Vlissingse Bestuurdersbond vierde vijftigjarig bestaan IN ANNA-JACOBAPOLDER WERD R.T.M.-RESTAURANT GEOPEND van ||f tot Zeeuwse Almanak B0NDSSPELD VAN VERDIENSTE VOOR JUBILERENDE P. KOSTER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 DRUKBEZOCHTE RECEPTIE Veel waardering voor wat is en wordt verricht VIJFTIG JAAR geleden opgericht in het bovenzaaltje van het toen malige café „Admiraal de Ruyter", vierde de Vlissingse Bestuurdersbond zaterdag in de grote zaal van „Britannia" zijn gouden jubileum. Tóen een vergadering van een betrekkelijk gering aantal mannen en een ge beurtenis waaraan weinig ruchtbaarheid werd gegeven, nü een festijn met vele genodigden, waaronder het college van B. en W. en een directie- vertègenwoordiging van de Kon. Mij. „De Schelde". De ontwikkeling en de grote veranderingen in de afgelopen eeuw ten aanzien van de plaats van de vakbeweging in de samenleving, vormden vanzelfsprekend ook het onderwerp van vele speechjes welke tijdens de receptie werden gehouden. Daarbij kreeg het bestuur, dat keurig in de bloemetjes was gezet, ook vele gelukwensen in ontvangst te nemen. De geslaagde jubileumviering werd 's avonds met een grote feestelijke bijeenkomst besloten. Hoek, uit Goes, districtsbestuurder van het N.V.V., belichtte met name ook het culturele werk van de Vlis singse Bestuurdersbond. „We mogen daar trots op zijn." Hij liet zijn feli citaties vergezeld gaan van de wens, dat de jubilerende bond met ruim 4000 leden, een actieve „Jonge Strijd" en een N.V.V.-vrouwenbond, nog verder zal kunnen uitgroeien. De heer J. Lodder, districtsbe stuurder van het C.N.V., bracht de gelukwensen van de Chr. Besturen bond Vlissingen over. Hij getuigde daarbij van waardering voor de wij ze waarop de V.B.B. getracht heeft het probleem van de menselijke ver houdingen op te lossen. Namens de Zeeuwse bestuurdersbonden sprak de heer J. Goossen uit Middelburg, de heer P. J. Krijnen bood namens de bij de Vlissingse bestuurdersbond aangesloten vakorganisaties een ge schenk in geld aan. De heer M. J. van Poelje gaf als voorzitter van de afd. Vlissingen van de Partij van de Arbeid blijk van de grote belangstel ling en waardering waarmee men het werk van de vakbeweging volgt, terwijl hij tevens de gelukwensen van de arbeidersavondschool over bracht. Nadat nog gelukwensen waren uit gesproken door mevrouw J. L. C. van Putten-van Tiel voor de N.V.V.-vrou- wenbond, de heer L. P. van Oorschot Toen de voorzitter, de heer A. S. Schinkel, 's middags de receptie opende met een welkomstwoord, kon hij daarbij naast vele vertegenwoor digers van zusterorganisaties, zowel van het N.V.V. als van de confessio nele bonden, ook burgemeester, mr. B. Kolff en de wethouders M. A. van Popering en J. Post, alsmede de ge meentesecretaris. de heer A. de Beyl, begroeten. Voorts o.m. de heer G. N. van Ginkel, directeur van de Kon. Mij. „De Schelde" en de commissaris van politie, de heer C. van der Mark. Ook trok de voorzitter in zijn ope ningstoespraak een vergelijking tus sen vijftig jaar geleden en thans, waarbij een belangrijk verschil in de aard der werkzaamheden van de be stuurdersbond valt waar te nemen. Tóen behartiging van de belangen van een beperkte groep, nü werk op veel bredere basis. Hij stipte daarbij o.m. de dreiging van een nieuwe werkloosheid aan en wees in dit ver band op de zware taak welke de vakbeweging nog wacht. Ook herin nerde de heer Schinkel aan