KAPPIE en de jungle-man BIJBELTENTOONSTELLING IN TERNEUZEN GEOPEND WALCHEREN TANDARTS OP THOLEN „VULDE WAT ER MAAR TE VULLEN WAS" Waar zijn onze schepen? ut de ETHER WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 PRO V 1 N 01 ALB ZB BOW SB O O O RANT. 6 „VAN KLEITABLET TOT WERELDBOEK" Belangrijk onderdeel van streekactie GROOT WAS de belangstelling, toen burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen van Terneuzen dinsdag avond in het hervormd jeugdgebouw de Bijbeltentoonstelling „Van kleita blet tot wereldboek", die aldaar voor Nederland startte, officieel opende. De heer Teilegen wees in zijn ope ningswoord op deze bijzondere on derscheiding voor Terneuzcn. Hij sprak de wens uit, dat de tentoon stelling, die terecht ook de belang stelling der overheid geniet, een ze getocht door het land zal maken. Tevoren had de voorzitter der af deling Terneuzen van het Nederlands Bijbelgenootschap, ds. J. Scholten, hervormd predikant, een welkomst woord gesproken. Daarin wees hij er o.m. op, dat de Bijbeltentoonstelling een belangrijk onderdeel vormt van de streekactie in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze tentoonstelling, aldus spreker geeft een duidelijk beeld van datgene, dat door de eeuwen heen verbon den is geweest aan de bijbelbood- schap". Ds. Scholten noemde verder een drietal oogmerken van de ten toonstelling, namelijk het dichter brengen van de bijbel bij het Neder landse volk; het verwekken van meer belangstelling voor de bijbel- wereldvoorziening én het verkrijgen van meer daadwerkelijke medewer king in Nederland bij de bijbelver spreiding. Daarbij deed ds. Scholten een dringend beroep om zich bij het Nederlands Bijbelgenootschap, dat thans 162.000 leden en begunstigers telt, maar dat er naar streeft dit aantal in 1960 tot 200.000 te hebben opgevoerd, aan te sluiten. Vicaris Joh. Brezet der plaatselijke hervormde gemeente hield hierna een causerie over het onderwerp „De bij bel, woord van Qpd", welke hij met gebed besloot. De expositie Hierna werden de talrijke aanwe zigen over de interessante tentoon stelling groepsgewijze rondgeleid. De expositie beschikt over een schat van documentatie- en fotomateriaal over Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 3865 stuks. Weekto- taal 5612. Vette koeien en ossen 418; ge- bruiksvee 900; vette kalveren 290; gras kalveren 107; nuchtere kalveren 1563; varkens 105; biggen 71; paarden 56; veu lens 8; schapen of lammeren 333; bokken of geiten 14. Vette koeien prijs in ets p. kg. Ie kw. 300—330, 2e kW. 270—300. 3e kw. 350—270. Vette kalveren le kw. 230—250; 2e kw. 220 —230: 3e lew. 200—220. Slachtpaarden te kw. 260, 2e kw. 220, 3e kw. 205. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 425 300 250 Nuchtere kalveren so 42 35 Biggen 40 30 25 Schapen 90 80 70 Lammeren 80 70 60 Kalfkoeien 125u ïooo 800 Melkkoeien 1250 1000 800 Vare koeien 875 700 600 Vaarzen 380 780 580 Pinken 575 475 375 Vette koeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen ongewijzigd. Vette kalve ren als vorige week, handel goed. iets stijver ln prijs. Graskalveren aanvoer kleiner, handel stil. prijzen ongewij zigd. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel stroef, niet geheel prijshoudend. Biggen aanvoer gewoon, handel traag, prijzen als vorige week. Slachtpaarden aanvoer kort, handel redelijk, ruim prijshoudend. Schapen aanvoer als vo rige week, handel lui, prijzen lager. Lam meren aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen lager. Kalfkoeien iets meer. handel redelijk, prijshoudend. Melkkoeien idem. Vare koeien aanvoer als vorige weck, handel kalm, ruim prijshoudend. Pinken, aanvoer matig, handel traag vooral niet hoger ln prijs. VEILING MIDDELBURG 18 febr. Aardappelen; Bintjes bonken 10.29—12.40, groten 45,80. Furore groten 7,50—7.80. Fruit: Goudreinetten h. 75-op 1,09—1,14. Groenten: giasandijvle 64—87. sav. kool groen 7—31, sav. kool geel 6,50 —9, rode kool 7—11, pret 1534, waspeen 7—25, breek peen 8—19. uien 10—19, uien afw. 2—10, kroten 5—11. glasveldsla 63— 1,00, spruiten schoon 62—79, spruiten on- gesch, 1669. witlof 40—53, witte kool 7—10, boerenkool 3—9, koolrapen 2—3. Reeds eerder Zeeuwse ploeg in Vierdaagse Nijmegen In ons blad van maandag j.l. meld den wij, dat dit jaar voor de eerste maal een Zeeuwse wandelsportploeg namelijk van „Achilles" uit Middel burg, deelneemt aan de vierdaagse van Nijmegen. Een actieve wandel sportliefhebber maakte ons er echter op attent, dat reeds in 1935 de „Z. W. V." uit Middelburg als ploeg aan dit wandelfestijn deelnam. De laatste, dag kwamen de deelnemers in Zeeuws kostuum' gekleed Nijmegen binnen. Raad Goes dinsdag in begrotingszitting bijeen Dc gemeenteraad van Goes is te gen dinsdag 25 februari a.s. des mid dags om half vier in vergadering bij eengeroepen ter behandeling van de gemeentebegroting voor 1958. Ten einde het college van B. en W. ge legenheid te geven zioh op de beant woording van de gestelde vragen te beramen, ligt het in de bedoeling na de algemene beschouwingen de ver- gadering -te schorsen een pas des avonds te heropenen. De agenda ver meldt voorts voorstellen om de be groting voor 1958 van het Burgerlijk Armbestuur en het Gasthuis goed te keurep. de bijbel. Naast een uitgebreide ver koopstand treft men nog een elftal stands aan, die elk op hun beurt keurig zijn ingericht en op bijzonde re en gespecialiseerde wijze het on derdeel dat zij verzorgen onder de aandacht brengen. Zo zijn er o.m. stands over de ta len van de bijbel, waaronder He breeuws en Grieks, de bijbel en boekdrukkunst, de statenbijbel, de nieuwe vertaling van de bijbel, de bijbel in Indonesië, in Afrika en in "de Congo. Verder over de bijbel als wereldboek, over het bijbelvertellen en over de bijbel in Friesland. Een aparte stand is gewijd aan rekenin gen en etsen over de bijbel waaron der talrijke voorstellingen van Rem brandt. De tentoonstelling, die een bezoek alleszins waard is. blijft in Terneuzen tot en met vrijdag aan- Aydin onder wrakkenwet gesteld Rijkswaterstaat heeft gisteren na langdurige besprekingen niet de' ber gers het na een aanvaring in zinken de toestand bij Bath omhoog gezette Turkse vrachtschip „Aydin" onder de wrakkenwet gesteld. De bergers van Van der Tak en de Union de Remorquage et de Sauve- tage S.A. hebben hun bergingswerk zaamheden stopgezet in afwachting van een nadere beslissing van de wa terstaat. De „Aydin" is thans geheel verlaten. Hoewel drie Turkse officie ren zich gistermorgen omstreeks 8 uur bij kanitein Tansev Ziya op het schip voegaen, hebben zij de „Aydin" precies twaalf uur later definitief verlaten. Vermoedelijk zal het ach terschip van de Turkse vrachtboot met de machinekamer afzonderlijk worden geborgen. Het zou voorts in de bedoeling liggen, dat nog zoveel mogelijk lading uit het voorschip wordt gelost, waarna het, in stukken gesneden, zal worden geborgen. Voor de bemanning is het avontuur met de „Aydin" thans definitief uit, want zij zal binnenkort met een Turkse vrachtboot naar Instanboel terugke ren. MIDDELBURG Toneelgroep Gemeente met „Hotel Cinquille" „Een kluchtig spel met valse in slag." Deze aanduiding werd meege geven aan het toneelstuk „Hotel Cin quille" van Joop