KAPPIE DOKTER VAN DER MOER 12,5 JAAR ARTS IN ARNEMUIDEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 4 FEBRUARI 195S PROVING I ALB Z Is B U W S E COURANT 7 Jubilaris hartelijk gehuldigd Zaterdag herdacht de heer M. L. van der Moer het feit, dat hij 12'/2 jaar lang ais arts in Arnemuiden werk zaam was. Een tiental inwoners van de ge meente hebben de dokter, onder lei ding van burgemeester VV. H. van der Heide, in verband met dit jubileum een onvergetelijke dag bezorgd. Zeer in het geheim werd eeA inzame ling onder ae bevolking van Arne muiden gehouden; daarna werd con tact gezocht met familie van dokter Van der Moer in Middelburg. En zo kon het gebeuren, dat de heer Van der Moer zaterdag in de raadszaal van het gemeentehuis te Arnemuiden uit handen van de burgemeester én van enige andere inwoners van Arne muiden enkele waardevolle cadeaus in ontvangst mocht nemen. De be langstelling voor deze huldiging was zeer groot. Burgemeester Van der Heide hield namens het gemeentebestuur, dat vrijwel in zijn geheel aanwezig was, een toespraak, waarin hij verschillen de episoden uit de loopbaan van de TERNEUZEN—ZLD. SPORT 1-0 De wedstrijd TerneuzenZeeland Sport (1-0) gaf weinig de indruk, dat hier twee gegadigden voor de eerste plaats aan het werk waren. Terneu zen, dat over het geheel wel iets meer aanvallend is geweest, behaalde ten slotte de zege m een ontmoeting, die weinig fraai, maar wel hard voetbal te zien gaf. Na enkele wederzijdse verkenningen kreeg Terneuzen na 5 min. de eerste scoringskans, die echter door de slap spelende voorhoede grandioos gemist werd. Even later was het doelman Doorns de beste speler van de thuisploeg die bij een Vlissingse aanval op het nippertje redding bracht. Een op laag peil staande wed strijd met beide doelen zo nu en dan in gevaar volgde, tot 5 min. voor rust toen Terneuzen een offensief ontplooi de. dat evenwel slechts paniekvoet bal bij de Vlissingse defensie en enke le hoekschoppen voor de Zeeuws-Vla mingen opleverde. Na de thee hetzelfde spelbeeld met Terneuzen iets meer in de aanval, hetgeen tenslotte tien min. voor het einde resulteerde in een doelpunt van linksbuiten Wissel die, toen doelman Meijer onder een hoge voorzet door- dook, de bal van korte afstand in het net deponeerde (1-0). Kort daarop kreeg Terneuzen de kans zijn voor sprong nog te vergroten, maar doel man Meijer bracht redding. Beide ploegen trachtten hierna nog de score te wijzigen, maar het einde kwam met onveranderde stand. MiddelburgForward III 30 Het eerste damesteam van de M. M.H.C. uit Middelburg behield in de 3e klas A zijn goede tweede plaats door het Tilburgse Forward IH met een overtuigende 30 nederlaag huiswaarts te sturen. Gedurende de gehele wedstrijd was de thuisclub sterker en dikwijls stonden de Mid delburgse backs óp de middenlijn om hun voorhoede aan het werk te zet ten. Linksbuiten Fieke Kruyder doel puntte tweemaal en mevrouw Riet kerk eenmaal, terwijl nog een doel punt werd afgekeurd. ZEELAND IA—METO 1-2 Zeelandia verscheen met invallers voor Huwae en doelman Mondeel. De De Brabanders probeerden steeds met verre trappen hun voorhoede aan het werk te zetten, maar stopper Gutte ling bleek voor hen meestal een on overkomelijke hindernis. Zeelandia was in de eerste helft wat meer in de aanval, maar er werd zeer slecht ge plaatst, waardoor men de bal meestal aan de fel reagerende tegenstanders kwijt raakte. Na een kwartier