KAPPIE ew de JcmiscAc bol AFSCHEID VAN J. L. J. MARIS, GEMEENTESECRETARIS AXEL WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 PUOVINOlALte Z te b U W tl te (JOU KANT 7 IN BUITENGEWONE RAADSZITTING Vele verdiensten voor gemeente en bevolking In een buitengewone zitting heeft de Axelse gemeenteraad zaterdagmid dag afscheid genomen van gemeente secretaris J. Ij. J. Maris, welke per 1 februari zijn functie neerlegde in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Burgemees ter L. D. J. van Oeveren schetste in een korte rede de verdiensten van de scheidende functionaris en wees daar bij op het feit, dat de heer Maris kan terugzien op een eervolle staat van ruim 43 jaar gemeentedienst. De heer Maris kwam op 16 juli 1920 als commies ter gemeente-secretarie van Axel; op 15 augustus 1923 volg de zijn benoeming tot gemeente-se cretaris. Gedurende deze periode nam de bevolking toe met ruim 40%. Het karakter van deze oorspronkelijk agrarische gemeente veranderde; de ze ontwikkeling wijzigde ook het ka rakter van het werk, dat de secreta ris te verrichten had. Donkere en lich te tijden maakte de secretaris mee; de oorlog met zijn verwoestingen en evacuaties bracht zeer veel extra werk. Gedurende zijn ambtsperiode in Axel heeft de heer Maris meer dan 1500 huwelijken voltrokken. IJver en plichtsbetrachting, waarbij naast de ambtelijke voorschriften steeds de mens naar voren trad. maakten dat de heer Maris een ruime plaats in nam, niet alleen in de harten van zijn ondergeschikten, maar ook in de har ten van de Axelse bevolking. De verdiensten van de heer Maris werden destijds erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau op 18 novem ber 1954. Hij verwierf tevens op 13 september 1949 het Pool se kruis van verdienste in zilver. Met de wens, dat de heer Marls en zijn gezin nog lang en in goede ge zondheid van een welverdiende rust zullen mogen genieten, besloot burge meester van Oeveren zijn rede. Na mens de gemeente bood hij de schel dende secretaris een prachtige siga rendoos en een zilveren tafelaanste ker aan. Mevrouw Maris mocht bloe men in ontvangst nemen. Rij van sprekers De beide wethouders, de heren P. J. van Bendegem en C. de Putter spra ken woorden van dank voor de jaren lange goede en vruchtbare samen werking. Namens de raad bood de heer C. van Bendegem een elektrisch scheerapparaat aan. Een lange rij van sprekers, waaronder burgemees- Zeeuwse zaterdagvliegers in vergadering bijeen De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers hield zaterdagmiddag een algemene vergadering in „De Landbouw" te Goes, die onder leiding stond van vi- ce-voorzitter D. Jansen te Tholen. Na een kort openingswoord van de heer Jansen, bracht de secretaris-penning meester. de heer J. van Es te Yerse- ke, verslag uit. Daarbij bleek o.m. dat het ledental een stijgende lijn volgt. Er was over 1957 een klein batig sal do. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Es herkozen als secreta- is-pennlngmeoster en in de vacature S. Kodde te Veere werd benoemd de heer J. Huissoon te Middelburg'. De heer J. B. Tollenaar te Oud-Vosse- meer nam voor het district Tholen zitting in het bestuur. De vergadering verklaarde zich ak koord met een bestuursvoorstel om een nieuw systeem bij de concoursen in 1958 ln te voeren. Met ingang van dit seizoen zal naast de algehele af delingsuitslag van een wedvlucht ook een rayonuitslag worden opgesteld. De Zaterdagvliegers zullen eveneens drie vluchten uitvoeren ten bate van „Sport Steunt Zonneveld". Met machineschade naar Vlissingen Het 2819 brt. metende Engelse