GEEN BADHUIZENBOUW IN WISSEKERKE EN KAMPERLAND WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN N00RD-ZEELAND ZUID-BEVELAND DjLNSDAQ 11 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 RAAD WISSEKERKE Burgemeester J. van Halst heeft tijdens de maandag gehouden ver gadering van de raad van Wisse kerke, zoals zovele van zijn collega's geklaagd over de afhankelijkheid der gemeenten. Van een zelfstandig beleid en zeker op financieel gebied, aldus de burgemeester is niet veel meer over. Weinig wordt aan eigen initiatief overgelaten. De bestedings beperking heeft ook in Wissekerke remmend gewerkt. Verheugend noemde de burgemeester nog de in gebruikname van tien woningwetwo ningen te Kamperland en de toeken ning van 61 premies voor woning verbetering tot een bedrag van f 30.000, waarvan 10.000 voor re kening van de gemeente komt. Besloten werd de exploitatiekosten en de niet gedekte kosten van de in ventaris van het te bouwen vereni gingsgebouw te Geersdijk, waarvoor de provincie Drente geld heeft ge schonken na de ramp, voor rekening van de gemeente te nemen. Aan de vereniging voor Vreemde lingenverkeer „Noord-Beveland" zal 50,subsidie worden verleend, terwijl de subsidie aan de streek- V.V.V. werd ingetrokken. De heer M. J. Bustraan (s.g.p.) vond 25, voldoende, gezien de gemeentefinan- ciën. De heer M. dc Nooijer (a.r.) en J. G. Markusse (a.r.) drongen-er bij B. en W. op aan. de zondags rust zo veel mogelijk te bevorderen, hetgeen door de voorzitter werd toe gezegd. De gemeenschappelijke re geling Zeeuwse Muziekschool is met 1 jaar verlengd. Het gewaagde be drag van 210,werd beschikbaar' gesteld. De leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden al len herbenoemd. Met aanleg sportterrein Driewegen wordt begonnen In een dezer dagen gehouden verga dering van de gemeenteraad van Drie wegen deelde de voorzitter, burge meester D. Lodder, mede, dat de rechtbank voorlopige inbezitneming heeft uitgesproken van de grond, wel ke bestemd is voor een sportterein. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er 10 februari a.s. met do werkzaam heden voor dit sportterrein zal worden begonnen. Tijdens deze vergadering werd de heer A. Nijsse Wzn. als nieuw raadslid beëdigd. Tevens werd de heer Johs. Boogert tot wethouder benoemd. Het bedrag per leerling voor het open baar lager onderwijs werd voor 1958 bepaald op 47.54. De verordening op de heffing en in vordering van schoolgelden aan de gemeentelijke school voor kleuteron derwijs werd, op verzoek van de mi nister, zodanig gewijzigd, dat geen ontheffing van schoolgeld mogelijk is in geval van ziekte. Het voorstel van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland tot invoering van een kindertoelageregeling ten bate van de ambtenaren van de burgerlijke stand in Zeeland ontmoette geen bedenking bij de raadsleden. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGF.N B. en W. van VUsslngen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente ln zijn vergadering van 30 Ja nuari 1958 -aan het r.-k. kerk- en school bestuur alhier, medewerking is verleend voor de aanschaffing van leermiddelen en meubilair ten behoeve van de Inrichting van het tweede leerjaar der onder het bestuur staande school voor uitgebreid lager onderwijs en medewerking is ge weigerd voor de inrichting van een over blijflokaal voor genoemde school Vlislsngen, 31 Januari 1958. Marktberichten ROTTERDAM VEEMARKT Aanvoer in totaal 1878. Vette koelen en ossen 1082; varkens 796, Vette koeien prijs in cents per kg; le kw. 3.00. 