KAPPIE ew de JöMisc/ie hol Binnenvaartschepen vergingen op Schelde WALCHEREN BENOEMING BURGEMEESTER VAN MIDDELBURG DUNDEKDAG 23 JANUARI 1958 PRO i N O I A L hi Z, E t! U W 8 B CO U RAN 2 (Slot van pag. 2) maar zeker In de storm onder wa ter verdween, riep de schipper, dat hij niet zwemmen kon. De jeugdige knecht behield echter zijn tegen woordigheid van geest, greep een reddingsboei en hield zijn schipper daarmee drijvende. Hangende aan deze boei werd schipper Bouwman door Reinier Harms naar de wal getrokken. Zwemmend door het ijskoude water moest de dekknecht zyn schipper ongeveer honderd me ter voortduwen en trekken. Maar tenslotte bereikten ze behouden de vaste wal. dicht bij Stavenisse. In de haven van Stavenisse meerde later een boot van de rijkspolitie. Met deze boot kwam Reinier Harms naar Zuid-Beveland en later ging hij naar Terneuzen. Hij had, evenals schipper Bouwman, geen nadelige gevolgen ondervonden van de ijzingwekkende tocht door het water. Men zal trach ten de „Spes" te bergen. Opvarenden van Jacob Cats" gered. Tijdens de hevige sneeuwstorm, die woensdagmorgen over Zeeland woedde, is het 2157 brt. metende sleepschip „Jacob Cats" uit Rotter dam in de Westerschelde voor Hoe- dekenskerke gezonken. Alle opvaren den, schipper G. Neederveen en zijn echtgenote, alsmede twee knechts, werden gered door de bemanning van het sleepschip „Solario." De sleepboot „Groenland" was woensdagmorgen om 8 uur van Hansweert uit vertrokken met de sleepschepen „Jacob Cats", geladen met kolen op weg naar Sluiskil en „Solario" (1492 brt.) geladen met kali op weg naar Gent. Toen de sleep uitvoer was het weer betrek kelijk goed en niets wees er op, dat de schepen binnen enkele uren In 'n zware sneeuwstorm zouden belanden. De wind, die aanvankelijk uit het zuiden woei, draaide langzamerhand naar het westen en kreeg de kracht van een storm. De schipper, die wel begreep, dat hij met de zwaar geladen „Jacob Cats" onmogelijk veilig in Terneu zen kon komen, liet de sleep keren. Op de terugweg naar Hansweert tus sen Hoedekenskerke cn Biezelingse Ham geraakten de schepen in een sneeuwstorm waarbij het zicht slechts enkele tientallen meters was. De „Jacob Cats" kreeg het zwaar te verduren en grote golven spoelden over het dek. Het was al duidelijk, dat het schip niet feehou~ den kon worden, zodat de echtgeno te van de schipper en de drie be manningsleden door de veel minder zwaar geladen „Solario" .aan boord werden genomen. Kort daarop strandde het schip op een zandplaat en even later verdween het in de golven. ZEEÜWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN Examen machineschrijven praktijkexamens Voor het te Terneuzen gehouden examen machineschrijven slaagden de dames E. J. C. de Kraker en M. M. A. Kaan, beiden te Biervliet, W. E. F. de Mul en M. J. Hakke, bei den te £as van Gent. H. J. van Altena, Sluiskil, W. A. van der Maale, Hoek, M. S. van Driel, J. J. Bakker en E. Oppeneer (eervolle vermelding), allen Terneuzen, C. de Bruijne en L. J. de Jonge, beiden Zaamslag en de heren A. Moggre, Biervliet, J. H. L. M. van Alem, Sluiskil, P. Meeuwsen, Terneuzen en W. Kusec, Zaamslag. Voor het examen boekhouden van de stichting Nederlandse associatie voor praktijkexamens slaagde mej. C. de Pooter te Axel, die voor alle examenonderdelen het cijfer 10 be haalde, hetgeen bij deze examens een hoge uitzondering is. Alle geslaagden zijn leerlingen van de Erkende Pont- school