hetgeen de V.B.B. op het gebied van de vrije tijdsbesteding heeft gedaan, o.a. door opriehting van de Arbeiderskunst kring. Voor de toekomst zag hij op dat terrein nog de taak om een goe de vakantiebesteding te stimuleren. Waardering Be rij van sprekers, die de jubile rende bestuurdersbond kwam com plimenteren en daarbij haar waar dering uitsprak voor hetgeen in de afgelopen vijftig jaar verricht werd, werd geopend door de secretaris van het N.V.V., de heer Paul de Vries. Deze wees erop dat de Vlissingse Be stuurdersbond zijn nieuwe taak heeft begrepen en zijn bemoeienissen veel verder heeft uitgestrekt dan alleen op vakverenigingsterrein. Na nog een blik te hebben gericht op de toe komst, waarin voor de vakbeweging een belangrijke taak is weggelegd ter bereiking van de sociale recht vaardigheid. bood de landelijk secre taris <le jubilerende bond een enve loppe met inhoud aan. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. die de gelukwensen van het gemeentebestuur overbracht, ge waagde ook met waardering van de arbeid welke de bestuurdersbond voor de Vlissingse gemeenschap heeft verricht. Het gemeentebestuur had een prettige samenwerking met de vakorganisaties in de Raad van Overleg. De burgemeester sprak de hoop uit, dat deze wijze van overleg in de toekomst weer mogelijk zal worden. De heer F. Leenhouts bracht de gelukwensen van het gemeentebe stuur van O.- en W.-Souburg over. Verder kregen twee van de oprich ters,, de heren A. R. König en L. On- derdijk nog het woord en de heer C. namens het Ziekenfonds Walcheren, de heer S. de Graaf voor de ver bruikscoöperatie „De Broederband' en de heer A. C. van de Velde na mens de woningbouwver. „Goed Wonen", sprak voorzitter Schinkel een dankwoord. 's Avonds werd in de schouwburg zaal een feestelijke bijeenkomst ge houden. Het gezelschap „Adrie van Oorschot" bracht de cabaret-revue „Krantenknipsels". Het openings woord werd gesproken door de voor zitter van de V.B.B., de heer A. Schinkel, die dank bracht aan de aanwezige „oud-strijders" voor hun pioniersarbeid vóór en na het oprich tingsjaar. De secretaris van het N.V.V., de heer Paul de Vries, sprak vervolgens een felicitatie uit. Hij memoreerde, dat er in het oprichtingsjaar van de V.B.B., in 1908, grote werkloosheid heerste. Toen begon het pi'oces van de ontluikende verantwoordelijkheid van de vakbeweging voor de maat schappij. „Wij hebben hef optrekken van het gebouw van de sociale voor zieningen gezien," zo zei de heer De Vries, „hoewel dit nog niet hélemaal is voltooid." De taak van de georga niseerde arbeidersbeweging is het verdelen van de welvaart. Ook in de toekomst zal het de taak van de vak beweging zijn, aldus de heer De Vries, ervoor te waken, dat bij een doorvoeren van de mechanisatie en een verhoging van de produktie, de rijkdommen van de aarde rechtvaar dig worden verdeeld. ie cabaret-revue „Krantenknip sels" bood een over het algemeen amusant programma, met „ernstige" hoogtepunten, zoals „Het wonder kind" in de gedaante van een mario net, gebracht door Adrie van Oor schot en „Parijs, licht en donker", een wondere, deels gesproken en ge zongen ontfnoeting tussen een clo chard en een midinette, vertolkt door Ria Kuyken en Lex Goudsmit. Een wat cynische levenswijsheid sprak uit de overigens goed gebrachte schets „Kopje Koffie", waarin naast Ria Kuyken Gerard Heijstee en Jo Hamilton optraden. De andere damej van het gezelschap, Ria