Spit en Henk Bak ker dat de toneelgroep van de perso neelsvereniging der gemeente Middel burg dinsdagavond tijdens haar tien de uitvoering sinds de oprichting in de Schouwburg over het voetlicht bracht. Dit stuk moet het meer hebben van de „valse inslag" dan van het „kluchtig spel", want met name in de humoris tische gedeelten van „Hotel Cinquille" hebben de beide schrijvers verschillen de dialogen op vrij droge wijze „aan een gesmeed" zonder bepaald veel ge bruik te maken van spitsvondigheden. „Hotel Cinquille" met het dus hebben van de spanning, die de ontmaskering van een valsemuntersbende in dit Franse hotelletje met zich brengt. Het pleit voor de kundigheid van de gemeentelijke tonelisten, dat zq van „Hotel Cinquille" een bijzonder ver dienstelijke opvoering gegeven heb ben. Zq speelden vlot en zonder hape ringen en daardoor vooral konden zq met name in de laatste twee be- drqven liet stuk de spanning mee geven, die beslist noodzakelqk is. In het eerste bedrqf moest de groep ken nelijk nog wat „warm" lopen, temeer omdat toen zeker niet met flitsende dialogen duidelqk gemaakt kon wor den waarom het ging, maar hierna ging het steeds beter, zodat het lang durig applaus van de vele bezoekers zeer zeker verdiend kon heten. Van de hotelgasten was van de oude heer Frigard ongetwijfeld de dankbaarste vertolking te maken. De heer H. de Heer, die deze rol was toe bedeeld. heeft dan ook bqzonder kun dig het oude heertje op de planken ge zet. Mevrouw G. H. A. de Heer-Graaf - huis had veel goede momenten als madame Sologne, hoewel haar spre ken soms gechargeerd was. Voor een goed op elkaar ingespeeld echtpaar Martinos zorgden mej. A. van Dalen en de heer C. P. A. de Nys. De regie had de heer C. Hoek. Het door eigen krachten gemaakte decor was bijzonder knap van con structie en met name de „aanschou welijk" heen en weergaande lift had de volle bewondering van de toeschou wers. Rest tenslotte te vermelden dat de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer J. M. Geljon, een ope nings- en slotwoord sprak en dat de toneelgroep vanavond (woensdag) nogmaals optreedt tijdens de feest avond van de korfbal ver. Swift". VlISSINGEN De jacht op de „Bismarck" Professor dr. Milo sprak voor „Onze Vloot" De tot nieuw leven gewekte afde ling Vlissingen van de Koninklijke Nederlandse vereniging „Onze Vloot" presenteerde zich dinsdagavond met een buitengewoon Interessante lezing in café-restaurant „Britannia". Pro fessor dr. T. H. Milo heeft daar voor een zeer talrijk gehoor de jacht op het Duitse slagschip „Bismarck" in de meidagen van 1941, geschetst. Door zijn boeiende voordracht deed professor Milo de spanning herleven, welke er in de gehele vrije wereld en in Engeland in het bijzonder tus sen de 21ste en de 27ste mei van 1941 heerste. Toen alle krachten zich tegen Engeland schenen te keren; uit bijna alle hoeken waar Groot Brit- tannië strijdkrachten had, niet an ders dan slecht nieuws kwam. Tot overmaat van ramp kwam op die 21ste mei het bericht binnen, dat het 52.000 ton grote Duitse slagschip „Bismarck" met de „Prinz Eugen" zee had gekozen voor een raid in de Atlantische Oceaan. Mede aan de hand van een aan tal zeer interessante lantaarnplaatjes gaf prof. Milo een nauwkeurig ver loop van de jacht op het gevreesde slagschip, van het eerste treffen met. de Engelse Home-fleet, waarbij de slagkruiser „Hood" met 1400 opva renden tot zinken werd gebracht. Een achtervolging, die met inzet van alle beschikbare Engese vlooteenhe- den, met veel geluk en een flinke do sis toeval, uiteindelijk leidde tot de ondergang van de „Bismarck" en de