KAPPIE ev\ Ae J OPENBARE LAGERE SCHOOL HEEFT WEER EEN HOOFD WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND 0H1SC 4 KLMM uit de ETHER VRIJDAG 31 JANUARI 1958 P RO 1 N O 1 A L B Z, B B U W 8 E OO O BAN 2 5 GEMEENTERAAD ARNEMUIDEN Ged. Staten hechtten goedkeuring aan instandhouding school Kleverskerke Het gemeentebestuur van Arnemuiden is er thans in betrekkelijk korte tijd in geslaagd om een opvolger te vinden voor het lioofd van de openbare lagere school. B. en W. stelden tijdens de donderdagmorgen gehouden raadsvergadering voor om in de plaats van de heer K. A. Stoel te beuoemen de heer B. J. van der Velde, thans hoofd van de twee- mansschool te Driewegen in de gemeente Biervliet. De raadsleden toon den zich bijzonder verheugd over deze benoeming en met algemene stem men gingen zij akkoord met het voorstel van het college. Wanneer de heer Van der Velde naar Arnemuiden komt, is nog niet bekend. Burge meester W. H. van der Heide stipte bij de behandeling van dit agenda punt de grote medewerking aan van de inspecteur van het lager onderwijs. Overigens stond het eerste gedeel te van deze raadsvergadering wel in het teken van het onderwijs. Want naast het aantrekken van een hoofd onderwijzer voor de openbare lagere school moest de raad een ontslag behandelen van een onderwijzer, na melijk dat van de heer G. Lammers. En onder de ingekomen stukken was ook een ontslagaanvrage van de heer G. J. Jansen, die als onderwijzer te Domburg benoemd is. B. en W. zijn thans dan ook druk bezig met het aantrekken van nieuwe leerkrachten. Het derde onderwijspunt betrof de reeds in ons land beschreven kleine openbare lagere school te Kleverskerke. Ged. Staten heb ben namelijk hun goedkeuring ge hecht aan de instandhouding van deze school, zodat thans alles in kannen en kruiken is, dit ter ge ruststelling van de vaders en moe ders in Kleverskerke. Het vergoedingsvoorschot voor de bijzondere school en dat was dan het vierde onderwijsagendapunt werd vastgesteld op 6297,34, ofwel 29,02 per leerling. De heren J. L. Joossse (s.g.) en C. Dekker (a.r.) vonden dit bedrag echter wel wat laag. De heer Joosse had gehoord, dat in een andere plaats meer dan 40 voorschot gegeven wordt. De burgemeester zegde toe de mogelijk heid tot verhoging aan te grijpen wanneer de gemeente-financiën dit toelaten. De gemeente-secretaris, de heer F. M. Geluk, werd benoemd in de con tactcommissie voor de Zeeuwse Mu ziekschool. Na een langdurige beslo ten zitting werd op een subsidie aanvraag van de plaatselijke Rode Kruisafdeling over 1956 afwijzend beschikt, terwijl de afdeling ter ver krijging van subsidie in 1957 een gefundeerde rekening over dit jaar moet overleggen, waarna de raad zal beslissen of een bijdrage in oen even tueel tekort wordt toegekend. In de rondvraag vestigde de heer G. Siereveld (g.b.) er de aandacht op, dat de Westwal afbrokkelt. Hij vroeg of het mogelijk is daar een beplanting aan te brengen. Hoewel de burgemeester opmerkte, dat de aanpak van deze zaak niet een vou- dig is. zegde hij toe het met de ge meente-opzichter te zullen bespreken. Op een vraag van de heer Joos se betreffende het ontwerp van de voor- en achtergevelrooilijn, deel de de burgemeester mee, dat de belanghebbenden, die menen ern stig door de nieuwe regeling ge troffen te worden, hun bezwaar schriften kunnen indienen bij de secretaris. Zolang er in zake het merendeel der panden niets ge beurt, gebeurt er evenmin iets met de rooilijn. Als het pand ech ter verbouwd of afgebroken wordt, moet het nieuwe pand bij de nieuwe rooilijnen aangepast worden. Pover figuur De heer J. Allaart (p.v.d.a.), die op zijn vraag om de gehuwde on derwijzeressen een reiskostenvergoe ding te geven, een toezegging ont vangen had, sprong vervolgens op de bres voor een uitbreiding en moder nisering van het verenigingsgebouw. ..Met gelijkwaardige cn zelfs