KAPPIE De noodlottige roos GOESENAREN WEER BOVENAAN IN ZUID-BEVELAND Kruidenkracht! Waar zijn onze schepen? DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 16 ZEEUWSE BRIDGECOMPETITIE Fles II naast Fles I aan de kop In de vierde ronde van de Zuid Be- velandse parencompetitie waren de beste plaatsen wederom voor de Goe- senaren. Ditmaal werden de heer en mevrouw Leupen winnaars, maar op de tweede plaats verschenen .runners up" Henderikx en-Van Goor, die de leiders thans tot op een halve punt genaderd zijn. Het best geplaatste Versekse paar was ditmaal mevrouw Van den Berg en de heer Bom, die zich uitstekend herstelden van de misstap in de vo rige zitting. De uitslag was: 1 Heer en mevrouw Leupen 70%; 2 Heren HenderikxVan- Goor 68; 3 Heren Klompen Hensbergen 674 Mevrouw v. d. Bergde heer Bom 65. Daardoor is de stand geworden: 1 Heren WartenaVan Heel 281; 2 Heren HenderikxVan Goor 280%; 3 Heren KlompeHensbergen 271%; 4 Heer en* mevrouw Leupen 261%; 5 Heer en mevrouw Nobels 259; 6 me vrouw v. d. Bergheer Bom 236; 7 mevrouw Veldmande heer Post 228%; 8 mevrouw Huijsse-hoer Osse- waarde 228; 9 dames Willemsen 224%; 10 heren SwenneNijhuis 209%; 11 heren Stobbelaarv. d. Berg 203%; 12 heer en mevrouw No- let 196%. De uitgestelde zitting wordt gespeeld op 27 februari. VIERTALLENCOMPETITIE Het kleine viertallenprogramma van afgelopen week bevatte enkele zeer belangrijke wedstrijden. Zo moest Middelburg in de hoofdklas A tegen Fles n bewijzen, dat het nog serieuze kampioensplannen had. Het slaagde daar echter niet in. Fles II won n.l. met duidelijk verschil (39-20) en kwam daarmee op verrassende wijze naast Fles I aan de kop. In afd. B werd de belangrijke wed strijd Sas IOostburg I gespeeld. De uitslag was beduidend anders dan het 60-5 waarmee Oostburg de vorige ontmoeting won, doch 9 pt. verschil waren voldoende om Oostburg weder om 2 winstpunten te bezorgen (27-36) Luctor II schudde ook Luctor III van zich af en gaat nu onbedreigd aan de kop van de eerste klas B. Sas boekte een ruime overwinning op Oostbürg II. In de eerste klas A Is V.B.C. Hl eindelijk verdrongen door het vier de clubviertal van die naam. Met cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, won dit vier tal van Fles Hl (52-23). V.B.C. III kan nu alleen nog maar hopen, dat V.B.C. IV nog eens een steek laat vallen, maar in de 2 resteren de wedstrijden (tegen Fles V en Middelburg II) is dat niet meer te verwachten, tenzjj Middelburg II nog eens uit zijn slof schiet. De uitslagen van de vorige week wa ren: Hoofdklas: Fles IIMiddelburg I 39- 20;' Sas IOostburg I 27-36; Hulst I Luctor I 19-38. Eerste klas: Fles IH—V.B.C. IV 23- De loting voor de strijd om de wereldbeker In het circus van Stockholm is zater dagavond de loting verricht voor het toernooi om 't wereldkampioenschap voetbal, dat in juni in Zweden wordt gehouden. De volgende indeling was net resultaat: Groep a: West-Duits- land, Argentinië, Tsjecho-Slowakije en Noord-Ierland. Groep b: Frankrijk, Paraguay, Zuidslavië en Schotland. Groep C: Zweden. Mexico, Hongarije en Wales. Groep d: Oostenrijk, Bra zilië, Rusland en Engeland. Advert entte) "Herstel de schade die de moderne, onnatuur lijke leefwijze in Uw lichaam aanricht, Wie de samenhang begrijpt tussen gestoorde «pijsvertering, onzuiver bloed, vale huid, verstopping, enz., zal onverwijld zijn lichaam de natuurlijke zuiverheid teruggeven met HERBESAN Kruidenthee. Bevat H ver schillende Kruiden met elk een eigen wei king. Drink Herbcsan Kruidenthee en woid weer een gezond, dus jeugdig mens' Verkrijgbaar bi) apotheker of drogist A f 1,80 per groot pak. (voldoende voor maanden.) 