sehip „Maywood" op weg van Southamp ton naar Antwerpen, werd zondag avond de haven van Vlissingen bin nengesleept. Het schip had machine- schade opgelopen welke door „De Schelde" zal worden hersteld. Opsporingsambtenaren Vogelwet Met ingang van 23 januari jl. zijn aangesteld als ambtenaar, belast met het opsporen van feiten bij de Vo gelwet 1936 strafbaar gesteld, de he ren H. Enkelaar te Oostburg en G. M. P. Sponseleo te Vogelwaarde. Baby in Vlissingen trok brandende petroleum kachel om Toen de éénjarige baby van de fa milie B. in de Bloemenlaan te Vlis singen, zaterdagavond een ogenblik alleen werd gelaten, trok het kind een brandende petroleumkachel om ver. De kleertjes vatten vlam, terwijl de uitstromende petroleum ook de vloerbedekking in brand zette. Door het kind onmiddellijk in een tafel kleed te wikkelen, slaagden dc ouders erin het vuur te doven. Wonder boven wonder had do kleine geen vcrwon- gen opgelopen. Universitaire examens Aan c)e r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen deel I geneeskunde de heer A. V. A. M. Mangnus te Stoppeldijk. Te Delft slaagde voor het Ingenieursexamen scheikundig Ingenieur de heer W. J. M. Rootsaert te Aardenburg. Examen De heren w. de Brouwer (Sint Jansteen), G. Mangnus (Clinge) en F. de Cock (Nieuw Namen, gom. Clin ge) behaalden één dezer dagen te 's- Hertogenbosch het vakdiploma ta- baksdeteaillist. ter mr. P. H. W. F. Tellegen van Ter- neuzen (namens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen); de heer Wagenaar (namens de afdeling Zee land van de Ned. Bond van Gemeen te-Ambtenaren); de heer C. Smics (namens het personeel van de ge- meente-seertarie) en de hoofden der plaatselijke scholen en onderwijsin richtingen huldigde en dankte vervol gens de heer Maris. Enige fraaie ge schenken werden aangeboden. De heer Marls dankte tenslotte in een uitgebreide speech voor alle medewer king, welke hij gedurende zijn ambts periode in Axel heeft mogen onder vinden. Zonder de hulp van het secre tarie-personeel had hij niet kunnen presteren, wat nu in goede harmonie is verricht. Spreker dankte namens echtgenoten en kinderen voor de vele blijken van belangstelling. Na het officiële gedeelte volgde een afscheidsreceptie, waar tallozen van 's gelegenheid gebruik maakten om 5 heer Maris en zijn echtgenote, per soonlijk de hand te drukken. KERKNIEUWS CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zaandam C. Langbroek te Nieuwe Pekela. EVANG. LUTH. KERK. Drietal te Zwolle: H. L. G- Ouwer- ker te Tiel, A. J. Allan te Heerlen en A. Vermeulen te Amsterdam. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Nieuwkoop A. W. Cramer te Middelharnis-Sommels- dijk. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ouddorp P. Boomstra, kand. te Marum; te Forest en te Oril- la, beide in Canada, .J. Kunetz Le Schoonebeek. Examen De classis Groningen heeft prépara toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard, de heer H. L. Hoving, kand. te Groningen, die tersteond beroep baar is. Met pan kokende melk gevallen Mevrouw de wed. M. Bok-Nijsse viel zaterdagmorgen met een pan koken de melk. Met ernstige brandwonden in het gelaat moest zij zich onder be handeling van dr. Foimer stellen. MIDDELBURG Jaarvergadering M.T.V. „Wilhelmina" De M.T.V. „Wilhelmina" te Middel burg hield haar jaarvergadering in een der zalen van de heer Wöhler on der leiding van haar voorzitter, de heer R. van Roo. Deze memoreerde in zijn openingswoord dat Wilhelmi na een gezond verenigingsjaar achter de rug had wat eveneens bleek uit het jaarverslag van de secretaresse. Daar de