kleine re gemeenten slaan wij maar 'n po ver figuur", meende dit raadslid. In zijn antwoord sprak de heer Van der Heide zelfs van plannen voor een nieuw verenigingsgebouw. Het oude gebouw zou dun wellicht kunnen dienen (met eventuele om bouw) voor gymnastiekzaal, waaraan in Arnemuiden groot gebrek is. Op deze manier zou een dergelijke Vlissingse schilder Pihl exposeert in Rotterdam ABRAHAM PIHL, de Vlissingse kunstschilder, zal van 8 februari tot en met 5 maart met een groot aan tal van zijn werken in Rotterdam ex poseren. De heer T. A. S. Pihl maakte zijn debuut in januari 1956 met een ten toonstelling in kunstzaal Bikker te Vlissingen. Een groot deel van de Ne derlandse pers wijdde aandacht aan de boeiende, kleurrijke doeken, waar mee de tot dusver onbekende ama teurschilder in die tijd nog drag linemachinist van beroep voor de dag kwam. Bram Plhl, die reeds vele jaren schil dert, kwam tien maanden hierna namelijk in november 1956 weer in dezelfde zaal met een even groot aantal doeken,, die aan diepte en ori ginaliteit hadden gewonnen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat Plhl iii het Fi'ans Hals-museum te Haarlem zou exposeren, maar de bestedingsbeperking maakte dit on- mogeiyk. Toen kwam de invitatie van de heer Kees de Voogt, leider van het kunstcentrum „Groothandelsgebouw", die elke maand befaamde kunste naars binnen de muren van deze zaal brenct. Op de Rotterdamse expositie zullen enkele reeds in Vlissingen tentoon gestelde werken hangen, o.m. „De molen", De jachthaven" en „Compo sitie Veere". Daarnaast zal er nieuw werk te zien zijn. bijvoorbeeld het trieste „De groep", „Opbouw"' een stilleven en enige sneeuwtaferelen, die van jonge datum zijn. zaal zeker de helft minder kosten, meende de voorzitter. Tot slot kwam de heer Dekker te rug op zijn stokpaardje: namelijk de wegen. Hij meende, dat vlugger in gegrepen zal moeten worden bij het stukgaan, omdat de kosten anders te hoog worden. „Waar halen we hét geld vandaan", riep burgemees ter Van der Heide uit. „De enige op lossing is om er B-wegen van te ma ken, maar dan is de landbouw te zeer gedupeerd". B. en W. houden deze zaak zo goed mogelijk in het oog, maar zonder geld kunnen zij niets doen. Zierikzee krijgt gobelin Op initiatief van de Nederlandse Kunststichting to Amsterdam zullen maatschappijen, die na de waters noodramp met het herstel van Schouvven-Duivcland heiast zijn, het wandtapijt do legende van Seliou- vven-Duiveland als geschenk aan het gemeentebestuur van Zierikzee aanbieden, en wel in de loop van fe bruari. Het wandtapijt Is een ontwerp van Cuno van der Steone en werd in 1944 uitgevoerd door Edmond de Cneudt Jaarlijkse „spuitdag" op 7 februari te Goes Zoals reeds verschillende jaren de ge woonte is, organiseren de Boval en de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst ook dit winterseizoen weer een „spuit dag", die op vrjjdag 7 februari a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes wordt fehouden. n de morgenuren zal de heer D. Hil- le Ris Lambers te Bennekom spreken over het optreden en de bestrgding van bladluizen. In de middagverga dering komt dr. K. Hartsuijker te Wageningen aan het woord. Deze spreker, die bij de plantenziektenkun- dige dienst belast is met het onder zoek van bestrijdingsmiddelen en de controle op naleving van de wet op de bestrijdingsmiddelen, zal uit zijn rijke ervaring het een en ander naar voren brengen. Aan het eind van de dag zal de rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. J. A. H. Haenen, een samenvatting geven van het besprokene. MIDDELBURG De heer Klebe sprak voor landelijke rijverenigingen. Uitgaande van de twee landelijke rijverenigingen op Walcheren, name lijk die te Oranjezon en die te Nleuw- land, werd donderdagmiddag in café- restaurant „Wöhler" te Middelburg een bijeenkomst belegd waarin de heer Klebe, een bekende