Bataljon Zeeland had geslaagd* lustrumreünie te Goes DE VIJF RIETVINKEN De noodlottige roos DR. DREES: „TOPCONFERENTIE NA GOEDE VOORBEREIDING" KLMEN uit de ETHER MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 5 FRONTMAKKERS ONTMOETTEN ELKAAR Commissaris der koningin sprak de oud-militairen toe Het Goese Schuttershof was zaterdag weer het ontmoetingspunt van oude Zeeuwse strijdmakkers, die vandaag maandag 10 februari tien jaar geleden met de „Johan van Oldenbarnevelt" uit Indonesië in ons land terug keerden en hun battle-dress weer verwisselden voor het burgerpakje. Meer dan 200 oudstryders van dit voormalige Bataljon Zeeland de mannen van het eerste en tweede bataljon van 14 R.I. waarvan velen thans vergezeld van hun echtgenotes, waren zaterdag uit alle hoeken van Zeeland en zelfs van ver daarbuiten gekomen, om nog eens met hun frontmakkers herinne ringen op te halen en iets te horen over eikaars tegenwoordige status. Evenals op de dag van aankomst uit Indonesië, was ook de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot nu temidden van de mannen om de tweede lustrumreünie mee te maken. Toen overste J. J. van Oord, de commandant van het bataljon, een openingswoord sprak, verstomden de gesprekken en luisterden de mannen met aandacht naar hun vroegere be velhebber. „We zullen het mooie eilan denrijk nimmer vergeten en ook zul len onze gedachten steeds uitgaan naar hen die hun leven gaven", aldus de overste. Vervolgens las hij de na men voor van de 21 Zeeuwse jongens van het Bataljon die in Indonesië om kwamen, waarna staande enige ogen blikken stilte in acht werden geno men en het Wilhelmus werd gespeeld. Overste Van Oord wees er op, dat het gebeurde in de jaren 1946 en 1947 in Indonesië, thans culmi neert in allerlei onlusten en haat campagnes. De communistische cellen die wH toen onder het mom van nationalisme hebben bestre den, zijn nu uitgegroeid tot kan kergezwellen die dit land ondermij nen, zo besloot de vroegere com mandant van het bataljon. De commissaris der koningin rele veerde in een gloedvolle toespraak in 1 **- het betaljon het kort het vertrek van h vanuit Oostende in 't najaar van 1945 en de thuiskomst op 10 februari 1948 in IJmuiden. HU noemde de oudstrjj- ders de voorposten, die als eersten de strijd tegen het communisme hebben opgenomen. De commissaris zei het te betreuren, dat zy die in Indonesië en Korea hun leven hebben gegeven voor recht en vrijheid niet worden her dacht, zoals men op 4 mei de in het verzet omgekomen strijders ieder jaar opnieuw eert. Het feit dat zovele oud militairen van het bataljon naar Goes zijn gekomen bewijst dat er een stevi ge onderlinge band is gesmeed, aldus spreker. Hy sprak tenslotte de hoon uit, dat recht en vrijheid in Indonesië zullen zegevieren tot zegen van het gehele volk, dat de Nederlandse jongens tien jaar geleden reeds hebben getracht van het communisme te bevryden. De brigadecommandant kolone l J. W. Sluyter wees er nog op, dat de be dreiging in Indonesië verbroedering onder de mannen bracht, zodat men altijd bereid was een ander te helpen. De lustrumreünie kreeg verder een feestelijk tintje door het optreden van een cabaretgroepje. Berkelse arts 0. in strenge afzondering. (Van onze correspondent). De Berkelse arts O., is op last van de officier van justitie te Leeuwar den, mr. M. H. Gelinck in de straf gevangenis te Leeuwarden zo streng geïsoleerd, dat geen der andere ge vangenen meer contact met hem kan krijgen. Deze maatregel is getroffen onmiddellijk nadat men in de cel van A. L., die overleden is door vergifti ging, onder een medicijnflesje (waar in nog resten van het zware vergif cyaankali) een briefje had gevonden met de woorden: medicijnen voor dr. O. Het onderzoek, dat met kracht wordt voortgezet, heeft tot dusverre nog niet uitgewezen hoe de cyaan kali, tengevolge waarvan L. het le ven