Vlissingen wil grenswijziging tot aan strandpaal 24 Zeeuwse Almanak „Gekwelde grond" 3,mn DE VLl 3 LIEP BIJ MIST OP HET VLISSINGSE STRAND Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT VRIJDAG 31 jainUARI X»ud GRENSWIJZIGING WEER TER SPRAKE Verdergaand voorstel-ir. Krietemeijer verworpen VOORDAT DE VLISSINGSE RAAD zich donderdagavond aan de behande ling van de begroting voor 1958 zette, hebben de vroede vaderen na de nieuwjaarsrede van burgemeester mr. B. Kolff, een groot deel van de middag besteed aan één punt: de grenswijziging tussen Missingen en Koudekerke. Met het oog op het bezoek van minister Struycken op 17 fe bruari a.s. hadden B. en W. namelijk voorgesteld een uitspraak te doen, dat het inderdaad de bedoeling van de raad is, dat het beginpunt van de grens met Koudekerke in noordelijke richting wordt opgeschoven tot het strandhoofd onmiddellijk ten noorden van strandpaal 24 en dat deze grens verder in oostelijke richting komt te liggen. Met ir. J. H. Krietemeijer (a.r.) als de voornaamste woordvoerder, groeide hieruit weer een her nieuwde discussie over de grenswijzigingsplannen op dat punt. Dit lid kwam naar aanleiding van besprekingen in de commissie van gemeente werken, met een nog vérdergaand voorstel, namelijk om tot strandpaal 84 te gaan. B. en W. die dit laatste té Ingrijpend vonden en ook moeilijk verdedigbaar achtten, hebben met \lem de aanneming van dit voorstel ontraden. Maar voordat het voorstel-Krletemeljer uiteindelijk met 184 stemmen werd verworpen en het voorstel van B. en W. werd aanvaard met alleen de heer Krietemeijer tegen, was het al over vijven geworden. Te laat om nog in de middagzitting aan het voorstel over de Zeehonden- werf te beginnen. Ir. Krietemeijer motiveerde zijn standpunt zo, dat het voor Vlissingen min of meer noodzaak is om het strand tot aan dijkpaal 34 in handen te krijgen^ Door de nog te treffen maatregelen voor versterking van dé zeewering aan de Boulevard Evertsen, zou het huidige Vlissingse badcen- trum wel eens helemaal verloren kun nen gaan. Daarom is het volgens hem niet uitgesloten dat men in de toe komst niet over het tweede, maar over hèt Vlissingse badcentrum bij Westduin moet spreken. Een ander argument, dat z.i. vóór een ver der leggen van de gemeentegrens op het strand pleit, is dat de bewuste stranden in de praktijk toch reeds voor het grootste deel door Vlissing se ingezetenen met strandhuisjes e.d. worden ingenomen. Voorkomen moet ook worden, dat andere gemeenten be perkingen aan het strandleven zouden kunnen opleggen, die de Vlissingers niet wensen. De heer H. van Rooijen (c-h.), H. B. J. Knoop (v.v.d.) en D. Romijn (p.v.d.a.) ondersteunde het voorstel omdat het zich verder ontwikkelende Vlisstogen, wanneer ook het bouw- plan-Paauwenburg zal worden verwe zenlijkt, niet over voldoende strand voor recreatie beschikt. In zijn voorstel had ir. Kriete meijer tevens de wenselijkheid geuit, dat de grens achter de duinen zover in oostelijke richting zou worden ge legd, dat er ook zomerhuisjes zouden kunnen worden gebouwd. - NIET TE VER GAAN. Burgemeester Kolff wilde wel met klem de wenselijkheid van een tweede badcentrum met een strand tot aan dijkpaal 24 beplei ten, maar hij voelde er niets voor om nog verder te gaan. Dit zou te sterk ingaan tegen de ont wikkeling van Koudekerke. Met het verleggen van de grens tot aan paal 24, zon er toch reeds 500 meter strand voorbij de Galgen- weg aan Vlissingen komen, even veel als men thans van