Ahrend PREDIKBEURTEN „HIJ DIE STERVEN MOET": STERK MODERN FILMDRAMA WALCHEREN CHR. NATIONALE SCHOOL NAM AFSCHEID VAN DE HEER KEIM ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 P KO V I N O I A L Bi Z, 10 U W 8 El O O U K A N T 5 FILMSIN ZEELAND Pat Boone zingend door „April love" OGENSCHIJNLIJK handelt de film „Hij, die sterven moet" in een tijd, die ver achter ons ligt en in een land, die het onze niet is. De mensen uit die tijd en dat land kennen wij niet, de hedendaagse westerling staat vreemd tegenover hun leven en hun gedachten. Maar ergens is er in liet verhaal van Niko Kazantzakis, dat „Christus wordt weer gekruisigd" heet en waar deze film naar werd vervaardigd, iets dat van alle tijden is. Als men daarbij het vaak over rompelend knappe spel van de hoofd rolspelers in aanmerking neemt, is men al gauw geneigd de enkele zwakke, naar 't sentimentele en me lodramatische neigende fragmenten te vergeten. De film handelt in een Grieks dorpje omstreeks 1920, dat toen door de Turken was bezet,, maar met de onderdrukkers op goede voet leeft. Deze rust wordt uit eigen belang zeer gewaardeerd door de pope Gri- Ëoris en enkele grootgrondbezitters. »eze lieden die het hele dorp ach ter zich hebben staan zijn dan ook onaangenaam verrast als er een troep vluchtelingen uit een ander dorp, dat door de Turken in brand werd gesto ken, arriveert. Men wijst deze dode lijk vermoeide en hongerende mensen uit omdat zij cholera zouden hebben. De groep vluchtelingen vestigt zich in de bergen, waar zij een kwijnend bestaan lijden. De herder Manolios en enige anderen onder wie de zoon van een voornaam grootgrondbezitter trachten de mensen, boven in de bergen, te helpen. Deze herder weet de meerderheid van de dorpsbewo ners mee te krijgen door een toe spraak die hij als vertolker van de Jezusrol in de passiespelen houdt tijdens een religieuze feestdag. Er ontvlamt dan een heftige strijd tussen de pope en consorten en de '•"rder en z" i eindigt t Turkse roept, dat de herder tenslotte herder en zijn aanhangers, een strijd, die eindigt wanneer de pope tenslotte het Turkse bezettingslegertje te hulp jr- doodt. De zwakke plekken in dit verhaal zijn de al te sterke tegenstellingen tussen goede en slechte mensen, het ware geloof en schijnreligie. De grootste kracht van deze film ligt, wat het spel aangaat, bij Mé- lina Mercouri, die de rol van de „mooie doch slechte weduwe", die in werkelijkheid zo goed is, op een ontroerende manier gestalte geeft. Jean Servais is een groot acteur en dat bewees hij eens temeer in zijn rol van de priester-leider der vluchte lingen. Gevoelvol en suggestief is het spel van Pierre van Eek als de her der Manolios. En ook in de andere rollen is het spel overtuigend. Regis seur Jules Dassin, is een meester, die het boek van Kazantzakls als het ware met de camera herschreven heeft. Deze zwart-wit cinemascope- film wordt vertoond in GRAND, Goes. In Alhambra (Vlissingen) zingt Pat Boone voor zijn fans behalve een aantal nieuwe liedjes de bekende ti telsong van deze flim „April love", Hij zingt dat niet alleen voor zijn fans, maar voornamelijk voor Shir ley Jones, zijn tegenspeelster in deze muzikale rolprent vol „teenagers"- romantiek. Pat spoelt de rol van Nick, een jongeman, die in Chicago een auto heeft gestolen, gepakt is en daarna voorwaardelijk Tn vrijheid gesteld. Zijn nieuwe leven begint hij op de farm van een oom, die hem niet zo erg graag mag. „Het trottoir" werd reeds eer der in Zeeland vertoond. Het is een sombere Franse film met de misdaad als onderwerp, waarvoor Omzet veiling Bergen op Zoom weer hoger. De Bergen op Zoomse groenten- en fruitveiling heeft het afgelopen jaar een omzet bereikt van 3.965.930, tegen vorig jaar 3.840.019.