KAPPIE ew de JmtiscAe hol R.-K. GEMEENSCHAP GEPLAATST VOOR EEN GROTE OPDRACHT WALCHEREN NOORD-ZEELAND VOLLEDIGE UITSLAGEN VAN HENGSTENKEURING IN GOES ZUID-BEVELAND lit de ETHER VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BIJ UITBREIDING VAN VLISSINGEN Pastoor Knossen sprak tijdens K.V.P.-vergadering De Katholieke Volkspartij afdeling Missingen heeft donderdag tijdens een ledenvergadering in het Ariëns- gebouw een belangrijke vraag aan de orde gesteld: „Wat inoet het gees telijk antwoord zijn op de stadsont wikkeling van Vlissingen, dat moge lijk over 25 jaar 80.000 inwoners zal tellen?" Als men de huidige toename van het rooms-katholieke volksdeel in Vlissin gen bekijkt dan zal deze stad bij een bevolkingsaanwas van 50.000 inwo ners over 25 jaar ongeveer 25.000 r.- katholieken hebben, dat is dertig pro cent, aldus het raadslid de heer E. G. Vader. Pastoor J. N. Knossen wees erop, dat deze ontwikkeling een grote opdracht voor r.-katholieken inhoudt wil men een gemeenschap krijgen met die voorzieningen op geestelijk en gods dienstig gebied, welke dit volksdeel nodig heeft. Tegenwoordig gaat men ervan uit dat een parochie vijfdui zend zielen heeft. Als in de naaste toekomst 25.000 r.katholieken in Vlissingen wonen zullen er derhalve vijf kerken behoren te zijn. Bij deze kerken zullen de nodige scholen voor het lager onderwijs gebouwd moeten worden. Bovendien zullen er voorzie ningen moeten worden getroffen voor het middelbaar onderwijs. De pastoor dacht daarbij aan een lyceum en een middelbare meisjesschool. Dat zal nog niet voldoende zijn. Er moeten ook wijkgebouwen komen en niet te ver geten sportvelden. Om echter enigszins verantwoord te kunnen werken zal men het Katho liek Sociografisch Instituut een plan laten opstellen. Om de ontwikkeling een „levende" taak van de gemeen schap te doen zijn zal van tijd tot tijd een „praatavond" worden georgani seerd om de r.-katholieken voor te lichten en hen tevens daadwerkelijk in te schakelen, zo deelde de pastoor mee. „Wij moeten ons thans verant woordelijk gevoelen voor hetgeen in de toekomst zal gebeuren", zo voegde hij eraan toe. Vóór de mededelingen van de pastoor had de heer Vader uitvoerig het structuurplan van Vlissingen toege- Marktberichten VEILING ST. MAARTENSDIJK S februari. Middelulen 40-60 1510—1498. idem 60-70 144!, bonken 14 drielingen 1580. picklers 21. Aanvoer 34 ton. Peen B 14.70, idem C 11.40. Aanvoer 5li ton. GRAANBEURS ST. MAARTENSDIJK 0 februari. Tarwe 27—28. Gerst 24—29. Haver 21—24. Kleine erwten 28—33. Schok ker» 40—50. Bruine bonen 45—50. Kool zaad 39—40. Maanzaad 115—135. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. BARNEVELD. Elerveiling S.B.E. Aanvoer 596.320 stuks, Handel vlug. Notering: eieren van 58-60 gr. 11.30—11.49, eieren van 60-63 gr. 11.61—12.57, eieren van 63-69 gr. 12.67—13.85, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveiling BarneveldEde: weekaanvoer ca. 900.000 stuks. Handel redelijk. Note ring: eieren van 56-60 gr. 11.31 11.85, eieren van 60-63 gr. 12.01 12.64, eieren van 63-70 gr. 12.77 13.86, eendeëieren van 67-71 gr. 11.2012.01, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.450.000 stuks (schatting). 