heeft verloren, in de gevangenis en in L.'s cel is gekomen. Ook over de rol van dr. O. in deze onverkwik kelijke zaak heeft de recherche nog geen enkele zekerheid weten te ver krijgen. Hij ontkent ten stelligste iets met de vergiftiging van L. te maken te hebben. Geld moet geleden straf en smaad goedmaken. De Finse regering heeft een 72 jaar oude boer, Kaarlo Jaakko Vuo- lo, een smartegeld van 300.000 Finse marken (ongeveer 8800 gulden) toe gekend, omdat hij onschuldig zeven maanden in de gevangenis heeft ge zeten en zeventien jaar lang de naam van moordenaar heeft gehad. In 1933 werd hij gearresteerd op verdenking van moord. Wegens ge brek aan bewijzen werd hij na ze ven maanden vrijgelaten, maar hij werd pas 17 jaar later vrijgespro ken van de verdenking. In deze ze ventien jaar heeft hij zijn boerderij verloren en werd hij een verbitterd mens, omdat iedereen hem beschouw de als moordenaar. ANTWOORDEN AAN PREMIER BOELGANIN DAAROM is Mascotte 3x beter! Vermoedelijke daders van roofoverval gegrepen. De politie te Ridderkerk heeft in verband met de roofoverval, die za terdagavond op de 75-jarige alleen wonende weduwe De Jong te Ridder kerk werd gepleegd, in de loop van zondag twee mannen aangehouden. Het zijn de 27-jarige W. v. D. uit Dordrecht die door ae politie in een woning aldaar werd gearresteerd, en de eveneens 27-jarige 1*. A. uit Zwijndrecht, die in een café te Dor drecht werd aangehouden. Beide mannen, die bij de politie geen onbekenden zijn, ontkennen. De politie beschikt echter, volgens haar mededeling, over voldoende bewijzen om de mannen in verzekerde bewa ring te houden. In de woning van de weduwe De Jong werd namelijk een knoop gevonden, afkomstig van de regenjas van W. van D. Voorts wer den van beide mannen vingerafdruk ken en afdrukken van hun schoenen aangetroffen. De overvallers hebben het weerlo ze oudje aan handen en benen gebon den. Met een doek werd haar de mond gesnoerd. Nadat zij haar op haar bed hadden geworpen dreigden zij de vrouw met de dood, Indien zij niet vertelde waar zij haar geld op geborgen had. Hoewel daartoe de doek om haar mond moest worden losgemaakt kon het slachtoffer in haar doodangst nauwelijks geluid uitbrengen, noch aanduiden, waar zij haar schamele bezit had opgeborgen. De rovers maakten, nadar zij het huis onder zocht hadden, een beurs met dertig gulden buit. Hoewel licht gewond, slaagde de oude vrouw er in zich na een wor steling van een half uur van haar boeien te bevrijden. Bus ramt tram uit rails: twee gewonden. Zondagavond heeft een Haagse auto bus een tram met aanhangwagen vlak voor het politiebureau Van der Ven nes tra at in Den Haag uit de rails ge ramd. De motorwagen kwam dwars over de weg te staan met het balkon tegen de pui van een banketbakkerij. Van de inzittenden van de tram wer den enigen gewond. De andere passa giers kwamen met de schrik vrij. Macmillan wil vruchteloze bespreking voorkomen. Minister-president, dr. W. Drees, heeft geantwoord op do brieven van de Russische premier Boelganin. Elk voorstel om tot vermindering van de bestaande spanningen te ko men heeft de ernstige belangstelling van de Nederlandse regering. Vol gens minister-president Drees lijdt het geen twijfel, dat de oplossing van de hangende politieke problemen, met name in Europa, van het grootste belang ls voor het herstel van het wederzijdse vertrouwen. Hij acht het twijfelachtig, dat een conferentie, zoals Boelganin heeft voorgesteld op dit ogenblik al tot de gewenste resultaten zou kunnen lei den. Het lijkt dr. Drees aanbevelens waardig een hervatting van de on derhandelingen op het hoogste niveau te doen voorbereiden langs diploma tieke weg en eventueel door middel van een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken. Met betrekking tot Boelganins voorstel de handelsbetrekkingen tussen Nederland en de Sowjet- Unie uit te