Burgemeester mr. J. de Widt nam afscheid van Avereest <lAnstt Zeeuwse Almanak gordijnstoffen VLISSINGSE RAAD ACHT DAG EN AVOND-U.T.S. NOODZAKELIJK AFSCHEID DIRECTRICE VAN LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Agenda 2 PROVINCJA-LE ZEEUWSE COURANT. ZATERDAG 15 FEBRUARI 1958 BIJ VERTREK NAAR MIDDELBURG Magistraat met veel begrip voor goede verhoudingen Bij het afscheid van mr. J. de Widt als burgemeester van Avereest kwam vrijdagmiddag duidelijk tot uiting, dat een magistraat van beteke nis de gemeente gaat verlaten. Mr. de Widt, die benoemd is tot burge meester van Middelburg, lanceerde op de valreep een „cri de coeur" aan het adres van provinciale en rijksoverheid voor de gerechtvaardigde ver langens ten aanzien van de „klimaatsverbetering" van de streek langs de Dedemsvaart. Verder bleek bij dit afscheid, dat zijn twaalfjarige ambtsperiode niet zonder vrucht is gebleven. Het stichten van een mooie woonwijk is in de loop der tijd door hem krachtig bevorderd en vele wegen werden gemoderniseerd, waardoor buurtschappen uit hun isolement werden verlost. Het onderwijs met name de scholenbouw had zijn belang stelling. In het bijzonder werd door de hele streek beklemtoond, dat lïir. J. de Widt veel begrip heeft getoond Voor de goede verhoudingen, „U sprak niet alleen, maar kon ook luisteren", al dus loco-burgemeester J. Huizinga. „Met grote voorzichtigheid streefde U er naar de overtuiging van de meerderheid der bevolking niet te grieven, evenmin om de minderheid te dwarsbomen in haar activiteiten. U hebt een scherp verstand en ook een groot overtuigend vermogen". De heer Huizinga merkte verder onder andere nog woordelijk op „U zat, als ik het zo noemen mag, niet aan de voeten van Kuyper, U volgde Pieter Jelle niet in zijn felle bewogenheid, bij Oud heeft U mogelijk een avondcursus ge volgd, maar ook bij hem was U lang niet mak in alle tuigen. Wij kunnen de gemeente Middelburg gelukwensen met een burgemees ter van dit formaat, die met zijn vrouw hier een bijzondere plaats heeft ingenomen". Secretaris J. Metselaar bracht de dank over van het gehele ambtena renkorps. Ook zijn woorden getuig den van een goede verstandhouding. Namens de raad sprak het oudste raadslid, de heer J. J. Dames; namens de burgemeesterskring Ommen de burgemeester van Hardenberg, mr. J. A. M. van Oorschot. Voorts oud gedeputeerde J. C. Wolthuis voor de waterleidingmaatschappij Overijssel, burgemeester mr. N. Wessels Boer van Zuidwolde als vriend. Namens de burgerij werden de familie De Widt zeer passende gechenken aangeboden. Tijdens de receptie kwam een stroom van ingezetenen de heer en mevrouw De Widt de hand drukken. Uit de ve le sympathiebetuigingen is gebleken, dat burgemeester mr. J. de Widt in Avereest een grote plaats heeft in genomen. Kapitein „Norlanda" seint: verzekeraars gaan betalen. De 21 bemanningsleden van het Griekse schip „Norlanda", dat al se dert 5 januari wegens een oude vorde ring van de N.V. Steenkolen Handels Vereniging in Vlisslngen aan de ket ting ligt, hebben geen advocaat meer nodig voor uitbetaling van hun gages, die zy al maandenlang niet hadden ontvangen. In Londen Is namelük de beslissing gevallen over de afwikke ling van de financiële problemen. De redery van het schip heeft het proces gewonnen en de verzekeraars van schip en lading zullen moeten over gaan tot betaling. Bij het agentschap van het schip in Vlissingen „Scaldis" verwacht men dat nu ook op korte termijn de cautie