Waterleidingmij Schouwen Duiveland loopt achterstand in NIEUW ADVIES NODIG OVER SCHELDE-RIJNVERBINDING Zeeuwse Almanak KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR IR. C. F. M. J. WATS GRIEKEN VAN „N0RLANDA" WACHTEN AF TOT DINSDAG Actifral-10 Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 7 FEBRUARI 1058 VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS Streven tot herziening van tarieven De n.v. waterleidingmaatschappij „Schouwen Duiveland" raakt meer en meer uit de impasse, waarin zij zich enkele jaren geleden bevond. Er wordt zeer hard gewerkt om de bestaande achterstand in te halen en de algemene verwachting is, dat men in 1959 de moeilijkheden volledig te bo ven zal zijn. Deze mededelingen deed de voorzitter van de Raad van Beheer van de maatschappij, de heer H. K. Michaelis, tijdens de vergadering van aan deelhouders, die donderdagmiddag in hotel-café-restaurant „Concordia" te Zierikzee werd gehouden. In het jaar 1957 is een groot deel van de achterstand op technisch ge bied ingehaald. De technische dienst en het beheer van de magazijnen leveren nu geen moeilijkheden meer op in tegenstelling tot in 1956. Over het geheel genomen, is het afgelopen jaar voor de waterleidingmaatschap pij niet onbevredigend verlopen. Bij de opening van de vergadering gaf burgemeester Michaelis een kort overzicht van de activiteiten in 1957. Het „boerderijenplan" heeft zijn be slag gekregen en hoewel verschillen- lende omstandigheden vertragend hebben gewerkt, is men erin ge slaagd het plan 1957 geheel uit te voeren. Deze week zal de laatste dienstaansluiting gemaakt worden. Ook met de uitvoering van verschil lende omleggingen, die naast de uit voering van het „boerderijenplan" op het programma stonden, is men aanzienlijk gevorderd. De werk zaamheden langs de rijksweg zijn thans gereed. Wat betreft de admi nistratie moest de heer Michaelis echter meedelen, dat de voor reorga nisatie gestelde termijn van twee jaar, aanzienlijk zal worden over schreden. De achterstand bij het in casseren van oude rekeningen is evenwel verkleind. De maatschappij zal nog een jaar langer kunnen wer ken, zonder een beroep te moeten doen op het ministerie van sociale zaken. Over de plannen voor 1958 deelde de voorzitter mede, dat gestreefd zal worden naar herziening van de tarieven, waardoor een meer econo misch en billijk tarief ingevoerd zou kunnen worden. Verder zal getracht worden de administratie van het be drijf te mechaniseren. Met het leggen van de „Zuidleiding" langs de Provinciale weg van Haam stede naar Zierikzee zal In 1958 een begin worden gemaakt. De raad van beheer verwacht echter niet, dat de ze leiding voor het eind van dit jaar gereed zal zijn. Wanneer deze lei ding in gebruik genomen kan wor den, betekent dit voor de maatschap pij een bezuiniging van ongeveer f 25.000.per jaar omdat de aan- jaagpompen te Haamstede en Brou wershaven dan buiten bedrijf gesteld kunnen worden. Een groot deel van dit bedrag zal echter weer geïnves teerd moeten worden in het leggen van de nieuwe leiding naar Zierik zee. „Voor een verantwoorde be drijfsvoering is het verder noodzake lijk, aldus de heer Michaelis, dat de bronnen verbeterd worden. Deze bronnen raken langzamerhand ver stopt". Verheugend was de mededeling, dat het lagedrukgebied te Kerwer- Advertentie) ve in maart a.s. opgeheven zal kun nen worden. Alleen bij Serooskerke zal dan nog een gedeelte blijven met een te lage druk, doch dit staat in verband met de delingsdijk. Het de finitieve plan van het boerderijen- plan" is reeds uitgewerkt en ligt in Den Haag ter goedkeuring. In de loop van het jaar zullen de boerderijen die nog niet zijn aange sloten op het waterleidingnet een dienstaansluiting krijgen. INVESTERINGSRAPPORT Het investeringsrapport, dat de in vesteringen vastlegt tot 1985, is bij na gereed. De Raad van Beheer heeft het concept ontvangen en naar aan leiding daarvan is reeds een bespre king gehouden met het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. Thans zullen nog enkele wijzigingen wor den aangebracht. De voorzitter ver wachtte echter, dat de definitieve re dactie van dit rapport spoedig ge reed zal zijn. Ten aanzien van de tariefherzie ningen merkte de heer Michaelis nog op, dat de Raad van Beheer nooit akkoord zal gaan met een hogere prijs per aansluiting, dan het gemid delde van f 55. