Twee weken geëist voor wild rijden DICHTER OMAR KHAYYAM IN AMERIKAANSE OGEN KAZERNE RIJKSPOLITIE IN SLUIS OVERGEDRAGEN Veel gepraat? SOUBURGS DUIVENHOK MOCHT NIET GEBOUWD WORDEN KADERDAGEN ZEEUWSE CJBTB IN VLISSINGEN BEGONNEN OPRUIMING VAN BUNKERS OP WALCHEREN AANBESTEED ZATERDAG 11 JANUARI 1958 P R O V i N Cl A~LÈ Z'EEUW SE COURANT RECHTBANK MIDDELBURG Man uit Oostburg ontdook debelasting De officier bij de rechtbank te Mid delburg, nir. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, heeft vrijdagmorgen tij dens de zitting onder presidium van mr. P. van Empel, twee weken ge vangenisstraf en een ontzegging ge durende twee jaar van de rijbevoegd heid geeist tegen de veekoopman J. P. M. M. uit Zierikzee. Op 26 oktober j.l. had M. met zijn veeauto te Kerk- werve, terwijl hij op de provinciale weg naar Haamstede reed, niet de doorgang vrijgelaten voor een brom fietser, die op het rijwielpad naast de weg eveneens in de richting Haam stede reed. De bromfietsberijder kreeg geen gelegenheid meer om te remmen en botste in volle vaart te- fen de vrachtauto met het gevolg, at hij ernstig gewond werd en ge ruime tijd niet heeft kunnen werken. Hij liep onder meer een gecompli ceerde enkelbreuk óp, die blijvende gevolgen voor hem zal hebben. De officier noemde de manoeuvre van zitting, hoogst roekeloos en zichtig. Mr. Schenkenberg van Mier op haalde onder meer aan, dat M. gezegd had nog nooit een verbaal te hebben gekregen voor te hard rijden. Zijn straflijst vermeldde echter vier aanrijdingen, waarbij te hard, dan wel te onvoorzichtig gereden zou zijn... Bovendien, zo merkte de of ficier op, heeft de veeauto even voor de inrit de bi-omfiets ingehaald, zodat de chauffeur ervan geweten moet hebben, dat hij vlak achter hem reed. „M. is een zeer gevaarlijke rijder, die een ernstig misdrijf heeft gepleegd", aldus zei de officier tot slot. De recht bank zal uitspraak doen op 22 janu« ari a.s. De restauranthouder J. P. M. de N. uit Oostburg stond terecht, omdat hij opzettelijk een onvolledige aan gifte gedaan had voor de inkomsten belasting. Voordat hij zich in Oost- burg vestigde, verkocht hij zijn be drijf in Den Bosch voor 140.000, welk bedrag hij echter niet ineens kon ontvangen, maar over een peri ode van zes jaar. Van de zijde van de belastingen werd hem op zijn vraag medegedeeld, dat men in dit Raad Nieuwland bespreekt grenswijzigingen. De gemeenteraad van, Nieuw en Sint Joosland komt maandag 13 ja nuari In een openbare vergadering bij een. Tijdens deze vergadering zal de gemeentelijke herindeling van Wal cheren worden besproken en de voor stellen, die hierover zijn gedaan. Auto tegen boom. Op de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Steenbergen ontstond een verkeersongeval, De heer v. d. L. uit Middelburg, die met een auto uit de richting Bergen op Zoom kwam gereden, moest plotse ling uitweken voor een Vrachtauto, die van een terrein reed. V. d. L. reed daardoor tegen een boom. waar bij zijn auto flink werd beschadigd. De rijkspolitie stelde een onderzoek GROTE MOEILIJKHEDEN Daar dit voor de restauranthou der zeer grote moeilijkheden op leverde, hield hij 40.000,van het verkoopbedrag verborgen, die neergelegd werden in een schuld bekentenis en in zes jaar betaald zouden worden. Op een vraag van de officier, mr. J. L. Andreae, aan de hoofdcontroleur van 's Rijks belastingen R. P. uit Rotterdam, die als getuige aanwezig was, zei deze dat er wel een regeling ge troffen had kunnen worden, wan neer De N. zijn probleem voorge legd had aan de ontvanger. De officier stipte aan, dat de feiten vaststonden. Mr. Andrëae sprak van een welbewuste