'Handel redelijk. Note ring: eieren van 56-66 gr. 11.50 13.50, algemene prijs 12.40, kilo prijs 2.03, ba3is 61 gr. Gelders-Overijselse vereniging van eierhandelaren: grote eieren 12.35 13.25, gewicht 62-68 gr., kleine eie ren 11.5012.15, gewicht 56-61 gr. Burgerlijke stand SEROOSKERKE. Bevallen: A. A. van Haaren—Baauw, d. Overleden: E. J. van Hekken, 65 j.; C. Meijers, 74 j., echtgenote van C. Wattel. SINT LAURENS Bevallen C. Geldof-Pleijte z; P. de Bree- Boone d. Overleden: J. A. Francke 78 Jaar wedu we van L. Adriaanse; M. Houterman 68 Jaar; A. Groenenberg 85 Jaar weduwnaar van P. de Voogd; E. Brand 69 echtge noot van P. Baas. DOMBURG. Bevallen: L. P. Janse—Francke, d.; D. Jobse—De Visser, z.; P. J. Houmes—Lie- vense, d. Overleden: C. Wisse, 67 echtgenoot van K. Roelse. licht. Ook had hij gewezen op de plannen tot het wijzigen van de ge meentegrenzen op Walcheren. Het raadslid toonde veel enthousias me voor het structuurplan, maar hij oefende ook kritiek op enige detail punten o.a. op het projecteren van insteekhavens aan het kanaal. Was het niet beter daar sportvelden aan te leggen?" zo vroeg hij zich af. Vol gens hem is het bovendien uitgeslo ten dat ooit het vliegveld zal worden aangelegd dat thans In het plan is op genomen. KERKNIEUWS Prof. P. Deddens overleden In de ouderdom van 67 jaar is don derdagmorgen te Kampen plotseling na een 's nachts opgetreden attaque, overleden prof. P. Deddens, de nestor van de hoogleraren aan de theologi sche hogeschool der Gereformeerde Kerken onderhoudende artikel 31 k.o. Prof. Deddens werd op 13 januari 1891 te Haarlemmermeer geboren. Aanvankelijk werd hij voor onderwij zer opgeleid, doch hij onderbrak deze studie om te gaan studeren aan de theologische hogeschool der Gerefor meerde Kerken te Kampen. In maart 1920 werd hij kandidaat en op 12 sep tember van dat jaar werd hij te Brielle en Tinte in het predikambt bevestigd. In Groningen ging hij in 1944 met de vrijmaking mee. De generale synode van de Vrijge maakte Gereformeerde Kerken (in 1945 te Enschede) benoemde hem tot hoogleraar aan de theologische hogeschool der Vrijgemaakte Kerk. Ds. Joh. Dam 75 jaar Zaterdag 8 februari a.s. hoopt ds. Joh. Dam van Bodegraven, emeritus predikant van de Gereformeerde Ker ken (onderh. art. 31 k.o.) vijfenzeven tig jaar te worden. Ds. Dam werd in 1915 door wijlen prof. dr. T. Hoekstra van Kampen in de gereformeerde kerk van Baarland in het ambt bevestigd. Op 17 juni '17 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Bodegraven, waar hij zich op 17 november 1946 losmaakte van de synodale besluiten. NED. HERV. KERK Beroepen te Wel en Ammerzode (toez.) A. Sjollema, kand. te Waal wijk. Bedankt voor Ernst (toez.) J. W. de Bruyn te Harderwijk. Aangenomen naar De Wilp (Gr.) P. J. de Ridder te Kollum (Fr.). Beroepen door de provinciale kerk vergadering Zuid-Holland te Wad- dinxveen (als noodvoorziening) E. H. Kalkman te Voorhout. Beroepen te Ridderkerk (toez.) (als noodvoorziening) Ph. Aalwendijk, voorganger vrijzinnig hervormden te Bolnes-Slikkerveer. GEREF. KERKEN Beroepen te Engwierum A. Klaassen kand. te Echtclervcld (Duitsl.). Aangenomen naar Hollum (Ameland) P. Boonstra kand. tc Marum (Gr.) die bedankte voor Houwcrzijl, Oost- hem en voor Ouddorp. Bedankt voor Goes (vac. R. A. Flin terman) J. van Dalen te Nieuw- Loosdreclit. Aangenomen naar Zutphen B. Scholten te Bergen (N.-H.). DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Hollum, Ballum en Nes (Ameland) B. H. Homan te Blokzijl. Beroepen te Dantumawoude G. Was- slnlc proponent te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen t;e Goudswaard II. van Gilst te Dirksland. Aangenomen naar Artesla (Califor- nië) L, Kieboom te Llsse, die bedank te voor Kalamazoo (U.S.A.