KAPPIE gw de Jmtisc/ie hoi Geen samenvoeging met Arnemuiden WALCHEREN MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 JANUARI 1958 PROVlNUlALhi 'AtihiU W Hb V O R A N '1 6 RAAD NIEUWLAND Beperkte afstand van grond onaanvaardbaar UNANIEM heeft de gemeenteraad van Nleuwland zich tijdens de maan dagavond gehouden vergadering, waarin de voorstellen Inzake de ge meentelijke herindeling van Walche ren besproken werden, tegen de sa menvoeging van Nieuwland met Ar nemuiden verklaard, In grote lijnen betuigden de raadsleden hun Instem ming met het pre-advles van B. en W dat hen reeds eerder toegezonden was en dat Wij gisteren publiceerden. Aan het slot van de vergadering werd be sloten om aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de samenvoeging van de twee gemeenten met het oog op de belangen van Nieuwland volkomen onaanvaardbaar is en dat de raad akkoord gaat met een beperkte af stand van grondgebied aan Vlissin gen, mits daarvoor compensatie ver kregen wordt aan de westgrens der gemeente, zonder binding aan het structuurplan van Vlissingen. Op voorstel van de heer C, A. Polderdijk (rb) zal de nadruk gelegd worden op „beperkte afstand", hetgeen tevens geldt voor de grond van Nieuwland Si het Zuld-Sloe. - Over de afstand van grond en de compensatie daarvoor waren de me ningen in het begin nogal verward. Burgemeester mr. P. S. K. J. Graaf van Randwijck weet dit aan de te kor te tijd, die men gekregen heeft om eens rustig over de voorstellen te pra ten en na te denken. „Ik vind dit een treurige manier van zaken doen", al dus de burgemeester. Voorts wees de burgemeester er op bji het lezen van de brief zeer verbaasd te zijn geweest, omdat Nieuwland steeds buiten de herindelingsplannen gebleven is. De schermutselingen over de afstand van grond begonnen reeds, toen wethouder J. Kwekkeboom (a.r.) zijn teleurstelling uitsprak over het feit, dat in de pers ver meld stond, aat B. en W. in hun pre-advies geen bezwaar maakten tegen afstand van de zuidoosthoek van de Nieuw St; Jooslandpolder aan Vlissingen. De wethouder voelde daar niets voor en nad dit standpunt ook tijdens de bespre king van B. en VV. ingenomen. Wethouder P. W. de Lange (c.h.) meende, dat hfj er ook niet voor was. Volgens burgemeester en se cretaris was echter besloten zoals in het advies stond. Geen afstand Dit punt uit het advies werd ten slotte veranderd Vlissingen mag niet aan de zuidoosthoek van genoem de polder komen. Alleen het stuk Schorepolder, dat bij Nieuwland be hoort, wordt prijsgegeven. Maar deze laatste afstand kon de heer S. Janse Jzn. (p.v.d.a.) evenmin goedkeuren. „We zullen moeten vechten voor de laatste voet grond", aldus dit raads lid, die alles in het werk wilde stellen om Nieuwland Nieuwland te laten blijven. De heer A. de Jager (c.h.) wees er vervolgens op, dat ook de Zaagmolendijk by Nieuwland behoort te komen, waarvan Middelburg dan SINT-LAURENS Feestavond „O.N.D.O." De korfbalclub „O.N.D.O." te St. Laurens gaf zaterdag een feestavond in het verenigingsgebouw. Het pro gramma vermelde liedjes en éénac- tertjes, waarvoor de toeschouwers me nige keer de handen dankbaar op elk aar brachten. „De Minstreels'1, die ter afwisseling vrolijke muziek ten gehore brachten, oogstten eveneens veel succes. Burgemeester W. Baas hield een korte toespraak; de avond werd geo pend door de voorzitter van de korf balvereniging, de heer W. van den Broeke. „OIN.D.O." telt thans bijna zestig leden. Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente Middelburg nam in 't afgelopen jaar af met 34. Op 31 december 1956 bedroeg het aantal ingezetenen 21.968 (10.684 mannen en 11.284 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 396 (177 jongens en 219 meisjes) en door vestiging met 1109 (515 mannen en 594 vrou wen). Het verminderde door overiy- den met 194 (92 mannen en 102 vrouwen) en doo»- vertrek met 1345 (660 mannen en 685 vrouwen). Het totaal der bevolking bedroeg op 31 december j.l. dus 21.934 (10.624 mannen en 11.310 vrouwen). Er wer den 167 huwelijken voltrokken, er werden 9 echtscheidingen ingeschre ven. Het zielental van de gemeente Zou- telande nam in het afgelopen jaar af met 14. Op 31 december 1956 be droeg het aantal ingezetenen 977 (506 mannen en 471 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboor te met 13 (7 mannen en 6 vrouwen) en door vestiging met 25 (11 mannen en 14 vrouwenhet verminderde door overlijden met 4 mannen en 2 vrou wen en door vertrek met 46 121 mannen en 22 vrouwen). Er werden 9 huwelijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. Het zielental van de gemeente Oost en West-Souburg nam in het afge. lopen jaar toe met 132. Op 31 de cember '56 bedroge 't aantal ingezete nen 6875 (3468 mannen en 3407 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 151 (88 mannen en 63 vrouwen) en door vestiging met 371 (184 mannon en 187 vrouwen), het verminderde door overlijden mot 34 mannen en 21 vrouwen en door vertrek met 335 (165 mannen en 170 vrouwen). Er werden 47 huwelijken voltrokken, er werd één echtschei ding ingeschreven. afstand zal moeten doen. Hiermee was de raad het volkomen eens, daar het de gemeente minstens weer een honderdtal inwoners meer „oplevert". De heer Joh. Lucasse (s.g.p.) kon niet inzien, waarom de zin in net ad vies van B, en W., waarin opgemerkt wordt dat bij samenvoeging de café- sluiting op zondag het eerste wrij vingspunt zal zyn, opgenomen moest worden. Hij wilde dit liever schrap pen, hetgeen echter niet ondersteund werd door de andere raadsleden. Weer op de grondafstand terug komend, wilde de heer Jb. Knuyt (p.v.d.a.) de oude grens van Nieuwland, zoals G.S. die In hun voorstel van 1956 vastlegden, be houden. Met „Nieuwland zelfstan dig en geen stuk grond aan Vlis singen", deelde dit raadslid de me ning van de heer Lucasse. die dit even tevoren opgemerkt had. Ten slotte werd besloten de nadruk te leggen op de beperkte afstand ten aanzien van het grondgebied van Nieuwland, waarna er later over gesproken kan worden, wat er af gestaan moet worden. In tegenstelling met de in het ad vies van K. en W. voorgestelde ge dachte om een enquête onder de inwo ners te houden, besloot men dit niet te doen. temeer daar ook Arnemuiden met meerderheid van stemmen tegen do samenvoeging was. V.V.V. Oostkapelle had goed jaar In de door V.V.V. „Mooi Oostka pelle" gehouden jaarvergadering was een optimistische toon te beluiste ren. Zowel in het openingswoord van de voorzitter, de heer P. J. Bom als ook in het jaarverslag van de secretaris de heer A. de Visser Wzn. Het jaar 1957 is ondanks het minder mooie weer een goed seizoen ge weest. Op het secretariaat kwamen weer aanmerkelijk meer aanvragen binnen dan vorige jaren. Vooral voor de maand augustus moesten vele aanvragers voor pension en kamer huur worden teleurgesteld, ondanks het feit dat het aantal kamerver huurders met 18 toenam. In 1957 waren 