Verdere inkrimping van winst in landbouw verwacht LEZERS S6HRIJVEN NIEUWS UIT DE KERKEN KRITIEK OP LANDBOUWSCHAP DE KDEKEMK GEREPATRIEERDEN WONEN IN PALEIS 'T WO PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 CONFERENTIE ZEEUWSE C.B.T.B. Economisch medewerker Landbouw schap gaf zijn mening Op de tweede eendaagse conferentie, welke de Zeeuwse C.B.T.B. maandag in de „Prins van Oranje" te Goes belegde, heeft een honderd tal boeren uit alle delen van de provincie zich verdiept in enkele actuele landbouwvraagstukken, zoals organisatie en uitvoering van de sociale wetgeving op het gebied van de land- en tuinbouw en het landbouwbe leid van nu en straks. Deze beide onderwerpen werden op deskundige wijze door ee ntweetal sprekers behandeld en uit de geanimeerde ge- dachtenwisseling bleek wel, dat deze vraagstukken in het middelpunt der belangstelling staan. In de middagvergadering sneed ïr. J. de Hoogh, te Den Haag, mede werker aan de economische afdeling van het Landbouwschap, een onder werp aan, dat de boeren na aan het hart ligt: het huidige landbouwbe leid. Hij was daarbij bepaald somber gestemd ten aanzien van de toe komst. Op langere termijn verwachtte hij een stijging van de produktie- kostcn, welke niet zou worden opgevangen door evenredige stijging van de pryzen. Nadat de voorzitter van de Zeeuw se C.B.T.B., de heer C. de Putter, des morgens de bijeenkomst met schriftlezing en gebed had geopend, sprak eerst de directeur van de Be drijfsvereniging van Agrarische Be drijven afdeling Zeeland, de heer M. Roelfs te Goes. Hij behandelde het onderwerp: „Organisatie en uitvoe ring van de sociale wetgeving op het gebied van land- en tuinbouw" In grote trekken schetste de heei Roelfs de sociale wetgeving van ruim een halve eeuw geleden en van tegenwoordig. Hij wees er op, dat 'n ongeluk op een bedrijf de werkge ver vroeger vaak voor grote finan ciële offers stelde. Een grote verbe tering was de oprichting van de on derlinge verzekeringskassen. Spre ker gaf voorts een overzicht van de totstandkoming en inwerkingtre ding van de diverse sociale wetten, zoals de ongevallenverzekering, de land- en tuinbouwongevallenwet, de ziekteverzekeringswet, kinderbij slagwet enz. De inleider gaf als zijn me ning te kennen, dat in de eerst komende jaren" weinig ingrijpen de wijzigingen zullen worden aangebracht in de sociale verze keringswetten. „Het sociale ver zekeringapparaat heeft in de loop der jaren reeds veel gepresteerd en het is thans een onmisbaar deel van onze maatschappij ge worden", zo zeide spreker. De heer Roelfs schetste voorts de gang van zaken bij het gewes telijk kantoor van de B.V.A.B., dat in september van het vorig jaar met zijn werkzaamheden is gestart. Na deze met veel aan dacht gevolgde causerie, werd nog druk van gedachten gewis seld. Hij deelde mede, dat het verschil in garantieprijs vaak aanleiding geeft tot discussies in de verschil lende gebieden. „Het is bijzonder moeilijk om een voor iedereen aan vaardbare prijs te stellen, daar de ene streek vaak beter en gemakke lijker produceert dan een andere." Sprekende over de toekomst merkte ir. De Hoogh op, dat de economi sche positie van de landbouw vrij labiel is en dat in de eerste jaren nog wel zal blijven. Bepaald somber gestemd was hij ten aanzien van produktiekosten en stijging der prij zen. Op langere termijn zal z.i. de stij ging van de prijzen achterblijven bij de stijging van de kosten, omdat de landbouwers wat arbeid en beloning betreft, altijd moeten concurreren met niet-agrarische bedrijfstakken waar het loon-niveau stijgt, zo meende ir. De Hoogh. „De landbouw zal behoefte blijven houden aan een actief en doelmatig landbouwbeleid van de regering", zo besloot spre ker zijn