Dr. Vondeling verdedigt ingrijpen van overheid in pachtverhouding MR. J. DE WIDT (Avereest) burgemeester van MIDDELBURG KLANKBORD VERKEER GESTAGNEERD DOOR HEFTIGE SNEEUWSTORM Niet alleen in Nederland.... DONDERDAG 23 JANUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE POÜRANT EERSTE KAMER NAM PACHTWET AAN Vier afgevaardigden van V.V.D. en een communist stemden tegen (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft woensdagmiddag zonder hoofdelijke stemming de nieuwe pachtwet aangenomen. Vier leden van de zeven leden tellende fractie der V.V.D., namelijk de heren De Vos van Steenwijk, De Wilde, Van Riet en Molenaar, benevens het enige aanwezige lid van de communistische fractie, de heer Seegers, kregen aantekening, dat zij tegen waren. De minister van justitie, prof. Samkalden, zeide aan 't slot van zijn antwoord op de vragen van juridische aard, die door de sprekers gesteld waren, dat de nieuwe pachtwet naar zijn over tuiging niet volmaakt is. Hij karakteriseerde het geheel als een moeilijke wet met op talrijke punten bepalingen, die te ver gaan of niet ver genoeg. Met recht kan deze wet genoemd worden, zo zeide hij, de uitgekristalliseerde rechtsovertuiging van het Ne derlandse volk op dit ogenblik. om dacht hij eraan, de normen, die in september zijn uitgevaardigd, voorlopig te handhaven. Hij hoopte althans, dat liet landbouwschap en de commissie zich hiermede kunnen ver enigen. Hij noemde de pachtwet verder de bijdrage, die de wetgever kan bie den aan de stabiliteit van het Neder landse landbouwbeleid, een stabili teit. die Nederland met het oog op zijn positie in de wereld niet kan missen. De nieuwe minister van landbouw visserij en voedselvoorziening, dr. ir. A. Vondeling, kreeg de gelegenheid in zijn eerste parlementaire speech als minister zijn zienswijze over de nieuwe pachtwet te geven. Vooraf sloot hij zich aan bij de hulde, die aan zijn ambtsvoorganger, dr, Mansholt, was gebracht. Hij wenste hem alle goeds toe in zijn nieuwe functie en dankte voor de be moedigende woorden, die aan het adres van hem zelf waren gesproken. Noodzaaki Aangezien er nog altijd een sterke spanning bestaat tussen de vraag naar land en het aanbod ervan, be staat voor dc overheid de noodzaak om zich met de pachter te bemoeien, zo betoogde minister Vondeling. Ook kwantitatief is de pacht van belang: 53 pet. van de cultuurgrond wordt gebruikt door pachters, 47 pet wordt door eigen boeren zelf geëxploiteerd. Uit sociale overwegingen is het ge wenst, dat de overheid zich met de pacht bemoeit, omdat een boer niet gemakkelijk naar een ander bedrijf overgaat hij beoefent een zeer speciaal beroep en dus continuatie van de pacht mogelijk moet zijn. Cultuurgrond is in ons land zeer schaars. Dat weerspiegelt zich in de prijs. Mede uit deze overweging acht te tie bewindsman overheidsingrijpen op liet stuk van de pacht verant woord. De tendens gaat thans in de rich ting van verhoging van de normen. Bij algemene maatregel van bestuur zal vastgesteld worden, welke de hoogst toelaatbare pachtprijs is en welke normen daarvoor zullen gel den. Het Landbouwschap en de com missie ter bestudering van het pacht- prijspeil zullen nog wel geruime tijd nodig hebben om zich in deze mate rie te verdiepen en een behoorlijk ad vies uit te brengen. Het zou jammer zijn. zo vond de minister, als de pachtwet daardoor voorlopig niet in werking zou kunnen treden. Daar- Land bouw kundige toetsing In zijn antwoord op een aantal detailvragen deelde ir. Vondeling onder andere mee, dat de gedach te om een erfgoederenwet uit te vaardigen, teneinde in ons land te komen tot een eigengeërfde boe renstand. op dit ogenblik ..nog geen benen heeft". Hij verdedigde verder de landbouwkundige toet sing, zoals zij in de nieuwe pacht wet is vastgelegd. De regering is