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rozenburg A. W. Drechsler te Amsterdam-Noord. MIDDELBURG kleuterschool Schuitvlotstraat De onlangs gevormde oudercommis sie van ae openbare kleuterschool aan de Schuitvlotstraat te Middel burg, hield donderdagavond in de grote zaal van „De Gouden Poorte" haar eerste contactavond voor de ouders. De voorzitter van de commis sie, de heer M. Minderhoud, sprak er in een openingswoord zijn vreugde over uit, dat zovele ouders gehoor hadden gegeven aan de oproep. Er waren er namelijk 52. Hieruit bleek overduidelijk, dat de ouders met de school meeleven. Het beste bewijs hiervoor was de eerste officiële „daad" van de oudercommissie met behulp van de ouders uiteraard, die daarvoor gelden deponeren in het ouderfonds namelijk het aanschaf fen van een poppenkast voor de kleu ters. Met kennelijk plezier werd de nieuwe poppenkast „ingewijd" door de kleuterleidsters, die er deze avond een geslaagde voorstelling mee ga ven. Het ouderfonds dient verder voor versteviging van het contact tussen de oudgrs. Tenslotte werden enkele films vïrtoond over het onder wijs, beschikbaar gesteld door de Amerikaanse ambassade. Gezellige avond voor de Middelburgse bejaarden Een Schutterahofzaal te Middel burg, geheel bezet met bejaarden, heeft deze week een bijzonder ple zierige avond gehad. Die avond werd de bejaarden aangeboden door het damescomité „Ontspanning Be jaarden", terwijl de verzorging in handen gegeven was van een caba retgroep onder leiding van Piet van Hese. Dit gezelschap bracht de revue „Confetti", en zoals de naam 't reeds zegt, was het programma bijzonder gevarieerd, hetgeen door de ouden van dagen zeer op prijs werd gesteld. Aan dit programma werkten onder meer mee het uit elf man bestaande dans- en revueorkest „The Moonli- ners" onder leiding van Ko Kempe met zang van Riet Moens en Frans Bliek. Deze musici brachten niet al leen vele gezellige nummers, die „de zaal" mee kon zingen maar ook een Dixielandnummer, dat het bejaarde publiek zelfs evenzeer waardeerde. Een verdiend applaus kregen gooche- laar-mentalist Mystic Marco en snel tekenaar-karikaturist Piet de Leeuw en datzelfde gold voor Simon Berre- voets uit Goes, die enkele voordrach ten bracht. Nog twee Goesenaren, namelijk Janny en Jan Roosen, verzorgden 'n bijzonder programma: zij zongen Revue-avond C.A.S. Het Cultureel Arbeiders Spaarfonds te Axel contracteerde voor zijn tweede winteruitvoering, welke eind februari zal worden gehouden, het gezelschap van „Tante Leen". Een keur van radio- en televisie-artiesten zal fïet verdere programma vullen. Het show-orkest van Martin Erich zal de muzikale omlijsting en de dansmuziek verzorgen. operettemelodieën, die bij het be jaarde publiek bijzonder in de smaak vielen. Beiden werden op de piano begeleid door Jenny Platteeuw. Tot slot was er de toneelgroep van de Goese handbalvereniging „Hellas" die op genoeglijke wijze enkele schets jes bracht. Mevrouw Dcijne, de voorzitster van het damescomité, sprak een ope ningswoord en tot slot een dank woord, speciaal tot het gezelschap, dat beloond werd met een geweldige taart. Middelburg met Breda op bovenste plaats De hockeyers uit Breda verspeelden weer een punt door op eigen veld tegen hekkesluiter H.T.C.C. H gelijk te spelen. Middelburg schakelde For ward uit. 