begroting over 1958 niet sluitend was moest er tot een gerin ge contributieverhoging worden over gegaan. Wegens huwelijk van mej. Timmerans was er een vacante plaats in het bestuur. Deze werd in genomen door mej. Corry Voogd. De penningmeesteresse mej. J. Lahr, die aftrad werd vervangen door mej. Anneke v. Ouwerkerk. Het werkpro gramma voor 1958 is weer meer dan vol met kring- en verenigingswed- strijden, uitvoeringen, wandeltochten en het Bondsfeest met Pinksteren te Arnhem, waar „Wilhelmina" ook vertegenwoordigd hoopt te zijn. De Voorzitter bracht nog onder de spe ciale aandacht dat op 19 februari a.s. een filmmiddag en -avond georgani seerd wordt in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging", ver zorgd door de heer Brouwer uit Wor- merveer. Benoeming De heer J. Groenewold, onderwijzer aan de Chr. school voor buitenge woon lager onderwijs te Middelburg, is tot hoofd benoemd van de Chr. B.. L.O.-school, te Gorinchem. In de donderdagavond gehouden ver gadering van de Centrale Kerkeraad van de Hervormde gemeente te Mid delburg is in de vacature van praeses van de Centrale Kerkeraad, ontstaan door het overlijden van ds. F. Don Sr., benoemd ds. P. F. Th. Aalders, terwijl tot assessor in de plaats van ds. P. F. Th. Aalders werd gekozen ds. W. Dijckmeester. ARNEMUIDEN Benoeming De heer B. J. van de Velde uit Bier vliet, hoofd van de openbare lagere school op de wijk Driewegen, werd be noemd als hoofd van de o.l. school te Arnemulden. OOSTKAPELLE Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Oostkapelle van de Ne derlandse Chr. Vrouwenbond hield in het verenigingsgebouw haar jaarver gadering onder leiding vnn de presi dente, mevr. Lantsheer. Van de zijde der leden was hiervoor grote belang stelling terwijl ook verschillende af gevaardigden van omliggende afde lingen aanwezig waren. Uit de leden zong een koortje bij het mooie tableau „Geloof, Hoop en Liefde". Mevr. E. GcertseWillemse hield een inleiding over „De functie van het gezin". Voorts waren er ver schillende voordrachten en een twee tal schetsjes. Mevr. Lantsheer legde op deze jaar vergadering haar functie neer als pre sidente en mocht van mevr. Sprenger- Staring hartelijke woorden van dank en erkentelijkheid, alsmede een mand met fruit en boekenbon in ontvangst nemen voor haar zeer gewaardeerde leiding. In haar dankwoord richtte mevr. Lantsheer zich ook tot de nieu we presidente, mevr. M. den Hollan derWondergem. Zij hoopte, dat de afdeling onder haar leiding een goede tijd tegemoet mag gaan. RITTHEM Jaarvergadering van Oranjevereniging De Oranjevereniging te Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" haar jaar vergadering. De heer Joh. de Visser, voorzitter, heette in zijn openings woord alle aanwezigen welkom. Na le zing der notulen gaf de heer J. H- Vink, secretaris, een overzicht van wat de vereniging in 1957 had gedaan. De heer Jac. Osté, penningmeester, deelde mede dat er een batig saldo was van 384,67. waarbij inbegrepen is 172,61 van de kas voor de reizen van de ouden van dagen. Tot bestuurs leden werden herkozen de heren S. A. v. d. Linde en Jac. Osté. Daar de heer Joh. de Visser zich niet meer herkies baar stelde, werd in zyn plaats geko zen de heer C. A. Koppejun. De heer Vink dankte namens alle aanwezigen de heer Visser voor hetgeen hij als voorzitter ln de afgelopen jaren had gedaan. Voorts werd overwogen om dit jaar met de ouden van dagen een reis naar Rotterdam te maken. Ook zal weer een feestavond worden ge houden, terwijl op de verjaardag van H. M. de Koningin voor de kinderen een poppenkastvoorstelling