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de rechtspositieregeling voor ambtenaren van de vereniging voor Nederlandse gemeenten ook van toepassing verklaard zal worden voor het personeel van de waterlei dingmaatschappij. Deze zaak zal binnenkort defini tief geregeld worden. Tevens werd in deze vergadering goedkeuring verleend aan het voor stel van de Raad van Bestuur tot het verlenen van een machtiging voor het aangaan van een geldlening van maximaal 3 miljoen grilden. De voor zitter deelde mede, dat een bedrag van 2.3 miljoen hiervan reeds is ge consolideerd. Voor de resterende f 700.000 was reeds voor f 100.000 een lening in rek. crt. aangeboden, zodat men nog een bedrag van f 600.000 zou moeten lenen. De verkiezing van leden van de Raad van Beheer werd aangehouden tot de volgende vergadering. Een en ander geschiedde op voorstel van de heer Van Wessem uit Bruinisse, die van oordeel was, dat* men beter de komende gemeenteraadsverkiezingen - kon afwachten. Aftredende leden wa ren mr. F. Th. Dijckmeester en K. A. Keunlng uit Zierikzee. De burgemeester van Zierikzee is benoemd om bij ontstentenis of belet van de gehele Raad van Beheer, de ze tijdelijk te vervangen. MINISTER LUNS IN TWEEDE KAMER Waterwegenkwestie los van Economische Unie (Van onze parlementaire redacteur) De minister van buitenlandse za ken, mr. Luns, heeft donderdag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de tussen België en Nederland hangen de waterwegenkwestie, die bij de be handeling van zijn begroting voor 1958 ter sprake was gebracht, geheel Ids gezien dient te worden van de on dertekening van het verdrag betref fende de Economische Unie. Zeeland aan de top bij Rode-Kruiscollecte De campagne 1957 van het Ne derlandse Rode Kruis geeft een voor uitgang te zien ten aanzien van '56. In 1957 bracht de collecte in totaal op 1.416.516 en in 1956 was de op brengst 1.290.021, er is dus in 1957 126.495 meer gecollecteerd dan in 1956. In 1957 werd 56,8 procent van het streefbedrag behaald, dat werd gesteld op 2.493.670 of 1,— per gezin. De landelijke collecte blijft toch altijd nog ruim 1 miljoen milden beneden het bedrag waar het hoofd bestuur naar streeft. De provincie Zeeland staat aan de top. De opbrengst was hier 61.150 of 90,2 procent van het streefbedrag. Uit deze provincie werd zoals be kend St. Philipsland de landskam pioene en veroverde voor de vierde maal de landelijke trofee, de wit-zij- den erewlmpel. 's-Gravenhage heeft voor de ne gende maal het campagne-herinne ringsbord voor de „Grote stedenwed- strijd" gewonnen met 121.300 of 81,5 procent van het streefbedrag. VAN TOT In Aardenburg werd vorig jaar een luchtbuksclub opgericht, die een gees tige naam meekreeg: „De Missers". Ook in het naburige Sint-Kruis werd nu onlangs een gelijksoortige vereni ging gevormd, die gevestigd zal zijn VERRASSEND Ook in Renesse beschikt men over zogenaamde Noorse woningen, die velerlei comfort bieden, maar die één nadeel hebben. Ze lijken allemaal op elkaar. Dat ondervond ook de vrouw, die een visite zou afleggen en die opgewekt het naar haar mening be- ken<l§ pand binnenstapte, zich in de gang van hoed en mantel ontdeed en de huiskamer betrad. Zij vond daar ecji haar volslagen onbekende fa milie, die haar entree enigszins ver bijsterd waarnam. Nadat het misverstand was