rede. Nadat dit onderwerp van de inleider in bespreking- was gebracht, hetgeen bij velen leidde tot verheldering van inzicht over deze actuele landbouwzaken, sloot de voorzitter de vergadering. „Harmonie" Biervliet vraagt voorschot voor drumband. De gemeenteraad van Biervliet zal in de vergadering van donderdag 13 februari a-s. een verzoek behandelen van het bestuur van het muziekge. zeischap „Harmonie" uit Biervliet om een renteloos voorschot van f 2500 voor uitbreiding van het muziekkorps met drumband. Een ander verzoek van „Harmonie" is, de jaarlijkse sub sidie met 150 te verhogen. Andere punten van de raadsagenda zijn het verzoek van de heer B. J. van de Velde om ontslag als hoofd van de openbare lagere school in de wijk Driewegen en het benoemen van de heren G. van Pamelen en H. H. West dorp tot onbezoldigde ambtenaren van de burgerlijke stand. Voorts stellen B. en W. de raad voor het woonhuis Gentsestraat 90 aan de heer Jac. van der Linde te verkopen. De. heren J. de Oude en P. J. Pladdet wensen grond te kopen voor de uit breiding van bedrijfsgebouwen en op- slagtereirnnen. Aanvoer vismijn Breskens in week 26 januari1 februari In de week van 26 januari tot 1 fe bruari werd aan de vismijn te Bres kens aangevoerd: 6 kg bot, 212 kg schar, 16 kg schol, 1 kg zalm 960 kg kabeljauw 391 kg wijting, 476.964 kg haring, 1986 kg onverk, haring, 79.948 kg sardijn, 28.532 kg onverk. sardijn. KNAAP SLACHTOFFER VAN EEN AUTOBOTSING. Op het kruispunt Prins Maurits- straatWilhelminastraat te Axel kwamen twee personenauto's door het niet verlenen van voorrang, met elk aar in botsing. De ene wagen werd bestuurd door de heer P. C. uit Axel, tweede wagen door de heer v. d. S. uit IJzendijke. De wagens raakten elkaar met zo'n kracht, dat zij een tiental meters verder het trottoir op vlogen. Een uit tegenovergestelde richting naderende knaap op de fiets werd door de botsende wagens gegre pen en tegen de weg gesmakt. De artsen Boor en Kats verleenden eer ste hulp. De jongen bleek er met en kele kneuzingen te zijn afgekomen. De auto's werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich verder niet voor. De fiets van de knaap (de 13-jarige B. uit Axel) werd vernield. Vt HótiUutoêy/i/ Actifral-10 Wvan PHILIPS -ROXANE Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragee» f2.88 Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 dragees f3.75 Philips-Rorana Nederland N.V. Amsterdam •••••UNUUNM Goese vogelliefhebbers beantwoorden klachten. Naar aanleiding van 'n bericht ont leend aan 't Br. Nieuwsblad, waarin kritiek werd satie van de te Goes, die in januari den, heeft de Goese afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers ons het volgende onder de aan dacht gebracht: Het organiseren van dergelijke evenementen zal wel nooit tot ieders tevredenheid kunnen ge schieden. De grieven, die nu echter naar voren zijn gebracht, waren to taal ongemotiveerd. De reglementen voor nationale tentoonstellingen wer den door het bondsbestuur vastge steld, dat ook de prijzen voor ver schillende groepen en hoofdgroepen toekende. De grootte van de uitgeloof de geldprijzen is van te voren bekend gemaakt en iedereen, die vrijwillig inschreef, heeft daarmede te kennen gegeven het met deze regeling eens te zijn. Wat de ereprijzen betreft, de winnaars uit de hoofdgroepen en de groepen gingen weer met de mooiste prijzen naar huis, zoals vastgelegd in het tentoonstellingsreglement. De ereprijzen, die toen nog over bleven waren voor de lager geklasseerde vo- DS. H. SCHUT THANS BEROEPBAAR Ds. H. Schut, gereformeerd predi kant voor de missionaire dienst te Blora (Indonesië) thans met verlof in Nederland, zal in verband met de toe stand in Indonesië niet naar het