belastingontduiking, waarvoor hij een geldboete eiste van 5.000,subs. 5 maanden hechtenis, alsmede een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De rechtbank zal, evenals in de eerste zaak, uit spraak doen op woensdag 22 januari a.s. De heer C. J. van Liere. te Goes overleden Te Goes is in de leeftijd van 75 jaar overleden de heer C. J. van Liere, die zich van kleine-zelfstandige wist op te werken tot industrieel en bioscoop exploitant. De heer Van Liere, die in Goes werd geboren, begon zijn loopbaan als melkslijter, waarna hij zich in de melksalon „De Landbouw" vestigde, waarna hij er later een bioscoopzaal aanbouwde. Hij nam in die periode tevens de vervaardiging van staven ijs ter hand, waarbij zijn fabriek on der de naam „De Noordpool werkte. Ook voor zijn medemensen maakte hij zich zeer verdienstelijk, want toen de elektriciteit nog niet tot Goes was doorgedrongen, wekte hij met een dieselmotor elektrische énergie op. Hij voorzag niet alleen zijn eigen bedrijven van stroom, doch ook een deel van de Goese binnenstad. Nu bij na 30 jaar geleden bouwde de heer Van Liere een nieuwe bioscoop naast „Slot Ostende, het „Grand Theater". Tegenwoordig wordt dit theater be heerd door zijn zoon Cor van Liere. De beide bioscopen in Vlissingen zijn in exploitatie bij een andere zoon. De thans overledene was mede-op richter en oud-commissaris van de Goese Machine en Apparatenfabriek. De begrafenis is bepaald op maan dagmiddag 13 januari a.s. om 2 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Benoeming aanvaard. De heer Q. Dieleman, die benoemd werd tot ouderling in de gereformeer de kerk te Borssele, heeft die benoe ming aangenomen. FILMS IN ZEELAND ER ZIJN NOG talloze liefhebbers van de poëzie van de Perzische dichter Omar Khayyam. TTit zijn gedichten, die de tijd hebben getrotseerd, spreekt naast vele andere voortreffelijkheden een mysterieuze geest, die, samen met de tijd en het verre land, waarin hij leefde, ook zijn persoon en zijn leven met een mysterieus waas hebben omhangen. De Amerikanen hebben rap van deze omstandigheid gebruik gemaakt en een groots-opge zette rolprent om de figuur van Omar Khayyam geweven en deze film de stemmige titel van „Storm over Perzië" gegeven. In Vista Vision en tech nicolor kan men de grote dichter nu op witte vurige paarden zien rijden en de wind of liever: de storm waait langs zijn wapperende kléding. Mooie meisjes maken brokken in Club des femmes" Cornel Wilde speelt de rol van de kunstenaar, die vele malen diepzin nig de zaal intuurt. Verder bewegen zich Michael Renni als Hasani, een femecn én eerzuchtig man, die het de ichter meermalen nogal moeilijk maakt, en Debra Paget als Sharain, de hyper-charmante geliefde, over het witte doek. Men kan overigens in feite niet meer van het „witte doek" spreken, want waar dat maar enigs zins mogelijk was, hebben de man nen van Paramount een leuk kleurtje gestopt. Toch kan men met een gerust hart naar GRAND, GOES gaan, waar „Storm over Perzië" tot en met maandag draait, want men hoeft zich bij deze rolprent absoluut niet te ver velen. Evenmin trouwens als bij „Club des femmes", waarin de liefhebbers van vrouwelijk schoon wel zeer aan hun trekken komen. Het is het verhaal van een meisjeshuishouding, een on gecompliceerd en bepaald grappig verhaal. Een aantal meisjesstudenten betrekken een huis, zonder dat er een man mag toegelaten worden. Dat ge schiedt toch en later worden de da mes er nog uitgezet ook. Tenslotte komen de dames toch weer onder dak en dat is gezien hun uiterlijke verdiensten wel begrijpelijk. In NA TIEN JAAR „SAMENWONEN" Met bijbehorende woningen Vrijdagmiddag