persoonlijkheid op dressuurgebied. een en ander vertelde over de verhouding van mens en paard door de geschiedenis heen. Deze vergadering stond onder leiding van dokter C. F. Frumau. de voorzitter van de landelijke rijvereniging te Nieuwland. De heer Klebe stipte de gezonde uitwerking aan, die het paardrijden op de mens heeft, zowel lichamelijk als geestelijk. Door de eeuwen heen is het paard gebruikt als rijdier. Zoals de heer Klebe Opmerkte, werkt het paardrijden veredelend op het karak ter van de mens. Met talloze voorbeel den illustreerde spreker de voordelen van het paardrijden. Uitvoerig ging de heer Klebe ook in op de waarde voor de gezondheid, die ae lichaamsbeweging te paard met zich brengt. Zo werkt het rijden te paard bevorderlijk voor de genezing van kinderverlamming en andere loopmoellijkheden. Het voorbeeld in dit verband is bekend: de amazone, die tijdens de Olympische ruiterkam- pioenschappen in Stockholm de twee de prijs won. heeft kinderverlamming gehad. Wanneer het paard, een erg goed moedig en braaf wezen, iets geleerd heeft, vergeet het dit nimmer meer. De heer Klebe illustreerde dit met een bijzonder treffend voorbeeld. Slechthorenden hielden hun jaarvergadering De afdeling Middelburg van de ver eniging van slechthorenden hield haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat deze afdeling bloeit. I-Iet aantal lecjen en begunstigers is in 1957 belangrijk toegenomen en het aantal bezoekers van de 8 winter- bijeenkomsten was groot, gemiddeld 47 per vergadering. Ook financiëel staat de afdeling er niet slecht voor. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevr. Outermans-Bosschaart. De avond werd verder doorgebracht met een sjoelwedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. Ook nu was -er een flinke opkomst. Brandweerexamens Bij de dezer dagen gehouden exa mens slaagden van de Middelburgse brandweer als hoofdbrandwacht de heer J. G. Speijer; brandwacht le klas de heren A. Gijs, W. Dunnes en A. J. Schellings; brandwacht 2e klas de heren J. C. Dooms, J. N. M. Jacob- se, F. C. M. van Leeuwen en G. v. d. Mast. Van de brandweer te Arnemuiden slaagden de heer emfw emfwij emfw slaagden als hoofdbrandwacht de heer H. Bliek; brandwacht le klas de heer W. Meulmeester. Van de bedrijfsbrandweer der P. T. T. te Middelburg slaagden de heer A. A. Ströhmeijer en G. J. Zembsch als brandwacht le klas. Middelburgs Muziekkorps vanavond op de Markt Het Middelburgs Muziekkorps zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix vanavond een concert geven op de Markt. Om negen uur zal dit concert beginnen. Om de aandacht van de Middelbur gers hierop te vestigen zal van acht tot riegen uur de drumband van het tamboers- en pijper korps „Juliana" een wandeling door de hoofdstad ma ken, waarbij luide de trom zal wor den geroerd. Deze mars gaat uit van de vereniging „Uit het volk-voor het volk". De tamboers zullen de volgende route nemen: Markt (stadhuis), Nieuwe Burg, Groen markt, Korte Burg, Balans, Wage- naarstraat. Hofplein. L. Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Beddewijkstraat, Langeviele, Plein 1940, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Lange Giststraat, St. Pieterstraat (links), Lange Delft, Markt. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrij gen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: diverse wanten en hand schoenen; sleutel; wit kinderschoen- tje; padvindersriem; zakmes; beige; dameshoed zo goed als nieuw; huis sleutel; bruine jachthond; pakje inh. kinderpantoffels; broche; huissleu tel; drie motorkleppen, waarvan 2 geslepen en 1 ongeslepen; gewicht van 1 kilogram; rode vulpen; grijs blauwe vulpen; grijze kap; bruine rijwieltas; schroevendraaier; munt biljet; lipssleutel no. 38; rand met glas van koplamp; Engelse sleutel; bruine motorhandschoen; sleutel no. 14; lipssleutel no. 