café „Vic toria" tot aan het Wooldhuis bezit. De heer G. Geldof (p.v.d.a.) nam het ook voor Koudekerke op, dat bij het voorstel-Krietemeijer met de grens aan de Dishoekseweg, practisch alles zou worden ontnomen. Wethou der M. A. v. Popering (p.v.d.a.) voerde aan, dat het agrarische Koudekerke ook naar andere bronnen van bestaan moet zoeken en daarom zijn deel van de recreatie dient te krijgen. Zijn collega W. Poppe (a.r.) zag het zo, dat Vlissingen nog over verschillen de andere zaken zal moeten onderhan delen. Om nu te voorkomen dat ook deze wensen niet als ernstig worden genomen, wilde hij niet met de ge dachte van zijn fractiegenoot Kriete meijer meegaan. De heer Knoop, die het bewuste voorstel aanvankelijk mede had on dersteund, trok zich echter terug. Nadat nog heel wat heen en weer gepraat was, maakte burgemeester Kolff tenslotte een eind aan de dis cussie, door het voorstel-Kriete meijer in stemming te brengen. Het werd met 144 stemmen verworpen (vóór: de heren Krietemeijer, Ma rijs, Romijn en Van Rooijen). Het voorstel van B. en W. werd daarop aanvaard, met alleen de stem van de heer Krietenmeijer tegen. Tevoren hadden de leden unaniem hun instemming betuigd met het plan van de rijkswaterstaat tot verzwaring van de zeewering voor de Boulevard de Ruyter en een gedeelte van de Bou- VAN TOT CONCERT IN ST.-JOSEPH Veertig jonge muzikantjes, de jongste was zeven en er was er niet één by die ouder was dan veertien jaar tezamen het Vlissings Accordeon Jeugdorkest vormende, hebben de zie ken in het Slnt-Josephzlekenhuls te Vlissingen enkèle onvergeteHjke uur tjes bezorgd. Onder leiding van de heer W. Meulmeester brachten *U, sommigen met de tong tussen de lip pen van inspanning en concentratie, pittige muziek ten gehore in het zus terhuis. De lopende patiënten hadden zich daar verzameld en toonden met een dankbaar applaus hoezeer zjj dit optreden waardeerden. De andere pa tiënten luisterden ln bed, ook al kon den zy de jongelui niet zien, even aan dachtig toe, want luidsprekers brach ten de vrolijke klanken tot In iedere zaal. Ook de dienstdoende verpleeg sters genoten op die manier mee van het concert. VOGELS.. In Kattendijke is een geringde slagvink aangetroffen, die volgens de inscriptie in de ring uit Rusland moet zijn gekomen. Dat hebt ge kun nen lezen in de P.Z.C. van gisteren, m een bericht van ons aller Barend Zwerfmans en het is menen wij wel een bericht om even bi) stil te staan. „Er kwam een vogel gevlogen uit een Russische staat", zo zoudt ge met een variant op een aloud liede- ke kunnen zingen en wie er behoef te aan heeft, mag er zelfs nog van alles bijdichten. Vogels uit zulke verre, vreemde staten ziet ge niet zo bijster veel; wel van tijd tot tijd een enkele vreemde vogel, zoals er nog dezer dagen drie toerden geknipt. Ook uit Rusland afkomstig.... Een slagvink uit Rusland. IJoe komt zo'n diertje er bij om koers te zetten naar Kattendijke. Zou er dan misschien toch enig verband bestaan tussen die drie vreemde vogels, de slagvink en dè bereids gekonstateer- de poging tot spionage t 't Is zo maar een idee, waar >le Binnenlandse Veiligheidsdienst zonder enige scha devergoeding gebruik van mag ma ken.... levard Bankert. Wel pleitten de he ren Smit en Marijs daarbij om te vens de onderaardse gewelven bij de Gevangentoren te dempen, daar het ter plaatse een ongewenste situatie is- Er zou dan maar een andere trap bij de Weststraat gemaakt moeten wor den. Voorts trok ir. Krietemeijer, in twijfel