KAPPIE en de JmtiscAe Lof CHR. MIDDENSTANDS VERENIGING MIDDELBURG BESTOND 10 JAAR Voorlichtingsavond Staatsmijnen WALCHEREN RUIME BEVOLKINGSTOENAME VAN KOUDEKERKE VERWACHT WOENSDAG 22 JANUARI 1958 PR01 INGlALB ZR RUW SR CO O RAN 1 1 JAARVERGADERING IN SCHUTTERSHOF Van kerstfeest mag geen zakenfeest gemaakt worden. Twee avonden heeft het bestuur van de Clir. Middenstandsvereniging te Middelburg uitgetrokken voor de viering van het 10-jarig bestaan van de C.M.V. Tijdens de dinsdagavond in het Schuttershof gehouden jaar vergadering werd voor de eerste maal de oprichting van tien jaar ge leden herdacht, waarna op dinsdag 11 februari a.s. een feestelijke avond in hetzelfde Schuttershof gehouden wordt, waarin het radio-toneelgezel schap „Podium" een drieluik-pro gramma zal opvoeren met onder meer het toneelstuk „Wij klagen aan" van Herbert Kuhn. Tijdens de jaarvergadering memo reerde de voorzitter van de C.M.V., de heer Jac. Allewijn jr., in het kort de oprichting van de vereniging. Reeds in 1923 waren er pioniers „op gestaan" voor een vereniging voor chr. handeldrijvenden en industriële middenstanders, die echter in 1939 weer „ter ziele" ging. In 1948 kwam er weer een heroprichting, waarbij de chr. middenstandsvereniging dus als zelfstandige organisatie het dag licht zag. In het kort ging de heer Allewijn voorts in op de samenwerkingsplan nen van de hoofdstedelijke midden standsverenigingen, die nog niet bijs ter vlotten. De voorzitter stelde, dat de C.M.V. wel bereid is tot samen werking, maar niet meer het initia tief daartoe zal nemen. Het afgelopen jaar is voor de middenstand over het algemeen in majeur begonnen en in mineur ge ëindigd, vervolgde de heer Allewijn. Over de gehele linie waren de om zetten ver beneden de verwachtingen. Voorts meende voorzitter Allewijn, dat het goed zou zijn, als de midden standers zich eens bezinnen of de wet op de uitverkoop in de toekomst ge handhaafd moet blijven. Ook de prijsstabilisatie noemde hij van wei nig nut, waarbij deze politiek tevens nog een groot gevaar inhoudt. „Tot prijsbeheersing is het maar een klei ne slap", zei de voorzitter, die aan de minister zou willen vragen deze politiek van de baan te doen. Tijdens de St. Nicolaas en tij dens Kerstmis kende de midden stand flinke oplevingen. Daarbij zag do heer Allewijn het Kerst feest meer en meer een geschen kenfeest worden, waarin hij voor de chr. middenstanders gevaren zag. Hij riep de leden op om van dit feest geen zakenfeest te ma ken, hetgeen gebeuren kan door een juiste opzet van etalage-in richting en reclame. Voorlichting Belangrijk noemde de heer Alle wijn de taak van de C.M.V. bij de Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. Fruit: Jonathan, H 05-70 1.00—1.16, H 60- 65 99—1.08, H II 90—96, kroet 53. Goudrei- netten. 6S op 1.04-1.09, keuken 98. Gol den Delicious, H 60-65 1.05—1.09. Laxton, H 70-75 1.13. H 55-65 90-1.00, keuken 89. St. Remy, H 75 op 91—96, H 65-75 93—94, H II 91—92, fabriek 79-81. Groenten: Andijvie 41—81. Rodekool 6— 16. Savooiekool 7—20. Wittokool 11—13. Boerenkool 6—12. Sla C 6—7. Prei 10—28. Witlof 52—60. Breckpecn 8—22. Waspeen 10—23. Uien 9—18, Glasvledsla 1.14—1.48, Kroten kg 5—12. Herfstrapcn 6—7. Sprui ten schoon 61—81. Spruiten ongeschoond 15—58. VISMIJN VEERE. 21 januari. Aangevoerd: 2230 kg schar- dijn 19—30; 55 kg schar 57—58; 72 kg ka beljauw 90: 10 kg ongesorteerde vis 61— 66; 3 kg haring 33; 3 kg rog 25. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 21 jan. Aanvoer ln totaal 2961 stuks. Weektotaal 5005. Vette koelen en ossen 450; gebrulksvee 837; vette kalveren 200; graskalveren 189; nuchtere kalveren 769: varkens 165; biggen 68; paaiden 75: veu lens 2; schapen of lammeren 187; bok ken ol geiten 19. Vette koeien le <cw. ó00—320, 2e kw. 270 —290, 3e kW. 250-270; vette kalveren le kw. 280—290, 2e kW, 200—280 3e kw. 220— 250; belden in ct. per kg. Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Slachtpaarden Schapen Kalfkoeien Melkkoeien vare koeien Vaarzen Pinken 450 300 250 GO 50 40 40 30 25 240 200 190 110 90 80 1250 1000 800 1250 1000 800 850 700 60o 880 780 580 575 475 375 Vette koelen aanvoer iets minder, han del slepend, prijzen vcora] niet hoger dan maandag; vette kalveren aanvoer even meer, handel vlot, prijshoudend, graskalveren aanvoer Iets groter, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kal veren aanvoer ruimer, handel redelijk, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer korter, handel flauw, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prima jonge paar den iets stijver in prijs, verder onveran derd; schapen en lammeren aanvoer kort, handel kalm. le kw. iets stijver In Prijs, verder stabiel; kajfkoeien en melk koeien aanvoer tamelijk, handel kalm. prijshoudend; vare koeien aanvoer rui mer. handel flauw, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer ma- tig handel stil, prijzen constant EIERNOTER1NG GOES. Bericht van handelaren: kippeëieren groot 12 cent. klein 10 cent VEILING S.-MAARTENSDIJK. Middeluien 40-60 15.72. Middelulen 60- 70 15.10. Bonken 14—13.84. Drielingen 18.30 —17. Plcklers 21.80. Aanvoer 40 ton. VEILING STAVENISSE. Middelulen 14 90. Bonken 13.60. Drielin gen 17-50. Picklers 21.90. Aanvoer 22 ton. VEILING ST.-ANNALAND. 21 januari. Uien: middel 15.12, bonken 14—13.71. drielingen 18.20—18.05, picklers 22.64. Aanvoer 140 ton. voorlichting: aan de consumenten. Hierbij .stipte hij aan, dat op dit ge bied nog nauwer contact gezocht zal worden met de N.C.V.B. Tevens meende hij, dat de Nederlandse Huis vrouwenraad „meer aan de weg zal moeten timmeren." Wat 1958 betreft betoogde de voorzitter, dat de rege ring de middenstand meer vrijheid moet geven. Voorts noemde hij de lasten voor de middenstand momen teel te groot om belangstelling op te wekken voor vestigingen in de nieuwe woonwijken. Tot slot hoopte do heer Allewijn, dat 1958 de mid denstanders in staat zal stellen om enig kapitaal te kweken. De jubilerende (10 jaar) pen ningmeester, de heer P. C. Visser overhandigde de voorzitter als „aandenken" van het tweede lus trum een lijst met 10 niéuwe le den. Het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. Olthoff jr., getuigde van een actief vereni gingsleven. Het ledental bleef in 1957 gehandhaafd op 66. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren Visser en J. Burger (als se cretaris) herkozen. Na afloop van dit huishoudelijk gedeelte en na de pauze hield dé heer A. Schout, lid van Ged. Staten, een causerie over het Deltaplan, waarbij hij met name inging op de kansen van de middenstanders na de reali sering van het Drie-Eilandenplan. Na afloop was er gelegenheid om vragen te stellen. (Advertentie) Op 23 januari a.s., des avonds 19.30 uur, in het gewestelijk ar beidsbureau te Middelburg. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Leeftijd 1835 jaar. Uw echtgenote of verloofde wordt ook verwacht! P.v.d.A. streekcongres te Goes Op 15 februari a.s. Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid belegt op zaterdag 15 februari a.s. een streekcongres in Goes. Daar zal het Tweede Kamerlid C. Egas spreken over „Kustvisserij en schelpdierencultuur in het Deltage bied" aan de hand van een rapport van de dr. Wiardi Beekman Stichting. Voorts zal mr. T. A. J. W. SchQrer uit Middelburg, lid van de Eerste Kamer, de werkgelegenheid en struc tuurproblemen in Zeeland bespreken emdrs. J. Westerhout uit Middelburg, lid van de Tweede Kamer, de sociale en geestelijke vraagstukken welke aan dit probleem verbonden zijn. Tenslotte zal de heer L. P. van Oor schot uit Vlissingen een samenvat tend woord spreken. Meubelhandelaars uit Walcheren bijeen De bond van Walcherse patroons in het meubileringsvak kwam dezer da gen in Middelburg bijeen. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer R. van Roo, was de heer A. Korstanje, rykslandbouwconsulent voor Zeeland verzocht deze vergade ring te presideren. In zijn openings woord kon deze de heer C. Brouwer, secretaris van het Produktiviteitscen- trum voor het meubelbedrijf en de houtverwerkende Industrie en tevens landelijk secretaris van de Christelij ke Bond van meubelpatroons, wel kom heten. De heer Korstanje zette uiteen, dat het Produktiviteitscentrum was op gericht door samenwerking van de katholieke, christelijk en neutrale bond, terwijl ook de werknemers hier in zijn vertegenwoordigd. Vervolgens kreeg de heer Brouwer het woord. Hij schetste in brede lijnen de inefficiency van vele midden- standsbedrijven. Men' moet bv. de voorraadpolitiek van vele zakenmen sen maar eens nagaan om te kun nen vaststellen, dat veel voor verbe tering vatbaar is. Spreker meende, dat, als men wil trachten zijn be drijfsvoering zo rationeel mogelijk te doen zijn, men eerst een doeltreffen de moderne bedrijfsadministratie dient op te stellen. Indien hiérbij dan nog uniformiteit wordt betracht, zal men zakenclubs kunnen oprichten, waardoor bedrijfsgenoten, natuurlijk niet uit dezelfde plaats, hun gege vens kunnen uitwisselen, zodat be drijfsblindheid kan worden vermeden. Verder bepleitte hij een intensieve samenwerking tussen detailhandelaar grossier en fabrikant, hetgeen tot verbetering van het produktieschema zal leiden. De heer Korstanje, die als tweede spreker op de agenda stond vermeld, gaf een uiteenzetting inzake het om- zetverloop van de middenstandsza ken in het algemeen en die van de meubelbranche in het bijzonder. Of het nationaal inkomen nog zal toenemen is momenteel een open vraag. De bevolking neemt echter wel toe, zodat dit inkomen door steeds meer personen zal moeten worden gedeeld. Voor de winkeliers houdt dit een zekere verschuiving in. Zo is de mogelijkheid aanwezig, dat de omzet ten van zaken in levensmiddelen zul len toenemen, omdat de vraag hier naar nu eenmaal inelastlsch is. De omzetstatistieken van het Econo misch Instituut voor de Middenstand spreken duidelijke taal. Volgens deze gegevens is de omzet in de meubel branche teruggelopen, terwyl zaken voor deze eerste levensbehoeften geen teruggang te zien geven. De heer Korstanje constateerde ten slotte, dat gezien de geschetste om zetontwikkeling het voor