DE VIJF RIETVINKEN OOK SEROOSKERKE WENST ZELFSTANDIG TE BLIJVEN WALCHEREN SIR LAURENCE OLIVIER ALS RICHARD IIIFASCINEREND i VEERES BURGEMEESTER GAF VISIE OP „GRENSPLANNEN" ut de ETHER WOENSDAG 15 JANUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COUBAN1 RAAD VERGADERDE Indien onmogelijk samenvoeging met St. Laurens en Vropwenpolder De gemeenteraad van Serooskerbe (W.) heeft dinsdagmiddag tijdens een openbare vergadering onder voorzitterschap van waarnemend bur gemeester Adr. Goedbloed zijn mening bekend gemaakt inzake de voor stellen over de gemeentelijke herindeling van Walcheren, waarbij ook Se- rooskerke betrokken is. Unaniem waren de raadsleden primair van oor deel, dat de zelfstandigheid van de gemeente gehandhaafd moet blijven. Wanneer dit echter niet mogelijk zal blijken, geeft de raad voorkeur aan een indeling van Serooskerke met Sint Laurens (dorp) en Vrouwenpolder, Gapinge inbegrepen. Het voorstel om Serooskerke met Sint Laurens (dorp), Grijpskerke, Aagtekerke, Meliskerke plus Gapinge te combine ren, achtte de raad niet aanvaardbaar. In zijn nieuwjaarstoespraak wees de waarnemend burgemeester er on der meer op, dat vele in 1956 ge maakte plannen in het afgelopen jaar verwezenlijkt zijn. De heer Goedbloed noemde onder meer de totstandkoming van het sportveld met kleedlokaal, tot grote vol doening van de sportieve Seroosker- kenaren. Voorts werden drie wacht- lokaaltjes voor de buspassagiers ge bouwd, terwijl thans nog gewacht wordt op de goedkeuring om tot bouw van enkele andere huisjes over te gaan. Toch verscheen er op het einde van het jaar nog 'n donkere wolk aan de Serooskerkse heldere lucht veroorzaakt door het riolerings plan, waarmee de gemeente erg veel zorgen heeft. De heer Goed bloed kon ondanks een vooruit gang, nog geen geheel bevredi gende oplossing constateren. Ver der verwachtte de heer Goedbloed een verandering in Serooskerke bij de a.s. verkiezingen. De heer M. Izeboud (a.r.), het oudste raadslid, beantwoordde do rede van de burgemeester. Bij de ingekomen stukken werd 'n brief voorgelezen van de Polder Wal cheren, waarbij aandacht werd ge vraagd voor de ontoelaatbare ver ontreiniging van het polderwater door het ontbreken van een riole ringsplan. Dertien woningen aan de Oostkappelsewcg. alsmede het Am bonezenkamp lozen hun water nog op één riool. Het ligt in de bedoeling om bij verwezenlijking van het rio leringsplan deze huizen en het kamp op dit plan aan te sluiten. Tevens kwam bij de ingekomen stukken een advies van de P.Z.E.M. tot verbetering van de straatverlich ting aan de orde. Dit kwam hierop neer, dat de oude verlichtingspunten centraal geplaatst zouden worden, terwijl in enkele gedeelten van de gemeente een nieuwe verlichting zou komen, het geheel ten bedrage van f 18.810.—. Hoewel men overtuigd was, dat er punten zijn, waar de verlichting schaars is, was burgemeester Goed bloed van mening, dat do vcrwezen- Officiële publikaties MIDDELBURG. SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE VAN GEMEENTE MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg verzoeken hun, die over het kalenderjaar 1957 schuldvorderingen ten laste van de ge.- meente bezitten, die vorderingen (daar onder begrepen die voor gemeentebedrij ven en diensten), met de nodige bewijs stukken vóór 1 februari 1958 in te zen den. lijking van dit „kostbare" plan zal moeten wachten totdat het riole ringsplan zijn volle beslag gekregen heeft. Hiermee verklaarde do raad zich akkoord. Een aanvraag van een ingezetene om een lichtpunt te plaatsen aan de Van Vollenhoveweg zullen B. en W. in het kader van dit P.Z.E.M.