Schitz, liet j zich in de schets „Melksalon" van haar goede zijde zien. Justus Jesayes verzorgde de piano begeleiding. De jubileumviering werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de band van Jan Groene- woud de dansmuziek verzorgde. „Jeugd en Evangelie" hield kernweekend te Vlissingen. Actualiteit van de Boodschap besproken. „Geen beweging in de Kérk, maar de Kerk in beweging". Dat is kort samengevat, het doel van „Jeugd en Evangelie", waarin jongeren van verschillende kerkgenootschappen samenwerken. Kees Ridder uit Rot terdam gaf over de doeleinden van „J. en E." een beschouwing, toen za terdagavond een kernweekend van het Zeeuwse district te Vlissingen was geopend door voorzitter Bert van Rijswijk uit diezelfde Schelde- stad". De ongeveer veertig deelnemende kernleden hadden even tevoren het interkerkelijk avondgebed in Vllssin- gens Engelse kerk bijgewoond. Ver der togen zij zondagochtend naar de dienst in de (Ned. herv.) Johannes- kerk, waar ds. Y. van der Schoot voorging, en zondagavond naar de chr. geref. kerk, waar ds. Van der Molen preekte. Er werden onderlinge besprekingen gehouden in de Noor derkapel en in het jeugdgebouw bij de gereformeerde kerk. Met een ge zellige bijeenkomst in het Jan van Bovenhuis werd het weekeinde gister avond besloten. Het thema van dit weekeinde was de vraag: „Is het Evangelie ouderwets, uit de tijd?" Ds. van der Schoot, die in zijn kerkdienst op dit motto inhaakte, betoogde dat hij liever daarvoor in de plaats zou vragen: „Gaat er iets van de kerk uit?" Van het optre den der christenen in kleine kring en in de grote kwesties die de mensen thans bezig houden, hangt het af of een bevestigend ant woord kan worden gegeven. Ook Kees Ridder, die dit onder werp gistermiddag in het geref. jeugdgebouw aan de orde stelde, was van mening dat het Evange lie actueel is, mits de christenen het als een actualiteit beschouwen en doorgeven. In de discussie ging men uitvoerig in op de betekenis die bij dit alles moet worden ge hecht aan het goddelijke gebod „Heb uw naaste lief als Uzelf". Slachtoffer autobotsing Perkpolder overleden. De chauffeur van de vrachtwagen uit Willemstad, de heer v. d. R., die vorige week donderdag bij een bot sing op de rijksweg tussen Klooster- zande en Perkpolder ernstig werd verwond en naar het rooms-katho- liek ziekenhuis te Hulst werd ver voerd. is in de nacht van zaterdag op zondag aan zijn verwondingen overleden. SERVICE VOOR BOOTPASSAGIERS In grote behoefte aan wachtgelegenheid voorzien. Zaterdag Is te Anna-Jacobapolder het nieuwe restaurant van de Rot terdamse Tramweg Maatschappij of ficieel geopend, zodat nu aan beide zijden van het veer over het Zijpe een restaurant staat, waar men een eventuele wachttijd kan doorbren gen. Passagiers voor de boot behoe ven dus nu niet meer in weer en wind buiten te blijven staan. De R. T.M. had aanvankelijk het plan om te Anna-Jacobapolder een hotel te gaan bouwen, doch als gevolg van de hoge bouwkosten kon dit plan niet verwezenlijkt worden. De inspecteur van het hotelwezen van de R.T.M., de heer J. Moorsel, verwelkomde voor de opennigsplech- tigheid een kleine groep genodigden in het nieuwe restaurant, dat geëx ploiteerd zal worden door de heer J. Mulder uit Sint Philipsland. Burgemeester L. J. de Jonge van Sint Philipsland toonde zich buiten gewoon enthousiast over het feit, dat nu ook aan de kant van Sint Philips land een