gestort zal worden, zodat het schip dan niet langer aan de ketting gehouden wordt. Het ligt in de bedoe ling, dat de „Norlanda" binnen enkele dagen naar Antwerpen zal worden ge sleept. Daar zal het schip gerepareerd worden, terwijl ook de lading cement daar gelost zal worden. Deze gunstige berichten voor de Griekse bemanningsleden werden vrijdag uit Londen doorgebeld door de eigenaar en kapitein van het schip, de 74-jarige Griek Nomalis Mochakis. Officieel zijn deze berichten echter nog niet bevestigd. De brand te Wissekerke. Omtrent de brand in de woning op de hofstede „Landzicht" te Wisse kerke vernemen wij nog nader, dat niet het exploderen van de gasfles hiervan de oorzaak is. De brand ont stond, nadat de bewoner een nieuwe fles had aangesloten en daarop het gasstel wilde aansteken. Mogelijk zat er een scheur in- de slang of is de aansluiting niet helemaal in orde ge weest. Gemeente Schoondijke in conflict met internist. Over betaling rekeningen besmettelijk zieke patiënten. De raad van Schoondijke heeft, na een uitvoerige uiteenzetting van bur gemeester F. A. van Rosevelt, op voorstel van B. en W. besloten, een rechtsgeding te voeren tot verweer tegen een door de internist N. J. Schulte te Oostburg ingestelde rechtsvordering. De internist heeft namelijk de ge meente Schoondijke diverse rekenin gen aangeboden voor de behandeling van besmettelijk zieke patiënten, die in de besmettelijke ziektenbarak van het St. Antonius Ziekenhuis te Oostburg waren opgenomen. Aange zien deze behandeling niet was opge dragen, meent de gemeente hiervoor ook niet te moeten betalen. Het gaat hier om een bedrag van ruim 500. Uienhandel blijft zeer lusteloos Nog steeds zijn er op de uienvëi- lingen op de Zeeuwse en Zuidhol land eilanden tamelijk ruime aan voeren van uien. De voorraden zijn echter aan het minderen. Niet alleen wordt er door de telers flink ge ruimd, maar ook ls het uitvalpercen tage groot. Het ligt dikwijls boven de 30 procent. De afzet verloopt erg traag. Enge land is de voornaamste afnemer. Meer dan de helft van de totale uien- export van de laatste weken gaat naar dit land. De concurrentie op de Engelse markt wordt echter steeds groter. Onze tweede belangrijkste afnemer is West-Duitsland. Italië le vert echter ook flink wat uien aan Duitsland. Verder zijn er Spaanse en Hongaarse uien op de Westduitse markt. Als gevolg van dit alles is de prijs de laatste weken teruggelopen. Zo werd deze week voor dë exportge- schikte middelkwaliteit slechts 13,50 tot even 14,per .100 kg betaald. Deze prijs is. te laag om een goede bedrijfsuitkomst van de uien- teelt mogelijk te maken. VAN 1 TOT ZIJNE MAJESTEIT ZWEEFT Zijne Majesteit Guus II, prins Carnaval van Sas van Gent, zal van middag om drie uur op originele wij ze zijn intrede doen, namelijk zwe vend! Langs een staaldraad van de walzemolen zal de prins zich, zo goed en zo kwaad als het kan, naar het dak van het gemeentehuis bewegen om daar de komst van de brandweer af te wachten, die de „hoge" gast zalbevrijden met behulp van de ma- girusladder. Op het balkon van het stadhuis zal hierna de sleutel wor den overhandigd, hetgeen betekent dat de prins het drie dagen lang in Sas van Gent voor het zeggen zal hebben. *n Boerenni aal tijd zal dit of ficiële gedeelte afsluiten. Een vijf tigtal groepen heeft zich inmiddels reeds opgegeven voor de optocht, die zondag de straten van Sas'van Gent zal vullen. Daarbij is werkelijk spra ke van „vullen", want de