zen- dingsveld terugkeren. Ds. Schut ont ving van de deputaten der Zuiderzen dingen en van de zendende kerk van Middelburg de vrijheid zich terstond beroepbaar te stellen in de Geref. Ker ken. POSITIE LANDBOUW. De middagbijeenkomst werd be gonnen met de vertoning van een film van de Heide Mij. Vervolgens werd het woord gegeven aan ir. J. de Hoogh te Den Haag, medewerker aan de econom. afd. van 't Land bouwschap. Bij de aanvang van zijn inleiding herinnerde ir. De Hoogh eraan, dat de positie van de iand- bouw van 1954 af is verzwakt, na een vrij goede naoorlogse tijd. De Nederlandse landbouw wordt steeds meer afhankelijk van overheidsbe scherming, aldus spr. Gezien de huidige toestand noem de hij het van groot belang, dat de agrariërs goed zijn georganiseerd. Spreker wees er op, dat wanneer de overheid de landbouw aan zijn lot zou overlaten, het gehele platte land achteruit zou gaan. De beta lingsbalans steunt nog altijd voor een belangrijk deel 25 op de export van Iandbouwprodukten en daarom is een actief landbouwbe leid van de regering van algemeen belang. Ir. De Hoogh ging ook uitvoerig in op de vele bezwaren dio aan dit beleid kleven. Hij pleitte o.m. voor verhoging van de minimumgarantie prijs van diverse produkten. Billijk achtte spreker het, dat de pacht prijzen op een hoger niveau zijn ge bracht, doch gemiddeld 40,per ha vond ir. De Hoogh te veel. Te meer, omdat de doorberekening in de prijzen slechts 20,per ha beliep. „We kunnen hier als land bouw moeilijk genoegen mee nemen en we moeten dan ook steeds op verbetering blijven aandringen", al dus de inleider. K.N.V.B.-enquête onder voetbalverenigingen Het Nederlands Olympisch Comité zal in een der komende maanden een sportnota aan de Nederlandse rege ring aanbieden. Voor de samenstel ling hiervan zullen de gegevens voor een belangrijk deel geput moeten worden uit de verlangens van de voetbalsport. Op grond hiervan heeft het bestuur van de K.N.V.B .-afdeling Zeeland de besturen der aangesloten verenigin gen verzocht gegevens daartoe te verstrekken. Deze gegevens zullen o.m. moeten omvatten het aantal ac tieve leden, het tekort aan velden (waarbfj men ervan uitgaat dat als criterium geldt minimaal 4 elftallen per veld), het aantal en de kwaliteit der velden, beschikbaar zijn van ge schikte kleedlokalen enz. Het komt ons voor dat de vereni gingen er goed aan zullen doen deze zaax met grote ernst ter hand te ne men, omdat het zeker van groot be lang is voor de gehele voetbalorgani- satie dat de regering een juist beeld krijgt van de huidige situatie op het gebied van terreinen en accommoda- Geslaagd Op het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het diploma Engels ty pist slaagde de heer Jos de Gorfau uit Sint-AnnalancL (Slot van pag. 1) recht heeft dan dient men daar langs de daartoe geëigende weg naar te streven. Maar dat men bij het niet voldoen aan de wettelijke verplichtingen, die volgens de regelen, geldende in onze democratische rechtsstaat, zijn tot stand gekomen, aan het korste einde moet trekken is alleen maar juist. Zou men zich daaraan door bijvoorbeeld weigering van betaling kunnen onttrekken, aan was het spoedig met onze rechtsorde gedaan. ONTEVREDENHEID Nu ware het eenvoudig met bo venstaande redenering de verschijn selen af te doen. die men de laatste maanden in de boerenwereld ziet en die voornamelijk culmineren in acties tegen het landbouwschap. Het valt niet te ontkennen, dat er ontevre denheid en onbehagen in boeren- kringen heersen. De oorzaken hier van zijn vele. De dalende inkomsten en de nog steeds stijgende kosten tasten de basis van het boerenbe drijf ernstig aan. Het prijsbeleid van de vorige minister van landbouw was de laatste tijd verre van krach