restaurant is gebouwd, aat Personenauto reed bij Abeele op onverlichte vrachtwagen. Zaterdagavond Is op de Nieuwe Vlissingse weg, ter hoogte van Abeele, een personenauto, bestuurd door de heer P. uit Veere, op een stilstaande onverlichte vrachtwagen gereden. De heer P. werd aan het hoofd gewond. Nadat hij op advies van dokter G. A. van Bockel uit Souburg in het ziekenhuis te Middelburg nader was onderzocht, kon hij huiswaarts keren. Leden van de Rode Kruis-co- lonne uit Souburg verleenden eerste hulp. De personenauto werd aan de voorzijde geheel vernield. De vrachtauto behoorde aan de heer K. uit Middelburg. In de mid daguren was de vrachtwagen on klaar geraakt. K. ging hulp halen en was nog niet teruggekeerd, toen het donker werd. De automobilist uit Veere heeft nog zeer krachtig ge remd, toen hij het obstakel, dat hij toen reeds tot op enkele meters ge naderd was, ontdekte. VERTIKKEN HET. „Wat de kos ter ook probeerde, ze vertikken het", zo rneldt onze correspondent in IJ- zendijke. Dit slaat dan op de wijzers van de klok van de rooms-katho- lieke kerk te IJzendijke, het enige torenuurwerk, dat deze gemeente be zit. Reeds eerder vief de verlichting van de klok een paar keer uit cn VOGELS Mussen, merels en meeuwen waren hetj die afkwamen op het hoopje brood in het perk als woestijnreizi gers op een oase. Maar zo mogelijk nog strenger dan in de mensenmaat schappijzijn in de vogelwereld ran gen en standen gescheiden. Zo ivas het althans in dut Vlissingse park, waar een vriendelijke huisvrouw die br.okjes brood, keurig bijeen op een stuk pakpapier, had neergelegd. Er werd driftig van gegeten, maar meestal groep voor groep: mussen bij mussen, merels bij merels en meeuwen bi) meeuwen. De mussen klein en nerveus, kwebbelend als een kleuterklas op een zonnige middag' wandeling; de merels gespannen, hoog op de poten en hautain zwij gend en de meeuwen brutaal en heerszuchtig als gehaaide zakenlie den, die weten waar Abraham de mosterd pleegt te halen. Soms vloog er een weg, om de maaltijd op een naburige dakrand in afzondering te genieten, maar meest al zat er een groepje rond het bruine pakpapier in het groene gras ge schaard. Vlijtig pikkend naar de brokjes brood. Onbewust van ile forse, zwarte kat, die gelukkig veilig weggeborgen achter een huis kamerraam likkebaardend dit vo- geïfestijn gadesloeg nu hebben ook de wijzers hun werk gestaakt. Toch zijn er in IJzendijke nog mensen, die dat leuk vinden: schoolkinderen. Zij lopen min of meer „tijdloos" rond, komen wel eens wat te laat en schuiven de schuld dan af op de klok UIT BANGE JAREN. „Uit bange jaren nog een souvenir", zo schrijft men ons, en men vertelt vervolgens, dat er onlangs in Sluiskil nabij het eiland in het kanaal Terneuzen Gent een gezonken beurtvaartschip uit het water werd gehaald. Tijdens de oorlog zijn wel meer van derge lijke schepen tot zinken gebracht. Het „souvenir" is nu dus verwij- rd: gunstig voor de scheepvaart in het kanaal én gunstig voor de slo per. JIT WESTKAPKLLE. Donderdag herdenkt mejuffrouw K. Roelse uit Westkapelle de dag, dat zij 25 jaar geleden haar loopbaan als kraam verzorgster begon, Het zal deze trou we, toegewijde kraamverzorgster op deze dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. SCHEPENHet Belgische sleop- schip „Carnegie" heeft in de Buiten haven van Hansweert een anker met ketting verloren. Ankervissers zijn al ijverig op zoek naar het verloren 