praalwa gen van prins Guust n zal zestien meter lang zijn. GOUD VONDSTEN Van tijd tot tijd worden in Zee land -bij graafwerkzaamheden oud heidkundige vondsten gedaan en reeds menigmaal zijn er fundamen ten van bouwwerken uit vroeger eeuwen blootgelegd. Zo ontdekte men dezer dagen nabij Baarland de resten van een Middeleeuws slot, ge- na am t ,JHellenburg" en ge kunt U dan voorstellen, welk een trots en machtig bolwerk dat slot eens is ge weest. Hoe bouwers en eigenaren, ho rigen, burgers, boeren en buitenlui vol bewondering hebben opgekeken naar de forse muren en kloeke to rens en hoe ze vol ontzag gespro ken hebben over de duurzaamheid van zulk een schepping. „Lang heeft de. glorie niet geduurd, want kort na IfiOO werd er reeds over de ruïne >tHellenburg" gesproken", schreef onze verslaggever. In f958. Vréémde wereld. Die van f600 wis ten reeds, dat het met ,flellenburg" gedaan was, vele honderden jaren heeft vervolgens vrijwel niemand iets van liet vroegere bestaan van een Jfellenburg'' af geweten en in negentienhonderd acht en vijftig in het jaar van ruimtevaart en ra- ketgeraas wordt het herontdekt. Als die knapen hit de Middel- eeuwen dat eens hadden kunnen be vroeden. Dan zouden ze ongetwijfeld voor een gedenksteen in de gevel ge zorgd hebben. Met een opdracht aan de eerlijke vinders.... Het was deze weck vijftig jaar geleden, dat het echtpaar Korne- lis-Bruggeman in Biervliet in het huwelijk trad. Beide echtelieden genieten nog een uitstekende ge zondheid, niettegenstaande hun hoge leeftijd. De heer Kornelis is 82 jaar, zijn vrouw is 'n jaar jon ger. Nog lang hopen zij in Bier vliet na een werkzaam leven van hun oude dag te genieten. Me vrouw.Kornelis werd in Schoondij ke geboren, maar ze voelt zich in Biervliet uitstekend thuis. De heer Kornelis is geboren en geto gen in Biervliet. EN DIAMANT. Zestig jaar is het geleden dat het echtpaar I. vanfiden Boogaard-Bruij- zeel in Sint Annaland in het huwe lijksbootje stapte. Mevrouw Van den Boogaard is een van de weinige in woonsters van Sint Annaland, die nog de Thoolse muts draagt. Evenals haar echtgenoot mag zij zich in een uitstekende gezondheid verheugen. Ongetwijfeld zullen beiden veel ple zier beleven van de feestdag op dins dag 18 februari, wanneer kinderen en kleinkinderen hen zullen komen gelukwensen. JEUGDIGE ARTIEST. De 11-jarige V. Hoorimin uit Axel tekent veelbelovend. Deze leerling van de Prinses Marijke- school heeft de tweede prijs ge wonnen in een landelijke teken wedstrijd, die was georganiseerd door de „Henk van Laar Stieh- ting". Onverwacht kwam het be richt thuis, dat zijn mededingen naar een prijs met een radiotoe stel was beloond. tAdvertentie Haal de lente in huis met Met giumicbewijs Modern van kleuren, fleurig van aanzien bestand tegeh-zon en was Vraag uw woninginrichter naar ARISTO GORDIJNSTOFFEN WYERS Décorstoffen »oot kleurechtheid. Verkeersongevallen op de rijksweg te Lewedorp. Op de rijksweg te Lewedorp ge beurden donderdagavond twee ver keersongevallen. Het eerste ge schiedde om kwart over vijf. De bromfietser L. de V. uit Wolfaarts- dijk, die uit de richting Middelburg kwam, werd bij het linksafslaan ter hoogte van café „De Tol" door een vrachtauto, bestuurd door N. L van B. uit Goes, gegrepen. De V. moest zwaar gewond na&r het gasthuis te Middelburg worden vervoerd, waar men 'n scnedelbasisfractuur consta teerde. De bromfiets werd zwaar be schadigd. De vrachtauto liep lichte schade op. Ongeveer een uur