de meubel branche een kwestie wordt van „to be or not to be" om de bedrijfskos ten te gaan beheersen en te verminde ren. Hij besloot zich bij cle vorige spreker aan, dat de 'administratie hierbij een belangrijk hulpmiddel zal kunnen zijn. Na deze twee inleidingen ontstond een levendige discussie. Lid van verdienste bij Middelburgs Mannenkoor. Vorige week werd tijdens de repeti tieavond van het „Middelburgs Man nenkoor" de heer L. P. J. Sulkers, in aanwezigheid van zijn echtgenote, gehuldigd wegens zijn benoemmg als „lid van verdienste" van dit koor. De voorzitter, de heer K. J. Zelders, schetste in zijn toespraak de vele ver diensten van de heer Sulkers voor het „Middelburgs Mannenkoor". Hü ge waagde van de door hem gedurende vele jaren gegeven muziekcursus voor beginnende zangers en het feit, dat hij ook vele malen de dirigent heeft vervangen. Voor dit vele werk, dat de heer Sulkers sinds zijn toetre ding als lid op 1 september 1916 heeft verrichtv dankte de voorzitter hem in hartelijke bewoordingen en overhandigde hem een geschenk. Ook mevrouw Sulkers werd een attentie aangeboden. Na een kort dankwoord van het nieuw benoemde lid van verdienste zong het koor hem het „Bundeslied" van Mozart toe. Kerkeraad wijk ill De kerkeraad van wijkgemeente m van de hervormde gemeente van Mid delburg predikant ds. J. van Woer den kwam voor de eerste maal in zijn nieuwe samenstelling bijeen. In deze vergadering heeft de praeses vijf nieuwe leden welkom geheten, t.w. de ouderlingen A. S. Cornelisse, G. T. Joossg en N. Verboon en de diakenen J. I. B. den Hamer en D. C. de Vlieger. Als lid van deze wijk- kerkeraad hebben ontslag genomen de ouderlingen A. Braes en J. Wee ning en de diaken J. Kievit. Onderscheiding voor redder Waarnemend burgemeester J. W. Kögeler van Middelburg heeft maan dagmiddag tijdens een bijeenkomst op het stadhuis het diploma van 't Carnegie- en Heldenfonds uitgereikt aan dc heer J. J. Arnoldus te Mid delburg. Op 20 februari van het vo rige jaar des avonds om elf uur red de de heer Arnoldus namelijk op heldhaftige, wijze een 17-jarig meis je. dat bij de Houtkaai in het water gevallen was. WESTKAPELLE Uitvoering zangvereniging. In het Ned. herv. jeugdgebouw te Westkapelle hield de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Here" zaterdag een uitvoering onder leiding van haar directeur, de heer J. Hek huis. Ds. Dondorp opende deze avond, waarna het koor het bondslied zong. Na enkele liederen volgde de cantate voor sopraan baritonsolo en koor, ge titeld: „Heft op uw hoofden". Na de pauze werd de klucht „Hanne wil emigreren" opgevoerd, waarna nog een aantal mooie liederen voortref felijk werd gezonden. Ds. Oosthoek sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. ARNEMUIDEN Ambonavond in het verenigingsgebouw Vorige week hield de afdeling Mid delburg van de stichting „Door dc Eeuwen Trouw" een Ambonavond in een overvol verenigingsgebouw Arnemuiden. De avond werd geopend door de be kende Ambonezenband „The Manuèla Boys" met het spelen van het Zuid- Molukse volkslied. Hierna speelden „The Manuèla Boys" diverse pittige liederen. Vervolgens sprak de heer Dert, voorzitter van de afdeling Vlis singen over het onrecht het Zuid- Molukse volk aangedaan en wat het Nederlandse volk nu nog kan doen om de Zuid-Molukkers te helpen. Hij deed dan ook een beroep op het ge weten van alle aanwezigen