m Middelburgs clubhuis „'t Trefpunt" officieel geopend Dames Mozart nam een ijsje op het succes van zijn Parijse symfonie Zeeuwse Almanak VAN in NIEUWE ORGANISATIE VAN ZEEUWSE KUNSTENAARS WYBERT !T v Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 JANUARI 1958 DOOR LOCO-BURGEMEESTER J. W. KÖGELER Voor toekomst uitgangstelling voor werk van veel breder allure ,,'t TREFPUNT", het clubhuls Voor de ongeorganiseerde Middelburgse jeugd, Is zaterdagmiddag officieel geopend door waarnemend burgemeester J. W. Kögeler. De opening, die samenviel met de ingebruikneming van de uiterst aantrekkelijk ingerichte benedenzaal, betekende een vierde myipaal ln het prille bestaan van het clubhuis. De eerste mijlpaal kon gezet worden toen men er ln slaagde jeugdleider M. Faassen vervroegd uit dienst te krij gen, de tweede toen de akte voor de stichting voor sociaal cultureel op bouwwerk te Middelburg werd gepasseerd en de derde toen op 14 oktober het pand Glststraat 7 gekocht werd, waarna het hier In de volgende maan den gonsde van vreugde, die thans ruim 200 jongens en meisjes er vinden. Na een welkomstwoord van ds. W. Dyckmeester, de voorzitter van de stichting, wees de heer Kögeler er in zijn openingswoord op, dat de aan trekkelijkheid van een opening zekef voor dit clubgebouw geldt en wel door de idiële doelstellingen ervan. De bur gemeester stipte aan, dat de gemeen teraad met groot enthousiasme heeft meegewerkt om dit belangrijke werk mogelijk te maken, hetgeen blijkt uit de toekenning van een jaarlijks sub sidie. De noodzakelijkheid van dit werk toonde de burgemeester aan door op te merken, dat 65 pet. van de Middel burgse jeugd nog niet georganiseerd is. Een groot deel van deze jongens en meisjes had bij hem de indruk ge wekt. een demonstratie van verveling en innerlijke leegheid te geven. „Het is onze plicht die leegheid aan te vul len door het tonen van onze belang stelling om zodoende de interesse van de jeugd te richten op hetgeen inhoud geeft aan het leven", aldus de burge meester. De heer Kögeler had grote waardering voor de stichting, dié het aangedurfd heeft om die leeg heid aan te vullen. „Het werk is tot stand gekomen door bezieling en liefde voor de jeugd", zei hij. Voorts bracht hij in herinnering, Dr. Klaassen te Terneuzen overleden In het Juliana-ziekenhuis te Ter- neuzen overleed zaterdag na een kortstondige ziekte op 53-jarige leef tijd dr. J. A. Klaassen, apotheker te Terneuzen. De heer Klaassen, die in zijn geboorteplaats Terneuzen een zeer geziene figuur was, bekleedde leidinggevende functies in landelijke farmaceutische bedrijven en maak te zich o.m. verdienstelijk voor de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter Bevordering van de Pharma cia. Verder was de overledene een actief bestuurslid van de „Werkge meenschap Terneuzen", welke ge meenschap hij na zijn terugkeer in Terneuzen enkele jaren geleden, nieuw leven inblies. De teraardebe stelling geschiedt woensdagmiddag op de Algemene Begraafplaats te Terneuzen. Aulo tegen bromfiets Vorige week werd de kleinlandbou- wer G. B. uit Rilland-Bath, toen hij op zijn bromfiets met zijn collega J. de B. uit Rilland-Bath terugkeer de van zijn bedrijf in de Kreekpolder bij het onoplettend oversteken van de rijksweg door een achteropko mende auto gegrepen en op de straat geslingerd. De heer G. B. werd licht gewond. Zijn bromfiets werd be schadigd. dat ds. H. Sneller het