te Terneuzen. Onvoorzichtige chauffeur veroorzaakte botsing In de Axelsestraat te Terneuzen ter hoogte van het voormalige zieken huis werd dinsdagavond vanuit een vrachtauto, bestuurd door P. van der E. uit Rhoon, een motorpomp gelost. Ten einde het lossen te vergemakke lijken. waren van de laadbak van de auto af twee balken naar het trottoir gelegd, waardoor echter het rijwiel pad werd versperd. Een passerende bromfietsberijdster, mejuffrouw C. A. J. D. uit Zaamslag. kwam in botsing met de balken en viel. De bromfiets werd daarbij zeer aanzienlijk bescha digd. doch de berijdster kwam er zon der lichamelijk letsel af. ZAAMSLAG Toneelavond Volksonderwijs Voor de toneel- en propaganda-avond van de afdeling Zaamslag voor Volks onderwijs, gehouden in „Het wapen van Zeeland", bestond een grote be langstelling. De heer A. C. Brakman, hoofd der openbare lagere schoolsprak bij de opening over doel en streven van Volksonderwijs. De afdeling Sluiskil bracht het blijspel „De ooie vaar vergist zich" op de planken. Dit goed vertolkte stuk brach* met zijn vele verwikkelingen de lachspieren in beweging. Er werd ter dekking der kosten een geslaagde verloting gehou den. Na afloop bracht de heer Brakman dank aan spelers en publiek voor het welslagen van deze avond. Eerst eredienst driehonderd jaar geleden gehouden Maandag a.s. zal het 300 jaar gele den zijn dat voor het eerst een ere dienst in een kerkgebouw te Zaam slag plaats had. Dit feit zal zondag a.s. i'n een eredienst herdacht worden. Doornat cn nog nauwelijks be komen van het angstige avontuur op het zinkende schip, kwamen de bemanningsleden van de „Ja. cob Cats" enkele uren later in Hansweert, waar zij van droge kleren werden voorzien. Zij had den namelijk vrijwel niets van hun persoonlijke eigendommen van het zinkende schip kunnen redden. Van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam heeft opdracht ge kregen schip en lading te bergen. Enkele bergingsvaartuigen zijn inmiddels reeds vertrokken om de voorbereidende werkzaamhe den uit te voeren. Machineschad e De 600 ton metende Groninger kustvaarder „Europa" raakte gister avond voor de Vlissingse buitenha ven tengevolge van motorschade ln moeilijkheden. Twee sleepboten van de Steenkolen Handels Vereniging, de „Frederik Hendrik" en de „Van Woelderen" schoten de kustvaarder, die van Antwerpen kwam, te hulp. De „Van Woelderen" heeft de „Eu ropa" de haven binnengesleept. WEMELDINGE I—KRABBEND. 1 Voor de competitie van de zater dagmiddagvoetbal werd de wedstrijd Wemeldinge IKrabbendijke I ge speeld. Het was een op behoorlijk peil staande wedstrijd, met voor de rust Krabbendijke wat meer in de aanval, wat uitgebracht wefd door twee doelpunten. Na enkele goede aanvallen van Wemeldinge, die door de hechte verdediging van de gas ten werden afgeslagen. Tien minuten voor de rust kreeg Wemeldinge toch een verdiend tegendoelpunt, door toedoen van Houtekamer die een schot afvuurde, dat voor de overi gens goede gastendoel te machtig was 21. Na de rust was Wemel dinge met de wind in de rug ster ker en de gelijkmaker kon ook niet uitblijven. Bij een aanval op de Krabbendijkse veste ontstond er eni ge verwarring, doordat de doelman de bal liet glippen en De Jong de bal doortikte naar Houtekamer, die er 22 van maakte. Door het sterk verdedigen van de gasten kon deze stand gehandhaafd worden. De stand van 22 gaf ook de partijen goed weer. Twee auto's botsten Door het slippen wegens de glad heid van de weg kwamen in de bocht van de Peurssensstraat nabij de r.