om de Zuid-Molukkers trouw te blijven en hen de steun te geven die hen toe komt. In de daarop volgende pauze gaven zeer vele zich op als abonnee op „De Stem van Ambon" terwijl het zilverwerk van de stichting gretig aftrek vond. De band speelde tijdens de pauze diverse liedjes. Na de pauze werd de film „Door de Eeuwen Trouw" vertoond. Een Am- bonese spreker vroeg hierna dé aan dacht van de aanwezigen voor dt rechtsstrijd voor en door de Ambo nezen gevoerd. Hij vroeg begrip voor het Zuid-Molukse volk hier in Neder land, maar bovenal voor het nog steeds strijdende volk in de Zuid- Molukken zelf. Hij wekte allen op aan dit onderwerp goede aandacht te besteden en het niet achteloos op zij te leggen. „Indien men de Zuid- Molukfee kwestie bestudeert," zo zei spreker, „dan zal men altijd tot conclusie komen dat wij in ons volste recht staan". Vervolgens werd de film „Saparua" vertoond. Tot slot werd gezamenlijk het „Wilhelmus" gezongen met be geleiding van „The Manuèla Boys". VLISSINGEN Huisvesting Nederlanders uit Indonesië. Het gemeentebestuur van Vlissingen deelt ons mede. dat het een dringend beroep doet op de burgerij om voorlo pig woonruimte beschikbaar te stellen voor de uit hun huizen en woonplaat sen verdreven Nederlanders uit Indo nesië. waarvan een groot deel Neder land voor het eerst aanschouwt. In lichtingen omtrent regeling kwartier- geven te vragen bit en aanmeldingen te richten tot de Gemeentelijke Wo- ningdienst. Stenenbeer 6. KOUDEKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van dc N. C. V. R. hicla onder leiding van mevr. Hoekstra haar maandelijkse verga dering. Spreker voor deze avond was ds. 'Oostenrijk, vlootpredikant, te Vlissingen. Het onderwerp was „Nw- Guinea Met grote belangstelling werd hier naar geluisterd. Op de volgende ver gadering van 14 februari zal spreken mej. J. Dregmans uit Amsterdam. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 20 jan.: Kroonborg, Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 20 jan.: Ar- noudspolder, Rotterdam; Spora, Dublin; Taurus, Londen: Union, Stockholm; Zee hond, Chattem; Mljson. Rouen; Martje, Esbjerg; Albatros, Londen; Astra, Lon den Margaretha, Greenwich; 2t jan.: Ur- majo; Friola. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 20 Jan.: Triton, San Juan: Greta, Par; Baarn, Hamburg: Wega, Parijs; Witmar- sum, Bremen; Helicon, Hamburg: Oot- marsum, Hamburg; Lemsterkerk, Rotter dam; Westersingel, Ipswich; Plato, Lissa bon; 21 jan.: Arran. Oostende; Moor drecht, Bandar Mashur; Merwestad. Lon den; Annenkerk, Duinkerken; Thea, Lon den; Condor, Dieppe. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 20 jan.: Kieldrecht, Amsterdam; Phoe nix. Belfast; Oostkerk, Hamburg; Benln- kust, Amsterdam: Calvijn, Boulogne: Me- rak, Cork: Alnati, Rotterdam; Henriette B, Plymouth, Aegir, Dublin; Zwerver, zee; 21 jan.: Meres N. Rotterdam: Triton, Amsterdam; Neerlanrtia, New Rose; Slo- terdijk, Rotterdam; IJsel, zee. ZUID-BEVELAND GOES Contactavond „De Bromvlieg" De bromfietsclub „De Bromvlieg" te Goes hield vorige week een contact avond in „De Landbouw" te Goes, welke bijeenkomst werd voorafge gaan door een wandelopdrachtwed- strijd. Ondanks het slechte weer be stond hiervoor veel belangstelling. De uitslag was: 1 P. H. Temmerman, Goes; 2 C. Nobels, Goes; 3 L. van Liere, Goes; 4 J. J. Boone. Hoede- kenskerke; 5 P. Tilroe, Vlissingen; 