-plan onderzoeken. Voorts verleende de raad een krediet voor het in Seroos kerke te houden bevolkingsonder zoek op longtuberculose. HANDHAVEN. In de rondvraag stelde de heer Izeboud voof om ook 's 'avonds te vergaderen om dan het publiek gelegenheid te geven de vergade ringen bij te wonen. De heer Goed bloed betoogde, dat dit reeds ge beurd is, maar er verscheen nie mand van de inwoners. De voor zitter geloofde niet, dat het voor gestelde veel effect zou sorteren. De heer G. Christiaanse (a.r.) merkte op, dat het vergaderen in de middag vastgesteld Is bij raads besluit. Hij wilde dit dan ook handhaven, waarmee de raad zijn instemming betuigde. Tot slot merkte de heer Christi aanse op, dat de secretaris een nieu we stencilmachine nodig heeft. B. en W. werden gemachtigd om stap pen in die richting te ondernemen. Dievegge op heterdaad betrapt Een huismoeder uit Heinkenszand, zekere mevrouw V-, probeerde dins dag in de drukte op de markt te Goes een truitje van een kraam weg te ne men, doch de koopman bleek op zijn qui-vive. Hij haalde de politie er bij, die een nader onderzoek instelde. Uit de tas van de vrouw kwamen nog di verse kleinere kledingstukken te voorschijn, alle afkomstig van dief stal, deels van marktkramen, deels uit een winkel. De vrouw bekende, waarna zij weer op vrije voeten werd f esteld. Zij zal zich te zijner tijd voor e justitie moeten verantwoorden. Inwonertal van Vlissingen groeide in 1957 met 1093 Het zielental van de gemeente Vlissingen nam in het afgelopen jaar toe met 1093. Op 31 december 1956 bedroeg het aantal ingezetenen 28.148 (14.199 mannen en 13.949 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 770 (383 mannen en 387 vrouwen), en door vestiging met 2686 (1670 mannen en 1016 vrouwen), het verminderde door overlijden met 112 mannen en 88 vrouwen en door vertrek met 2163 (1332 mannen en 831 vrouwen). Er werden 173 huwelijken voltrokken, er werden 13 echtscheidingen inge- senreven. Goes kreeg er in 1957 89 inwoners bij Het zielental van de gemeente Goes nam in het afgelopen jaar toe met 89. Op 31 'december 1956 be droeg het aantal ingezetenen 14.353. (6949 mannen en 7434 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 294 (143 mannen en 151 vrou- weji) en door vestiging met 842 (383 mannen en 459 vrouwen), het ver minderde door overlijden met 49 mannen en 53.vrouwen en door vér- trek met 945 (455 mannen en 490 vrouwen). Er werden 114 huwelijken voltrokken, er werden 4 echtschei dingen ingeschreven. E.M.M. vergaderdeCujé en Rodts in 1957 beste leden Onder voorzitterschap van de heer P. A. Koster hield de handbal- en at letiekvereniging „E.M.M." te Middel burg een algemene ledenvergadering, waarin zoals reeds bekend een deel der atleten de zaal verliet, on der wie ook de penningmeester, de heer G. J. Rodts. Overigens blijft E. M.M. ondanks dit atlefenverlies op dezelfde voet als voorheen voort gaan, als handbal- en atletiekvereni ging. Er moest een nieuwe penning meester komen ,die gevonden werd in de persoon van de heer F. Diele- man. De heer P. van de Ameele blijft nog het secretariaat vervullen, tot dat tijdens een buitengewone leden vergadering, waarvan de datum nog niet vastgesteld werd, een nieuwe secretaris aangewezen kan worden. De heêr C. van de Berge bleef secre taris handbal, de heer C. Sanders werd secretaris jeugdcommissie. De FILMS IN ZEELAND Shakespeare's drama uitmuntend verfilmd De verfilming van Shakespeare's drama „Richard III" is één der groot ste werken van de Engelse filmindus trie geweest cn daarmee van Sir Lau rence Olivier. Wanneer men de ge sproken Engelse tekst kan volgen. Is het aanschouwen van deze grootse film een openbaring en de meest ver stokte tegenstander van het verfil men van toneel zal moeten buigen en erkennen, dat de versie, die regisseur Sir Laurence Olivier hier geeft van een drama, dat door sommigen voor het belangrijkste uit Shakespeare's oeuvre worclt gehouden, de toets der kritiek