GOES ALS SCHOLENCENTRUM HEEFT VELE EXTRA-UITGAVEN WALCHEREN Gillette GOEDE JUBILEUM-UITVOERING VAN „0RANJE-NASSAU" VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 PROVINCIALB ZEEUWSE COURANT. (Slot van pag. 2) wordt bijgedragen. Stond de school buiten Goes, dan zou het schoolbezoek voor 13 leerlingen slechts een uitgaaf voor de gemeente Goes vergen van 7375. Zo is het ook met het tekort van het ziekenhuis, geraamd op rond 26.000, dat mede wordt veroorzaakt door de patiënten van buiten Goes, ongeveer drievierde gedeelte van het totaal aantal. B. en W. van Goes ge ven deze voorbeelden om aan te tonen, dat deze gemeente haar uitgaven dus in belangrijke mate beïnvloed ziet door een groter conglomeraat dan al leen van Goes zelf. ONVERVULDE WENSEN. Van het bij de begroting 1957 over- felegde vijfjarenplan waarop slechts e minimale verlangens voorkwamen, is zeer weinig uitgevoerd kunnen wor den. Vanzelfsprekend heeft de beste- dinsbeperking een belangrijk woord meegesproken, doch het is wel zeer te betreuren aldus B. en W. dat nog steeds geen aandacht kan worden besteed aan bijv. het zwembad, de sportvelden, de weg door Goes-noord, het saneringsplan, de riolering, de ri- oolzuïvering, de aula op de begraaf- Elaats, de bouw van een nieuw slacht- uis, de restauratie van stadhuis en Schuttershof, een vuilverwerkingsin stallatie enz. In de nota wordt ten aanzien van de woningbouw opgemerkt dat voor de bouw van 60 woningwetwoningen een lening van 750.000 kon worden ge sloten. Op grond van budgetaire om standigheden bij het rijk is het niet mogelqk gebleken een rijksbijdrage in deze woningen te verwerven. Dit be tekent. dat trots de gewekte verwach tingen'een gemeente welke zelfstan dig over financieringsmiddelen kon beschikken, ernstig in haar woning bouw werd geschaad. B. en W. geven overigens aan de raad de verzekering, dat zij zullen blijven streven deze gel den toch voor woningbouw te gebrui ken. Door de nieuwbouw tn de bouwplan nen begint langzamerhand de capaci teit van de rioolwaterzuiveringsinstal latie onvoldoende te worden. In ver band daarmee is nu bij begrotingswij ziging 25.000 geraamd voor de voor bereiding van het maken van nieuwe plannen en het inwinnen van deskun dige adviezen. HAVENUITBREIDING. Ook maakt de verdergaande ont wikkeling het dringend nodig de havenwerken te verbeteren en uit te breiden. Een plan hiervoor is in opzet nagenoeg gereed en zal te zijner tyd aan de raad worden voor gelegd. B. en W. stellen voor in 1958 een aanvang te maken met de eerste fase van de werkzaamheden, n.l. het- baggeren van de bestaande haven en het kanaal, het omleggen van de Oude Singel tot de grens- dijk van het havenplan, het graven van twee insteekhavens met aan brengen van bijbehorende oever- verdediging, het ophogen van het te exploiteren terrein en het ma ken van wegaansluitingen, riool aansluitingen e.d. en de aansluiting Bergweg, Oosthavendijk. De voor de gemeente blijvende kosten wor den globaal begroot op 400.000, voor welk bedrag een krediet op een wijziging der begroting is uit getrokken. Financieringsmiddelen zijn aange trokken voor de bouw van de school voor de ulo van de gereformeerde ge meente 175.000), terwijl ook by be grotingswijziging een krediet van 450.000 Is geraamd voor een ll-klas- sige r.