— wat een hogere omzet van 125.911, betekent. Aan fruit werd dit jaar 1.725.526,omgezet tegen vorig jaar 1.594.209,(meer 131.317,—). Aan groenten was dit 2.031.434,— (v.j. 2.082.093,— min der 250.659). Aardappelen, afwij kende produkten enz., behaalden weer een grotere omzet van 45.253,— f 208-976,tegen vorig jaar 163.717,—). Bij het fruit was do aanvoer dit jaar beneden die van het vorige jaar bij vele producten (peren, rode bes sen, kersen, pruimen en perziken). Alleen van appelen, aardbeien en meloenen werd er een groter aantal aangevoerd. Opmerkelijk was wel, dat de prijs vnn de kersen, dit jaar gunstiger uit viel dan het vorige jaar (10.810 kg minder aangevoerd noch 23.294,— meer aan opbrengst). Wat de groentensoorten betreft: andijvie, bloemkool, snijbonen, prin- sesscbonen werden meer aangevoerd, doch de opbrengst lag weer beneden die van het vorige jaar. Erwten brachten eveneens minder op. Rode- kool was in prijs vrijwel gelijk, van de savoyekool was de gemiddelde prijs iets lager. Kapelaan Meeuwissen verlaat St. Jansteen Kapelaan A. J. F. M. Meeuwissen it. Jan; te Jansteen is tot pastoor te Woensdrecht benoemd, als opvolger van pastoor P. Stallacrt, die met eme ritaat gaat. t A flVP.rtry)1}Q Zondagsdienst taxi's Middelburg: T. C. WALCHEREN, tel. 3200, VAN DOESELAAR, tel. 2158. Leonide Moguy het scenario schreef, terwijl hij ook de regie voerde. Deze keer wordt „Het trottoir" in Electro (Middelburg) gedraaid. Anne- Vernon en Fran- coise Rosay vervullen de hoofd rollen. „Ondongo" is een negerjongetje en de held van de gelijknamige film die in Schouwburg (Middel- delburg) draait. Zijn grote dieren liefde wordt er de oorzaak van, dat hij in moeilijkheden raakt, wanneer hij met een dlerenvanger de Afrikaanse wildernis intrekt. De vrouwelijke dierenarts (Rhon da Fleming), die de expeditie mee maakt trekt echter partij voor hem. „Groot alarm bij de geheime poli tie" want een internationale spio- nagebende ls er in geslaagd geheime documenten te stelen. Het verloop van de jacht op de bende kunt U zien in Luxor (Vlissingen) waar deze Franse film van Jean Stelli wordt gedraaid. De vallei der verschrikking" Grand (Goes) is een avontuurlijke film over een marine-expeditie naar het Zuid poolgebied. De expeditie staat onder leiding van kapitein-luitenant ter zee Alan Roberts (Jock Mahoney). Wanneer men de Zuidpool bereikt komt men tot heel verrassende ont dekkingen, die niemand had ver wacht. (Advertentie) Nieuwe Burg 31 - Middelburg Alle merken kantoormachines; reparatie en service. Aantrekkelijke aanbiedingen, oók in „rebuilt" machines. Middelburgse politie hield „joy-rider" aan De Middelburgse gemeentepolitie is er vrijdagmorgen in geslaagd om de 21-jarige W. O. uit de Zeeuwse hoofdstad aan te houden, die zich had schuldig gemaakt aan „joy-riding". Donderdag omstreeks kwart voor drie des middags kwam de landbou wer M. uit Westkapelle tot de ont dekking, dat zijn in de Zusterstraat geparkeerde jeep verdwenen was. Hij meldde dit onmiddellijk aan de poli tie, die op onderzoek toog. Hoewel de parkeerwachter, die de jongeman met nog een kammeraadje uit Sou burg in de jeep had zien wegrijden, slechts een vaag signalement van de chauffeur kon geven, slaagde de re cherche er reeds vrijdagmorgen in om hem in zijn huis op te halen, waarna hij op het politiebureau een volledige bekentenis aflegde. De jeep werd teruggevonden on der