Coopvaett Slechts 500 woningwetwoningen voor Zeeland in 1958 Zeelands inwonertal passeert de 280.000 Zeeuwse Almanak Betere bestrijding van pijnen en griep! Chefarine 4 Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 JANUARI 1958 COMMISSARIS DER KONINGIN „HOPELOOS WEINIG Mogelijkheden voor (1800) premie woningen zijn gering Het ziet er somber uit met de mogelijkheden voor woningbouw in Zee land. Van de veertigduizend woningwetwoningen waarvoor dit jaar sub sidies kunnen worden toegekend, heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid er slechts vijfhonderd aan Zeeland toegezegd. Het laagste aantal van alle provincies! „Hopeloos weinig", zo verklaarde ons de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Op billijke gronden had Zeeland gehoopt in 1958 acht negenhonderd woningwetwo ningen te kunnen bouwen en nu heeft dan minister Witte beslist: vijfhon derd. „Ik weet niet, hoe we er uit moeten komen", verzuchtte de commis saris, die met Gedeputeerde Staten voor de verdeling over de gemeenten zal moeten zorgen. De activiteit van het provinciaal bestuur kennende, mag verwacht worden dat nog al het mogelijke gedaan zal worden om iets meer voor Zeeland te bereiken. „Maar, hoé weten we nog niet...", al dus jhr. De Casembroot, die er in ons kort onderhoud nog aan herinnerde, dat juist met de toewijzing naar beschikbare bouwcapaciteit de laatste tijd zo gunstige resultaten in deze provincie werden verkregen. „In 1958 zal de beschikbaarheid van financieringsmiddelen, naar het zich laat aanzien, over het algemeen méér maatgevend zijn voor de om vang van de woningproduktïe, dan de beschikbare bouwcapaciteit", zo wordt thans echter in de mededeling van 't ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid verklaard. „Terwille van een juiste spreiding van de woningwetbouw over het land heeft de minister globale subsidie toezeggingen voor de provincies vast gesteld", aldus gaat deze medede ling verder. Deze aantallen zijn aan de colleges van Ged. Staten mede- gedeeld en bedragen per provincie: roningen en Friesland elk 150Ö, Drente 1000, Overijsel 2500. Gel derland 4000, Utrecht 2500, Noord- Holland (incl. Amsterdam) 6500, Z.- Holland (incl. Rotterdam en 's Gra- venhage) 11.500, N.-Brabant 5000, Limburg 3500 enZeeland 500. To taal dus 40.000. Deze globale aantallen van subsi dietoezeggingen mogen niet als een verkregen recht, maar als een aan duiding van een waarschijnlijke orde van grootte kunnen worden be schouwd, aldus wordt er in deze me dedeling verder gezegd. Ook de op gave die Gedeputeerde Staten straks aan de gemeenten zullen doen over de voor elke gemeente afzonderlijk voor subsidiëring bij de minister voor te dragen aantallen, zal geen enkele binding inhouden. De feitelijke subsidiëring van plannen zal namelijk afhankelijk zijn van de aanvaardbaarheid der projecten uit een oogpunt van eenvoud, prijs, constructiemetho den en kwaliteit en bovendien van de gehele situatie op de bouw markt. Weinig hoopvol is ook de op merking, dat er geen aparte „pot jes" meer zijn. Uit het totale aan tal te subsidiëren woningwetwo ningen zijn geen reserves aange houden voor woningbouw ten be hoeve van nationale belangen of voor bijzondere doeleinden, zo wordt gezegd. De minister rekent t Anvertennet NEEM NEUROTOXIC zenuwkalffiereHi NIET VERDOVEND.... MAAR GENEZEND cl F DIT deze voorzieningen in het alge meen tot de normale taak van de betreffende gemeenten. De subsidies zullen gelijkmatig over het jaar worden uitgegeven. Bij het aanwijzen van de plannen die in een bepaalde maand voor een subsidietoewijzing in aan merking zullen komen, zal echter om budgetaire redenen aan plan nen, die geheel of gedeeltelijk kunnen worden gefinancierd met nog resterende gelden uit het zgn. grote contract 'met de in stitutionele beleggers of uit daar- mee gelijk te stellen bron voorrang worden verleend boven plannen