2e kw. 2.30, 3c Kw. 2.80; Varkens (lev. gew.) le kw. 1.G8, 3e kw. 1 36; Veile koelen: prijs ln guldens per stuk: le kw. 3.00, 2e kw. 2.60, 3e kw. 2.80; Vnrkons (lev. gew.) 2e lew. 1,64. Vette koelen: aanvoer Iets moer, handel goed; prijzen alleen zeer goede dieren, ruim prijshoudend; vette kalveren: prij zen: verder vooral niet hoger, prima exemplaren; graskalveren: prijzen boven notering; varkens (lev. gew.): aanvoer groter, handel kalm, prijzen lager vooral bij afloop; exportvarkens: prijzen enkele prima exemplaren, boven notering: zwa re varkens van 1.58—1.60 per kg. BERGEN OP ZOOM. 10 februari. Andijvie 86—1.08. Sla 11— S3. Rodekool 7—13. Wlttekool 4^—6%. Savooiekool 7—38. Kroten 6—7. Waspeen 14—21. Prei 10—26. Spruiten 22—1.14. Wit lof 22—59. Boerenkool 12—18. Schorsene ren 13—23. VEILING GOES. 10 februari. Groenten. Spruiten A I 55. A n 33—49, B I 31—55, afw. 37-38, Witlof A II61, B II 49. Groene savooiekool 1419 Boerenkool 22—24. Wlttekool 7. Uien 7. Peen 16. Prei 22—25. Waspeen 19. Knol selderij 5-14. Burgerlijke stand MIDDELBURG Ondertrouwd: F. Halluta 25 j. en I. Rhebok, 21 J.: A. C. Mmderhoud, 25 J. en S- S. Jakobaon, 23 J. Bevallen: J. W. J. Jilleba-Grims, d.:- W. P. Manuhuwa-Sabsnder, d.; G. F. Berghuls-v. <1. Zande, z.; A. M. Daniölse- Bouma, x.; G. A. Schrooten-Foppcn, d.; li. J. van cle Woestijne-de Visser, z. Overleden: K. Viergever, 80 J. echtge noot van J. J. Kaboord; W. C. Wlllems', 79 J. weduwe van L. G. J. van de Ven, F. Bakker, 86 j. weduwe van J. F. Ver- venne; A. J. Hlbel.s, 26 J.; J. S. bij de Vaate, 75 J. weduwnaar van F. W. Mul der; A. van Leerdam, 69 j. echtgenote van P. T/eboud; W. Goethart, 80 j. wedu we van W. A. Grootjans. HOEDEKENSKERKK. Bevallen: A. M. Kckhordt—Dood, d. Overleden: J. de Bart. 93 J., weduw naar van J. Bosman. Er is vast komen te staan, dat de bouw van badhuizen te Wissekerke en Kamperland financieel niet ver antwoord is. Volgens de begroting zouden de bouwkosten 40.000 be dragen en de kosten van onderhond en jaarlijkse aflossing 6550. 15 procent van de bevolking zou ge bruik moeten maken van het bad huis en uit statistische gegevens is gebleken, dat slechts tien procent 'n badhuis bezoekt. Er zou jaarlijks een tekort van 2000 zijn. Het is niet mogelijk, zo antwoordde de voorzitter op een voorstel van de heer A. M. W'esterweele (p.v.d.a.), dat bij het te bouwen Groene Kruis- gebomv ook een badhuis wordt ge sticht. De raad ging met deze zienswijze van B. en W. akkoord. Het bedrag per leerling voor de christelijke ulo-school werd vastge steld op 58, Van de N.V. Bank van Nederland se Gemeenten heeft de gemeente 'n aanbieding gekregen voor een vaste geldlening uit de opbrengst van de eerste nationale woningbouwlening 1957, groot 10.000. Van de op brengst der rentespaarbrieven krijgt Wissekerke 5000 toegewezen. Tijdens de rondvraag wees de heer J. Filius (a.r.) op de slechte toestand van het wegdek van de Mo- lendreef. De voorzitter deelde naar aanlei ding van een vraag uit de vergade ring mede, dat rattenbestrijdings- miadelen voor particulieren beschik baar zijn. Zondagsschoolconferentie te Zierikzee In het Nederlands hervormd vereni gingsgebouw té Zierikzee is zater dagmiddag een regionale conferentie gehouden van de Nederlandse Zon- dagsschoolvereniging, waar de direc teur van de N.Z.V. de heer A. Kroese uit Amsterdam sprak over het onder werp „Godsdienstige opvoeding in het atoomtijdperk". De bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer L. Steendam, werd begonnen met een liturgie en het zingen van een vers van gezang 288. Na schriftlezing uit Deut. 30:11-20, hield de heer Kroese vervolgens zijn inleiding. Hij sprak daarbij over het werk van de zon dagsschoolleiders. „Zeer belangrijk is de vertelkunst en de keuze van de woorden waarmee de boodschap en de prediking worden gebracht", al dus spreker. „Helaas wordt te weinig aandacht besteed aan hetgeen in on ze moderne twintigste eeuw gebeurd, zowel op maatschappelijk als tech nisch gebied. Alles wat in deze eeuw waarin het atoomtijdperk is inge leid, gebeurt moet men zien in het licht van het evangelie. Men moet dus niet alleen volstaan met het vertellen van een Bijbels verhaal, maar ook aandacht besteden aan de moderne dingen, zoals bijvoorbeeld