33.683 overnachtingen, waar onder opmerkelijk veel van buiten landers. Ook in 1958 zal er In bui tenlandse bladen yvorden geadver teerd en folders op ruime schaal ver spreid. Het aantal bij V.V.V. aange sloten leden bedraagt thans 87. De aftredende bestuursleden de heer A. de Visser secretaryen C. van Sluys (penningmeester) werden her kozen. De penningmeester sloot het boekjaar af niet een batig saldo. Het bestuur deelde mede, dat uit breiding van de kampeergelegenheid de volle aandacht heeft. Auto in de sloot Omstreeks half tien is maandag morgen in de Dijkmeesterpolder m de gemeente Philippine een perso nenauto, bestuurd door de heer B. de W. uit Arnemuiden tengevolge van een glad wegdek geslipt en in de sloot gereden. De heer De W. reed vanuit Isabellesluis in de richting Philippine. De bestuurder liep slechts een kleine wond aan 't hoofd op. De materiële schade was groot: de auto. een huurwagen, moest wor den weggesleept. VLISSINGEN Sint Paulus-ulo werd schooldamkampioen. De beslissingswedstrijd welke no dig was om een kampioen aan te wij zen tussen de zestallen van de Nij verheidsschool B en St.-Paulus Ulo school A, is thans gespeeld en de ge detailleerde uitslagen luiden als volgt: 1. Henk WiegmansBerte van Hove 0—2; 2. Gerard de BreeJack Lam- mers 02; 3. Rinus SelenJan v. d. Horst 1»I4. Nelis Vrij—Rinus Villee 0—2; 5. Ko Hus'er—Gerard Leijdekker 0—2; 6. Anton Hendrikse—Jan Paij- ens 02. Op overtuigende wijze heeft de St.- Paulus Ulo school met 111 deze wedstrijd gewonnen en is dus win naar geworden van de door de K.N. D.B. beschikbaar gestelde wisselbe ker, welke aan het einde van de wed strijd door de heer L. Goedbloed met een toepasselijk woord werd overhan digd. terwijl de Nijverheidsschool de 2e prijs n.l. een medaille op standaard werd aangeboden, waarna bij monde van de scholier Herik Wiegmans aan het adres van de heer Goedblbed een dankwoord werd uitgesproken voor de wijze waarop dit schooldamtoer- nooi werd georganiseerd. De gedetailleerde uitslagen: 1. St.-Paulus Ulo school A, 5 ge speeld, 9 punten, 528 bordpunten: 2. Nijverheidsschool B, 5 gespeeld, 9 punten, 5010 bordpunten3. Nijver heidsschool C, 5 gespeeld, 6 punten, 3327 bordpunten 4. Nijverheids school E, 5 gespeeld, 3 punten, 1842 bordpunten: 5. Nijverheidsschool D, 5 gespeeld. 2 punten, 1644 bordpun ten: 6. Nijverheidsschool F, 5 ge speeld, 1 punt, 1149 bordpunten. DOMBURG Zangavond De gemengde zangvereniging „Vol harding leidt tot het Doel" te Dom burg gaf in de goed bezette zaal „Wilhelmina" haar jaarlijkse uit voering. De 14 nummers van het programma werden onder leiding van de directeur de heer J. Hekhuis Wzn., goed uitgevoerd. De voorzit ter, de heer C. Vreeke deed ook een beroep op de aanwezigen de vereni ging te blijven steunen nraar vooral om als lid toe te treden. Na de zang nummers werd het toneelspel in 4 bedrijven „Schip op strand" opge voerd. Mevrouw Van Schagen 'die de pia nobegeleiding verzorgde mocht naast de dankwoorden van de voorzitter 'n boeket bloemen en een boekenbon in ontvangst nemen. OOSTKAPELLE A.R.-kiesvereniging De A.R.