Initiatief nam tot dit werk. Spreker hoopte, dat jeugdleider Faassen er in zal slagen de kinderziel te bereiken, zodat het initiatief resultaten zal bereiken. „Moge dit clubhuis een oord van herstel worden van het- feen verloren dreigde te gaan, ter evordering van de geestelijke volksgezondheid en de maatschap pelijke verhoudingen in Middel burg", zo besloot de heer Kögeler zijn toespraak. Breder allure Vervolgens betoogde ds. Dijckmees- ter, dat de helft van het huis nog ln gehavende toestand verkeert. Voor lopig is er geen sprake van vernieu wing omdat hiervoor geen geld is en alle beschikbare energie geconcen treerd moet worden op liet werk. Met het oog op de Invloed van het Sloe- plan en de vloedgolf van recreatie mogelijkheden door het Deltaplan, moet dit clubhuls een uitgangsstel ling worden voor werk van veel bre der allure, aldus ds. Dijckmeester. Hij stipte daarbij aan, dat het dan niet alleen gaat om een kwestie van geld, maar ook van studie. De kern moet blijven: belangstelling en echte soli dariteit met het jeugdzorgwerk. „Er Is al veel bereikt", zei ds. Dyck- meester verder, „maar we z(jn nog niet tevreden. Er moet een tweede leider komen, alsmede meer assisten ten. Maar alle plannen zyn niet te rea liseren, als er geen geld is. Onze hoop is thans gevestigd op het vinden van nieuwe geldbronnen, want hef. zou Im mers ondragelijk zfjn dit met geest drift aangepakte werk door gebrek aan financiën terzijde te moeten leg gen", zo besloot de voorzitter. Tot slot sprak de heer De Graaf, namens het bestuur van de Neder landse bond voor sociaal en cultureel vormingswerk (de N.B.V. Na dit officiële gedeelte werd ook de jeugd zelf volop in de feestvreugde betrokken. Reeds van 2 uur af ston den tientallen jongens en meisjes on geduldig voor de deur van het pand te wachten. Voor twee verschillende groepen werden er 's middags in de benedenzaal kinderfilms vertoond, waarna 's avonds een openings-instuif I werd gehouden, die voor alle jongeren boven de 17 jaar toegankelijk was. Hier werd onder meer de uitstekende Engelse speelfilm „No Smoking" ge draaid. waarna er gelegenheid was om een dansje te malten. AHvtrrtenttef HAMFA-C handen ruw of schraal HAMEA-GELEIESM2) TOT Feestelijke rondvraag Dat de vergadering van een ge meenteraad niet altijd een streng-za- kelijk verloop hoeft te hebben, werd zaterdagochtend nog eens bewezen ln Kerkwerve. Want tijdens de rond vraag van die vergadering werd een schrijven behandeld van de heer M. L. den Boer, waarin dit A.R.-gemeen- teraadslid zijn ontslag in deze func tie aanbiedt. Dit ontslag werd hein zónder hoofdelijke stemming grif ge geven, hoewel de raad de heer Den Boer toch liever niet had laten gaan. IN KLEUREN. Met de krant moeten we toch de richting van kleurendruk uit, net als bij de film. 't Pupliek vraagt er om, leest U maar wat een bejaarde rust huisbewoner ergens in Zeeland ons schreef „Als bewoners van huize „zo en zo" zijn tve ten getale van 25, spelende in r}e staatsloterij; ondergeteekende is belast met het nazien op de lijst van de trekking voorkomende in uw blad van de nummers. Aangezien ik bijna 79 Jaar oiul ben en het dus nogal bewerkelijk is een 20-tal loten uit te zoeken, zoo wilde ik U vragen of de prijzen itt rood kunnen worden gedrukt; dit zou zeker overzichtelij ker zijn. Ik doe bij deze misschien een niet ttif te voeren vraag; mocht dit zoo zijn, dan is het niet noodig dat V me