atoomsplit sing en televisie. Het is nog altijd zo, dat God de mens heeft waardig ge keurd deze dingen uit te vinden en toe te passen. De leiders van zon dagsscholen die zich belast hebben met de godsdienstige opvoeding van de kinderen dienen hier terdege re kening mee te houden, aldus de heer Kroese. Na de inleiding volgde een zeer geanimeerde discussie. Voorts heeft de vergadering de liturgieën en de samenzang van paasliederen be sproken voor de viering van het Eaasfeest. Met een gezamenlijke roodmaaltijd en de vertoning van de film „De boom des levens" werd de conferentie besloten. VLISSINGEN Scheldepersoneel voerde met succes blijspel op Zaterdagavond ging ln het Schelde- kwartier de première voor Vlissingen van het blijspel „Maison Lledeveld, in tricotages", van O. Hersman en P. Mossinkoff, dat door de toneelclub van de personeelsvereniging van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" uitstekend werd opgevoerd. Plaats van handeling was het kan toor van „Maison Liedeveld", een van ouds gerenommeerde zaak van me vrouw Lydia Liedeveld (mevrouw N. Grootjans). De eigenaresse blijkt een ouderwetse dame te zijn met heel veel respect voor douarlères die haar cliëntèle vormen. Haar administra teur, Jacobus Jesse (J. Hoogerhoud), is van dezelfde generatie als zijn werkgeefster en evenals mevrouw Liedeveld heeft hij weinig goede woorden voor de jeugd, aie wordt vertegenwoordigd aoor Fanny (mej. G. Eekman) en Gpnnie (mej. A. van Eenennaam). Alles echter ver andert wanneer Maison Liedeveld een nachtwacht krijgt. Het stuk werd vlot onder regie van de heer J. G. Boeije, ten tonele ge voerd. Van de medewerkenden vielen door goed spel vooral op mevrouw Grootjans en de heer Hoogerhoud. Ook het spel van de heer J. van Be- veren als de nieuwe nachtwacht, la ter bedrijfsleider, was goed, terwijl het applaus zeer zeker ook de heer A. Hubregsen toekwam voor zijn crea tie van eerste inkoper van „Maison Liedeveld". Tenslotte willen we ook mejuffrouw J. Kosten noemen, die als de dochter van mevrouw Liedeveld een goed figuur sloeg. Mej. A. de Graaf voldeed uitstekend als de typis te van de zaak. De grime was goed verzorgd door de heer P. van de San- de. „The Orpheans" uit Goes zorgden na afloop voor de dansmuziek, nadat de heer W. F. L. Kolff, voorzitter de personeelsvereniging, de spelers dank had gebracht voor het gebodene. Feestavond „St. Eloy" Zaterdagavond hield de r.-k. metaal-- bewerkersbond „St. Eloy" een propa- ganda-feestavond in het Concertge bouw te Vlissingen. Voorzitter C. Bie- lok sprak een kort openingswoord waarin hij o.m. opwekte tot een beter vergaderingsbezoek. Vervolgens bracht „Het Gezellen- toneel" een bljjspel over het voetlicht, getiteld „Het hoedje van Marius". Het stuk beschrijft het huiselijk en zakelijk leven van het gezin Dries Kwint schatrijk eigenaar van een warenhuis, waarin de weelde bij moe der en dochters erg naar het hoofd ge- i stegen is. Het stuk werd zo vol realiteit ver tolkt. dat het publiek ln ademloze spanning, met een lach en een traan, het spel op de voet volgde. Een her haald en daverend applaus was de be loning voor de spelers. Zonder aan de capaciteit der overi- fe spelers tekort te doen moet het riljante spel van Dries Kwint (R. Tebbens) en van Marius (C. Aanraad) en de vertolking van de rol van groot moeder, mejuffrouw Jeanne van Broeckhoven. apart worden vermeld. De grime van Jan Raammakers, was prima. Tot slot volgde een gezellig bal on der leiding en met muziek van Gé Matthijssen, St, Eloy kan met voldoening op de ze geslaagde avond terugzien. Vingers afgekneld in deeg-afweegmachine Maandagmorgen is in het bedrijf van cle coöperatie „De Broederband" te Vlissingen de 22-jarige J. de H. met een hand bekneld geraakt tussen een deeg-afweegmachine, waardoor enkele van zijn vingers gedeeltelijk werden afgekneld. De heer De H. was belast met het schoonmaken van de