namelijk van mening, dat alles in het werk gesteld moet worden om de landbouwkundige structuur te verbeteren. Bij de verwezenlijking van deze gedachte, aldus de be windsman, behoort geen onder scheid gemaakt te worden tussen grond in handen van eigen boeren én grond in handen van pachters. Dat wil zeggen, dat in het alge meen versnippering van cultuur grond moet worden tegengegaan. Volgens de vier liberale Kamerle den die tegenstemden wegen de voor delen van de pachtwet niet op tegen de vastlegging van het landbouwkun dig toetsingsrecht in de wet en de uitholling van het eigendomsrecht. Prof. Samkalden zei, dat degenen die bezwaar hebben tegen het struc tuurbeleid in de wet te zijner tijd kunnen medewerken aan een bevre digende oplossing, als zij hem willen steunen in liet opnemen in het bur gerlijk wetboek van de zaken, zui ver de pachtverhouding betreffende. De struetuurkwesties kunnen dan in andere wetten worden vastgelegd, bij voorbeeld in een wet, regelende de samenstelling en de bevoegdheden van de pacht- en grondkamers. De ze oplossing, zo voegde hij er weinig bemoedigend aan toe, ligt echter nog niet in het verschiet. N.V. Luchthaven Schiphol te Utrecht opgericht In Utrecht is gisteren ten over staan van notaris P. M. F. Verhoeff opgericht de N.V. Luchthaven Schip hol. Bij het ondertekenen «Ier op richtingsakte, een korte pl<*ehtiglieid (Slot van pag. 1) gaanbaar en de meeste autobus diensten vielen uit. Dit had tot ge volg dat de leerlingen van de Rijks h.b.s., de technische school, de christelijke en de openbare ulo school, de landbouwhuishoudschool en de v.g.l.o.-school, die buiten Middelharnis wonen, gistermiddag niet naar huis konden. Zij werden ondergebracht bij kennissen, fa milieleden of leraren in Middelhar nis. Apeldoorn stroomloos Tengevolge van het feit dat de sneeuw in enkele transformatorhuis jes binnendrong, werd een hoofdkabel gestoord, waardoor het gedeelte van Apeldoorn ten zuiden van de spoorlijn DeventerApeldoornAmersfoort, alsmede een klein gedeelte van de stad aan de andere zijde van deze spoorlijn, gisteravond zonder stroom kwam. De toestand op de rijksweg tussen Doetinchem en Doesburg werd vrij ernstig genoemd. Gisteravond han nesen was verkeer daar niet meer mo gelijk, In Hoogkeppel slipten drie bus sen van de N.V. Gelderse Tramwegen en raakten vast in de sneeuw. De bussen stonden dwars over de weg. Een ploeg van de maatschappij rukte uit om de weg vrij te maken met be hulp van een sneeuwploeg en een kraanwagen. Langs deze weg stonden tal van personenauto's, die in de sneeuw waren blijven steken. Volgens de raad voor de scheepvaart in de Duitse stad Lübeck is het vergaan van het Duitse zeilschip „Pamir" op 21 september van het vorige jaar tijdens een orkaan op-de Atlantische Oceaan te wijten aan verkeerd manoeuvreren met de zei len, het verschuiven van de lading, het niet gevuld zijn van de ballast- tanks en het feit, dat oven-komende zeeën door losgeslagen luiken in de ruimen zijn geslagen. De ramp kost te aan SO van de 86 opvarenden het leven. De foto laat zien hoe de leden van de raad staande de uitspraak aanhoorden, wélke door de president dr. Eckhard Luhmann midden werd voorgelezen. Spoorwegen I Enkele wissels op de baanvakken van de Nederlandse Spoorwegen raak ten in het ongerede. Een en ander had tot gevolg, dat er vertraging in de treinenloop optrad. .Dit laatste liet zich het sterkst gelden in het zuid westen en midden van het land. Elf belangrijke wisselgroepen zyn dit jaar voor het eerst elektrisch ver warmd; 146 groepen worden met pro- paangas .sneeuwvrij gehouden. Dit nieuwe systeem werkt naar men van de zyde der N. S. mededeelde, zeer goed en men zal op grond van de thans opgedane ervaringen tot uit breiding van deze verwarmde wissel- groepen overgaan. Het zware winterweer