'oorwerp. BIJ HANSWEERT. Het motor schip „Senta" is, geladen met draad op weg naar Gent, op de Molenplaat bij Hansweert omhooggevaren. Later is het schip op eigen kracht vlotge- komen. Het motorschip „Mario", gela den niet grint op weg van Roer mond naar Gent en óók vastge lopen op de Moienplaat, was min der gelukkig. De sleepboot „Wil lem" uit Terneuzen moest te hulp komen om de „Marie" weer iu dieper water te brengen. Tijdens de zaterdagmiddag gehou den jubileumreceptie van de Vlissing se Bestuurdersbond kon de secretaris van het N.V.V.,' de heer Paul 'de Vries (rechts.) mét de gelukwens ook een enveloppe met inhoud aan de voorzitter, de heer A. 8. Schinkel, overhandigen. (Foto P.Z.C.) Noorse tanker vlotgetrokken Zaterdagmorgen vroeg, om kwart over zeven is dc Noorse 12.280 ton metende tanker „Bellami" op de Westerschelde ter hoogte van Lillo aan de grond gelopen. Het schip is zaterdagavond door negen sleepbo ten vlotgetrokken en heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. KWART EEUW K.N.V.B.-OFFICIAL Eervolle staat van dienst in Zeeuwse voetbalwereld. Wanneer iemand vanaf 1 augustus 1921, de oprichtingsdatum van de Zeeuwse voetbalbond (nu KNVB-af- deling Zeeland), onafgebroken lid is van deze bond en op de huidige dag daarin nog steeds functies bekleedt, is er zeker aanleiding zo iemand eens in de belangstelling te plaatsen. Dat is dan ook zaterdag j.l. gebeurd met de heer P. Koster uit Goes. Onder het voorwendsel, dat men hem voor een commissievergadering nodig had, werd Piet Koster, want als zodanig staat hij in Zeeuwse voetbalkringen cn ver daarbuiten bekend, naar een bijeen komst gelokt, waar het bestuur van de KNVB. afdeling Zeeland, en enke le commissieleden gelegenheid vonden hem te huldigen. Nadat voorzitter 1. W. Bakker de „staat van dienst" van de heer Koster had bekendgemaakt, was er wel niemand meer die twij felde of hier wel terecht de „bonds- speld van verdienste" van de afdeling Zeeland werd uitgereikt. Piet Koster, die op 18 februari zijn 65e verjaardig hoopt te vieren, was van deze huldiging een beetje be duusd en dat is hij anders niet zo gauw. Want in de loop der jaren is hij met alle lagen van de voetbalmaat schappij in contact geweest en als oud KNVB-scheidsrechter, waarbij hij re gelmatig eerste klaswedstrijden floot, heeft hij wel eens voor heter vuren gestaan. Voordat Piet als scheidsrech ter fungeerde, speelde hij voetbal. En hoe! De scheidsrechters in die dagen De heer I. W. Bakker, de voorzit ter van de K.N.V.B.-afdeling Zee land, overhandigde zaterdag aan de jubilerende Piet Koster (links) de bondsspeld van verdienste. (Foto P.Z.C.) hadden aan hem „een taaie" en zijn „hardheid" boezemde menig tegen stander ontzag in. Voorts muntte hij uit door het trekken van een ,,"k weet- van-d e-pri ns-ge en-k w a a d-gezichtals er eens tegen hem gefioten werd. Mis schien dat hij juist daarom zo'n goed scheidsrechter is geworden, want het lukte de spelers vrijwel nooit scheids rechter Koster „in de boot" te nemen. Piet sleet zijn voetbaljarcn in „Middelburg". Hij maakte deel uit van het eerste voetbalelftal, waar mee het toen pas uit de samen voeging tussen „Zeelandia" en „Olympia" ontstane „Middelburg" in het seizoen 1916—1917 aan de competitie deelnam. Hij speelde daarin met bekende voetballers uil die dagen, onder wie Dc Lcandcr, L. Reynhout, H. Luitwieler, Max Oele (thans notaris in 's-Graven- polder), Willem