Kleverskerke. Het is overigens niet de eerste keer, dat O, wordt aan gehouden voor „joy-riding". Hij ver klaarde ontzettend graag te rijden.... Maar dan moet hij dat toch niet in andermans wagens doen en ook niet zonder rijbewijs, vertelde de politie hem. O. is op vrije voeten gesteld, hoewel hij zich tezijnertijd zal moe ten verantwoorden voor de justitie. MIDDELBURG Vijf radiomusici traden op voor arbeiderskunstkring Vele malen klonk vrijdagavond in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal een geestdriftig applaus en dat gold dan vijf radio-musici, die daar optraden voor de leden van de stich ting Arbeiderskunstkring der Zeeuw se hoofdstad. Stellig was dit applaus ook op zijn plaats, want met hun spel en zang hebben het piano-duo André de Raaff en Jacques Schutte, zangeres Christine Spierenburg en de zangers Bert Robbe en Henk Dorel de kunstkringleden die de zaal tot de laatste plaats bezetten een bij zonder genoeglijke avond voorgezet met licht-klassieke composities van Weense, Hongaarse en Amerikaanse bodem. Het was een uitgebreid pro- framma, maar het werd met'bewon- erenswaardige vaardigheid vlot en beschaafd gebracht Christine Spierenburg, die zich als een begaafd vocaliste deed kennen, kon ons nog het meest bekoren, te meer daar zij naast zang- ook ac teertalenten ten toon spreidde. In de duetten en trio's waren de beide zan gers op hun best. Wij bespraken dit programma ook reeds na de voorstelling in Vlissin- t;en. Voor de Vlissingse kunstkring raden de radio-musici echter op met microfoon. In de hoofdstad hadden zij de geluidsinstallatie thuis gelaten. Gelukkig. Want thans kwam hun op treden veel beter tot hun recht. Genoeglijke juniorenavond van „Nihil Sine Labore" Donderdagavond gaf de Middel burgse gymnasiastenvereniging „Ni hil sine Labore" haar nu al weer tra ditioneel geworden juniores-avond, geheel verzorgd door de leerlingen van klas I, II en m. Met een geva rieerd programma werden talrijke ouders en genodigen enige uren ge noeglijk bezig gehouden. Er vielen verdienstelijke muzikale prestaties te beluisteren als de pianosoll van El len van Epenhuysen en Peter Broer- se, terwijl de wijze waarop Ronnie van Amerongen de sonate opus 49 van Beethoven ten gehore bracht, zeer fraai mopht heten. Nadat Ellen van Epenhuysen en Pieter Haandrik- man (dwarsfluit) nog een sonatine van Hook hadden gespeeld, zorgden Jannie van der Ster en Marlies Gos- met een komische en zeer vlot gebrachte Franse voordracht voor een luchtiger noot; zeer origineel was het zogenaamde certamen litterarium een soort wedstrijd in belezenheid voor het publiek, dat een aantal door een harlekijn (Jan Kees Bartel) ge- oken gevleugelde woorden moest isbrengen. Het hoogtepunt van de avond bestond uit de opvoering van „Het Spookhuis", een bewerking van een oud Plautijns stuk, door leerlin gen der tweede klas; hoewel de met veel moeite vervaardigde decors de generale repetitie niet hadden over leefd en er in dit opzicht dus een beroep moest worden gedaan op het voorstellingsvermogen van het pu bliek werd het toch een zeer geslaag de vertoning, vooral dank zij het zeei geestige spel van Max Kerkhof, die met zijn creatie van de slaaf Tranlo veel applaus oogstte. Rest nog te vermelden dat Robbie Okker de ver schillende nummers aankondigde en, waar nodig, treffend toelichtte. Jkvr. Hoeufft sprak voor herv. vrouwenvereniging De Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" kwam in de Bo- gardzaal in vergadering bijeen. De leiding berustte bij de presidente me vrouw M. C. Don-Verboon, die in haar