-k. lagere school, waarvoor.ver wacht wordt, dat in de loop van dit jaar de nodige vergunningen worden ontvangen. In de toelichting op de begroting van het Gasthuis deelt het Gasthuis- bestuur nog mede, dat de vooruitzich ten voor het dienstjaar 1958 niet gun stig zijn. Door de opening van het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee is het aantal opgenomen patiënten uit Schouwen en Dulveland sterk terug gelopen. Aangenomen wordt, dat het aantal ligdagen in 1958 40.570 zal be dragen of 1430 minder dan geraamd over 1957. Deze slechtere bezetting van de bedden heeft tevens haar nade lige invloed op de resultaten van de operatiekamer, de röntgenafdeling en het laboratorium. Kansen voor „Aydin" stijgen Reeds 500 ton lading gelost. De bergers van het bjj Bath omhoog gezette Turkse vrachtschip „Aydin" z(jn vrij optimistisch gestemd. Hoewel het gevaar niet is geweken, achten zij het toch mogelijk, dat. het schip bin nen enkele dagen zal drijven. Wellicht zulen zaterdag of zondag de werk zaamheden aan de zwaar gehavende vrachtboot zover zyn gevorderd, dat het voorschip met behulp van de bok „Arend" kan worden gelicht. Er is gisteren hard gewerkt aan boord van de „Aydin". Een ploeg van 40 lossers heeft 500 ton van de lading spoorrails en vaten olie op een lichter overgeslagen. Geen gemakkelijk kar wei, dat gedurende verschillende uren van de dag en de nacht uitgevoerd moest worden met behulp van duikers. Het voorschip van de „Aydin" komt namelijk bij vloed nog onder water te staan, doch de werkaamheden mogen geen ogenblik stilliggen. De voorpiek van het schip is reeds van zijn lading ontdaan en vandaag zal wellicht ruim I leeg komen. Hierna zal het water uit dit ruim worden gepompt, waarop het provisorisch zal worden gedicht. De volgende fase van het bergings werk is lucht persen tussen de dubbe le bodem van het schip. Wanneer al deze werkzaamheden zijn verricht, wordt de bok „Arend" die vandaag zal arriveren ingeschakeld. Tijdens een bespreking met de bergers, welke gistermiddag aan boord van een der schepen werd gehouden, heeft de Union officieel het contract voor de berging afge sloten. Van der Tak zal daarbij blijven assisteren. De Rijkswater staat heeft bedongen, dat de lading in Hansweert moet worden opge slagen onder toezicht van de doua ne. Rijkswaterstaat heeft de „Aydin" niet onder de Wrakken- wet gesteld. RAAD SEROOSKERKE Geld geleend voor een zuiveringsinstallatie. Woensdagavond kwam de raad van Serooskorke onder voorzitter- schap van de loco-burgemeester, df heer A. Goedbloed in spoedeisende vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het rioleringsplan bestekklaar is, terwijl de akte van aankoop van grond voor de bouw van de zuiveringsinstallatie get) seerd is. Met de gemeente Sint L rens zal een overeenkomst voor een geldlening aangegaan worden. Dit betreft ccn lening tot een be drag van 120.000. zijnde een ge deelte van een bedrag, waarvoor overeenkomstig het bepaalde in de prospectus van de rentespaarbrief- iening 1957, door kopers van rente- spaarbrieven ten gunste van de ge meente Sint Laurens voorkeur is uit gesproken. De opbrengst van deze lening zal worden gebruikt voor de financiering van de aanleg van een riolering en de bouw van een zuive ringsinstallatie te Serooskerke. Tevens werd in principe besloten een gedeelte watergang van de pol der Walcheren aan te kopen ten behoeve van de zuiveringsinstallatie. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de heer A. Wattcl om een straatlantaarn te plaatsen aan de Van Vollenhovewcg, zodat deze weg verstoken blijft van goede verlich ting. Uitvoering E.M.M. Het fanfarekorps „Eendracht maakt Macht" te Serooskerke, directeur de heer A. Joosse, gaf in het verenigings gebouw te Sinl-Laurens zijn jaarlijk se uitvoering. De voorzitter, de heer F. de Steur, verwelkomde de burge meester, de heer W. Baas, de beide wethouders, en herinnerde aan het feit, dat de vereniging dit najaar het 60-jarig bestaan hoopt te vieren. Van de met clan ten gehore ge brachte nummers noemen we in net bijzonder „Indian Summer". Ter af wisseling trad een jeugdkorps op. De burgemeester dankte voor het gebo- dene en de medewerking, die het korps ook in deze gemeente verleent bij bijzondere gelegenheden. Na het muzikale gedeelte werd een spel van de zee „Orkaan breekt los" in drie bedrijven opgevoerd, dat eveneens de vólle aandacht der aan wezigen had. VROUWENPOLDER Aanbesteding woning en schuur De uitslag van de openbare aan besteding van een te bouwen woning met schuur (architect Coöp. Bouw bureau van de Landbouw in Zeeland te Middelburg) in de gemeente Vrou wenpolder voor de heer J. W. Harpe te Vrouwenpolder, luidt: 1. A. Blan- kenburgh, Nicuwdorp, ƒ36.492; 2. J. Adriaanse, St.-Laurcns. ƒ36647; 3. J. Jobse, Veere, ƒ37.800; 4. N. T. L. van Doorn, St.-Laurcns, ƒ37.984; 5. P. J. de Buck, Middelburg, ƒ37.997; 6. Fa. De Rijke en Van Belzen, Mid delburg, ƒ38.290; 7. A. J. Jakobsen, Meliskerke, ƒ38.617; 8. D. Franse, Middelburg, ƒ38.765; 9. Fa. A. J. Stoppels Zn., Middelburg, 38.880; 10. Fa. P. de Kam Zoon, Oostka- pelle, ƒ39.165; 11. J. Walraven, St- Laurens, ƒ40.000; 12. Fa. P. do Vis ser Zoon, Vrouwenpolder 40.200; 13. Fa. Van Doorn Zoon, Seroos kerke, ƒ40.479; 14. Fa. A Poelman, Rittliem, ƒ40.666; 15. II. Zwier. Rc- trancliement, 41.509; 16. J. Jobse, Oostkapelle, 41.539. MIDDELBURG P. v. d. A.-groslijst raadsverkiezingen. In de donderdagavond gehouden vergadering van de afd. Middelburg van de P.v.d.A. is de groslijst voor de a.s. raadsverkiezingen vastgesteld. Deze lijst welke nog aan een schrif telijk referendum onder de leden wordt onderworpen, bevat de volgen de namen: 1. A. J. Berenpas, 2. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, 3. mevrouw A. J*. P. C. de Vliegerde Vlieger, 4. T- J- Westerhout, 5. M. A. L. Hu- bregtse, 6. D. Rijkse jr., 7. P. H. Geers, 8. L. J. Breel, 9. mevrouw M. van LooVan Loo, 10. W. B. Lagen dijk, 11. mevrouw S, van Duijne Mensen, 12. W. Don, 13. J. Jonker, 14. P. H. Wigard, 15. J. D. de Visser, 16. J. J. de Reij, 17. A. Hamelink, 18. H. Gillissen. Bindingsavond V.P.R.O. In de Middelburgse Schouwburg trad donderdagavond op voor de V. P. R. O. het ensemble Benny Vreden met een muzikale komedie „Hotel Mens." Dit luchtige en plezierige programma werd door Benny Vre den en zijn kleine groep met veel elan over het voetlicht gebracht, zo dat het succes bij de talrijke toe schouwers bijzonder groot was. Kit ty Knappert bleek ook nu weer een vezlzijdige artieste. Ellen Craamer was als zangeres niet onverdienste lijk, Piet Ekel trad helaas weinig op in dit programma, maar deze geringe kwantiteit was omgekeerd evenredig aan de kwaliteit. Tenslotte kon men grote waarde ring hebben voor Benny Vreden, die het leeuwenaandeel in dit program ma voor zijn rekening nam en daar bij ook nu weer een gedistingeerde verschijning was. Een geslaagde avond derhalve, waarvoor het kwartet een langdurig en dankbaar applaus in ontvangst mocht nemen. Deze dinsdagavond was geopend door mevrouw Michiclsen, ds. I. J. van Houte sprak een „hartig" woord over