breiden, deelt dr. Drees mede, dat de Nederlandse rege ring gaarne nader overleg zal ple gen om alle handel, die niet van strategische aard is, te bevorde ren. „In het bijzonder denk ik hier bij aan het tot stand brengen van civiele luchtverblndlngen", aldus dr. Drees. Frankrijk is op het ogenblik niet van plan een tweede antwoord te zenden op de brieven van de Russi sche minister-president, maarschalk Boelganin, over een topconferentie en andere „maatregelen voor de vre de", Aangenomen wordt, dat de Franse regering het antwoord van minister-president Gaillard van vo rige maand zal beschouwen als het antwoord op zowel Boelganins brief van december als op die van januari. Premier Macmillan van Groot- Brittannië heeft er In zijn antwoord aan Boelganin bij Rusland op aange drongen in te stommen met het hou den van een topconferentie, bij voor keur voorbereid door de ministers van buitenlandse zaken of anders langs diplomatieke weg. Maar in beide gevallen is een gron dige voorbereiding noodzakelijk, want als er geen redelijk vooruit zicht bestaat op resultateu, zou men het risico lopen van een vruchteloze bijeenkomst en dat zou de dingen nog erger maken, aldus Macmillan. Ijsafzetting oorzaak van vliegramp te ffliinchen. Het ongeluk met de Britse „Elisa- bethan" bij München schijnt veroor zaakt te zijn door ijsafzetting op de vleugels, aldus een rapport over het voorlopig onderzoek van het West- duitse bureau voor de luchtvaart. Het onderzoek heeft aangetoond, dat de motoren geen defect vertoon den. Het tot twee maal toe opschor ten van de start was een gevolg van het feit, dat de lnla&tdrukmêter een abnormale uitslag vertoonde, on danks de juiste functionering van de motoren. De toestand der gewonden van de vliegramp is zondag over het alge meen iets beter geworden. Volgens de laatste berichten uit het „Rechts der Isar"-ziekenhuis gaat vooral Matt Busby vooruit. De manager, die nog steeds in een zuurstofkamer wordt behandeld, sprak reeds enkele woorden, zij het moeizaam en de art sen achten hem thans buiten Ievens- fevaar. Ook de journalist Frank aylor herstelt langzaam, evenals spil Jack Blanchflower. De toestand van Duncan Edwards is nog steeds zorgelijk, ondanks een lichte vooruitgang. Edwards is bij kennis en herkende enkele bezoe kers. John Berry Is nog buiten be wustzijn, maar zijn toestand wordt niet hopeloos geacht. Het meest vre zen de artsen voor de piloot Kenneth Rayment, die langzamerhand achter uit gaat. C.P.N. nam maatregelen tegen bestuursleden. Het bestuur van de communistische partij Nederland heeft maatregelen ge nomen tegen twee zijner leden: het Tweede Kamerlid F. Reuter is uit het bestuur gestoten, waarbij hem tevens is verzocht zijn Kamerzetel ter be schikking te stellen, en- het bestuurs lid B. Brandsen is als lid van de par tij geschorst in afwachting van een verantwoording, die hij tegenover het bestuur zal dienen af te leggen. Dit wordt meegedeeld in een ver klaring van het bestuur der C.P.N. In deze verklaring wordt gezegd, dat de heren Reuter en Brandsen de lei ding hadden van een rechtse fractie, die in de partij is gebleken te be staan. Zij genoten de bescherming van de Tweede Kamerleden H. Gortzak en R. Dips—Odrnot, op wier houding deswege door het partijbestuur kritiek is geoefend. Ook thans nog hebben H. Gortzak en R. Lips zich gekeerd tegen het bestuur tot uitsluiting van F. Reu ter uit het partijbestuur en tot schor* sing van B. Brandsen, aldus wordt in de verklaring gezegd. IJsland wil geeen basis voor projectielen. IJsland zal geen projectielenbases van de Navo op zijn grondgebied toe laten. Dit verklaart premier Her mann Jonasson in zijn antwoord op de brief van Boelganin. Hij verwijst daarbij naar de ver klaring, die de IJslandse regering op 7 mei 1951 uitgegeven heeft, en waarin staat, dat niet gebruikt zal worden als basis voor