tig. Door middel van twee- en meer- [)rijzenstelsels trachtte hij de moei- ijkheden van de in de verschillende Tebieden uiteenlopende kostprijzen ier produkten te omzeilen. Prijzen voor de nieuwe oogst van de door de regering gegarandeérde produkten tarwe, suikerbieten en melk werden vezl te laat bekendgemaakt. Nog weet bijvoorbeeld de Zeeuwse boer niet wat hij voor de tarwe en voor de suikerbieten van oogst 1958 gaat ontvangen. De wintertarwe is reeds lang ge zaaid en het suikerbietenzaad is besteld. Het opmaken van een verantwoord bouwplan, voor elke boer een uiterst belangrijke kwestie, wordt op deze wijze praktisch onmogelijk. De blokkering van een deel van het melkgeld heeft groot ongenoe- i gewekt. De nog steeds gehand- ifde standaardisatie van de melk op 2Vè% vet en de doorvoering van dit systeem in Zeeland, is in strijd met de mening en de belangen van de melkveehouders. De pas geleden afgekondigde nieuwe pachtnormen, die een verhoging van de pachten over bijna de gehele linie inhouden, wekken begrijpelijke onrust. Verho ging van de pachten had 7 jaar ge leden moeten geschieden maar bleef steeds achterwege in het kader van het door de regering gevoerde prijs- en loonbeleid. Nu de conjunctuur in de landbouw sterk dalende is, zullen moeilijkheden met verhoogde pach ten niet uitblijven. Tenslotte heerst er onzekerheid over de houding van de nieuwe mi- nister van landbouw, dr. Vondeling. Deze heeft vanzelfsprekend nog geen persoonlijk beleid kunnen voeren in de korte tijd van zijn bewind. Maar men kent hem door zijn uitspraken als Tweede Kamerlid en is niet ge rust, dat hij een koers zal varen naar de zin van de grote meerder heid van de boeren. Het zijn deze punten, die de wezenlijke oorzaak zijn van de beroering in boerenkring en die tot uiting komen in acties tegen het orgaan, dat juist de belangen van de landbouw bij de over heid moet bepleiten: het land bouwschap. Hierbij wordt vergeten, dat het landbouwschap geen beslissingen over genoemde zaken kan nemen, doch dat het de regering is, die zulks doet en die natuurlijk met meerdere dan alleen de landbouw belangen heeft rekening te hou den. Dat de georganiseerde landbouw een toporgaan nodig heeft, zal ieder inzien, die weet welke vraagstukken er allemaal aan de orde zijn. In dit verband willen wij bijvoorbeeld noe men de moeilijkheden rond het prijs beleid, de monopolieheffingen en de kostprijsverschillen. Ook denken wij aan de op grote schaal plaatsvin dende verkavelingen, sanering, ont sluiting enz. Aan de strijd om de grond in Nederland en de hiermede verband houdende planologie, de onteigeningen, de uitbreidingsplan nen enz. Aan sociale vraagstukken als loonvorming, arbeidsvoorwaar den, ontvolking, industrialisatie van het platteland. Tenslotte aan de plaats, die de Nederlandse landbouw straks zal moeten innemen in Benelux en Eu ropese Economische Gemeenschap. Zo iets zeker is, dan ls het dat een goed uitgerust toporgaan in de land bouw in de komende jaren onont beerlijk is. Of het landbouwschap deze rol zal kunnen blijven spelen, zal van dit li chaam zelve afhangen. Opbouw cn samenstelling zijn zeker niet ideaal. Maar het ijveren voor verbetering en vervolmaking is een nuttiger werk dan het voeren van actie tegen maatregelen, die steunen op de kracht van de wet. Ds. J. M. Barendrecht, in 1955 om studieredenen eervol van het ambt ontheven met bevoegdheid van emeri tus. stelt zich weer beroepbaar. Ds. Barendrecht was voordien predikant te Noordgouwe, thans pastoraal me dewerker te Zuiderwoude. post Mon nikendam. NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen naar Almen-Harpsen (wijkgem. Harpscn) A. van Leeu wen te Den Kaag. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Zwolle (vac. vierde pred. plaats) E. J. Wassink te Bussum; naar Luttelgeest-Tijnre H. Riezebos te Hijlaar, die bedankte voor Leek en voor Oenkerk (Fr.) Doopsgezinde Broederschap. Drietal te Warsingerhorn-Zïjpe Noord en Zuid Jacq Krijtenburg te Joure, J. H. Rawie te Winschoten en J. J. J. van Sluys te Den Burg (Texel). NED. IIERV. KERK Beroepen te Markelo (toez.): C. P. van Andel te Scharnegoutum; te Joure: K. Venema, vicaris aldaar. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Benthuizen: A. F. Hon- koop te Goes. Bedankt voor Wageningen: H. van Gilst'te Dirksland. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-West als evangelisatiepredikant, vac. D. Krijger: J. H. Baas te Hilligersberg- Terbregge, Aangenomen naar Aurellia (Onta rio, Canada) (Christian Reform Church)J. Kuntz te Schonebeek. die bedankte voor Forest (Ontario. Cana da). CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ermelo H. C. van der Ent te Werkendam. Visserijavonden Breskens: bijna 600 voor reddingswezen Tijdens de beide avonden, die vrij dag en zaterdag te Breskens voor de „vreemde" vissers zijn gegeven, is een loterij gehouden, waarvan de op brengst bestemd was voor de Noord en Zuid-Hollandse Reddings Maat schappij. Deze loterij bracht 585.30 op. Het bedrag is aan schipper Slis van de te Breskens gestationeerde reddingsboot overhandigd in een mo del van een bronzen schroef./ Dit schroefmodel is hem als persoonlijk aandenken aangeboden. ~öan en ocót „Jody en het hertenjong", een ontwapenend boek. Sinds de Metro-Goldwyn-Mayer film maatschappij de grote kleurenfilm „Jody en het hertenjong" in Neder land uitbracht nu al weer heel wat jaren geleden is het boek, waar naar deze film gemaakt werd, ook hier stormenderhand populair gewor den. In Engeland en in Amerika en ook in Nederland werd het een bestseller. Dit uitstekende werk van Marjorie Kinnan Rawlings verdient deze populariteit; het is een ontroe rend boek. Bij Ad. M. C. Stok, Zuid-Holland se Uitgeversmaatschappij in Den Haag verscheen van de hand van Mien Labberton een voortreffelijke Nederlandse vertaling van dit werk, dat in Amerika gepubliceerd werd onder de titel „The Yearling". De schrijfster is er volkomen in geslaagd de ontwapenende en ontroerende sfeer rond de vriendschap van Jody voor het hertenjong in woorden vast te leggen. Bovendien beschrijft Marjorie Kinnan Rawlings beklemmend de menswording van een kind in de een zaamheid, dat voor het eerst in zijn leven komt te staan tegenover de har de natuurwetten. Enerzijds is dit boek dus ontroerend en ontwapenend maar anderzijds is het bikkelhard, want de mensen, die aan de rand van de wildernis leven, leren met alleen hun geluk te vinden temidden van de rauwe natuur en vooral de dieren, maar zij leren ook, terwille van hun eigen bestaan, hard te zijn voor de ze dieren. De schrijfster tekent boeiend het proces, dat Jody door maakt, voor dat hij dit begrijpt. „The Yearling" kreeg in Amerika de be langrijke literatuurprijs, de Pulitzer- prize. gels in de groepen en klassen. De heer Neef, die zich tekort gedaan voelt, Won een tweede groepsprijs en dit werd beloond met een lauwertak, een medaille en een geldprijs. Dit vond hij te weinig. Alleen ae wisselbekers werden op aanraden van d"e landelijk voorzitter direct uitgereikt. De overi ge prijzen werden nagezonden, omdat het uitreiken van alle prijzen teveel tijd in beslag zou hebben genomen. De uitslag zou worden bekend ge maakt in het bondsorgaan. De technisch adviseur van de bonds- kampioen heeft verklaard geheel achter het Goese bestuur te staan. Hij noemde de klachten volkomen onge grond. Misschien hebben andere orga niserende verenigingen meer of fraaiere prijzen gegeven voor lager