terugschrijft". We schrijven wel terug, langs deze weg en het spijt ons oprecht, dat we aan de wensen van deze bejaarde le zer niet kunnen voldoen. Maar mis schien komt het er nog wel eens van. De hele krant in kleuren: marktbe richten groen, het wereldgebeuren (donker)bruin, de lot_erijprijzen dus rood, kunst recensies geel en de alma nak Nee, laten we dat blauw- blauw laten, dan verandert er niets Maar deze gaat naar Brouwershaven vertrekken en het ontslag kwam dus onverwacht: men was van dit ver trek op de hoogte en dus voorbereid op het ontslag. Burgemeester Franc- ke van Kerkwerve heeft toen de twaalfjarige loopbaan als raadslid van de heer Den Boer geschetst. Een serieus man, die zijn verkiezing al toos serieus heeft opgevat, maar die toch ook een verkwikkende humor bezit; zo leren wij het scheidende raadslid uit deze toespraak kennen. En dan zijn loopbaan ln cijfers: van de «2 vergaderingen alle vergade ringen van deze twaalf jaar is de heer Den Boer slechts zes keer af wezig geweest. Niet veel, en driemaal daarvan verbleef het raadslid in Ca nada. De heer Den Boer is een origineel man, dat blijkt wel uit de wijze, waurop hij de voorzitter bedankte, een wijze, die de heer Den Boer im mer lanceert bij bijzondere gebeur tenissen: namelijk in dichtvorm. Hij dankte in zijn rijn allen, die hem terzijde stonden en eindigde als volgt: „Als ik straks woon in Brou wershaven I Meen Ik, dat 't komt van pas Om mijn dichttalent maar te begraven Want, dat is de stad van Vader Cats!" TE HOOG WATER. Zaterdag is er behalve de ondergang van de „Ebro" nog wat met ccn schip gebeurd, zij het dan gelukkig niet zo érnstig Dc „Koningih Juliana" dc veerpont van Vlissingen naar Breskens v.v. heeft een uur lang voor de aanlegsteiger in Vlissingen gelegen met alte auto's uit Breskens aan boord. Dit was de boot van tien voor zes uit Breskens; deze boot kwam in Vlissingen aan, maar kon door de hoge waterstand niet onder de aan- ïegbrug komen. De voetgangers, fiet sers en brommers zijn toen over een loopplank van boord gegaan, maai de auto's moesten wachten. Een en i ander had ook tot gevolg, dat de reis van de boot van twintig over' zes uit Vlissingen en die van tien voor zeven uit Breskens geen doorgang konden vinden. Timmeren en zagen alleen voor jon gens f Nee, want dan moet U maar eens een middag gaan kijken in het pand Lange Giststraat nummer 7, waar ,,'t Trefpunt" gevestigd is en dat zaterdag officieel door waarne mend burgemeester J. W. Kögeler geopend is. Dan vindt U daar ver schillende jonge dames, die net zo handig met zaag en nijptang ma noeuvreren als met de naald of de poppekleertjes. (Foto P.Z.C.). West Zeeuwsch-Vlaanderen won in 1957 69 zielen Dank zij geboorte-overschot; vertrek hoger dan vestiging Alle „lopen der bevolking" van de veertien gemeenten In W. Zeeuwsch Vlaanderen hebben onze redactie be reikt, zodat het mogelijk werd, de to tale cijfers van de streek samen te stellen. Zo kan dan gezegd worden, dat West Zeeuwsch Vlaanderen op 1 ja nuari 1958 27.728 inwoners telde, waarvan 14.027 mannen en 13.701 vrouwen. Op 1 januari 1957 bedroeg dit aantal 27.659 (13.999 mannen en 13.660 vrouwen). In 1957 nam de be volking dus met 69 zielen toe. Deze toename is te danken aan het geboorte-overschot; er werden in 1957 in West Zeeuwsch Vlaanderen 248 jongens en 235 meisjes geboren, in totaal 483. Er stierven 232 mensen, 121 mannen en 111 vrouwen. Er