blijft niet tot Nederland beperkt. In vele delen van Europa wordt het weg- en treinverkeer tenge volge van zware sneeuwstor- men bemoeilijkt. Bij Drondheim in Midden-Noorwegeii trad de rivier de Nea buiten haar oevers, doordat het water door g kruiend ijs werd geblokkeerd, g Het overstromingswater lie- vmer tot een metersdikke ijs- g muur, waardoor de naast de ri- n vier lopende weg werd afgeslo- feu. Kuim tweehonderd mensen zijn hierdoor geïsoleerd. Met g behulp van dynamiet en bulldo- zers tracht men het (js op te ruimen. In Oostenrijk en Noordoost- s Frankrijk ondervindt het ver- keer ook veel last van sneeuw. Dit geldt ook vqor Engeland. waar in Kent ongeveer 45 cm g sneeuw viel. Zelfs wordt er sneeuwval ge- meld in het gebied wan Laghoe- g at in het Algerijnse deel van de g Sahara. in de Verenigde Staten heeft liet winterweer niet sneeuw- en hagelbuien tot dusverre aan 81 s mensen het leven gekost. lllllllüllll Stenenbikker zou bezoeker hebben gedood In de nacht van dinsdag op woens dag heeft de Haarlemse recherche in zijn woning aan de Drossestraat de 54-jarige stenenbikker H. van 1). gearresteerd onder verdenking van doodslag, dan wel zware mishande ling de dood ten gevolge hebbende. Op de trap lag het lijk van de 43-jarige los arbeider C. B. die bij de stenenbikker op bezoek was geko men. Een ijlings ontboden arts con stateerde. dat de dood was ontstaan door het breken van de nek. Een 47-jarige in het zelfde pand wonende weduwe, haar zoon en een vrouw die bij haar op bezoek was, verklaarden als getuige, dat de ste nenbikker zijn bezoeker na een he vige woordenwisseling de trap had afgegooid, maar de aangehoude ne zelf ontkende dit. Samen met zijn bezoeker aldus meent de recher che te weten zou hij in zijn wo ning wat gedronken hebben, waarna er ruzie was ontstaan. Deze ruzie liep zo hoog, dat de stenenbikker de los~ arbeider tenslotte van de trap gooide. In tuin van afgebroken huis skelet gevonden Op een terrein aan de Oostenburger- voorstraat te Amsterdam is bij grond werkzaamheden op een diepte van ongeveer 75 centimeter een skelet ontdekt. Er is reden aan te nemen, dat hier van een oud misdrijf sprake is. aangezien het lijk destijds ken nelijk op deze plaats verstopt is. Vroeger stond op deze plek een per ceel, dat tijdens de oorlog in 1943 werd afgebroken. Het skelet is in het vroegere achtertuintje van dit afge broken perceel aangetroffen. Er werd geen spoor van een lijkkist gevon den. Volgens dr. Zcldenrust, hoofd van het gerechtelijk geneeskundig labora torium in Den Haag. is het skelet waarschijnlijk afkomstig van een vrouw, mogelijk van middelbare leef tijd. aangezien het geraamte jaren lang onder de grond heeft gelegen kan over de leeftijd overigens weinig met zekerheid worden gezegd. Er werden geen sporen van kledingstuk ken gevonden. MET INGANG VAN 16 FEBRUARI: Tot burgemeester van Middelburg is met ingang van 16 februari a.s. ^'c h?'>ritehfers^#de,':staat 'der I '3enoemc' mr- de Widt, thans burgemeester van de gemeente Avereest •erden de Nederland en de gemeenten Am sterdam en Rotterdam, vertegen woordigd door de minister van ver keer en waterstaat mr. J. Algera, de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hal en de burgemeester van Rotterdam mr. G. E. van Wal- 8UI11. Het doel van de N.V. Luchthaven Schiphol is de aanleg, het onderhoud, de ontwikkeling en de exploitatie van het luchtvaartterrein Schiphol als centrale luchthaven van Neder land. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts de heer U. F. M. Dellaert, directeur van de luchthaven Schiphol mr. J. C. v. d. Berg, administrateur hoofd van de afdeling handelsinrich tingen te Amsterdam, mr. J. C. Knap. directeur-hoofdadministrateur van openbare werken te Rotterdam, de heer J W. F. Bakker, directeur- generaal van de rijksluchtvaart dienst en de heer A. P. Dekker, plaatsvervangend directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst. VERANDERING. Honderd jaar en eén dag oud is in Straatsburg overle den mevrouw Josephina Hartheisser. Francjaise van geboorte werd zij Duitse na de Frans-Pruissische oor log. opnieuw Frangaise na de eerste wereldoorlog. Duitse gedurende de Tweede wereldoorlog en tenslotte, en nu voor haar voorgoed, na de val van Hittler, Frangaise. KIJK VERGUNNING. Een zekere Daniël Roberts heeft een boete gekre gen van 5 pond sterling, omdat hij naar de televisie keek zonder een vergunning voor zijn apparaat. Zijn verweer „het toestel doet het ook zonder vergunning" werd door de rechter niet aanvaard. (Ov.). Mr. De Widt, die thans 59 jaar is, is niet bij een politieke partij aangesloten, doch wel de beginselen van de V.V.D. toegedaan. Hij is vrijzinnig-hervormd. Mr. De Widt werd op 10 december 1908 te Apeldoorn geboren, hij volgde in deze stad de h.b.s., werkte daarna anderhalf jaar op de ge meente-secretarie van zijn geboorteplaats en ging in 1929 naar Neder- lands-lndië. Twee jaar studeerde hij in het toenmalige Batavia aan de Bestuursschool, vervulde in Bandoeng zijn militaire dienst en werd toen als bestuursambtenaar naar Atjeh uitgezonden. Daar bleef hij tot 1935, ging daarna met verlof naar Nederland en verkreeg daar extra verlof om te Utrecht Indisch recht te studeren. Hij behaalde hier zijn meestertitel, trouwde met een mede-studente, mejuffrouw A. M. D. Lugten uit Schoon hoven, die juist haar kandidaatsexamen Indisch recht had gedaan, en vertrok met zijn jonge vrouw naar Indië. Hier werd hij eerst referendaris ter secretarie van de stadsgemeente Bandoeng, om in 1941 burgemeester van Pekalongan te worden. In 1942 werd hij door Japanners geïnter neerd, eerst in de gevangenis, daarna in verschillende kampen. Zijn echt genote en de twee oudste kinderen, die in Bandoeng werden geboren, ondergingen hetzelfde lot, echter in andere kampen zodat de burge meester zijn gezin pas na drie en een half jaar terugzag. Hij is toen naar Nederland gerepatriëerd. In september 1946 werd de heer De Widt burgemeester van Avereest. (Van een speciale verslaggever.) Eén telefoontje uit Zeeland was woensdagmiddag de plotselinge oor zaak van een uitbundige vreugde in de statig»- patriciërswoning van mr. Johan dc Widt, burgemeester van de Overrjselse gemeente Avereerst, een in de lengte langs het. oude kanaal, de Dedemsvaart gelegen vrij welva rende gemeente van een kleine 12.000 zielen. Dat telefoontje was van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Caseni- broot, en het hield voor de heer De Widt de eervolle benoeming en promotie tot burgemeester van Middelburg in. Grote blijdschap dus. in het gezin De Widt, dat bestaat uit de heer des huizes, een rijzige, rustig-optredende vijftiger, diens charmante echtgenote en vier kinde ren, te weten drie zoons en één doch tertje. van wie de oudste 18 en de jongste 9 jaar oud is. Burgemeester De Widt ziet deze benoeming inderdaad als een pro motie. En al vindt hij en de zijnen het heel erg het gemoedelijke, oud- veenkoloniale dorp in Overijsel te moeten verlaten, zij komen niette min zeer gaarne naar Middelburg. Daarom konden zij zonder enige re serve van ganser harte de vele feli citaties in ontvangst nemen, welke onmiddellijk na het bekend worden van de benoeming begonnen binnen te stromen. Of burgemeester De Widt bekend is met de toestanden en problemen in Zeeland en in het bijzonder in zijn nieuwe gemeente Middelburg? zo vroegen wij. De heer De Widt, zeker geen figuur, die op de voor grond wenst te treden, vertelde ons, dat hij Zeeland niet zo erg goed kent. Hij is nog niet dikwijls*ln on ze provincie geweest, maar bewaart aan de weinige bezoeken de meest aangename