volkomen kan doorstaan. Fascinerend is de figuur van Ri chard III, door de acteur Laurence Olivier op sublieme wijze uitgebeeld. Zijn stem. vlijmscherp in het uitspre ken van de fraaie voizinnen, die Shakespeare heeft bedacht, typeert volkomen de geest, die zich achter de sluwe ogen verschuilt. Zo sluw als Sir Laurence speelt, zo liefelijk toont zich Claire Bloom in de prachtige rol van Lady Anne. De edelen, die Ri chard omgeven, worden stuk voor stuk gekarakteriseerd door Enge- lands grootste acteurs en Shakespea- re-speiers. Om nog een enkele te noe men, Sir Ralph Richardson, als Buc kingham. eerst vriend van Richard van Gloucester, later zijn grootste wijand. Bijzonder fraai is Richardson's spel. Decors cn kostuums zijn van een opwekkende kleurigheid, vervaar digd volgens schilderijen eil pren ten uit die tijd, cn geen ogenblik wordt men door die kleurigheid gestoord. Eenvoud is het kenmerk van de ze film en dlc eenvoud komt het duidelijkst tot, uiting aan het eind, wanneer Richard valt In de slag bij Bosworth, Geen enorm kijkspel van rennende paarden, die in de richting van de toeschouwer ko men gestoven, geen oorverdovend lawaai, maar doodse stilte, wan neer de legers tot een treffen ko men. Dan blijkt pas goed hoe een zaam Richard III was. wanneer hij door zijn soldaten verlaten, zon der paard, blijft doorvechten. En dan klinken de historische, wan hopig uitgekreten woorden „Een paard, een koninkrijk voor een paard!!". Als Richard tenslotte te paard wordt gehesen, moet hjj er op worden vastgebonden, want het is zjjn stoffelijk overschot, dat weggereden wordt. „Een kus voor je sterft" Aihambra (Vlissingen), is een thriller van ho- fer dan middelmatig gehalte. Het oek, waaraan het gegeven werd ontleend ontving in de Verenigde Sta ten de „Edgar Ellen Poe-prijs" en ook de verfilming van Ira Levin's verhaal over een dubbele moord kan geslaagd genoemd worden. De har monieuze liefde tussen twee studen ten krijgt een geheel andere wen ding, wanneer het meisje vertelt, dat zij in verwachting is. Ontdekking door haar rijke vader zal armoede voor hen als gevolg hebben. En als enige oplossing ziet de jongen dan een moord. Geen ogenblik is zonder spanning in deze knap geconstrueer de film, waarin de jeugdige Robert Wagner de hoofdrol speelt. In de detectivefilm, die in Luxor (Vlissingen) wordt vertoond. „My gun is quick" een echte Mickey Spi liane, bindt Mike Hammer de strijd aan met een gangsterbende, die het voorzien heeft op een be roemde juwelencollectie. Een opwin dend verhaal vol mysteries en moor den. Waren de laatste twee films wei nig opwekkend, de rolprent, die in Grand (Goes), wordt vertoond is dat evenmin. De titel spreekt reeds voor zichzelf. „Beklemmende uren" is het verhaal van een doodgewoon gezin waarvoor echter het leven plotseling sterk veranderd, wanneer drie ont vluchte misdadigers zich in hun we reldje dringen en bescherming eisen. William Wyler regisseerde „Beklem mende uren". Het toppunt van vrolijkheid is voor de Amerikaan nog altijd een verblijf in Parijs. In duizenden plaatsen over de gehele wereld kan men net zo ge nieten als in Parijs, maar de Ameri kaan zit nu eenmaal met de droom over een reis naar Europa opge scheept- In „De dochter van de am bassadeur" zien we weer eens hoe men aan de aqdere zijde van de oce aan over Parijs denkt. Met Olivia de Havilland John Fors.vthe is het een vrolijke komedie geworden, vol vlotte vergissingen, waarom men hurtclijk kan lachen. heren C. Wolf en J. Wisse fungeren als commissarissen. De jaarverslagen getuigden in de eerste plaats van goede resultaten van atleten en handballers, terwijl tevens heel duidelijk aan het licht kwam, dat E.M.M. het afgelopen jaar bijzonder actief geweest is. We noemen slechts de organisatie van 't nationaal