NIEUWS UIT ZEELAND De noodlottige roos Ahrend WALCHEREN Aspirin ZUID-BEVELAND 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 WESTKAPELLE Feestavond „Timotheus" De C.J.M.V.„Timotheus" te West- kapelle hield met de leden van de jeugdclubs, donateurs en genodigden een feestavond in het hervormd jeugdgebouw. De voorzitter, de heer K. Minderhout, heette de aanwezigen welkom, waar na de jongensclub „De Toverfluit" opvoerde. De districtssecretaris, de heer J. Sinke gaf een overzicht van het bondswerk Voorts muciseerden leden van de werd een familie competitie gehouden en brachten de jongens eigen werk aan de man. Een verloting verstevigde de kas. De heer J. Dekker eindigde de bijeen komst met dankgebed. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar maandelijkse vergadering onder lei ding van de presidente, mevrouw Hoekstra. Als spreekster was aan wezig mej. J. Dregmans uit Amster dam, die sprak over „Wat is maat schappelijk werk". Zij behandelde de opleiding en de praktijk van de maatschappelijk werksters. Er volg de nog een gezellige bespreking. Op de volgende vergadering, 20 maart a.s., zal ds. A. Elshout spreken over „Jehova getuigen." OOSTKAPELLE Tien jaar christelijke bouwvakarbeiders De afdeling Oostkapelle van de Chris telijke Bouwarbeiders bond vierde in het verenigingsgebouw het 10-jarig bestaan. De leiding was in handen van de voorzitter, de heer M. Schout. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat begon nen met 11 leden, de afdeling groeide en nu 27 leden telt. De heer R. Zui- dema te Bergen op Zoom, districts bestuurder. sprak een hartelijke ge lukwens en wekte alle leden op, daad werkelijk aan het afdelings- en bonds- leven deel te nemen. De avond werd verder gevuld met een film en verschillende attracties. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Middelburg, gaat op heden, woens dag 19 februari, niet door. Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen op 15 febr.: Narwal van Hull; Kastanjestingel van Gent. Vllssingen vertrokken op 15 febr.: Ida Narwal van Huil; Kastanjesingel van Napels. Vllssingen gepasseerd naar Antwer pen op 15 febr.: Spoorsingel van Swan sea; Prinsengracht van Amsterdam; Teu- nika van Londen; Hebe Nobel van Ro chester; Draka van zee naar Hansweert. Muphrid N van zee naar Terneuzen; Ju piter van Esbjerg: 16 febr.: Herta van Gr. Yarmouth; Oriënt van Stettin; Hink van Duinkerken; Irene van Hull; Hel vetia van Loden; Bonaire van Londen: Goerre van Londen; Condor van Barry; Mattew van Rotterdam; Sertan van Swansea; 17 febr.: Ysel van Le Havre: Kloosterdijk van New York. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen op 15 febr.: Wera naar Stockholm; Isls naar Zee van Gent: Charis naar Amster dam; Astra naar Londen: Denl naar Lu- beck; Clyde met sleep Argus naar Rot terdam; 16 febr.: Gre naar Buenford, Taurus naar Londen; Thalassa naar Leith: Wega naar Leith; Adonis naar Amsterdam: Aardijk naar New York Vlisslngen aangekomen 17 febr.: Albert- Willem van Antwerpen: 18 febr.: Draka van Hansweert. Vllssingen vertrokken op 18 febr.: Dra ka naar Stockholm. Vlisslngen gepasseerd naar Antwerpen op 17 febr Europa van Par-Gent. My- puck van Manchester. Hennie van Lo- rient. Confiance van Zeebrugge. Waal van Lissabon. 18 febr.: Strabo van Faro. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen op 17 febr:: IJsel naar Le Havre. Jupi ter naar Dordrecht. Westkust naar Wa terford. 