opge helderd is de vrouw, die uit een na burige gemeente kwam, op zoek ge gaan naar de Noorse woning, die het dan wel moest zijn. Dat moet geen eenvoudige opgave geweest zijn, want er liggen daar zestien van die huizen bij elkaar en zelfs voor de bewoners moet het wel zaak zijn om voortdurend nauwkeurig de eigen vitrages in het oog te houden. Maar 't moet ook wel verrassend zijn om daar te wonen. Je ziet nog eens een ander gezicht in je huis kamer in het café „Oud Gemeentehuis", t>ü de heer A. de Vos. En ook in Sint- Kruis blijft men bescheiden: de club heet „Zelden Roos" FEEST IN SINT-KRUIS W(j blijven nog even in St. Kruis, ja. wij zouden er wel tot zaterdag willen blijven. Want onze corres pondent meldt, dat „St.-Kruis za terdag zeker in een feestroes zal verkeren". In de eerste plaats zal er 's avonds om zeven uur in het Dorps huis de overdracht zijn van unifor men voor de leden van het muziek korps „Elk Naar Zijn Krachten", welke nieuwe kostuums wel zeer snel konden worden aangeschaft via een fonds, dat uiterst vlot voor het benodigde geld zorgdeEr werd dus flink gegeven Maar omdat op dezelfde dag één der oudste muzikanten van het; gezel schap, de heer P. J. Hermie, die lange jaren dirigent van het korps was, als mede regisseur van de afdeling toneel, zijn veertigjarig huwelijksfeest zal vieren, kan men zich vooratellen, dat het dubbel feest in Sint-Kruis zal zijn. EVA ROTH IN ANTWERPEN werd onlangs, uitgaande van de Belgische Nationale Accordeonistenvereniging, een accor deonconcours gehouden. Een jongedame uit Anna Jacoba- polder. Eva Roth. heeft op dit con cours in de afdeling junioren B 'n eerste prijs gewonnen. Met grote onderscheiding en een beker en 91 1/3 van de punten. Op Belgisch verzoek is in 1956 een Belgisch-Nederlandse commissie be noemd teneinde een onderzoek in te stellen naar de kwestie van het sta tuut van het stroomgebied van de Schelde, waarbij alle belangen van de oever en van de scheepvaart in studie genomen zouden kunnen wor den. Wat de Oosterschelde betreft waren de bewindsman wel uitlatingen van particuliere Belgische zijde bekend, die voedsel hebben gegeven aan de ongerustheid van de heer Schmal (ch) over de internationalisatie van de Schelde, maar niet van de kant van de Belgische regering. Hij meen de, dat de heer Schmal zich niet be zorgd behoefde te maken. Door de uitvoering van het Delta plan zal de situatie in zuid-westelijk Nederland waarschijnlijk zodanig veranderen, dat het advies van de commissie- van Cauwelaert-Stèen- berghe over de Schelde-Rijnverbin- ding niet meer aan zijn doel beant woordt. In de toekomst zal het plan betreffende deze verbinding geba seerd moeten zijn, aldus de minister, op de bestaande situatie. Het gaat om de bekende kwestie: hét Moer dijkkanaal of een Moerdijkkanaal. Raad Zierikzee vergadert Woensdag aanstaande zal de raad van de gemeente Zierikzee voor een vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt slechts drie punten, waar onder een voorstel tot het aangaan van een tweetal vaste geldleningen en een voorstel tot vaststelling van een aantal wekelijkse lesuren vakonder wijs. Tevens komt ter sprake de vast stelling van de voorschotten voor het bijzonder onderwijs over 1958. Overplaatsing De heer L. Puype te Axel, amb tenaar der douane werd per 16 fe bruari in gelijke functie overge plaatst naar Amsterdam. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllillllllliiyjj Sneeuwstorm maakte januari winters (Van onze weerkundige s medewerker). js Bekijken wij de gemiddelde etmaaliemperatuur van janua- rl, die in De Bilt 2.1 tegen normaal 1.9 C bedroeg, dan kan niet gezegd worden dat januari erg winters was. Dit is 't ook in Zeeland eigenlijk al- leen op woensdag 22 januari geweest, toen er een zware sneeuwstorm woedde zoals maar zeer zelden voorkomt. Daarbij viel 25 tot ruim 30 mm neerslag, waardoor janu- ari een natte maand werd. M Zo kreeg Middelburg totaal m 114 mm, Goes 101, Vlissingen 98, Renesse 98, Blczelinge 91, Kats 90, Aardenburg 87, Aag- tekerke 81, Sas van Gent 76, §i Cadzand 78, Sint Maartensdijk p 107 mm. Normaal valt er in Zeeland in januari 58 mm neerslag. Tussen 5 en 11 janu- M ari kwam een drietal vrij zwa- re stormdepressies overtrek- ken. Het aantal uren zonne- schijn bleef onder normaal en bedroeg in De Bilt 48 tegen normaal 54 uren. m Zoals al opgemerkt, weinig bijzonders in januari, met uit- zondering van de sneeuw- storm. lllllliuillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf Ernstige autobotsing onder Walsoorden Twee ernstig gewonden Donderdagmorgen omstreeks half elf heeft zich op de rijksweg tussen Kioosterzande en Perkpolder, ter hoogte van de kruising van deze weg met de Mariadijk, op dezelfde plaats waar vorig jaar een dodelijk ongeval febeurde, een hevige botsing voorge- aan tussen twee vrachtauto's. Beide Avagens werden totaal vernield en een boom werd uitgerukt. De chauffeurs van deze auto's moesten met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis in Hulst worden overgebracht. Een vrachtauto, eigendom van Van L. uit Willemstad en bestuurd door V. d. R. uit Willemstad, reed op de rijks weg en week plotseling naar links uit. om de Mariadijk op te gaan in de richting Walsoorden, wellicht heeft de bestuurder het tegemoetkomend verkeer niet opgemerkt, want een vrachtauto van V. uit Terneuzen en bestuurd door d. W. uit Terneuzen, reed in volle vaart in de „flank" van de Brabantse wagen. De botsing was zo hevig, dat de motoren uit de wa gens werden geslagen en de cabines werden ingedrukt. Beide wagens vlo gen tegen een boom, die uit de grond werd gerukt en pas tegen een volgen de boom kwamen zij tot stilstand. Daar begonnen de auto's te branden, doch de bestuurder van een toevallig passerende peronenauto kon het vuur met een brandblusapparaat spoedig meester worden. De chauffeur V. d. R. liep een gebroken halswervel op en verkeert in levensgevaar. De Terneu- zense chauffeur had een hersenschud ding. Universitair examen Aan de r.-k. universiteit te Nijme gen slaagde voor het kandidaatsexa men deel 2 geneeskunde de heer Th. M. van de Bilt te Sluiskil. Gouden doctoraat Vrijdag, heden, zal het vijftig Jaar geleden zijn dat mr. J. J. Boas- son, geboren te Middelburg en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. OUD-DIRECTEUR L'AZOTE GEHULDIGD De oud-bedrijfsdirecteur van de Compagnie Neerlandaise do 1'Azote te Sluiskil, ir. C. F. M. J. Wats, die een zeer groot aandeel had in de weder opbouw en de modernisering van dit bedrijf na de Tweede Wereldoorlog en ook op maatschappelijk gebied in de Kanaalzone van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen vele activiteiten heeft ontwikkeld, zag donderdag zijn grote verdiensten voor deze streek koninklijk beloond met de onder scheiding tot officier in de Orde van Oranje Nassau. In een gistermiddag gehouden bijeenkomst in het Groot-Casino te Sluiskil heeft de commissa ris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot de versierse len, behorende bij deze koninklijke onderscheiding uitgereikt. Waardering voor veel verdienstelijk werk Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig de directeur-generaal dr. G. Macerata en andere heren van het hoofdkantoor te Brussel, de directie van het bedrijf Sluiskil, hoofden der technische en administratieve dien sten alsmede de fabriekscommissie en als genodigden o.a. de burgemees- sters van Terneuzen en Axel en de voorzitter van de vereniging van werkgevers in de Kanaalzone, drs. R. Verschaffel. Na een welkom van de directeur- generaal, verkreeg de commissaris der koningin, jhr. De Casembroot het woord. Deze herinnerde aan het prachtige werk dat de heer Wats voor de