W/e gelijk Industriële ontwikkeling van het Zuid-Sloe is nog erg vaag Zeeuwse Almanak hierMams^ ik hoest weer! MELKST AND AARDIS ATIE VOOR ZEELAND PER 2 FEBRUARI A.S. ZELFSTANDIGHEID ST. LAURENS MOET GEHANDHAAFD BLIJVEN Agenda 2 F ROV IN OlALB S6 B B U W 8 B COURANT DINSDAG 14 JANUARI IBM Advertentie) STRUCTUURPLAN VLISSINGEN AANVAARD, MAAR Raad Vlissingen wil daarom een uitgebreide propaganda Precies tot het middernachtelijk uur heeft de Vlissingse ge meenteraad maandagavond uitputtend gediscussieerd over twee actuele en belangrijke zaken, die nauw met elkaar samenhan gen: het „structuurplan voor de gemeente Vlissingen" en de „gemeentelijke herindeling van Walcheren". Vanzelfsprekend had het structuurplan vrijwel aller instemming, al werd er dan op vele belangrijke detailkwesties kritiek gehoord. Het belang rijkste bezwaar was wel, dat het structuurplan wel erg vaag blijft waar het de industriële ontwikkeling betreft. „Is er eigen lijk, behalve van „De Schelde", al belangstelling van industrieën voor het Zuid-Sloe?", zo vroeg men. Het antwoord van burge meester mr. B. Kolff moest hierop echter even vaag blijven: „Er zijn destijds wel eens besprekingen geweest, maar deze zijn nog maar heel weinig gevorderd en iets definitiefs is nog niet bekend". Uit de verschillende opmerkingen kwam echter duide lijk naar voren, dat het tempo, waarin Vlissingen „naar 80.000 zielen groeit", geheel afhankelijk is van industrie-vestiging. „En daarvoor moeten we veel, heel veel propaganda maken", aldus de uitlating van verschillende raadsleden. Na drie uur praten aanvaardde men dit structuurplan tenslotte als „richtsnoer voor verdere ontwikkeling van de gemeente" en een uur later ging men ook akkoord met het standpunt van b. en w, inzake de gemeentelijke herindeling van Walcheren. Alle sprekers waren er van door drongen, dat dit structuurplan niet alleen van belang is voor Vlissingen, „maar zelfs voor de gehele provin cie", zoals de heer H. van Rooijen (ch) meende, „ja zelfs voor de gehele Benelux en voor de Euromarkt", zo als de heer J. H. Krietemeijer (ar) het nog ruimer stelde. Ir. Kriete meijer zag echter ook duidelijk, dat men buiten Zeeland nog niet zozeer doordrongen is van de mogelijkheden die in de Scheldemonding voor ha vens en industrieën liggen. Hij had dan ook scherpe kritiek op b. en w,, die „te weinig de trompet gestoken hebben over dit structuurplan". Hij eiste een doelmatiger propaganda en wees in dit opzicht op de „Euro poort" van Rotterdam, „het plan, dat ook meer fantasie dan waterstaat kundige zekerheid ten grondslag heeft", aldus spreker. Ook verweet de heer Krietemeijer b. en w., dat zij voortdurend „een waas van geheimzinnigheid rond het plan" hebben gehangen. Bovendien heeft de raad te weinig tijd gehad om zich op deze belangrijke vergadering voor te bereiden. Volgens burgemeester Kolff was echter van een waad van geheim zinnigheid geen sprake. „Het ls al leen niet onze gewoonte om „onrijpe zaken" in de raad te brengen", zo zei hij. Verder wees hij er op, dat de grenswijzigingsplannen van minister Struycken de behandeling van het structuurplan verhaast hebben. Na dat hij ook had aangedrongen op een „intens overleg en grote samenwer king" met „De Schelde", stelde de heer Krietemeijer, (dat hij verwacht had, dat in het Zuid-Sloeplan haven complexen waren getekend met bij voorbeeld een hoogoyenbedrijf en an dere zware industrieën en zeker de plannen van „De Schelde". „Maar we weten, dat de plannen inmiddels al weer achterhaald zijn door andere plannen en daarom was het niet juist nier al duidelijke tekeningen te ver schaffen", aldus de burgemeester. Overigens was de heer Krietemeijer berekend, dat er naar schatting voor 8500 arbeiders aan industrieën moe ten