18 febr: Hertha naar Aarhus. Ja para naar Rotterdam. Bonaire naar Wa terford. Kloosterdijk naar Rotterdam. Loppersum naar Houston. Houtman naar Jaarvergadering A.N.B. De bouwvakarbeiders van de afde ling Oostkapelle van de A.N.B. kwa men in jaarvergadering bijeen in het verenigingsgebouw. Na een begroe tingswoord van de voorzitter, de heer S. Roelse, mede tot de verschillende dames der leden, werden de verschil lende huishoudelijke zaken in vlot tempo afgewerkt. Secretaris en pen ningmeester brachten hun jaarver slagen uit, waaruit o.a. bleek dat het ledenaantal thans 32 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. Roelse en A. J. Mesu herkozen. Het secretariaat werd door de heer Mesu overgedragen aan de heer A. de Korte. Na enige besprekingen over het komende landelijke congres te Maastricht bleef men nog geruime tijd bijeen. Raad vergadert Donderdagavond a.s. komt de ge meenteraad van Oostkapelle in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. aanvraag premie-woningverbe tering; voorstel verhoging rekening- courant bij de Jï.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten; en de behande ling van verzoeken van ingezetenen om tegemoetkoming in reiskosten van schoolbezoek. Leger des Heils-film Dezer dagen werd in Ons Huis de film vertoond „In Opmars" door het Leger des Reils. Een openingswoord werd gesproken door ds. M. E. van Heesen. Hij wees op het prachtige, maar moeilijke werk van het Leger des Heils. De zangvereniging „Con Amore" verleende haar medewerking. DOMBURG Vergadering Melkcontrolevereniging De melkcontrolevereniging Dom burgAagtekerke hield een leden vergadering te Domburg onder voor zitterschap van de heer Joh. de Vis ser. Het aantal leden bedraagt thans 43, met in het totaal 283 te controle ren dieren. Tot bestuursleden werden herkozen de heren J. de Visser Lzn. uit Domburg en J. de Visser Czn. uit Oostkapelle en tot lid van de finan ciële commissie de heer P. Maljaars uit Aagtekerke. De heer Stroo, hoofdcontroleur te Middelburg, be sprak het melkonderzoek op eiwit gehalte, waartoe men in de toekomst wellicht moet overgaan. Besloten werd voorlopig een afwachtende hou ding aan te nemen. Uitvoering Apollo Onder grote belangstelling gaf de Domburgse muziekvereniging „Apol lo" onder leiding van haar directeur, de heer A. L. van Wallenburg, haar jaarlijkse uitvoering in de zaal „Wil- helmina". Het muziekprogramma werd gevolgd door het optreden van de uit de leden gevormde Boerenka- pel, die met zijn amusementsmuziek voor een feestelijke stemming zorg de. Het aan de vereniging verbonden toneelgezelschap onder leiding van de heer H. Brand Pzn., voerde daarna het blijspel „Een bruid kwam op be zoek" op. Het stuk werd goed ge speeld. De traditionele verloting bracht als altijd een welkome kas- versterking op. Onder de aanwezigen waren de burgemeester en mevrouw Cromme- lin. Ook was een aantal ouden van dagen te gast. Hout maakt pldats voor bloemen De bewoners van de Selsdam en Ach ter de Houttuinen te Middelburg zul len met kennelijk genoegen de veran deringen gadeslaan, die de mannen van gemeentewerken voor hun huizen gedurende de laatste dagen teweeg brengen. Want waar eens de gebou wen van houthandel Alberts en de in dit verband aanwezige houtopslag plaatsen het uitzicht bepaald niet aantrekkelijk maakten, komt thans een fleurig stadsbeeld tot leven. De gebouwen en loodsen, alsmede het hout langs de waterkant van beide straten zjjn verdwenen om waar- schgnlgk deze zomer al plaats te maken voor bloemen en struiken. Over de gehele lengte van Seisdam en Achter de Houttuinen wordt een tegel-wandelpad aangelegd, dat zich in het vervolg zal slingeren tussen bloemperken. Het talud van de gracht zal eveneens verbeterd worden. Voor het gebouw van de Kamer van Koop handel wordt plaats gemaakt voor een parkeerterrein, terwijl ditzelfde zal geschieden voor het kantoor van Alberts. Het behoeft geen betoog, dat het geheel het stadsbeeld van de Zeeuwse hoofdstad aanmerkelijk zal verfraaien. (Foto P.Z.C.) stond de medische wetenschap nog in de kinderschoenen. Namen als Koch, Ehrlich, Pasteur en tientallen andere zouden nodig zijn ■om de medische wetenschap nieuwe impulsen te geven en de mens heid van ziekten en