agressie en dat het alleen defensieve wapens op zijn grondgebied zal toelaten. Te New York ls ln de ouderdom van 89 Jaar overleden de operazanger Vitto- rto Trevisan, die ook in Europa en Zuid- Amerika lauweren heeft geoogst. Doodgewaande door politie thuisgebracht Veertien dagen na de crematie van een in de rivier de Alster verdronken meisje belden twee Hamburgse poli tieagenten aan bij haar ouderlijk huis. De bedroefde ouders kregen de schok van hun leven: want daar tus sen de beide agenten in stond hun doodgewaande dochter Ingrid. Reeds sedert de eerste kerstdag werd de 17-jarige Ingrid vermist. Alle nasporingen bleven vruchteloos, tot dat men op 9 januari In de Alster het lijk van een jong meisje zag drijven, dat door een scheepsschroef ernstig was verminkt. De ouders meenden hun dochter te herkennen en men be sloot de stoffelijke resten te cremeren. In het crematorium van Hamburg nam de familie afscheid van de ver meende Ingrid. Maar de politie trof later de echte Ingrid in een pension bij het hoofd station aan en geleidde haar naar haar nietsvermoedende ouders terug. De moeder kon de schok niet verdra gen en viel bij haar aanblik flauw. De ware identiteit van het lijk in de rivier is nog niet opgehelderd. Betty Macdonald (Het ei en ik) overleden. De bekende Amerikaanse schrijf ster mevr. Betty Mac Donald (Het ei en ik) is vrijdag in Seattle overleden. Zij is 49 jaar geworden. Zij leed aan kanker. Betty Mac Donald ls, behalve door „Het ei en Ik", ook bekend geworden door haar boek „Onions in the stew" en een serie kinderboeken getiteld „Mrs. Piggle-Wiggle". De Argentijnse regering heeft dinsdag 45 officieren en onderofficieren in vrij heid laten «tellen, die betrokken waren bij een mislukte poging ln juni 1956 om ex- president Peron weer aan de macht te brengen. Actie tegen Ulbricht in Oost-Duitsland. Drie hoge functionarissen zijn uit het bestuur van de Oostduitse commu nistische partij geroyeerd. Het zijn Ernst Wollweber, voorma lig hoofd van de geheim dienst, de economische deskundige Fred Oellsner, en Karl Schirdewan, partij-indoctrina- tor. Reden voor het ontslag is het stre ven van deze drie om Ulbncht uit het partijbestuur te werken. Het aantal doden door verkeers ongevallen ln de Verenigde Staten bedroeg in 1957 38.500, dat is 1128 minder dan in 1956. DINSDAG 11 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9 40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10:50 'Voor de kleu ters. 11.00 Orgel en zang. 11.30 Piano- voordr. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Metropo- le-ork. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Planovoor dracht. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18 15 Journ. 18.30 R.V.U.: Aangeboren hartge- breken bij kinderen, door dr. C. L. C. van Nieuwenhulzen. Eerste lezing. 19.00 Voor de kinderen. .9 05 Paris vous parle. 19.10 Koorconc. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr 22.15 Piano- voordr. 22.35 Experimentele muz. 22.55 Ik geloof, dat.... 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York 23.1&—24.00 Finale Nat. Eurovisie Song Festival. HILVERSUM n, 298 m 1007 kc/s. 7-00 21.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 Lichtbaken, caus 10 00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram 1040 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 1140 School radio. 11,50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 1240 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Lich te muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennws. 1325 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14 30 Voor de plat telandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 De zonnebloem. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Rijksdelen overzee: dr. J. I. S. Zonneveld: De Savannegordel in Surina me. 18.00 Lichte muz. 18.20 Idem. 18.40 Gram. 18.45 Dit ls leven. caus. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Honderd jaar Lourdes, rep. 19.30 Pontificale avondmis. 21.00 Gr. 21.15 Cello en piano. 21.45 Bezoek Prinses Beatrix aan de Nederlandse Antillen en Suriname. 22.00 Concertgebouwork. 22.35 De radiodokter. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nalssance de Lourdes, klankb. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.50 Nederl. Eurovislefllm. 21.15 Eurovisie Song Festival 1958; Nat finale. 238. Han van Huyveren en Jan de Jong stonden sa men te overleggen hoe zij naar het monster zouden kunnen komen. „Met een snelle, goed wendbare mo torboot zou lk het wel aandurven", meende Han, „maar hoe komen we aan een motorboot en wie ls zo gek ons er een te lenen?" Jan de Jong stond even na te den ken. „Laten we 't eens ln het hotel gaan vragen", stel de hij voor. Zij lieten er geen gras over groeien. Ze slaken de boulevard over en renden naar hotel „Meer zicht" waar zij logeerden. Het hele hotel was vol strekt leeg. Er was niemand, geen gast geen kelner, geen kamermeisje. Alles en iedereen was naar het monster gaan kijken. Maar toen zij het hotel weer wilden uitlopen, stuitten zij op meneer Griphorst, de eigenaar van „Meerzicht". „En lk blijf volhouden dat het grote verlakkerij is", riep hij uit „Er wordt een spelletje met ons gespeeld, een spelletje, dat de men sen die rondom het meer wonen al heel wat geld heeft gekost, 't Mag waar zyn dat wij er wel een paar gasten extra door gekregen hebben, maar het zwembad en de botenverhuurder^ Ugt nu al maandenlang plat en daar zit ik zelf met geld in Ik wilde, dat er maar eens een eind kwam aan die flauwe grap". FEIILLET0N Natuurlijk zou het beter zijn ge weest als ze geschreeuwd had, in elkaar was gezakt of bewusteloos geraakt. Alles beter dan nu te zeg gen, heel rustig en beheerst: „Zou ik even van uw telefoon gebruik mo gen maken? Mijn man heeft zijn nek gebroken, geloof ik". Ze herinnerde zich niet, die woor den te hebben gebezigd, maar ze hoorde de zin in de nu volgende we ken zo vaak herhalen, dat alle twij fel scheen uitgesloten. De dienster bracht er de politie van op de hoog te, zodra deze, door Lorraine zelf te lefonisch gewaarschuwd, ter plaatse kwam. („Heb haar vooral goed in 't oog gehouden, was blijkbaar op de huwelijksreis, met gloednieuwe kle ren aan en had juist van hem ge HILLARY WAYNE hoord, dat hij haar bij testament zijn hele bezit had vermaakt"). De haastig voor de lijkschouwing ontboden dokter had koeltjes tegen Lorraine gezegd: „Uw diagnose was correct, mevrouw Garland. Ik feli citeer U met de kalmte waarmee U het gebeuren opneemt". Daarop vroeg de politie haar naar Harold's familie en moest ze zowel Edwin's naam en adres als zijn te lefoonnummer opgeven. Hoe zouden, vroeg ze zich haars ondanks af, Ed win en Dora hot bericht opnemen. „Juist iets voor Harol^", zouden ze misschien schampen, „om op zijn trouwdag te verongelukken" En voor het eerst na de ramp kreeg ze tranen in de ogen, nu ze besefte, dat Harold tenminste als gelukkig mens was gestorven. Zijn gezicht, dat arme gezicht op de slap neer- hangende hals, had een tevreden blijde uitdrukking gehad. Hij had een roos voor haar geplukt en voor hij 't zelf wist was hij niet meer van deze wereld. Lorraine moest mee naar het poli tiebureau, waar ze nogmaals en nog maals ondervraagd werd. Toen zei de forse, ernstige chef, dat hij haar thuis zou brengen. Ze gaf hem John's adres en zat als versuft naast hem in de voortsnellende auto. In Blackberry Hill gekomen vroeg ze eensklaps, of hij liever naar haar flat wilde rijden. Het kwam er, merkwaardig genoeg, minder op aan, dat de kamers totaal leeg waren. Mevrouw Bunce zou haar wel een paar dekens en een stoel lenen. Li chamelijk ongemak zou beter te verdragen zijn dan bezorgdheid en „meeleven" van haar familie. „Heel goed, mevrouw Garland", zei de politieman zonder enige uitdruk king in zijn stem. Ze had kunnen menen, dat hij totaal geen belang in het geval stelde als zijn blik en bewegingen riet zekere waakzaam heid hadden verraden. Hij reed haar naar de woning van mevrouw Bunce. 