Ileijboer, dc zo begaafde maar jammerlijk om het leven gekomen Jo Schot, advocaat Piet Adriaanse cn Jan Bos.selaar. Hij speelde voor Middelburg tot en met seizoen 1922-'23 cn van zijn medespelers in die tijd noemen wc nog Dirk Vader, Jan Reynhout, Willem Romijn, Wannes Becks, Frans Verhulst en Ko Schipper. Oude liefde Oude liefde roest niet en nu nog is Koster voorzitter van de vriendenclub „Oud Middelburg" die bij alle gele genheden waarbij zulks uitkomt, nog eens een balletje trapt, maar bij voor keur als dat gepaard kan gaan met een feestje. Nadat Piet dc scheids- rechtersfuit had opgeborgen, bleef hij actief in de voetballerij werkzaam. H'j werd voorzitter van „Goes", in welke gemeente hij zich in 1927 vestigde na voordien ook enkele jaren zitting te hebben gehad jn het Middelburg-be stuur. Ook thans wordt van de waar- de volle adviezen van de inmiddels tot ere-voorzitter van „Goes" gepromo veerde Piet nog steeds een dankbaar gebruik gemaakt. Hij is tevens voorzitter van de scheidsrechtersvereniging „Noord en Zuid-Beveland". Meer dan 25 jaar maakt hij thans deel uit van de protestcommissie,» waarvoor hij feitelijk werd gehuldigd, en sedert 1934 heeft hij eveneens zitltng in de strafcommissie van de afdeling Zeeland, de laatste jaren als voor zitter. Kosters populariteit word1 wellicht het best getypeerd door het feit, dat Piet, ondanks zijn werkzaamheden in de zeker me' populaire strafcommissie, naai wc gerust mogen aannemen, in d> voetbalwereld geen vijanden ken Het zal deze bekende, levenslustige en sportieve jubilaris op zijn 65e verjaardag zeker niet aan belang stelling ontbreken. Herbenoeming burgemeester van Axel. De burgemeester van Axel, tie heer P. L. D. J. van Oeverén, werd dezer dagen bij K.B. herbenoemd in zijn functie voor de tijd van 6 jaar. Daar burgemeester Van Oeveren in 1962 de pensioengerechtigde leeftijd zal hebben bereikt, is dit de laatste ambtsperiode van dc Axclsc burge meester. De beëdiging vond vrij dag te Middelburg plaats. kan bijdragen om de wachttijd te „verkorten". De heer De Jonge was evenzeer verheugd, dat men gehoor had gegeven aan het onderzoek om de zaak op zondag niet open te stel len. De heer C. C. Vreugdenhil, hoofd ambtenaar van de Rijkswaterstaat te Zierikzee herinnerde er aan, dat de R.T.M. de grond voor de bouw van het restaurant van de Rijkswa terstaat in erfpacht heeft gekregen. De Rijkswaterstaat zal nu in sa menwerking met het Staatsbosbe heer de omgeving van het restau rant in de naaste toekomst gaan be planten. Men hoopt hierdoor het ge heel zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De heer P. van Beveren uit Zierikzee, vertegenwoordiger van de contactcommissies van tfe V.V.V.'s op het eiland Schouwen-Duiveland noemde de nieuwe zaak een grote vooruitgang, die door de vreemdelin gen zeker zal worden toegejuicht. De grote drukte in de vakantiemaanden, noodzaakt vele vreemdelingen soms tot een lange wachttijd. Het is daar om prettig dat de kennismaking met het eiland door de bouw van dit res taurant aanzienlijk is verbeterd. Gelukwensen werden de R.T.M. ver der nog aangeboden namens de aan nemers en onderaannemers en na mens de middenstandsvereniging te Renessc. Het restaurant is op een verhoging gebouwd en het biedt een bijzonder fraai uitzicht over het Zijpe en de veerhaven. Er zijn in het restaurant verschillende banken geplaatst, zo als de R.T.M. ook in haar bussen ge