die met rijksvoorschotten zullen wor den gefinancierd. In 1958 zal de financiering van woningwetbouw uit andere bron nen dan het zogenaamde grote contract en de rijksvoorschotten ook niet meer zijn toegestaan. Premiebouw Met het oog op de moeilijke situ atie op de kapitaalmarkt wenst de minister het aantal te subsidiëren particuliere woningen per provincie of per gemeente niet aan enige li miet te binden. Het lijkt hem daar entegen van het grootste belang, dat de bouw van premiewoningen zoveel mogelijk wordt bevorderd, hoewel 't aantal te subsidiëren woningen nooit groter kan zijn dan de beschikbare bouwcapaciteit toelaat en in totaal dit jaar niet meer dan 40.000 pre mietoezeggingen zullen kunnen wor den afgegeven. Om met de voorziene woningwet bouw. het -nagestreefde doel van 80.000 in aanbouw te nemen wonin gen in 1958 te bereiken, zouden per provincie de volgende aantallen pre miewoningen in aanbouw moeten worden genomen: Groningen 1700, Friesland 2600. Drente 1000, Over ijsel 2900, Gelderland 4400, Utrecht 2700, Noord-Holland (incl. Amster dam) 6800, Zuid-Holland (incl. Rot terdam en 's Gravenhage) 8600, Noord-Brabant 4600, Limburg 2900 en Zeeland 1800. Dit laatste aantal van 1800 lijkt voor Zeeland niet ongunstig, maar in feite is het van hoege naamd geen betekenis. Want ook naar de mening van de commis saris der koningin zal dit aantal moeilijk te realiseren zijn. Door de activiteit van vele Zeeuwse bur gemeesters zijn de laatste jaren in de sector van de premiebouw praktisch alle kansen benut. De gegadigden die met premie wil den bouwen, hebben dit intussen wel gedaan. Er zullen ook thans nog wel eens particuliere bouwers zijn, maar mede als gevolg van de hoge rentevoet en de kapitaal- schaarste, zullen het er zeker geen 1800 zijn! Meer werkloosheid Behalve het feit dat de woning nood in Zeeland door een en ander nog langer zal voortduren, moet he laas worden verwacht dat dit ook gevolgen zal hebben voor de arbeids voorziening in de bouwvakken. „Want, wat zijn nu 500 woningen voor een gehele provincie, terwijl de Zeeuwse aannemers zeker een bouw capaciteit van 2000 2500 woningen hebben", zo vroeg de heer D. Bijl, voorzitter van de afdeling Vlissin- gen van de Ned. Aannemers Bond, toen wij naar zijn mening informeer den. Verschillende aannemers zitten nu reeds op opdrachten te wachten, temeer omdat er door bestedingsbe perking e.d. ook praktisch geen an der werk meer is. Men houdt thans dikwijls zijn mensen vast in de hoop. dat er nieuw werk los komt. Maar als de woning bouw in Zeeland nu zo sterk wordt afgeremd, zullen meerdere ontslagen niet kunnen uitblijven! VAN ÏSÉïl TOT Werkloosheid in Zeeland steeg boven 5 procent Blijkens het zo juist verschenen verslag over de arbeidsmarkt over december 1957, van de directeur-ge neraal voor de arbeidsvoorziening, bedroeg het aantal werklozen in de ze provincie op 31december j.l. 4540, tegen 2032 op dezelfde datum van het vorige jaar. Gerekend haar de mannnelijke be roepsbevolking in deze provincie be droeg het cijfer in Zeeland (per 1000 personen) 53, dat is meer dan 5 Dit percentage was alleen in de drie noordelijke provincies hoger. - Het percentage geheel werklozen was in Zeeland 48, weinig minder dan in Friesland en Groningen (resp. 55 en 49). Dokter Dikland 70 jaar Dinsdag vierde dokter W. K. Dik land, oud-directeur van de ifirichting „Vrederust" zijn zeventigste verjaar dag. Van tal van zijden mocht de ja rige blijken van belangstelling ont vangen in de vorm van bloemstukken of persoonlijke gelukwensen. Van de maatschappij ziekenfonds, waarvan de jarige adviserend arts is, kwamen de directeur en enkele leden de fe licitaties overbrengen. t Advertentie/ de ideale zachte baaitabak in de handige )Ol plastic tabakszak! DOUWE EGBERTS Poging tot oplichting Maandagavond vervoegde zich in een hotel te Bergen op Zoom een jongeman die aan een kelner