de Omroepwet en de benodig de „vijf procent" en de heer B. P. Carrière zorgde tenslotte aan het eind voor het dankwoord, de bloe men èn de verdiende taart voor het gezelschap. Rode Kruis-colonne vegaderde De colonne-vereniging afdeling heren van het Rode Kruis te Middelburg hield haar twintigste algemene jaar vergadering in het Rode Kruis- gebouw. De voorzitter, de heer S. Paauwe, sprak een welkomstwoord tot het afdelingsbestuur, mr. Vermaas, de commandanten dr. Simons en dokter Reijerse en de ere-leden. Tijdens deze vergadering werden ver schillende vraagstukken aangesneden Een samengaan met de B.B., ge schoeid op de Rode Kruis-beginseTen wordt nuttig en mogelijk geacht. De afscheidnemende leden Grool en Dob- belaere werden met hun dames ge huldigd. De heren kregen een roker tje en de dames een bloemstuk. Tijdens de pauze bestond er gelegen heid om vragen te stellen over orga nisatie, kleding enz. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. De vragen werden beantwoord door de secreta ris, de heer Visser. Na de pauze wer den de jaarverslagen gelezen. In het bestuur kwam een wijziging door het vertrek van de heer J. van de Linde naar elders. In zijn plaats werd nu gekozen de heer P. J. Steynen. Lezing voor „Barbus Conchonius" In één der zalen van restaurant „Wöhler" kon voorzitter M. Minder- houd tijdens een bijeenkomst van „Barbus Conchonius" slechts een matig opgekomen auditorium ver welkomen, Hij wees erop, dat het buitengewoon jammer is, dat zelfs voor „top-avonden", zoals deze er be slist een was, niet meer belangstel ling bestaat. Hierna gaf hij het woord aan de heer J. P. Zoutcwelle, die in een kor te inleiding belichtte, dat Nederland wel armer wordt aan natuurschoon, maar beslist nog niet arm is hieraan Zelfs in een zeer kleine stadstuin is heel veel te beleven. ;et een prachtige door hemzelf opgenomen kleurenfilm, die de toe passelijke naam „Kijk eens om je heen" droeg, illustreerde de heer Zoutewelle zijn causerie. Prachtige opnamen van vogels, zoogdieren, bloemen en planten en insecten, benevens prachtige natuur opnamen passeerden de revue. Na de pauze vertoonde spreker een kleu renfilm, waarin vele tropische aqua rium-visjes uit Zuid-Amerika, Afri ka, Züid-Oost-Azië en Australië, maar ook prachtige zee-anemonen uit de Noordzee en Middellandse Zee en koraalvisjes uit de tropische zeeën behandeld werden. Tot slot dankte de voorzitter de heer Zoutewelle, namens de aanwezi gen, voor het uitstekende program ma dat deze avond werd geboden. Voorts wekte hij allen op, bij de an dere leden propaganda te maken voor het verenigingswerk, opdat in het vervolg weer een grotere toeloop naar de verenigingsavonden moge lijk wordt. O.- EN W.-SOUBURG Echtpaar Van Dalen 50 jaar getrouwd. Woensdag werd de foyer van con certzaal „De Zwaan" te Souburg op gevrolijkt door talrijke bloemstukken en fruitmanden. De exploitanten van dit gebouw, het echtpaar C. L. van DalenHage vierden namelijk op deze dag hun 50-jarig huwelijksfeest. Na een zeer drukke receptie, volgde in de avonduren een serenade van de Souburgse muziekvereniging „Vlijt en Volharding" in de foyer, waarbij de krasse oudjes lustig een dansje maakten. De heer Van Dalen was voorheen eigenaar van het Oranje hotel te Stavenisse, dat thans is om gebouwd tot gemeentehuis. Uitvoering „Astrow" gymnastiekvereniging „Astrow' Souburg zal a.s. zaterdagavond haar jaarlijkse ledenuitvoering ge ven in „De Zwaan". Woensdagavond geven de adspiranten hun lijkse uitvoering. VLISSINGEN Rode Kruis-bazaar in de St.