vertrokken echter meer mensen uit de streek, namelijk 1395 (643 mannen en 752 vrouwen) dan er zich in 1957 vestigden: 1213 (544 mannen en 669 vrouwen). Hoewel dus de geboorten in aantal de sterf gevallen verre overtroffen, bleef de aanwas beperkt tot 69 zielen. De grootste groei vertoonde Bres kens, met een toename van 65 zielen. Daarna volgen Sluis (50) en Oost burg (41). Biervliet vertoonde de S-ootste afname (38), gevolgd door roede (23). In totaal werden ln West Zeeuwsch Vlaanderen in 1957 185 huwelijken gesloten en vijf echtscheidingen in geschreven. Honderdvijftig jaar Schouwburg in Middelburg Twee speciale voorstellingen en een tentoonstelling Het is dit jaar 150 jaar geleden, dat in Middelburg de Schouwburg werd gesticht. Ter gelegenheid van dit ju bileum zullen volgende maand twee speciale voorstellingen worden gege ven, namelijk van het cabaret Wim Sonneveld met het programma A la carte". Deze voorstellingen zijn vastgesteld op 25 en 26 februari. Ter gelegenheid van dit jubileum zal er voorts in de Provinciale Bi bliotheek te Middelburg een tentoon stelling worden gehouden, waarbij allerlei interessant materiaal uit de geschiedenis van de Schouwburg zal worden geëxposeerd. Deze tentoon stelling begint op 17 februari en zal 14 dagen duren. Commissaris der koningin naar Groede en Zuiddorpe De commissaris der koningin in Zeeland, ihr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zal op vrijdag 17 januari a.s. een officieel bezoek brengen r Groede en Zuiddorpe. Middelburgse school in de ether In dc rubriek „Honderd jaar schoolzang" geeft Wim ter Burg voor de N.C.R.V.-programma's zang lessen aan de lagere scholen. Van avond (maandag) om kwart over ze ven is de herv. school op 't Zand te Middelburg aan de beurt. NA CONFLICT IN ZEEUWSE KUNSTENAARSKRING Dagelijks bestuur en ballotage-commissie benoemd Naar wij vernemen is. thans opge richt de „Stichting voor Zeeuwse Beeldende Kunst", een organisatie van Zeeuwse beeldende kunstenaars, welke o.m. ten doel heeft het bevor deren van contact tussen kunstenaar enerzijds en overheid en publiek an derzijds. De oprichting van deze nieuwe in stelling is o.a. een gevolg van een conflict, dat enige tijd geleden ont stond in de reeds bestaande Zeeuwse Kunstenaarskring, waardoor enkele leden van deze kring bedankten. Van de nieuwe Stichting zijn thans lid geworden Andries Minderhoud, Middelburg, Piet Rijken, Middelburg, Hans Heeren, Middelburg, A- W. Du- vekot, Borssele, J. But, St. Anna ter Muiden, A. Mes, Middelburg, A. Pihl, Vlissingen,- P. de Jong, Middel burg en Th. Spierenburg, Oostburg. Inmiddels werd besloten, dat iédere Zeeuwse beeldende kunstenaar van deze nieuwe organisatie lid kan wor den. De ballotage is in handen gelegd van een commissie van drie niet- kunstenaars, namelijk F. .Tillcba, Mid delburg. Willem Ensinck, Oostburg en Hans Warren, Kloetinge. Op de be slissingen van deze commissie is be- M. G. van den Ende overleden Tn de lefteijd van 66 jaar is te Goes overleden de heer M. G v. d. Ernde, oud-onderwijzer aan de Jan Ligthart- school. Tot aan zijn dood gaf de heer Van den Ende nog enkele uren les aan de openbare ulo. De heer van den Ende nanft in het verenigingsleven een belangrijke plaats in. Zo was hij o.m- secretaris van de afdeling Goes van Volksonderwijs, bestuurslid van de Nederlandse Onderwijzersvereniging en secretaris van de Hulpbank Goes am de Onderwijzersspaarbank. roep