overwinning van een zelf ook zwaar gehavende Britse vloot, die op de laatste olievoorraden nog juist de Engelse havens kon halen. Niet min der dan 824 zware, 905 middelzware ruim 1400 lichte granaten en een 70-tal torpedo's waren nodig om het slagschip tot zinken te brengen en hiermee de Duitse raids op geallieer de convooien te doen beëindigen. Prof. Milo wees zijn gehoor voor al op de les welke uit dit gebeuren, ook voor het hedendaagse Neder land, moet worden getrokken. „Zorg er in hemelsnaam voor, dat uw vloot sterk is en goed geoefend in vredes tijd. Zorg, dat we nieuwe, goede sche pen krijgen". Dan alleen kunnen we onze koopvaardij beschermen", zo eindigde hij zijn met grote andacht beluisterde lezing. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer A. Schout sprak een openingswoord, waarin hij op wekte om „Onze Vloot" in Vlissin gen weer de plaats te doen innemen, welke het verdient. Aan het slot sprak hij een dankwoord tot profes- sor Milo. ARNEMUIDEN Uitslag verkoping Notaris J. A. Janse de Jonge te Middelburg heeft te Arnemuiden in café „Spoorzicht" publiek verkocht; het huis en erf aan de Molenweg nummer 13 te Arnemuiden, eigendom van de erv. mej. Janna Jobse. Koper werd de heer C. van Hemert, doktersassistent te Arnemuiden voor de som van f 3075, Haags Piano Trio In café-restaurant „Mondragon" te Zierikzee is maandagavond onder auspiciën van de Zeeuwse Volks universiteit een concert gegeven door het Haags piano-trio, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Uitgveoerd werden werken van Jo sef Haydn, Feix Mendelssohn, Bar- tholdy en Frans Schubert. Het trio bestond uit John Poth, vi ool; Victor Bouguenon, cello en Wil lem Hielkema, piano. Laatstgenoemde gaf op het pro gramma een prettige en duidelijke toelichting. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Aagtekerke: A. F. Hon- koop te Goes en A. Elshout te Utrecht, van wie laatstgenoemde is beroepen. Tweetal te Barneveld M. Blok te Rijssen en W. C. Lamain te Grand Rapids, van wie laatstgenoemde is beroepen. Beroepen te Oostkapeile H. van Gllst te Dirksland. Bedankt voor Hendrik Ido Ambacht H Rljksen te Vlaardingen. Bedankt voor St. Annaland ds. W. Hage te Nunspeet. Vergadering dagelijks bestuur Z.L.M. (Slot van pag. 1) rugwerkende kracht vaardbaar geacht. werd onaan- De Braakman Uitvoerig werd opnieuw gesproken over de grote moeilijkheden waarin een aantal boeren rond de Braak man verkeert door de sterke verdro ging van de gronden. Een door Ged. Staten Ingestelde commissie maakt hierover een rapport. Medegedeeld werd dat het rapport thans op korte termijn gereed zal zijn. De Gewes telijke Raad van het Landbouwschap zal verzocht worden op korte termijn stappen te ondernemen die nodig zijn om de getroffenen hulp te bieden. Aan de hand van een nota van dr. ir. O. W. O. van Beekom besprak het bestuur de voorgenomen reor- f;anisatie van de Landbouwvoor- ichtingsdienst. Deze komt er op neer, dat de voorlichting van de boeren in de klei-gebieden geëx- tensiveerd zal worden, terwijl de landbouwers op de zandgronden een intensieve voorlichting krij gen. Tengevolge van dit beleid, zal 't consulentschap voor de Zeeuw se Eilanden een behoorlijke „ader lating" moeten ondergaan. Hier door is een nieuwe indeling van de rayonassistenten noodzakelijk S;eworden. Besloten werd in over- eg met de twee andere landbouw organisaties een brief op te stel len aan de directie van de land bouw waarin ernstige bezwaren tegen de voorgenomen besnoeiing naar voren zullen worden ge bracht. GETUIGE VOOR BREDASE RECHTBANK: Verdacht van fraude met belastingaangifte (Van een speciale verslaggever) Voor een belastingfraude, die ge pleegd zou zijn door A. v. G. uit Hal steren is het na vier zittingen door de Bredase rechtbank eindelijk tot 'n eis gekomen: een maand gevangenis straf. De belastingontduiking was aan het licht gekomen nadat v. G. zijn tandartsenpraktijk te Tholen had overgedaan aan v. D. De fiscale re cherche uit Amsterdam had ontdekt dat de door v. G. opgegeven inkom sten veel lager moesten zijn dan de werkelijke verdiensten. Na zijn ar restatie had v. G. op het politiebu reau te Bergen op Zoom bekend. La ter, na zijn vrijlating bekende hij thuis opnieuw, maar tijdens de recht zittingen werd alles door hem ont kend. „Ze hebben me in het politiebureau opgesloten in een onverwarmde be tonnen cel", zei verdachte tegen de president. „Ik heb bekend met dwang achter me. Trouwens, de hoofdin specteur van de fiscale recherche heeft me gezegd, dat ik maar moest bekennen. Later voor de rechtbank zou ik dan altijd nog mijn verkla ringen kunnen Intrekken". Arnedijk 16 te Bremen Ameland 15 te Beaumont Astrid Neass 16 60 m z. van Gavdo Alphacca 9 te Buenos Aires Alderamin 17 van Abadan naar Bushire Aphard 14 te Buenos Aires Alcor 16 te Hamburg Aagtekerk 15 te Lourenco Marques Aagtedljk 15 te Calcutta Alwaki 16 te Singapore Amstelstad 12 te Londen Amstelbrug 16 te Genua Arendskerk 13 te Sydney Abbekerk 10 te Bangkok Alnatl 15 van Las Paimas naar Rio de Janeiro Aldabi 17 van Bahia naar Las Paimas Alioth 17 te Bremen Alamak 29-1 te Buenos Aires Appingedam 15 van Antwerpen naar Londen Boissevain 14 van Nagoya naar Kobe Boskoop 16 te Trinidad Bussum 18 te Suez Beninkust p. 15 Las Palraas Callisto 16 100 m zzw van Las Paimas Caltex The Hague 17 van Adelaide naar Devonport Caltex Leiden p. 17 Malta Caltex Pernis p. 17 Bizerta Caltex Roterdam p. 16 Kp Carbon Carillo 15 te Rotterdam Corilla 18 te Sydney Cottica 17 van Pt. Cabello naar Curagao Congokust 17 te Abidjan Camerounkust 16 te Matadl Cartago 15 van New York naar Santa Marta Diemerdijk 12 te San Francisco Dongedijk 16 te Rotterdam Delfland p. 17 Ouessant naar A'dam Esso Amsterdam 18 te Rotterdam Esso Nederland p. 17 Pantellarla Esso Den Haag p. 16 Saint Lucia Eemdijk 17 te Bremen Eenhoorn 13 te Hamburg Friesland 17 van Setubal naar R'dam Garoet 16 te Aden Grote Beer p. 13 Kp Er.ggano Gele Zee 14 te Dover Hoogkerk 17 te Lorenzo Marques Houtman 12 van Singapore n. Hongkong Haulerwljk 16 van Esbjera n. Rotterdam Ivoorkust 16 te Amsterdam Japara 18 te Rotterdam Jagersfontein 15 260 m z van Dakar Jupiter 15 200 m wnw van Kp Bon Joh. van Oldenbarneveld 16 180 m no van Brisbane Khaslella 16 van Londen naar Curasao Kelletia 16 van Stanlow naar Hamble Kenia p. 17 Port Macquarie Korenia p. 17 Glbratar Kreeft 16 te Rotterdam Kabylla 16 te Stanlow Langkoeas 17 te Madras Luna p. 17 Oporto Lindekerk p. 16 Kp. Bon Loosdrecht 6 te Ras Tunara Lutterkerk 14 te Kuweit Maashaven 16 180 m ono van Ilheus Marne Lloyd p. 17 Flores Azoren Mijdrecht p. 17 Kp Agulhas. Mirzam-N 15 110 m zzw van Ouessant Montferland 9 te Buenos Aires Munttoren 16 te Punta Cardon Noordam 15 van Rotterdam naar New York Neass Commander 16 te Port Said Nieuw Amsterdam 18 te New York GEREF. KERKEN ART. 31 Aangenomen naar Zwolle (vac. R. H. Bremmer) Z. G. van Oene te Slie- drecht. EVANG.