52; Sas HOostburg II 43-18; Luc tor HlLuctor II 23-47. De stand is "nu: Hoofdklas A 1 Fles I 8 uit 6 70)2 Fles H 8 uit 6 (-f- 13); 3 V.B.C. I 6 uit 7 42)4 Middelburg I 5 uit 6 20) 5 V.B.C. H 5 uit 7 (—21). Hoofdklas B: 1 Oostburg I 8 uit 5 76); 2 Sas I 6 uit 5 27); 3 Luctor I 5 uit 5 29); 4 Hulst I 5 uit 6 (-f 13); 5 Terneuzen I 2 uit 5 72). ^V.Beckïv 13 uit 8 62)2 V.B.C. in 12 uit 8 (-f 128)3 Fles IV 9 uit 8 30); 4 Middelburg II 6 uit 8 25)5 Fles III 3 uit 7 96) 6 Fles V 3 uit 7 (—109). 1 Luctor n 9 uit 5 169); 2 Luc tor IH 5 uit 5 8); 3 Sas H 5 uit 5 9); 4-Oostburg II 3 uit 4 59)5 Sas Hl 0 uit 3 93). Het programma van de open-paren- wedstrijden is nog uitgebreid met een \vedstr\jd op 28 maart in Oostburg. De datum van Vlissingen is gewijzigd. Inplaats van op 29 maart wordt daar gespeeld op zaterdag 22 maart. De A.V.R.O.-Bridgedrive te Vlissingen kon wegens gebrek aan belangstel ling niet doorgaan. E.V.V.C.—„Den Bosch" met 3—1 geëindigd Zaterdagmiddag speelde E.V.V.C. de zesde thuiswedstrijd, tegen V.C. „Den Bosch", voor de competitie hoofd klas Zuid A der NeVoBo. De gasten, die nummer twee op de ranglijst stonden, moesten echter met een 3-1 nederlaag huiswaarts keren. Nadat E.V.V.C., zoals gewoonlijk, de toss had verloren, floot scheidsrech ter J. Wolthers voor het eerst. Den Bosch scoorde enige punten, maar E.V.V.C. nam daarna de opslag over en door smashes van De Roos en Luitwieler werd de achterstand in een voorsprong omgezet, die niet meer werd afgstaan: 15-7. De tweede set was een getrouwe kopie van de eerste, een sterk op de aanval spelend E.V.V.C., dat ook fel ver dedigde, hoewel bet blokkeren wel eens wat te wensen overliet. Setstand 15-8. De derde set begon direct met een voorsprong voor Den Bosch, omdat Luitwieler enkele onmogelijk te smashen ballen toch smashte Inplaats van deze ballen voor een medespeler op te zetten. Na deze achterstand kwam E.V.V.C. er niet meer aan te pas, en toen de stand 3-10 geworden was geloofden de Vlissingers het wel: 6-15 voor Den Bosch. In deze set overwinning had vooral de ex-inter national A. de Kroon een groot aan deel door zijn harde smashes. De vierde set bracht de Vlissingse overwinning. Er werd weer serieus gespeeld en niet te veel risico ge nomen. De direct genomen voor sprong werd langzaam aan vergroot en hierin hadden vooral Schreurs als verdediger en Swiers, die het van de aanval moet hebben, een groot aandeel. Van Loenen speelde deze middag niet een van zijn beste wedstrijden, terwijl ook Van den Berg niet tot zijn grootse dingen kwam, maar vooral deze laatste gaf zovele goede passes aan zijn mede spelers, dat hij zijn plaats volledig waard was. Setstand 15-7. Eindstand •1. Overige uitslagen: Tornado E.B.V.C. 3-1; V.C. Tilburg—V.C.V 3-0. De stand is nu: Tornado 10 8 2 0 18 28-19 V.C. Den Bosch 12 6 4 2 16 28-17 Odulphus 10 4 6 0 14 24-13 E.V.V.C. 12 3 8 1 14 26-21 Madjoe 11 5 3 3 13 22-18 P.S.V. 10 3 5 3 11 20-18 V.C. Tilburg 11 1 4 6 6 15-26 E.B.V.C. 12 1 4 7 6 13-30 V.C.V 12 0 2 10 2 9-34 Van de Pol en De Kleine naar kampioenschap 71/2 Aan het biljarttoernooi om het Europees kampioenschap 71/2, dat van 27 