wederopbouw en uitbreiding van de fabriek heeft verricht. Daar door werken er nu 1300 mensen op de C.N.A. in Sluiskil. De commissa ris was de heer Wats ook zeer dank baar voor het ln dienst nemen van vele oud-soldaten die in Indonesië hebben gevochten. De C.N.A. is na melijk in Zeeland de fabriek met het grootst aantal oud-militairen. Met waardering gewaagde jhr. De Casembroot ook van de bijdrage, welke ir. Wats leverde als Belgisch consul tot verdere verbetering van de betrekkingen tussen Nederland en België. Hierna maakte de commissa ris melding van de koninklijke on derscheiding. Vervolgens las dr. Macerate een rede voor van de president-commis saris der maatschappij, baron P. de Posson, die wegens plotselinge ziekte VOORLOPIG GEEN ADVOCAAT Optimistisch gestemd over onderhandelingen in Londen De negentien bemanningsleden van het Griekse, in de buitenhaven van Vlissingen aan de ketting liggende schip „Norlands", die het voorne men hadden een advocaat in de arm te nemen om hun achterstallige ga ges uitbetaald te krijgen, hebben dit voornemen donderdag voorlopig la ten varen. Althans, zij zullen tot a.s. dinsdag een afwachtende houding aannemen, omdat zij menen, dat de zaken er voor hun reder, die te Lon den onderhandelingen voert met de verzekeraars van schip en lading, er gunstig voorstaan. Men mag aannemen, zo de verze keraars tot een uitkering zullen overgaan en een gematigd opti misme is hier zeker gerechtvaardigd dat de rederij onmiddellijk de ach terstallige gages zal uitbetalen. Een uit drie bemanningsleden be staande deputatie heeft donderdag een bezoek gebracht aan de Griekse V.V.D.-kandidatenlijst kieskring Zierikzee De kandidatenlijst van de V.V.D. kieskring Zierikzee voor de verkie zing van leden voor de Provinciale Staten, is als volgt samengesteld: 1. mr. J. F. G. Schlingemann, Goes; 2. C. A. L. Horstmann, Sas van Gent; 3. P. Heering. Zierikzee; 4. B. A. Hes- selink, Middelburg; 5. C. A. Kamme- raad, Middelburg; 6. mevrouw D. DeïstGast, Zonnemaire; 7. A. M. M. van den Hoek. Groede; 8. C. G. Huge, Sint-M^arteosdijk; 9. A. M. Geluk, Noorcfgouwe; 10. M. Doeleman H. Jzn., Zierikzee; 11. D. de Koning. Bruinisse; 12. J. Stevense, Renesse; 13, J, Klompe, Serooskerke; 14. L. M. Moermopd, Dreischor, en 15. J. A. van Nieuwenhuyze, Nieuwerkerk. consul in Rotterdam, nadat zij in de Maasstad contact had opgenomen met een Grieks sprekende advocaat. Het advies van de consul luidde even eens: voorlopig afwachten. De Vlissïngse scheepsleverancier die doorgaat met het fourageren van de bemanning, verklaarde, dat zijn firma donderdagmorgen een tele foongesprek heeft gevoerd met de rederij. In dit gesprek werd aangedron gen op het zenden van een bedrag van drieduizend pond voor de uitbe taling van de gages en de levering van proviand. Een Engelse verzeke ringsmaatschappij schijnt dit bedrag te zullen voorschieten. Men verwacht het geld uiterlijk dinsdag. Donderdag is een hoeveelheid ko len aan boord gebracht, waarmee de kachel in de kombuis van de „Nor- landa" weer kan worden gestookt. De bemanning, die nu in de kombuis hokt, is dus voorlopig verzekerd van warme maaltijden. Aan boord be vinden zich thans ook de 74-jarige kapitein en eigenaar, de heer Namo- lis Maschaki, diens echtgenote, me vrouw Iren Maschaki en hun zoon, de steward Marinos Maschaki. Hun andere zoon Antoni vertoeft in Londen voor de besprekingen met de verzekeraars. Over het resultaat van deze onderhandelingen is dus nog niets definitiefs bekend. verhinderd was persoonlijk tegen woordig te zijn. Ook in deze rede werd ir. Wats dank gebracht voor het volvoeren van de grote taak. Namens de fabriekscommissie bood de heer C. Compiet de gelukwensen van de arbeiders aan. Hij noemde de oud-directeur niet alleen een goed werkgever, maar ook een goed mens. Ir. Wats dankte tenslotte allen, die het hem