vroeg of hij een bankbiljet van 1000 mark kon wisselen. De kelner, die direct wantrouwen koesterde, waarschuw de de politie zodat de jonge man en twee anderen, die zich in zijn gezel schap bevonden, op het politiebureau moesten komen. Bij onderzoek bleek dat een van hen, J. de K. uit Goes in het bezit was gekomen van een verlopen Duits bankbiljet van 1000 Mark welk biljet dateerde van voor 1914. De jongeman verklaarde dat hij de bedoeling had gehad om hot bankbiljet te wisselen tegen klin kende Nederlandse munt. Verdachte werd ingesloten en procesverbaal werd opgemaakt. Kleine stagnatie in dienst Vlissingen-Breskens Door de mist heeft de boot van vijf voor acht uit Vlissingen die om half negen uit Breskens naar deze plaats zou terugkeren dinsdagmor gen niet kunnen varen. Verder heb ben de bootdiensten Vlissingen Breskens de gehele dag goed ge functioneerd. SHOW MET VERRE VOGELS. Vandaag beginnen we met de aan kondiging van een grote internatio nale vogeltentoonstelling in IJzen- d(jke. Natuurlijk wil iedere vogel liefhebber, zich de prachtige ten toonstelling van het vorig jaar her innerend, deze nieuwe expositie gaan zien. Op 25 en 26 januari zal het zover z(jn. Reeds nu zyn meer dan vierhon derd inschrijvingen geboekt: véle unieke vogels sieren de lijst. Dé shów zal worden gehouden in het Jeugd- gebouw. De beste kwekers vooral van de Nederlandse kleurkanarie- TOURNEE Filmtitels vormen vaak opwin dende lectuur. De makers er van deinzen er over het algemeen met voot terug om de inhoud van de ver halen ih enkele kernachtige slag zinnen weer te geven 'èn zo kunt ge deze week in <le Zeeuwse biosco pen een spannónde tournee maken, wanneer we althans op de titels af gaan. Want dan leunt ge beginnen in Goes, waar de argeloze toeschou wer enkele beklemmende uren" worden beloofd, om vGrvolgens naar Vlissingen te reizen. Daar ïs.Jiet'Op passen geblazen, want dreigend waarschuwt een der theaters op zifn aanplakbiljetten ,31 y gun is quick" oftewel mijn revolver is snel. Maar zoet is de troost, die een under Vlis- sings theater belooft, na al deze be nauwde ogenblikken, namelijk Een kus voor je sterft". Niets meer,ma,ar ook niets minder. Een kus dus na beklemmende uren met een snelle revolver. Dat alles in één week in Zeeland. En dan zijn er nog mensen, die wel eens willen beweren, dat er in de provincie nooit iets gebeurt kwekers zullen vogels inzenden en zowel uit Brugge, Brussel als uit het Walenland kortom uit heel België komen de vogels als het ware naar IJzendjjke gevlogen. EEN FEEST VAN DE JEUGD. Een feest van de jeugd werd On langs in Clinge gehouden. De jeugd verenigingen „Semper gaudete" en .,De Lorelei" kregen nieuwe vlaggen en instrumenten en de leden van de- en nog diverse andere vere nigingen werd een attractief film programma aangeboden in het Pa tronaatsgebouw. Op de avond van deze plezierige dag werd een caba ret-voorstelling gegeven. Een pro gramma van muziek, zang. declama tie en dans werd tot groot genoe gen van het jeugdige publiek over het -voetlicht gebracht. DE ZOVEELSTE. Op de Westerschelde Is weer eens een binnenschip omhooggevaren, 't Motorschip „Marie Rose", dat gela den met kolen van Antwerpen naar Riemen (België) onderweg was. is in het Schaar van Ossenisse omhoog- gevaren en vast blijven zitten. Met behulp van de sleepboot .Betsy" is de ..Marie Rose" vlotgeslcept en in de haven van Tcrneuzeii binnenge bracht. Ooggetuigen melden ons, dat het schip uiterl''k geen schade heeft. (Slot van pag. 1) kens (+65), Sluis (+50) en Oost burg (+41), waar ook zeker sprake is van nieuwe impulsen. Schouwen-Duiveland heeft een plus van 82. Tholen en St.