-k. meisjesschool te Aardenbufg een tweetal auto's met elkaar in botsing. Beide wagens, een bestelwagen van de fa. Smeets uit Sas van Gent en een luxe wagen van de landbouwer A. We- maer uit Sluis werden aan de voor zijde nogal ernstig beschadigd. De rijkspolitie te Aardenburg nam de zaak in onderzoek. VROUWENPOLDER Burgemeester De Kam hield nieuwjaarsrede. In de dinsdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Vrouwenpolder heeft burgemeester A. de Kam in een nieuwjaarsrede een terugblik geworpen op net afgelopen jaar en de wensen van de gemeente voor 1958 naar voren gebracht. Voor Vrouwenpolder heeft 1957 „reden tot grote tevredenheid" gege ven, aldus ae burgemeester. Het toe risme breidde zich nog meer uit. Het wegennet in het noorden van de ge meente werd verbeterd; met de aan leg van de zuiveringsinstallatie wer den goede vorderingen gemaakt In Gapinge werd de straatverlichting vernieuwd, het verenigingsgebouw annex badhuis geopend en de nieuwe geref. kerk in gebruik genomen. In 1958 zal, in verband met de toe nemende vraag naar recreatiemoge lijkheden, een algehele herziening van het uitbreidingsplan nodig zijn. Vóór de bouw van woningwetwonin gen zag de heer De Kam weinig kan sen. Het in deze gevoerde beleid leidt tot ontvolking van het platteland, aldus de burgemeester. „Wensen" voor 1958 zijn onder meer de verbetering van de openbare straat verlichting, de brandweeraccommoda tie in Gapinge en het doortrekken van de Nieuwstraat in Vrouwenpolder. Namens de raad werd de nieuwjaars rede beantwoord door het oudste raadslid, de heer J. Janse. SLUIS Uitvoering „Jantje van Sluis". In het r.-k. Parochiehuis te Sluis gaf de toneelvereniging „Jantje van Sluis" een voorstelling voor een totaal uit verkochte zaal. Opgevoerd werd De Vleermuis, een detectivespel in drie bedrijven. Het was een nog al zeer ingewikkel de intrige waarvan niemand eigenlijk veel begreep, tot aan het slot de ont knoping kwam. Het Wil ons voorkomen dat men er goed aan zou doen wat meer aan dacht te besteden aan de uitspraak. De dialectische afwijkingen waren vaak storend. Aan het slot dankte pastoor G. Rombouts voor de activiteiten van de froep en het publiek voor de betoonde elangstelling. AARDENBURG Gemeentefunctionarissen vergaderen in Aardenburg Te Aardenburg had een der regel matige bijeenkomsten plaats van de verenigingenen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers van West- en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Nadat de districtscommandant van de rijkspolitie in Zeeland W. Balle- goijen de Jong een uiteenzetting had fegeven over de politiewet speciaal estemcl voor de burgemeesters, werd na een koffiemaaltijd een excursie ge houden door Aardenburg, waarbij de fraaie r.-k. jongensschool, de St. Baafskerk en een kleine expositie van de gevonden voorwerpen by de opgra vingen in de raadzaal van het ge meentehuis werden bezocht. De oud heidkundige J. van Hinte gaf een overzicht van Aardenburgs oudste ge schiedenis. terwijl hij met de heer J. Rosseel voor de rondleiding in de St. Baafskerk zorgde. Vrouwelijke handwerken De jaarlijkse expositie, vooraf gaand aan de uitslag van de loterij voor -vrouwelijke handwerken en an dere nuttige zaken, wordt gehouden op woensdag 16 en donderdag 17 april, evenals voorheen, in de Sta tenzaal te Middelburg. Zoals bekend komt de opbrengst ten goede aan sociale en kerkelijke instellingen van alle gezindten. VLISSINGEN Benoeming onderwijzer. De heer J. M. Blankenburch^ te Eindhoven is benoemd tot onderwijzer aan de Prins Bernhardschool, te Vlissingen. Volleybal Uitslagen volleybalwedstrijden af deling Walcheren. M.V.C.