's Hertogenbosch kwam in de derby tegen Mop tot een over winning, zodat het onderaan de rang lijst behoorlijk gaat spannen. Eindhoven, dat op eigen veld een ster ke tegenstander is, won overtuigend van stadgenoot Oranje Zwart. De stand is thans als volgt: - "731 Breda Middelburg Forward Mop II Eindhoven Oranje Zwart 24- 8 17 12 8 1 3 24-15 17 11 5 3 3 19-17 13 12 6 1 5 21-18 13 10 5 1 4 16-18 11 11 3 1 7 18-29 7 3 Hertogenbosch 10 3 0 7 15-21 6 H.T.C.C. II 11 1 2 8 10-21 4 Breda krijgt Forward en den Bosch in een thuiswedstrijd en Eindhoven uit; Middelburg ontvangt Eindhoven aan de Nadorst en moet nog uit naar Mop H. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 5-2-'58: Frl- sia van Rotterdam. Berkelstroom van Antwerpen. Nike van Antwerpen. Hee rengracht van Antwerpen. Barenz van Antwerpen. Angeja van Antwerpen. Geert van Antwerpen. Overljsel van Ant werpen. Op 6-2-'58: Aeglr van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 5-2-'58: Hee rengracht naar Le Havre. Op 6-2-'58: Ba renz naar Prlolo. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 5-2-'58: Aurlga-G van Ronnebey. Maas- kerk van Duinkerken. Op 6-2-'58: Major ca van Swansea. Reglne van zee. Avon tuur van Londen. Tlnda van Londen naar Brussel. Duiveland van Leith naar Ter- neuzen. Lekhaven van Hamburg. Huba van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 5-2-'58: Brouwersgracht naar Helsinki. Manto naar Amsterdam. Fraternlté naar Duinkerken. Op 6-2-'58: Nassauhaven naar Rotterdam. Stortemelk naar Naksko. Al pha naar Kopenhagen. Zeevaart naar Goole. Isis naar Londen. Volente naar Liverpool. SINT-ANNALAND Cafechisatielokaal gesloopt Het catechisatielokaal van de Ne derlands hervormde kerk te Sint- Annaland is geheel gesloopt. Op de speelplaats van de christelijke kleu terschool zal nu een nieuw vereni- ginslokaal verrijzen, dat, indien no dig, eveneens als schoollokaal zal kunnen worden gebruikt. HAAMSTEDE Jaarvergadering afdeling Bouwbedrijfsbon d Eén dezer dagen hield de afdeling Burgh-Haamstede van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond in ho tel „Bom" te Haamstede haar jaar vergadering. Voorzitter W. M. Kloet wierp een terugblik op het afgelopen jaar, waarbij hij constateerde dat het ledental zo om e» nabij de 28 bleef. Voorts betuigde de heer Kloet zijn spijt omtrent de achteruitgang van 't ledental van het N.V.V. Hij memo reerde tevens de terugval van de lo nen tot het normale C.A.O.-loon. De bouwvakanties zijn dit jaar van 2 tot 11 augustus. Vele aanwezigen gaven te kennen, dat zij de vakanties in deze streken gaarne wat vroeger ge steld zouden zien. Op het congres, dat op 2, 3 en 4 juni te Maastricht zal worden gehouden, zal dan ook 'n voorstel worden ingediend de vakan ties in Zeeland vroeger te geven. De afdeling zal trachten in de bonds raad weer een vertegenwoordiger van het eiland Tholen te krijgen. De heer W. M. Kloet werd aangewezen als afgevaardigde naar de rayonver gadering, die op 15 februari te Goes zal worden gehouden. De penningmeester deelde mede, dat 21.315,32 aan vakantiebonnen is uitgekeerd; voor de schilders 1.243,35. Op voorstel van de heer P. de Jon ge werd het loon van de bode van de bond, de heer Jac. Valkier, die we gens de te kleine vergoeding wilde aftreden, verhoogd tot 100. Tot lid van de kas-controlecom- missie werden benoemd