-Annaschool. Met een windbuksschot opende burgemeester mr. B. Kolff donder dagavond de door de afdeling Vlis- singen van het Nederlandse Rode Kruis georganiseerde bazaar in de St. An naschool aan het Bellamy- park. De burgemeester legde in het schieten een grote vaardigheid aan de dag, want reeds dit eerste „offi ciële" schot trof midden in de roos. De vaardigheid werd echter niet tijdens bazaars van het lissingse Rode Kruis, want zoals mr. Kolff opmerkte, deze organisatie hóórt niet tot de verenigingen, die ieder jaar een bazaar organiseren. „Het gaat trouwens niet alleen om de bazaar", zo vervolgde de burge meester zijn openingstoespraak, „maar zo nu en dan heeft het Rode Kruis het nodig, dat eens over de vereniging wordt gesproken. De heer Kolff sprak de hoop uit, dat de ba zaar een succes zal worden, zodat men ook dit jaar weer in staat zal zijn de invaliden uit Vlissingen een boottocht aan te bieden. Want voor namelijk voor dat doel heeft de af deling het geld nodig. „Op het ogen blik is de kas leeg", verklaarde de heer A. Veijgen, voorzitter van de afdeling in zijn welkomstwoord, waarna hij het r.-k. kerkbestuur dankte voor het beschikbaar stellen van het gebouw, waarin tot voor kort ouden van dagen waren gehuis vest. Tenslotte vestigde de heer Veij gen de aandacht op het feit, dat de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis heel graag de gelederen met flinke jonge vrouwen en mannen, die bereid zijn één enkele avond in de week ernstig te oefenen, zou wil len versterken. Vanavond en morgenavond (zater dag) is de bazaar, waaraan verschil lende attracties zijn verbonden, zo als een schiettent, een rad van avon tuur en een verloting, nog open voor het publiek. Op dezelfde verdieping is een koffiekamer ingericht. „L.O." bloeit weer. Na een betrekkelijk moeilijke pe riode vooral wat oefengelegenheid en het gemis aan een opvolger voor de technische leiding betreft is de damesgymnastiekvereniging „I chaamsontwikkeling" te Vlissini thans weer een gezonde sportclub geworden. Nog altijd geeft de turn- leraar, de heer L. van der Steen, les en hij doet dit nu al langer dan vijftig jaar... Binnenkort geeft L.O. een uitvoering. Voor deze uitvoering is onder meer de medewerking ge vraagd van het dameskeurkorps van het Koninklijke Nederlandse Gym- nastiekverbond. Dit jaar zal L.O. verder deelnemen aan 't grota bonds- feest van het K.N.G.V. in Arnhem en zo mogelijk aan het Belgisch bonds- feèst in Gent, dat ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling zal worden gehouden. Vlissings Schouwspel voor gerepatrieerden. Woensdagavond heeft het Vlissingsch Schouwspel in „Britannia" te Vlis singen nogmaals het toneelspel „Meeuwen boven Sorrento" over het voetlicht gebracht. Er werd ge speeld voor een liefdadig doel: de ba ten kwamen ten goede aan de Stich ting Hulp aan Gerepatrieerden. Bur gemeester mr. B. Kolff opende deze avond. De belangstelling was niet groot en de zaal was dan ook slechts matig bezet. Advertentie wil ik een man hebben die Weet hoe het hoort en die schoon, fit en fris is. en die er goed verzorgd uitziet, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met water, zeep* en blauwe Zo'n mart ziet er niet alleen schoon en fris uit, hij voelt zich ook schoon er. fris. Gebruik mor gen ook een Blauw Gillette mesje. Haal meteen een pakje. 