is te Sluis de nieuwe kazerne van de rijkspolitie van de plaatselijke brigade officieel overge dragen. In de raadszaal van het ge meentehuis waren daartoe een groot aantal rijks- en gemeente-autoritei- ten samengekomen en na een wel komstwoord van burgemeester P. F. van Hootcgem sprak de districts commandant voor Zeeland, majoor W. H. Ballegoyen Je Jong. Deze wees er in zijn toespraak op, dat een goed ingericht bureau in Sluis hard nodig was. Spr. prees de samenwerking met de Koninklijke Marechaussee ter plaatse. Meer dan tien jaar hebben de rijkspolitie en dc marechaussee samen onder één dak „gewoond" en dit heeft nimmer tot enige wanklank aanleiding gegeven. Burgemeester P. F. van Hootegem noemde het nieuwe bureau een aan winst voor de gemeente. Hij gaf een Aannemer veroordeeld tot 500 gulden boete. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond donderdagmorgen te recht de aannemer J. C. O. uit Ois- terwyk, die bij herstelwerkzaamhe- den aan de Tholense Dijk met een kraan had gewerkt, die verschillende technische gebreken had en gemak kelijk had kunnen omkantelen. Dit werd door een ambtenaar van de arbeidsinspectie tijdens de behande ling verteld. Verdachte was niet ver schenen. Zowel de officier van jus titie als de kantonrechter vonden het een ernstig geval van nonchalan ce. Verdachte werd conform de eis veroordeeld tot f 500 boete of 100 dagen hechtenisstraf. overzicht van de lange bouwgeschie denis. Deze nieuwe kazerne heeft de gemeente ongetwijfeld verfraaid, maar hij was teleurgesteld over het volume van de bijbehorende politie- woningen. „Het moet niet zo zijn, dat de grootte van deze woningen bepalend is voor het aanstellen van de bijbehorende ambtenaren", aldus spreker. Adjudant Meertens, commandant van de groep Aardenburg, waaronder Sluis ressorteert, legde nog eens sterk de nadruk op de goede samenwerking tussen rijkspolitie en marechaussee, hetgeen nog eens onderstreept werd door de heer P. Bosch, commandant van deze groep der marechaussee. Ds. L. P. W. Groenveld belichtte de verhouding politie-publiek en de heer G. U. M. Ultcc, plaatselijk postcom- mandant bracht dank voor de toege zwaaide lof aan het adres van de plaatselijke politieambtenaren. Namens de rijksgebouwendienst sprak de heer A. Laagland en hij zegde toe al het mogelijke te zullen doen om de bijbehorende woningen te vergroten. Als de bestedingsbeper king geen hinderpalen meer met zich meebrengt zal vernieuwing wel mo gelijk zijn. Na het gebruik van enige verversin gen ten gemeentehuize begaf het ge zelschap zich naar het nieuwe bu reau, waar de sleutels aan postcom- mandant Ultee werden overgedragen. Bij de opening waren o.a. aanwezig de commandant van de rijkswacht uit Moorkerke en Knocke, die uit de aard der zaak vaak contact met mi litaire en rijkspolitie in Nederland moeten opnemen. Het bureau was reeds enige tijd offi cieus in gebruik. Tijdens het bezoek aan het bureau, bracht de heer J. Ba- rendrecht namens de uitvoerders en aannemers, dank voor de medewer king van rijks- en gemeentelijke i autoriteiten. Schouwburg, Middelburg. Zondagmid dag is er in dit theater een aantrek kelijke jeugdfilm van J. Arthur Rank en wel „Fietsenduivels". Ook in Vlissingen, en wel in AI- hambra, kan men nu onz.e onover troffen Brigitte Bardot bewonde ren in „Brigitte, het meisje van Place Pïgalle". Wij bespraken de ze film reeds eerder en vertelden toen iets van dat mooie, moderne en vurige meisje, dat voor veel complicaties zorgt, en veel harten op hol brengt. Ook die van de manlijke theaterbezoekers! Zondagmiddag draait in Alhambra de film „Beklemmende uren" met o.a Humphrey