zal wor den gegeven. Burgerlijke stand T^RNEUZEN. Bevallen: H. J. Heidekamp—Verbree, z.; T. van Waardenburg—Ten Napel, d.; C. de Clerck—Rlemens, d.; C. M. D'hondt —Van Gremberghe, z.; E. L. M. Mlchiel- sen—Rammeloo, z.; E, E, van den Abeele Dumez, d.; R. M. La Heljne—Notschae- le, d.; J. C. de Wit—Rammeloo, d.; H. C. Blaauw—Obrie, d.; J. M. O. van Aver- maete—Van Damme, d.; R. L. Giele—De Bakker, z.; M. van Driel—Jonkman, d.; A. De Quelerij—Ollebek, d.; M. M. Haak —Boogaard, d.; E. C. M Luljten—Van de Ven. z. Getrouwd: W. L. C. de Schepper, 24 j. en R. S. C. Pietersz, ti j.: M. P. Bouterse, 22 j. en L. A. Bouman. 22 J.: R. E. J. van Beveren, 19 J. en J. A. Quaars, 17 j. Overleden: C. Jansen. 53 J„ echtgenoot van F. F. Hamelink; A. Romeijnsen, 50 j.; C. M. Eekhout, 64 Jechtgenoot van P. van Doeselaar. J. van Keulenbroek, 81 j., weduwe van A. L. van Keulenbroek Oostburg: Ledeltheater: „De nachten van Cablria", 7.45 uur, 18 Jaar. VOGELWAARDE Examen Voor het praktijk-diploma boek houden slaagde dezer dagen de heer R. Naessens te Boschkapelle (gem. Vogelwaarde). Contact-bijeenkomst van voetbalscheidsrechters De eerste contactbijeenkomst, die op initiatief van de scheidsrechterscom- mi8sie van de K.N.V.B.-afdeling Zee land in Vlissingen werd gehouden is een succes geworden. Niet alleen een groot aantal scheidsrechters was aan wezig, maar ook het dagelijks be stuur van de afdeling en de admini strateur gaven blijk van hun belang stelling. Voorzitter I. W. Bakker sprak zich zeer waarderend uit over dit door de seheidsrechterscommissie genomen initiatief en ook tijdens de bespre king die ontstond na de inleiding van voorzitter W. F. L. Korff mengden zich de heren Bakker, Allaart en Bom vaak met waardevolle adviezen over verschillende problemen in de discussie. De heer Korff gaf een uiteenzetting van de moeilijkheden waarmee de commissie bij de aanstelling vaak heeft te kampen. Een en ander bleek niet alleen een gevolg van het nog steeds nijpende gebrek aan scheids rechters, want ook „ploegendienst" reismoeilijkheden e.d. leverden dik wijls onoverkomelijke bezwaren op. Gok de administratieve handelingen vormden nog aan punt van bespre king. Deze eerste geanimeerde bij eenkomst zal worden gevolgd door besprekingen In andere delen van Zeeland. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Gemeenteraad De raad van Nieuw- en Sint-Joosiand komt in openbare vergadering bijeen op woensdag 5 februari om 20 uur. Er wordt onder meer behandeld: benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim; elektrificatie buiten de kom en vaststelling uitbreidingsplan. BurppriT-^e stand RITTHEM. Bevallen: G. Löhr—Van Goor, z. AARDENBURG Gezinsdag boerenbond in Aardenburg Dc jaarlijkse gezinsdag van de N. C. Boerenbond werd na 'n kerkdienst gehouden in de zaal van hotel „De Roode Leeuw" te Aardenburg. Op de jaarvergadering die in de voormiddag werd gehouden werden tot nieuw besetuurslid gekozen de heer Alf. Hetjcns uit Sluis en de heer H. Ferket uit Aardenburg, ter wijl de heer G. Buijsse uit Aarden burg werd herkozen. Tijdens deze vergadering werden verschillende landbouwproblemen besproken. De af deling kantte zich sterk tegen de opheffing van kleine bedrijven. Men was van mening dat het probleem moest worden opgelost door het vin den van een lonend bestaan voor de kleine boeren. Daarom kantte men zich ook togen de grote staatsin vloed ten aanzien van deze kwestie. Verder sprak men zich uit tegen het stellen van vestigingseisen voor het beginnen van een bedrijf of het overnemen van een bedrijf, omdat hierdoor grote