kwalen te genezen Ook Bayer neemt in de farmaceutisch/chemische wereld sinds 1888 een vooraanstaande plaats in, want in de gigantische strijd van dui zenden tegen de ziekte ging Bayer voor door het opbouwen van een van de grootste farmaceutische industrieèn in de wereld. Onder de talloze geneesmiddelen, die de naam Bayer dragen en die dagelijks over de gehele wereld met succes worden gebruikt, neemt Aspirin* een belangrijke plaats in. Wanneer u hoofdpijn hebt, verkonden of grieperig bent, verlaat u dan op Aspinn, hel middel dat een maximum aan pijnstillende, heilzame werking biedt. Hei Bayerkruis op ieder tablet is een garantie voor echtheid, zuiver heid en constante samenstelling. Geen Aspinn zonder Bayer-knas Bayer's-werelds geneesmiddelenbron. Gtdiponterd handelsmerk VLISSINGEN Examen De heer P. M. de Waal. leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissmgen, behaalde het diploma B I (scheeps- werktuigkundige Buigerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M E. de Wolff—Labrujère, z. W. M. van SaaneCommelin, z. M. Mainake—Pattikawa, z. S. van de Velde —den Hollander, d. S. M. L. Roth—Maas, z. W. SmallegangVenema, z. W. Smal- legang—Venema, z. E. Vader—Geschlere, z. A. van Ieperen—Dekker, z. w. J. van Gilst—v. d. Bosch, d. C. van der WelleBoogaard, z. Ondertrouwd: M. NIJsse, 24 en P. de Visser, 22 j. F. H. van Tatenhove 28 J. en A. P. Speljer 21 J. H. de Ruyter 32 J. en E J. Kramer 26 J. A. Wage naar 25 J. en B. van Iwaarden 20 J. H H. de Koning 24 j. en J. C Teuthof 21 j. H. Labrujère 26 en M. B. Outer- mans 20 J. Getrouwd: P. F Wijsveld 25 en A. E. Hoek 19 j. G. van 't Zelfde 25 .1. en C. A. Keijmel 24 G. T. Geerse 27 en W. Kr lens 18 j. Overleden: W de Munck, 49 J. echt genote van C. G. Boone. P. C. de Jonge 66 j. echtgenoot van A. E. MIJs. A. N But, 75 J„ echtgenoot van J. Malgo. M. M. Marinlsse 73 j. echtgenote van P. C van Belsen. J. S. Broeke 90 J. weduwe van C. Pelle. J. Verstraate 33 j. echtge note van G. C. Sllmmen. Voorbereidingsdienst Vrij Evang. conferentie In het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente te Yerseke werd een voorbereidingsdienst ge houden voor de te houden driedaagse conferentie. Voorganger in deze dienst was de plaatselijke predikant ds. H. R. Timmerman. Het onder werp dat spreker behandelde was: „En ik zag de doden, klein en groot, staande voor den troon". De belang stelling voor deze dienst was groot. Opbreken van straten Het gemeentebestuur van Yerseke heeft aan alle aannemers ter plaatse een schrijven gericht, waarin werd medegedeeld, dat het voortaan verbo den is door particulieren in gemeen testraten te breken of te graven. Dit houdt in, dat bijv. door particulieren of aannemers geen aansluitingen op de gemeentelijke rioleringen meer mogen gemaakt worden, doch dat de ze uitsluitend door het personeel van gemeentewerken dienen te worden aangebracht. Hieronder valt ook het opbreken van straten en trottoirs ten behoeve van het leggen van fietsblok- ken. Steeds moet men dit aanvragen ter gemeente-secretarie. t A avertenttej Nieuwe Burg 31 - Middelburg- Alle merken kantoormachines; reparatie en service. Aantrekkelijke aanbiedingen, óók in „rebuilt" machines. LEWEDORP K.V.P.-kandidaten voor gemeenteraadsverkiezing Hoofdschotel van de zaterdag jl. ge houden vergadering van de K.V.P. afdeling Lewedorp was de inleiding van de heer J. M. A. C. van Dongen, burgemeester van Aardenburg eh 2e Kamerlid over het onderwerp: „Ac tuele politiek ten aanzien van de da gelijkse problemen". Uitvoerig ging spreker in op de belangrijke besluiten die in 1957 genomen zijn. Een histo risch jaar noemde spreker 1957. De eventuele gevolgen, voortspruitende uit het tot stand komen van Delta wet, Benelux, Eurotom enz. zijn vol gens spreker nog niet te overzien. Zeker is, dat een enorme evolutie gaande is, welke het aanzien ook van onze provincie volkomen zal doen veranderen. Waakzaamheid een eendrachtigheid zal geboden zijn om de K.VJP.