de heren M. Hoogestein en M. v. d. Maas. De af tredende bestuursleden, de heren W. L. Deurlo en T. Stoel, werden herko zen. HOOG EN LAAG WATER 8 februari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap -f- nap 4.31 5.05 5.50 6 00 6.29 2.46 2.61 2.67 1.63 17.02 17.34 18.24 18.31 18.54 2.38 2.53 9.63 1.77 2.02 11.15 11.50 12.24 11.36 12.04 2.43 2.59 2.73 1.75 2.06 23.18 23.52 De volledige uitslagen van de te Goes gehouden hengstenkeurlng lulden: Caategoriel, 3-Jarlge hengsten grote maat: la Leo van 't Hagelkruis, elg, Jac. de Putter Pzn, 1b Ronald van Zuiddorpe, elg. G. A. Dekker Can, Axel; 2a Monarch van de Zeedijk, elg. C. N. den Hamer en Zn, Schoondijke: 2b Paul, eig. Jac. de Putter, Pzn, Axel; 2c Nico van Swanen- burg, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel, Abr. Haak Czn, Zaamslag en J. THOLEN Ouderavond Landbouwhuishoudschool Dinsdagavond werd in de zaal van de heer Van Boven te Tholen een ouderavond gehouden van de lagere landbouwhuishoudschool. Mejuffrouw Hartog, directrice van deze school, heette de aanwezigen welkom. Ook gaf zij een uiteenzetting over de sa menstelling van het rapport, dat nu voorgesteld wordt door een onder gaande zon en waar de zonnestraal tjes met pijltjes aan de linkerzijde de kennis en aan de rechterzijde de dragingen aanwezen. Er wordt niet meer met punten gewerkt. Zij drong ook aan op het minder vrij vragen voor dé leerlingen en dit al leen te doen bij uitzonderingen. Ook deed zij een beroep op de ouders om zoveel mogelijk het snoepen tegen te gaan. Hierna sprak ds. H. M. Stra- ting over de verhouding tussen ouders en kinderen. In een zeer mooi en duidelijk betoog zette spr. dit uit een. Hij wees er vooral op, dat de jeugd in een andere tijd leeft dan de ouderen en dat men dus daar niet naar moet zien. Hij raadde vooral aan met de kinderen de dingen te be spreken en dat niet aan hen zelf over te laten. Na de pauze werd nog een vraag door ds. Strating behandeld, waarop mejuffrouw Hartog een dankwoord sprak. Om met de leerkrachten te spreken werd door veel ouders ge bruik gemaakt, zodat er deze avond wel contact is gelegd tussen de ouders en de school. Waar zyn onze schepen? Aldabi 5 Buenos Aires n. Montevideo. Axeldijk 5 Vltoria n. New York. Abbekerk 5 Port Swettenham. Albireo 4 150 m. z. Kaap Hadd. Alcor 5 Antwerpen. Alhena 5 Santos. Alioth 4 26 m. w.z.w. Finlsterre. Amstelstad 5 Hamburg n. R'dam. Ameland 4 720 m. z. San Miguel. Astrid Neass 4 90 m. o.z.o. Mena el Ahmadl. Beninkust 5 Amsterdam. Bennekom 5 Amsterdam. Bloemfontein p. 4 Dakar. Bussum 5 Rastanura. Bllliton uit p. 4 Cochin. Camerounkust 4 130 m. w.z.w. Abidjan. Cartago 5 Balboa. Coolslngel 4 330 m. z.o. Cape Sable. Camitia 4 180 m. n.w. Tahiti. Caltex Leiden p. 4 Berlaga eil. Caltex Pernis p. 4 Ouessant. Caltex Rotterdam 4 100 m. n.w. Oran. Caltex The Hague 9 Fremantle verw. Crania 5 Shellhaven. Carillo 5 Sta. Marta naar Rotterdam. Delfland pass. 5 St. Pauls Rocks n. St.