spelen zette de naar rechts afgezwenkte D. Mondeel de bal mooi voor het doel en toen doelman Timmers de bal niet goed onder controle kon krijgen was Jan de Ruyter er als de kippen bij om de bal in het net te koppen (1-0). Doelman Timmers maakte na dien door uitstekend werk zyn ge maakte fout ruimschoots goed. Zee landia kreeg nog enkele kansen om de voorsprong te vergroten, maar het lukte niet. Vlak na de rust verscheen Van Iren alleen voor de Meto-doelman, maar hij faalde jammerlijk. Meto begon nu uit een ander vaatje te tappen en Zee landia werd in de verdediging ge drongen. Er ontstonden hachelijke situaties voor het heiligdom van in valler-doelman Hoogenboom, die er overigens goed oog in had. Toch kon Borremans na 7 minuten met een laag en onhoudbaar schot de partijen op gelijke voet brengen (1-1). Het Meto-overwicht duurde voort en toen 10 minuten later linksback Lameir de bal van verre afstand juist onder de deklat schoot (1-2), was dit doel punt geheel in overeenstemming met het spelbeeld. Zeelandia werd nu weer agressiever en aangezien Meto zich met hand en tand verzette werd van beide zijden zo nu en dan vrij fors ge speeld. Tien minuten voor het einde trok Meto alles in de verdediging te rug en hoewel deze defensie niet vol komen sloot, waardoor nog enkele kansen ontstonden op de gelijkmaker, werden deze niet benut, zodat Meto tenslotte met een verdiende zege naar Hogerheide kon vertrekken. ZOUTELANDE Oranjeavond Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix organiseerde de oranjevereniging te Zoutelande een feestavond In Middendorp. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer J. de Pree, die de talrijke aanwezigen hartelijk welkom toeriep, waarna een gevarieerd programma werd afge werkt van muziek, zang en toneel. Voor de eerste maal trad het kinder koor „De Dulnzangertjes" op; het oogstte veel succes. Ook werd een fa miliespel gespeeld tussen 2 Zouteland- se families. De overvolle 'zaal betuigde herhaal delijk zijn Instemming met het gebo- dene door een liartelyk applaus. dokter in Arnemuiden memoreerde. Hij sprak de hoop uit, dat de jubila ris de volgende 12% jaar eveneens in Arnemuiden zou doorbrengen. De burgemeester zei voorts o.m., dat dokter Van der Moer een zeer gezie ne figuur is in Arnemuiden: daar wa ren de fraaie cadeaus wel een bewijs van! Hierna overhandigde de burge meester de heer Van der Moer na mens de bevolking een gouden pols horloge met dito armband, benevens een boekenbon ter waarde van veer tig gulden. Verder werd de dokter een prachtige bank voor de vestibule van zijn wo ning geschonken, alsmede een kope ren lamp van het model, zoals vroe ger op de vissersscheepjes werd ge bruikt bij wijze van mastverlichting. De heer Van der Moer kreeg ook nog vele bloemstukken van diverse ver enigingen en instanties ten ge schenke. Verschillende sprekers voer den het woord. Dokter Van der Moer, verrast en ontroerd, dankte allen har telijk voor de schitterende cadeaus en de hartelijke woorden. In zijn dank woord zei hij o.m. dat hij tot de con clusie was gekomen, dat hij in Arne muiden „wortel had geschoten". La ter op de dag hielden dokter Van der Moer en zijn familie receptie in de burgemeesterkamer van 't gemeente huis. Van de gelegenheid de jubile rende arts de hand te drukken, werd door de Amemuidse bevolking een druk gebruik gemaakt. Door weer en wind f 'dag in dag uit! Geef p/ hem bij de eerste