-kiesvereniging vergaderde onder leiding van de heer J. Jobse Mzn. Na behandeling van enkele in gekomen stukken en huishoudelijke zaken werd de kandidatenlyst be sproken voor de verkiezing der Prov. Staten. De heer A. Maljaars gaf een politiek overzicht over de huidige situatie in binnen- en buitenland. RAAD ARNEMUIDEN Terugblik op een weinig rooskleurig jaar Burgemeester W. H. van der Hei de van Arqemuiden noemde in zijn nieuwjaarsrede, tijdens de maandag middag gehouden raadsvergadering, 1957 een weinig rooskleurig jaar. De visserij kampte met matige vangst en lage prijzen. De landbouw onder vond nadeel van het slechte weer, waardoor de aardappeloogst misluk te. Aan de andere kant is 1957 toch ook weer vruchtbaar geweest, want, al kostte het steeds grote inspanning, er werd veel verricht in Arnemuiden. Voor wat 1958 betreft; er staat de bouw van een nieuwe openbare lage re school op het programma, stichting van een medisch centrum voor het Groene en Rode Kruis, ter wijl men tevens het saneringsplan denkt te kunnen verwezenlijken. De heer J. Allaart (p.v.d.a.) bracht even het onderwijzersvraag- stuk ter sprake. Het onderwijzend personeel aan de o.l. school kan in Arnemuiden geen geschikte kosthui zen vinden en vraagt daarom een reisvergoeding. De heer J. L. Joosse (s.g.) was er met de heer Allaart voor om de aanstaande onderwijzers bij het zoeken van een geschikt on derkomen behulpzaam te zijn. De burgemeester meende, dat dit niet zou helpen, daar de dambs en heren liever in Middelburg wonen. Het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor 1958 bepaald op f 100.000.Tenslotte werd beslo ten een kasgeldlening aan te gaan groot f 250.000.—. Propaganda-filmavond afdeling Rode Kruis De afdeling Arnemuiden van het Rode Kruis hield een propaganda filmavond in het verenigingsgebouw. Na een openingswoord van de voor zitter, de heer N. de Vos. die in vogelvlucht de belangrijke taken van het Rode Kruis schetste, sprak de heer A. D. Constandse, kringsecreta ris van het R.K.K.. die een beschou wing gaf van het Rode Kruis, in 't bijzonder van de bloedtransfusie dienst. Het ligt namelijk in de be doeling ook te Arnemuiden gelegen-» heid te geven voor bloedafgave. Na deze causerie werd de film „Uw red dend bloed" vertoond. Vervolgens werden namens het hoofdbestuur door de kringsecretaris aan vier co lonneleden de medailles met oorkon den voor 10-jarige trouwe dienst uit gereikt, n.l. aan de heren KI. de Meulmeester, A. v. d. Ketterij, A. v. Belzen en J. Baaijens. Na de pauze werd nog een film vertoond over de boottocht voor chronische invaliden, waarbij de heer Constandse opnieuw voor toelichting zorgde. GRIJPSKERKE Bevestiging ouderlingen De heren W. Blok en A. Dommese te Grijpskerke zijn bevestigd als ouder ling van de Nederlands Hfrvormde Kerk. De heer J. Franke werd be vestigd als diaken. MIDDELBURG Floralia voor schooljeugd en voor ouden van dagen Bij het floralia-werk, dat de afde ling Walcheren van de Kon. Neder landse Mij. voor tuinbouw en plant kunde in samenwerking met de Kon. vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg reeds enige ja ren verzorgde, was tot nu toe alleen de schooljeugd van de Zeeuwse hoofd stad en enkele dorpen op Walcheren betrokken. Het zal dit jaar niet alleen een werkje voor de jeugd zijn, want in een bespreking van de floralia-com- missie met het bestuur van de af deling Walcheren is besloten ook de ouden van dagen gelegenheid te ge ven een of meerdere plantjes op te kweken. Alle bewoners van de Middelburgse rusthuizen, alsmede die van „Ter Hooge" zullen één dezer dagen in staat worden gesteld op gemakkelij ke wijze aantal en soort van de door hen gewenste plantjes op te geven. Eind maart noopt men alle plant jes uit te kunnen reiken in 12 cm potten. Daartoe is