de aandelen. Aandelen TELEVISION-ELECTRONICS FUND. INC. worden dagelijks aan de Amsterdamse beurs verhandeld, in certificaten van 5 of 10 aandelen. Eenvijfjekostca.f220.-en eentientje ca. f440.- In 1957 ontvingen de houders van 10 aandelen f 11.41 uit inkomsten en f 20.58 uit kapitaalwinst. Reeds met een enkel certificaat van 5 of 10 aandelen Television- Electronics Fund, Inc. hebben de beleggers de mogelijkheid van deelneming in de Amerikaanse elektronische industrie In al haar geledingen. D. W. BRAND. AMSTERDAM-C Keiz.rsgracht 215 R.-k. raad Maatschappelijk Werk in Zeeland Zowel van de zijde der Zeeuwse katholieke organisaties als van de zijde van het Diocesaan Centrum te Breda werd het wenselijk geacht, dat in Zeeland een eigen overkoepe lend orgaan op sociaal-charitatief terrein tot stand kwam om het werk van het Diocesaan Centrum des te effectiever te kunnen steunen. On langs werd daartoe de Katholieke raad voor Maatschappelijk Werk in Zeeland opgericht. De uitvoering van het katholiek maatschappelijk werk in Zeeland blijft opgedragen aan het Diocesaan Sociaal Charitatief Cen trum te Breda. In het dagelijks bestuur van 'de raad in Zeeland hebben zitting genomen mevrouw W. M. Buissing-van Beers te Middelburg, en de heren jhr. L. E. D. S. van Bönninghausen tot He- rinckhave te IJzendijke, C. J. van Hootegem te Hontenisse, mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand, mr. H. J. M. Stieger te Hoedekenskerke en pastoor J. G. A. J. van Campen te Terneuzen, bisschoppelijk commis saris. Secretaris van het dagelijks bestuur is drs. J. W. C. van Casteren. Universitair examen Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen schei kundig ingenieur de heer W. Root- saert uit Eede, die destijds als atleet vele successen behaalde bij het hard lopen. FILMS IN ZEELAND Prachtige creatie van Sinatra als morfinist Funny face", Alhambra (Vlissingen) is de titel van een showfilm van Amerikaanse makelij en wel in het genre dat meestal Parijs als plaats van handeling kent. Men heeft er wel aan gedaan de pittige Audrey Hep burn voor de hoofdrol te kiezen, want als fotomodel doet zij het goed in de ze omgeving. Men zou haar zelfs voor een Francaise kunnen aanzien. Vooral de Amerikanen zullen daar weinig moeite mee hebben. Voor ons blijft het echter een Amerikaanse ko medie. Daarvóór zorgen Fred Astaire de meesterdanser en de liedjes die in „Funny face" worden gezongen. Die liedjes zijn van van de Broad- way-grootheden George en Ira Gershwin en dus allemaal top-hits. Scheidsrechter B. Ie Due niet meer binnen de lijn De bekende Middelburgse voetbal scheidsrechter Bram le Due zal de scheidsrechtersfluit voorgoed opber gen. De heer Le Due begon in 1932 te „fluiten" tijdens de toen in Goes gestarte zaterdagcompetitie. Na be ëindiging van zijn voetballersloop baan in „Middelburg" ging hij ook zondags de scheidsrechtersfluit han teren. Hij floot regelmatig tweede klas wedstrijden en was „geabonneerd" op het leiden van promotie-degrada tiewedstrijden. Voorts leidde hij o.m. de wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen het Nederlands zaterdagelftal. Vorig jaar vierde de nu 49-jarige heer Le Due zijn 25-jarig jubileum als scheidsrechter waarvoor de KNVB hem de bondstegel aanbood. De Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters schonk hem het be kende vaantje, terwijl hij door de scheidsrechtersvereniging „Walche ren" waarvan hij toen 25 jaar lid was en gedurende 18 jaar op lof waardige wijze als secretaris op treedt, tot ere-lid werd benoemd. Bram Le Due bleef ook na zijn 45e jaar, de „pensioengerechtigde" leeftijd voor scheidsrechters, in ver band met het nijpend scheidsrechters- tekort, nog actief, maar nu zet hij er definitief een punt achter, waar mede één der bekendste en meest ge ziene fluitisten van de voetbalvelden verdwijnt. Rob Geraerds treedt op voor Zeeuwse schooljeugd Rob Geraerds geeft van 1 tot en met 