y voortekenen van kou, hoest of griep ABPIISmOOP/ff5 Aardenburg gedupeerd door lage vlasomzetten Aldus burgemeester Van Dongen in nieuwjaarsrede In de maandagmiddag gehouden ver gadering van de Aaraenburgse raad heeft burgemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg er in zijn nieuwjaarsrede op gewezen, dat de landbouw, maar bovenal de vlasindus trie in het afgelopen jaar in zeer moeilijke omstandigheden is komen te verkeren. De burgemeester sprak als zijn mening uit, dat de vlassers zich meer aaneen moeten sluiten en ook economischer zullen moeten gaan werken. Daardoor zal men voornoem de moeilijkheden te boven kunnen ko men. Vooral Eede gemeente Aar denburg wordt gedupeerd door la ge vlasomzetten. In het kader van de „streekverbetering Eede" tracht men daar thans echter gedeeltelijk over te schakelen op de fruit- en groenteteelt, aldus burgemeester J. M. A. C. van Dongen in zijn nieuwjaarsrede. MIDDELBURG Geitenfokvereniging Walcheren Zaterdagmiddag hield de kring Walcheren van de Geitenfokvereni ging haar jaarvergadering te Middel burg, onder leiding van de voorzitter, de heer J. M. Cevaal. In zijn openings woord herdacht hij. het overleden be stuurslid. de heer J. Versluys. die 40 jaar lang de belangen van de kring heeft gediend. Het aantal leden loopt achteruit. De aftredende bestuursleden, de heren K. Kleinepier en J. Nijholt werden herko zen. De contributie voor 1958 werd vastgesteld op 60 ets. per lid. De heer Boone van Serooskerke zal twee jon ge bokjes opkweken. De provinciale keuring zal in Goes gehouden worden. VAN ONZE ADVERTEERDERS Uitbreiding firma Gabriëlse met beddenafdeling De firma L. Gabriëlse te Middelburg heeft haar woninginrichting aan de Langeviele uitgebreid met een aparte beddenafdeling. Deze afdeling is inge richt op de bovenverdieping, waar een afscheiding gemaakt is met een soort transparante wand. In dit gedeelte van 10 bij 5 meter hebben de bedden en matrassen een plaatsje gevonden. De verschillende soorten bedden zijn in grote rekken overzichtelijk ten toongesteld, waardoor de keus voor de cliënt des te gemakkelijker wordt Het geheel is prettig ingericht. De bedden waren voorheen opgeslagen in de kelder van het pand. Deze wordt thans ingericht tot een speciale dc- kenafdeling. SINT-LAURENS N.C.V.B. vergaderde De afdeling St. Laurens van de N.C. V.B. kwam in maandelijkse verga dering bijeen onder leiding van mevr. D. H. Baas-Kemp. Ds. S. v. d. Molen, chr. geref. pre dikant te Middelburg, hield een refe raat over „Geloof en Mystiek", waar naar met grote aandacht werd ge luisterd. Op 21 februari zal in de geref. kerk de bijeenkomst van de Vrouwen-we reldgebedsdag worden gehouden, ter wijl op 6 maart voor de afdeling zal spreken de heer Ter Haar, arts te Kapelle-Biezelinge, over „Geloof en Ziekte". MELISKERKE De heer P. Sturm overleden Te Meliskerke is na een langdurige ziekte overleden de heer P. Sturm, die in het kerkelijke en verenigings leven verschillende functies bekleed de. Sinds 1954 was de heer Sturm kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk. Sedert 1915 was hij in het kerkewerk betrokken, eerst als diaken en later (in 1933) als notabel. Voorts was de overledene bestuurslid van de plaat selijke afdelingen van „Vrederust" en het Nederlands Bijbelgenootschap. Ook was de heer Sturm lid van het burgerlijk armbestuur, waarvan hij sedert 1923 deel uitmaakte. De heer Sturm bereikte