-LUTHERSE KERK Beroepen te Zwolle en Enschede H. L. G. Quericerlt te Tiel. Nieuw Holland 17 van Soerabaja naar Semarang Odina 17 te Singapore Oostkerk 17 te Port Said Ouwerkerk 15 te Suez Peperkust p. 17 Las Pamas Prins der Nederlanden 17 van Gualra naar Trinidad Prins Frederik Hendrik 15 te Valentla Plato p. 17 Kp Vllano Rijndam 16 te Rotterdam Ridderkerk 2 te Calcutta Roggeveen 4 te Singapore Schel pwijk 16 180 m zo van Salvadore Seherpendrecht p. 17 Singapore Senegalkust 16 te Abidjan Sommelsdjjk 16 te Hamburg Stad Arnhem 13 te Bremen Stad Rotterdam 15 150 ra' w van Trond- helm Straat Singapore 15 te Durban Sumatra 16 dw. van Pulu Tenggal Slamat 17 te Aden Tawali 16 te Port Said Telamon 16 van Funchal naar Las Paimas Ternate 15 van Soerabaja naar Ballkpapan Teucer 15 te Soerabaja Tibia 16 400 m zw van Azoren Tjiluwa 16 van Hongkong naar Singapore Tjipondok 14 te Yokohama Utrecht 17 van Semarang naar Tegal Vivi Para verw. 19 te Portland Vasum 14 95 m w van Aden. Wonogiri 17 te Daman Willem Ruys 18 te Belawan Zaankerk 16 te Manilla Zeeland 16 200 m zw Azoren Zuiderkerk 16 te Rotterdam Frankrijk schaft tryptieken voor automobilisten af. Het Franse ministerie van financien heeft medegedeeld dat het van plan is de „tryptieken", die buitenlandse toe risten nodig hadden, om met hun auto's Frankrijk binnen te komen, af te schaffen. Dat wordt gedaan om het toerisme te bevorderen. Noord-Koreanen geven vliegtuig niet terug Geisja aan boord was communistische agente Noord-Korea zal geen gevolg ge ven aan het verzoek van het V.N.- opperbevel tot teruggave van het Zuïdkoreaanse passagiersvliegtuig, dat zondag met 34 passagiers en be manning op geheimzinnige wijze ir Noord-Korea terecht is gekomen. De Zuidkoreaanse politie heeft dinsdag bekendgemaakt dat zich aan boord van het toestel zeven Noord- koreaanse communistische agenten bevonden die in Zuid-Korea hadden gewerkt. Men vermoedt, dat zij de piloot van het vliegtuig met een re volver gedwongen hebben zijn vlucht van Poesan in het zuiden naar Seoel in het noorden voort te zetten naar Noord-Korea en daar te landen. Een van de communistische agen ten is volgens de politie de 21- jarige knappe Kim Min Soqk, die in een duur Geisjahuis in Zuid- Korea heeft gewerkt waar veel hoge regeringsfunctionarissen officieren kwamen. 1. De Kraak was op weg naar Lutjewier. D" brave sleep boot had tot nu toe een voor spoedige reis gehad. Het zon netje scheen nelder en er was haast geen golfslag, zodat de Maat rustig yiin was over de verschansing te drogen kon hangen. „Dat Is klaarr momneide nlj tevreden, en wreef zijn natte handen aan «ijn broek droog „Wat zal Ik nu eens gaai» doen? Alle Koekoeksklokken zün gerepareeid en de pren- tenbrief kaarten heb Ik inge plakt. Mijn baardkammetje is schoon en w„cht eens even. baard) Vu -rau mijn baard wei eens een sopie kunnen geven Dat vieze kolengruis maakt hem helemaal zwart! Ja. dèt ga Ik doeni" HIJ rende bedrijvig naar n« t schoonmaakhok en pakte daar een legt emmer. Aan hot henp- sel daarvan bond hij een touw en even later liet hU de purr soppend door hel langsgltjden- de oceaanwater gaan. „Mooi, helder waterl" mompeiae nij tevreden „Daar wordt mijn baard weer helemaal wit van! Schoon water, zonder griezelige viezigheden!" En hij wildé juist de gevulde emmer uit het wa ter halen, toen het touw hem bijna uit de handen De als getuige gehoorde Inspec teur ontkende deze uitlating van ver dachte ten stelligste. De hoofdinspec teur verklaarde: „Wij hebben geen enkele belofte gedaan in de trant van „Beken nou maar dan komt U los". Bovendien heeft verdachte precies verteld waarom hij de fraude had ge pleegd: Zijn kinderen moesten stude ren en hij voelde zich als illegaal werker teleurgesteld over de schade vergoeding dóór de regering". De directeur van een stichting, welke de praktijkovername door van D. had gefinancierd, zei „Wij hadden het Idee, dat v. G. de laat