5 maart a.s. een aantal solo voorstellingen voor de Zeeuwse schooljeugd en voor volwassenen in een aantal Zeeuwse gemeenten, na melijk te Axel, Sas van Gent, Ter- neuzen, Goes en Scherpenisse. In Axel gebeurt dat voor de jeugd van 8 tot 13 jaar tijdens een ZVU- voorstelling, in Sas van Gent even eens voor deze jeugd en voor oude ren in samenwerking met de perso neelsvereniging „Sas van Gent" van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek, in Terneuzen voor de middelbare schooljeugd (twee voorstellingen door de ZVU), in Goes eveneens en in Scherpenisse voor de ouderen door de Nutsdepartementen Tholen en St.- Maartensdijk, de stichting gemeen schap eiland Tholen en de ZVU. Op gevoerd wordt hier een twaalftal ta ferelen uit de „Camera Obscura". Behalve dansen bestaat de taak van Fred Astaire uit het fotograferen van Audrey Hepburn als model van het modeblad „Quality Magazine". Redactrice van dit blad is Maggie Prescott (Kay Thompson). Verder komt er een Franse mode-ontwerper in de film voor, welke rol door Ro bert Flemyng wordt vervuld. Michel Auclair stelt een enigszins obscure professor voor. Een zeer belangwekkende film is „The man with the golden arm", ELECTRO (Middelburg), waarin Frank Sinatra bewijst be halve een uitstekend zanger ook een goed acteur te zijn. De film heeft een sociale strekking en be handelt het gevaar van de „do pe", het gebruik van verdovende middelen. Frank Sinatra keert als Frankle Machine terug uit het hos pitaal waar hij gedurende zes maanden verbleef en waar de dokters hem van zijn verslaving aan morfine hebben afgeholpen. Hij keert echter terug in hetzelfde verderfelijke milieu, een achterbuurt van Chicago en wordt weer bankhou der van een speelhol. Zijn vrouw, in valide, biedt hem geen steun en weer valt hij in handen van de morfine- handelaar Het gaat van kwaad tot erger. Een is er die hem werkelijk wil helpen, namelijk Molly. De hel blonde Molly werkt in een ordinair cabaret. Haar werkkring is weinig verheffend, maar in haar liefde voor Frankie is ze erg eerlijk. Molly is een creatie van Kim Novak. Een heel goede creatie. Tenslotte dwingt zij Frankle de morfine op te geven en sluit zij hem in zijn kamer op. De tonelen, die zich dan afspelen zijn aangrijpend zonder dat ook maar één ogenblik sprake Is van sentimen taliteit. Frank Sinatra speelt zo overtuigend, dat men vergeet dat dit spel is. De regie werd gevoerd door de bekende Otto Preminger, die om zijn eigen ideeën uit te voeren zelf een produktiemaatschappij stichtte. De bewonderaars van Romy Schnei der zullen ongetwijfeld blij zijn haar weer eens in een kleurige film te zien optreden. Samen met Karl Heinz Böhm, die ook zo goed bij de pastel- kleurige omgeving, die Romy zo flatteert, past. Kitty in de grote we reld" wordt vertoond in Grand (Goes). De grote wereld bestaat uit Genève met zijn internationale be volking. „De karavaan der verdoemden", SCHO. «BURG (Middelburg) is een spannende western met bekende ac teurs uit dit genre als John Payne, Faith Domergue en Rod Cameron. Hevige gevechten met Indianen vor men "de hoofdschotel. LUXOR (Vlissingen) vertoont „De graaf van Monte Cristo", de verfilm de roman van A. Dumas. Robert Vernay regisseerde deze romantische en avontuurlijke geschiedenis, waar in Jean Marais een belangrijke rol vervult. „SO 'T WAS GESCIET IN MIDDELBURCH" Vijf voorstellingen op program Het V.V.V.-bestuur te Middelburg heeft zich beraden over de vraag in hoeverre de verlichtingsavonden in de Abdij die in 1957 tot een groot succes leidden nog aantrekkelijker gemaakt kunnen worden. Het bleek daarbij mogelijk een idee van de voorzitter van V.V.V., de heer P. Blaauw, nader uit te werken, zodat nu is besloten tot opvoering van een klein openluchtspel op het Abdijplein ter inleiding van de ver lichting. Dank zij samenwerking tussen V.V.V.