herinneringen. „Ik zal mij terdege moeten oriënteren", glimlachte hij. Overigens denkt hij er met genoegen aan terug, dat zijn huwelijksreis (in een oud autootje) in 1938 onder andere over Walcheren leidde. „Wat moet het een genoegen zijn, in het prachtige oude stadhuis van Middelburg te mogen werken", zo geniet de heer De Widt reeds bij voorbaatEn de kinderen zullen er, zonder reismoeilijkheden, goede Scholen kunnen bezoeken", vult me vrouw De Widt, als een goede moe der dadelijk aan. De burgemeester is er van over tuigd, dat hem in Middelburg be langrijker werk wacht dan in de ge meente Avereest. En dat trekt deze doorzetter zo noemden verschil lende inwoners van Avereest hem te genover ons die alle eigenschap pen van een goede magistraat bezit. Hij is zo zei men geen man, die graag aan de weg tim mert, maar wat hij doet, doet hij goed en met grote voortvarend heid. Daarbij is hij strikt recht vaardig, houdt niet van „vriend jespolitiek" maar staat altijd bo ven alle partijen. Hij is een gebo- reu leider, bezit tuct; om niet mensen van allerlei stand en rich ting om te gaan, heeft een zeer scherp en logisch werkend ver stand, en is daardoor in debatten (bijvdbrbeeld in de vergaderingen van de gemeenteraad) zeer gevat en spits. Al deze eigenschappen paart hij aan een zekere beschei denheid, welke hem niet naar een grote populariteit doet streven. De heer De Widt is sedert septem ber 1946 burgt neester van Avereest, een rustige, grotendeels agrarische gemeente, gelegen in een vrij ge- isoleerd gebied. Er was hier na de oorlog heel wat te doen, voorname lijk op het terrein der industrialisa tie, welke een zeer voorname factor is voor een gunstige ontwikkeling van de gemeente. Dank zij ook het werk van de heer De Widt werd Avereest opgenomen in het zoge naamde ontwikkelingsgebied noord oost Overijsel, dit in verband met de (Vervolg op pag. 5) Het Wereldgebeuren Zendeling Garfield Todd, eerste minister van Zuid-Rhodesia, begon zijn car rière in dc baksteenfabriek van zijn vader in Nieuw-Zeeland. Hij deed er hetzelfde als de andere hand werklieden in het bedrijf. En dat kon ook wel, want Garfield was (en is nog) een potige knaap. Dat hij het vaderlijke bedrijf verliet, was toe te schrijven aan zijn godsdienstige be langstelling. Op zeker ogenblik be sloot hij, over te gaan tot theologi sche studie. Na zijn opleiding reisde hij, zesentwintig jaar oud, met zijn vrouw naar Dadaya. Zuid-Rhodesia, waar een Nieuwzeelandse zendings- post gevestigd is. Als oud-steenbak ker, die zich ook voor andere as pecten van het bouwbedrijf had geïnteresseerd, zorgde hij ervoor dat de zendingspost voortdurend werd uitgebreid. Maar met het nevenbe roep van bouwdeskundige was hij niet tevreden. Hij kwam tot de con clusie, dat een zendeling ook de stu die in de medicijnen goed kan ge bruiken. Vandaar, dat hij naar Wit- watersrand toog om zich ook in die richting enigszins te bekwamen. Pas na zijn terugkeer in Zuid-Rhodesia ging hij (als liberaal) in de politiek. Vier jaar geleden werd hij, tot pre mier benoemd als opvolger van sir Godfrey Huggins (lord Malvern). En het is de politiek, die hem nü zwaar parten speelt. Ministers hebben zijn kabinet verlaten, zogenaamd omdat zij Todd „een dictator" vin den. maar in werkelijkheid omdat hij volgens heu te vlug van stapel loopt met de ontwikkeling van dé inheem se bevolking. Het zijn allemaal blan ken, die zich tegen zijn zienswijze verzetten. Aan Todds liberalisme op het punt van de rassenscheiding is wel eens ge twijfeld omdat hij nogal fel optrad tegen Afrikaanse politieke bewegin gen, en omdat hij vindt, dat de kleurlingen maar aan 'hem moeten overlaten, te beslissen wat het beste voor hen is. Maar zijn ontwikke lingsprogramma heeft ongetwijfeld vooruitstrevende trekken. Zo heeft hij plannen opgesteld om