ste jaren voor de overname te Tholen roofbouw heeft gepleegd". „Bedoelt U daarmee; Gevuld wat er maar te vullen was en nog meer?", vroeg de president. Ge tuige knikte. „Zoiets", zei hij, „om zo te zeggen doodgesaneerd". „Komt zo iets veel voor?", wilde een van de rechters weten. Het antwoord luidde ontkennend. Hierna kwam het verbranden van patiëntenkaarten ter sprake. „Zulke kaarten zijn toch we! gemakkelijk voor een opvolger", zei de president. „Bovendien kan nu niet meer de juiste omvang van uw Inkomsten worden berekend". Na het requisitoir van de officier, waarin verdachte schuldig werd be vonden aan belastingontduiking, trachtte de verdediger, mr. Verpaa- Ten uit Breda, de rechtbank te over tuigen van verdachtes onschuld door te wijzen op de verkeerde gevolg trekkingen, welke .de getuigen vol gens de raadsman hadden getrokken uit de verklaringen van verdachte. Uitspraak over 14 dagen. geriiKt werci. „Hallo, wie is daar?" vroeg de Maat verontrust en aij boog zich over de verschansing. Maar toen liet hij ontsteld het touw los en slaakte een door dringende gil. „Een z-z-zeemqn! gedreven' M-met baarl H-help!" DONDERDAG 20 FEBRUARI. HILVERSUM I. 102 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.58 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de hulsvrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje, 11.15 Omr.ork. en solist. 12.00 Mil. ork. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.40 Orgelspel. 13.55 Beursber. 14.00 Alt en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Cabaret. 15.30 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regeringsultz.: Rijksdelen overzee: F. J. van der Veer: Padvinderij ln Ne derlands Nieuw-Guinea. 18.00 Nwa. 18.14 Gram. 18.25 Lichte muz. 18.45 Sportproble- men. 1855 Gesproken brief uit Londen. 19 00 Voor de kinderen. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Radlophilharm. ork. en solist. 21.05 Logboek 1941. 21.35 Gevar. progr. voor de strijdkrachten. 22.10 Act. 22.25 Orgelcone. 22.50 Sportact. 23.no Nws. 23.15 Koersen in New York. 23.25— 24.00 Discotaria. HILVERSUM II. 298 ra 1007 kC/s, 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.43 Mor gengebed en lit kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 bram. 10-30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Vrouwenkoor. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12-25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Franse chansons. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Alt-mezzo, gitaar en strijktrio. NCRV: 14.00 Metropole-ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Clavecimbel en vlooi. 15.40 Gram. 16.00 Bijbellezing, 16.30 Kamermuz. 17.JO Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs ber. 17.45 Vocaal ens. en sol. 18.10 Huis muziek. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodie ken-parade, 22.10 Orgelcone. 22.35 Grara. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20 00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.15 Sportpanorama 20.45 Ballet L'Oiseau de Feu. 21.30—22.00 ls dit ook uw probleem? Nagekomen advertentie). Heden overleed, zacht en kalm, na langdurig lijden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MARGAKETHA DE VOOGD, weduwe van B. W. CHRISTIAANSE, ln de ouderdom van 79 jaar. Haar leven was Christus. Breda Wed. W. J. DAVIDSE- CHRISTIAANSE Sint-Laurens J. CHRISTIAANSE C. S. CHRISTIAANSE -BOON Sint-Laurens J. CHRISTIAANSE S. CHRISTIAANSE- LOUWERSE Klein- en achter kleinkinderen. Sint-Laurens, 17 februari 1958. Oranjelaan 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3