kampioenschap 25 km, deelneming aan de Nederlandse esta fettekampioenschappen, overwinnin gen van de „lang'e afstanders" in binnen- en buitenland, verenigings- pl'ijs Utrechtse Singelloop (wat be-- treft de atleten) en le prijzen in Zo- mershow Vlissingen eg- S.OJ^toer- nooi en le plaafs in here'nveldhani bal plus het succes van het zaalhand; baltoernooi (voor de handballers). Verheugend is ook de steeds grotere toeloop van de jeugd, hoewel dit voor de meisjes-adspiranten en damesju nioren wel beter kon zijn, aldus het jaarverslag. In de TC handbal werden herbe noemd C. van de Berge, P. van de Ameele, C. Wolf en benoemd J. Wis se en mej. C. van Oosten. In de jeugdcommissie hebben zitting C. Sanderse, J. de Groot en M. Ga- briëlse. De beker voor de E.M.M.'er,vdie in 1957 de beste prestaties géleverd heeft, kwam in bezit van Hein Cu jé, terwijl Gerard y Rodts -een pla quette verdiende, omdat hij in dat jaar de verdienstelijke E.M.M.'er ge weest is. Deze vergadering was bui tengewoon druk bezocht. Waar zijn onze schepen? Algemb 14 te Le Havre Almdijk 13 Antw. n. Havana Alphacca 13 Philadelphia n. Norfolk Ameland 12 190 m z Azoren Astrld Neass 11 Hamourg n. Mena al Ahmadi Aagtekerk 12 480 m n Dakar Albireo 11 35 m o Lizard Alcor 12 Montevideo Alhena 13 Antwerpen Alioth 13 Santos Alkaid 12 Parangua Alphacca 11 Boston n. Philadelphia Alphard 11 3fi0 m zzw Las Palmas Alpherat 11 465 m o Paramaribo Alwalci 12 p. Shantung Romontory Arendskerk 12 Melbourne Banda 12 Calcutta n. Penang Boskoop 13 Amsterdam Blitar 13 Suez n. Aden Carrillo 12 New York Caltex The Hague 11 ISO m no Comoro ell. Caltex Rotterdam p 12 Kp Bon Caltex Pernis 12 60 m zo Muscat Caltex Leiden p. 12 Aden Causerie voor Departement Zeeland Nijverheid en Handel Democratisering bezitsvorming besproken door prof. Korteweg Voor het Departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft dinsdagmiddag prof. dr. S. Korteweg in hotel „De Burg" te Middelburg een causerie gehouden over de democratisering van de be zitsvorming. De heer Korteweg ging na hoe de bezitsvorming zich ont wikkeld heeft sinds het jaar 1850. In het midden van de vorige eeuw be stond een gehele vrye bezitsvorming. Deze geheel vrye bezitsvorming be hoort thans tot het verleden. Spreker herinnerde aan de pause lijke encyclieken over het toekennen van bezit aan degenen, ,die in de twee de helft van de achttiende eeuw be zitloos waren geworden. Na een kor te verwijzing naar het Marxisme, dat alle bezit aan de staat wenst toe te kennen, stelde spreker de vrije maat schappij van het jaar 1850 tegenover de door de overheid geleide maat schappij van thans. Spreker noemde de huidige geleide economie een mengvorm en nij be schouwde de eeuw, waarin wij thans leven, als de eeuw van de inflatie. De heer Korteweg wees op de politieke tegenstelling, die bestaat tussen de Katholieke Volkspartij en de Partij van de Arbeid op het stuk van de be zitsvorming. De K.V.P. wil de bezits vorming aanmoedigen, ook by de loontrekkenden en de Partij van de Arbeid wil de gedachte aan verzor ging op de voorgrond stellen. De laatste stelt dus de particuliere be zitsvorming op de tweede plaats. Wanneer wij terugzien naar het mid den van de vorige eeuw, dan zien wij dat thans de staat de kapitaalvorming in de hand heeft. Het sparen voor de oude dag is minder nodig en geschiedt meestal via de levensverzekering. Spreker noemde het huidige eco nomische klimaat ongunstig voor sparen en vroeg zich af, wat de overheid kan doen om het sparen en de bezitsvorming aan te moe digen. In dit verband besprak de heer Korteweg de plannen voor het be vorderen van sparen door jeugdige personen, de faciliteiten voor het sparen voor eigen huis en een mo gelijke regeling voor het sparen door ambtenaren. Spreker was van me ning, dat