57; vulpen zwart met blauw; bruine damesportemon nee zonder inhoud; bruin lederen mo tormuts; rode kinderportemonnee inh. enig geld; blauw groene plastic regenmantel; broche waarop 2 bloempjes; groen vulpotlood; oranje bloemengieter; huissleutel gemerkt V n; zak tabak met pijp; linker bruine motorwant; sierspeld; munt biljet; blauwe ballpoint; grijze vul pen; zilverkleurig ringetje; rode step met luchtbanden. ZOUTELANDE „Hosanna" vergaderde De christelijk gemengde zangvereni ging „Hosanna" hield dinsdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering on der leiding van de voorzitster, mevr. T. Schoenmaker-Bliek. De vereniging telt 32 leden; de kas heeft een batig saldo van 237,60. De aftredende bestuursleden, mevr. Schoenmaker en de heer W. Verhage werden herkozen. Nadat het huishoudelijke gedeelte was afgewerkt was er zang met man dolinebegeleiding, voordracht en een oliebollenfuif. VROUWENPOLDER Leger des Heils-film Ook te Vrouwenpolder vertoonde men dezer dagen de Leger des Heils- film „In Opmars". Ds. J. de Boer heette de aanwezigen, die slechts ge ring in aantal waren, welkom. Ds. J. van de Wal sprak een slotwoord, 's Middags was een voorstelling voor de kinderen gegeven. Oud-Zeeuw 40 jaar in overheidsdienst Dezer dagen was de heer C. J. Keur Imansz, hoofdcontroleur van de afde ling Research der Arbeidsvoorziening van het ministerie van Sociale Zaken, veertig jaar in overheidsdienst. De heer Keur, geboren in Zeeland, was verscheidene jaren werkzaam als chef der gemeentelijke en districts arbeidsbeurs te Utrecht. In 1914 ver liet hij de hoofdstad van het Sticht, was enige jaren te Zeist werkzaam en kwam in mei 1945 op uitnodiging van de toenmalige directeur van het Utrechtse Gewestelijke Arbeidsbureau dr. W. -"eigenga terug ln de functie van toegevoegd sociaal-econoom; in 1949 volgde zijn enboeming aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid te Den Haag. De heer Keur behoort tot de ambte lijke pioniers der arbeidsvoorziening en maakte gedurende zgn lange loop baan alle stadia van de ontwikkeling dezer arbeidszorg van oveheidswege mede. waarbij hij in onderscheiden functies ook in verenigingen en in stellingen zeer actief was. De directeur-generaal voor de Ar beidsvoorziening, dr. ir. D. R. Mans- holt, en de directeur van het Rijksar beidsbureau, de heer P. Knop, deden van hun belangstelling blijken tijdens dit, in intieme kring gevi,erde, jubi leum. Kernweekend „Jeugd en Evangelie" Op 8 en 9 februari zal in Vlissingen een kernweekend worden gehouden van het district Zeeland van „Jeugd en evangelie". Het thema van het weekend luidt „Is het evangelie uit de tijd?" Na het interkerkelijk zater dagavondgebed van half acht tot acht uur in de Engelse kerk te Vlis singen zal men naar de Noorder kapel aan de Hogeweg gaan, tenein de daar de avond verder in gezellige stemming door te brengen. Zondagmorgen zal er in het kader van dit weekend in de Johanneskerk een dienst worden bijgewoond, waar na de leden naar de Noorderkapel gaan, waar ds. Y. v. d. Schoot met de aanwezigen zal praten. Bij ver schillende inwoners van de Schelde- stad zal hierna de lunch worden ge bruikt, waarna de heer Kees Ridder, voor zitter van de kernraad en lid van het landelijk bestuur van „Jeugd en Evangelie", zal spreken over het onderwerp „Is het evangelie uit de tijd?" Hierna zal men de avonddienst in de christelijk gereformeerde kerk bijwonen. Na de gezamenlijke brood- maaltijd zal er een rollenspel worden opgevoerd. Vergadering N.C.V.B. Do afdeling Vlissingen van de N. C. V. B. hield haar maandelijkse verga dering onder leiding van de presiden te mevr. G. H. Holthuisv. d. Broek. De heer J. A. van Bennekom, direc- werp „In de Branding". Spreker be handelde de geloofsmoeilijkheden van de grotere jongens en meisjes. Na de pauze werden verschillende vragen omtrent het onderwerp door de heer Van Bennekom uitvoerig beantwoord. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn in het tijdvak van 22 januari tot en met 28 januari 1958 de volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd: Damessjaal, spanningzoeker, kindermutsje, 2 zandschoppen, dop van benzinetank, schoolrapport, kin- derturnschoen, bruine rijwieltas inh. zwarte regenbroek, ijzeren steunwiel van oplegger, vulpen en diverse da mes-, heren- en kinderwanten en dat aan het bureau de adressen zijn te verkrijgen waar de navolgende ge vonden voorwerpen zich bevinden: ring met sleutels, vulpen, ballpoint, honderiem, slee, zakmes, donkerblau we alpino, zwarte damesportemonnee met inhoud, etui hiet sleutels, groene sjaal, aansteker, kinderbril, zakagen da, broche, sleutelring met schoenle- pel, autosleutels w.o. contactsleutel, spade, muntbiljet, dames-, heren- en kindcrwanten en handschoenen. SINT-LAURENS Vergadering Z.L.M. Deze week vergaderde de afdeling Sint Laurens van de Z.L.M. onder leiding van de voorzitter, de heer Joh. Marinissen. Ir, I. B. Warmenhoven sprak over „Verdient de Zeeuwse boer te weinig door eigen schuld?" Hierop volgde een drukke bespreking waarin de on tevredenheid over de maatregelen der regering, in het bijzonder het in houden van het melkgeld, tot uit- drükking kwam. Het tweede gedeelte der vergadering was gewijd aan de „chemische on- kruidbestrijding in de landbouw," een causerie door de heer J. den Herder uit Serooskerke. UIEN VEILING SINT-ANNALAND. 30 Jan, Uien middel 15.50—16; bonken 14.21; drielingen 15; picklers 21.10; Aan voer: 55 ton. UIEN VEILING SCHERPENISSE. 30 Jan. Middel 15.47; bonken 13.30—14; drielingen 14.50; picklers 21. Aanvoer; b ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 30 januari. Midden uien 40-60: 15.80— 15.70; idem 60-70: 15.20; bonken 14.30; drie lingen 14.50, Aanvoer: 50 ton. „Ronde van Lewedorp" op Hemelvaartsdag Het wielercomité „Lewedorp" heeft grootse plannen voor het a.s. seizoen. Op 15 mei (Hemelvaartsdag) wordt een grote wielerronde gehouden van 100 km voor amateurs en onafhanlte- lijken, genaamd „De Ronde van Le wedorp''. GOES Professor Callens sprak voor Alliance Frangaise Voor de Alliance Frangaise te Goes heeft professor P. Callens van de uni versiteit van Nancy een interessante inleiding gehouden over de geheel eigen bouwstijl van de monniken. In de middeleeuwen hebben de Cister- cienser monniken in hun abdijen een heel eigen bouwstijl ontwikkeld, die het midden houdt tussen Romaans en Gothiek. Ondanks plaatselijke ver schillen valt er in die oude bouw werken een grote eenheid waar te nemen. Ze kenmerken zich alle door forsheid, soberheid en het ontbreken van overbodige ornamentiek. Professor Callens heeft van deze bouwstijl een jarenlange studie ge maakt, hetgeen duidelijk naar voren kwam in zijn boeiende inleiding. Met veel vakkennis en toch op eenvoudige wijze, heeft hij de leden van Alliance Frangaise inzicht gegeven in een cultuurvorm, die aan de meesten on bekend is en die door zijn sobere schoonheid zeker belangstelling ver dient. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28 jan.; Wie- ka van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 29 jan.: Wie- ka naar Londen. Vlissingen gepass. naar Antw. op 28 jan.: Elisabeth Roorda v. Londen. Ben nekom van Trinidad. Hydra van Amster dam. Sllva-Plana van Gothenburg. Da- capo van Guensey. Averdljk van Rotter dam. 20 jan. Purfina-Nederland van Perz. Golf. Prins Willem 3 van Londen. Con dor van Ipswich. Hebe-Nobel van Lon den. Johanka van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 28 jan. Tilly naar Stockholm. Tarzan naar Leith, Dinkel naar Boston. Isis naar Londen. Luna naar Rotterdam. Te- ro naar Rotterdam. Cawl naar Duinker ken. Argus naar Elsinore. Helvetia" naar Londen. Gele Zee, slbt, naar Sheerness- Terneuzen. Westpoider naar Rotterdam. 