bruikt en bet geheel is in lichte kleu ren geschilderd. Op een van de mu ren is een wandschildering aange bracht, die betrekking heeft op net bedrijf van de R.T.M. Het geheel maakt een vorzorgde indruk. KUNST. „Tartuffe". Hulst, St. Josefpatronaat „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel". TEN VOLLE heeft „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" aan zijn vorig jaar met de opvoering van Molière's „De ingebeelde zieke" gewekte ver wachtingen voldaan. Dit wel bijzon der homogene ensemble heeft nu kans gezien om „Tartuffe" van de zelfde befaamde 17de eeuwse Franse toneelschrijver gestalte te geven. Wederom heeft het dit met een élan en een sprankelende virtuositeit gedaan; de klassieke Molière waar dig. Er is om het een weinig on parlementair te zeggen komedie gespeeld tegen de klippen op, met als resultaat een lévende van a tot z boeiende „Tartuffe". Al Molière's ty pen kwamen tot bruisend leven en dit is voor een groot deel ongetwijfeld ook te danken geweest aan de bezie lende regie van drs. L. Lockefeer. Deze zo specifiek „Molièriaanse" geschiedenis, waarin hij de hypo crisie aan de kaak stelt, kreeg ook op dit benarde toneel van het Huster- se patronaatsgebouw in de gister avond gegeven première al het tinte lend esprit die ze heeft .en bij vertol king vraagt. Groots zonder meer was Jo de Block als de meestcr-huichelaar- misdadiger Tartuffe Er stond een geslepen schurk op de planken, waar men in geloofde; van wie men aan nam. dat hij huisheer Orgon (even overtuigend en bekwaam gespeeld door wim Borghstijn) in zijn macht had. Voortreffelijk was ook Mlentje BooneWillemstein als de doortas tende en zeer verstandige kamenier Dorine. Dat was bijzonder knap spel. Riet Lockefeer gaf de vrouw des huizes uitnemend gestalte, zoals ook regis seur Louis Lockefeer een gave rol te zien gaf als de bemiddelende broer. Fons Roctus speelde met zwier en veel souplesse de zoon des huizes: José Menu was een lieve, waar no dig vertwijfelde huwbare dochter en de bijrollen werden goed bezet door Cyril Boone, Koes Francken, Lou Warnier en Irene Buijsrogge. Vermelding verdient ook zeker de gehele, prima verzorgde entourage (kostuums, grime en decor) en met name de zorgvuldig uitgebalanceerde mise-en-scène. „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" heeft met bet in versvorm geschre ven „Tartuffe" wederom bewezen tot prestaties in staat te zijn, die res pect afdwingen. On 15 cn 16 februari a.s. zijn cr •vederom opvoeringen van deze 'klas sieke komedie. v. B. Keuringen te Goes. Op de dezer dagen gehouden hengstenkeuringen te Goes werden nog de volgende hengsten gekeurd: Hengsten, geboren in 1954, grote maat: le pr. Frits v. Reigershoeve, v. G. Doens te IJzendijke; 2e pr. A. Gustaaf v. Moustic, v. II. de Maat te Stoppeldijk: 2e pr. B. Paul v. 't Kerkje v. H. de Maat te Stoppeldijk; 3e pr. Union v. A. J. Catseman, Biervliet. Hengsten geboren In 1954, kleine maat: le pr. Gambo v. d. Liter, v. W. de Buck, Mcliskerke; 2e pr. Nico v. Bommanshof v. Jos. F. de Waal, 'luist. VANDAAG. Middelburg Electro: ,.In de sloppen van de wereldstad", 8 uur, 18 jaar; Schouwburg: „De gevangene van de woestijn", 8 uur, 14 Jaar. Vlissingen Alhambrn: „HIJ die ster ven moet", 7 en I) uur, 14 Jr.; Luxor: „Het loon van de duivel", 8 uur, 14 laar. Goes Grand: „De man met de duizend gezichten", 8 uur, 14 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2