5 stuks 75 ct. ..Gillette scheercrème is het beste! TWINTIGJARIG BESTAAN Uitstekende turnnummers en gracieuze dansen. Vele malen was er donderdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen een stormachtig, spontaan applaus te horen, toen daar de christelijke gymnastiekvereniging „Oranje Nas sau" een uitvoering gaf. Dat succes was verdiend, want deze turnvereni ging zette een gevarieerd, voortref felijk en door perfecte organisatie vlot afgewerkt programma op de planken. Ongetwijfeld was het een van de beste uitvoeringen uit de ge schiedenis van „Oranje Nassau" en dat had zijn reden wel: in deze uit voering werd het 20-jarig bestaan van de vereniging gevierd. Na de pau ze werd dan ook een „jubileum-pro gramma" afgewerkt, waarin uitste kende turnoefeningen en gracieuze dansnummers elkaar afwisselden. Nadat de jeugdige plaatsvervan gend voorzitter, de heer C. Poppe, in zijn openingswoord onder meer de wethouder van onderwijs, de heer W Poppe, vertegenwoordigers van de Stichting Sportbelangen en ereleden had kunnen verwelkomen, zette de drumband van de vereniging het pro gramma in, waarbij de leden het to neel opmarcheerden. Uit de tiental len programma-onderdelen bleek wel. dat onder leiding vandc directeur, de heer P. van Limbergen, grote aan dacht aan deze uitvoering was be steed, want alle nummers werden goed en uitstekend afgewerkt uitge voerd. Wel was af en toe te zien, dat er nog veel met oude oefenstof ge werkt werd. Vaak was dit echter een noodzakelijk kwaad, omdat „Oranje Nassau" nog geen beschikking heeft over de nieuwere toestellen. De da mes werkten nog aan de lage brug, waarbij meer kracht dan souplesse en gratie getoond moet worden. Dit jaar nog zal echter een actie worden gevoerd om nieuwe toestellen te krij gen. Gestreefd zal dan worden naar een brug met ongelijke leggers voor de dames, een lange mat enz. Bij de dames was liet toestel-tur nen zeker niet het sterkste onderdeel. Van de dames kreeg men zelfs geen oefeningen op de (moderne) even- wichtsbal k te zien. In de vrije oefe ningen toonden zij zich echter vaak subliem en ook een knotsoefening werd in perfecte harmonie uitge voerd. De heren turnden zonder twijfel technisch het beste aan de hoge brug. Hier was de oefenstof logisch van opzet en werd zodoende vloeiend uit gevoerd. Veel spectaculairder, maar toch van minder klasse, was het paardspringen, waarbij gewaagde salto's schering en inslag waren. Kleuters, meisjes, jongens, dames en heren huldigden na de pauze het bestuur. Daarbij werden talrijke bloe men aangeboden. Bij deze huldiging van bestuur en vereniging bood de heer Van Limbergen namens alle le den een materiaalkast aan. De heer Fritz, voorzitter van de strandver- eniging Westduin, 3chonk een me daille- en bekerkast. Verder voerde bij deze huldiging de heer Borsje uit Roosendaal, afgevaardigde van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond het woord, waarbij hij „Oranje Nassau" „onze steunpilaar in Zeeland" noem de. In een sympathieke speech dank te de heer Poppe alle sprekers. Het jubileumprogramma begon daarna met een charmante ritmische oefening van de kleuters. Verder wa ren er „Spaanse dansfantasie", „Ti- roler dans", „bloemendans" en een bijzonder geslaagd „menuet". Dit al les werd afgewisseld met gymna- stieknummers, waarbij grondgymnas- tiek standen de hoogtepunten vormden. De dames Van Noppen, Rie van Zweden, Corrie Reinberg en Mat- tie Bongcrs en de heren Henk van Noppen, Ko de Klerk, Kees Geense en Henk