komen. Als men een gezin op 3 personen stelt, komt men aan al aan 20.000 inwoners en bovendien zal nog eens eenzelfde aantal bereikt worden door arbeid voor „bijzondere voorzie ningen". „Is de nieuwe markt nog wel een juist centrum?" en „zal het nieuwe VAN jS TOT rS.ijpe WANXUS WINDMAKER II In Oostburg hoopt men dit jaar weer carnaval te vieren! De Vereni ging van Horeca-Bedrijven in deze gemeente heeft er over vergaderd en men zegt, dat hét een heel eind in kannen en kruiken is. De midden standers moeten voor de kostenbe- strHding van deze viering op za terdag 15 februari a.s. een be hoorlijk bedrag bijeen hebben ge bracht en de voorzitter van de eer der genoemde en vergaderende ver eniging, de heer K. J. Pomvcr, heeft CONVERSATIE ,,'t Is toch een rommeltje in de wereld", sprak de man tot n\emand in het bijzonder en yopr de zoveelste maal hleelc weer eens, dateen der gelijke lósse opmerking altijd wel ergens „aanslaat". Wannéér ge in trein, bus of boot een gesprek wilt beginnen en ge vjeet niet hoe of met wie, dan is het voldoende om opge- melde volzin te produceren. Er zijn mensen, die er gewoon naar hunke ren om hun visie op Viet wereldge beuren te mogen verstrekken aan een ieder, die liet. maar horen wil. Ditmaal was het op de boot van Kruiniugen naar Perkpolder, maar 't had overal elders in Neder land kunnen zijn. 't Gesprek was onmid dellijk op gang en in nauwelijks tien minuten was er geen stuk meer heel van welke staatsman dan ook. Vooral een zekere Dulles kreeg het zwaar te verduren en zo passeerden er nog enige lieden de revue, die zo menen ivij begrepen fe hebben maar beter een herscholingscursus kunnen volgen voor machine-bank- werker. Toén de boot aan was, stond de wereld op instorten. De mantien die het bewerkstelligd hadden, gin gen opgewekt huns weegs... daar in die byeenkomst zyn vreug de over uitgesproken. Het ligt .nu in de bedoeling de vereiste vergunningen aan te vragen by het gemeentebestuur en zo die verkregen worden, wordt er verder gedacht aan een gekostumeerde op tocht, zowel voor de jeugd als voor de volwassenen. Verschillende ver enigingen zullen worden verzocht in de optocht mee te lopen. Ön er zal, zo schreef onze cor- respoifdent, „in zekere richting" contact worden gezocht vóór het aantrekken van een Prins Car naval, die op „zgn" dag als „Wannus Windmaker II" zijn in tocht in Oostburg zal maken. STORMSCHADE MOSSELEN. Van veel minder vrolijke aard zijn do berichten, die uit dê sector van de mosselkwekers komen. Na de ach terliggende, stormachtige week, heb ben nog niet alle mossèlkwekers uit Zeeland een kijkje op hun percelen in de Waddenzee kunnen nemen. Maar zd/'die er geweest zyn, brengen slechte berichten mee. Op verschillende plaatsen zou de storm op deze percelen aan de gereed staande consunipticniossc- len grote schade hebben aange richt. Enkelen, die een vracht mosselen naar Zeeland wilden meebrengen, keerden met lege schepen terug. WERKLOZEN. Evenmjn vrolijk zijn de berichten, die uit St. Philipsland komen over het toenemen van het aantal werk lozen. Het overtollige water heeft de drainage-werkzaamheden op het eiland Tholen gestagneerd. Waren er vorige week 109 werklozen ingeschreven, thans zijn dit er nog meer. Hot ziet er beid in St. rooskleurig uit. ÏSeveniig mensen wei-ken te Rotterdam in de havens. Philipsland it. Zei en representa tief genoeg zijn"?", aldus enkele vra- raadhuls groot gen van de heer F. F. Smit (pvda). „Zonder twijfel", vond wethouder M. A., van Popering, „want de boulevard in combinatie met het oude winkel centrum zal altijd de grote trekpleis ter voor alle Vlissingers blijven De plannen voor het nieuwe stadhuis houden rekening met een bevolking van 60.000 zielen en er zijn boven dien nog