inleidend woord jonkvrouwe J. J. K. Hoeufft-Van Asch van Wijck. die over „Vrouwen achter tralies" sprak, welkom heette. Jkvr. Hoeufft vertelde van haar ervaringen als „celbezoekster" van dc enige vrou wen-gevangenis in ons land te Rot terdam. De spreekster deelde mede, dat bij de bezoeken aan deze gedeti neerde vrouwen, de gesprekken aan vankelijk slechts „verkenningen" zijn, teneinde zich een oegrlp te vor men van de situatie. Eerst in een la ter stadium wordt getracht geeste lijk contact met hen te verkrijgen, ln baar slotwoord vroeg mevrouw Hoeufft medelijden met het tragische lot van deze ontspoorde vrouwen en wekte zij op tot steun aan het gees telijk werk onder deze groep. Ver volgens werd een aantal vragen door de spreekster beantwoord. Tenslotte werd een collecte voor het werk on der deze gevangenen, gehouden. Me vrouw Groenewold-Smit sloot de drukbezochte vergadering, voor wel ke ook leden van zusterverenigingen waren uitgenodigd, met dankzegging. Kaarttoernooi P.Z.E.M. Woensdagavond had de personeels vereniging der P.Z.E.M. in de koffie kamer van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg een kaarttoenooi voor haar leden ge organiseerd. Voor de winnaars van de diverse spelen waren aardige prijzen ter beschikking gesteld; de belang stelling voor deze avond, die bijzonder geslaagd is, was weer groot. Scriba wijkgemeente V In plaats van de heer S. Paauwe, die als zodanig ontslag had genomen, is tot scriba van wijkgemeente V van de hervormde gemeente te Middel burg (wgk van ds. W, Dijckmeester) benoemd mr. W. H. K. Dieleman, ouderling-kerkvoogd. VLISSINGEN Afscheid voorzitter burgerweeshuis Op 23 januari jongstleden werd ten huize van mevrouw J. Ahn-Appel te Vlissingen afscheid genomen van de heer J. Butler, die van april 1947 tot mei 1955 lid en waarnemend voorzit ter en van mei 1955 tot januari 1958 voorzitter is geweest van het be stuur van 't burgerweeshuis te Vlis singen. De waarnemend voorzitter van het college, de heer A. H. Le Fe- ber opende de bijeenkomst mot een welkomstwoord, waarna de heer W. J. Andriessen do gang van zaken van de laatste tien jaren van het burger weeshuis schetste en in het bijzonder wees op de prettige sfeer tijdens de vergaderingen, alsmede de werklust en de ijver, waarmee de heer Butler zich van zijn taak kweet. Als blijk van waardering bood de heer An driessen de scheidende voorzitter na mens het college een boekwerk aan. Hierna sprak mevrouw J. Ahn-Appel als regentcsse nog enige hartelijke woorden en bood mevrouw Butler een ruiker aan. De heer Butler dank te het college voor de vriendelijke woorden en de stoffelijke blijken van waardering. Jaarvergadering K.A.V. Woensdagavond hield de K.A.V. (kath. arb. vrouwen) haar jaarver gadering in het Ariënsgebouw, Beurs straat 8 te Vlissingen. De vergade ring stond onder leiding van de voor zitster, mevr. C. A. M. Kint-Picavet. Met een kort woord opende de voor zitster de vergadering, allen een har telijk welkom toeroepend, in het bij zonder de geestelijk adviseur, pastoor Kossen. Hierna verkreeg de secretaresse, mevr. A. Ruyg-Joosten, het woord, tot voorlezing van haar jaarverslag. Hieruit bleek dat de K.A.V. zich op velerlei terrein zeer actief had ge toond. Diverse culturele avonden wer den gegeven. Aan sociale charitatie ve en andere instellingen en organi saties werd medewerking verleend. De rekening van de penningmees- teresse, mevr. M. Bartens-de Vries, had een batig saldo. De voorzitster dankte secretaresse en penningmees- teresso voor hun keurig werk en deel de mede, dat mevr, M. Barten-de