-Philipsland na men af met 47 zielen. Dit laatste is weliswaar uniek, maar voor iedere Zeeuw helaas duidelijk. Waar de wel vaartsbronnen niet groeien moet op de duur de bevolking teruglopen...... Het begint overigens met een kleine groei doordat geboorteoverschot slechts ten dele behouden blijft. Se dert 1948 is echter dit gebied met 818 personen afgenomen! Binnen Schouwen-Duiveland traden grote verschuivingen op. Haamstede verloor er 119, doordat de evacué'é grotendeels vertrokken. Zodoende daalde de bevolking van de recreatle- kustgemeenten met 115 (1956: 153). De Impulsen zullen echter hier wel sterker worden als de Gre- velingen-datn ger.eed is. Vele lande lijke gemeenten op Schouwen stegen: Kerkwerve (62), Ouwerkerk (49), Nieuwerkerk (40), Oosterland (33). Een ontwikkeling met perspectief is dit evenwel niet. Wat dit betreft is de groei van Zierikzee 10) type^ rena. De meeste van de niet genoemde agrarische gemeenten vervolgden hun vermageringsproces, vooral die iri Zeeuwsch-Vlaanderen. Als voorbeeld noemen wij Vogelwaarde 55), Zaamslag 45), Biervliet 38), Hoek (—35), Groede (—23) en Graauw 21). Voorts Noordgouwe 42), Oud Vossemeer 26), Wol- f aartsdijk 28), 's Heerenhoek (—29), Kattendijke (—24), Kortge- ne (—23). Tellen wij om hier bovengenoem de redenen Schouwen-Duiveland niet mee dan constateren wij dat van de 58 min of meer zuiver agrarische gemeenten er 14 een weinig toenamen en 44 een daling met bijna 800 inwoners te zien gaven. Wat in sociografische rapporten van Wageningen al telkens naar voren kwam speelt zich ook hier af. nl. dat l Advertentie 'n KwaliteiUproduct vin d« Wybsrt-Fsbrlsken. 70 an 90 et alléén bij Apothsksrs an Oroglitaq llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIII!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllil| Groei van de Zeeuwse bevolking in cijfers M De groei van de Zeeuwse be- volking in 1957 het inwoner- |j tal steeg in het afgelopen jaar met 1929 was over de ver- schillende eilanden en streken als volgt verdeeld: Schouwen- Duiveland 82; Noord- en Zuid- Beveland 371; Walcheren 1157; West Zeeuwsch-Vlaanderen 69 en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen M 297. Tholen en St. Philipsland :-r- s boekten een teruggang van 47. Voor het Zeeuwse „totaal" per 31 december 1957, 280.361 (140.700 mannen en 139.661 vrouwen) leverde Walcheren de grootste „bijdrage", 80.387, gevolgd door Noord- en Zuid- Beveland (67.806) en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen (63.684). H West Zeeuwsch-Vlaanderen tel- de bij de laatste jaarwisseling 27.728 inwoners. Schouwen- Duiveland 23.266 en Tholen en St. Philipsland 17.490. Het aantal inwoners per eind 1 1956, 278.432 (139,750 mannen ff en 138.682 vrouwen) vermeer- derde in 1957 door geboorte i§ met 5607 (2883 jongens en 2724 meisjes) en door vestiging met 13.327 (6517 mannen en 6810 vrouwen Er Er overleden in 1957 in Zee- §j land 2397 mensen (1235 man- nen en 1162 vrouwen). Het ver- trekcijfer was 14.608 (7215 mannen en 7393 vrouwen). Er werden In 1957 in Zeeland 2158 m huwelijken gesloten en 58 echt- 1 scheidingen ingeschreven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiniiiii'iiil dc kleinere dorpen functieverlies lij den. De werkgelegenheid loopt cr te rug en de inwoners zijn niet tevreden mei 't. relatief lage voorzioingen- peil. Dit proces is niet te stuiten, vooral daar de werkgelegenheid in de landbouw nog zeer sterk zal afne men. Wil men vele dorpen nog enigs zins intact laten waarmee ook een geestelijk belang is gemoeid dan zullen zij betrokken moeten worden In het te verwachten proces van in dustrie-ontwikkeling op enige centra le punten. De beschreven bevolkingsgroei geeft duidelijk aan dat hiertoe aankno pingspunten zijn. Moge een woning- bouwpolitiek die vooruit- en niet om ziet, Zeeland hiertoe in staat stellen Dc laatste berichten (zie pag. 2 llnksbovenaan) zijn in dit verband echter uiterst teleurstellend! Belgisch vrachtschip liep vast op „Spijkerplaat" „Scaldis", „Holland" en „John P. Best" trokken „Belgia" vlot Op de „Spijkerplaat" in de Wes terschelde, nabij Borssele, is dinsdag morgen omstreeks