Zeeuwse Deltawerken 3 ijpe LEZERS SCHRIJVEN VEERBOOT „PRINS WILLEM P VEROORZAAKTE AANVARING Zeeuwse Almanak 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Chefarine4 VROUWENPOLDER PREFEREERT BEHOUD ZELFSTANDIGHEID Agenda 2 PROVINCIALS ZEEUWSS COULANT WOENSDAG 22 JANUARI 1958 Weg met twee banen bij Katse Veer. (Slot van pag. 1) rium een model worden gebouwd van het GrevelingengebiedBovendien zal binnenkort de waterloopkundige af deling beginnen met diverse metin gen: lodingen, stroom- en golf metin gen. Dit „voor-onderzoek" van de terloopkundige afdeling is uiterst be langrijk. De noofdingenieur-directeur van_de Deltadienst-Zuid, ir. H. A. M. C. Dibbits, aan wie wij een'aantal in lichtingen vroegen over de bouw van de Grevelingendam, verklaarde gro te waardering te hebben voor de men sen van deze afdeling. Zij moeten hun werk doen onder alle omstandig heden, óók wanneer het weer bijzon der slecht is. Daarnaast zijn het we tenschappelijke werkers, wier ar beid de uitvoering van het eigenlijke project mede bepaalt. De ingenieurs van de waterloopkundige afdeling worden dan qok steeds nauw betrok ken bil het overleg, waaruit uitein delijk het definitieve ontwerp wordt geboren. Zoals bekend wordt de af deling in Zeeland (Zierikzee en Goes) geleid door ir. J. J. Elzerman, geas sisteerd door ir. W. J. van de Ree. Naar Rotterdam In 1964 dus als er tenminste geen grote tegenslagen komen zal men van Schouwen-Duiveland over de Grevelingendam naar Rotterdam kun nen. En omgekeerd! Voor de recreatie zal dat zonder twijfel direct reeds grote gevolgen hebben, omdat met name de Westhoek makkelijk te be reiken zal zijn vanuit de Randstad. Voorlopig wordt over de dam één verkeersbaan aangelegd, ter wijl nog in studie is of er daarnaast ook een baan voor langzaam ver keer dient te komen. De brug over de schutsluis by Bruinisse zal der halve in de begintijd een enkele brug zyn. Maar wel wordt alles zó gebouwd, dat het geheel later ver dubbeld kan worden. Bang voor 'n bottle-neck" behoeft men dus niet te zyn! Katse Veer Ook van het „zuidelijke" deltafront worden activiteiten gemeld: DIT VOORJAAR zat nameljjk de bouwput voor de sluis bjj Katse Veer gereed z\jn, zodat dan onmiddellijk kan wor den begonnen met de bouw van de sluis zelf. Dat betekent, dat waar schijnlijk einde 1960 of begin 19G1 Noord-Beveland zHn zo fel-begeerde vaste oeververbinding zal hebben ge kregen. Lang gewacht, maar bepaald niet stil-gezwegen: het Noordbeve- landse brugcomité wist wel wat pro paganda was. De verbinding komt nu weliswaar op een heel andere manier dan men vóór 1940 had gedacht, maar zij komt er lan toch! Er is gedacht aan aanleg van een weg met twéé banen, één voor snel- en één voor langzaam verkeer. Rijkswaterstaat is hier dus afgestapt van-het oude begin- sel, waarbij elke grote wég twee keurige fietspaadjes kreeg. Twee banen dus, maar met de mogelijkheid er later een der de bij te maken, twee voor snel- en één voor langzaam verkeer. Deze foto toont de huidige gemeen tehaven van Bruinisse, nog altijd een zwakke plaats in de zeewering van Du/iveland. Vandaar, dat de ha ven wordt ontsierd door een lelijke kistdam. Nu binnenkort bij Brui nisse de toerkzaamheden aan de Grevelingendam zullen beginnen, zal een nieuwe gemeentehaven worden aangelegd en zal een deel van de thans bestaande haven worden ge dempt. Daarbij zal vanzelfsprekend ook de kistdam worden opgeruimd. (Foto P.Z.C.) In 1961 voltooid Volgens het tijdschema van de Delta dienst zal de afsluiting van het Veer- se Gat in 1961 voltooid zijn; daarna volgen nog werken voor het inrich ten van de ingepolderde gebieden ter grootte van rond 2000 ha. Intussen wordt bestudeerd op welke wijze na afsluiting van het Veerse Gat, de si tuatie dienstbaar kan worden ge maakt voor het visseryonderzoek. Er is tussen de diensten, die bij deze zaak betrokken z(jn, een soort werk verdeling gemaakt, waarbij de Delta dienst zich voorlopig alleen heeft be last met het onderzoek naar de meest gewenste vorm van het inlaatwerk. 