mogelijk; zij zal ln tweede In stantie dan worden uitgebreid door twee leden ad hoo. Er werd voorts besloten een dage lijks bestuur te benoemen van niet- kunstenaars. Als secrètaris zal op treden de heer H. J. Visscher, direc teur van de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken te Vlissingen. De di recteur van het E.T.I- voor Zeelaind, drs. M. C. Verburg, heeft zich bereid verklaard zich tijdelijk met het voor zitterschap te willen belasten. Verkeerscompetitie Op woensdag; 19 februari wordt weer de eerste ronde gehouden van de jaarlijkse verkeerscompetitie van de KNMV. Aan deze eerste ronde kunnen alle bij de KNMV aangesloten motor- en autoclubs deelnemen met een onbeperkt aantal leden. Zij krij gen een aantal vragen op verkeersge bied schriftelijk te beantwoorden, waarna de beste zes resultaten van elke deelnemende club worden samen geteld om de provinciale kampioens club aan tc wijzen. De elf provinciale kampioensclubs komen dan later in de tweede ronde voor de strijd om het landskampioen schap. Het is bij tal van clubs een goede gewoonte om zich op deze competitie voor te bereiden door de kennis van de verkeersregels nog eens op te fris sen. Ook de MAC De Zeeuwen te Mid delburg, welke reeds enkele malen de Zeeuwse titel veroverde, heeft een tweetal instructie-avonden belegd op 20 en 31 januari. Deze avonden wor den verzorgd door de heer H. Tavc- nier, Instructeur van een rijschool. Adviseuse Maatschappelijk Werk Als adviseuse voor maatschappe lijk werk Van de Ned. Hervormde Kerk in Zeeland, met als standplaats Middelburg, is in functie getreden mej. Kloosterman te Den Haag. MORGENAVOND CONCERT VAN DE V.O.V. Hubert Barwahser speelt fluitconcert van Mozart Het concert, dat de Vlissingse Or kestvereniging morgenavond onder leiding van Jan Kuiler in „Britan nia" geeft, is vóór de pauze geheel aan Mozart gewijd: een ouverture, een fluitconcert en een symfonie. De ouverture is de muzikale inleiding tot „Der Schauspieldirektor", een Zangspelletje in éen bedrijf, dat Mo zart in 1786 schreef in opdracht van het keizerlijke hof in Wenen. In Schönbi'un werd namelijk een groot feest gegeven ter ere van dc gouver neur van de Oostenrijkse Nederlan den een het uitgebreid feestpro gramma vermeldde ook een parodie op allerlei artisten van opera en to neel. Mozart kreeg min of meer toevallig de „levering" van een éénaktertje toegemeten, waarin de moeilijkheden werden geschetst van een theaterdirecteur bij het aanwer ven van actrices en acteurs. Veel bij zonders is het werkje niet geworden, maar wel slaagde de ouverture uit stekend. Vandaar dat dit parodis tisch getinte muziekstuk nog altijd met groot succes wordt uitgevoerd. Het kan morgen een fris begin van het concert in Vlissingen worden! Het fluitconcert in D-groot, dat als tweede op het programma van de V. O.V. staat, dateert uit een vroegere 1 periode, uit de tijd van de „reizende Mozart". De componist schreef het in Mannheim, waar hij een bijzonder prettige tijd doormaakte en waar hij als jonge man reeds erkend werd als een groot genie. Er bestond in deze muzikale stad een voortreffelijk or kest, dat een grote faam had in ge heel Duitsland. Beroemd was ook de fluitist van dit ensemble, Johann Wendling, die zoals een tijdgenoot van hem schreef „zuivere princi pes paarde aan een vaardige uitvoe ring" Deze knappe instrumentalist nu, met wie Mozart bevriend raakte, Heeft naar alle