februari tot en met 2 maart te Arnhem wordt gehouden, zullen de Nederlanders Van de Pol, De Kleine, de Belgen Wafflard, Vervcst. de Duit ser Luetgehetmann en de Spanjaar den Galvez en Ossorio deelnemen. Voorts zal een Fransman uitkomen. De naam van deze deelnemer is even wel nog niet bekend. (Advertently) IS NOG ZO HÉÉRLIJK JONG f ZO ÉCHT EEN BLAD VAN DÉZE TIJD Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aan getrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid. Let de komende i*eken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoudAlléén MARGRIET kan zóveel bieden, want— MARGRIET is verreweg het grootste blad van Nederland. Hein Cujé werd tweede in Spanje Drie eervolle uitnodigingen De Middelburgse atleet Hein Cujé heeft tijdens de cross tussen Manresa en St. Vicente in Spanje, één der be langrijkste in dit land, een uitnemen de prestatie geboekt achter de ster ke Spaanse loper Amoros bereikte hij tn deze 11 km lange cross de tweede plaats. In een bijzonder spannende fi nish ging de Zeeuwse atleet in 38 min. 31.2 sec. juist 1.3 seconde later dan de Spaanse loper over de streep. De andere Nederlandse deelnemer, de Arnhemse loper Henk Viset van Cial- fo. eindigde in deze sterke bezetting als zevende. Wanneer men daarbij in aanmerking neeint. dat de Arnhem mer last had van een verkoudheid, dan spreekt zijn prestatie nog des te meer. De beide Nederlandse lopers heb ben een uitstekende indruk achterge laten in Spanje. In een kopgroepje van vijf man. dat zich halverwege de wedstrijd van het peloton losmaakte, bevond zich ook Hein Cujé en hij was het. die zich tussen het puikje van de Spaanse cross-atleten geducht weer de. Kort voor de finish ging Amoros er tussen uit, maar Cujé gaf geen duimbreed toe, hoewel hij ln de laaste meters zijn meerdere in de Spaanse tegenstander moest erkennen. De vol gende drie lopers, namelijk Garcia, Baris en Alonso. waren allen Span jaarden, en op de zevende plaats kwam dan Viset. In Barcelona zijn de beide lopers onder meer ontvangen door de Neder landse consul-generaal in deze stad, de heer A. Rademaker: Deze was der mate enthousiast over de prestaties van zijn'landgenoten, dat hij onmid dellijk toezegde om het financieel mo gelijk te maken, volgend jaar even tueel een officiële Nederlandse ploeg van zes man aan deze cross te laten, deelnemen. Overigens bleef dezeprabhtige pres tatie voor Hein Cujé met zonder gevolgen. Hjj ontving onder meer arie uitnodigingen om deel te nemen aan enkele crossen in Spanje, na melijk een voor a.s. zomer, een in het najaar en volgend jaar tijdens een cross, die vorige week door Za- topek gewonnen is. Russische prolongeerde wereldtitel schaatsen Nederlandse hardrijdster Rie Meijer werd dertiende De 21-jarige Russische studente in de lichamelijke opvoeding Inga Artama- nova heeft tijdens de wedstrijden in Kristinehamn (Zweden) haar wereld titel in het hardrijden op de schaats geprolongeerd. De kampioenschappen in het Zweedse stadje leverde trou wens voor de gehele ploeg van de Sowjet-Unie grote triomfen op. De vier eerste plaatsen werden door Rus sische rijdsters bezet. Tamara Rylova werd tweede, Sofia Kondakova derde en Rimma Belova vierde. De enige Nederlandse vertegenwoor digster Rie Meyer bezette in het eind klassement de 13e plaats van de 26 dames, die aan deze wedstrijden deel namen. Olga Rubtsova leidt in wereld-schaaktweekamp De