mogeijk maakten door hun medewerking de hem opgedragen taak te vervullen. In een onderhoud dat wij nog met ir. Wats mochten hebben, was deze ge boren Limburger bereid ons een en ander over zijn wel zeer werkzaam, maar tevens veelbewogen leven te vertellen. De heer Wats stamt uit een geslacht van industriëlen. In zijn jeugdig enthousiasme nam Wats jr. in de Eerste Wereldoorlog dienst in het Belgische leger. Gevolg was dat hem na zijn demobilisatie als officier vlieger van de Belgische luchtmacht, het Nederlanderschap werd ontzegd. De heer Wats ging college lopen in Gent om zijn studie te Parijs te be ëindigen. Na eerst als jong ingenieur in een Belgische elektrische centrale te hebben gewerkt, kwam hij in 1930 naar Nederland terug, waar hij bij de C.N.A. in opbouw te Sluiskil de eer ste schreden zette voor een grootse carrière. Hij begon als afdelingschef van de centrale en de elektriciteits buitendienst, waarop in 1945 zijn be noeming tot bedrijfsdirecteur volgde. In datzelfde jaar werd hij Belgisch consul. In vijf jaren presteerde hij het te Sluiskil een gloednieuw en naar alle eisen des tijds ingericht be drijf uit de grond te stampen. Door zijn optreden wist hij zich daar ook de grootste waardering bij al zijn medewerkers, van hoog tot laag, te verwerven. Op zijn zestigste jaardag is de heer Wats nu met pensioen gegaan. Hil heeft zich in de omgeving van Gent gevestigd, maar zijn hart blijft ln de Kanaalstreek. Het Belgisch con sulaatschap te Terneuzen heeft hij aangehouden. Voorts is hij o.m. nog verbonden aan het ingenieursbureau dr. Kuipers te 's Gravenhage en ad viserend ingenieur van het onlangs te Terneuzen gevestigde industriecen trum „Ceracem". Naast de hem thar.s toegekende Ne derlandse onderscheiding, heeft ir. Wats ook reeds tal van Belgische on derscheidingen. Vervulling vacature burgemeester Middelburg Kritiek in Eersfe Kamer De Eerste Kamer heeft donderdag een kort eindverslag uitgebracht over de begroting van binnenlandse zaken. Het is de commissie van voorberei ding gebleken, aldus dit eindverslag, dat vele leden gaarne alsnog verne men, waarom laatstelijk in Middel- burg geen lid van de P.v.d.A. tot bur gemeester was benoemd. Zij meenden te weten, dat er wel kandidaten wa ren, leden van genoemde partij, die voor een benoeming in aanmerking kwamen. De bedoelde leden wezen er in dit verband op, dat de P.v.d.A. In Middelburg de sterkste partij is (8 van de 19 raadsleden). Bouw aanbesteed Axelse Iandbouwhuishoudschool Het ingenieursbureau Rothuizen 't Hooft heeft te Goes aanbesteed het bouwen van een Iandbouwhuishoud school te Axel. Ingeschreven werd ais volgt: Gebr. Van aer Poel. Terneuzen. 228.920; firma J. Kingma Zoon, Middenmeer, 229.700; R. Verstrae- ten Zoon. Oostburg, 230.700; C. Priem. Lewedorp, 241:185; D. van der Poel. Oudelande. 245.950; Gebr. Krieckaert. Hengstdijk, 256 200; fa. VerstelleVerhage, Vllss., 261.700; L. Lansu. Clinge, 271.700; P. A. van Hoeve. Axel. 274.200; K. J. de Win ter, Rotterdam, 276.160; L. de Bruijn Zoon, Hulst, 290.988; P. Hoppen brouwers. Bergen op Zoom, 306.200. IFi van PHILIPS-ROXANE Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragees f 2." Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 dragees f3.71 Phllips-Roiane Nederland N.V. - Amsterdam VANDAAG. Middelburg Electro: „In de sloppen van een wereldstad", 7 en 9.15 uur, 18 j.; Schouwburg: De gevangene van de woestijn", 8 uur, 14 jr.; Schut tershof: „Europa en Marokka", lezing met film, 8 uur. Vlissingen Alhambra: „Hij die sterven moet", 7 en 9 uur, 14 jr.; Luxor: „Het loon van de duivel". 8 uur, 14 Jr. Goes Grand: „De man met de duizend gezichten", 8 uur, 14 Jr, Prins van Oranje: Spuitdag Boval, 10 uur; Ledenvergadering Ver. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, 8.30 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2