'aarover is nog geen beslissing ge vallen. Inmiddels houdt de provinciale water staat met name het Bureau Bijzon dere Werken van deze dienst zich bezig met de vorm van het bekken achter de afsluitdam, in nauw con tact met dr. P. Korringa. Al deze zaken zijn dus nog in studie. I Advertentie} JenUW medicijn Mijnhardt's Zenuwtabletten KANTONGERECHT TERNEUZEN Geldboete voor kapitein Vrijdag 20 september van het vo rig jaar omstreeks het middaguur, ontstond in de oostelijke buitenhaven te Terneuzcn een aanvaring tussen de veerboot „Prins Willem I" van de prov. stoombootdienst en het motor schip „Zeeland". De veerboot werd daarbij niet, de „Zeeland" wèl be schadigd. In verband met deze aan varing moest zich dinsdag voor de Terneuzense kantonrechter, mr. H. van dep Belt, verantwoorden de ka pitein van de. prov. stoombootdienst, P. G. uit Oost- en West Souburg, die het bevel over de bij de aanvaring „Prins Willem I" voerde. VAN 3n)in TOT EEN MAAND LANG. Een maand lang zal men zich m Sint Annaland geen al te grote kop zorgen behoeven te maken over de onderwijsnood bij de school met den Bijbel. Want de heer A. J. Trommel uit Delft werd voor een maand als onderwijzer aan deze school aange steld; helaas voor hem en vooral voor de school moet de heer Trommel over een maand in militaire die.nst. Voor alle leerlingen is er nu dagelijks les; over een maand zal men weer een andere oplossing moeten vinden. TRIEST. En nu eventjes bezuiden het Zwin: wij vernamen trieste be- EENDJES Het jongmens uit dit verhaaltje heet Pieter, telt ongeveer vier jaren en woontte Zierikzee, alwaar hij vergezeld van zijn mama enkele nul len per week de eendjes pleegt te voeren. Een boeiende bezigheid voor kinderen. Op Pieter maakt het in ieder ge val altijd veel indruk. Dat bleek on langs nog, toen mama met hem bij kennissen op bezoek was. Pietje keek de kamer eens rond, ontdekte een kanarie in een vogelkooitje en sprak opgetogen: „Hé mam, Icijk es. Een eendje in een box richten omtrent de visserij bij on ze zuiderburen. Het gaat met die visserij de laatste jaren niet naar wens, één dezer dagen werd in Blankenberge de laatste vissers- schuit van deze plaats verkocht, de B 769. En dan te bedenken, dat Blan kenberge over een vissershaven en... een nieuwe vismijn be schikt...! SLUISKIL.... En nu gaan we ons verder van daag alleen nog maar bezighouden met Sluiskil... daar gebeurt zo af en toe nog wel eens wat leutigs! In het afgelopen weekend bijvoorbeeld wer den de donateurs en begunstigers van de Sluiskilse fanfare wederom als elk jaar getrakteerd op ccn bonte avond. Zang, schetsjes en dans passeerden de revue en er was een aardige verloting. IN FEESTTENUE. Jongelieden van de St. Antonius- school tc Sluiskil zullen, tot dc al lerkleinsten uit de kleuterklas toe, op 18 februari enkele uren de dagelijkse beslommeringen van het schoolleven ontvluchten, om het masker der zot heid voor te doen. Zij worden des middags dan vervormd in gedaante naar eigen keuze, teneinde zich in de carnavalsviering te storten. Een filmreportagedienst zal er aan te pas komen om de kleurrijke optocht, waarvan voornoemde leerlingen dus deel uit zullen maken, vast te leg gen. De heer G. werd ten laste gelegd, dat hij bij het invaren van de haven vanuit de Westerschelde. niet voor de „Zeeland", die eveneens de haven binnenvoer, was uitgeweken, en dat hij had verzuimd vaart te minderen of te stoppen. De kapitein, die een in valler was op de dienst Terneuzen— Hpedekenskerke, verklaarde, dat