29 jan. Mariekerk naar Rotterdam. Vlissingen aangekomen 29 jan.: Ooster- burgh van Hansweert; Oostzee van Ant werpen. vlissingen vertrokken 29 Jan.: Delf- dljk naar zee; Oostzee naar Piraeus; 30 jan.: Oosterburgh naar Stockholm. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 29 Jan.: Coeta van Londen; Irene S van Harlingen; Casana van Rotterdam; Rose van Rotterdam; Harry van Rotterdam- Hansweert; Duiveland van zee-Terneu- zen; Goeree van Thames; Amstelbrug van Hamburg; Radja van Hamburg; 3ü jan.: Jonet van Hull; Vllst van Newport News; Prosperite van Rotterdam; Llen van Rotterdam; Callisto van Houston: Tinny Tim van zee; Vrede van zee; La Paloma van Hull-Hansweert. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 29 jan.: Borneo naar Londen; Esso Den Haag naar Sidon; Silva Plana naar Rot terdam; Annie G naar Huil; Noordland naar Leith; Amstelstad naar Hamburg; 30 Jan.: Noordzee naar Huil; Zwerver naar zee. GAPINGE „In opmars" In het verenigingsgebouw te Gapinge vertoonde het Leger des Heils een propagandafilm getiteld „In Opmars" voor een bijna geheel bezette zaal. Het doel van deze film is een indruk te geven van het omvangrijke werk op allerlei gebied. Met belangstelling werd deze film gevolgd. De heer C. Wattel sprak een openingswoord. De heer L. Suurmond verleende mede werking. Ook voor de kinderen werd er 's mid' dags een voorstelling gegeven met enkele films, specir-^ schikt. voor hen ge- 42. Na enig zoeken vonden de belde schurken de Ioni sche Bol ln de kaartenka- mer. „En nu ols de drommel maken, dat we wegkomen!" siste Leep. „We laten die ka pitein en zijn stuurman maar in het poetshok zitten daar kunnen zo ons geen kwaad doen!" Nu, daar nad Leep gelijk ln. Terwijl zijn tiawant en hij te vreden de loopplank afliepen, probeerde Kappie woedend de deur van hel poetshok open te krijgen. „Salamander!" brulde Kappie. „Waar zit Je. Maat! Kom me helpen, man! Sta daar niet te knlezebietseren!" Er klonk wat geschuifel tn het duister van het poetshok en toen kwant het hoofd van Kappie in onzachte aanra king met de schedel van de Maat. „Kijk uit!" riep Kappie ver schrikt. „H-het ls hier ook zo don ker!" pleitte de stem van de Maat. „Vooruit we moeten op de «leur bonken: Zo nard we kunnen!" ze! Kappie „Dan hoort de meester ons misschien!" 'en later sloegen ze beulen een roffel op ren, dat Kappie na een kwartiertje even uitrustte. p 4 „Die meester moet doof zijn!" mompelde hij. „Dit gebonk moet over het hele schip te horen zijn! Waar blijft die kerel!?" „Hoor je dit gebonk?" vroeg op dat moment de meester aan Okkle en hij wees op de traag wer kende machine van de Kraak. „Het is maar goed, dat lk de boel zo nu en dan eens proefdraai! Dit nonken bevalt me helemaal nletl En moet ergens een smeerpotje droog staan!" Hij liep hoofdschuddend om de sissende en bon kende machine heen. „Als Kappie dat zou horen zou er wat zwaaien...." mompelde hij. „Die houdt helemaal niet van dreunen....!" EIERVEILING BARNEVELD. Eiervelling SBE: Aanvoer 612.180 stuks. Handel kalm. Notering eieren van 56 tot 69 gram f 11.56 f 12.18, eieren van 60-63 gram f 12.24— f 12.58, eiren van 63-66 g. f 12.66—f 13.01, eieren van 66—69 g. f 13.21—13.94, eiere.a van 91—94 g f 16.00—f 17.04. VISMIJN VEERE. 30 januari. Exportgarnalen: 5 kg f 0.97; sardijn: 3786 kg t 22.48—25.88; pufsardijn: 1794 kg f 10.68—10.83; ongesorteerde vis: 20 kg f 0.39. GRAAKBEURS ST. MAARTENSDIJK. 