machine. Zijn hand raakte beklemd, toen de machi ne stil stond. Dit was reeds een pijn lijke ervaring; waarachijnlijk heeft De H. hierdoor verkeerd gereageerd hij stelde zelf de machine in wer king, met het oodlottige gevolg. RAAD BIGGEKERKE Leningen, ondanks hoge rentevoet, aanvaard De raad der gemeente Biggckerke kwam vorige week in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Dregmans. Het voornaamste punt van de agenda be trof het aangaan van een tweetal geldleningen met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te weten ten eerste voor een bedrag van 9000, voortvloeiende uit de nat. woning bouwlening 1957 en ten tweede voor een bedrag van 7230 of meer, voort vloeiende uit de Rentespaarbriefle- ning 1957. De voorzitter gaf op het voorstel van B. en W. een uitvoerige toelichting. Het college acht de rente voor beide leningen hoog, doch met de opbrengst kan een eind straat worden aange legd, waardoor het mogelijk wordt dat de kleuterschool, die op het ur gentie plan van 1958 staat, gebouwd kan worden. Bovendien komt nog bouwrijpe grond beschikbaar, waar aan groot gebrek bestaat. Het colle ge acht het niet verantwoord van de aanbiedingen geen gebruik te maken, daar dan de mogelijkheid bestaat, dat dit jaar met de bouw van een kleu terschool geen aanvang kan worden gemaakt, zo deze eventueel wordt toegewezen. De leden konden zich ln het alge meen wel met het voorstel verenigen al vond men het vervelend, dat slechts moeilijk of in het geheel niet tot aflossing kan worden overgegaan. Zulks spreekt nog te meer nu de ren testand al is gedaald beneden de zes procent en een verdere daling niet tot de onmogelijkheden behoort. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot lid van de BIERVLIET—ZEELANDIA 1-3 De wedstrjjd BiervlietZeelandia, een slecht gespeelde wedstrijd, werd door de gasten gewonnen. In de eerste helft was de thuisclub duidelijk ster ker. Talrijke opgelegde kansen wer den echter gemist en tegen de ver houding in viel het eerste doelpunt aan de andere kant. toen de scheids rechter in de twintigste minuut een penalty toekende, die door Van Iren werd ingeschoten (0-1). De thuisclub zette nu alles op alles en was tot voor de rust voortdurend in de aan val. Men liet echter ook nu kansen verloren gaan en daardoor werd er voor de rust geen wijziging meer ge bracht in de stand. Na de rust golfde het spel op en neer en na ruim vijf minuten spelen wist linsbuiten R. Martens van de thuis club gelijk te maken. Biervliet bleef nog enige tijd in de aanval echter zonder verder resultaat. De tegen aanvallen van de gasten werden nu talrijker en uit een van deze aanval len wist midvoor Verstraate zijn ploeg, de leiding te geven. Verdere kansen wist de thuisclub niet te be nutten, zodat het bij deze stand blééf, BRESKENSHANSW. BOYS 0-3. Breskens was tijdens de eerste minu ten van de wedstrijd tegen Hans- weertse Boys fel in de aanval. De af werking was echter slecht en hiervan was deze uitslag het gevolg. Na vierentwintig minuten spelen pro fiteerde rechtsbinnen Backs van een fout in de Breskense achterhoede (0-1). Vier minuten voor de rust bracht midvoor Zuiderweg de stand op 0-2. Na de rust ging Breskens over tot felle aanvallen, maar ook deze bleven zonder resultaat. Na zes entwintig minuten bracht linksbinnen Westraete de stand op 0-3. Vijf minu ten voor het einde werd het vierde doelpunt van Hansweertse zijde we gens vermeend buitenspel afgekeurd. AXELR.C.S. 4-1 Axel begon hoopgevend in de wed strijd tegen R.C.S. Reeds na vijf minuten gaf Dieleman de oranjehem den de leiding, (1-0). Gemiste kansen aan beide zijden maakten dat met de ze stand de rust inging. Na de rust bracht Jonkman in de tiende minuut de stand op 2-0. Axel was aanmerke lijk sterker, doch de voorhoede miste talrijke opgelegde kansen. In de een entwintigste minuut wist tijdens een worsteling voor het Axeldoel rechts binnen