of het wel nodig was geweest advies in te winnen bij het particu liere ingenieursbureau, terwijl de heer Knoop informeerde naar de finan ciering van de plannen voor verbete ring van de andere boulevards. Wethouder Van Popering was van oordeel, dat het advies van het in genieursbureau wel degelijk van be lang was geweest. Ook voor de he ren van de rijkswaterstaat is het pret tig, bij' de besprekingen technische deskundigen tegenover zich te heb ben. Over de plannen voor de verbetering van de zeewering voor de Boulevards Evertsen en Bainkert deelde de heer Van Popering mede, dat in maart de plannen van de Polder Walcheren verwacht kunnen worden. De kosten kunnen bezwaarlijk voor rekening van gemeente worden gebracht. SPORT OP ZONDAG. Het voorstel om een krediiet van f 10.500 aan de „Stichting Sportbelan- gen Vlissingen" voor de aanschaf van een tractor met toebehoren plaatste de heer F. van Sabben (cJi-u.) voor een gewetensconflict. Hij realiseerde zich wel, dat deze machine noodzake lijk is, doch in feite was het toch een voorstel, dat tegen zijn principe inging. Daarbij wees hij op de ontheiliging van de zondag door de sport. Tenslot te vroeg hij of de bedragen voor de sport maar steeds verhoogd zullen worden. „Per hoofd van de bevolking kost de sport ons nu al twee gulden per jaar", zo zei hij. Ook de heer P. Biaker (cJi.u.) vond de stijging van de uitgaven voor de sport „onrustbarend". Hij drong er sterk op aan in de toekomst de uitga ven af te remmen. Ir. J. H. Krietemeijer pleitte voor sport op zaterdag. In zijn antwoord wees" wethouder Post, tevens voorzit ter van de Stichting Sportbelangen, er op, dat de machine vooral voor de sport tijdens de weekse dagen wordt gebruikt, namelijk voor de sport op zaterdag, maar vooral voor de training. In vergelijking met vroeger toen de recreatie op zondag voor een belangrijk deel in de kroegen lag, zag hij een grote verbetering. Bovendien wees hij er op, dat Vlissingen op sportgebied een achterstand moet weg werken. Wethouder W. Poppe was het als webhouder van financiën eens met de raadsleden, die hadden aangevoerd, dat de sport te veel kostte. Hij be pleitte een verhoging van de entree gelden bij voetbalwedstrijden. Overi gens was hij er van verzekerd, dat ook geen enkele christen voorstander kan zijn van helemaal geen sport op zon dag. Dan zou z.i. de rustdag door ve len nog veel „bedenkelijker" doorge bracht worden. Daarna werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard. BRANDWEER OP DE PLANKEN De brandweerlieden van het eiland Tholen lieten de „spuit" een ogenblik in de steek om met hun dames naar het „Holland Huls" in Scherpende te gaan voor een ge zellig avondje, dat door burgemees ter D. C. Bouwense werd geopend. Het programma werd met „vuur" verzorgd door het „Goese Brand weer Cabaret", dat met muziek, zang en schetsjes een daverend suc ces oogstte. De Goese spuitgasten zorgden er daarbij wel voor dat het heet toe ging op het toneel. Dat het programma bij de collega's in goede aarde was gevallen bleek uit het dankwoord van de heer Deurloo uit Poortvliet. Deze oudste comman dant van het eiland nam afscheid met een 'welgemeend „Tot ziens!" Gewend als de brandweerlieden zijn om het terrein van de ramp pas te verlaten wanneer het laatste vonkje is gedoofd, bleven de blussers en hun dames nog geruime tijd in een gezellige sfeer oijeen. DE „EERSTE HULPERS" VAN VROUWENPOLDER De E.H.B.O.