waarschijnlijkheid de componist geadviseerd bij het schrij ven van twee fluitconcerten, die be stemd waren voor een begaafde dilet tant, De Jean. De beide werken bewijzen iu elk geval, dat de componist bet ka rakter van de fluit voortreffelijk kende. Van zijn bekende nntipatie tegen liet instrument blijkt hier dan ook niets De solo-fluitist van het Concert gebouworkest, Hubert Barwahser, verzorgt de solo partij in dit con cert (K.V. 314). Deze bekende Ne- derladse instrumentalist werd ln. 1906 ln Duitsland geboren en kwam ln 1936 naar Nederland, waar hij aan het Concertgebouw werd verbonden. PARIJSE SYMFONIE De „Parijse Symfonie" het laatsto Mozart-werk op het V.O.V.-program- ma kwam tot stand in 1778, tij dens een bezoek, dat Mozart in op-1 dracht van zijn vader aan de Franse hoofdstad bracht. Hij werd vergezeld door zijn moeder, die hier enkele maanden later zou overlijden. Aan vankelijk was het voor de componist niet erg plezierig in Parijs: opdrach ten bleven uit en vrilwel nergens oogstte hij de bijval, die hij had ver- Wacht in deze stad, waar hij als won derkind een beroemdheid was ge weest. Eindelijk kwam er werk aan de winkel, namelijk het schrijven van een symfonie, die uitgevoerd dien de te worden tijdens een „Concert Spiritucl", een reeks concerten onder leiding van Jean le Gros. De generale repetitie van dit Frans- getinte stuk Werd een aanfluiting. „De symfonie werd tweemaal achter elkaar holderdebolder vermoord; schreef Muzart aan zijn vader in Salzburg. Maar gelukkig slaagde de uitvoering voortreffelijk en hef succes van het briljante werk bij 't publiek was zeer groot. „Uit vreugde nam ik een ijsje", schreef daarop de 21-Jarige componist aan zijn vader. Na de pauze vermeldt het program ma van de Orkestvereniging een werk van Cécile Chaminade en van Bizet. Het eerste is een concertino voor fluit, waarin Barwahser weer optreedt, een charmant werkje van de bekende Franse componiste, die i 17 april 1944 in Monte Carlo op i-jarlge leeftijd overleed. Van Bizet tenslotte de vermaarde eerste „Ar-1 lósienne-suite", muziek oorspronke lijk geschreven voor een toneelstuk van Alphone Daudét. 1 KUNST Meeuwen boven Sorrento Hulst, Patronaatsgebouv: Camere van Rhetorica „de Transfiguratie". HET TONEELSPEL „Meeuwen bo ven Sorrento" van Hugh Haestings speelt evenals het in Zeeland vrij vaak opgevoerde stuk „Het onstui mige hart" geheel in een (mili taire) mannengemeenschap. Ditmaal gaat het om acht marinemensen, die op een eenzame post een klein ei land een gevaarlijke opdracht moeten vervullen. Acht mensen, ie der met zijn eigen typisch menselij ke moeilijkheden en problemen, die1 gedurende een korte periode volle dig op elkaar zijn aangewezen. Dat geeft uiteraard wrijvingen, temeer omdat de auteur niet verzuimde het prototype van de dienstkloppende onderofficier (de Himmelstosz van Remarque!) in het gezelschap op te nemen. Haestings' stuk is qua pro bleemstelling zwakker dan „Het on stuimige hart", waarin de auteur één centrale figuur schiep. In „Meeu wen boven Sorrento" wordt de aan dacht verdeeld over een kwartet matrozen, die stuk voor stuk hun ei gen. soms niet geringe moeilijkheden hebben. Dat maakt de intrige zwak ker; ja, er is zelfs nauwelijks sprake, van een intrige. Er is meer sprake van een stemmingsbeeld over een bepaalde periode uit het leven van een handjevol marinemannen in de Tweede Wereldoorlog. Een in grote lijnen wél