de leeftijd van 77 jaar. De begrafenis zal woensdag plaats vinden. VLISSINGEN Geslaagd optreden van „De Volksstem" Voor een uitverkocht Concertgebouw te Vlissingen trad zaterdagavond de gemengde arbeiders zangvereniging „De Volksstem" (afdeling Vlissingen) op. Over het algemeen bleek er goed gewerkt te zijn, hetgeen o.a. kWam vast te staan in het openingsnummer, het Lauda-Sion van Mendelssohn. Ook de hierna volgende koren (N. W. Gade's „Beim Sonnenuntergang" en Schubert's romantische „Jacherchor" en „Hirtenchor" uit de operette „Ro- samunde" werden niet onverdienste lijk vertolkt. Het laatste nummer voor de pauze was een gastoptreden van violist Jos en pianiste Kitty Ver- koeyen. Hun solistische prestaties stonden op hoog niveau en werden door het publiek ten zeerste gewaar deerd. Het kinderkoor „Jong Leven" trad daarna met veel succes op, een op treden, dat werd gevolgd door een slot-optreden van het duo Verkoeyen, dat o.m. een stuk (Caprice nr. 13 The Devil's Laugh van Paganini wel heel virtuoos deed klinken. Een ovationeel applaus dankte de heer en mevrouw Verkoeyen, mevr. J. J. Vertregt-Schipper die als so liste was opgetreden de begelei dende pianist Ab Lichtendahl, de diri gent Thon de Vries en het koor voor het geslaagde concert. Hierna werd een geanimeerd bal begonnen. Tijdens de uitvoering werden mejuf frouw Pieterse en mevrouw Van Be- verenKuyl als jubilaressen gehul digd. Mejuffrouw Pieterse, die veer tig jaar actief lid van „De Volksstem" was, werd een speldje met inscriptie opgestoken, evenals mevrouw Van Beveren, die vijfentwintig jaar lid was. WESTKAPELLE Kandidatenlijst P.v.d.A. Tijdens de vergadering van de Pv.d.A., afdeling Westkapelle, werd de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. W. Gabriëlse, 2. J. de Pagter, 3. H. van Rooyen, 4. K. Roel- se. 5. P. Willeboordse, 6. J. J. den Haan, 7. P. Slabber, 8. K. Lous, 9. P. Verhage, 10 W. Westerbeke. VROUWENPOLDER Afscheid voorzitter a.r.-kiesvereniging De heer W. Maas heeft tijdens de algemene jaarvergadering van de a.r. kiesvereniging te Vrouwenpolder afscheid genomen als voorzitter van deze vereniging. In zijn plaats koos men de heer C. Joziasse. De heer Van Andel uit Vlissingen sprak in deze bijeenkomst over „De Neder landse taak in Nieuw-Guinea". J eugdverenigingen vergaderden De jongelings- en meisjesvereni gingen op gereformeerde grondslag te Vrouwenpolder hielden een gecom bineerde jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer J. Dekker. Na het zakelijke gedeelte werd een gevarieerd programma geboden van zang en declamatie. Tenslotte werd opgevoerd het- toneelspel „Gij ouders". Ds. J. van de Wal sloot de bijeenkomst. O.- EN W.-SOUBURG Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Souburg van de N.C.V.B. hield haar jaarlijkse huishoudelijke vergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door mevr. Van de Putte over het onderwerp „Als we het maar zien". Bij de be stuursverkiezing werd tot presidente fekozen mevr. Polderman-Lijnse en ot secretaresse mevr. M. Arendse- Huson. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1 februari: Wieka van zee. Op 2 febr.: Bernard John van Genua. Geziena Hendrlka van Port Talbot. Startpolnt van Colchester. Friend ships van Antwerpen. Op 3 febr.: Johan- ka van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 1 februari Duiveland naar zee. Driebergen naar Antwerpen. Geziena Hendrlka naar Ant werpen. Op 3 febr.: Johanka naar Ply mouth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1 febr.: Ludo van Newport. Taurus van Chattam. Leliegracht van Londen. Gronitas van Par naar Gent. Op 2 febr.: Tom van der Heide van Tanger. Alba tros van Londen. Noord van zee naar Gent. Caprl van zee. Brouwersgracht van Amsterdam. Bounty van zee. Leendert B van Hull. Berkelstroom van Kingslynn. Aardenburgh van Rotterdam. Jan Her man van Boston. Hoop op Zegen van Grangemouth naar Gent. Op 3 februari: Sommelsdijk van New York. Fraternlté van Swansea. Abel Tasman van Rotter dam. Helvetia van Londen. Arendsdijk van New Orleans. Gepasseerd van Antwerpen op 1 febr.: geen. Op 2 febr.: Elisabeth Roorda naar zee van Gent. Lien naar Glasgow. Zus naar Cork. Hebe Nobel naar Londen. Casana naar Duinkerken. Jonet naar Londen. Op 3 febr.: Prospernité n. Wlc- klow. Irene S naar zee. Anne Christina naar Rotterdam. Calllsto naar Rotter dam. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Ghijsen—Schoute, z.: C. E. de BreeOverwijk, d.; M. Kars—Doekes, 2d.: A. Gillissen—Lous, d.; E. P. Koole— Ingelse, z.; N. L. JobseSpierens, d.; E. FllpseWillemse, d.; M. Welleman— Onderdijk. z.; C. M. Aerts—Rijk, d.: J. J. Antheunisse—Catsman, z.: C. M. A. Snoe ren—De Zwart, d. Ondertrouwd: J. Leijnse, 30 j. en T. Ma- rinlssen, 21 j.; P, Leendertse, 27 j. en A. M. Pompen, 22 j.; A. B. R. Weber, 30 j. en C. C. Louwerse, 31 J. Getrouwd: J. R. Volk, 22 j. en W. He- liefste, 22 j.; W. J. Rustwat, 22 j. en A. P. Dingemanse, 21 j. Overleden: E. Brand, 69 J„ echtgenote van P. Baas; J. Lorier, 95 j„ weduwnaar van S. J. Geerse; J. Tramper, 69 wedu we van K. Olijslager; L Peperzak, 60 J„ echtgenoot van D. de Waard: J. C. I. E. Aerts; P. A, Hageman, 82 J., weduwnaar van E. N. Drumont. BIGGEKEKKE. Overleden: T. Boogaard, 72 J„ e. v. De Buck. ZUID-BEVELAND Tuinbouwvereniging te Kapelle vergaderde De voorzitter van de tuinbouwver eniging te Kapelle, de heer A. de Schipper heeft in de vorige week ge houden algemene vergadering van de ze vereniging geconstateerd, dat het afgelopen jaar voor de tuinbouw in deze gemeente een goed jaar is ge weest. De meeste bedryven hebben zeer gunstige uitkomsten gehad, on danks het feit. dat er zelden zulke ho ge pryzen voor de produkten zyn be taald. Ook de secretaris-penningmees ter, de heer B. de Jager constateerde dit in zqn jaarverslag. De nachtvorst tijdens de bloei deed de verwachtin gen niet hoog rijzen, doch later bleek dat alles meeviel, althans wat deze provincie betreft. Elders ln den lande zijn de uitkomsten niet zoals in Zee land. De oogst was redeiyk en de pry zen lagen op een ongekend hoog peil. Dit geldt voor praktisch alle proauk- ten. Alleen de aardbeien vormden hierop wel een uitzondering, vooral wat de late rassen betreft, waarby zowel de prHs als de oogst tegenvie len. Uit het verslag bleek verder, dat het ledental 143 bedraagt. By de be stuursverkiezing werden de heren P. Eversdyk Jzn. te Kapelle en Joh. van Leeuwen te Kattendyke herkozen. Be sloten werd aan de proeftuin voor kleinfruitteelt te Kapelle weer een subsidie toe te kennen. Het tweede gedeelte van de avond had als titel „U vraagt en samen zoeken wij een antwoord". Een zeer goede bespreking volgde, waarby uitvoerig aandacht werd besteed over de gang van zaken in verschillende bedrijven. AARDAPELBEURS ROTTERDAM. 3 februari. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Alpha f 10.00—11.00. Bintjes f 11.00 —12.25. Eigenheimers 15.00—17.00. Be velanders f 14.00—16.50. Furore f 17.00— 19.00. Meerlander f 13.00—14.00. Voor export: Bintjes ln twee maten gesorteerd van de kleigrond f 13.50. Alpha export ln twee maten gesorteerd f 12.00. Eigenheimers gewassen van de kleigrond f 18.00—20.50. bintje f 17.00. Zandaardappelen: Noorderling f 9.25. Ll- bertas f 8.0O—9.00. Gieneke f 7.50—8 50. Voeraardappelen i l.50—3.00. prijzen be rekend per 100 kg en op de handeisvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumtle-aardappelen ap wagon, schip of auto. GRAAXBEURS ROTTERDAM. 3 februari. Binnenlandse granen, ochtend, beurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vocht- conditle, tot f 29.75. Voedergranen, kalm. Zomergerst, naar kwaliteit van f 26.0(1— 28.00. Extro kwaliteit tot f 28.50. Haver, naar kleur en droogte van f 23.50 —25.00. Extra blanke tot f 25.75. Rogge doorsnee kwaliteit f 21.00. Bak- rogge f 22,25. Peulvruchten. Groene erwten tot ca. f 33.00. Schokkers tot ca. f 57.00. Bruine bonen prima blank en dróóg ca. f 59.S VEILING BERGEN OP ZOOM 3 februari. Glasandijvie 90. Glassla 15 —24. Wlttekool 4Vi—6. Savooiekool S—21. Kroten 4%—6. Waspeen 14—18. Prei 13— 21. Spruiten 33—95. Witlof 30—60. Boeren kool 10—19. Schorseneren 11—27. VEILING GOES 3 februari. Spruiten A 1 39, A II 31—46, B I 38, afwijkend 15. Groene savoolekool 915. Rodekool 8—12. Boerenkool 9—10. Uien 10. Prei 11—16. Andijvie 43. Waspeen 22. Kroten 6. Knolselderij 6—14. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 3 januari. Aanvoer ln totaal 1719 stuks Vette koelen en o^sen 1043, varkens 676, Vette koelen in ct. per kg. Ie kw. 300— 325, 2e kw. 280—300, 3e kw. 260—280; var kens (lev, gew, in ct. per kg. Ie kw. 172, 2e kw. 170, 3e kw. 168. Vette koelen aanvoer ruimer, handel „Romantiek en ritme" gaf eerste uitvoering Drie uur lang laaide herhaaldelyk het applaus op, toen zaterdagavond in het verenigingsgebouw „Ons Dorps leven" te 's Gravenpolder het mando line- en hawaiian-ensemble „Roman tiek en Ritme" zijn eerste uitvoering gaf onder leiding van de heer P. N. Eversen. Het is, zoals verwacht een gezellige en geslaagde avond geworden. De jongelui brachten een uitgebreid en vlot programma dat velen aange naam verraste. Namen te noemen van uitblinkers zou niet mogelijk zijn, daar de medewerkenden stuk voor stuk, ieder in zyn eigen genre, toe gewijd en goed musiceerden. Een uit zondering zou gemaakt kunnen wor den voor het 6-jarige zangeresje Ditje Eversen, die ongedwongen en natuur lijk met haar popje voor het voet licht kwam. De gasten van deze avond de jongedames Ineke van Dam me en Marijke Geensen lieten ver dienstelijk pianospel horen. Tydens deze avond kwam men ook tot de ontdekking dat "s Gravenpolder twee maal twee zingende zusjes rijk is. Door de ouders van de medespelenden werden aan dhr. Eversen als dank voor de leiding van deze mooie vorm van vryetijdsbesteding door mevrouw J. GeelhoedDe'Munck bloemen aan geboden. Voor de vele teleurgestelden is het jammer, dat het niet mogelijk is, nog een tweede avond te geven. HANSWEERT Oranjevereniging vierde feest De Oranjevereniging „Prinses Bea trix" te Hansweert vierde in „Zee landia" de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. Na een kort wel komstwoord van de voorzitter speel de de harmonie „Scheldegalm" het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd meegezongen. „Schel degalm" vervolgde met een kort con cert van vijf nummers, waarna de zangvereniging „Zuiderstemmen" een vijftal liederen zong. De leden van de meisjesvereniging brachten met suc ces de kleppermars ten gehore, waarna de toneelclub van de C.J.M.V. „Nieuw Leven" met een voordracht ten tonele kwam. Na de pauze was de beurt aan de r.