onbillijkheden kunnen voorkomen. Boerenzoons met goede vakkennis en jarenlange praktijk zou men daardoor kunnen duperen. Be treffende het onderwijs en voorlich ting was men van oordeel, dat hier voor meer steun nodig was van overheidswege en dat ln verband met de bestedingsbeperking hier niet be zuinigd mocht worden. Na de koffiemaaltijd, waaraan door 150 personen werd deelgenomen, sprak de heer Van Campen, direcetur van de C.H.V., die wees op het be lang om te komen tot de centrale verkoop van brouwgerst. Er dienen voorzieningen te worden getroffen om te komen tot meer opslagruimte, zo dat voor geleidelijke verkoop kan worden zorg gedragen. Het einde van de gezinsdag was des avonds gewijd aan een bont ont spanningsprogramma, dat werd ver- zofgd door de leden van de Jonge Boerensetand en de Jonge Boerinnen- bond. Raad komt bijeen De raad dezer gemeente komt van daag 2 februari des middags om 4 uur in vergadering bijeen. Op do agenda staan o.m. de navolgende pun ten: verzoeken om subsidies o.m. door het Fruittecltproefbedrjjf te Philippi ne en door de plaatselijke V.V.V.; het verlenen van garantie door de ge meente voor kosten verbonden aan het optreden van buitenlandse jeugd groepen; het bepalen van enkele nieu we straatnamen en het beschikbaar stellen van een stukje grond voor de bouw van een troephuis voor de pad- vindersgroep „St. Baafs" te Aarden burg. AXEL Bondsdiploma's voor aquariumhouders Enige tijd geleden werden door de Nederlandse Bond van Aquarium- en Terrariumhouders te Axel keuringen verricht door de heer Kok uit Zaan dam. Deze keurmeester beoordeelde de aquaria van dc leden van „Aqua Fauna" te Axel. Op grond van deze beoordeling werden aan een viertal leden van deze vereniging de bonds diploma's uitgereikt. De gelukkigen zijn: mej. C. Wondergem en de heren P. Gazan, A. Bode en J. Verstraeten. PHILIPPINE^ Wielersupporters bijeen De wielersupporters-club te Phi lippine hield haar jaarvergadering on der presidium van de heer A. van Ooteghem. De vereniging wist ook tn 1957 haar ledental te doen stijgen. Momenteol tolt de club 50 leden. Uit de boeken van de penningmeester bleek een batig saldo van 140, De plaatselijke renner J. Moelker kan ook het volgende seizoen op de steun van „zijn" supportersclub rekenen, temeer daar werd besloten een krach tige ledenwerfactie te gaan voeren. 43 „We zitten lelijk in de knoeiboel" stelde Kappie vast, nadat hij een tijdje vergeefs op het deurtje van het poets- hok gebonkt had. „Op deze manier komen we er niet uit. En de schurken zijn 'm na tuurlijk allang gepiept met de Ionische Bol! Wat ja een toe stand! Steek eens een lucifer op, Maat ik ga proberen om het slot te forceren!" De Maat streek een lucifer af en bij het licht van het kleine vlammetje probeerde Kappie met een ijzerdraadje in het slot van het deurtje te ko men. Maar na enkele ver geefse pogingen gaf hij het op. „Die Leep heeft de sleutel aan de andere kant in de deur la ten zitten l" mompelde hij. „Jong, jongwat moeten we nu...." „Au!" gilde de Maat op dat moment en ging op zijn vin gers zitten, die hij aan het lucifertje had gebrand. „P-pijn! Ik wil er uit! Ellel- lende! Help". ..Stel je niet aan, Maat!" sprak Kap pie in de duisternis. „Er zijn ernstiger dingen dan die dikke vingers van jou! Onze lading, de Ionische Bol. is gestolen! En straks komt die geleerde na tuurlijk. om het ding op te halen! En dan kunnen we er niet om toe pralen denk daar maar eens 44. Kappie en de Maat kro pen een beetje onwennig het poctshok uit. waarin ze opge sloten hadden gezeten. „Goedenmiciclagl" sprak de