-Vlncent. Eenhoorn 4 Algiers naar Rotterdam. Eemdijk 4 500 m. w.z.w. Lands End. Esso Amsterdam 4 Aruba n. Pernis. Esso Den Haag 4 400 m. z. Flores. Esso Nederland 4 80 m. n. Finlsterre. Gaasterkerk 7 te Port Elizabeth verw. Groote kerk 6 te Kaapstad. Guineekust 4 660 m. z.o. Cp. Palmas. Haulerwijk 6 te Aalborg. Jagersfontein 5 Amsterdam. Japara (KPM) 5 Mauritius. Kertosono 4 Malaya n. New York. Kieldrecht 4 Genua n, Pt. Said. Kreeft 4 Monrovia. Kellia p. 5 Oporto. Khasiella 5 Rotterdam. Kabylia p. 5 Kiel. Kalinga 4 420 m. z.w. Fayal. Koratia 4 360 m. n.n.w. Mona eil. Lemalre p. 4 Malacca. Lutterkerk 4 Rastanura. Louis Lantz 4 125 m. w.n.w. Freetown. Leopoldskerk 4 120 m. n.w. Perim. Lemsterkerk p. 4 Beachyhead. Maasdam 5 New York nr. St. Thomas. Mariekerk 5 te Hamburg. Merwede 6 te Port Harcourt. Mijdrecht 4 100 m. o.z.o. Rla Grande. Nieuw Amsterdam 4 260 m. z.o. New York. Noorden 4 260 m. z.o. Kp. Race. Naess Lion p. 5 Gibraltar. Nias 5 Mombasa. Oranje-Nassau 5 Hamburg. Ouwerkerk 4 130 m. v. Sabang. Ondina. 6 Biak verw. Pr. der Nederlanden 6 te Puerto Ilmon. Pr. Fr, Hendrik B Huil n. Valentla. Schelpwljk 5 Curacao. Sliedrecht 4 380 m. z.w. Flores. Senegalkust 5 Cotonou. Singkep 5 Damman. Stad Rotterdam 4 270 m. w.z.w. Narvik, Schle 5 Bremmen n. Rotterdam. Sumatra 5 Pt. Swettenham. Tawali 5 Mombasa n. Aden. Tencer 5 Djakarta. TJiluwah 4 Singapore. TJipondok 4 Bmtang n. Yokohama. Tjitjalengka 4 Singapore n. Mauritius. Taria- 4 Abadan. Tibia 4 San Lorenzo n. Trinidad. Vasum 5 Kp. Bon n. Mena al Ahmadl. Vivipara 4 60 m. n. Kp, Bianc. Weltevreden 5 Rotterdam. Wonosobo 6 Los Angeles. Weltevreden 5 Rotterdam. Zuiderkerk 5 Genua. Zuiderkruis p. 5 Kp. Guardaful. Burgerlijke stand ELLEWOUTSDIJK Overleden: P. van óemert 75 jaar we duwe van W. Oele. WISSF.KERKE Bevallen: T. L. Wisse-Goudswaard z; P. Hovestaclt-dc Bruine d; A. K. Kors- huize-Zweedijk d; J. N. Kole-Groo ten- dorst z; J. C. Wllderom-de Looff z; M. L. Zuijdweg-Bouwens d. Ondertrouwd: C. A. Koster 35 jaar en G. M. D. Surberg 19 jaar. 1 Getrouwd: A. I. J. Munter 23 Jaar en G. A. Koole 21 Jaar. 's-GRAVENPOLDER. Bevallen: K. Jacobusse—De Visser, d.; E. M. de Klerk—Braam, d.; C. de Witte— Walhout, d.; P. van Llere—Verdonk, z.; M. de Witte—Murre, z. Getrouwd: C. R. Nieuwenhuijse, 27 J. en J. J. de Schipper, 22 j. Overleden: L. W. Woutersen, 81 J., we duwnaar van J. J. Stols. A. Hoogesteger—Hoogstrate, d.; M. Mol— Lembregtse, z.; E. J. J. Verberk—Van der Meulen, z.; M. van Gilst—De Waal, z.: C. H. Nauta—Dekker, d.; A. J. de Leeuw—Vogel, z.; Ondertrouwd: P. G. van Hoorn, 30 J. en P. M. Westdorp, 20 J. Overleden: W. van Deutekom, 21 J. NISSE. Bevallen: J. J. Nieuwdorp—Verbeemen, z.; C. VermueVan Stee d.; M. B. Acda —Van KruIJssen. d.; M. D. van der Does —Van Iwaarden, z A. Matthijsse—Lucas- se, d. 'S-HEER ARENDSKERKE. Bevallen: C. Vermue—Van Stee, d.; J. Hoondert—Slmonse, d.; C. Buteijn—Van de Plasse, d.; A. C. Vermue—Rijk, z. Overleden: J. Rijk, 73 J.; J. de Kok, 83 j., wed. van A. M. Buteijn. OUDELANDE. Overleden: A. Goud, 73 J., echtg. van J. Nljsse; M. M. Hoezee. 82 J.. wed. van .1. den Herder. Ondertrouwd: J. Goetheer, 26 J. en A. Mol, 24 J. 48. Kijkl" sprak de geleerde terwijl hij op een landtong wees. die in de verte opdoem de „Uw rleepboot wordt deze richting opgesleept! Hier moet dus ergens de Ionische Bol zijn - waarschijnlijk in die hutl" „Wordt mijn Kraak naar dé ze kust getrokken .1" riep Kappie, terwijl hij zorgelijk naar de rotsen keek, die be neden hem uit zee opstaken en woeste brandlngsgolven ver oorzaakten. „M-maar dat is Ja het einde van mijn schip! Het gaat hier tot grulzelsl" „Déérom moeien wij do Boi te pakken zien tc krijgen!" legde de geleerde uit, terwij) hij zijn hefscnroefvllegtulgj- deed landen. Met het Ionische Als het tenminste nog niet te laat is1 Het uur zero „Niks te