Matamuri de eer voor de Sou burgers te redden (2-1). Werkelijk gevaarlijk werd R.C.S. echter niet. Axel wist door twee doelpunten van Jansen in de drieëndertigste en vier enveertigste minuut de eindstand op 4-1 te brengen. Ondanks deze over winning moet gezegd worden dat Axel talrijke kansen voorbij heeft la ten gaan. contactcommissie voor de kring Wal cheren van de Zeeuwse Muziekschool werd benoemd de voorziter. Aan de heer W. Wielemaker werd een stukje grond verkocht, groot ongeveer 315 m2. De raad ging akkoord met het voor nemen van gedeputeerde staten tot het invoeren van een kindertoelage regeling voor de ambtenaren van de burgerlijke stand. Bij de aanvang van de vergadering werd de heer P. Lampert Jz. beëdigd als raadslid. Bij de rondvraag infor meerde de heer P. Lampert Pz. naar de aanleg van de waterleiding langs de Koudekerkseweg. De voorzitter deelde mede, dat deze aanleg op de begroting voor 1957 stond, doch ten gevolge van de bestedingsbeperking niet is uitgevoerd. Op de begroting voor 1958 is opnieuw een bedrag voor de aanleg uitgetrokken. Hij deelde mede, dat de WM.Z. de aanleg als urgent beschouwt. ZIERIKZEE Bridgedrive In restaurant Mondragon te Ziferlk- zee werd een bridge-drive gehóuden. De deelnemers speelden aan zeven ta fels. De uitslagen waren: Onevengroep I:: de heren L. Can ters en P. Ribbens te Zierikzee 90 p. II de heren dr. J. C. Röhner en dr. J. J. Westendorp Boerma te Zierikzee 107% p. Evengroep I: de heren M. L. J. Fokker Noordwelle te Haamstede en J. Stevense te Renesse 90% p. II de heren H. A. Planting en H. Vörwerk te Zierikzee 106 p. De onevengroep, de heer en mevrouw J. VolkeriSternevelt verschilde slechts een halve punt met no. 2. STAVENISSE Bazaar en verloting voor muziekvereniging Het bestuur van de muziekvereni ging „Oefening Baart Kunst" te Sta- venïsse is bezig met het organiseren van een bazaar en een grote verloting om de zeer slechte financiële positie van de vereniging te verbeteren. Een groot aantal bedrijven heeft hiervoor gratis prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Met de verkoop van de loten is reeds een aanvang gemaakt. De bazaar vindt plaats op vrijdag 7 en zaterdag 8 maart a.s. ln het dorpshuis. SINT-ANNALAND FILMAVOND. Vorige week werd in de o.l. school te Sint-Annaland de jaarlijkse film avond gegeven voor de oud-lccrllngen van genoemde school. Als hoofdfilm werd vertoond dc bekende film „Ro man Holiday". In het voorprogrum- nia werd een film vertoond over het koninklijk huis cn over oerwouden van Suriname. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de postcommandant der rijkspo litie. de heer P. J. van Engelsdorp— Gastelaars te Sint-Annnlnnd zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een con tactsleutel met ring en een inscriptie B. P.. een portemonnee met Inhoud. Collecte. De te Sint-Annaland gehouden col lecte ten bate van de noodlijdende kerken en personen heeft 199.05 op gebracht. „Ons Belang" bestond 50 jaar Vorige week herdacht de Coöpera tieve Kolenvereniglng „Ons Belang" te Sint-Annaland in de zaal van de heer P. Moerland haar 50-jarig be staan. De voorzitter J. J. Mosselman heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom, inzonderheid de oud voorzitter A. P. Bil uit Vlissingen en de twee oud-voorzitters G. Goedege- buure en W. A. Boogaard. Spreker memoreerde in het kort de geschiede nis van de afgelopen 50 jaar. Van de oprichters is nog in leven de heer Nies. Overbeeke, die wegens zijn ver jaardag niet aanwezig was. Wethou der G. Goedegebuure bood namens de drie oud-voorzitters een bloemstuk aan. terwijl de heer D. Dormaar na mens de boerenleenbank het woord voerde en eveneens een bloemetje aanbood. Uit de rekening en verant woording bleek, dat de aanvoer van diverse kolen was 332.760 kg. In het pakhuis is nog 92.750 kg. Afgeleverd werden: 371.7bl kg. De inkomsten be droegen 46.554,i4 en de