de agra rische en stedelijke gemeenschappen minder los te maken, om de Afri kaanse kinderen goed onderwijs te geven, om het ontstaan van een in heemse middenstand te stimuleren en om de lonen van de Afrikaanse arbeiders te verhogen naarmate hun produktiviteit groter wordt door het deelnemen aan een vakopleiding en door ervaring Deze zienswijze kwam tot uitdruk king in een plan tot loonsverhoging voor de Afrikaanse arbeiders en het was daarop, dat een aantal ministers kritiek richtte. Zogenaamd waren er technische onjuistheden in het voor stel, en zij beschuldigden Todd dan ook ervan, dat hij niet voor zijn taak berekend was. In feite was hun actie echter gericht tegen Todds vooruitstrevendheid. Onlangs nog had een minister zich laten ontval len: „De (blanke) mensen hier ver trouwen hem niet. Hij is zendeling geweest, begrijpt U". Todd heeft zich van al deze pro testen niet veel aangetrokken. Zijn kabinet is versterkt met nieuwe ministers en hij heeft aan de influisteringen van zijn vroegere medestanders, dat hij nu zelf maar moet aftreden, geen gehoor gegeven. Op het partijcongres van 8 februari zal men zich uitspreken voor of te gen Garfield Todd. Om te voorkomen, dat er teveel ruchtbaarheid zou worden, gegeven aan deze kwestie, heeft de premier van de Centrale Afrikaanse Federa tie, sir Roy Welenswy, geadviseerd om het congres met gesloten deuren te houden, en deze raad heeft men dankbaar aanvaard. In Engeland hebben velen inmiddels hun afkeuring uitgesproken over de acties tegen Todd. Als Todd verliest zal dat ongetwijfeld leklen tot span ningen tussen de blanke en de Afri kaanse bevolking. Maar men hoopt, dat in dat geval een nieuwe partij zal worden gesticht, die in de gehele Centraal-Afrikaanse Federatie de ideeën zal uitdragen van een man, die door vele bevoorrechten niet wordt vertrouwd „omdat hij zende- 'ing is geweest". Wanneer installatie? H ,Ik ben zeer verheugd, dat de burgemeestersbenoeming thans is afgekomen", zo zei ons loco- H burgemeester J. W. Kögeler. Hij kon ons vanzelfsprekend nog niet meedelen wanneer de installatie zal geschieden. „Er treedt daarbij een kleine com- g plicatie op", aldus de heer Kö- g j H geler, „want de 16e februari, de i datum waarop de benoeming in- I gaat is op een zondag. Op die if- dag kan er dus géén installatie zijn, maar de beide dagen daar- na, de 17e en de 18e is er het be- g g zoek van minister Struijcken over de Walcherse grenswijzi- g gingen. Dus dan is het ook las- g tig. Maar daarover zullen we nog wel overleggen met onze g nieuwe burgemeester. In elk g geval: de benoeming is thans een feit. En dat is een reden tot g vreugde", aldus de loco-burge- meester. liiiiiii!iiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii»i|ii||iuiiipiiiiiiiiiiii)iiniiiiiiiii)iiiiiiilïi i „Nederlanden" handhaaft repatriërende medewerkers. Mr. P. Heerlng, hoofddirecteur van het verzekeringsconcern „De Neder landen van 1845" heeft de uit Indo nesië repatriërende medewerkers be loofd, dat zij bij het concern kunnen blijven werken. Zij zullen in Neder land of in een der vestigingen over de gehele wereld worden herplaatst. De gezinnen en ook de meesten der ongeveer dertig medewerkers uit Djakarta zijn reeds in Nederland. De directeur van de vestiging in Indo nesië. die voorzitter van de Kamer van Koophandel te Djakarta is. bleef nog op zijn post ter afwikkeling van zaken. Binnenkort wordt ook hij in Nederland terugverwacht. GARFIELD TODD te snel De vacature-Vondeling in de Tweede Kamer. De voorzitter van het centrale stembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft in de vacature in die Kamer ontstaan door de benoe ming van het lid dr. ir. A. Vondeling tot minister benoemd verklaard de heer A. J. Schouwenaar te Bilthoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5