besloten omdat de jeugd nog al eens vergeet om de in kleine potjes ontvangen plantjes een grotere te geven. Dat is nu niet meer nodig. Van de door oud en jong be reikte resultaten zal 16 en 17 juli a.s. een tentoonstelling worden ge houden. Zoals gewoonlijk worden de patien tjes van het zeehospitium „Zonne veld" met een gratis plantje verrast. Benoemingen De raad Middelburg heeft be noemd tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs de heren Ch. J. Bakker, mr. J. F. C. van Deinse, P. L. C. M. de Graauw, mevrouw N. J. MullerMinnema en de heer G. van Bruggen. Als leden van het Godshuisbestuur werden her benoemd de heren S. Caljouw en mr. A. J. van der Weel. Als leden van het bestuur van de burgerlijke instel ling voor maatschappelijke zorg wer den herbenoemd de heren M. Klei- nepier. W. Kiopmeijer en C. Verwaal. Mej. C. Wisse werd benoemd tot tij delijk vakonderwyzeres in de nutti ge en vrouwelijke handwerken aan de openbare v.g.l.o.-school en de heer J. H. Koers aan dezelfde school tot tijdelijk vakonderwijzer lichamelijke oefeningen. Hoe veranderen wij ons interieur „Als wij niet voor het inrichten kennis hebben genomen van de woonruimte, die wij krijgen en daar mee even hebben geëxperimenteerd, bestaat de kans, dat aan onze inrich ting iets hapert: wij hebben teveel meubels, het is te vol of het is te leeg en wij vinden het ongezellig", aldus mej. M. W. J. Hietbrink, mede werkster van een weverij, tijdens een lezing over het onderwerp „Hoe ver anderen wij ons interieur", die zij hield voor de plaatselijke commissie voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting te Middelburg. In deze lezing gaf zij de vele be langstellenden allerlei waardevolle adviezen voor inrichting van het in terieur. „Maak een tekening van dc kamer", zei mej. Hietbrink. „Je kunt er gemakkelijk cartonnetjes op schaal van de meubels overheen schuiven". Wanneer men er in slaagt bij het kiezen van de meubels en hun plaats in de kamer, te letten op het doel van elk meubel en het gebruik zal men elk meubel de meest pas sende plaats geven en ténslotte een zo ordelijk mogelijk geheel krijgen, waarin voldoende bewegingsvrijheid wordt gelaten, waarin de „looplij- nen" in elk geval vrijblijven. Ook zullen er mogelijkheden gevonden moeten worden voor de liefhebbe rijen van de diverse huisgenoten. Dat is met name belangrijk voor het heel kleine kind: vertelde mej. Hietbrink, dat nadat het de box is ontgroeid behoefte heeft aan een plaats, waar het rustig uren achtereen zich kan oefenen in „handvaardigheid". Mej. Hietbrink gaf hierbij voorbeelden met behulp van een flanelbord; voorts werden er kleurendia's ver toond. In een tentoonstelling waren o m twee verschillende foto's opge nomen ,die twee aan twee gemaakt waren van hetzelfde vertrek, op ver schillende manieren ingericht. VROUWENPOLDER N.C.V.B.-vergadering De N.C.V.B. afdeling Vrouwen^ polder hield onder leiding van me vrouw De Kam haar maandelijkse vergadering. Als spreekster van deze avond trad op: mevrouw Laarman uit Den Haag. Zij had als onder werp ..Gods naam in de omgangs taal" Met aandacht hoorden de tal rijke aanwezigen dit onderwerp aan. De volgende vergadering zal op 6 fe bruari zijn, tevens is het dan de 4e -arvnvEradering. Kerkelijke benoemingen In de Nederlands hervormde kerk rijn herkozen als ouderling de heren t Duvekot en A. Sturm, tot diaken de heer W. Wondergem tot notabel de heer A Til roe gekozen als derling-kerkvoogd de heer W. Th. Wiegel en tot notabel W. Vermeulen, die allen hun benoeming aannamen." ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2016 stuks. Vette koeien en ossen 1269, Varkens 747. Vette koeien: prijs in cents per kg le kw. 300—320, 2e kw. 270—295. 3e kW. 250— 270. Exportvarkens le kw. 168, 2e kw. 166, 3e kw. 184. Vette koeien: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen eerste kwaliteit onveran derd, 2e en 3e even minder ln prijs, en kele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.): aanvoer Iets korter, handel redelijk, prijzen niet geheel prijshoudend, prima's boven notering. Zware varkens van 158—160 per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe rode op vochtcondltte vast, tot f 29.60 soms Iets meer. Voedergranen vast naar kwaliteit f 26—f 28. Extra kwaliteit f 28.50. Haver goed prijshoudend naar kleur en droogte van f 23-25f 24.75. Ex tra blanke f 25.75. Rogge goed prijshoudend door- nee kwaliteit f 20.75. Bakrogge f 22. Peulvruchten. Groene erwten en schokkers, bijna zonder handel, groene erwten tot ca. f 34. Schokkers tot ca. f 56 genoteerd. Bruine bonen tot ca f 59 VLASMARKT ROTTERDAM 13 januari. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.20 tot f 1.40. middensoorten tot f 1.65, best vlas tot f 2.—. Dauwrootvlas: tage soorten van f 0.90 tot f 1.15, midden soorten tot f 1.40, best vlas tot f 1.70. E.H.B.O. nam afscheid van docent Vrijdagavond werd door de vereni ging E.H.B.O. te Vrouwenpolder af scheid genomen van de docent dr. M. v. d. Sluys te Veero, die wegens neerligging der praktijk vertrekt naar Driebergen. De secretaris de heer P. Louwerse Hz., sprak woor den van hartelijken dank tot de scheidende docent, die 7 jaar zijn beste krachten voor de vereniging gegeven heeft. Hem werd een mooi cadeau aange boden, terwijl zijn vrouw een bloem stuk in ontvangst mocht nemen. Dr. v. d. Sluys dankte allen hartelijk voor het prachtige cadeau dat hij ontvangen had. Vervolgens reikte de burgemeester A. de Kam de diplo ma's uit, aan de pas geslaagde kan didaten, de heren: P. C. Hofman, Chr. Frangois, J. v. d. Velde, en de dames: A. Sturm-Wondergem, Vos-Mesu, F. W. Duvekot. De avond Werd verder gevuld met muziek, to neel en goochelen. O.- EN W.-SOUBURG Toneelavond C.H.U. Vrijdagavond hield de Christelijke Historische Unie, afdeling Souburg, een toneelavond in „De Zwaan". De voorzitter, de heer J. Deij, gaf in zijn openingswoord een beknopte, doch duidelijke uiteenzetting van het doel en het werk van de C.H.U. Ver volgens bracht de toneelclub: „Con tact" de klucht in 3 bedrijven van Hans Nesna „Anne Marie zeg jij 't maar" voor het voetlicht, waarbij de lachspieren van het matig opgeko men publiek danig werden losge maakt. In de pauze hield men een verloting. Uitvoering Zangvereniging U.D.J. De gemengde zangvereniging „Uit spanning door Inspanning" te Sou burg hield zaterdagavond haar jaar lijkse uitvoering onder leiding van de heer Ab Lichtendahl. De goed uit gevoerde zangnummers werden be loond met een hartelijk applaus van het publiek. Vooral het „Halleluja" van G. F. Handel evenals een piano sonate voor quatre mains van W. A. Mozart, uitgevoerd door J. J. van Ginkel en Ab Lichtendahl, vielen zeer in de smaak. Na de pauze voer den leden van de zangvereniging „U.D.L" het toneelspel „Op drift" op. De schrijver van dit toneelstuk, de heer Jan Lemaire Jr. koos als plaats van handeling 'n vissershut op