uitgaven 48.328.50. Momenteel is er' nog in kas: 470,08. De bedrijfswinst be droeg 4550,20. Eind 1956 waren er 575 leden. Op 31 december 1957 be droeg het aantal leden 565. In de plaats van de heer Jb. Goedegebuure Abr.zn., die zich niet meer herkies baar stelde en als erelid benoemd werd, werd gekozen de heer Abr. Scherpenisse Johs.zn. De heer Corns. Ridernof werd als lid van de raad van toezicht herkozen. Als .plaatsvervan- fende bestuursleden wérden gekozen e heren Abr. Goedegebuure Lzn. en Abr. Goedegebuure J. Lzn. Het salaris van de boekhouder werd vastgesteld op 600,met een gratificatie van 75,—. Het bestuur werd gemachtigd een lening bij de boerenleenbank aan te gaan van 16.000,In de plaats van de heer Jb. Hage, die z(jn ontslag als weger nam, werd als zodanig ge kozen de heer Corns.Scherpenisse Wzn. Wegens het 50-jarig bestaan van de kolenbond werden gratis 5 mud kolen verloot. SINT-PHILIPSLAND Biddag 1958 De jaarlijkse biddag voor het gewas en voor de arbeid op. het eiland Tho- len en Sint-Philipsland zal, in overleg met de andere kerkgenootschappen, dit jaar gehouden worden op woens dag 26 februari a.s. BURGH H—RENESSE II 2—1 In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het Burgh gelukt een eind te maken aan de overwinnin genreeks van Renesse. Burg heeft dit voornamelijk te danken aan een in zinking, die Renesse kort na de rust te venverken kreeg en niet meer te boven kwam. Ondanks het minder goede spel van de Burgh-voorhoede wisten de groen-zwarten hiervan te profiteren. Renesse nam direct het heft in handen en bij een van de vele aan vallen schoot Heuten hard over. Veel fevaar stichtte de Renesserechtsbui- en die het voor de rust erg gemak kelijk had tegen de Burgh-ïinksback J. de Haan. De groen-zwarten pro beerden het met enkele aanvallen over de vleugels, waaruit W. de Jonge een hard schot loste, dat Krij ger nauwelijks corner kon werken. Door een kapitale fout van J. de Haan kon de linksbuiten onhoud baar inschieten 01. Burgh had di rect het antwoord klaar, en het paalschot van Kenters had beter lot verdiend. Met een beter spelend Re nesse brak de rust aan. Na de rust kreeg Burgh het voor deel van de niet veel Invloed hebben de wind. Burgh drukte Renesse in de verdediging, en wegens de geringe schotvaardigheid van de groen-zwar- te voorhoede, losten zelfs de backs van grote afstand geen doeltreffende schoten. In de 10e minuut gaf J. de Glopper een mooie pass naar W. de Jonge, die geen fout maakte 11. De rood-witten kwamen er nu niet meer aan te pas, en had de Burgh voorhoe de wat beter geschoten, dan had het doelpunten geregend. Vooral de te langzame B. Siesse kreeg legio kan sen. De Renesse-midvoor Schuit, die zich nogal eens aan unfair spel te buiten giftg, kreeg bij een sporadi sche uitval de kans van zijn leven, doch keeper Boot werkte dc schuiver meesterlijk corner. Een hard schot van J. Hanse stompte Krijger cor ner. De goed door W. Kloet genomen hoekschop verdween in het doel 2 1. Met Burgh sterk in de aanval kwam het einde van de door scheids rechter De Looze goed gelelde wed strijd. GOES Bevelandse schilders in jaarvergadering bijeen De studie schildersclub „Luctor et Emergo" hield zaterdagmiddag haar jaarvergadering in „Slot Ostende" te Goes. De voorzitter, de heer W. Wis se, sprak een openingswoord, waarin hij in het kort de voor de club be langrijkste gebeurtenissen van het af gelopen jaar releveerde. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer K. Mulder, bleek, dat het afgelopen jaar succesvol is geweest; de bijeenkom sten werden over het algemeen goed bezocht. Het ledntal van „Luctor et Emergo" bedraagt thans 223. De re kening van de penningmeester, de heer G. Nijsse, sloot met een batig saldo van 512.77. In de kascommis- sie voor dit jaar werden benoemd de heren A. Schrier, C. Bruggeman en H. Lammers. Bij de periodieke be stuursverkiezing werd met grote meerderheid van stemmen herkozen de heer K. Mulder. Nieuw benoemd in het bestuur werden de heren J. de Koeijer te Yerseke en A. Liplijn te Goes. De heer Nijsse, die dezer da; tien jaar als penningmeester in bestuur zitting had, werd door de voorzitter gehuldigd. Als blijk van waardering mocht hij een boekenbon in ontvangst nemen. Medegedeeld werd, dat de studieclub in de komen de maanden een prijsvraag op stapel heeft staan, waaraan een tentoonstel ling zal worden verbonden, een reisje naar de wereldexpositie in Brussel, een fotowedstrijd op vakgebied en een lezing over het vervaardigen van glas. Na de druk bezochte vergadering werd een bezoek gebracht aan de r.-k. kerk te Goes. Onder leiding van de ken R. Nieveen werden hier de muur schilderingen bekeken. K.VJP.-forum behandelde actuele vraagstukken. De afdeling Goes van de K.V.P. hield maandagavond met het oog op de komende verkiezingen een forum avond in „De Korenbeurs", welke slechts matig was bezocht. Een forum bestaande uit burgemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg, mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand, de heer E. G. Vader te Vlissingen. de heer C. Verdonk te 's Heer-Arends- kerke, burgemeester Th. J. Andries sen van Ovezande, wethouder J. H. Roose van Goes en de heer W. J. We- terings te Terneuzen, behandelde een aantal actuele vraagstukken. De heer C. W. Vervest, voorzitter van de af deling Goes der K.V.P. sprak een ope ningswoord, waarna hij het forum de eerste op schrift gestelde vraag voorlas. „Waarom heeft de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer de sport- nota afgestemd?", zo luidde deze vraag. „We waren er allen voor, doch financieel was het niet mogelijk", al dus het antwoord van de heer Van Dongen. Het begrip bezitsvorming speciaal voor wat betreft de lager bezoldigde groepen, vormde aanlei ding tot een levendige discussie, waarbij wel kwam vast te slaan, dat de regering het sparen stimuleert. Ook in de particuliere sector is dit vaak het geval. Verder kwam ter sprake de kwestie van de rentespaar brieven en de coördinatie van de so ciale verzekeringen, terwijl voorts het ziekenfondsbeleid nader onder de loep werd genomen. Lezing voor Statenkring S.G.P. De Statenkring Goes van de S.G.P. hield zaterdagmiddag een vergade ring in „De Opril" te Goes welke on der leiding stond van de heer M. A. Slotboom te 's-Gravenpolder. De voorzitter opende de vergadering met schriftlezing en gebed. In zijn ope ningswoord heette hjj in het bijzonder welkom de heer Flipse te Goes, die uitgenodigd was om een lezing te hou den over het onderwerp: „De opkomst van de rode ster". Spreker ging in zijn causerie nader in op de opkomst van het communisme, waarbij hg o.m. de personen van Stalin en Lenin de revue liet passeren. Uitvoerig schetste de heer Flipse het karakter van het Rus sische volk, waarbij hij met name de oorzaken noemde die hébben geleid tot ontwikkeling van het communisme. Na deze met veel aandacht gevolgde lezing, werden enkele vragen gesteld. Vervolgens brachten de secretaris en penningmeester verslag uit over het afgelopen jaar. Uit het financieel verslag bleek, dat de kring er finan cieel goed voorstaat. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer M. Mol te Yerseke herkozen en gekozen werd de heer C. de Kraker te Wemeldinge Tij dens deze goedbezochte bijeenkomst werd voorts de propaganda geregeld voor de a.s. Statenverkiezing. Na de rondvraag sloot de heer Verburg uit Kortgene de vergadering met dank zegging. HEINKENSZAND Raad komt bijeen De gemeenteraad van Heinkenszand komt woensdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt om. benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school, de verbetering van de Dorps straat, de onteigening sportveld, een voorstel tot het aangaan van een geld lening en de vaststelling van een wachtverbod Dorpsstraat. KAPELLE Feestavond