Vries als bestuurslid moest aftreden wegens drukke werkzaamheden. In haar plaats werd gekozen mevr. M. de Jonge-Janssens. De carnavalviering zal plaatsvin den op 13 februari. Na de pauze werd de Lourdes-he- devaart besproken, welke de landelij ke K.A.V. zal houden van 24 april mei. Mevr. Ruyg las voor hoe men s niet-bedevaartganger met de ju belbedevaart moest meeleven. Een kort woord werd door de voorzitster gewijd aan het plan tot vorming van een fonds voor een gratis Lourdcsreis van een ziek kind. Nadat pastoor Kossen nog enkele woorden had gewijd aan het Louides- Jubeljaar en aan hetgeen hier dat jaar ter gelegenheid van dat eeuwfeest zal worden gedaan, wekte hij de leden nog op deel te nemen aan de Lourdes- avonddienst op 11 februari. Geen schade aan „VLI 3" Over de stranding van het Vlis singse vissersvaartuig de VLI 3, wordt ons nader medegedeeld dat de opgelopen schade van geen betekenis1 is. Scheldepersoneel speelde toneel voor bejaarden De toneelgroep van de personeels vereniging van de N.V. Mij „De Schelde" voerde in het Scheldekwar- tier voor de afdeling Vlissingen van de Nederlandse Bona van Ouden van Dagen het toneelspel „Geef mij de hand" van Wim Dumont op. De voor zitter van de afd., dhr. A. R. König bracht na afloop de dank der bejaar den over, die hun waardering uitten met een daverend applaus. De heer König deed zijn woorden van dank vergezeld gaan van een rokertje. O.- EN W.-SOUBURG Vergadering „Groene Kruis" Het „Groene Kruis" te Souburg en Ritthem belegde een goed bezochte ledenvergadering in het Rode-Kruis- gebouw te Souburg. De secretaris, de heer Leenhouts, trad als waarnemend voorzitter on. Bij de bestuursverkiezing werd in de laats van wijlen de heer H. K. van luyvenvoorde, die voorzitter was, als bestuurslid uit een achttal candidaten gekozen de heer Hoogesteger. Ook moest het bestuur met een tweetal leden worden uitgebreid, waarvoor de heer P. Daniëlse uit Ritthem en de heer Van Sluis uit Souburg werden gekozen. Na de bestuursverkiezing werden de ingekomen stukken behandeld. Bij de rondvraag kwam nog het nieuw te bouwen wijkgebouw ter sprake, waarna de waarnemend voorzitter de vergadering besloot. DOMBURG Jaarvergadering van Lawnfennisdub De Lawntennisclub te Domburg hield haar jaarvergadering in hotel Van Zetten. Het ledental steeg in 1957 tot 44. Er werd deelgenomen aan de herencompetitie waarin de hoogste plaats werd bereikt. In de gemengde competitie behaalde het viertal een zeer eervolle plaats, na melijk de tweede. Ook individueel werden er goede resultaten behaald. Dit jaar zal eveneens deelgenomen worden aan de gemengde competitie en die voor de heren. Ook onderlinge toernoois staan weer op het program ma. Het grote zomertoernooi zal zo mogelijk gehouden worden in de week van 11 tot 17 augustus. Alle bestuursleden werden herkozen. De vergadering nam met vreugde kennis van de plannen om een vierde baan aan te leggen. Officiële publikaties VLISSINGEN. KOSTELOOS IN- EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B, en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloos her-Inenten op woens dag 5 februari 1958 om vier uur n.m., In het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4, VLISSINGEN. AFSLUITING BOTERBLOEMLAAN VOOR ALLE VERKEER. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Boterbloemlaan tussen de Irislaan en de Paul Kruger- straat vanaf 1 februari 1958 tot nader or der zal zijn afgesloten voor alle verkeer. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter M. Rijerse, Seis- weg 29, telefoon 3456. Vlissingen: dokter H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, telefoon 2233. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dok ter G. Schep, Dorpstraat 46, tel. 01189-212. Westkapelle, Koudekerke en Zoutelan- dokter H. Frima, Duinweg 59, tel, 01186-282. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789, Apotheek Vlisingen: J, H. Tan-Meijer, Singel 60, tel. 2025. BIJEENKOMST TE KAPELLE Kinderen zongen „meester" voor laatste maal toe Op bijzonder hartelijke wijze heeft de christelijke nationale school te Kapelle vrijdagavond afscheid geno men van het schoolhoofd, de heer J. C. Keim, die met ingang van 1 fe bruari is benoemd tot onderwijzer aan de christelijke ulo-school te Ede. Dit afscheid, dat door ongeveer 400 personen werd bijgewoond, ge schiedde In de gymnastiekzaal van het sportgebouw. Overduidelijk bleek, dat de school vereniging in de heer Keim een on derwijzer ziet vertrekken, die niet alleen bij het bestuur, personeel en ouders, maar ook in de gehele ge meente een warme sympathie ge noot. Tevens werd op deze avond, die ook bedoeld was als ouderavond, het nieuwe schoolhoofd, de heer L. de Jager uit Nieuwendijk geïnstalleerd. Nadat de bijeenkomst geopend was met het zingen van het eerste vers van psalm 121, schriftlezing van psalm 103 en gebed, sprak de voor zitter, de heer J. Balkenende sr, een welkomstwoord. „Naast het vertrek van de heer Keim en de installatie van het nieuwe schoolhoofd, nemen we ook afscheid van mej. A. P. v. d. Schor", aldus spreker. „Gelukkig is ook hierin weer voorzien door benoe ming van de heer J. A. Mulder uit Lewedorp. In zijn afscheidstoespraak zeide de voorzitter, dat de naam Keim altijd aan deze school verbon den zal blijven". Met dankbaarheid mogen we zeggen dat we 20 jaar van uw gaven als onderwijzer, waarvan 13 jaar als hoofd, hebben mogen pro fiteren". Nadat de heer Keim toegezongen was: „De Heer zal U steeds gade slaan", werd hem namens het be stuur een radio als aandenken aan geboden. terwijl mevrouw Keim een bloemetje in ontvangst mocht nemen. KERKNIEUWS Ds. A. Oskamp geestelijk verzorger repatrianten Ds. A. Oskamp, Nederlands her vormd predikant te Heemstede, is benoemd tot geestelijk verzorger van landgenoten uit Indonesië, die per schip van Singapore naar Nederland reizen. Ds. Oskamp zal begin volgen de week per vliegtuig naar Singapo re vertrekken en de terugreis maken Ook de scheidende mejuffrouw Van de Schoor werd een boek werk en bloemetje aangeboden. Zich voorts richtend tot het nieu we schoolhoofd en de nieuwe on derwijzer, de heer Mulder, zeide spreker te hopen, dat beiden met Gods hulp de school op peil zullen weten te houden tot wat ze nu is. Burgemeester H. G. van Suyle- kom, die hierna het woord ver kreeg, schetste de gTote verdien sten van de heer Keim als onder wijzer. Na zijn erkentelijkheid uitgesproken te hebben voor de wijze, waarop hij altijd het ge meentebestuur tegemoet trad, be sloot hij met de woorden „goede wijn behoeft geen krans". Mr. L. G. Wolf, inspecteur bij het lager onderwijs te Goes, richtte eveneens waarderende woorden tot de heer Keim. Zich richtend tot de heer De Jager zeide mr. Wolf ver nomen te hebben, dat hij een uitste kend schoolhoofd was en een groot kindervriend. Bij deze waarderende woorden «loot zich ook de heer J. A. van Bennekom te Middelburg, inspecteur van het Christelijk Nationaal onderwijs en tevens directeur van de christelijke kweekschool. Verder spraken nog de heer L. van Wel, namens de ouders van de schoolgaande kinderen, ds. E. P. J. Jebbink namens alle kerken uit dere