Bogart, de nog niet zo lang overleden, vermaarde filmacteur. Het verhaal is wel wat gecompliceerd maar het verfijnde spel van de hoofd rolspeler en de duidelijke cinegrafi- sche kwaliteiten maken „Desperate hours" ten zeerste de moeite waard. In Luxor, Vlissingen draait „De ijze ren sheriff" en 't is één van die rol prenten waar de slagzin „Zijn revol ver spuwde vuur" weer behoorlijk van op toepassing is. Een western, vlot en soepel, die er wel in zal slagen de beslommeringen van het dagelijks leven te verdrijven. Een film met Sterling Hayden. En dan wederom „Attack", die reeds in Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes) heeft gedraaid, nu in Electro, Middelburg. Eén der meest grootse oorlogsfilm, die in de U.S.A. nogal wat paniek teweeggebracht, omdat hier een Amerikaanse lafaard aan de kaak wordt gesteld. Legerautoriteiten protesteerden te gen de film en weigerden hun mede werking, omdat er nu eens niet aan heldenverering werd gedaan. Produ cer-regisseur Robert Aldrich heeft met „Attack!" voor oen zeer boeiende spijkerharde en artistiek-belangrijke rolprent gezorgd, waarin Eddie Al- bert en Jack Palance duidelijk van hun acteurschap doen blijken. De film speelt zich af in de Tweede We reldoorlog met als decor het ruige landschap en de schilderachtige gele gen dorpjes van de Ardennen. Een f Advertentie t Droge keel. moe In het hoofd? Hier brengt RIVELLA nieuwe kracht met een nieuwe smaak, die een weldaad Is. Laat RIVELLA Uw tong strelen. Fris èp, wordt weer monter door de pittige, zachte verkwikking die RIVELLA heet. U blijft erbij: RIVELLA Is anders. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuurprodukt uit melk. Sprankelend goudgeel Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven APPËLZAKEN VOOR RECHTBANK Onoverzichtelijke bocht bij Biggekerke werd Vlissingse leraar noodlottig HET MERKWAARDIGE bouwsel, dat de Souburgse koopman J. B. In zijn tuin achter de Van Doornstraat in de tweede helft van 1956 bouwde, het sierde met de naam van duivenhok en er gaarne de kwalificatie „vervoermiddel" voor verkregen had, moet volgens de els van de officier van juptitie van de Middelburgse rechtbank, mr. T. I^ebret, een dui venhok blijven. Of het bouwsel rijden kan of niet doet niets ter zake, want zoals de -officier aanstipte met. het bouwen van deze houtcon structie heeft B. de verordening van de gemeente overtreden, orndat hij geen vergunning had om het te bouwen, B. was in appèl gegaan tegen het vonnis van de Middelburgse kantonrechter, die hem een boete op gelegd had van 15 subs. 4 dagen. Waarom B. in appèl gegaan was, wil de de president van de rechtbank, mr. P. van Empel weten. Ten eerste, aldus B, omdat er vol gens de wet wielen onder staan. „Dus is het een vervoermiddel, waarop net zo goed kisten aardap pelen geladen kunnen worden", zei verdachte. „Ik zie U er al mee op stap gaan", interrumpeerde mr. Van Empel. Ten tweede, vervolgde B, wordt er geregeld mee gereden. Als getuigen werden gehoord de direc teur van Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, J. D. P. de S., en de districtsopzichter,. J. P. R. uit Kou- dekei'ke, die verklaarden, dat het bouwsel niet rijdbaar was. Getuige De S. merkte op, dat B. thans doen de is om een stenen schuur te ont werpen en als deze esthetisch ver antwoord is, zal de schuur wel ge bouwd mogen worden. De officier vond het duivenhok een lelijk bouwsel. Mr. Lebret kon begrijpen, dat de buurtbewo ners dit niet op prijs stellen. Daar B. deze houtconstructie in het geheel niet had mogen bou wen, eiste de officier een boete van 25 of 5 dagen. De recht bank zal 22 januari a.s. uitspraak