derde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken voor dames tussen de titelhoudster Olga Rubtsova en Elizavetha Bykova, welke te Moskou wordt gespeeld, is door Rubtsova gewonnen. Rubtsova leidt thans met 2-1. Toni Sailer drievoudig wereld-skikampioen De wereldkampioenschappen ski alpi nenummers zijn zondag te Bad Gas- tein afgesloten met een triomf voor de Oostenrijker Toni Sailer. Evenals op de Olympische spelen te Cortina d'Ampezzo in 1956, toen hij met ze ven gouden medailles zegevierde. In wedstrijden geen 500 cc-motoren meer Op het komende congres van de In ternationale Motorsport Federatie, dat in april a.s. te Warschau wordt fehouden, zal een voorstel worden be- andeld om geen wedstrijden meer uit te schrijven voor motoren met een ca paciteit van meer dan 350 cc. Het voorstel komt van de sportcom- missie, die vrijdag te Parijs vergader de. De commissie acht dat de wed strijden voor de zware motoren te gevaarlijk zijn geworden. In de toekomst zullen wellicht dus nog uitsluitend wedstrijden gehouden worden in de 125 cc-klasse, 250 cc- klasse en 350 cc-klasse. Mogelijk worden deze klassen nog uitgebreid, want de commissie heeft verder voorgesteld de motoren in te delen in twee categorieën, t.w. de categorie standaard-motoren en de categorie gewijzigde serie-motoren. Aalsdijk 10 Belawan Alphard 10 Rio Grande Alphacca 9 Buenos Aires Amerskerk 10 Mombasa Antonia 9 Kuching Arendskerk 9 Sydney Bennekom 10 Bremen Beninkust 8 Amsterdam n. W. Afrika Bali 10 Amsterdam Blitar 8 Cheribon naar Semarang Caltex „The Hague" 9 Fremantle Caltex „Rotterdam" 9 Rotterdam Calamares 10 Mobile Cistula 9 Adelaide n. Melbourne Congokust 9 Accra naar Lagos Opttica 11 Ciudad Fruyilo Delft 9 Puerto Ordaz Eemland 9 Montevideo Esso „Den Haag" p. 9 Guadeloupe naar Aruba Esso „Nederland" 9 Isle of Grain naar Port Said Gaasterland 10 Bremen Groote Beer 10 Soerabaja Guineekust 10 Dakar Hera 8 Londen Heemskerk 8 Yokkaichi n. Takubar Ivoorkust 9 Hamburg Japara KRL 9 Bremen Johan van Oldebarnevelt 11 Melbourne verwacht Kermia 9 Caborojo Kinderdijk 9 Rotterdam naar Antwerpen Kieldrecht 10 Suez naar Aden Kryptos 10 Port Said Kylix 9 Amsterdam Leersum 8 Londen naar Halifax Lekhaven 9 Rotterdam Lekkerkerk 9 Catania naar Marseille Leopoldskerk 10 Port Said n. Rotterdam Maasdam 10 St. Thomas naar Barbados Maashaven p. 9 Necoohea n. Las Palmas Macoma 8 Hollandia naar Cebu Meliskerk 8 Rotterdam naar Hamburg Nieuw Amsterdam 9, Barbados Noordam 9 Rotterdam Oranje 9'Aden naar Suez Ouwerkerk 11 Aden verwacht Prins Casimir 9 Majorca naar Valencia Prins Willem V 10 Napels Schie 8 Amsterdam Sliedrecht 10 Le Havre Statendam 10 Zanzibar Stad Schiedam 8 Amsterdam Straat Cook 10 Tanga Sumatra 9 Port Dickson naar Bangkok Tabian 10 Houston Tabinta 10 Singapore Tegelberg 11 Rio de Janeiro verwacht Tjiluwah 10 Hongkong Tjipanas 9 Yokohama Utrecht 11 Soerabaja verwacht Vasum 9 Port Said W. Alton ^Jones 9 Punta Cardon naar Rotterdam Weltevreden 8 Rotterdam n. Tj. R'dam Wonosarl 10 Toboaii Zeeland 10 Napels „Ik móet die Ionische Bol hebben!" hijgde Kappie tij dens zijn looppas naar het klei ne hutje. „Stel je voor, dat mijn Kraak door dat ding op de rotsen gestuurd wordt! ik zal die schurken daarbinnen eens een bult klappen gaan ge ven! Ze moeten maar eens voelen, dat ze met vuur spe len!" Nu, tot die ontdekking wa ren Leep en zijn trawanten al gekomen! Want