uitbreidingsmogelijkheden. Overigens was daarmee nog lang niet alles gezegd over de winkelcentra. Uitvoerig werd dit onderwérp aange sneden door de heer P. Bikker (en). Hij achtte het in het bijzonder nood- zakelijk, dat niet alleen de landelijke middenstandsorganisaties om advies wordt gevraagd, maar dat ook de plaatselijke middenstanders hun zeg je mogen doen. Dat werd dqor b. cn w, beaamd cn naar aanleiding van Jiet betoog van de heer Bikker stelde de heer Van Popering nog eens duidelijk, dat de winkelcentra in de nieuwe woonwijX ken voornamelijk „kleine bedrijven voor dagelijkse behoeften" zullen om vatten. De klemtoon zal echter blij ven vallen op de „city", zoals de heer Van Popering het al noemde, want ten zuiden van de Aagje Dekenstraat en Coosje Buskenstraat zijn 405 win kelbedrijven, die altijd het Vlissingse publiek zullen blijven trekken. Zaak van de provincie Nadat de heer Van Rooijen zijn on gerustheid had uitgesproken over „een eventpeel op de lange baan schuiven van het Zuid-Sloeplan" en ook op uitgebreide propaganda had aangedrongen, stelde hij de duidelijke vraag: „Zou Vlissingen financieel de ze plannen aan kunnen?". „Neen", ze? wethouder Van Pope ring, „Vlissingen kan dit alleen niet, maar het is ook een zaak van de gehele provincie". Hierbij wees hij er op, dat een Groot-Vlissin- gen, inclusief Souburg, Ritthem en een deel van Koudekerke dus, be ter de plannen geleidelijk zal kun nen uitvoeren, „maar de kost zal wel eens voor de baat uitgaan". Demping van een deel van de vissers haven voor parkeerruimte en een ner. Algemeen werd er op aan gedrongen de grens voor liet badstrand „enkele paalhoofden" te verleggen op het gebied van Koudekerke en B. en W. konden zich hiermee verenigen. Ook vroegen vele raadsleden wat de bedoeling was met het rusthuis Der Boede: komt het bij Vlissin gen of blijft het in Koudekerke. Burgemeester Kolff antwoord de, dat Vlissingen dit voor zijn uitbreiding niet nodig heeft en dat het inderdaad buiten de Vlissingse gemeentegrenzen zal blijven. Ritthem, dat volgens de plannen -bij Vlissingen gevoegd zal worden, werd uitvoerig besproken. Algemeen was men van oordeel, dat dë verste delijking van dit „intieme dorp" zeer geleidelijk zal moeten geschie den. verder werd er op aangedron gen, dat ook de Grote en Kleine Abeele bij Vlissingen komen en dat de grenzen voor het Zuid-Sloe zo ruim mogelijk genomen zullen wor den in verband met eventuele vesti- l van zware industrieën. Jaarna stelde de raad zich achter het standpunt van B. en W. groot busstation en aanleg van speel ruimten voor de jeugd op een gédeel- ggdemple spuikom, leken G. Vader (kvp) noodzake- te van de de heer E. H lijk. Maar over de vissershaven kon wethouder Van Popering nu niets zeg den, „want ongetwijfeld zal dit on- lerwerp ook in andere voorstellen aan de orde komen", zoals hij zei, daarbij dus kennelijk doelend op de plannen van de Zeehondenwerf. Met ruimte voor kerken, een over dekt zwembad, een sporthal, schouw burgen zullen b. en w. zeker reke ning houden, maar het doortrekken van de boulevard tot aan het nieuwe badcentrum, zoals de heer J. Marijs (ar) dat wilde, achtte men veel te hoog gegrepen. Voldoende woningen Ongetwijfeld was de heer H. B. J. Knoop (wd) niet onverdeeld opti mistisch gestemd over het plan. „Zijn de kortere verbindingen door het Deltaplan voor de industrie nu wel bclungrijk?" vroeg hij zich af. Bo- idien betwijfelde hij het of do in dustrie bij Vlissingen wel voldoende Werkkrachten zul vinden. In dit ver band wees hij er op, dat er nauwelijks voldoende woningen gebouwd kunnen wórden voor het Schelde-personeel. Hij zag dan ook in industrieën met- weinig arbeiders de beste mogelijk heden. B. en W. waren het op dit punt zeker niet met hem eens. Zij