later reed een vrachtauto, die op dezelfde plaats een bus van de Stoomtram Walcheren wilde passeren tegen een boom. De geladen vrachtauto was met met een der wielen in de berm terechtgekomen en daarin wegge zakt. De auto die zwaar werd be schadigd, was van de firma S. K. uit Groningen. De chauffeur liep geen letsel op. Provinciale commissie hervormde kerk De provinciale kerkvergadering van de Hervormde. Kerk in Zeeland heeft een commissie benoemd, die een onderzoek zal instellen naar het vraagstuk „zondag en recreatie". Tot leden van deze commissie zijn be noemd, dr. H. van der Linde en ds. I. J. van Houte te Middelburg, ds. S. P. de Roos te 's Heer Hendriks kinderen en ds. F. van Dieren te St.- Philipsland. SNEL BESLUIT: Ook streven naar volledige u.t.s. Ook do gemeenteraad van Missin gen heeft de wens uitgesproken in deze gemeente zo spoedig mogelijk te beginnen met een uitgebreide tech nische school met „part-time-onder- wljs". In de vergadering van vrijdag avond sprak de raad als zijn oordeel uit, dat de oprichting en instandhou ding van een dergelijke school in Vlissingen noodzakelijk wordt ge acht. Hiermee heeft het gemeentebe stuur zich dus achter bet bestuur van de vereniging „De Ruyterschool" ge schaard, dat reeds per 1 september a-s. met dit onderwijs wil beginnen. Dit besluit was snel genomen, want de korte agenda werd binnen een half uur afgewerkt. Daarna ging de raad nog in besloten zitting. De heren F. G. Smit (p.v.d.a.) en ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) dankten het bestuur van de vereniging „De Ruyterschool", B. en W. en ook de werkgevers, die tezamen dit plan mo gelijk hadden gemaakt. Het a.r.- raadslid wees hierbij op de noodzake lijkheid dit „part-time-onderwijs" zo spoedig mogelijk uit te breiden tot „full-time-onderwijs", een volledige u.t.s. dus. De heer Krietemeijer acht te dit noodzakeijk, gezien de grote industriële plannen van Vlissingen. Wethouder W. Poppe wees er ech ter op, dat het hier in feite om twee aparte onderwijsinstellingen gaat. Want in wezen is het „part-time-on derwijs" een avondschool. Aanvan kelijk was het namelijk zo, dat de leerlingen overdag werkten en vijf jaar lang vier avonden per week les kregen. „Dit onderwijs ging vrijwel overal ten gronde; alleen in Rotter dam en Eindhoven slaagde het", aldus wethouder Poppe. Daarom is men overgestapt naar het zgn. „part-timc- onderwijs". Nu behoeven de leerlin gen de 12 wekelijkse lesuren niet uit sluitend 's avonds af te werken, maar krijgen met behoud van loon één dag per week vrij, waardoor al acht les uren gegeven kunnen worden. De res terende 4 lesuren worden 's avonds gegeven. Bovendien was het bestuur van de „De Ruyterschool" pessimis tisch gestemd over een spoedige toewijzing van een volledige u.t.s. aan Vlissingen of Walcheren. Wel is er weer een aanvraag in zee om voor het volgend jaar een volledi ge u.t.s. voor Vissingen op de be groting te zetten, aldus de heer Poppe. Een voorstel om een geldlening van 399.000 met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten tegen een rente van 6 per jaar met een /looptijd van 25 jaar aan te gaan, werd aange nomen. In antwoord op een vraag vun de heer D. Romijr (p.v.d.a.) deelde wethouder Poppe mee, dat voor zo ver deze lening bestemd ls voor wo ningwetwoningen, de regering de ren telast boven 4 op zich neemt. Ook een voorstel om een geldlening met genoemde bank aan te gaan van 200.000, eveneens met een looptijd van 25 jaar