gemeente, mej. Zwiep namens het onderwijzend personeel, dat de schei dende onderwijzer een foto van de kerktoren van Kapelle aanbood en de heer W. la Roi namens het on derwijzend personeel uit Nieuwen dijk. Tenslotte dankten de heren Keim en De Jager alle sprekers voor de tot hen gerichte waarderende woorden en na nog gezongen te heb ben het eerste vers van psalm 75, sloot de heer Keim deze afscheids bijeenkomst met gebed. aan boord van het extra Ingelegde schip „Sydney", dat met 600 repa trianten naar Nederland komt. Deze gerepatrieerden zullen in Budel wor den ondergebracht, waar ds. Oskamp eveneens de geestelijke verzorging voor zijn rekening zal nemen. NED. HERV. KERK Beroepen te Waarder L. Vroegindewey te Gameren. Beroepen te Zevenhuizen 'Gron.) H. Kremer te Bovensmllde. Be denkt voor Sliedrecht A. S. Meijer te Hoogbiokiand. GEREF. KERKEN EXAMENS De classis Apeldoorn heeft praep. ge ëxamineerd en beroepbaar verklaard ae heer N. J. Goris te Apeldoorn, kand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen die een eventueel beroep terstond in overweging nemen zal. Aan de V.U. is geslaagd voor het prop. examen theologie de heer G- Dijkstra te Amsterdam. ZATERDAG 1 FEBRUARI. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. De Raad. 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. De Raad. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin- ;en (Engelse Kerk) 7.80—8; Middel- >urg (Koorkerk) 88.30. ZONDAG 2 FEBRUARI 1958. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 cn 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 ds. Abbing, 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. van Vliet; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Kalkman; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoff man (H.D.), 2.30 ds. Durkstra, 7 Vlisslngaestr. ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra. 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman; Meliskcrke 2.30 ds. Wa goner; Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. Dijckmeester, 10.30 ds. v. Woer den (H.D.), 7 ds. Verweij; Engelse Kerk 10 ds. Aaldcrs; Koorkerk 10 ds. Metz; Nieuw- en St. Joosland 10 cn 2,30 ds. van Haarlem (H.A.); Sou burg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 jeugd kerk de heer Sinkc; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. van 't Hof. 7 ds. Kloosterman (jeugd dienst): Serooskerke 10 ds. v, d. Wind, 2.30 ds, de Boer; St. Laurens 10 ds, Kalkman, 2.30 ds. Wisse; Veere 10 en 7 ds. Otte; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kwast: Engelse Kerk 9.30 geen kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 vic. Duvekot (jeugdd.), 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. Kwast; Vrouwen polder 2 ds. v. d. Wind; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan- de 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. de Groot. G.G.N. Middelburg kantinezaal veiling) 9.30. 2 en 6.30 leendienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Kaptein; Domburg 10 ds. Don- dorp. 2.30 dienst; Gapinge 9.30 en 2 ds. Poelman; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. de Boer, 2 30 en 5 ds. van Til; Noordcrkerk 9 30 ds, van Til, 5 ds. de Boer; Lu therse kerk 7.15 ds. v. d. Wal; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 leesd.. 