30 jan. Tarwe 24—23.25; gerst 26—29, ha ver 24—25; schokkers 40—55; kleine erw ten 29—33: bruine bonen 40—50; koolzaad 38—40; maanzaad 115—142. Weekaanvoer circa 1.000.000 stuks. Handel kalm. Notering eieren van 57—60 g f 11.83—f 12.26, eieren van 60—63 g f 12.36 f 12.64, eieren van 63—66 g f 12.74— f 13.14, eieren van 66—70 g 1 13.27—f 13.99, alles per loo stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.450.000 stuks (schatting) han del kalm. Notering eieren 56—66 g f 11.75 f 13.50, algemene prijs f 12.60 per 100 stuks, kiloprijs f 2.07 basis 61 g. Grote eieren f 1260—f 13.80, gewicht 62 —68 g., kleine eieren t 11.50—f 12.35, ge wicht 56—61 g. KERKNIEUWS Ds. P. N. Tonsbeek 75 jaar Ds. P. N. Tonsbeek van Winssen in Gelderland, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, viert vandaag zijn vijfenzeventigste ver jaardag. Ds. Tonsbeek was o.m. van 1927 1941 predikant te Kamperland en vervolgens te Zonnemaire, waar hem per 1 mei 1948 na bijna 40 dienstja ren emeritaat werd verleend. Ds. D. Pol overleden In het diaconessenhuis te Utrecht is in de ouderdom van ruim 80 jaar overleden ds. D. Pol, emeritus-predi kant van de Gereformeerde Kerken, die vroeger op het terrein van de zending een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Ds. D. Pol werd op 30 oktober 1877 te Kampen geboren. Op 19 mei in 3901 werd hij te Heer- jansdam in het predikambt bevestigd. In 1907 werd hij predikant te Vfis- Pr< 1907 werd hij predikant te singen en in 1917 te Boskoop. In 1922 verbond hij zich aan zgn laatste ge meente te Rijsoord, waar hij werk zaam is geweest tot aan zgn emeri taat op 11 oktober 1942. Als emeritus-predikant is ds. Pol twee jaar hulpprediker geweest te Renswoude en diende'voorts de Ge reformeerde Kerk van Utrecht als ouderling. Gedurende meer dan 25 jaar was hg voorzitter van generale zendingsdeputaten. Ds. Pol was de oprichter van het eerste zendingsbureau van de Gere formeerde Kerken. Hij was z'idder in de orde van Oranje Nassau. Tijdens zijn ambtsbediening te Vlissingen wist ds. Pol samen met wijlen ds. A. Kuyper jr. een samen smelting tot stand te brengen ttissen de kerken A. en B. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal zaterdag te Rijs oord geschieden. ZATERDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 748 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Amus. muz. 10.55 De fami lie Doorsnee, hoorspel met muz. 11.25 Gram. 11.40 Clavecimbeliecital. 12.00 Lich te muz. 12.30 Land. en tuinbouwmeded. 12.33 Hawaiiamuz. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Dansmuz. 13 45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Sport. 14.38 Gr. 15.02 Sport. 15.05 Boekbespr. 15.25 Koor zang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 1555 Radio Filh. orlc. 16.35 Buitenl. weekoverz. 16.50 Lichte muz. 17.10 Ama- teursprogr. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ritm. muz. 18.45 Klankb.- herdenking watersnoodramp. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen? 20.13 Gevar. progr. 21.45 Socialis tisch comm. 22.no Lichte muz. 22.28 La byrinth in Lan-Fang, hoorspel. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.08- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? n.oo Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Promenade-ork. en sol. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansork. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Ama- teursprogr. 15.15 Kron. van letteren en kunsten, (plm. 15.30 sport). 15.55 Sport. 16.00 Voor de Jeugd. 16.50 Sport. 16.55 Gre- gregoriaanse zang. 17.25 Sport. 17.30 Lich te muz. 17.45 Pianospel. 18.00 Journa listiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Par lementair overz. 18.25 Meisjeskoor en sol. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Omr. ork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.35 Godsd. progr. Daar na: avondgebed en Ut. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23,22—24.00 Nieu we gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV: 17.0017.30 Voor de kinderen. VARA: 20.00 Journ. en weerber 20.15 Pension Hommeles, muzikaal blijspel. 21.00 Filmverz. progr. 21.25—22.00 Weet wel wat Je waagt. NTS: 22.00—22.45 Eurovisie: rep. Ita liaanse Song Festival te San Remo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3