geklasseerde vogels, maar dan moest er geld bij, hetgeen het bestuur van „De Vogelvrienden" te Goes niet ver antwoord heeft geacht. Inplaats daarvan heeft men nu honderden gul dens besteed aan het inrichten van een tentoonstelling, die uniek in Ne derland was en die door vierduizend bezoekers werd bezocht. Ruim twee honderd gulden werd uitgetrokken voor geldprijzen, terwijl nog vele an dere prijzen werden aangekocht. „Ver moedelijk gaat het bij de heer De Neef alleen om de knikkers en niet om het spel. We vinden dit geen goede eigenschap voor liefhebbers, waartoe wij ons zelf rekenen", aldus het be stuur van de Goese Vogelvrienden. Meeuwen boven Sorrento. Het Vlissings Schouwspel geeft een liefdadigheidsvoorstelling van het toneelstuk „Meeuwen boven Sorren to". De opbrengst van deze voorstel ling, die gegeven wordt in Britannia te Vlissingen, komt geheel ten goede aan het werk voor onze landgenoten uit Indonesië. Kaarten zijn verkrijg baar in de sigarenmagazijnen La- gaay, Badhuisstraat, Termeulen, Wal- straat en Kesteloo, Hogeweg, bij het kappersbedrijf Corbeel, Scheldestraat en bij mevr. Van Leeuwen, Badhuis straat 56. Paasveetentoonstelling en -markt te Oostburg De Commissie ter Bevordering van het Marktwezen In de gemeente Oost burg heeft besloten de traditionele paasveetentoonstelling met -markt uit jaar op woensdag 19 maart te houden. Op deze markt is aanvoer mogelijk vanalle soorten vee. varkens, scha pen, paarden, enzovoorts; voor de di verse categorieën zyn geld- en ere prijzen en medailles beschikbaar ge steld. Het aan te voeren vee voor de ten toonstelling dient van te voren worden opgegeven. Het inschrijven van het aan te voeren vee voor de gelijktijdig te hou den paasveemarkt behoeft niet van te voren de geschieden, maar kan op de dag van ae markt geschieden. Gelet op het feit. dat de veeteelt in de streek zich in een steeds meer op gaande lijn beweegt, mogen zeker een groot aantal inzendingen verwacht worden. De datum van deze paasveeten toonstelling is zodanig vastgesteld, dat het bekroonde vee eventueel kan worden ingezonden naar de grote lan delijke paasveetentoonstelling te Rotterdam, welke dit jaar op dinsdag 25 maart wordt gehouden. Zoals bekend, behaalde de Oost- burgse kampioen van de vorig jaar gehouden paasveetentoonstelling het algemeen kampioenschap te Rotter dam. Universitair examen. Voor het artsexamen slaagde aan de Utrechtse universiteit de heer R. H. de Bruyckere te Eede. OPBRENGST KINDERZEGELS. De verkoop van kinderzegels te Tholen en ressort heeft 343,28 op. gebracht. (In 1956 410,01). xrlvcrteiitle). Maandag hebben de eerste groepen gerepatrieerden uit Indonesië hun in trek genomen in het door H. M. de Koningin ter beschikking gestélde gedeelte van hel koninklijk paleis 't Loo bij Apeldoorn. De 3-jarige Gerda Moletoijk flinks) met haar zusje Margie van 1 jaar op de schoot van haar moeder. De fami lie Molewijk is afkomstig uit Ban doeng. Heden overleed plot seling. mijn lieve zuster TANNET.JK JANNA TOUSSAINT. In dc ouderdom van 55 jaar. Haar diepbedroefde zuster. J. C. TOUSSAINT. Veere. 10 februari 1958. Heden is zacht en kalm van ons heenge gaan, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer ADRIAAN CORNELIS HAGE, in de ouderdom van 80 jaar en 10 maanden. E. H. HAGE- WESTERWEEL. Loosdrecht: M. A. SNOEP- HAGE. A. HAGE. Klundert: J. KNOOK-HAGE. Colijnsplaat: J. C. HAGE. M. J. HAGE-HAGE. 's-Heer Arendotverke: P. J. KLOMPE. W C. KLGM'PE- REIJNOUDT. En kleinkinderen, Colijnsplaat, 9 feoruari 1958. De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 12 februari om 14 uur. Kinderkoor „Jong Leven". Wegens ziekte dirigent woensdag aanstaande geen repetitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4