-bestuur, de toneeladviseur Jan Lemaire jr. en de bibliothecaris van de Provinciale Bibliotheek, de heer H. Pieters, kwam een „Abdijspel" tot stand, dat een korte speel- duur heeft en dat als naam kreeg „So 't was gesciet in Middelburch...", De vereniging „De Openliichtspelers", die voor deze plannen grote be langstelling had, verklaarde zich bereid de opvoering van dit spel gedu rende vijf avonden in liet zomerseizoen op zich te nemen. Jan Lemaire jr. zal de regie voeren. ,,So 't was gesciet in Middel burch..." wordt gespeeld op het Ab dijplein voor de gevel van het hui dige kantoor der registratie en suc cessie tussen de ingang van de kloos tergangen en de resten van de vroe gere gouverneurswoning. Het ver beeldt twee momenten uit de Zeeuw se geschiedenis. In de eerste plaats de inhuldiging van de jonge Filips de Schone, die in 1946 Middelburg be zocht met zijn zuster Margaretha. Beide vorstenkinderen namen na de inhuldiging in Middelburg afscheid van elkaar, omdat de 16-jarige Mar garetha over zee naar Spanje moest, waar zij was uitgehuwelijkt aan Don Juan van Aragon. Het afscheid van broer voor diens vertrek uit Mid delburg naar Bergen op Zoom en zuster is het tweede „moment", dat in dit stuk wordt verbeeld. Vanzelfsprekend gaat het hier niet. in de eerste plaats om de his torische werkelijkheid, doch slechts om In enkele simpele lij nen een indruk te geven van bei de gebeurtenissen. Daardoor krijgt de middeleeuwse sfeer in de Abdij een sterker accent, zodat de bezoeker, die na het spel de verlichte gebouwen gaat bezoe ken, zich met de rijke historie verbonden weet. Het spel maakt gebruik van mo derne middelen, zoals geluidseffecten enz. Enige fragmenten van de tekst, alsook de titel, zijn ontleend aan een oud rederijkerslied, dat het af scheidsmaal te Middelburg van Mar garetha van Oostenrijk en Filips de Schone beschrijft. Het manuscript van dit „Adieuliedt" berust in de Ko ninklijke Bibliotheek te Brussel en is heruitgegeven door o.m. de We reldbibliotheek. Uiteraard zijn aan de totstandko ming van deze opvoering hoge kos ten verbonden, temeer omdat zij vijf maal moet worden herhaald. Voor het bijwonen van het spel za! derhalve een overigens niet hoge -• entree worden geheven. Gedurende de op voering zal het nodig zijn het Abdij plein af te sluiten. Direct echter na het spel dat culmineert in het ont steken van de verlichting zal men weer evenals vorig jaar de gebouwen kunnen bezoeken zonder dat daar voor moet worden betaald. Omlijsting Tijdens de verlichtingsuren zullen er in de Nieuwe Kerk weer orgel concerten worden gegeven. Voorts heeft de bibliothecaris van de Provin ciale Bibliotheek plannen in voorbe reiding voor een attractieve exposi tie tijdens de zomermaanden, die dan ook opengesteld zal zijn tijdens de verlichtingsuren. Bovendien heeft het gemeentebestuur op deze avonden beiaardconcerten. o.a. door gastbei- aardiers, geprojecteerd. De verlichting van de gebouwen kan weer tot stand komen dank zij de onmisbare en zeer gewaardeerde medewerking van de hoofden van diensten in het Abdijcomplex, als mede van de kerkbesturen. Geleerd door de ervaring van vorig jaar heeft nu de verlichtingscommissie van V.V.V. in samenwerking met ambte naren nit het Abdijcomplex en de kosters der kerken een „verkeersre geling" ontworpen, teneinde te ver mijden dat in de gebouwen op stoppingen ontstaan. Voor de uitvoe ring van deze verkeersregeling zal medewerking gezocht worden o.a. met de padvinderij. De data van de opvoeringen en de verlichtingsavonden tenslotte zijn: 16. 23 en 30 juli en 13 en 20 augustus a.s. Drink dan een flesje vloeibaar optimisme. RIVELLA.de alcoholvrije drank, die het leven kleur en fleur geeft Verfrissend en opwekkend, pittig en toch zacht. Een ideale alcoholvrije tafeldrank. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuurproduct uit melk! Sprankelend goudgeel! Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar •n da horecabedrijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13