-ers van Vrouwenpolder vatten hun taak ernstig op. Zy oefe nen wanneer zij kunnen, zoals dezer dagen onder de deskundige leiding van dokter Oosterhoff. De gewonden leken bijzonder echt deze keer en dit Het niet na indruk te maken op de ge nodigden, waaronder burgemeester en wethouders van Vrouwenjiolder en vertegenwoordigers van V.V.V. en Groene Kruis. Het griezelige toneel veranderde echter spoedig en de ernst maakte plaats voor vrolijkheid, toen dezelfde eerste-huipbieders als inter mezzo het blijspel „Hannes in de schoonheidssalon" opvoerden, Hierby bleef het niet. Er werd bovendien ge goocheld en nog een schets opgevoerd. LAATSTE DER STOOFFOTTERS Met de heer A. Slager te Burgh, die bijna 99 jaar werd, is vermoede lijk de laatste „stoofpotter" van Schouwen-Duiveland heengegaan. De naam stoofpotter, die velen niet zul len kunnen thuisbrengen, sierde in vroeger jaren hen, die meehielpen de wereld door middel van de mee krapbereiding van rode kleurstof te voorzien. Zij dorsten namelijk de meekrap, een gewas, dat op Schou wen-Duiveland veel v:crd verbouwd. De heer Slager was „stoofpotter" van „De Zeeuw", zoals de „stove" in Burgh heette. Veerboot „Oosterschelde" liep vast in Zandkreek Enkele uren stagnatie op de dienst Zierikzee-Katseveer De veerboot „Oosterschelde" op de dienst ZierikzeeKatseveer, die om twee uur uit Zlerlkz.ee vertrok, Is donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie omhoog gevaren in de Zandkreek aan de Noordbevelandse kust. Ruim drie en een half uur later kon de boot op eigen kracht weer vlot komen en de reis naar Katse veer voortz.etten. Hierdoor kwamen de diensten van half vier uit Katse veer en vijf uur uit Zierikzee te ver vallen. Het was vrij laag water en mistig, toen de „Oosterschelde" bij het inlo pen van de Zandkreek omhoog voer. Een gelukkige omstandigheid was, dat de douaneboot „Alk" uit Hans- weert in de buurt was. Via de mobilo foon van het schip werd contact op genomen met Vlissingen, waarna van deze plaats uit het bootpersoneel van de aanlegplaats bij Katseveer werd gewaarschuwd. Kort daarop bracht de „Alk" ruim 20 passagiers van de „Oosterschelde" bij Katseveer aan wal. De autobezitters moesten even wel noodgedwongen op het schip blij ven hetgeen voor hen een opont houd van bijna 3V2 uur betekende. Pas om zes uur slaagde de „Ooster schelde" er in bij opkomend water op eigen kracht vlot te komen. Om tien voor half zeven meerde de veerboot in Katseveer, waarna de ongeveer tien auto's, die zich aan boord be vonden, weer vaste grond onder de wielen kregen. De dienst van half ze ven uit Katseveer werd weer normaal uitgevoerd. Hoewel de veerboot „Zandkreek" in Zierikzee lag, kon dit schip in ver band met de steeds dikker wordende mist niet uitvaren, zodat er twee rei zen kwamen te vervallen: namelijk om half vier uit Katseveer en om vijf uur uit Zierikzee. Ook de andere veerdiensten heb ben veel last ondervonden van de zware mist. De dienst Vlissingen- Breskens werd tot 10,50 normaal uit gevoerd. Op die tijd vertrok de laat ste boot uit Breskens. Daarna voer er geen boot meer tot negen uur 's- avonds. Om zes uur probeerde men het nog eens, maar de boot. die de haven van Vlissingen met tamelijk goed zicht verliet moest bij Breskens onverrichterzalte terugkeren. Om ne gen uur werd de dienst met twee bo ten hervat. Terneuzen-Hoedekensker- ke voer vrij regelmatig door, terwijl de verbinding KruiningenPerkpol- der grote vertraging ondervond. De laatste trein uit Roosendaul arriveer de gisteravond 25 minuten te laat