voorzien, dat er in Zeeland voldoen de arbeidskrachten kunnen vrijko men voor de industrie en deze indus triële ontwikkeling zal zo geleidelijk zijn, dat voldoende woningbouw, mits „Den Haag" medewerkt, mogelijk zal zijn. De heer Knoop voorzag verder moei lijkheden met rijkswaterstaat in ver band met een brug over het kanaal door Walcheren tussen Vlissingen en Souburg; Bovendien ontbreekt een toegangsweg naar het station, terwijl te veel weg- en spoorwegkruisin gen zijn gepland. Uit het antwoord van b. cn w. bleek onder meer, dat dc mogelijkheid van een waterver binding van het Zuid-Sloe naar het noorden niet uitgesloten is, waarmee hot kanaal door Walcheren aan waar de verliest en een derde brug ook mo gelijk wordt. Nadat de heer Van Popering er nog op gewezen had, dat het plan Paauwenburg zeker niet lang meer op zich zal laten wachten en dat voor dit hele structuur plan een nauwe samenwerking tussen provincie-gemeente en in dustrie nodig is, werd het plan als richtsnoer aanvaard. Meer strand De spraakwaterval over de ge meentelijke herindeling van Walcheren was veel bescheide- Begroting van Vlissingen komt in behandeling B. en W. van Vlissingen hebben ook voor de volgende raadsvergade ring op bijzonder uitgebreide dis cussies gerekend. Dan wordt name lijk de gemeentebegroting voor 1958 behandeld. Als de begrotingszaken op tijd gereed zijn, zal de gemeente raad op donderdagmiddag 30 januari om twee uur bijeenkomen. Eventu eel wordt de vergadering 's avonds om acht uur voortgezet en zonodig zal er ook vrijdagmiddag 81 januari om twee uur nog weer vergaderd worden over de gemeentebegroting... Examen Mej. J. T. Paauwe te Middelburg, werkzaam in het Gasthuis, slaagde te Amsterdam voor het examen van leerling-analyste medische richting, uitgeschreven door de Kon. Neder landse Chemische Vereniging. De heer M. van der Linde te Hein- kenszand behaalde te Den Haag het diploma behanger. f Advertentie Lage uienprijzen De uienhandel schenkt ook dit jaar weer weinig bevrediging, vooral wat de prijzen betreft. Een prijs van 10 a 11 cent voor de teler, zoals nu de laatste maanden werd betaald, maakt het verbouwen van dit gewas, voor de landbouwer niet aanlokke lijk. Tot 3 december waren er van de oogst 1957 ruim 83 miljoen kg óf ongeveer 2/3 van de gehele oogst ge ëxporteerd. Dit is op zichzelf natuur lijk wel een bevredigende hoeveel heid, maar het uitblijven van vrie zend weer heeft aan de gehele han del toch een mat karakter. Dit komt vooral door de-concur- rentie van de Italiaanse uien op de Duitse markt, die beter van kwaliteit zijn dan de Hollandse. Ook in Enge land schijnt men over voldoende voorraad te beschikken. Een nieuwe klant waaraan ook vorig jaar decem ber werd geleverd, was Oost-Duits- land. Naar dit land werden ruim 2 miljoen kg verzonden, naar Engeland 6.600.000 kg en naar West-Duitsland 3.500.000 kg. De totale export in de cember was 12.840.000 kg. Scheepvaart door Kanaal van Zuid-Beveland. In de maand december passeerden er in totaal door het Kanaal van Zuid Beveland 5806 schepen welke een inhoud hadden van 2741.117 ton. Van deze schepen waren 4008 sche pen van 2029.570 ton geladen en 1798 schepen van 711.547 ton waren ledig. Bij deze schepen waren 3615 geladen motorschepen van 1557.497 ton en 1555 ledige van 508.814 ton en 381 geladen sïeepschepen van 467.665 ton en 158 ledige van 186.428 ton. Verder passeerden er 512 sleepboten en 43 coasters van welk er 12 geladen wa ren er 31 ledig. Tot de rijnvaart behoorden er 808 geladen motorschepen van 420.165 ton en 69 ledige van 61.062 ton en 161 geladen sïeepschepen van 169.409 ton en 10 ledige van 12.337 ton naar België en 579 geladen motorschepen vap 350.698 ton en 22 ledige van 10.331 ton en 125 geladen