het eiland Majorca. Marius, op vaardige wijze op het to neel gebracht door de heer B. Reijer- se, is de getrouwde visser, die in zichzelf een schilderstalent meent te ontdekken en zich daarom toelegt op het maken van schilderijen. Marius wordt verliefd op een toeriste, Sas- kia van Staal. (mevr. Vertrecht) die zijn schilderkunst bewondert, doch zijn liefde niet beantwoordt. Een Nederlandse schilder, Pieter Holst (P. Beun) verschijnt op het toneel en als deze de schilderijen van de ex-visser niet de moeite waard vindt, stemt de gehele familie, behalve na tuurlijk Marius, daarmee in. Wanneer het hem echter duidelijk wordt, dat zijn werk toch niet zo veel te betekenen heeft, keert hij te rug naar de visserij. Dc schilder Pie ter Holst is intussen verliefd gewor den op de dochter des huizes Syl via (goed gespeeld door mevr. N. Sanderse) en het happy end blijft natuurlijk ook bij dit stuk niet uit. Een gezellig bal met muziek van het „Clavioline Ensemble" besloot de ge slaagde avond. Breek vlas: van f 0.75 tot f 1.20, naar ge lang van kwaliteit en bewerking Ge zwingelde lokken: van f 0 35 tot f 0.70. De produktie was ln de afgelopen week onveranderd, verschillende bedrijven hebben niet voldoende personeel aange houden om te repelen en te zwingelen. Het aanbod Is beperkt tot de midden- >orten en enkele partijen beter vlas. Voor de meeste soorten bestond meer belangstelling dan tn de voorafgaande •eken het geval was. verkopen waren groter. De prijzen bleven op hetzelfde peil als vorige week. enkele soorten be ter vlas Iets hoger. De produktie van dauwrootvlas was Iets groter, voor de beste soorten blijft goede belangstelling, mindere kwalitei ten weinig gevraagd, prijzen niet veran derd. Het aanbod van breekvlas is verbe terd, er Is voldoende vraag om alle aan geboden partijen van turbine-gezwingeld breekvlas wekelijks op te nemen tegen onveranderde prijzen. Voor gezwingel de lokken blijft de vraag gering, er zijn echter verschillende partijen voor latere levering verkocht, zodat geen grote voor raden gevormd worden. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Al pha f 10—f 11.50. Bintjes t 10-f 12. Eigen heimers f 10—20. Bevelanders f 15f 16. Furore t 18—f 20. Meerlander i 14—f 15.50. IJsselster f 13—f 13.50. Bintjes voor export in twee maten ge sorteerd van de kleigrond f 13.50. Alpha export ln twee maten gesorteerd t 13. Zandaardappelen. Noorderling f 9. Ll- bertas f 8—f 9. Bieneke f 7 50—8. VISMIJN VEERE 13 januari. 17517 kg. schardijn 34—12. 30 kg. ongesorteerde vis 86—89. 27. De Maat begon al wat aan zijn vreemde positie te wen nen. Weliswaar schoten zijn voeten soppend door het wa ter en was zijn zitplaats erg wankel en smal maar hb wist nu tenminste hoe hij het bootje moest besturen HU had het kleine stuurradje met zijn pink weer een duwtje gege- ven. zodat het scheepje nu naar de Kraak terugstoomde. „Brrr k-koud!" mompelde de Maat klappertandend, en hll probeerde vorozlchttg zijn voe ten uit het water te tillen. „Ik zal proberen, of ik dit ellende-scheepje kan stoppen, als ik vlak bij de Kraak ben!" Hij probeerde, of hij met zijn wijsvinger hel telegraafje op de brug kon bereiken, en toen hij op nog maar korte afstand vun de sleepboot was, duwde hij tegen het kleine knopje. Nu, het resultaat daarvan bleef niet uitl Want zodra het toestelletje op „Stop" stond, lag het scheeple met een ruk stil In het water' De schok wa- zó plotseling, dat de Maat met grote kracht van het tankertje schoot en recht op de Kraak af vloog. „Oei, oei....l" stamelde Kappie, die geschrokken Postduivenverenigingen Walcheren exposeerden De gezamenlijke postduivenvereni gingen op Walcheren. Zeelandia te Middelburg, de Luchtbode te Souburg en de Posthoorn te Vlissingen hielden zaterdag en zondag 11 en 12 inauari 1958 hun jaarlijkse tentoonstelling in het K.A.B.