tien uur het Bel gische vrachtschip „Belgia" (J47Ö ton) aan de grond gelopen. Het schip vaart op do zogenaamde Zwe- den-lijn en was op weg naar Ant werpen. Do in Vlissingen gestationeerde Belgische sleepboot „Scaldis" en het bergingsvaartuig „Zeeleeuw", alsme de de sleepboot „Dc Schelde" voeren ter assistentie uit. Voorlopig kon men echter weinig doen, want aan do achterzijde van het schip stond slechts vier voet water, 's Middags ohi drie uur was het laag water en men heeft dan ook tot het hoog wa ter van 's avonds moeten wachten. Toen waren inmiddels ook de „Hol land" en de „John P. Best" uit Ter- neuzen bij de „Belgia" gekomen. In de vooravond maakten de „Scaldis", de „Holland" en de „John P. Best" vast en omstreeks half negen werd het Belgische schip vlot getrokken. Ter plaatse kon niet worden vastge steld of het schip beschadigd was. In middels is do „Belgia" naar Ant werpen gesleept. De „Belgia", die met ijzererts ge laden was, liep juist op die plaats aan de grond, waar de stroomkabels van de P.Z.E.M. liggen, die van Bors sele naar Zeeuwsch-Vlaanderen gaan. De elektriciteitsvoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen is echter geen ogenblik uitgevallen. Aangenomen wordt dan ook dat het schip geen schade aau de kabels heeft aange bracht. Weer ernstig ongeval op rijksweg bij Souburg Van vier gewonden één naar ziekenhuis in Vlissingen Dinsdagmorgen omstreeks tien minu ten over acht ontstond op de rijks weg bij Souburg, ter hoogte van de brug over het kanaal door Walcheren een auto-ongeluk, waarbij vier perso nen werden gewond. Het ongeluk ge beurde, doordat een bestelauto van de „Blindenzorg" uit IToord-Brabant in volle vaart tegen de achterzijde van een vrachtauto van de bode B. uit Middelburg opreed, die daar om de brug op te rijden, had voorgesorteerd. De vrachtauto van de bode, die werd bestuurd door H. J. P. E. uit Middel burg wachtte, alvorens links af te slaan, op enkele bussen uit de rich ting Vlissingen. Het was nog duister en mistig en de bestuurder van de bestelauto, die uit dc richting Mid delburg kwam zal de vrachtauto hooi gezi ..-HPi gen de met spruitjes en prei beladen bode-auto. De bestuurder van de be stelauto, A. W. W. uit Roosendaal werd met de borst tegen het stuur gedrukt, de passagier, die naast hem zat, A. P. uit Goes, sloeg met het hoofd door de voorruit. Twee van de drie personen, die op de achterbank zaten en naar voren werden geslin gerd werden minder ernstig gewond. Het waren G. G. de J. en A. de B. uit Willebrord. De vijfde inzittende, A. B. uit St.-Willebrord was dc enige die geheel ongedeerd bleef. De bestuur der werd per ambulance naar het St.- Jozef-zickenhuis in Vlissingen ver voerd. De vier anderen werden per taxi naar huis vervoerd. De heer B. en bestuurder E. van de bode-auto kwamen met de schrik vrij. De laad bak van de vrachtauto was door de hevige schok tien a twaalf centime ter naar voren geschoven en tegen de cabine gedrukt. Auto slipte Tengevolge van de gladheid van de weg reed maandagmorgen halver wege de oprit van de Vlakebrug te Schore de bestuurder J. S. M. M. uit Middelburg met zijn personenau to tegen de spoordijk op, waarbij de auto kantelde. Dit was het gevolg van een slippartij. De bestuurder kwam er zonder persoonlijk letsel van af, doch de auto werd vrij erns tig beschadigd. Met een kraanwagen moest deze worden weggesleept. KUNST Geslaagd concert van Vlissingse Orkestvereniging Solist: Hubert Barwahser. Dirigent: Jan Kuiler. HET programma van de Vlissing se Orkestvereniging gisteravond gaf deze vereniging o.l.v. Jan Kuiler een concert in Britannia bestond uit vijf delen en derhalve zou men met enige fantasie hier kunnen spre ken van een programma „k la Sui te". Welnu, de middendelen van deze suite werden bekwaam en met veel élan uitgevoerd, doch op het spel in de hoekdelen was wat aan te mer ken. Laten wij daarom eerst deze