in Vlissingen. Ook al door de mist. Advertentie KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98 PHILIPS-ROXANE NEDERLAND N.V. „Oranje" vertrekt twee maal uit Vlissingen Voor vakantiereizen naar de Middellandse Zee Het motorschip „Oranje" van de stoomvaartmij „Nederland" zal, nu de vaart op Indonesië wordt gestaakt vier vakantiereizen naar de Middel landse Zee maken, waarbij Missin gen en Amsterdam afwisselend ha vens van vertrek en aankomst zul len zijn. Het 20.... ton metende schip ver trekt 27 juni van Amsterdam en de- barkeert 14 dagen later op 12 juli in Vlissingen. Vandaar kiest het de zelfde dag weer zee om op 27 juli opnieuw in Amsterdam af te meren. Het schip vertrekt weer op 1 augus tus en komt op 16 augustus voor de tweede maal in de Zeeuwse haven stad. Voor de laatste reis gooit het dezelfde dag in Vlissingen de tros sen los. Voor alle vier reizen zijn de aanloophavens dezelfde, namelijk Southampton, Ceuta, Palma, Genua, Lissabon en Southampton. Per reis wordt een afstand van 8520 km af gelegd, dat is het vijfde deel van de aardomtrek. Natuur Historische Vereniging in Goes bijeen De afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Natuur Histo rische Vereniging hield haar jaarver gadering in „De Opril" te Goes onder leiding van de heer B. J. J. R. Wal recht te Biezclinge. Bij de bestuurs verkiezing werd in de plaats van de aftredende penningmeester, de heer M. de Vrie, gekozen de heer C. A. v. d. Pevl. De heer Van de Vrie zal de functie van vice-voorzitter op zich nemen. De heer Walrecht wera her benoemd als voorzitter. Het volgende punt dat de verga dering daarna bezig hield, was be spreking voorjaarsexcursies. De heer v. d. Vrie vertelde tenslotte het een en ander over het optreden van re sistentie-verschijnselen bij insecten. Tot slot vertoonde hij enkele klcur- opnamen. VIJF JAAR NA DE RAMP: Geslaagde „documentaire" over Schouwen-Duiveland „GEKWELDE GROND"Onder deze titel Is thans verschenen een uitgave van de Stichting Nieuw Schouwen-Duiveland over de ramp en het herstel op het noordelijkste eiland van Zeeland. Een voortreffe lijke titel! Want op gedegen en ver scheiden wijze wordt in dit bijna tweehonderd en vijftig bladzijden tel lende boek verhaald, hoe in 1953 de vreselijke kwelling van een water snood over dit eiland kwam, een kwelling die met één slag het leven afsneed van honderden bewoners en het gebied tot een dor land maakte. De namen van de slachtoffers vindt n»en afgedrukt op de eerste bladzij den, een ontroerende lijst van jonge en oude mensen, die ten onder gingen in 't bruisende geweld van de koken de golven. Bij het doorbladeren en doorlezen van dit werk komen de dagen van weleer nu vijf jaar geleden ons weer in alle schrilheid voor de geest. De onzekerheid van de eerste dagen en vooral ook de ontzetting over de ontreddering die hier was ontstaan. De februari-dagen van de ramp en de daarop gevolgde maanden van spanning tijdens liet herstel zijn op gedegen en vaak uitgebreide wijze in dit gedenkboek samengevat. Men vindt er in een hoofdstuk door J. M. de Nooijer over vroegere overstro mingen, voorts bevat het een artikel van ir. P. J. Wemelsfelder over storm en stormvloed, een uitgebreid en per gemeente gedetailleerd verslag onder de titel „Hoe de slag aankwam", een beschouwing van mevr. M. J. van DoornJanssen over mens en samen leving, verder waterstaatstechnische beschouwingen van W. Metzelaar en P. J. Kalkwijk; de heer A. M. Geluk schreef over de boer