een algemene regeling voor het verlenen van spaarfaciliteiten uiterst moeilijk is. Indien zij tot stand -komt dan zal zij zich moeten uitstrekken tot alle spaargelden die voor langere tijd worden vastgelegd en dus niet alleen tot gelden, dië in levensverzekeringen worden belegd. Tenslotte waarschuwde de heer Kor teweg er voor, dat de spaarzin ni'et zou stijgen wanneer het inflatiepro ces voortgaat en dus de gulden in waarde verliest. De voorzitter van het Departement, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, dankte de spreker nadat nog een en kele vraag was gesteld, hartelijk voor zijn belangwekkende-causerie. Crania 12 960 m zw Madeira Dalerdijk 13 San Francisco Eemland 12 130 m zw Madeira Groote Beer 13 Melbourne Hoogkerk 11 Port Said Ivoorkust 11 Pt. Harcourt n. Lagos Jupiter 13 Amsterdam Jagersfontein 12 Southampton Kloosterdijk 13 R'dam n. Antw. Kosicia 13 Curasao n. R'dam Kabijlia 12 Stockholm n Kaïmar Kalydon p. 13 Malta Japara, (KRL) 12 Pt. Sudan Loosdrecht 112 Genua n Milos Luna^ll Izmir Meerkerk' 11 L. Marqués n. Dar es Salaam Maasdam 13 Havanna MusiUoyd 12 Soerabaja Mijdrecht 13 te Galveston voor reparatie Moordrecht p. 13 Malta Mataram 10 Labuan n. Tg Mam Marvelloyd 12 Rotterdam Kellia 12 90 m no Bahrein Kenia 12 330 m ono Galapagos eil. Kermia 11 m w Puerto Rico Khasiclla 12 1000 m zw Azoren Koratia 12 Las Palmas n. Curasao Neass Commander 12 rede Mena ai Ahmadi Ondina 12 Yokohama n Singapore Ouwerkerk 12 Cebu Purmerend (t) 14 te Buenos Aires Plato p. 11 Kp. Dagata Peperkust 13 Dakar n. Conakry Rita Bukon n. Penang Schie 12 anker rede Kalwia Scherpendreeht 12 110 b ono Singapore Schelpwijk 12 170 m. ozo Salvador ÉÉN WENS DE WERKHAVEN Rondvaarten langs werken drie-eilandenplan IN BESLOTEN ZITTING heeft de raad van Veere dinsdagmiddag van gedachten gewisseld over de plannen van minister Struycken omtrent dc gemeentelijke herindeling van Wal cheren. Tevoren had de burgemees ter jhr. I. F. den Beer Pqortugael in zijn nieuwjaarsrede zijn visie op de ze plannen gegeven. Hij wees daarbij nog eens op het Veerse standpunt, dat de plannen de volle instemming kunnen hebben, als men de grens zo ver naar het westen wil verleggen, dat de werkhaven voor het drie-ei- landenplan hier binnen valt. Een warm. voorstander van de plannen-in-het-algemeen toonde de voorzitter zich allerminst. „Als ik het voor het zeggen had maar ik heb het gelukkig niet voor het zeggen dan zou ik het laten zoals het was en alleen enkele cor recties aanbrengen" aldus de burge meester. Hij vreesde, dat Walcheren door de thans voorgestelde grens wijzigingen veel van zijn natuurlijke karakter zal verliezen. „Iedere ge meente heeft een eigen dorpskern, een eigen karakter" zo vervolgde de voorzitter, „voorts hebben de ge meenten op Walcheren uitstekend werk gedaan". Maar uitgezonderd deze opmerkingen in de nieuwjaars rede van de burgemeester, werden in deze raadsvergadering verder geen „Veerse gedachten" over dit punt meer aan de openbaarheid prijsgege ven. ZOUTELANDE Sleutelbeen gebroken bij val met bromfiets Op een binnenweg bij Valkenisse kwam zaterdagmiddag cle heer J. F W. uit Zoutelande met zijn bromfiets te vallen. De heer W. brak een sleu telbeen. Tot diaken der Ned. herv. kerk te Zoutelande werd gekozen de heer J. Koppejan Jzn. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2790 dieren. Weekto- taal 4806. Vette koeien en ossen 520. Ge- bruiksvee 710. Vette kalveren 155. Gras kalveren 167. Nuchtere kalveren 687. Var kens 102. Biggen lli. Paarden 71. Veulens 3. Schapen of lammeren 240, Bokken of geiten 24. Prijs In ets per kg vette koelen le kw. 300—320. 3e kw. 270—295, 3e kw. 250—270. Vette kalveren le kw, 280—290, 2e kw. 260—280. 3e kw. 220—250 Slachtpaarden le kw. 230, 2e kw. 200, 3e kw. 190. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw 3e kw. Graskalveren 450 300 250 Nuchtere kalveren 63 50 40 Biggen 40 30 25 Schapen 100 85 75 Lammeren 95 70 60 Kalfkoelen 1250 1100 800 Melkkoeien 1250 1100 800 Vare koelen 850 700 600 Vaarzen 880 780 580 Pinken 575 477 375 G.A, MIDDELBURG 14 januari. Aardappelen: Koopmans BI grote 9.70. Fruit: Jonathan H 70-op 1.16—1.17, 65- 70 96—1.20, 60-65 91—1 04, 55-60 86 Golden Delicious II 75-80 1.18, 70-75 1.13, 65-70 1.12. 60-65 1.11keuken 109. Zoete Armgaard fabriek 70. Saint Remy, keuken 93, fa briek 81. Laxton H 60-65 1 08. keuken 97. Gieser Wildeman H 5-60 1.06. keuken 81 —1.00, fabriek 77. Groenten: Glasandijvie 52—89. Savooie kool 7—16. Rodekool 6—14. Wittekool 9— tl. Prei 10—19. Uien 8—17. Boerenkool 7—10. Gele kool 6.50—7. Witlof 52-76. Glas sla 6—7. Spruiten, schoon 43—73. spruiten, ongeschoond 23«8. Waspeen 7-24. Breek- peen 4—21. Glasveldsla 79—1.66. Kroten 6 8. Herfstrapen 6—9. VISMIJN VEERE 88 kg. exportgarnalen 3 10—4.07. 8329 kg. schardijn 30—39. 46 kg. ongesorteerde vis 84—92. 4 kg. kabeljauw 1.01. 16 januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zicrikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER 11.12 11.37 12.05 18.18 0.11 nap 1.72 nap 23.49 1.82 2.02 1.16 1.45 5.31 6.01 5.49 6.03 1.81 1.95 1.40 1.62 nap 17.42 18.10 18.41 18.23 18.38 1.87 2.04 2.17 1.54 1.78 216 „We moeten ons van nel nieuwe monster zier. neester te maken' zei baas Buizerd „Dat ding door bruist onze eigen plannen en we kunnen er alleen -naar last van krijgen" Joop Jorissen knikte „Als Leen er naar toe zwemt, is het een klein kunstje voor hem met een stopnaald het ding lek te prikken en dan Kunnen ze pompen wat ze willen maar boven water komt-le nooit meer" Ze zaten met z'n drieën In het rommelige tuintje van baas Buizerd te overleggen, en de enige die nog weinig of niets had gezegd, was Leen Lorema geweest. Maar tenslotte kwam hij met een ge heel nieuw plan. „Ik vind het eigenlijk zonde om dat ding lek te stoten /.ei ny na enige tyd te hebben na gedacht. „Hun monster Is veel en~veel mooier dan het onze, en waarom zullen we hun monster niet voor on ze eigen doeleinden gaan gebruiken. Zodra hij weer opduikt, zorg ik, dat ik in de buurt ben. Ik neem n touwtje en een mes. bind de luchtslang af. snij hem daarna door en dan kan ik met het monster het hele meer rondzwemmen" Joop Jorissen sloeg zich op zijn dijen van plezier, maar baas Buizerd keek nogal be denkelijk. „En dan?" vroeg hij. „öoe krijg je hem dan weer onder water zonder hem te verspelen?" „Daar weet ik ook wat op", zei Leen met een knipoogje. WENSEN VOOR 1958. Als „wensen voor 1958" bracht jhr. Dc Beer Poortugael naar vo ren de bouw van een verenigings gebouw als plaats is hiervoor een strook grond tussen de Oude straat en het voebalveld aangewe zen de realisering van het wijk- gebouw van het Groene Kruis aan het Marktplein en de uitvalsweg in de richting Vrouwenpolder, die hopelijk dit voorjaar zal worden aanbesteed. Het nieuwe sportterrein bij Zand dijk, zo deelde de voorzitter mee, zal, zo het N.O.C. toestemming geeft, in Jiet najaar in gebruik genomen kunnen worden voor het spelen van competitiewedstrijden. Voor de be stemming van het oude sportveld vroeg de burgemeester de raadsleden suggesties te doen in het kader van de verwachte ontwikkeling van Vee- re als recreatiecentrum. Op het verlanglijstje van Veere's burgemeester stonden tevens rond vaarten vanuit 'Veere door het toekomstige recreatiegebied en langs de werken voor het drie- eilandcnplan, waarover onder handelingen worden gevoerd. Voor het vismijnbedrijf is 1957 geen topjaar geworden, zoals in 1956 het geval was. De prijzen vielen ech ter mee. Er werden 200.000 kg ex portgarnalen omgezet; er was een voordelig saldo van circa f 