Hoijdens, die ook in het pro gramma voor de pauze uitblonken, kwamen hierbij tot uitstekende pres taties. Mejuffrouw Rie van Zweden (piano) en de heer Van Limbergen jr. (piano en gitaar) zorgden voor een passende muzikale omlijsting. „Meer vrouwen bij de B.B." In het kader van de propaganda- actie, die deze maand wordt gevoerd onder het motto „Meer vrouwen in de BJB." zal volgende week door de organisatie Bescherming Bevolking te Vlissingen een tweetal oefeningen worden gehouden. Op maandag 17 februari des avonds half acht zal in het Schelde- kwartier een E-H.B.O.-wedstrijd wor den gehouden, waaraan uitsluitend vrouwelijke noodwachters zullen deelnemen. De jury bestaat uit de doktoren D. N. van Gelderen, dr. H. C. A. Det- mar, A. den Dikken en A. H. van Dijk. Op donderdag 20 februari wordt in de Commandopost aan de Hogeweg een oefening gehouden voor verbin dingspersoneel telefonisten, centra listen, enz.). Belangstellenden, die het werk van de B.B. meer van na bij wensen gade te slaan, worden hiertoe tijdens deze oefeningen in de gelegenheid gesteld. - RAAD AAGTEKERKE Tarief verenigingsgebouw vastgesteld. De raad van de gemeente Aagte- kerke kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. Geuze. Met dc N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten werd een vaste geld lening aangegaan tot een bedrag van 3.000,per jaar met een looptijd van 25 jaar. Verder werd vastge steld de verordening op het gebruik van het verenigingsgebouw „Amici- tia". Deze naam werd door de voor zitter voorgesteld. Alle leden konden zich hiermede verenigen. Verder werden de tarieven van dit gebouw als volgt vastgesteld: «weekabonne menten kleine zaal met podium 70 per jaar, weekabonnementen grote zaal 80.per jaar. maandabonne menten kleine zaal met podium 35, grote zaal 40. Voor bruiloften enz. het gehele gebouw per dag 40, idem alleen de grote zaal 30. Voor uitvoeringen enz. het gehele gebouw 40. kleine zaal met podium 25, grote zaal per morgen, middag of avond 7,50, kleine zaal per morgen, middag of avond 3,50. Voor jaarfeesten waarbij geen en tree wordt geheven grote 'zaal 15; kleine zaal 10 per keer. Het week abonnement voor het oude vergader lokaal werd gebracht op 60 per jaar, voor maandabonnementen 30. De gewone vergaderingen morgen, middag of avona in dit gebouw op 3,50. Deze verordening werd zon der hoofdelijke stemming goedge keurd en vastgesteld. Een oproep zal worden geplaatst voor een schoohoudster van het nieuwe ver enigingsgebouw, eveneens zal een oproep worden gedaan voor de ver pachting van de consumptieleve ring voor het gebouw. Aan de pach ter zal een verlof A verleend wor den. Met algemene stemmen werd besloten om dc bouw van acht wo ningwetwoningen te gunnen aan de heer C. Minderhoud Sz. voor een be drag van 95.800, behoudens hoge re goedkeuring. Als lid van de adviescommissie ingevolge de woonrufmtewet werden met algemene stemmen herkozen de heren P. de Visser Wz„ S. de Visser Gz., A. Willemse, R. Boogaard en J. Dekker Wz. GAPINGE Vergadering varkensfonds. Het varkensfonds „Onderlinge Hulp" te Gapinge hield in het vere nigingsgebouw zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Wattel, sprak een openingswoord, waarna de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester goedgekeurd werden. Uit de verslagen bleek wel, dat 1957 voor de vereniging een gunstig jaar was. Hoewel het ledental enigzins daalde, was er een batig saldo van 32.11. De bestuursverkiezing