—Marathon 0—3; V.C.U.—M. de Ruyter 2—2; M.V.C.—V.C.U. 3— 1. Hoofdklas zuid A: E.V.V.C.Mad- joe 2—2. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: N. C. Goedhart—Lere, d.; J. M. T. Despinois—De Louw, d.; M. C. Wil denbóer—De Jonge, i..: A. W. EJland Pelt, z.: L. Brasser—Van Eijsden, d.: J. de Haan—Tljl, d.: P. Moerland—Van Zweeden, z.; M. M. van Loon—Fleur- baaij. d. Ondertrouwd: F. W. van der Loo, 38 J. en D. E. de Lange, 33 j.: P. W. de Klerk, 27 j. en T. J. C. Bloelc, 27 j.; J. H. W. Kaijser, 22 j. en G. J. rie Pagter, 21 j. Getrouwd: W. A. Smith, 22 J. en M. C. W. Bels, 20 j. J. J. Crucq, 25 J. en R. G. Zeihorst, 23 j. Overleden: S. F Metrman, 73 p., echt. van M. M. van Hijfté: M .Visser, 84 j„ echtg. van H. Meijer; N. Openneer, 81 j„ Weduwe van P. M. A. Minnaard; M. Lou- werse, 87 j„ weduwe van C. Dekker. éicheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 21 jan.: Cor sica van Sunderland. Minorca van Gent. La Paloma van Rotterdam. Hertha van Hansweert. 22 Jan.: Westersingel van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 21 jan.: Mi norca naar Goole. La Paloma naar Zee- brugge. Hertha naar Rochester. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21 ian.: Oceaan van Gothenburg. Pr. Joh. Willem Friso van Haifa. Oldambt van Londen. Boscbkerk van Bremerha ven. Unitas van Ramsgate. Weltevreden van Rotterdam. Clto van zee-Gent. Ab- bedijk van Hamburg. Angeja van zee. 22 jan.: Ida-Pieter van Rotterdam. Bram van Rotterdam. Dacosta van Odense. Ce lebes van Boston. Rijnhaven van Rotter dam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 22 jan.: Antje naar Londen. Plato naar Amsterdam. Fortuna naar Avon- mouth. Camerounkust naar Freetown Baarn naar Rotterdam. Antilla naar Ran- ders. Algarve naar Plymouth. Helvetia naar Londen. Advent naar Aberdeen. Helicon naar Amsterdam. Bram naar Queensborough. 22 jan. Quo-Vadls naar Ipswich. Noorland naar Portsmouth- Gent. Lydia naar zee-Gent. Odile-R naar zee-Gent. Achilles naar Emden. Annen- kerk naar Rotterdam. Erebes naar Aber deen. ZUID-BEVELAND HANSWEERT Postduivententoonstelling De postduivenhoudersverenlging „De Blauwe Doffer" te Hansweert hield za terdag ln café Brandenburg een geslaagde postduivententoonstelling. Er werd ln zeven klassen gekeurd. De keurmeester was de heer C. Knapperts uit Roozen- daal. De uitslagen luiden als volgt: Klas I. Oude Doffers le prijs L. Paau- we, tevens mooiste doffer van de ten toonstelling; 2e prijs C. Zuldweg; 3e prijs A. de Leeuw; 4e prijs Joh. Meijer; 5e prijs C. Zuidweg; 6e prijs P. van Eijcke- ren. Klas H. Oude dulvinnen: ie prijs G. Flips; 2e prijs P. v. Eijckeren; 3e prijs A. de Leeuw; 4e prijs W. Krijnsen; 5e prijs Joh. Meijer; Klas UI. Jonge doffers ge boren in 1956. ie prijs L. Schier; 2e prijs C. M. Prevo; 3e prijs A Martljn; 4e prijs W. Krijnssen; 5e orijs gebr. Smal- legange; 6e prijs I. Sanders. Klas IV. Jonge duivinnen geboren ln 1956. le prijs C. H. Flips; 2e prijs L. Paauwe. Klas V. Jonge doffers: le prijs C. Clement; 2e prijs H. Vermeu; 3e prtjs A. Martijn; 4e prijs M. Poortvliet; 5e Joh. Meijer; 6e prijs J. Theenaart; 7e prijs M.