minder prettige dingen noemen, op dat voldoende ruimte overblijft voor de vele goede zaken, waardoor dit concert van de Vlissingse Orkest vereniging ditmaal werd geken merkt. Welke bezwaren er waren? In de eerste plaats bleef het openingsstuk Mozart's ouverture „Der Schau- spieldirektor" een beetje houterig in de nogal nadrukkelijk gespeelde noten steken. En in het laatste deel van het programma (Bizet's eerste Arlésienne-suite) slaagden de strij kers van het orkest er niet in deze uiterst geraffineerde muziek zodanig te realiseren, dat men spreken kon van een verfijnde uitvoering. Boven dien bleek hier, dat één contrabas in deze volledige symfoniebezetting te weinig was. Ziedaar enkele punten, waarop kritiek niet mocht uitblijven. Wat evenwel de andere programma- delen betreft, kan worden vastge steld, dat de Vlissingse Orkestvereni ging ditmaal zichzelf menigmaal overtrof. Met name gebeurde dit in de Parijse symfonie van Mozart, in welk werk niet alleen een prijzens waardig klankevenwicht werd be reikt, maar waarin bovendien bijzon der spiritueel werd gespeeld. Alle lof! Doch niet alleen deze symfonie was een staal van wat een goed amateur-orkest vermag, ook de bege leiding van de solist de fluitist Hubert Barwahser verdiende met respect te worden genoemd. Trou wens, daarbij moet worden vermeld, dat het spel van deze musicus in ho ge mate inspirerend werkte: het was virtuoos, door-en-door muzikaal en getuigde van een grote intelligen tie. Vooral zijn magistrale vertol king van Mozart's fluitconcert in D groot werd een hoogtepunt van deze avond, mede dankzij de orkestbege leiding. Vanzelfsprekend was na dit werk het applaus lang en hartelijk, in welke hulde Barwahser zéér nadruk kelijk (en terecht) dirigent en or kest liet delen. Het charmante Concertino voor fluit en orkest van Cécile Chamina- de werd eveneens knap gespeeld, ter wijl ook hier sprake was van even wichtig samenspel tussen solisten en orkest. Nogmaals: de V.O.V. heeft gisteravond wel haar allerbeste beentje voor gezet! Vermeld dient tenslotte, dat er voor de bekwame dirigent Jan Kui ler een verdiende, feestelijke ruiker was en dat de belangstelling voor de ze geslaagde uitvoering redelijk mocht worden genoemd. de K. logstwaarschijnlijk te laat hebben izlcn. Met een klap reed de auto te- Provinciale commissie C.J.M.V. bijeen De Provinciale Commissie van het Christelijk Jongemannen Verbond vergaderde in Goes onder leiding van de secretaris, de heer L. Evertse. Na het lezen van Jozua 5 ging hij voor in gebed. Medegedeeld werd, dat verschillen de afdelingen werden opgeheven en werden samengevoegd. In de vaca ture van voorzitter, ontstaan door het overlijden van de heer C. Leunls te Terneuzen, is nog steeds niet voor zien. Getracht zal worden op een van de volgende vergaderingen een twee tal op te stellen. Op 15 februari a s. zal de voorjaarswerkvergadering worden gehouden in gebouw „Ob&d- ja" te Kapelle en wel om drie uur. Het Zeeuws weckend op de Ernst Sillem Hoeve is bepaald op 8 en 9 maart a.s. PTT-directeur Axel vertrekt Tot directeur van het PTT-kantoor te Harderwijk werd per 1 febr. a.s. benoemd de heer M. Poissonnier, di- N recteur van het PTT-kantoor te Axel. Advertentie Vier werkelijk beirouwbtre middelen helpen eikeer en.... doen wonderenl Op grond van ontdekkingen van geleer den uil de gehele wereld, was het mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. Tt9«n pijntn «n «ril». ötxKill voor d« fovoiligilt ">oi|, »|M él «ordl boiciio/md dost li«l btilinddool (kciaroi VANDAAG. Middelburg Electro: „Richard 111", 8 uur, 14 j. Vlissingen Alhambra: „Een kus voor Je sterft", 7 en 9 uur, 18 J.; Luxor: „My gun Is qutck", 8 uur, 18 J. Goes Grand: „Beklemmende uren", 8 uur, 18 j. Goes Slot Ostende: optreden van Zeeuwse amateurs, ,,d' Oprechte Amateur", afdeling Zeeland, 8.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2