doen. Deze zaak was een van de vier appèlzaken, die de rechtbank vrij dagmorgen behandelde. Een tweede was die Van de Vlissingse leraar J. B. P. S. voor wie de bocht in de weg BiggekerkeZoute- lande nabij de Thijsweg noodlottig was geworden. Vanuit Zoutelande komend was hij met zijn auto de Thijsweg ingeslagen juist op het mo ment, dat uit het dorp de koopman R. J. J. S. uit Oss naderde. De bei de auto's botsten, waarna de Vlis singse auto in een sloot terecht kwam. De kantonrechter had de le raar veroordeeld tot een boete van 11, waartegen S. in appèl gegaan was omdat hij het niet eens was met de kantonrechter, die gezegd had, dat op dit kruispunt een der inzit tenden had moeten uitstappen om de weg te verkennen. Hij had alles gedaan om een aanrijding te voor komen. Te voorzichtig dere raken typeringen worden hier op realistische wijze naar voren ge bracht. Ais document en kunstwerk waardevol. VIERTAL CAUSERIEËN Gedeputeerde Philipse sprak over polder concentratie. De Zeeuwse C.J.B.T.B. hield giste ren de eerste van haar „Kadertlagen 1958" in dc jeugdherberg „De Schel- destroom". Vandaag, zaterdag, wordt hier de tweede, tevens laatste kader dag gehouden. Vrijdagmorgen heeft de gedepu teerde, de heer C. Philipse, een ver helderende lezing gehouden over het onderwerp „Polders en Waterschap pen." Spreker gaf eerst een overzicht van het ontstaan van de polders in vroe ger tijden. Vervolgens gaf hij een uiteenzetting over de reglementen van de polders en waterschappen, waaruit viel te beluisteren, dat de uiteindelijke bevoegdheid bij de pro vinciale staten berust. De concentratie van de polders geschiedt in de eerste plaats uit veiligheidsoverwegingen. Ook als de ramp niet gekomen zou zijn, zo betoogde de heer Philipse, zou con centratie toch wenselijk zijn ge weest teneinde een redelijke las tenverdeling te bereiken. Voorts liet de samenwerking tussen lafaard en een held plus vele an- de verschillende polders te wensen over. Voor het onderhoud en aanleg van wegen door de polders zal in de toekomst wellicht een billijker rege ling komen. Alsmede aanleg van puinwegen in duinen Vrijdagmiddag is door de Polder Walcheren aanbesteed het bestek nr. 151, omvattende de uitvoering van werken tot het opruimen van mili taire bouwwerken op het strand en in de duinen van de Noordwatering van de Polder Walcheren tussen trandpaal NzS 0 en dijkpaal ND 0, •n het maken van puinwegen tussen de strandpalen NzS 0 en NzS 2 en tussen strandpaal NzS 40 en dijkpaal ND 3. Voor deze opruiming van bun kers werd ingeschreven door 25 aan nemers en firma's. De laagste, in schrijving bedroeg 373.000,de hoogste 629.450, De uitslag van deze aanbesteding verliep als volgt: Combinatie fa. Kust, fa. Lievense en Snellen en Slootmans, resp te Goes, W'kapelle en Breda, 373.000,-; G. Kruk te Heiloo, 426.444,—; N.V. Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord, Werkendam, 468.000,N.V. v 'h P. R. Roosch, R'dam, 468.390, N.V. Eerste Ned. Mij. tot oprui ming met springstoffen, Den Haag, 468.500,N.V. Aannemersbedrijf E.L.K., Schoondijke, 468.550,—; Aanneminesmij. Jac.. G. van Oord N. V., Utrecht, 477.770,—; fa. gebr. Geldof, Serooskerkc, 479.595, Dirk Hardenberg, Wemeldinge, 480.990.Th. P. Cambier, Bres- kens, 482.149.J. de Oude en K. T. de Oude, Biervliet, 484.000, G. J. Eland. Vlissingen, 495.000,—. C.V. gebr. Van 't Verlaat, Hardinx- veld, 495.000,Handels- en Sloop bedrijf „Matador", te Rotterdam, 510.000,B. Stegink, Vlissingen, 517.000,fa. A. Otte en Zoon, Nieuwdorp, 519.500,N.V. We genbouwbedrijf Joh. de Kroon, Rhe- nen, 534.000,N.V. „Nederland" v/h Schobben en Franke. Barendrecht 541.000,fa. Bot en Van Seventer, Sliedrecht, 543.300,C. N. van dei- Helm, Den Haag, 544.000,F. J. M. Bots, Den Haag, 569.450, Mantel en Korting, A'dam, 574.500,- N.V. Struijk's Aann.