~van Eijcke ren. Klas VI. Jonge dulvinnen. le prijs I. Sanders, tevens mooiste dulvin van de tentoonstelling; 2e prijs P. de Blok; 3e prijs c. Clement; 4e prijs W. Krijns sen; 5e I. Sanders; 6e P de Blok. Klas VII. Late jonge doffers en duivinnen. prijs M. Polêij; le prijs H. Vermue. RAAD KRUININGEN Vaststelling uitbreidingsplan Dinsdagavond kwam, zoals reeds Jemeld, de raad van Kruiningen on er voorzitterschap van burgemees ter A. Schipper bijeen. De agenda vermeldde een voorstel tot vaststelling van het uitbreidings- p an in onderdelen voor de kom Krui- ningen. Door het aannemen van dit voorstel is het thans mogelijk ge worden op het terrein gelegen tussen do ïMoIemeet en de Rijksweg te bou wen. Dit plan dient gezien te worden als een afsluiting van de bebouwde kom. Na enige bespreking verklaar- de de raad zich akkoord met het voorstel van het college van B. en W. de weg onderlangs dc Lavendel- dljk te Oostdijk, gelegen in de polder Waarde, voor zover gelegen binnen de. bebouwde kom, als B.-weg aan te Vastgesteld werd een verordening tot aanvulling van de algehiene poli tieverordening. Hierbij is het verbo den in een café zonder schriftelijke vergunning van de burgemeester „een toestel, bestemd tot het hoorbaar ma ken van muziek of van de menselijke stem, voor het publiek in werking te hebben". Eveneens werden vastge steld de voorwaarden voor het in ge bruik geven van het verenigingsge bouw te Oostdijk. Als vergoeding voor het gebruik door verenigingen is verschuldigd bij ingebruikneming voor eenmaal per maand f 30.— per jaar, voor eenmaal per veertien da gen f 40.per jaar cn voor een maal per week f 50.— per jaar. Voor vergaderingen bedraagt de vergoe ding f 3.50 per keer, voor bruiloften f„25-rr en voor andere feestelijkheden of bijzondere gelegenheden f 15. Het krediet in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd verhoogd tot f 620.000.tot 1 april a.s. Voorts werden diverse perceeltjes grond aan de Veerweg te Hansweert aange kocht. Een voorstel tot aankoop van twee strookjes grond gelegen in de Kanaalstraat en de Nieuwstraat te Hansweert ontmoette geen bezwaar. Als bestuurslid van de instelling voor maatschappelijke zorg werden herbenoemd de heren P. A. Westdijk e.n 9 Y- i1' BerSe- periodiek aftre dende leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden alle herkozen; namelijk voor Ki-uiningen de heren M. Pieterse, J. M. C. van der Pel 11, I. Stel, K. Ruissen en S. Roosendaal; voor Hansweert de he ren P. A. Westdijk, J. Luteijn, M. J. le Clerq, Joh. Griep én P. J. Ver- raes. De commissie van advies der woonruimtewet, waarin zitting heb ben de heren M. J. le Clerq. A. West- strate, P. A. Westdijk en A. Kievit en mej. H. Burger, werden herbe noemd. Als lid van de commissie van toezicht op het sportterrein werd her kozen de heer J. van Ballegooijen, die zijn benoeming evenwel niet aan nam. In de rondvraag herinnerde de heer Z. J. Jansen (k.v.p.) er aan, dat de gemeente reeds vele tuintjes heeft aangekocht ter verbetering van stra ten en trottoirs. Hij vestigde er de aandacht op, dat in de Nieuwekerk- straat een tuintje min of meer het voetgangersverkeer op het trottoir belemmert. De voorzitter zegde toe met de eigenaar ervan contact op te nemen, zodat de gemeente een ge deelte van het tuintio wellicht kan aankopen. De heer M. J. v. d. Maas (Vrije Lijst) wees er op, dat een ge deelte van het trottoir in de Korte Viele van zijn