hij bij 't begin van de eb aan bakboord zijde de haven invoer. Hij meende dat de „Zeeland", die z.i. de haven nog niet was binnengevaren, gestopt lag en dat deze voorrang zou verle nen. Daarom had hij de „Zeeland" voorbij willen varen, waardoor de aanvaring was ontstaan. De verbalisant, een schipper van de rijkspolitie te water, gaf een des kundige uiteenzetting over de aan gelegenheid, waarbij hij o.m. op-1 merkte, dat z.i. de kapitein had moe ten en kunnen wachten' en dat hij reeds ver te voren vaart had moeten minderen. Aan bakboordzijde de ha ven binnenvaren wordt veel gedaan, maar dit was hier naar de mening van de verbalisant niet nodig ge weest, omdat er op dat ogenblik geen zware eb was. Roekeloos kon getuige de handelwijze van de kapitein zeker niet noemen, maar toch had deze volgens hem de nodige voorzichtig heid niet in acht genomen. De officier van justitie, mr. Th! Le- bret, eiste tenslotte voor het niet wij ken een boete van f 35.of 7 dagen en voor het overige ten laste gelegde ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter die rekening wilde houden met de omstandigheid, dat dc kapitein verscheidene jaren het tra ject niet meer gevaren had, vonniste conform, met uitzondering van de boete, welke hij terugbracht tot f25 of 5 dagen. Duinen bij Cadzand ernstig afgeslagen. Door de stormen van vorige week en laatstleden zondag is er te Cad zand, van het haventje (bij de nieu we sluis) tot achthonderd meter ver der naar de Belgische grens, zeer veel zand weggeslagen, zodat de dui nen nu steil oprijzen. Men kan nog hotel Noordzee, naar het strand af- aileen maar over de strandtrap bij dalen. Maar ook dat is niet vah ge vaar ontbloot, omdat het zand zo ver is weggeslagen, dat men onder de trap kan doorlopen. Door de afslag is veel puin en prikkeldraad over blijfselen van de oorlog bloot ko men te liggen. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De 4 geneesmiddelen van Chelarint „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde len falen. I«gtn pijnen en gnep, Geschikt voor Je gevoeligste nuag, w»nl die wordt beschermd door bet bestanddeel (htfiroi. Ontwikkelingsdag kleinfruittelers. Op 14 februari te Goes. Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar te Kapelle een ontwikkelings dag voor kleinfruittelers worden ge houden en wel op vrijdag 14 februa ri a.s. des middags in hotel „De Zwaan." Deze ontwikkelingsdag wordt weer georganiseerd door de af deling Kapelle en omgeving van de Nederlandse Fruittelers Organisatie, de vereniging van oud-leerlingen van het tuinbouwonderwijs en de vei lingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving." Als spreker zullen optreden dr. H. J. de Fluiter, hoofd van de afde ling Entomologie van het I. P. O. te Wageningen met het onderwerp „Vi rusbestrijding bij aardbeien door bladluisbestrijding", dr. ir. W. van der Zweep, onderzoeker bij het In stituut voor biologisch en scheikun dig onderzoek van landbouwgewas sen te Wageningen met als onder werp „Onkruidbestrijding bijj klein fruit", ir. J. A. van Rhee, onderzoe ker bij het Instituut voor toegepast biologisch onderzoek in de natuur te Arnhem met als onderwerp „Wind- beschutting in de fruitteelt, in het bijzonder bij klein fruit", ir. B. Roe- lofsen, deskundige bij de Adviescom missie voor de bevordering van de produktie en afzet van zacht fruit te Goes over „Indrukken van een stu diereis naar Schotland". Tenslotte zal de rijkstuinbouwcon- sulent voor Zeeland en W.-Nrd.-Bra- bant, ir. J. J. v. Hennik eén nabe schouwing geven over de gehouden inleidingen. Zeeuwse Schietbond vergaderde in Goes Onder voorzitterschap van de heer P. Kloosterman te Nisse hield de Zeeuwse Schietbond haar jaarverga dering in ,,De Landbouw" te Goes. Na een openingswoord door de voorzitter brachten de. secretaris en de penning meester hun jaarverslag uit. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de bond thahs 379 leden telt. De Inkom sten bedroegen over het afgelopen jaar 469;43 en de uitgaven 244,54. Er was dus een batig saldo van 224,89. In het bestuur werden her kozen de heren C, de Bree te Middel burg en J. Rottier te Borssele. Met al gemene stemmen werd een voorstel aanvaard om de veteranen bij wed strijden één schot meer af te laten vuren. Medegedeeld werd, dat St. An naland en 's Heer Hendrikskinderen zeer waarschijnlijk een provinciale schietwedstrijd zullen uitschrijven. In 1957 werden vijf provinciale en één winterwedstrüd gehouden. De Bond had zoals te doen gebruikelijk bekers beschikbaar gesteld voor de wlnter- wedstrijd. Belgische douane achterhaalde gesmokkelde boter Wederom is de gemotoriseerde tol- brigade van Eeklo er in geslaagd de hand tc leggen op een partij fraudu leus ingevoerde Nederlandse boter. Tussen Maldegem en Brugge werd een verdachte auto opgemerkt. Na een achtervolging raakte men het spoor van de smokkelauto bijster. .Korte tijd later werd de wagen opge merkt op de binnenplaats van een hotel. Van de inzittenden was geen spoor meer te ontdekken. De auto alsmede 850 kg. boter werden naar het tolkantoor te Strobrugge over gebracht. MET SEROOSKERKE ACCEPTABEL een samenvoeging voordeliger zou zijn, kon de heer J. Janse (a.r.) zich Samenvoeging met Domburg en Oostkapelle onaanvaardbaar. DE RAAD van Vrouwenpolder, die dinsdagavond de ministeriële plan nen inzake de gemeentelijke herinde ling van Walcheren heeft besproken, heeft zich als één man geschaard achter het voorstel van B. en W.: voor alles behoud van zelfstandig heid te prefereren. Wanneer echter samenvoeging met andere gemeenten onvermijdelijk zal zijn, zal men die met Serooskerke en St. Laurens verkiezen. Samen voeging met Domburg en Oostka pelle acht men onaanvaardbaar. Voor alles echter: zelfstandigheid! En daarvoor is in de vergadering menig motief naar voren gebracht. De raad stelde zich daarbij geheel achter de richtlijnen, die door B. en W. voor de bespreking van de grens- wijzigingsplannen waren opgesteld. Burgemeester A. de Kam kon zich voorstellen, dat een groeien de industriestad als Vlissingen behoefte heeft aan uitbreiding. Door de herverkaveling zijn zeer ongewenste situaties ontstaan; „tegen grenscorrecties bestaat dan ook geen enkel bezwaar" al dus de heer De Kam. Vervolgens gaven verschillende raadsleden hun visie op de zaak. Dat Weinig vors! en weinig sneeuw. (Van onze weerkundige medewerker). De bultjes, die gisteren over Zeeland trokken, brach ten over het algemeen geen sneeuw van enige betekenis. Anders was dit in Noord-Hol land, waar dinsdagavond op de meeste plaatsen vier tot acht centimeter sneeuw lag. Ook het grootste deel van ae drie noordelijke provincies ligt al sinds zondagmiddag onder een laagje sneeuw. De vorst heeft over het algemeen wei nig te betekenen, al schommelt de temperatuur al enkele da gen om het vriespunt. Het weer is hiermee in een stadi um komen te verkeren, dat zich kenmerkt voor een kwak- kelwinter. A.R.-kandidatenlijst voor Proyinciale Staten. Na de stemmingen in de kiesvere nigingen is de a.r.-kandidatenlijst voor de Provinciale Staten voor wat de eerste 10 namen betreft als volgt samengesteld: 1 A. Schout te Vlissingen; 2 J. Hommes te Nieuwdorp (gem. 