-k. jeugdvereniging met een conférence en een schetsje. In de pauze hield men een verloting, waarvoor de prijzen voor het meren deel gratis door de neringdoenden beschikbaar waren gesteld. Nadat de voorzitter de medewerkenden dank had gebracht bleef men nog enige tijd gezellig bijeen voor een dansje. 5 februari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER -f- nap 2.22 2.30 2.53 2.44 3.36 2.49 3.52 1.52 4.17 - 1.80 nap 14.49 2.28 15.18 2.42 16.08 2.50 16.20 1.68 16.40 1.96 9.02 9.35 10.10 9.34 9.50 2.32 2.47 1.79 2.10 21.43 22.18 21.44 22.06 2.19 2.34 1.51 1.78 45. Kappie draalde zich als door een wesp gestoken om, toen hij de knal hoorde. „Wat ls dat!" brulde hij. „Mijn Kraak gaat er van door 1" De trouwe sleepboot was Inderdaad bezig, om langzaam van de wal weg te draalen. Het achterschip dreef traag de haven ln en na enige weer stand schoten ook de trossen, waarmee het voorschip aan de bolders gelegd was, los. En toen sukkelde de Kraak ach teruit naar tie haveningang. „Hoe kan dat....7" hijgde Kappie onsteld. „Ik heb ja helemaal geen orders gege venl Ei staat ook geen sterke ebstrooml Dit ts onmoge lijk. ..'1' „Achi" mompelde de ge leerde. „De verklaring ligi voor de handl De Ionische Bol oefent een magnetofoon-rada- rale trekking ultl Wanneer wij nu de beschikking hebben over mijn Bo.. dan „Ik wil mijn Kraak terugl" schreeuwde Kappie, die zijn goede sirephoot lang zaam achteruit naar de zee zag verdwijnen „Mijn trouwe, oude Kraak!" „M-maggarlne-trekklng....?" herhaalde de Maat klappertandend. „Zoais i wij zend, naar „Ahal" riep Kappie uit. „Dus die tanker sleept mijn sleepbootl Wit een toestandl We moeten er ja cnmid-le'.ii,k acns;rajini „Dat kan neren" zei de geieeide giimiaenend en •«UI wees op een helikopter die een eindje verder op de kade geparkeerd 6tond. „Stapt U maar in mijn autogiraal toestel!" redelijk, prijzen onveranderd; prima's bo ven notering; varkens (lev. gew.) aan voer als vorige week, handel goed, prij zen hoger, afloop stroef, zware varkens van 1.60—1.64 per kg. VLASMARKT ROTTERDAM, 3 Februari. Waterrootvlas: lage soor ten van f 1,20—1,35, middensoorten tot f 1,60, best vlas tot f 2.05. Dauwrootvlas: lage soorten van f 0,90—1,15, middensoor ten tot f 1,40, best vlas tot f 1,65. Breek- vlas: van f 0,70—1.20 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,350.70. De markt weinig veranderd. De produk- tie verminderde iets doch de vraag ts nog niet voldoende om het wekelijkse aanbod op te nemen. De meeste belang stelling bestond voor de goede midden soorten, die grotendeels verkocht kon den worden tegen onveranderde prijzen. Voor best vlas blijft de vraag voldoende om de weinige aangeboden partijen regel matig op te nemen. Voor goede soorten dauwrootvlas ls de vraag toegenomen, de meeste partijen werden verkocht, prijzen onveranderd tot Iets hoger. Overige soorten weinig gevraagd, noteringen als vorige week. Goede partijen breekvlas vinden regel matig kopers, prijzen onveranderd, lagere kwaliteiten minder gevraagd. Voor ge zwingelde lokken blijft de belangstelling