tegels is ontdaan. Ook hier zal het college Van B. en W. een onderzoek instellen. De heer C. van Iwaarden (c.h.) informeerde of er al enig nieuws was in de kwestie van de persleiding bij Hansweert. De voor zitter zeide. dat deze kwestie met de betrokken instanties in Den Haag wordt besproken. Medegedeeld werd nog, dat wellicht dit iaar met het leggen van de persleiding begonnen zal worden. (Slot van pag, 3) frote werkeloosheid, die er heerste, r werd een industrieterrein aange legd en de gemeente bouwde hallen, zowel voor de belangrijke indus trieën, welke zich in de twee kern dorpen Dedemsvaart en Balkbrug vestigden, als voor de fabrieken, die er reeds waren, zoals bijvoorbeeld het bekende Delana-bedrijf. Voorts zorgde hij voor een beter wegennet, betere verbindingen dus ook, aanleg van water- en elektrische leidingen, dit alles ook ten gunste van de vele boerenbedrijven in zijn gemeente. Ook de woningbouw had de aller grootste aandacht van de burge meester. De nieuwe wijken in De demsvaart trekken van heinde en ver de belangstelling. De heer De Widt herinnerde er ons nog aan, dat de gemeente Avereest een prettig contact on derhoudt met de gemeente iJzen- dijke. Deze Zeeuwse plants is na de oorlog door Avereest geadop teerd. Hulp uit Overljsel is wel iswaar niet meer nodig, maar de vriendschap is blijven bestaan. Voor alle mogelijke facetten van het maatschappelijk leven heeft bur gemeester De Widt belangstelling, voor het verenigingsleven, voor sport, (hij was tot voor kort, toen hij een ernstige oog-operatie moest on dergaan, nog een enthousiast tennis speler), voor muziek en toneel. Zijn echtgenote is al even actief: zij verricht gaarne sociaal werk. Zo fenlet de ontwikkeling van de be- rijfsjeugd, door middel van het zo genaamde „Zonnebloemwerk" haar grote belangstelling. Ook is zij be- Raad Driewegen zorgde voor buspassagiers Maandag kwam de raad van Drie wegen bijeen. De geloofsbrieven van het benoemd verklaarde raadslid A. Nijsse Wzn werden onderzocht en in orde bevon den, zodat werd besloten hem toe te laten. Vastgesteld werden de 2e wij ziging gewone dienst en de 2e wijzi ging kapitaaldienst gemeente-begro ting 1958. Nu de herverkaveling binnenkort de verbetering van de Paulushoekseweg zal aanbesteden, werd besloten de sloten aan het begin van deze weg tot aan de eerste kavelsloot te dem pen en van riolering te voorzien. Verder wordt besloten een waeht- gelegenheid voor buspassagiers te plaatsen aan de Korteweg op de wegberm tussen de percelen Korte weg 7 en 9. HEINKENSZAND Concours op de liggende wip Zondag gaf de sociëteit Soranus een concours op de liggende wip in café wed. J. Hoondert te Heinkens- zand. Aanwezig waren 38 schutters van 13 sociëteiten. De uitslag was als volgt: hoofdvogel: G. Raas, Willem Teil; zijvogels: A. Schouwenaar, Ba tavieren; F. Mijnheer. Zeelandia; kallen: A. de Jonge en F. van Steen bergen, Willem Tell; C. Rijk, Zee landia; eerste klep: W. de Jonge, A. Z.L.M.; tweede klep: H. Koens. Ster Nostra; derde klep: A. de Jonge, Willem Teil; meeste kleine vogels: P. J. Rijk en L. Vermeu, Soranus met elk vier stuks. KRABBENDIJKE „Concordia" wil bij 70-jarig bestaan geüniformeerd zijn. Op de vri jdagavond in de zaal van de heer Hoogerheide te Krabbendijke gehouden algemene ledenvergadering der muziekvereniging „Concordia" on der leiding van voorzitter Markusse zijn belangrijke beslissingen geval len. Het belangrijkste was wel