6 A. van Sabben, Middelburg; 7 J. De lebout, Kloetinge; 8 mevrouw A. Schipper, Goes; 9 N. Eversdijk, Kloe tinge en 10 Jac. Schipper, Goes, Ver scheidene leden verleenden hun mede werking aan de contactavond, die zeer geslaagd was te noemen. GEMEENTERAAD VERGADERDE Zesduizend gulden voor weg naar „Ter Poorte" Maandagmiddag heeft burgemeester J. L. Dregmans in de raad van Kou dekerke zijn nieuwjaarsrede uitge sproken. Daarin vertelde hü onder meer, dat in het afgelopen jaar 98 bouwvergunningen werden verleend. 16 nieuwbouvvpanden kwamen gereed waarvan zes woningen en tien zo merwoningen. Verder werd met de bouw van zes woningwetwoningen begonnen. In 1957 nam het aantal in woners met 45 toe en men mag ver wachten, dat de toename in 1958 nog groter zal zyn door de bouw van 20 woningwetwoningen van „De Schel de" In Koudekerke, alsmede door de bouw van het rusthuis „Ter Poorte". Burgemeester Dregmans verwacht spoedig de naschaderegeling in ver band met de zoutschade. Wethouder J. Jasper se beantwoordde namens de raad de nieuwjaarswensen van de burgemeester en zei onder meer, dan dankzij het voorzichtige fi nanciële beleid van de burgemeester en de secretaris er vele besluiten ge nomen konden worden. Als leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden herbe noemd de heren H. A. Mosselman, hoofd der openbare lagere school, J. Potappel, onderwijzer aan de bijzon dere lagere school op gereformeerde Landbouwstudieclub te Goes had goed jaar De landbouwstudieclub „Goes en Om geving" vergaderde maandagavond in „De Landbouw" te Goes onder voor zitterschap van de heer J. Oudkerk. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer H. H. Beun, bleek, dat het le dental hetzelfde was gebleven, name lijk 16. In het afgelopen jaar heeft de studieclub weer diverse activitei ten ontwikkeld, zoals het organiseren van een tweetal excursies naar het proefbedrijf Zeeland te Wilhelmina- dorp en naar de Biesbosch. Het fi nancieel verslag van de penningmees ter, de heer C. Karelse, gewaagde van een batig saldo van 129.19. De in komsten bedroegen in 1957 186 en de uitgaven 56.81. In verband met de goede kaspositie kregen de leden de Landbouwgids 1958 aangeboden. Bij de bestuursverkieging werd de heer H. H. Beun herkozen. Medege deeld werd, dat een schrijven was binnengekomen van het oud-lid P. Karelse, die thans in Canada woont. Hij wenste de studieclub veel voor spoed in het jaar 1958. Vervolgens werd het woord verleend aan de heer IC. Buwalda, hoofdassis tent bij de rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst, die een causerie hield t over het onderwerp: „Actuele Be mestingsvraagstukken". Spreker be handelde zijn orfdérwérp punt vobr punt, waarbij hij de aanwezigen na afhandeling van ieder punt in de ge legenheid stelde enkele vragen te stellen. Met betrekking tot het grond onderzoek op het bietencystenaaltje maakte spreker aan de hand van een grafiek duidelijk, dat de be mesting op Zuid-Beveland geen ern stige vormen aanneemt. "Hij advi seerde de leden van de studieclub hun gehele bedrijf te laten onderzoeken, zodat dan bieten geteeld zouden knn- nen worden op de minst besmette percelen. Voorts behandelde de heer Buwalda uitvoerig de verschillende meststoffen, zoals stikstof, kali en fosfor. Hij wees er daarbij op. dat het zelf mengen van meststoffen in vele gevallen zeer doelmatig blykt