en een rentevoet van 6 werd aangenomen. Goedkope school Bij de rondvraag ging de heer Pop pe nog even in op een eerder ge maakte opmerking van één der raads leden, die als zijn mening had uitge sproken, dat de lagere technische school in Vlissingen zo duur wordt. Wethouder Poppe wees er nu op, dat de nieuwe lagere technische school in St. Maartensdijk 1.750.000 heeft gekost. Deze school is berekend op een bezetting van 120 leerlingen. Per leerling is dus 15.000 geïnves teerd. In Vlissingen 500 leerlingen is slechts een bedrag van 4000 per leerling geïnvesteerd. De heer Krietemeijer wees er op, dat bij een dergelijke vergelijking ook de ver houding van beschikbare kubieke me ters per leerling een rol moet spe len. In antwoord hierop stelde de heer Poppe vast, dat de Vlissingse school precies volgens de bouwvoorschriften zal worden gebouwd. Deze school is echter veel goedkoper, omdat hier met hout gebouwd wordt. Kunstschilder G. A M. Jacobs in Vlissingen overleden. In Missingen Is vrijdag op 92-Ja- rige leeftijd overleden de bekende kunstschilder Gerard A. M. Jacobs. Met hem is een begenadigd en talent vol kunstenaar heengegaan. De heer Jacobs, die in 1914 be hoorde tot de Belgische vluchtelingen, die naar ons land kwamen, vestigde zich in dat jaar in Vlissingen. Sinds dien is hij deze stad trouw gebleven, Reeds bij zijn komst naar Nederland was hij een zeer gezien schilder. Ook in Nederland verwierf de heer Jacobs zich een uitstekende reputa tie als beeldend kunstenaar en in Zeeland verzette hij veel werk om het peil van de beeldende kunst te verhogen. Zo werd in 1920 mede op zijn initiatief de kunstkring „Het Zuiden" opgericht. De kunstschilder Jacobs exposeer de ook veel in het buitenland en voor zijn. werken bestond goede belangstel ling. Meermalen werd een doek van Jacobs aangekocht, ook door buiten landers. Hij was een serieus, hard werkende kunstenaar,., die velen met zijn talent gediend heeft. Voor me nigeen is Gerard Jacobs ook een ge waardeerd leermeester geweest. Bij de viering van zijn 90e verjaar dag, in oktober 1955, werd in „Bri tannia" te Vlissingen nog een expo- itie van zijn werken gehouden. Daar bij bleek nog weer eens, dat het voor al de schilderijen van de zee zijn ge weest, waardoor Jacobs zich zeer on derscheidde. Gedurende zijn verblijf in Vlissingen onderging zijn werk een overgang van romantisch-realistische doeken naar het forser gepenseelde spel van licht en kleur, dat hem in zijn latere Jaren zozeer aantrok. #De kunstenaar Jacobs was onder scheiden met de benoeming tot ridder in de Belgische Leopoldorde. Het stoffelijk overschot van de heer Jacobs zal woensdag a.s. ter aarde worden besteld. (Advertentie) MIDDELBARE AKTEN Frans. Duits. Engels an Nad. M.O. A De kortste en voordeligst* opleiding: RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) BIJEENKOMST IN 's-HEER ARENDSKERKE: Waardering voor werk mej. A. van de Wetering. ben vrijdagmiddag in het Ve gin ga gebouw op hartelijke \vljz< Het bestuur en de leerlingen van de christelijke landbouwhuishoud- school te 's-Heer-Arendskerke heb- het Vereni- ijze af- heid genomen van de directrice, mej. A. van de Wetering, die ruim anderhalf jaar met de leiding van de school was belast. De scheidende werd in waarderende bewoordingen toegesproken, terwijl zij voorts ver schillende fraaie cadeaus in ontvangst mocht nemen. In zijn openingswoord kon het hoofd van de christelijke lagere land bouwschool te 's Hecr-Arcndskerke, de heer H. W. Ellcnkamp, oa. wel kom heten de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. dc Put ter te Axel, burgemeester D. M. Ver met. de gemeente-secretaris, de heer G. M. do Schipper, de directrices van de chr. landbouwhuishoudscholen te Bruinissc en Middelburg en van de r.