en de ramp, ds. F. A. van Liere schreef over „De structie en reconstructie", een lezens waardige studie, die evenwel reeds twee jaar geleden (oktober 1955) tot stand kwam. Voorts zijn ei- belang wekkende beschouwingen van de Zie- rlkzeese journalist M. J. bij de Vaate en van J. Viergever (flora en fau na), alsmede een bijdrage van per soonlijke aard door dijkgraaf J. Klompe, die o.m. zijn mening geeft over de befaamde delingsdijk door het eiland. Bestuur Zeeuws-VIaamse Vlassersbond vernieuwd. In de laatst gehouden algemene le denvergadering van de Zeeuws- VIaamse vlassersbond, afdeling St. Jansteen, trad het bestuur en bloo éf, waarna een nieuwe bestuursver kiezing plaats vond, die de volgende uitslag had: voorzitter: Ivo Calle; ondervoorzitter Jos Paelinck; secre taris Walter de Smet; bestuursleden Cyr. Audenaerde, Jan Dobbelaar, C. L. Martinet en Aug. Mortier. Als afgevaardigden van het bonds- bestuur werden gekozen de heren: Ivo Calle, C. L. Martinet en Jos Pae linck. De heer Jan Dobbelaar blijft afge vaardigde voor het bondsbeatuur na mens de vereniging van oud-lecrlln- gen der vlasserschool te Kóowacht. •e heer P. C. van Helsland tc Sint- Jansteen, die reeds 30 jaar voorzitter was, werd na zich niet meer herkies baar te hebben gesteld, tot erevoor zitter benoemd. GISTERMORGEN rond ilull twuuli verdwaalde, een Vlissings vissers vaartuig, de VLI 3, in do dichte mist die voor <le kust van Walcheren hing. Het scheepje raakte zelfs z.o zeer uit de koers, dat het op het Nollestrand bij Vlissingen liep. Daar heeft het tot 's avonds rond half negen op de steenblokken gezeten. De Vlissingen 3 (schipper L. de Nooyer) was woensdagmorgen ver trokken voor een tweudaug.se reis langs .de Belgische kust. Gisteren stak het schip van Zeebrugge af over en kwam zo voor de Walcherse kust waar het omstreeks half twaalf mueuijKheclen kwuiii. Toen was het nog afgaand water, zodat het schip later in de middag droog op de ste-. nen kwam te liggen. Dé mist ont trok het scheepje bijna geheel aan het oog. Omstreeks half negen 's avonds heeft de te hulp gekomen „VLI 27" het gestrande vaartuig bij opkomend water vlotgetrokken. De VLI 3 voer hierna met enige putten in de romp naar de Vissërshaven. Vannacht zou de VLI 3 weer uitva ren, hopelijk op een reisje, dat schip per L. de Nooijer en zijn mannen minder moeilijkheden zou bezorgen. rFoto P.Z.C.) He boek is zonder twijfel voor de geschiedschrijving van grote waar de. Maar het is vooral belangrijk, omdat het zich niet tot zakelijke feiten bepaalt, doch tevens een be wogen beeld geeft van leven en den ken op het eiland na de ramp. Want ondanks de vijf jaren tus sen toen en nu is er in het boek geen grote afstand genomen van het schrikkelijke gebeuren uit 1953. En dat is in menig opzicht een geluk. Want alleen daardoor ontstond niet uitsluitend een feite lijke documentatie, maar ook een documentaire, waarin juist het menselijk element de worsteling met de vloed en het gevecht niet de nieuwe tijd na de ramp een belangrijke plaats heeft gekregen. Het artikel van ds. Van Liere bijvoor beeld is in dit opzicht belangwek kend, omdat het een voorbeeld is van een tekening, vervaardigd door een goed toeschouwer, die zich niettemin deelnemer weet aan hetgeen hij ver beeldt. Vandaar ook, dat wij hier boven met opzet de datering ver meldden: oktober 1955. Ook de beschouwing van dijkgraaf Klompe is uitermate illustratief voor de situatie na-de-ramp. „Gekwelde grond" werd ingeleid met een