te zijn. Voorzitter Oudkerk bracht spreker dank voor zijn leerzame en duidelijke uiteenzetting, waarbij hij hem dank zegde voor de positieve antwoorden op de diverse vragen. In de rondvraag werd nog gesproken over de dit jaar te houden excursies, Dit punt zal nog nader bekeken wor den. YERSEKE Nieuwe regeling vermakelijkheidsbelasting. Te Yerseke is per 1 januari een nieu we belastingverordening op de ver makelijkheden in werking getreden. Dit houdt in dat thans nog alleen belast zijn bioscoopvoorstellingen, to neel- en cabaretuitvoeringen en bals of danspartijen. Ook is verandering gebracht in de wijze van invordering der belasting, waarmede de bekende kaartjes zijn vervallen. Zij die de voorstelling of vertoning organiseren moeten thans de belasting in een vast bedrag vooraf ter gemeente-secreta rie voldoen. Verder zijn plaatselijke verenigingen in de meeste gevallen wat de uitvoeringen betreft, vrijge steld. Men moet wel vooraf vergun ning wagen aan de burgemeester. Het verdient aanbeveling in voor komende gevallen steeds inlichtingen te vragen bij de betreffende afdeling ter gemeentesecretarie. grondslag, N. I. Mesker, Lamb. Boo ne en M. Brasser. Men ging akkoord met de looncompensatie voor het ge- meentepersoneel in verband met de huurverhoging. Een regeling voor het toekennen van een studietoelage aan ambtenaren werd vastgesteld. De voorschotten op de exploitatievergoedingen voor de bijzondere scholen werden bepaald op 3949.38 voor de bijzondere school aan Cithershill en 5514.23 ten be hoeve van de hervormde school. Aan de hervormde school werd een bedrag van 634 toegekend als voorschot op de vergoeding van het vakonderwijs. Het maximum-krediet in rekening courant met de n.v. bank voor Ne derlandse gemeenten voor dit jaar werd vastgesteld op 40.000. Met de heer P. Houterman werd een stuk grond geruild. Voor verbreding van de Molenweg en uitbreiding van de straatverlichting werd een krediet van 6000 verleend ten behoeve van voorzieningen bij „Ter Poorte". De heer P. Flipse vroeg hoe het zou gaan als „Ter Poorte" eventueel try Vlissingen zou komen. „Dan z.al er een verrekening moeten komen", aldus de burgemeester. De heer K. van Sparrentak (ar) vroeg ook een rijwielpad aan te brengen. Maar burgemeester Dregmans acht te dit niet noodzakelijk, daar de weg breed genoeg is. De weg is name- lyk berekend op een zware vracht auto, die olie voor de verwarming moet aanvoeren. Dat zal echter slechts af en toe nodig zyn. De fiets- sers hebben dus de ruimte wel. De gemeenterekening over 1956 werd vastgesteld. De Kraak was midden in een zware storm terecht ge komen. De goede sleepboot danste wild heen en weer tus sen de hoge golven en Kappls had grdte moeite om het schip in de juiste koers te houden. „Dit is net einde van onze sleep!" mompelde hij. „Dat kleine tankertje krijgt het veel te zwaar te verduren' Straks slaat het oml Ga eens kijken. Maati misschien kun je de sleeptros wat Inpalmen!" De Maat schuifelde voorzien g naar het achterdek. „Een noodtoestandi" lompelde hij. zich stevig vast grijpend aan de railing toen een zware breker het schip op lichtte. „Dit l«kt meer op de ellende-draaimolen van Pleun Wiebes dan op een fatsoenlijk» slcepbootl" HIJ greep de sleeptros, waar mee het kleine tankertje aan de Kraak verhonden was en haalde deze wat in. „Dat ding is helemaal niet te zien!" gromde hij, terwijl hij zorgelijk ln de duistere, woeste golven tuurde. „Ze ker van de narigheid losgesla Maar op dat moment hoorde hij een zwak gebrom i zijn hoofd en toen hij opkeek zag hij twee lichtjes, bijna boven de Kraak, die recht op hem af kwamen. dat nu weer voor nleu- Waar zijn onze schepen? Alkaid 19 Rio Grande. Ameland 19 Napels n. Valetta. Aagtekerk 13 430 m. n.o. St.