het punt dat door een der leden ter tafel werd gebracht: de aanschaf van uni formen. Na veel praten is men het er over eens geworden om uniformen aan te schaffen. Er moet echter nog veel gebeuren om deze te betalen. Men besloot op 16 en 17 mei weer een fan cy-fair te organiseren nog groter dan de laatste die men in oktober heeft gehouden, tevens zal er wanneer men toestemming krijgt van B. en W. weer 'n grote verloting organiseren. Het ligt in de bedoeling om bij 't a.s. 70-jarig bestaan dat men in juni hoopt te vieren de uniformen aan te kunnen trekken. Men hoopt dan ook onder het motto „de muziek moet in tuniek" het komende jaar veel werk te verzetten. Ook werd op deze avond besloten 2e pinksterdag deel te nemen aan 't muziekconcours te Arnemuiden. Wat betreft het solistenconcours was ook hier wel animo voor. stuurslid van de Bond van Platte landsvrouwen. Mr. De Widt vervult tal van func ties in het openbare leven. Zo is hij commissaris van de waterleiding maatschappij Overijssel, van de N. V. Plastic Fabriek Wavin, van de Drentse Autobus Onderneming E. D. S., enz. Hij is voorts secretaris van het Nederlands genootschap van burgemeesters, lid van de commissie voor de Volkshuisvesting van de Ver. van Nederlandse Gemeenten en kam- peerconsul van de A.N.W.B. Waar zyn onze schepen? Astrid Newss p. 21 Kreta. Aagtekerk 20 750 m. o.z.o. St. Helena. Abbekerk 21 Port Soedan. Albireo 25 Port Said. Alphacca 20 400 m. z. Bermuda. Alcor 21 Bahia. Alpherat 19 Santos. Alphard 21 Recife n. Rio d' Janeiro. Annenkerk 22 ten anker bij Antwerpen. Alioth 20 rede Ilheus. Arendskerk verm. 23 Sydney n. Brisbane. Boskoop 20 730 m. o.n.o Fayal. Boskerk 20 Bremerhaven n. Antwerpen. Beninkust 21 Amsterdam Blitar p. 21 Mintcoy. Bussum p. 21 Kp. Bon. Cottica 22 St. Vincent n. St. Lucia. Coolsingel 21 Porto Ordaz. Congokust 20 140 m. z Las Palmas. Caltex Pernis 21 Port Said n. Pernis. Caltex Delft 21 Ras Tanura n. Pernis. Caltex The Hague 22 Bahrein n. Ras Tanura. Crania 20 Curasao n. Shelihaven. Dongedijk 19 Los Angeles. Delfland 19 B. Aires. DiemerdtJk 22 te San Francisco. Eemdijk 21 Houston n. Havana. Eemland 22 te Rio de Janeiro. Esso Amsterdam p. 20 Ouessant. Esso Den Haag 26 540 m. z.o. Fayal. Guineekust 20 Pointe Nolre. Ivoorkust 20 90 m. w. Abidjan. Jagersfontein verm. 22 Amsfc. n. Bremen. Jupiter p. 21 Oporto. Japara 21 te Napels. Kieldrecht 21 Amsterdam. Kota Baroe 22 Hongkong Kloosterdak 19 423 m o,n.o Cp Race. Kalinga 21 te Hamburg. Kenia 20 710 m. n. Paaseiland. Kelletïa 21 San Lorenzo Kosicia 20 430 m w. Azoren. Kylix 20 Port Said n. Eastham. Korenia 20 400 m. z w Ras al Hadd. Loosdrecht 20 Port Said. Lemaïre 21 Hongkong. Mijdrecht 20 Amaaybaai. Neass Commander 20 120 m. o.n.o. Masawa. Nieuw Amsterdam 22 te St. Thomas. Overijsel 22 te Bremen. Ondina 24 Singapore verw Oranje Nassau 21 Port of Spain. Parkhaven 20 Las Palmas h. Rio de Janeiro. Plato 21 Antwerpen. Prins der Nederlanden 20 330 m. o n.o. Azoren. Purmerend 20 3B0 m. z.z.w. Rio de Janeiro. Stad Rotterdam 21 30 m w. Dover. Schelpwijk 20 Zarate. Senegalkust 20 115 m. n.n.o. Las Palmas. Sommelsdijk 21 Norfolk n. wew York. Straat Singapore 20 Melbourne. Tibia 21 Curasao n. Cristobal. Tiba 20 B. Aires. Tjiluwah 20 Singapore n. Tg. Prlok. Tjinegora 20 270 m. w.t.n. Kaapstad. Tencer 20 540 m. w. Mlnicoy. Willem Ruys 20 Gibraltar n. Southampton. Zuiderkruis 21 Soerabaja. 