-k. landbouwhulshoudschool te Ove- zande. Burgemeester D. M. Vermet van 's Heer-Arendskcrke dankte de scheidende directrice voor de voor treffelijke samenwerking met het ge meentebestuur. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een passend ca deau. Ook de voorzitter van de Zeeuwse C.B.TJB., de heer C. de Put ter gewaagde van zijn tevredenheid over het werk van mej. v. d. Wete ring. Hij wenste voorts mej. v. d. We tering, die binnenkort in het huwelijk zal treden, nog veel geluk toe. Na méns de collega's sprak mej. A. M. Boudeling, directrice van de christe lijke landbouwhuishoudschool te Mid delburg, haar erkentelijkheid uit voor het prettige contact, terwijl een oud- leerlinge de scheidende directrice dankte voor haar goede lessen. Na mens de leerlingen werd een kapstok aangeboden. De heer "Ellenkamp voerde vervol gens namens het bestuur van de school het woord en dankte de schei dende voor hetgeen onder haar lei ding tot stand is gekomen. Als ge schenk bood hij haar een elektrisch kacheltje aan. Na de pauze voerde de leerlingen, die tevoren reeds enkele liedoren had den gezongen op alleraardigste wijze diverse taferelen uit het schoolleven van de directrlee op. Tenslotte werd de verloofde van mej. van de Wete ring door de diverse leerkrachten „aan de tand gevoeld", want zo ge makkelijk liet men de directrice niet vertrekken! Di haar dankwoord richt te mej. Van de Wetering zich tot de Verschillende sprekers, waarbij zij er op wees, dat ze sechts haar plicht had gedaan. Ook haar verloofde, de heer A. de Feijter, sprak een dank woord. KUNST. Concert Hulster gemengd koor. HET is met veel genoegen, dat wij op deze plaats melding maken van een eerste optreden gister avond in de Bioscoop te Hulst van het r.-k. Hulsters Gemengd Koor onder leiding van Jo Ivens. In meer dan één opzicht namelijk was deze groep een complete ver rassing! In de eerste plaats de wijze, waarop zij tot stand kwam. Er be stond in Hulst een vrij groot dames ensemble en daarnaast was er liet kerkkoor van de Willibrordus-basi- liek, welke beide groepen onder lei- dng stonden van dezelfde dirigent. Welnu, deze jonge musicus stelde enige tijd geleden voor om ook eens te proberen samen te zingen, de le den accepteerden het voorstel en zonder enige moeite was er een nieuw koor opgericht! Voorts bleek deze vereniging gis teravond een verrassing, doordat zij bewees in staat te zijn een voor treffelijk programma op een voor treffelijke manier uit te voeren. Om de kwaliteit van dit programma even aan te geven is het voldoende enke le componisten te noemen, van wie gisteravond werken werden uitge voerd. Hier zijn ze: Caplet, Poulenc, Ibert, Palestrina, De Nobel, Janne- quln, Flor Peeters, Lassus, Pretori- us, Haydn, Berlioz, Van Hemel Jawel, muziek van déze heren werd fisteravond in Hulst gezongen!! En oe! Met deze exclamatie zijn we dan aan het belangrijkste van deze be spreking gekomen: de wijze waar op het programma werd uitgevoerd. Blijkbaar als een soort „hommage" aan het verleden traden dames- en herenafdeling van het koor eerst ge scheiden op. Daarbij kwam vast te staan, dat het eigenlijk niet helemaal gemotiveerd was om