5000. Men is thans bezig met het slopen van de overdekte speelplaats bij de openbare school; hier komt een over dekte rijwielbewaarplaats. De restau ratie van de Campveerse Toren is in volle gang. Jhr. Den Beer Poortu gael hoopte, dat spoedig een centra le regeling voor het ophalen van het huisvuil tot stand zal komen. Na mens do raad werd de nieuwjaarsre de beantwoord door de heer P. Hou terman. MUZIEKSCHOOL. Het mecrdcrhcidsvoorstel van B. en W. om de gemeenschappelijke re geling Stichting Zeeuwse Muziek school met ingang van 1 september 1958 op te zeggen, werd aangehou den, op voorstel van de voorzitter, die het hiermee niet eens was en zulks ten zeerste zou betreuren. Zo dra de raad meerdere gegevens over het aantal leerlingen kan worden verstrekt, zal het punt opnieuw in behandeling komen. De heer M. van Sluis werd met dankzegging voor de bewezen diens ten eervol ontslag verleend als ge meente-geneesheer. geneesheer ver bonden aan het Godshuis en als ge meentelijk lijkschouwer. Met ingang van 15 januari 1958 de ontslagda tum werd de heer J. W. Ooster- hoff te Veere in deze functie be noemd. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd de heer J. de Graag met ingang van 1 juni a.s. eervol ontslag verleend als hoofd van de o.l. school. Voor de bouw van het wijk- en bad huis werd aan de afdeling Veere-Ga- pinge van het Groene Kruis 'n geld lening verstrekt. Langdurig werd van gedachten gewisseld over de be planting op de Markt. B. en W. zeg den toe. met een nieuw plan ter ta fel te komen. Van de oudercommis sie van de vereniging Volksonder wijs was een schrijven ingekomen over de slechte toestand van het huis van het hoofd van de o.l. school aan de Kapellestraat. Er zullen stap pen worden ondernomen het huis op het restauratieplan Veere te zetten. Indien de gemeentelijke financiën dit toelaten, zal met rijkspremie een tweetal middenstandswoningen •orden geböuwd. DONDERDAG 16 JANUARI. HILVERSUM I .402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8 00—21 00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.OU Kookkunst. 11.15 Metro- pole ork. 11.45 Of de dokter even komen wil, caus 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Voor de vrouw 15.00 Gram. 15.40 Voordr. 16.00 Fluit en piano. 16.30 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regerlngsultz.: Nederland en de we reld. Uitwisselingsprogramma over Libe ria, tn samenwerking met Radio Neder land Wereldomroep Spreker: A. G. Aukes 18 00 Nws 18.15 Gram. 18.45 Sport- problemen 18 55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kleuters 19.05 Gevar. progr 20 00 Nws 20.05 Wie opent de kluis, caus. 20.10 Gram 21.30 Caus.: De mens als historisch renomeen 21 50 Lichte muz. 22.10 Act 22.20 Tenor en piano 22-50 Sportact 73 00 Nws. 23a5 Beursber. van New Ynik 23.16 Act. of gram 23.25—24.00 Discntaria HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: fcOO Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kaï 8.00 Nws.- en weerber H 15 Gram. 8 50 Voor de vrouw. 9,40 Schoolradio. NCRV- 10 oo Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Franse chansons. i2.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Ballroomork. 12 55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath nws 13 20 Zang en piano. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Metropole ork. 14.45 Voor dc vrouw. i5.15 Lichte muz. 15-35 Gram. 16 00 Bijbellezing. 16.30 Cel lo en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19 20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19 50 Politieke uitz. 20.00 Radiokrant. 20 20 Gevar progr 21 45 Gr. 1 Tijdschriftenkron. 2210 Orgelconc. Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 SportUltsl. 23.20—24.00 Gram,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7