's-H. Arendskerke)3 P. Meliefste te Mid delburg; 4 A. A. v. Eeten te Nieu- werkerk; 5 J. v. d. Bos te St. Anna land; 6 C. de Putter te Axel; 7 D. Geuze te Oostburg; 8 J. Balkenende te Kapelle-Biezelinge; 9 mr. J. Thie- len te Kloetinge; 10 L. A. v. Splun- der te Koudekerkc. Van de zittende Statenleden heeft de heer A. I. Catsman zich met het oog op zijn leeftijd niet meer her kiesbaar gesteld, terwijl de heer P. Boudellng zich vrijwillig voor een jongere kandidaat uit zijn Staten- kieskring heeft teruggetrokken. De nummers 11 en 12 worden door elke Statencentrale in eigen kies kring aangewezen. Examen. In Den Haag slaagden voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundlge de heren C. J den Hollander te Vlissingen, J. P. L. Mareusser, te Middelburg en L. J. A. RemIJn te,'s-Heer Hendrikskinderen, allen leerlingen van de school voor scheepswerktulgkundlgen te Middelburg. Te Utrecht slaagde voor het examen vakbekwaamheid dameskappersvak, mej. Marie Hoogstrate te Yerseke. Goes heeft dringend woonruimte nodig (II). Met belangstelling het ingezonden stuk van de heer van Melle (P.Z.C. van 18 januari), gelezen Deze heer heeft de euvele moed de bevolkings aanwas van Kloetinge, die in 1957; 80 inwoners bedroeg, bij de bevol kingsaanwas van Goes te tellen. Dit gaat toch werkelijk alle perken te buiten. Door de grote particuliere bouw, door het gemeentebestuur mo gelijk gemaakt via het bouwrijp la ten maken van grond, groeit deze gemeente'. Verder is er een geboorte overschot. De mensen die zich in Kloetinge vestigen, waren heus niet allen inwoners van Goes. Het is alleen jammer voor de inwo ners van Kloetinge, dat de woning- wetbouw door te weinig toewijzingen achterop is geraakt, doch de parti culiere woningbouw met premie was in 1957 zo goed als vrij. Zijn er geen particulieren, niet afkomstig uit Goes, die in deze plaats willen bou wen? Om misverstand te voorkomen wil ik er op wijzen, dat ik persoon lijk voor woningwetbouw ben. Waar om heeft de heer van Melle de toe neming der bevolking van 's-Heer Arendskerke ook niet bij Goes ge teld? Ik zou nog verder kunnen gaan, de geachte inzender telt het bezit van zijn buurman toch ook niet bij het zijne? Verder ben ik het wel met hem eens, dat 500 woningtoewij- zingen voor Zeeland veel te weinig is. Overigens betwijfel ik, dat de P.Z.C. het met zijn artikel van 15 januari zo heeft bedoeld als de heer van Mel le meent. Kloetinge. A. HOLLESTELLE. In onze beschouwing over Zeeland? inwonertal in de P.Z.C. van woens dag 15 januari j.l. stond vermeld: „De groei van Kloetinge is natuur lijk door Goes geïnspireerd. Zij be rust op het verdere uitbouwen van de centrumfunctie van deze gemeen te". Er is o.i. wel degelijk verband tussen de ontwikkeling van Goes en de groei van Kloetinge. Immers de ontwikkeling van een streekcentrum stoort zich niet aan gemeentegren zen. Het is derhalve twijfelachtig of Kloetinge eenzelfde groei zou hebben Sekend zonder de nabijheid van een loeiende grotere gemeente als Goes. Daarbij blijft evenwel de vraag o -en of een dergelijke ontwikkeling auto matisch t'»t samenvoeging van beide gemeenten moet leiden. Red. P.Z.C. Doctoraal examen. Ds. C. Trimp, geref. predikant (naar art. 31) te Middelburg, slaag de aan de Theologische School van de Geref. Kerken (naar art. 31), aan de Broederstraat te Kampen, voor het doctoraal examen theologie. zijn, niet indenken. „Het tegendeel blijkt, onze gemeente is daarvan een voor beeld". De heer W. Louwerse (a.r.) vond het een gelukkige omstandigheid, dat er voor Vrouwenpolder nog een mogelijkheid is opengelaten zich in een andere richting te oriënteren dan op de samenvoeging met Domburg en Oostkapelle. Bij dit laatste, aldus de heer Louwerse, is geen rekening gehouden met de geaardheid van de bevolking. Dit a.r.