hier te spreken van een „dameskoor" de leden zijn aan de jeugdige kant, hetgeen van invloed is op de stemmen. Daar om is het beter met enige reserve het woord „meisjeskoor" te gebrui- kèn. Maar dan een goed meisjes koor! Want de manier, waarop deze groep composities van Caplet, Pou lenc en Ibert uitvoerde, was de moei te waard. Gedisciplineerd, een grote trefzekerheid en daarmee verband houdend een behoorlijke zuiverheid, hadden de kenmerken van deze zang! Het mannenkoor aan tenoren was géén gebrek! zong vervol gens muziek van Palestrina en Mi chael Haydn. Merkwaardig: ondanks de drukke kerkelijke praktijk was het werk van de heren van iets minder gehalte dan van de dames. De zuiverheid kwam wat meer in het gedrang en ook de doorzichtig heid in Palestrina liet te wensen over, hoewel toch het geheel er nog zijn mocht. Misschien was juist die kerkelijke praktijk veelal zang met orgelbegeleiding er de oor zaak van, dat de a capella-zang de heren aanpassingsmoeilijkheden ver oorzaakte. Die moeilijkheden waren echter volkomen verdwenen bij het optre den van het koor als geheel. Voor treffelijk zoals bijvoorbeeld Janne- quin's „Au ioli jeu" werd gezongen en Flor Peeters „Dis al." Ivens diri geerde zijn mensen met sobere ge baren hij is een geboren koordi rigent doch was anderzijds ken nelijk bevreesd voor een teveel aan expressie. Hij moge gerust zijn: aan dat „teveel" is hij nog lang niet toe. Vandaar, dat sommige werkjes eer der een te weinig aan „dramatiek" hadden. Een bewerking van De No bel „Zeg kwezelken" hoe goed het overigens ook gezongen werd klonk daardoor te ingetogen. Trou wens, het „Ave Verum" van Mozart' bewees wel nadrukkelijk, dat Ivens er bang voor is, zich aan té zware accenten te bezondigen. Dat is mis schien in hem te prijzen, want meestal» hebben dirigenten last van tegenovergestelde gevoelens... Overi gens had dit „Ave Verum" rustig geschrapt kunnen worden van dit programma met a capelia-werken deze muziek immers kan niet zon der begeleiding worden gezongen. Aan dit concert waarvoor een buitengewoon grote belangstelling bestond werd nog medegewerkt door het „Zeeuws Trio" (Ivens, pia no; Cees van den Bergh, hobo; Henk de Wit, fagot) dat een trio van Za- chow en een Divertimento van Mo zart uitvoerde. Vooral het eerste werd bijzonder muzikaal vertolkt. De conclusie tenslotte van deze avond? Men mag de Hulster ge meenschap gelukwensen met dit nieuwe koor. dat uitnemend is ge start. Er ziin daar thans wat de koormuziek betreft vele perspectie ven! Het zal goed zijn deze nieuwe vereniging op te nemen bij de kring van eerste klas Zeeuwse koren! de K. VANDAAG. Middelburg Electro: ,,Het vuur van de haat", 7 en 9.15 uur, 14 j. Schouw burg: „Schaduwen over de sneeuw". 8 uur, 14 j. SchutteishoX: Vara-afde- llng, 8 uur. Het Nederlands Koffie huis: Receptie Achilles, 3—5 uur. Vlissingen Alhambra: „Op naar Holly wood", 7 en 9 uur, a.l. Luxor: „De vierling van de V.V V.", 7 en 9 uur, 14 J. Goes Grand: „Do nachten van Cnbl- rla", 7 en 0 uur, IB j, Slot Oatende: ReUnle Militaire Bond van Oorlogs slachtoffers, 10 uur. Prins van Oran je: Streekcongres van de Partij van de Arbeid, 10 uur. Middriburg Electro: Als zaterdag, J.ao. 7 en 9.15 uur. Schouwburg: Als zater dag, 2.30 en 8 uur. Vlissingen Alhambra: Als zaterdag, 3. 7 cn 9 uur. Luxor: Als zaterdag, 3. 7 cn 9 uur. Goes Grand: Als zaterdag, 7 en I uur, „De razende Roland", 3 uur, li J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2