't Was inmiddels donker geworden, al over achten, maar in de lichtcirkel van de straat lantaarn zag ze duidelijk een lange gestalte, gehuld ln een regenjas met ceintuur. Toen de politie-auto begon te remmen, keek de man in kwestie haastig op en week terzijde. Lor raine had echter reeds zijn gelaat herkend. Eindelijk uit haar gevoel- Advertentie) Wat een prachtige CADEAUS bij loosheid opgeschrikt, riep ze: „Don!" Haar begeleider opende het por tier, maar had blijkbaar een haast weg te gaan. Don Drake kwam op Lorraine toe, terwijl zijn schitterende donkere ogen haar vol verbazing aanstaar den. Toen werd hij plotseling ge waar, dat zij van haar kant niet minderd verwonderd scheen. Lachend riep hij: „Doe maar niet zo ont steld, Lorraine. Je wist immers gis teravond al, dat ik terug was. Maar jijwat doe jij in vredesnaam hier op de avond van Je trouwdag?" Ofschoon Don zijn stem in 't geheel niet had verheven, leek het toch, of hij dit laatste woord bijzonder venijnig uitsprak. Ze bracht een hand naar haar heftig kloppende keel, waar alle angst en ontzetting schenen samengetrokken. „Don!" i—O, wat zag hij er in dat schemerige licht wild en verbitterd uit! Welk een geweldig, ontzettend verschil met de jongeman die ze ge kend had. „Don, ik had er geen idee van, dat je in Engeland was. Hoe kon je denken, dat ik 't wèl wist?" „Word eens wakker!" hernam hij, zuurzoet lachend. „Straks vertel je me nog, dat Janet het je niet heeft getelefoneerd. Natuurlijk wist je het. Ik kom juist bij hen vandaan en ze zeiden, datmaar ik ver baas me nog altijd over onze ont moeting hier". Lorraine had reeds sinds enige ogenblikken opgemerkt, dat de poli tieman Don met grote belangstelling gadesloeg en ze haakte ernaar van beider gezelschap bevrijd te zijn. De „sergeant" had echter haar bedoe ling geraden en verijdelde die uiterst beleefd. „Een ogenblik, mevrouw Garland, maar ik zou graag met deze heer een woordje wisselen. Goedenavond, me neer; er is wat gebeurd en meneer Garland is bij een val gedood. Nu vraa,g ik me af, of U me ook een handje zou kunnen helpen. Waarom kwam U hierheen als U niet ver wachtte, er vanavond mevrouw Gar land te ontmoeten?" Don's donkere gezicht, met geen ander te vergelijken, toonde even weinig uitdrukking als dat van zijn ondervrager. „Misschien", zei hij, „wilt U mij, voor ik uw vraag beantwoord, wel vertellen, wat de zaak U eigenlijk aangaat". „Dat is heel gemakkelijk", luidde het antwoord. „We zijn bezig met een routine-onderzoek naar alle vrienden en betrekkingen van de overledene. Is U met mevrouw Gar land bevriend?" „Ik wés het, al schijnt ze me nu niet te willen kennen, verklaarde Don spottend. „Ik ben de laatste zes maanden in Amerika geweest om ten behoeve van mijn firma de kunst van 't verkopen te leren. Ik was van plan juffrouw Trelawney mevrouw Garland dadelijk na mijn terug komst op te zoeken, maar voor ik dat plan kon uitvoeren, ontmoette ik gisteren in het West End haar schoonzuster. We zeiden niet veel mevrouw Janet Trelawney heeft me nimmer erg mogen lijden. Ze deed echter nogal geheimzinnig en dus kwam ik vanmiddag hier voor een bezoek aan juffrouw Trelawney. Haar flat was gesloten en de hospita blijkbaar uit zodat ik me tot de buurman wendde, die ik al vroeger had ontmoet. Welnu, hij en een van zijn vrienden waren bijzonder mededeelzaam" Don's lippen krulden zich toen hij, de tegenwoordigheid van de politieman vergetend, spot tend vroeg: „Wel prettig voor mij nietwaar, dat een paar vreemden mij van je huwelijk moesten vertellen?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7