geleerde, zijn hoed lichtend. „Wat een weertje niet? Ik kom eventjes die Ionische Bol halen, die U van Lutjewier hiernaartoe hebt gebraohtl Kan ik hein onmiddellijk van U krijgen?" „Het ding is gestolen!" zei Kappie verslagen „Kom mée misschien kunnen we die schurken nog ergens op de wal vintienl" Hij greep de geleerde bij een mouw en trok hem, gevolgd door de Maat, de wal op. Maar het was duidelijk, dat Leep en zijn kameraad er onmiddellijk vandoor waren gegaan. Kr was tenminste geen spoor meer te bekennen van de beide boeven. „Dit ls een ramp!" mompelde de professor. Wanneer straks de atomale frequentie het nul punt bereikt heeft, kunnen wij een verhoogde elo- qentatie van de Ionische Bol verwachten en wat de gevolgen daarvan Zijn mag duidelijk veron dersteld worden „Wat een ellende!" mompelde de Maat. „Ja, Jal" zei Kappie, die er niets van had begrepen. aan, klont!" „Ik wil er uit!" zei de Maat door zijn neus. „Ik.." „Sssst!" siste Kappie plotseling en luisterde oplet tend. Bulten het poetshok klonken voetstappen en even later werd het deurtje van het poetshok ge opend. „Ik hoorde stemmen!" sprak iemand, „is dit uw appartement, kapitein? Een beetje donker, lijkt me. maar wel gezellig ja dat wel!" En toen Kappie, aan het Jicht gewend was, ont dekte hij de professor, die in de deuropening stond. „Maar we moeten die schurken als de sakkerse bliksem achterna! Wie weet wat die jongs met mijn lading gaan uitspoken!" .inderdaad!" beaamde de geleerde. „Wij kunnen nu zéér binnenkort enkele moleculaire verdich tingen verw Maar hij werd in zijn betoog gestoord door een luide knal. Eén van de trossen waarmee de Kraak ann de meerpalen was gebonden, brak zo maar ln tweeën OOSTBURG Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling; Oostburg van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij kwam in café „De Wilde" in algemene verga dering bijeen. De voorzitter, de heer A. P. Risseeuw gaf in zijn openings rede een terugblik op het afgelopen jaar, dat voor de boeren niet zo gun stig is uitgevallen. Oorzaak daarvan was, volgens spreker, de overvloedige regenval in het voorjaar en de daar opvolgende droge tijd. De veeprijzen daalden sterk na een hoopgevend begin en ook de prijzen van aardappelen en suikerbieten stel den teleur. De heer Risseeuw sprak de hoop uit, dat 1958 voor de land bouw een bijzonder goed jaar zal wor den. Medegedeeld werd, dat het ledental met drie is gestegen, zodat er op het eind van 1957 vierenzeventig leden konden worden geteld. Voorzitter Risseeuw werd als zodanig herkozen, terwijl hij tevens werd herkozen ais bestuurslid VRn de kring West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Z.L.M. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering werd benoemd de heer F. Bron en tot diens plaatsvervanger de heer M. Versprille. Hierna hield de algemeen secretaris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann een rede, waarin hij o.m. de publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie en de Euro- markt onder ae loep nam. De aange kondigde filmvertoning kon niet door gaan, omdat de filmoperateur wegens de dichte mist niet verder dan Vlis singen was gekomen. Besloten werd om volgend jaar na afloop van de jaarvergadering een toneeluitvoering te geven .waaraan de L.J.G. en de z! P.M. medewerking zullen verlenen. De bijeenkomst werd besloten met een gezamenlijke koffiemaaltijd, waaraan ook de dames aanzaten. BIERVLIET Koningsschieting De schuttersvereniging „Prins Hen drik" in Biervliet hield in haar club lokaal het café „Het Wapen van Bier vliet" bij de heer