gering, de produktle vermindert lang zaam door het geringe aanbod van ruwe zwlngellokken. Kritiek oo organisatie van vogelkampioenschappen Gpes Op de wijze, waarop de bonds- kampioenschappen van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers door de afdeling Goes zijn georgani seerd, is in de zondagmorgen gehou den jaarvergadering van de afde ling Bergen op Zoom kritiek gele verd. De deelnemende leden van de afdeling waren in hoofdzaak ge griefd over de prijzen, die beschik baar waren gesteld en de wijze, waar op deze zijn toegekend. Zo had de voorzitter van de afde ling Bergen op Zoom, de heer De Neef, met zijn inzending aardige re sultaten bereikt. Hij kreeg daar voor, zo meent het Brab. Nwsbl. een ingegraveerd lauwertakje over de post gestuurd, zonder verdere «aan duiding. De afdelingsvoorzitter heeft het hoofdbestuur te kennen gegeven hiermede geen genoegen te nemen; hij heeft de prijs niet geaccepteerd. Een van de leden van de afdeling Bergen op Zoom, de heer Flipsen, zag de oorzaak hiervan in het ge brek aan ervaring van de organise rende jonge afdeling. Om aan deze, wat hij noemde „ongewenste toe stand" een eind te maken, stelde hij voor, het hoofdbestuur te verzoeken in het vervolg alle bondskampioen- schappen zelf te organiseren. Overplaatsing bij belastingen De heer H. Ligthart Schenk, ont vanger van 's ryks belastingen te Ter neuzen wordt met ingang-van 1 maart a.s. overgeplaatst naar Roermond, in de functie van hoofdontvanger-titu- lair. Jaarvergadering N.B.T. In één der zalen van het „Neder lands Koffiehuis" te Middelburg hield de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van middelbare en hogere technici (N.B.T.) zijn jaarver gadering. De voorzitter, de heer M. van Doorn, opende deze vergadering en verwelkomde met een apart woora de vele nieuwe leden. De secretaris en de penningmeester brachten hierna hun jaarverslag uit waarbij een korte toelichting werd verstrekt op de be groting voor 1958, welke vervolgens zonder op- of aanmerkingen door de vergadering werden goedgekeurd. De hierop volgende bestuursverkie zing had eveneens een vlot verloop. Hierbij werd de aftredende voorzit ter, de heer Van Doorn, bij acclama tie herkozen. Door vertrek uit Zee land moest een nieuwe penningmees ter worden benoemd waarvoor, even eens bij acclamatie, de waarnemend penningmeester, de heer C. F. J. Rot tier, werd gekozen. Vervolgens wer den nog benoemd als lid van de con trolecommissie de heren A. L. Geel hoed en E. F. D. van Leersum. Hierna kwamen de voorstellen voor de algemene vergadering in be spreking waarbij zich een levendige en vruchtbare discussie ontwikkelde. Tenslotte sloot de voorzitter na een uitgebreide rondvraag deze prettige en goed bezochte vergadering. (Nagekomen advertentie). Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde moeder, zuster en be- nuwdzuster EMMA HERMIXA KOMMERS weduwe van HARMEN VAN LUBECK. Bergen op Zoom, 3 februari 1958. Meeuwsenstraat 4. De teraardebestelling zal geschieden vrijdag a.s., op de Protestantse begraafplaats te Ber gen op Zoom. Vertrek sterfhuis 1 uur 's-na- middags. In de ouderdom van 17 jaren ontviel ons door de dood. de heer PIETER STURM, die ruim 34 jaar op voorbeeldige wijze als lid van ons bestuur werkzaam was. Het Burgerlyk Armbestuur, G. A. A. ADELAAR, voorzitter. M. DE GROOT, secretaris Meliskerke, 3 februari 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13