2.30 drs. Verschoor; St. Laurens 11 ds. Streef kerk, 7 drs. Vlaardingerbroek; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrou wenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Don- dorp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 lees- dienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 cn 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.: Westkapelle 9.S0, 2 en 6 leesd.; Zou- telande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 cn 3 ds. van der Molen: Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vrijz. Herv. en Rrmonstr. kring. Vlissingen 10.45 ds. van Houte. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johan- mej. de B< loopsgez. Gem. Middelburg 10.30 I. (Ir. Bakker; Vlissingen 10 ds. Herst. Apost. Zendingagem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst Leger des Ileils. Middelburg 10 Hcllssamenk.. 4 openl. samenk., 7.30 verlosalpgssamenk.Vlissingen 10 Heilsamenk. Evangelisatie op G-G. Vlissingen (Willem Hl-kazerne) 10 en 5 de heer Kroon. Aanbesteding wijkgebouw ie Hansweert Te Hansweert werd aanbesteed de bouw van een wijkgebouw met zus- terswoning voor de afdeling Krui- ningen-Hansweert-Schore van het Groene Kruis. Ingeschreven werd als volgt; Fa. B. van der Poel, Oudelan- de 46.900; J. Marteijn, Yerseke 46.750: J. van Koeveringe, Schore 46.263; Joh. Baijens, Kapelle 46.150; C. Priem, Lewedorp 45.676; Fa. J. Priem, Ovezande 44.993; J. P. van de Linde, Katten- dijke 44.725; Fa, Lagrapd, Hoede- kenskerke 44.359; Fa. Gebr. Mol- Iet, Hansweert 43.399; Fa. J, de Jong, Biezelinge 43.300; Fa. J. Dert, Kruiningen 43.119; Fa. C. van de Velde, Biezelinge 43.870; Fa. J. de Kok, Goes 42.640; J. A. Poleij, Kruiningen 42.525. De gunning werd aangehouden. Wijzigingen op Zeeuwse spoorlijn De spoorwegen zullen van maan dag 3 februari a.s. af op werkdagen behalve zaterdags, van Amsterdam C.S. tot Rotterdam C.S. een voor trein van trein 1135 laten rijden. De ze voortrein vertrekt van Amsterdam om 15.35 uur, stopt te Haarlem, Lei den, Den Haag. Delft en Schiedam en komt om 16.53 uur te Rotterdam aan. Als gevolg hiervan is het noodza kelijk gebleken trein 1135 Amster dam C.S., vertrek 15.41 uur tot Ril- land-Bath en trein 85 Rotterdam C.S., vertrek 16.58 uur tot Vlissingen, enkele minuten later te doen rijden. Door het inleggen van deze voor trein wordt het mogelijk de treinen 1135 en 85 van Rotterdam af in een ruimere samenstelling te laten rijden. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 31 januari. Aardappels, bintje, grote 9.50. Appels, Jonathan h I 70 en op 1.06, 60-65 06—9B. 65-70 100, h II 81. k. 89, Gol den Delicious k, 100, f. 82, Zoete Arm- gaard k. 0.79. 60, Goudreinetten k. 95—1.07, f, 83; peren, Provisiepcer h. I 50-60 74—78, h. II 67, ic. 68, St. Remy k. 78. Groenten, Glasandtjvie 57—71, savoole kool groen 13-22, savoole kool geel 7, rode kool 6—12. prei 12—19, waspeen 21—33, breekpeen 14—22. uien 3—20, kro ten 5—12, glasveldsla 32—1.54, spruiten schoon 67—97, ongesch. 19—74. witlof 46—51, herfstrapen J—7, witte kool 9. VEILING STAVENISSE Uien middel 14.10—14.30, bonken ÏJ.SO, drielingen 14. plcklers 20 10. Aanvoer 28 t. VEILING GOES 31 Januari. Groenten, spruiten AI I*— 55, All 3419, BI 16—46, afw. 24—3», wit lof AI S3—58, All 51, BI 45—46, afw. 33— 35, groene sav. kool 7—17, rode kool IQ, boerenkool 5—14, peen 4—16, uien 5—18, prei 13—26, andijvie 45—50. kroten 11. sjalotten 28, bosselderlj 6—7, knolselderij 5—15. VEILING BERGEN OP ZOOM 31 Jan. Andijvie 50—60, rode kool 7—12, witte kool 4'..£j—CM, savooie kool 818, waspeen 14—21, sla 32—22, spruiten 15—9i| boerenkool 4—u, witlof 33-57, schorse neren 19—48, prei 10—15. kroten 6. Appe len, Jonathan 49—89, Goudreinette 9698. Golden Delicious 80-82, Peren, St. Remy 77—81,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11