gereformeerde jeugdcentrale Voor een goed gevulde zaal gaf de gereformeerde jeugdcentrale te Ka- pelle vorige week in het gebouw „Obadja" te Kapelle een feestavond. Na opening door de voorzitter, de heer A. Eversdijk Lzn.. werd door de jongensclub een spel ten tonele ge bracht onder de titel „De gemeente raad van Univille". Op deze raadsver gadering werd telkens iets naar voren gebracht, waarvan de aanwezigen moesten raden op welke gebeurtenis uit 't verleden dit betrekking had. Na declamatie door mejufrouw A, v. d. Leek werd vervolgens door de meis jesclub het spel „Sla raak" opge voerd. Tenslotte werd opgevoerd het toneelspel in drie bedrijven „De re bel". Dit stuk werd verdienstelijk over het voetlicht gebracht. De gehele avond is geslaagd en werd tenslotte door ds. J. v. d. Leek op toepasselijke wijze gesloten. Raad komt bijeen De gemeenteraad van Kapelle zal heden dinsdag 11 februari des mid dags om half vijf in openbare verga dering bijeenkomen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot het aan gaan van een vaste geldlening van 146.000; een voorstel tot het aan vaarden van een voorkeurslening ren tespaarbrieven 1957; een voorstel tot het verhogen van het krediet in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; een voor stel tot uitbreiding van de openbare verlichting en een voorstel tot egali satie van bouwterreih (voormalige boomgaard van de heer H. P. Ganse man). Toneelavond Een levensmiddelenbedrijf te Kapelle heeft evenals voorgaande jaren weer een tweetal contactavonden gegeven in hotel „De Zwaan", waarvoor ook ditmaal grote belangstelling bestond. Naast de diverse alttracties vormde de hoofdschotel van beide avonden de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Melodie uit het verleden". Dit stuk, dat voor het voetlicht werd gebracht door het toneelgezelschap „Onder Ons" uit Goes, kreeg een ver dienstelijke vertolking, waarvoor de spelers op het eind een hartelijk ap plaus in ontvangst mochten nemen. RILLAND-BATH Weegbrug „Rilland-Bath" Dezer dagen werd in café A. v. Hoek de vergadering gehouden van de Weegbrug „Rilland-Bath". Bij de be stuursverkiezing werden de aftreden- den. de heren L. Bruijnzeel. Joh. Blok en A. P. Colpaart herkozen. De penningmeester de heer A P. Colpaart gaf een overziöht van de fi nanciën over het afgelopen jaar. Hier uit bleek dat de totale ontvangsten 6863,29 bedroegen. De uitgaven wa ren 6922,21. zodat de rekening werd afgesloten met een nadelig saldo van Tevens bracht de heer Colpaart ver slag uit over de gewogen produkten m het afgelopen boekjaar. Aan land- bouwprodukten werd voor de aan deelhouders gewogen 11.469.293 kg-, 62 stuks vee 30.920 kg. Voor particulieren werden aan land- bouwprodukten gewogen 10.239.245 kg._ 10 stuks vee 3920 kg. 9 auto's 44.522 kg. zodat in totaal werd gewo gen 21.788.020 kg. WISSEKERKE Uitvoering „Apollo" Dezer dagen gaf het harmoniegezel schap „Apollo" te Wissekerke haar jaarlijkse uitvoering in café „de Kroon". De voorzitter en directeur, de heer I. Stokman opende de avond' en sprak zijn voldoening uit over de gro te belangstelling. Na het verdienste lijk uitvoeren van het muziekpro- framma werd het toneelspel „Vader ob" opgevoerd. Dit stuk werd onder regie van de heer Stokman zeer goed over het voetlicht gebracht. Door de grote belangstelling werd de uitvoe ring de volgende avond herhaald. BIEZELINGE Uitvoering „Jonge Kracht" Het tamboer- en pijpercorps „Jonge- Kracht" te Biezehnge gaf in de con sistoriekamer van de Nederlands her vormde kerk een openbare uitvoering, waarvoor een goede belangstelling bestond. Nadat de voorzitter, de heer H. v. d. Velde, een openingswoord ge sproken had, werden er door het korps enkele muzieknummers ten ge hore gebracht. Na de pauze voerde de toneelgroep „Tremola* uit Schore het toneel in drie bedrijven „De vluchte linge" op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15