de Ionische Bol begon steeds sterker te gloeien en verschroeide alles, wat in zijn buurt lag. De schurken, die het apparaat ge stolen hadden, dromden ang stig samen bij de deur en stortten gezamenlijk naar bui ten, toen het eerste vlammetje speels van het Ionische appa raat over het houtwerk begon te lekken. „Wel sakkers!' mompelde Kappie, terwijl hij besluite loos bleef staan. „Daar heb Je de kakelobbessen! Het lijkt Ja wel of ze bang zijn! De buit- vissen. Laat ze maar verdwijnen, dan kan ik ten minste die Bol onschadelijk maken!" Maar zo gemakkelijk zou dat niet gaan, juist toen hij de laatste tientallen meters naar de FEULEET0N Zc zag hem zwijgend aan, haar handschoenen zenuwachtig verfrom melend. De „sergeant", ziende hoe bleek ze was, stelde voor, dat ze alle drie in de auto zouden plaats ne men, wat geschiedde. Lorraine was blij, dat hij haar op de achterbank zette, waar ze haar arme hoofd te gen de kussen kon laten rusten. ,,'t Moet een hevige schrik zijn geweest, meneer „Drake, Don Drake; maar geen familie van Donald Duck. Mijn voor naam is Donaghue". De politieman glimlachte, terwijl Lorraine zich hel woordenspelletje herinnerde, dat ze indertijd zo amu sant had gevonden. Of zou ze zo hebben gelachen omdat ze toenter tijd erg gelukkig was en om alles plezier had? Nu had ze meer zin om te schreien. Opwellende tranen schokten haar gehele lichaam bij de gedachte aan Harold. Die arme jon HILLARY WAYNE gen had naar 't scheen vrijwel alles gemist en nu was hem zelfs het le ven ontnomen. „Hoe is het gebeurd, kindlief?" informeerde Don kalm cn ze vroeg zich af, of hij die term zonder erbij te denken had gebezigd dan wel met de bedoeling, de politieman nog meer van de wijs te brengen. „Hij is van een steile helling ge vallen en was onmiddellijk dood „Hoor eens, Lorraine, je bent to taal overstuur. Laat ons samen er gens wat gaan eten en dit uitpra ten „Pardon, meneer, maar mevrouw Garland is heel erg vermoeid en ik acht het maar 't verstandigst, dat 11c haar breng naar 't huis van haar broer, zoals ze oorspronkelijk van plan was". „Ja goed", zei Lorraine, volgzaam als een kind, „heel goed". Don zou maar 't liefst zijns weegs zijn gegaan, doch de sergeant gaf al gas voor hij kon uitstappen. Janet, gehuld in een blauwe peig noir, die vroeger Lorraine had toebe hoord, 'deed open en staarde onder zoekend in het duister. Toen ontdekte ze Lorraine en Don, maar niet on middellijk hun metgezel. „Waar is Harold?" riep ze met van zenuwachtigheid schrille stern. Verschrikt door de uitdrukking op Lorraine's gezicht en de tegenwoor digheid van Don, liet ze er noodlottig genoeg op volgen: „O, Johnny had gelijk, toen hij zei, dat ik je niet moest opbellen „Pardon, mevrouw", viel cle politie man haar in clc rede, „mevrouw Gar land moet wat eten en uitrusten cn U zou het beste doen met haar naar bed te brengen. Er is een ongeluk gebeurd „Harokl is van een helling geval len en gedood toen hij een roos voor me plukte", zei Lorraine zwakjes. Plotseling zag ze voor haar gees tesoog het roosje bloeien in 't dun ne, gladde gras. Klein, maar fel en volmaakt met zijn donkerrose kelk blaadjes, scheen het haar strak aan te zien en eensklaps leek 't of een van die blaadjes zich omvouwde tot een vingereen vinger die wenk te. Als een nachtmerrie overviel het haar en ze stortte bewusteloos op de grond. Ze was ziek. O, ze voelde het