-belan- gen op de juiste wijze behartigd te zien. Na zijn uitvoerige inleiding, gaf spreker gelegenheid tot vragen stel len, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Vervolgens werd overgegaan tot vaststelling van de lijst van kan didaten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Deze lijst luidt als volgt. 1 A. C. de Kooning; 2 C. Verdonk; 3 S. Smits; 4 H. Grim; 5 C. van Stee Pzn; 6 J. Zuidhof. Besloten werd geen proefstemming te houden zodat deze lijst definitief is. De vergadering stond onder leiding van de heer C. Verdonk, die in zijn slotwoord dank zegde voor de grote belangstelling. WEMELDINGE Vrouwengebedsdag Op vrijdag 21 februari aanstaande zal ter gelegenheid van de wereld vrouwengebedsdag in Wemcldin^e een bijeenkomst worden gehouden in de consistorie van de vrij-evangeli- sche kei-k 's avonds om 8 uur. l'EULLETON HILLARY WAYNE „Mevrouw ik bedoel juffrouw Locket meent, dat zij wel in staat is. je uit de nood te helpen, beste kerel" zei de oude heer Cookson na de vor melijke begroeting. „Prachtig", antwoordde Leigh, blijk baar opgelucht. „Wanneer zou het U schikken,bij ons te komen, juffrouw „O, elk ogenblik, dadelijk als U wilt, meneer Leigh. Maar U nebt me nog niets gevraagd. U kunt toch iemand maar niet op stel en sprong ln dienst nemen „Kan ik dat niet?" vroeg hij, even de wenkbrauwen optrekkend, terwijl meneer Cookson ondeugend glim lachte. „Meneer Leigh is een man van snel le besluiten, juffrouw Lockett" zei de oude zaakwaarnemer. „En U hebt me zelf verteld, dat U ervaring van rHHMan hpht". begon Lorrai- paardrijden hebt". „Ja, lang geleden.. ne, maar hield op omdat ze eens klaps het beeld van haar oude huls ontroerend duidelijk voor zich zag. „Nu", hernam Martin Leigh, kalm en weloverwogen, „als U Inderdaad elk ogenblik kunt komen, zou U mis schien vanmiddag met mij naar Gan der Green willen gaan. Meneer Cook son heeft U zeker wel verteld, dat mijn nicht, die de rijschool leidt, plotseling is weggeroepen cn eerst over enige weken terug zal zijn. Ze is, geloof ik, van uw grootte, zodat U haar werkkleding zou kunnen dra gen". „Maarzei Lorraine, die zich voelde alsof zo in een draaikolk was geraakt, „maar U zei toch dat zij de rijschool leidt, nietwaar? Hoe kan ik dan in vredesnaam haar vervan gen?" „Och, ik moet niet zo lui zijn", luidde het antwoord. „De laatste tijd heb ik alles aan Pat overgelaten. maar ik moet me nu meep met de stallen gaan bezighouden. Mijn zus ter en haar vriendin wonen bij mij in, evenals de jonge David, een leer ling. U zult er zich dus niet een zaam voelen. Natuurlijk is het hard werken Onwillekeurig richtte ze zich ho ger op. „Ik ben niet bang voor wer ken", begon ze, maar voltooide de zin niet. „Er is iets niet in de haak", dacht ze. „Hij had me vragen moe ten stellen informeren waartoe ik in staat ben, in plaats van me bijna te'smeken of ik komen wil". „Welnu?" vroeg meneer Cookson. Ook hij wilde schijnbaar dolgraag, dat ze „ja" zei. „Ik weet het niet; ik moet naden ken", antwoordde ze, eensklaps bang en verschrikt. Plotseling kwam een hevig verlangen in haar op om terug te snellen naar het kleine huls ln de Londense voorstad, aan te kloppen en Janet die zou opendoen, weer onder dak te vragen. Als zij deze-betrek king aannam, zou dit het begin van een totaal nieuw leven betekenen, waarin ze twee; uiteraard kritisch ge stemde vrouwen zou ontmoeten, zou moeten omgaan met misschien vijan dig gezinde stalknechts en leren haar dilettantische, kinderlijke opvattin- fen over paardrijden aan te passen ij de hoge eisen die de hippische sport tegenwoordig stelde. „Ik ben dwaas", zei ze kortaf. „Natuurlijk kan lk het niet aanne men; het spijt me wel Belde