zero-uren!" riep Kappie, uit het toestelletje springend. „Kom mee! Vooruit Maat! Sta daar niet te Jenge len!" „M-maai mompelde ae stuurman. „Mijn eksteroog doet zeerik heb kramp ln m'n voet. de kou is er op geslagen!" „Begin jij nou ook niet te zeveren over zere dingen!" riep Kappie woedend. „Allal" HIJ trok Koster, Boschkapeltc; 2d Carlo, elg. A. J. v. d. Meulen-Beeu. IJzcndiJke; 3a Jim van Zaamslag, elg. Abr. Haak Czn. Zaamslag; M. L. M. Usebaert-v. d. Linden. Axel en J. Koster Boschkapelle; 3b Marnlx van Axel. eig. Iz. de Feijter Hzn. Axel. 3c Crostaud van Brugeind. elg. Jan Maljaare Jzn te Oostkapelle en L. J. Boone te Rat- them. Categorie II, 3-jarige hengsten midden maat: la Max-van Dijkztcht, elg. wed. Eug. E. de Badts te Oostburg en Em. A. de Badts te Sluis; lb Leon van Stoppel dijk, elg. Abr. Haak Czn te Zaamslag, J. Koster te Boschkapelle en M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden te Axel; 2a Con stant van de Heihof. elg, Mare. D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofd plaat, R. J. de Milllano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; 2b Ce- car v. d. Ronduit, elg. S. van Voren-van Besien en Zonen te Heille-Siuls; 2c Cos- taud van Kempkensberg, eig. Mare. D'hoore te Sluis; 2d Guido van Molenzdcht eig. P. G. A. de Lange te Wlssekerke; 3a Karei van Doornhof, eig. Jac. de Putter Pzn te Axel; 3b Willy van Dierkensteen, elg. gebr. De Milllano te Waterlandkerkje 3v Jan van de Beek. elg. Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle en L. J. Boone te Rifcthem. Categorie III, 3-Jarlge hengsten, kleine maat: la Certain van Moustlc. elg, A. J. v. d. Meulen-Beeu te IJzendljke en gebr. A. en J. Havenbeke te Biervliet (tevens kampioen drie-parigen); lb UrbaLn van Roskam, elg. A. J. v. d. Meulen-Beeu te IJzendijke en A. van Iwaarden te Zuid- zande; 2a Jaap van Quarré, elg, Adr. J. Catseman te Biervliet; 2b Werner van Dierkensteen, elg, gebr. De Milliano te Waterlandkerkje: 2c Karei van Moustlc, elg; C. N. den Hamer te Scho-ondijke en C. E. de Badts te Schoondijke; 2d Unicum eig, C. Mesu te Nieuw- en Sint-Joosland; 3a David van Zeeduin, eig.. Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle; 3b Azur van 't ViJ- ventje. eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat: 3c Karei van Schelfhoutshoele eig, gebr. P. en L. Steijaert te Graauw. Categorie VI, 5 en 6-jarlge hengsten, 1.65 meter en hoger: 1 David, eig. J. der We duwen te Kerkwerve, C. Padmos te Eiker zee, L, P. Hanse te NoordweUe, J. R. P. Berm an te Dreisehor en A. N. Sieendijk A.Jzn te Nieuwerkerk; 2a Unicum van Monnikenhof. elg, fa. D. A. Temmerman en Zn te Kattcndtjke, 2b Mac van Ronde- putten elg, M. van Fraaijenhove Jzn te Axel. Categorie VII. 5 en 8-Jarige hengsten kleine maat: 1 Elegant van 't Hoogland eig. Al. Serrarens te Ossenisse; 2 Costaud van Erkenshof, eig, Adr. J. Catseman te Biervliet, 3 Carlo, elg. H. de Maat te Stoppeldijk. Categorie VIII, hengsten geb. in 1951 of vroeger, grote maat: Nico van de Re traitehoeve, elg, Mare. D'hoore te Sluis; 2a Nico van Paula, eig. Jos F. de Waal te Hulst. 2b WalJon d'Amloe, eig. Mare D'hoore te Sluis: 3a Quibus, eig. Cam Rammelaere te Heille-Sluls: 3b Leon van Eendracht, eig. geb. P. en L. Geus te 's Heerenhoek: 3c Hulb van Zeeduin, eig. Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle. Categorie IV, hengsten geb. in 1351 of vroeger, kleine maat: 1 Sénateur d'Amlce eig. Coöp. H.V. „Eiland Tholen" G.A.; 2a Marc v. d. Liter, eig. C. N. den Hamer en Zn te Schoondijke; 2b Max van Linder- hof, elg; Willem de Buck en Zn te Melis- kerke; 2c Nico van Hoosterhof, eig; J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 3a Karei van Keilen, elg. Willem de Buck en Zn te Me- liskerke; 3b Jaap van Berkenhof, eig. Al. Serrarens te Ossenisse; 3c Herseur van Dijkzicht, eig. E. Koppejan Jzn-, P. Dinge- manse te Zoutelande en P. Wisse te Big- kerke; 3d Leonard van Groenendijk, eig. Willem de Buck en Zn te Mellskerke. cie Maul van net onderstel, greep de geleerde by een mouw en zo nolden ze naar üe hut toe, waar de Ionische Bol in verborgen moest zijn. Maar ze kwamen niet verEen plotseling schot. dat een gaatje maakte in de zuiawesicr van de Maat, nerinnerae hen eraan, dat ze met schurken re doen hadden. En die lieten zich kennelijk niet zo maar het kostbare apparaat uit handen nemen.... ZATERDAG 8 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. (9.35—9 40 Waterst. VPRO: 10 00 Tijdelijk uitgeschakled, caus* 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.45 Bui- tenl. weekoverz. 11.05 Pol. cabaret. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 13.33 Orgelspel. 13,00 Nws. 13.13 VARA-Varla. 13.20 Accordeon- ver. 13.45 Sportpraatje, 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Jazzmuz. 15 00 Boekenwijs heid. 15.20 Koorzang. 15.35 Friës progr. 16.00 Radiophllharm. ork. 16.50 Wenkend perspectief, caus. 17.05 Lichte muz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18 45 Regeringsultz Atlantisch aller lei. Een en ander over de 15 landen, aan gesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 18.30 Passe partout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen?, schets. 2014 Gevar. progr. 21.45 Soc. comm. 22.00 Opsporing verzocht! 22.27 Labryrint ln Lan-Fang, hoorspel. 23.00 Nws. 23.15 Rep. 23 20 Gram.. 23.30 24.00 Lichte muziek. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 De zin gende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 815 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw lo.oo V. d, kleu ters. 10.15 Alt en orgel. 10.30 Ben je zes tig? ll.oo V. d. zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok noodklok. 12.03 Promena- de-ork. en solist (12.30—12 33 Land- en tuinb. meded.). 12.55 Zonnewyzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 1320 Gram. 13.35 Pia noduo en zang. 14.00 v. d. jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Jazzmuz. 15.15 Kron v. letteren en kunsten. 15.40 Gemengd koor. 16.00 V. d. jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17 20 Sportpraatje. 17.30 De springplank. 17 45 Lichte muz. 1800 Journ. overz. lfl.io Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Strijkorkest. 18.45 En nu mijn geval. 19.no Nws. 19.10 Comm. 19.15 Radio Philh. ork en solist. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zon dag in, avondgebed en lit kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.00—24.00 Nou- veauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 13.25—14.15 Eurovisie: Wereldkamp skiën. AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20 00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.15 Gesprek aan de schrijftafel. 20.25 De oude draaldoos. 20.55 Interv. 21.05 Inter nat. amus. progr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7