sïeepsche pen 153.233 ton en 2 ledige van 1843 ton van België. In totaal passeerden er 2013 gela den motorschepen van 840.661 ton en 509 ledige van 153.415 ton en 232 geladen sïeepschepen van 284.166 ton en 43 ledige van 36.600 ton naar Bel gië en 1602 geladen motorschepen van 713.836 ton en 1046 ledige van 355.399 ton en 149 geladen sïeepsche pen van 183.4,99 ton en 115 ledige van 149.828 ton van België. In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in 3727 Nederlandse, 1346 Belgische, 239 Franse, 209 Zwit serse, 4 Engelse, 267 Duitse, 9 Lu xemburgse, 1 Deen en 4 Oostenrijkse. Bij vergelijking zien we dat er in december 732 schepen van 264.742 ton minder zijn gepasseerd als in no vember. Veel slecht weer en mist en korte dagen zullen daar veel toe heb ben bijgedragen. Verder zagen we dat er in 1957 in totaal zijn gepasseerd 78.282 schepen van 3669.544 ton. In 1956 waren dat 74.669 schepen van 34.891.212 ton. Dus een vermeerdering van 861S schepen van 1807.332 ton. PRODUKTSCHAP VOOR ZUIVEL Ontheffing voor zelfslijtende veehouders Het Produktschap voor Zuivel lieeft besloten aan de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening mede te delen dat de melkstandaar- disatie voor Zeeland, niet uitzonde ring van Noord-Beveland, met in gang van 2 februari a.s. doorgang kan vinden. Ook werd besloten, dat ter bevorde ring van een goede melk voorziening voor de zelfslijtende melkveehouders een ruimere ontheffingsmogelijkheid moet worden geschapen dan thans in de zuïvelverordening 1948 is voor zien. In de woensdag a.s. te houden openbare vergadering van het Pro duktschap zal een wijzigingsverorde ning aan de orde komen. Op grond van de historisch gegroeide situatie in Uit gebied was het bestuur an mening, dat aan alie zelfslijtende veehouders zal moeten worden toege- itaan dc verkoop van consumptie- melk voort te zetten, uiteraard na 1 staan de verkoop februari a.s. alleen voor gestandaar diseerde melk. Het bestuur was ver der van oordeel, dat bij een algemene ontheffing geen plaats is voor een schadeloosstellingsregeling. Op de ontwerpverordening werd door verschillende instanties uit Zee land gereageerd, doch het bestuur van het Produktschap bleef bij zijn ingenomen standpunt. Zo had de Zeeuwse Melkfederatie in een schrijven o.m. opgemerkt dat in het vooroverleg met de hoofdambte naren van het Produktschap over eenstemming was bereikt over een vrije keuze voor de zelfslijtende vee houders tussen staking van de melk- verkoop aan verbruikers en schade loosstelling óf handhaving van deze verkoop en voldoen aan de technische inrichtingseisen, dus geen schadeloos stelling. Voor de zelfslijtende veehou- RAAD HANDHAAFDE STANDPUNT Bezwaren van maart '56 niet gewijzigd e gemeenteraad van Sint-Laurens heeft maandagmiddag besloten zijn standpunt; betreffende de gemeente lijke herindeling van Walcheren on verkort to handhaven. Dat betekent dus, dat het op JG npiart 1956 inge nomen standpunt, toen de raad dui delijk „neen" liet horen over de sa menvoeging, geen wijziging zal on dergaan. De bezwaren, aie toen door de raadsleden naar voren gebracht werden, vallen in vier punten uiteen; Tea eerste achtte men de voorstellen niet redelijk en doorslaggevend ge motiveerd, ten tweede mag een histo risch gegroeide gemeenschap op deze wijze niet verstoord worden, ten der de zijn enkele grenscorrecties zeker ffcwenst en ten vierde zal eon opde- ing funest zijn voor het vereuigings- eu kerkelijke leven. Zoals bekend ls voorgesteld een sa menvoeging van St.-Laurens (dorp) met Sei'ooskerke, Grijpskerkc, Aug- tekerko on Meliskerke met Gapjngc, of een combinatie van St.