mannen keken haar oplet tend aan. De oude Cookson hield er zich buiten, maar Martin Leigh slaakte een lichte zucht van teleur stelling. „Het spijt mij ook", was al wat hij zei, op zijn kalme, wat trage toon, waaruit onmiskenbaar waarheid sprak. Lorraine wendde zich half om en bleef toen staan, 't Was een van die zonderlinge, zeldzame ogenblikken, waarin men bijna het rad der toe komst kan horen wentelen. Hier, be sefte ze, stond ze op een belangrijk keerpunt Eén woord slechts en ze zou Martin Lelgh nooit terugzien, nooit zijn stallen leren kennen of zijn vrienden ontmoeten. Een ander woord en ze zou tenminste een tijdlang met dit alles nauw zijn verbonden. Wat wilde ze eigenlijk? Vernederd en verslagen teruggaan naar John en Janet, die al zoveel voor haar ge daan hadden? üf geheel nieuw werk aanpakken bij en tussen mensen, die ze nooit vroeger had ontmoet? Het verstand zei haar, dat of er nu al dan niet iets achter stak ze waar schijnlijk nooit weer zulk een merk waardig aanbod zou krijgen. Zoals ze daar stond, drukte haar hele wezen bange twijfel uit, maar Leigh scheen die houding absoluut niet overdreven, integendeel heel na tuurlijk te vinden. Onverschilligheid zijnerzilds zou haar besluit zeker niet hebben gewijzigd, maar hij zag haar eensklaps met zulk een begrij pende glimlach aan dat er iets in haar ontwaakte, iets dat ze nog nooit had gevoeld. Hij zei, alsof ze oude vrienden waren, slechts één enkel woord: „Afgepraat?" En ze hoorde zichzelf, met een stem die ze amper als de hare her kende, antwoorden: „Goed dan, ik kom". De keurig schoon gehouden kamer scheen een zucht van verlichting te slaken, alsof iets geweldigs zijn be slag had gekregen in plaats van het simpele feit, dat de ene cliënt een tij delijk baantje bij een andere cliënt had aangenomen. Zelfs meneer Cook son wreef met zijn zakdoek over een van emotie glimmend voorhoofd. „Wanneer gaan we, Juffrouw Loc kett?" vroeg Lelgh. Lorraine zweeg even, alsof ze verwachtte dat een on zichtbare Juffrouw Lockett het woord zou nemen, maar schudde toen met kracht alle lusteloosheid af. Ze had steeds eerlijk spel gespeeld en nu ze had aanvaard wat het lot haar bood moest ze doen wat haar plicht was. „Bedoelt U... vandaag?" vroeg ze. „Meneer Lelgh sprak enkele minu ten geleden over vanmiddag", kwam meneer Cookson, op licht verwijtende toon. „Zijn auto staat bulten..." Dus hij had het heus gemeend! Een blik op hem liet er geen twijfel aan of Martin Leigh zou altijd me nen wat hij zei. Welnu, ze had ge zegd, elk ogenblik, en waarom zou op haar woord minder staat zijn te maken „Ik ben tot uw dienst", zei ze. „U weet dus mijn adres meneer Cookson en als het verandert zal ik 't U be richten. Nu zou ik graag mijn schoonzuster opbellen". Ze werd naar een andere kamer geleid, waar ze kon telefoneren met de verbaasde en nogal verdrietige Janet, die tenslotte beloofde, dat ze Lorraine haar kleren zou sturen. „Maar, lieve kind, weet je wel ze ker, dat het met die man in orde is? Je hoort soms zulke vreselijke din gen en misschien kent meneer Cook son hem niet eens goed!" „Maak je geen zorgen, Janie. Ik ben nooit zekerder van iets geweest", zei Lorraine naar waarheid. „Wel, we behoeven nergens op te wachten", vond Leigh, toen ze op 't privékantoor terugkwam. „Onderweg kunnen we lunchen en met wat geluk zijn we tegen theetijd thuis". Thuis! Het was alsof dat woord haar in 't gezicht sloeg. Nooit meer mijn flat of 't huis van John, of die kleine villa ln Scarside, die ik nim mer zal zien. Het „thuis" waar we nu heengaan, is een vreemd huis, be woond door mij onbekende mensen, die me allicht niet zouden ontvangen, als ze wisten „Meneer Cookson", riep ze, „lk zou graag nog een laatste woord met U spreken". Beide mannen keken min of meer verschrikt op. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 12