-Heleaa. Abbekerke 21 te Port Sudan. Astrid Neass p. 20 Malta n. Mcna al Ahmadi. Alnati 21 te Rotterdam. Abbedijk 20 Hamburg n Antw. Alcor 21 te Bahla. Alphacca 19 210 m. w.zav. Bermuda. Annenkerk 20 Duinkerken n. Antw. Albireo 19 Genua. Alder ami a l# Basrah. Alhena 19 30 m. z.z.w. Finisterre. Alioth 19 125 m. z.z.0. Ilheus. Benlnkust 21 te Amsterdam. Bloemfontein 20 East London n. Port Elizabeth. Bussum p. 20 Algiers n. Has Tanura. Boissevafn 19 Hongkong. Boskoop 19 720 m. n.o. Azoren. Crania 21 Curacao n. Shellhaven. Congokust 18 360 m. w. Gibraltar. Camerourikust 20 Antwerpen. Caltex Pernis 19 te Suez Rotterdam 19 te Rotterdam Caltex Leiden p 19 Quoin eil. n. Suez. Camitia 19 op 240 m. n.o. v. Panama kanaal. Delfland 19 Buenos Aires. Eenhoorn 21 Latakia n. Stradonl. Eemlaijd p. 19 Recife. Eemdijk 20 Houston. Esso Amsterdam 19 A'dam n. Aruba, Esso Den Haag 19 op 750 m. v. Fayal. Esso Rotterdam p. 20 Sombrero n. Le Havre. Gaasterkerk 19 pass. Finisterre. Heemskerk 21 Hongkong n. Sjanghai. Ivoorkust 19 Takoradl—Freetown. Jupiter p. 19 Finisterre n Sevilla. Kieldrecht 21 te Amsterdam. Kelletia 21 Curacao te Sun Lorenzo. Kylix 20 Port Said n. Esstham. Kioosterdijk 18 800 m. o.nxj Cp. Race. Kota Gede 19 te Hamburg. Katelysla 21 op rivier Mersey. Korovina 21 Kopenhagen n. R'dam. Kabylia 19 R'dam n. Gotenburg. Kalydon p. 19 Daedalus n. Mena al Ahmadi. Kalinga 21 te Hamburg. Kellla p. 19 Perim n. Lands End. Kenia 19 op 800 m. n.o. v. Paaseiland. Khisiella 29 te Thameshaven. Korenia 13 op 165 m. n.n.w. v. Kaap Guardafui. Koratia 19 op 1140 m. w. v. Kaap Verdische eil. Kosicia 19 op 800 m. z.w. van Azoren. Leopoldskerk 10 te Khorramshar. Lemaire 18 Shanghai n. Hongkong. Lindekerk 19 Bremen. Lemsterkerk 20 n.m. te Antwerpen. Loosdrecht 20 Pt. Said. Luna 20 te Algiers. Marnelloyd 19 te Hamburg. Maasdam 20 New York n Cap Halüen. Meerkerk 21 te Tanga. Musilloyd 21 te Tj. Prlok. Marnelloyd 19 te Hamburg. Nieuw Amsterdam 19 New York n. St- Thomas. Mijdrecht 19 op 240 m. n n.w. Jamaica. Moordrecht p. 19 Ouessant n. Antw. Ondina 19 op 340 m. z.w. v. Manilla. Oranje Nassau 19 Willemstad. Ouwerkerk 20 Hongkong. Purmerend 19 Montevideo n. Trinidad. Plato 20 Antw. verw. Rita 20 te Bukom. Ridderkerk 19 Rangoon Schiedijk 19 te Rotterdam Senegalkust 19 430 m. n n.o Las Palmas. Sliedrecht 19 te Savannah. Scherpendrecht 19 Kadsing n. Perz. Golf. Tawali 20 Dar es Salaam Tjiluwah 19 Singapore. Tornori 18 Rotterdam. Tibia 20 te Curacao. Taria 18 op 230 m. o.z.o. v. Madras Tencer uitr. 19 op 210 m. z.o. v. Socotra. Witmarsum 19 Hamburg n. Antw. Wonogiri 19 120 m. o. Gibraltar. Wonosobo 19 Cebu n. Los Angeles. Willem Ruys 20 Gibraltar n. Southampton. Zuiderkerk 18 720 m. z.t.o. Cocoeil. (Nagekomen advertenties). Heden overleed plot seling onze man, vader, behuwd- en grootvader, SIMON CALJOUW, in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, C. CALJOUW- MAUER. Middelburg, 21 januari 1958. Volderjjlaagte 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7