-lokaal in de Beursstraat te Vlissingen. In totaal wei-den er 178 vogels in gezonden. Als keurmeester trad de heer.Nootenboom uit Roosendaal op. De prijzen werden als volgt toege kend: Oude doffers: 1 A. Riekwel. Sou burg; 2 en 4 G. Verburg, Middel burg; 3 _W. Hofman, Vlissingen; 5 H. de Vries, Vlissingen; 6 J. Kats, Vlissingen; 7 J. C. F. Jopse, Middel burg; 8 J. Jasperse, Souburg; 9 E. Gouw, Vlissingen; 10 N. Louwerse, Souburg. Oude duivinnen: 1 J. de Buck, Mid delburg; 2 W. v. Welsum, Souburg; 3 L. de Ruijter, Vlissingen: 4 en 5 J. C. F. Jopse, Middelburg; 6 G. Ver burg, Middelburg; 7 E. Gouw, Vlis singen: 8 P. Rieteco, Vlissingen; 9 H. de Vries, Vlissingen. Jarige doffers: 1 A. v. d. Weele, Souburg: 2 H. Ingelse, Vlissingen; 3 F. Lacor, Vlissingen; 4 J. Florisse, Souburg; 5 J, Kats, Vlissingen; 6 L. de Ruijter, Vlissingen; 7 J. Aerssens, Vlissingen. Jarige duivinnen: 1 en 2 J. Aer- sens, Vlissingen; 3 J. C. F. Jopse, Middelburg; 4 H. de Vries, Vlissin gen. 5 J. Jasperse, Souburg. Jonge doffers: 1 K. de Nooijer, Souburg; 2 F. Lacor, Vlissingen; 3 A. Hooftman, Middelburg; 4 W. Wouters, Souburg; 5 A. v. Welsum, Souburg; 6 A. v. d. Weele, Souburg; 7 C. ae Poorter, Souburg; 8 J. Aersens, Vlis singen. Jonge duivinnen: 1 P. Loekemeijer, Vlissingen; 2 F. Lacor, Vlissingen: 3 L. de Voogd, Middelburg: 4 P. Rie teco. Vlissingen; 5 A. v. Welsum, Souburg; 6 J. de Buck. Middelburg; 7 N. Louwerse. Souburg. De mooiste doffer was van de heer A. Riekwel te Souburg. De mooiste duivin was van de heer J. de Buck te Middelburg. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: J. Pleijte-Baaijens. d.; L. M. Reijnhoudt-Geluk. d.: C van Ouwerkerk- Meliefste, z.; A. van Ek-Houthulzen, d.; L. Kuljl-'t Jong, d. Ondertrouwd: M. J, Seheenloop, 27 j. en V M. de Groot, 24 j W Buitenkamp, 22 j. en V. G. Dirven, 23 j H. M, M. A. Wolfs, 32 j. en G. P. W. van Tol, 22 J.; W. Syaranamual, 28 j. en D. Coppejans, 33 j Getrouwd: H. M. Roeting, 24 j. en C. A. J. Schunselaar, 22 j.; T, P. Tas, 26 J. en M. Sluijs, 22 j.; p j c, Langenhulj- zen, 21 j. en C. M. Flipse 19 j. Overleden: J. Saaman. 32 j.. ongeh.; A. Krijger, 72 j„ echtgenoot van S. Koo- man; M. Meijers. 81 echtgenote van J. Moens: J. Mos. 85 j.. echtgenoot van J. J. Pleters van Wtjcfc; k Bt.ot. 44 j., echt genoot van F. M. van Sluijs, naar zijn nootd greep. „Wat een toestand! De Maat komt Ja aan de an dere kant van dt Kraak in zee terecht, als hij lijkt wel een mls- (Nagt-kuinen n«l\erti-ntie) Heden overleed, tot on. ze diepe droefheid, na een zepr geduldig ge lragen lijden, onze in- ig geliefde en zorgza me man, vader, be huwd- en grootvader, 1e heer JACOBUS JAN VAN DER WEELE. op de leeftijd van 59 jaar en negen maanden Colijnsplaat: C. M. v. d. WEELE HARINGMAN s-Gravenhage: Ir. P. H. v. d. WEELE M. v. d. WEELE— VISSER CORRIE JEANNET Uolijnsplaat: C. L. v. d. WEELE Wageningen: H. M. v. d. WEELE Coliinsplaat 13 jan. '56 „Veldzicht". De begrafenis zat plaatsvinden op vrijdag 17 januari a.s., des" na middags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3