niet, al was ze altijd erg moe. maar ze begreep uit de manier waarop Janet haar in bed hielp en verzorgde, dat ze ziek moest zijn. Janet was voor haar huwelijk verpleegster bij kinde ren geweest en merkwaardig genoeg keerden nu al haar oude zinnetjes terug, ofschoon ze die nooit tegen Richard of Denise gebruikte. „Ko#h, nu eens handjes-pandjes wassen", zei ze bijvoorbeeld, met spons en handdoek op het bed toetredend of, irriterend: „Nu gauw slapies doen!" Maar och, ze was zo vriendelijk, dat Lorraine geen lust tot protest voelde. De dokter, aanstonds geraad pleegd, sprak van uitputting en schrik. Hij beval kalmerende midde len aan, maar Lorraine wees ze hef tig af. Ze durfde voorlopig niet te I Advertentie) ONDER ONS GEZEGD EN GEZWEGEN „Ik ken gee:- béter geïllustreerd leeekblad!" (Zó boeiend is nu PANORAMA O slapen, uit vrees, dat haar opnieuw die nieuwe variant op de oude droom zou overvallen het mooie roosje, dat met een van zijn blaadjes, tot vinger geplooid, haar wenkte waarheen toch?" „Zenuwen!" zei de dokter en gaf haar toch iets ertegen, zodat ze in een droomloze slaap viel. Ze lag in Richard's kamer, in het mooie, nieuwe ledikant, dat hij op zijn verjaardag had gekregen. Hij zelf sliep weer bij zijn ouders, want de kleine, ontdeugende Denise had een kamertje voor zich alleen. O, Richard's kamer was licht en vro lijk, met een kleurige, door Lorraine en John voor hem uitgezochte fries en z.g. schuilevinkjes-gordijnen. Ja net's keuze. „Je zult je misschien wel weer zus of zo voelen?" zei John toen hij met een glas melk binnenkwam. Ze knikte, maar herinnerde zich, dat in haar oude slaapkamertje op de boerderij van zulke schuchtere concessies aan „Het Kind" geen spoor te bekennen was geweest. On danks alle comfort en koesterende warmte kon zo zich onmogelijk een ander voelen dan Lorraine Garland, eensklaps op zo vreselijke wijze we duwe geworden, voorlopig dakloos en liggend in het bed van haar neefje. „Zeg, Johnny, heb ik vanmiddag beneden soms de stem van die po litieman gehoord?" „Ja, hij was inderdaad hier. Och, 't is wel een goeje kerel. Janie, zei. dat hij er helemaal niet op aandrong toen ze hem vertelde, dat je nie mand mocht ontvangen". „Wilde hij me spreken? Waarom dan?" Johmkeek eens uit het venster. „Och, formaliteiten", mompelde hij en zei onmiddellijk daarna iets over een heel ander onderwerp; de hond van de buren. Lorraine had nauwelijks meer be grip van uur of tijd of ze ver beeldde het zich althans. Want of schoon ze meestal stil en zwijgend bleef liggen, zonder iets te doen, wist ze heel goed hoe de uren voorbij gingen. Janet kwam zo vaak ze kon bij haar, maar nooit lang en John scheen het buitengewoon druk te hebben, al bracht hij haar gere geld tijdschriften en ook wel bloe men. Eensdeels was zij er zich ter dege van bewust, dat er in huis iets vreemds gebeurde, maar anderdeels was ze zo vermoeid, dat ze bewe gingloos bleef liggen met Sir Perci- val aan haar voeteneind. Op die manier gingen drie dagen voorbij. Mensen verschenen en ver dwenen maar ze kreeg hen niet te zien! De telefoon rinkelde herhaal delijk. maar ze behoefde geen ant woord te geven. Toen, de derde mor gen, terwijl Janet de kleine Richard naar school bracht het was niet ver, maar hij moest twee gevaar lijke kruispunten passeren hoorde ze eensklaps Denise schreien. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11