P. Doens haar jaar lijkse koningsschieting. Na een langdurige schieting lukte het aan Aug. Provoost om zich koning te schieten. Dit was eerst in de 14e ronde. Bij de daarna gehouden gewone schieting was de hoofd- en le zijvogcl voor Cl. de Pré. De 2e zijvogel werd neergehaald door de onverwoestbare Ed. Duysserlnck. Extra prijzen, respectievelijk een ko nijn en een doosje met lepeltjes, werden geschoten door C. Wijffels en Jac. Wijf fels. De meeste kleine vogels werden eveneens door C. Wijffels geschoten. ZUID-RF.VFI.AND RAAD 'S-GRAVENPOLDER Grondprijzen in uitbreidingsplan vastgesteld. De raad van 's Gravenpolder kwam vorige week bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. D. Jan sen. Bij een terugblik op 1957 con stateerde de burgemeester, dat dit jaar voor 's Gravenpolder niet gun stig is geweest. Het inwonertal liep terug en er konden niet genoeg wo ningen worden gebouwd. Van de plannen voor twaalf woningen, xal slechts een gedeelte gerealiseerd kunnen worden, als gevolg van het geringe aantal aan Zeeland toegewe zen woningen. Het verzoek van de christelijke Boe ren en Tuinders Bond te Goes om een subsidie van 25 per leerling uit de gemeente, die de christelijke lage re landbouwschool te 's Heer Arends- kerke bezoekt, werd Ingewilligd. Aan mejuffrouw E. A. Mos, onder wijzeres aan de openbare lagere school werd op haar verzoek per 15 maart eervol ontslag verleend. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau werd op 10 bepaald. Besloten werd grond te verkopen van het Burgerlijk Armbestuur en te hu ren van de heer J. A. Trimpe te Domburg voor de aanleg van blusvij- vers. De niet bebouwde 7000 2 gron den in het uitbreidingsplan aan de Ambachtstraat-Boomgaardstraat zul len worden verhuurd als tuingrond a 0.75 per rocdo. Een verordening betreffende voorkomen, beperken en bestrijden van brand werd vastge steld, nadat de heer J. de Schipper had verklaard, dat hij do bepalingen wel wat al te streng vond. Vooral die betreffende garages. De voorzitter meende echter, dat deze bepalingen er moeten zijn om eventueel te kun nen optreden. De grondprijzen in het tweede gedeelte van het uitbreidings plan aan de Ambachtstraat-Boom gaardstraat werden vastgesteld op 7 per vierkante meter terwijl be sloten werd bouwgrond te verkopen aan de heren A. J. Mol, A. van der Plasse, J. Mol en C. Tramper. Aan de heer C. AI. Verheijke zal bouwgrond worden verkocht aan de Bakker straat. Het uitbreidingsplan met bouwvoorschriften 1957 voor het ge bied tussen Provinciale weg en Mo lendijk. werd eveneens vastgesteld. Aan de heer A. J. Ciarijs werd een perceel grond aan de Boomgaard straat verkocht 1.50 per m2. Van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd bericht ontvangen dat een bedrag van 6030 kon worden genomen tegen 6%, zijnde 60% van de te 's Gravenpolder ingeschreven rentespaarbrieven. Bij de rondvraag werd aan de heer J. op 't Hof mede gedeeld, dat het mogelijk is een pre mie voor woningverbetering te ver krijgen. Dc bank voor de ouden van dagen zal in het .voorjaar worden ge plaatst. De heer P. Kopmels kreeg op zijn desbetreffende vraag te horen dat de heer Bras binnenkort de wo ning aan de Lageweg zal kunnen betrekken en dat cr een aanbod was ontvangen voor woonruimte voor ge- repatrieerden. BORSSELE Been gebroken De vrouw van de heer J. v. O. te Borssele brak in een schuurtje haar been. De spoedig ontboden geneesheer liet haar naar liet ziekenhuis bren gen. Na behandeling waarbii het been in de gips werd gezet kon de patiënt naar huis worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3