35. Kapple had, evenais de Maat, het gebrom boven de Kraak gehooid „Ook dat nog..." eromde hij. „Alsof dezd storm nog niet genoeg is' De misthoorn zit zeker vol met water'" Maar wat Kappie hoorde, was gëen misthoorn. Het gebrom werd steeds duidelijker hoor baar boven het geweld van de storm, en toen kwam uit dé laag hangende wolken een kleine helicopter zakken „Sakkers!" mompelde Kap pie. ..Wat heb lk nü ln m'n vaarwater hangen? Welke luchtpiraat waagt het om mid den In éen storm te gaan wen telwieken?" Nu. dal werd hem* ai spoe dig duidelijk. Want uit de cock pit van het toestelletje werd het verwaaide hoofd gestoken van de geleerde, die tn Lutje wier de Ionische Bol aan Kap pie had meegegeven „Mijn Ionische Bol l" riep het noofd waarschuwend. Plof i" De rest van de woorden ging ln het geweld .Wat plofT-—i nn verloren. riep Kapple, die wel begreep dat de professor Iets heel belangrijks had mee te delen. „lom piot l Boemi Pas opi" riep de profes sor, wanhopig met zijn armen zwaaiend. Maar op dat moment greep een plotselinge ruk- UIT DE ETHER VRIJDAG 24 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 fcc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12,00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 NWS. 7 10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. 9 35 Waterst. 9.46 Schoolradio. VPRO: lo.oo Thuis. caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Voor de zieken. 1100 Voor de kleuters. 11.15 Kamerkoor. 11.30 Gram. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13 15 Meded en gram. 13.2S Metropole ork. 1355 Beursber. 14.00 Ka merkoor en het Radiophilharm. ork. (14.1514J5 Voordr.) 15.00 Gevar. progr. 15.50 Rally van Monte Carlo. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Muzikale caus. 17.10 Voor de jeugd. 17 40 Gram 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor vpro: 19.30 Het platteland nu gesprek 19.45 VPRO- nws. 20 00 Nws. 20 05 Levend uit de kracht Gods. caus. 20 2n op het eerste gezicht, caus 20.30 Kegeriiïgsuttz.: Ver slag van het werk der Ve- Naties ln de afgelopen weken door mr. C. W. A. Schürmann 20.40 Instrumentaal kwint. VARA: 2100 Pol cabaret. 21.30 Ether forum. 2210 Lichte muz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 éorg om de mens. caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM 11. 298 m 1007 kc/s 7.00 -24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7 45 Mor gengebed en liturg, kal 8.00 Nws.- en vveerber. 815 Gram. 8,50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Franse muz. ïi.oo Voor de zieken, u.40 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gr. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Nederl. liedjes. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw! 14.00 Pianorecital. 14.25 Lichte muz. 14,45 Orgelspel. 15.00 Schoolradio. 15.30 Me tropole ork. en solist. 16 00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursber. 17 45 Lichte muz. 18.05 Rltm. muz. 18.20 Caus 18.30 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunsbezit. 19 00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 13.15 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek. Het emi gratiepraatje van H A. van Luyk. 19.25 V.V.D., caus. 19.50 Gram 20.05 Lichte muz. 20 30 Act. 20 45 De gewone man. 20 50 S.U.S-ultz. 22 00 Gram. 22.10 Pol. forum. 22.40 Gram. 22 50 De vlucht in het bijgeloof, caus. 23.00 Nws. 23.15—24.03 Jazzmuziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3