voorwoord van de commis saris der koningin. Het werd gedrukt op kloek formaat bij de Flakkeesche drukkerij, Middelharnis en verlucht met tientallen foto's. Douane te Sint Jansteen opende het vuur op auto. Terecht meenden ambtenaren van de dienst invoerrechten en accijnzen te Sint Jansteen iets verdachts te bespeuren aan een naderende auto, want de chauffeur gaf aan hun som matie tot stoppen geen gehoor. Men opende het vuur op de vluchtende automobilist, die de Sint Janstraat in reed. Op het erf van een vlasser in die straat vond men de auto. De bestuurder was gevlucht. Verenigingsgebouw te Borssele geopend. „Ons Dorpshuis" voorziet in een grote behoefte Dinsdagavond werd het thans ge reedgekomen verenigingsgebouw Ons Dorphuis te Borssele officieel ge opend. Behalve leden van de gemeente raad, de architect H. den Hartog en de aapnemers, waren de besturen van vrijwel alle verenigingen te Borssele en omgeving aanwezig, die door het gemeentebestuur waren uitgenodigd. De byeenkomst stond onder leiding van burgemeester P. J. Dominicus. In zijn openingswoord maakte de burge meester gewag van de wederwaardig heden die ontstonden by de totstand koming van het gebouw. Dit gebouw, de voormalige openbare lagere school, zou oorspronkelyk slechts dienen voor een tijdelijke vergaderruimte, waar aan te Borssele dringend behoefte be stond. Nadat de werkzaamheden voor dc verbouw waren aangevangen, bleek de constructie van de voormalige school zo solide te z(jn dat besloten werd, het gebouw de definitieve be stemming van verenigingsgebouw te geven. Juist een dag voor de opening werd door de burgemeester het rapport van een provinciale commissie ontvangen, waarin Borssele stond aangegeven als een van de weinige gemeenten in Zeeland, waarin geen zaalruimte be schikbaar was voor verenigingsdoel einden. Thans heeft Borssele een werkelijk zeer geschikt verenigingsgebouw, waarin zijn ondergebracht een grote en een kleine zaal. met buffet. De grote zaal biedt plaats aan onge veer 200 personen, en neeft een toneel, dat tot de best ingerichte van Zeeland behoort. Het woord werd gevoerd door de heer P- den Engelse, die namens de aannemers een bloemstuk aanbood, de heer Lous, die als aannemer van de elektrische installatie een elektrische klok schonk en de heer Lammers, die sprak namens de schilders en een ets met voorstelling van oud-Borssele aanbood. Vertegenwoordigers van diverse verenigingen voerden nog het woord. Tijdens de pauze werden verversin gen aangeboden, en kregen de aanwe zigen gelegenheid het gebouw te be zichtigen. f Advertentie) Uw Bheumatische Pijnen wijken voor een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts iedere dag die kleine dosis. Waarom er met morgen reeds mee begonnen Iedere dag verder leven in ondragelijke pijnen betekent voor U een verloren dag. U weet uit eigen ervaring, hoe die pijnen uw hele gestel ondermynen. En 't gaat van kwaad tot erger, tenzij ge de bloedzuiverende organen die nieuwe stimulans geeft, waardoor 't bloed weer jeugdig snel door de artpren vloeit Middelburg Electro: „Het trottoir", 7 en 9.IS uur, 18 Jaar. Schouwburg: H. M.D.T.: „De ring en de Kelim", 8 u. Vlissingen Alhambra: „April-love", 7 en 9 uur, a.l. Luxor: „Groot alarm bij de geheime politte", 8 uur. 14 J. Britannia: Scaplno-ballet, 8 uur. Goes Grand: „HIJ die sterven moet'\ 8 uur, 14 J. Prins van Oranje: Uitvoe ring Goese Operettevereniging „The Geisha", 7.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2