bracht geen verandering in het bestuur. Ook de boekhouder en de bode wer den herbenoemd. Aan het einde van de bijeenkomst dankte de voorzitter de aanwezige leden voor de gezellige besprekingen van een en ander. Landbouwvereniging „Ons Belang bestond 40 jaar. Vele waarderende woorden op feestvergadering. De afdeling Gapinge van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield in het verenigingsgebouw een bijzonder geslaagde feestvergade ring ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereniging, in Gapinge beter bekend als de landbouwvereni ging „Ons Belang". De voorzitter, de heer M. Arendse, heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, waarbij hij zich in het bijzon der richtte tot burgemeester A. de Kam, de heer C. P. J. van Iwaarden, adjunct-secretaris van het dagelijks bestuur der Z.L.M., het Z.L.M.-be- stuur van do kring Walcheren, de heer H. J. Ikkink, directeur van de coöp. landbouwvereniging „Eiland Walcheren", alsmede enkele afge vaardigden van zusterverenigingen. De neer Arendse en de secretaris, de heer A. de Nood, gaven beiden een uitvoerig overzicht van de ach terliggende 40 jaar. Het rond een met bloemstukken gesierde tafel zit tende bestuur kreeg daarna verschil lende gelukwensen in ontvangst te nemen van de genodigden, onder meer van de reeds hierboven ge noemde afgevaardigden. De heer Ikkink bood namens „Eiland Walcheren" een schilder stukje aan, voorstellende een oogst- landschap. De heer Arendse dankte alle sprekers voor het gebodene en de vvaarderende woorden, die tot de kleine Z.L.M.-afdeling van Gaüinge gericht waren. Na het officiële ge deelte van deze vergadering vertoon de men nog enkele films, waaronder een rolprent over de excursie der Z.L.M. naar Frankrijk in 1957, als mede over het leven van de jonge boer op Tholen. De heer S. de Visser, richtte zich nog in welgekozen woorden tot voorzitter Arendse, die mede-oprich ter der vereniging is, waarvan een aantal jaren als voorzitter. De heer Arendse sprak het slotwoord van deze gezellige feestvergadering. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Uitbreiding meubelmagazijn Verstelle. De heer J. J. Verstelle heeft zijn meubelmagazijn aan de Lange Delft 103 te Middelburg uitgebreid met een gordijnstoffenafdeling. In de plaats van de vroegere kantoorruimte is thans een ruimte ingericht, waar de klant op rustige wijze een keus kan maken uit gordijnstoffen. Een aparte vermelding verdient de verlichting, die zo is aangebracht, dat de in rek ken getoonde stoffen zeer goed uitko men. Vóór de toonbank is een zitje voor de klant gemaakt. Binnenkort zal tevens een aparte tapijtenafdeling gereed komen. Officiële publikaties MIDDELBURG. VERKIEZINGEN. ZITTING VAN HET HOOFDSTEMBUREAU. De voorzitter van het hoofdstembureau veor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland in de kieskring I Middelburg, brengt ingevol ge artikel H 4, lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 14 februari 1958 te 17 uur, in de burgemees terskamer ten stadhuize tn een voor de kiezers toegankelijke zitting zal beslis- 1 over de geldigheid der voor de op maart 1958 te houden stemming Inge leverde kandidatenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Middelburg, 12 februari 1958. (Nagekomen advertentie). Lammerenburg. De aangekondigde lezing van Vrijdag 14 februari a.s. in gebouw Speeltuin gaat wegens ziekte NIET DOOR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3