geslaagd stemmingsbeeld, met enkele rake typeringen, die evenwel een uiterst sterke vertol king vragen om de dramatiek, die schuil-gaat achter het hier geschet ste leven-van-alledag, te realiseren. Tegen een bewonderenswaardig sfeervol en ingenieus (eigen) decor naar een ontwerp van regisseur C. M. Verdonschot bracht de Camere van Rhetorica „de Transfiguratie" te Hulst gisteravond in het Patro naatsgebouw „De St. Jozepkring" de première van dit stuk. Ondanks het feit, dat er ver dienstelijk en in een enkel geval zelfs uitgesproken goed gespeeld werd, slaagde men er niet geheel en al in dit moeilijke, een uitgebreide rolkennis vergende toneelspel tot de gebeurtenis te maken, die het kan en moet zijn. De dramatiek, het le vensechte, kwam er onvoldoende uit. Hetgeen voornamelijk te wijten was aan te sterk aangezette typeringen in rollen, die bepaald geen charge kunnen velen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de figuur van de ma troos Badger, die toegegeven licht aanleiding geeft tot een clow neske uitbeelding, maar dit gevaar had regisseur Verdonschot moeten onderkennen. Niettemin speelde Em. van der Walle deze zware rol voor het overige alleszins verdienstelijk. Voortreffelijk was J. van Overmee- ren als de fanatieke onderofficier; deze figuur kwam ten voeten uit over het voetlicht. Rustig, beheerst en zuiver van interpretatie was de oprecht denkende en handelende ma troos Turner van P. Vervver. Over tuigend ook speelde R. Buysrogge het „zeuntje" en redelijk spel lever den W. Ivens, C. Verdonschot en Ls. Oomens als de overige manschappen. De luitenant-ter-zee Ch. Heirman bleef helaas beneden de maat. Zijn vertolking zweefde soms op de rand van het karikaturale en dat ook al weer door een teveel aan charge. Samenvattend: een redelijk, maar geenszins feilloze opvoering, die over de hele linie ook nogal eens leed onder te snel en onduidelijk spreken. Maar dat was misschien mede te wijten aan een lichte pre mière-koorts en kan bij de volgende voorstellingen (Hust 18 en 19 janu ari en St. Jansteen 26 januari) wel licht verholpen zijn. V. B. Verplichte keuring van trekpaardhengsten Door de koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" worden ieder jaar in de maand januari de verplich te hengSlenkeurimgen gehouden. Deze keuringen zijn zeer belangrijk, omdat zij vrijwel de totale trekpaard-heng- stenstapel omvat ion. Tijdens deze keuringen wordt het mannelijk fokmateriaal voor het dek- seizoen 1958 gekeurd op exterieur en afstamming en eventueel goedge keurd voor dekking en geprimeerd. Vanaf 4-jarige leeftijd kunnen de hengsten bovendien worden opgeno men in het keurstamboek. terwijl voor wat de oudere hengsten betreft, bij de beoordeling tevens rekening wordt gehouden met de reeds behaalde fok- resultaten. Het aantal aangiften bedraagt in totaal ca. 250 hengsten, waarvan ruim 80 jonge (3-jarigen) die voor 't eerst ter keuring verschijnen en welke ca tegorie steeds in het middelpunt van de belangstelling staat. Voor de provincie Zeeland zullen deze keuringen plaats vinden op woensdag 22 januari 1958 te Goes, donderdag 23 januari 1958 te Axel en vrijdag 24 januari te Oostburg. t A(tvertent\b) Bij guur weer w kunt U verkoudheid voorkomen met VANIIAAO. Middelburg Electro: „Attack", a uur, 18 jr. Vlissingen Alhambra en Luxor: geen voorstelling. ia O rendt g##n room tolling

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2