-raadslid wees ook op het vele, dat de laatste tijd in Vrouwenpolder tot stand is gekomen, dank zij de goede bestuurskracht. „Dit stuwt ons in de richting om zelfstandig te blijven." jyOnverteerbaar In de geest van de heer Louwerse sprak ook de heer J. Geerse (g.p.v.). Er is niet gerekend met de gesteld heid van de bevolking het lijkt me tamelijk eenvoudig om op een landkaart zulke lijnen te trekken." Tevens wees deze spreker er op, dat de recreatie in Vrouwenpolder is aangepast aan de religieuze inslag van de bevolking. De heer Geerse vond de gehele kwestie „onverteer baar". Tussen Domburg en Vrou wenpolder bestaat op maatschappe lijk, politiek en religieus gebied een „hemelsbreed verschil" aldus het G.P.V.-raadslid, „de zondagsrust mag door het vreemdelingenverkeer niet ten onder gaan." De heer G. dc Vos (c.h.) voeg de hieraan toe, dat samenvoeging met Oostkapelle en Domburg te vens zou betekenen, dat Gapinge verloren zou gaan. Het A.R.- raadslid, de heer N. Mesu, vrees de eveneens dat het vreemdelin genverkeer „in andere banen" zou komen. Gelukkiger althans een tussen aanhalingstekens geplaatst „geluk kiger" vonden de raadsleden de samenvoeging met Serooskerke en St. Laureïis, omdat hierbij sprake is van een zekere harmonie in het gees telijke klimaat en omdat Gapinge in deze combinatie is opgenomen. „Dit is voor ons de beste keuze" zo sprak de heer Louwerse; de heer Janse sloot zich daarbij aan. Zo kwam de raad van Vrouwen polder tot de bovenvermelde conclu sie. Teleurgesteld was burgemeester De Kam, dat dc plannen zo weinig gemotiveerd en toegelicht de ge meentebesturen hebben bereikt. Voorshands verkiest Vrouwenpol der dus boven allés het behoud van zelfstandigheid. Wanneer echter ge kozen moet worden tussen de samen voegingen met Domburg-Oostkapelle of St. Laurens-Serooskerke, dan zal men samenvoeging met Serooskerke voorstaan. Omdat de bouw van de bevolking overeenkomt met die van deze ge- hieente, cr tussen de beide dorpen reeds veel contacten zijn gelegd, er tussen Vrouwenpolder en Seroosker ke een prima verbindingsweg is en omdat een gedeelte van Serooskerke, namelijk de Lepelstraat cn Rijke buurtweg, reeds is georiënteerd op Vrouwenpolder. Men verwacht daar om, dat deze samenvoeging de bes te waarborgen inhoudt voor een ge zonde ontwikkeling van beide ge meenten. Wordt Dynamo vergroot met andere verenigingen? Binnenkort besprekingen met twee Zeeuwse clubs. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de pas opgerichte atletiek vrien denkring Dynamo te Middelburg bin nen zeer korte tijd de grootste atle tiekvereniging in Zeeland is. Zondag a.s. worden er namelijk te Goes be sprekingen gehouden tussen het be stuur van Dyiiaiuo en delegaties van enkele andere Zeeuwse atletiek verenigingen, die zich bij de Middel burgse atletiekvriciidenkring- willen aansluiten. Wanneer deze besprekingen tot ge volg hebben, dat Dynamo-Middelburg ook In enkele andere Zeeuwse ge meenten afdelingen krijgt, zal de Zeeuwse atletiek zich ook in club verband op de voorgrond kunnen plaatsen. Hierbij wordt onder meer gedacht aan clubwedstrijden, dual- en trialmeets, estafettekampioen schappen enz. Zo heeft Dynamo enkele goede midden- en lange-afstandlopers in zijn midden, terwijl 'n andere Zeeuw se vereniging weer de beschikking heeft over sprinters en technische mensen. Alles bij elkaar krijgt men een ploeg, waarmee in de Nederland se atletiekwereld zeer zeker rekening zal moeten worden gehouden. Boven dien kan een en ander de Zeeuwse atletiek alleen maar ten goede ko men. Er is dus hier geen sprake van een fusie tussen enkele Zeeuwse vereni gingen. Het gaat alleen om het feit, dat er enkele verenigingen zijn, die opgenomen wensen te worden in Dy namo. In verband met zijn internationaal wedstrijdprogramma heeft Hein Cu- jé nog geen overschrijving aange vraagd naar Dynamo. VANDAAG. Vlissingen Alhambra: „Koningin der Arena", 7 en 9 uur, 18 Jaar. Luxor: „De doder ls ln de stad", 8 uur, 18 jaar. Middelburg Electro: „Dc machinist", 8 uur, 14 Jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2