-Laurens (dorpj, Serooskerke en Vrouwenpol der. Verder zou een gedeelte bij Mid delburg moeten komen. Nadat oen korte besloten vergadering over de voorstellen gehouden was, besloot de raad in eon openbaro zitting om aan de minister' mee te delen, dat St.- Laurens zelfstandig wenst te blijven. De heer K. A. Hamelink (gb) toonde zich vorlieugd over dit besluit en be toogde dat deze mening zo krachtig mogelijk gehandhaafd moet blijven. Aan het begin van deze eerste ver gadering in net nieuwe jaar wees burgemeester W. Baas in een korte nieuwjaarstoespraak er op, dat St.- Laurens in het afgelopen jaar geluk kig voor ernstige rampen gespaard is gebleven. „Hoewel we vlak voor bet einde van het jaar enigszins ver ontrust werden door de nieuwe voor stellen van minister Struijcken", al dus de heer Baas. Hij hoopte, dat de ze gehele samenvoegfngsplannen voor de oudg gemeente moenten mee vallen. IN DE PAN „Want wij danken onze naam aan Sint Laurcntius, die geroosterd is boven de braadpan vervolgde burgemeester Baas. De voorzitter hoopte dat wanneer de minis ter het standpunt van de raden op Walcheren gehoord heeft de be windsman op historische grónden alle paparassen betreffende-de sa menvoeging van Sl.-Laurens hem zou willen toezenden, zodat de pay pieren boven de pan van Sint Lau- rentius verbrand kunnen worden.... In een korte terugblik op het afgelo pen jaar memoreerde de burgemees ter de totstandkoming van de nieu we weg en van de sportterreinen met kleedkamers. Voor hot gemeen- tepersoneel werd in verband met de huurverhoging een looncompensaite en een verhoging van de kindertoe lage over hot eerste halfjaar van 1958 vastgesteld. Rest nog te vermel den, dat de heer Joh. Marlnissen (ar) de rede van de burgemeester beant woordde. ders, onontbeerlijk voor de melkvoor- ziening van de bevolking in gehuch ten en dorpjes, waar geen melkslij- ters zonder melkkoeien zijn, zou een uitzonderingsregeling komen, zo mo gelijk een als momenteel buiten het vollemelkgebied geldt voor de zgn. burenplichtvergunninghouders. Wanneer de zelfslijtende melkveehou der echter nu de melk van eigen koeien moet afleveren aan een fa briek en dan gestandaardiseerde melk moet afleveren aan verbruikers, dan is het moeilijk controleerbaar of de- zo veehouder volle melk of gestan daardiseerde melk aan verbruiker* heeft afgeleverd. De melkfederatie voorziet daarom dat een regeling als nu voorgesteld de clandestiene verkoop van volle melk zal stimuleren. Bovendien ko men de melkslijters zonder melk koeien in een moeilijke concurrentie positie. Daarom verzocht de Zeeuwse melkfederatie met klem om een zelf de regeling voor de zelfslijtende vee houders in te voeren als geschied is voor het overige gedeelte van het land. Ook de prot. chr. bond van handelaren in melk en melkproduk- ten verklaarden zich in 'n schrijven tegen een ruimere ontheffingsmoge lijkheid voor zelfslijtende melkveehou ders. Met uitzondering van heel en kele plaatsen zou de melkvoorziening in Zeeland z.i. niet verstoord worden, wanneer de uitschakeling ook hier zou zijn toegepast. De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap bleef op zijn standpunt staan, dat een regeling voor de schadeloosstelling niet kan worden gemist. (Advertentie! 'mé Hij weet het:* als hij maar éven hoest i geeft Moeder hem Abdijsiroop. Zij neemt geen enkel risico. Niet verwaarlozen, zo'n hoestje! Het kan zo gemakkelijk ontaarden in minder onschuldige kwalen. De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen dc ziektekiemen. VANDAAG. - Electro: „Richard Ui", Vlissingen Alhambra: „Een kus voor Je sterft", 7 en 9 uur, 18 J. Luxor: „My gun Is quick", 8 uur, 18 J. Bri tannia: Vlissingse Orkest Vereniging, 8 uur. „Beklemmende uren", Goes Grand: 8 uur, 18 J. Prins van Oranje: Vrouwenbond P. v, d. A. Zeeland, 10.00 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2