- en Trans portbedrijf, Rotterdam, 584.000, A. de Waard, R'dam, 586.200. Kraaijevelds Aannemings- en Han delsonderneming, te Barendrecht, 629.450,—. 1 Tevens is het waarschijnlijk, dat de polders in de toekomst slechts tien procent van hun pachtwaarde zullen moeten afdragen als bijdrage in de kosten van onderhoud van ae zeewe ring. Ook wordt gestreefd naar gelij ke polderlasten op de verschillende eilanden en in de verschillende stre ken als geheel. Dit is echter niet ineens te verwezenlijken. Nadat de heer Philipse zijn lezing had beëindigd, werd het onderwerp in discussiegroepen besproken. Bij verschillende deelnemers aan de ka- derdagen bleek de vrees te leven, dat de concentratie zal leiden tot te gro te lichamen, waardoor de individuele boer zijn invloed zal verliezen. De heer Philipse antwoordde hier op. dat het niet alleen bij de ramp gebleken is, dat geconcentreerde pol ders gemakkelijker werken, maar dat versnippering tevens onrendabel is. Nadat de deelnemers gezamen lijk de broodmaaltijd hadden ge bruikt, hield-de heer A. Vingerling uit Goes, de adjunct-secretaris van de C.B.T.B. in de middagbij eenkomst een „inleidend praatje" over „Creatief spel." Hierin wees hij op het grote ver schil tussen toneelspel en creatief spel. Het toneelspel, dat men, alvorens zich aan creatief spel te kunnen wij den, eerst beoefend dient te hebben, noemde de heer Vingerling van grote waarde. Men zal er echter voor moe ten waken, geen at te „zoete" en „vrome" toneelstukken, die onwerke lijk zijn, op het repertoire te nemen. De adjunct-secretaris adviseerde, steeds een deskundige in de arm te nemen. Creatief spel waarvan de heer Vingerling de beoefening aanbe val als een „mooie sport" speelt men zonder een vooraf nauwkeurig omschreven tekst. De deelnemers wordt alleen een onderwerp opgege ven en het doek gaat op Na deze inleiding gaf de heer Vin gerling een onderwerp op, dat door vier van de deelnemers aan de ka- derdagen werd „uitgewerkt". In déze middagbijeenkomst hield ver volgens de heer J. Wester. leraar aan de geref. uloschool te Middelburg, een causerie,' getiteld „Vormen en manieren." Vandaag, zaterdag, spreekt de heer C. Heij uit Ede, voorzitter van dc „Kleine-Boeren-Coinmissie" van de landelijke C.B.T.B. voor de C. J. B. 'I'. B.'ers over „Het kleine-boeren-vraag- stuk." Hierna zullen de deelnemers zich aan een afscheidsmaaltijd scha ren. De heer M. Ton uit Middelburg, adviserend lid van de Zeeuwse C. J. B. T. B., zal een slotwoord spreken. Deze kaderdagen stonden onder lei ding van de voorzitter vna de Zeeuw se C.J.B.T.B., de heer J. S. Dekker. De officier stipte gisteren aan, dat J. S. de links-af manoeuvre te voor zichtig en te uitvoerig had gemaakt. Orh technische redenen vorderde de officier vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en, daar hij het ten laste gelegde bewezen acht te, veroordeling tot een boete van 25. De raadsman van de Vlissingse leraar, mr. F. K. Adriaanse, merkte op te gejoven, dat de koopman aanmerkelijk harder reed dan 60 km, zoals hij ver klaard had. „Maar 60 km is ook nog te hard", aldus de raadsman die aanstipte, dat het voor een groot deel aan die snelheid te wij ten is, dat het ongeluk gebeurde. Hoewel zijn cliënt het ten laste gelegde wel beging, meende de raadsman, dat S. geen schuld treft, een reden waarom ontslag van rechtsvervolging gevraagd werd. Ook hier werd de uitspraak bepaald op 22 januari a.s. „Licht uit en doorrijden!" Deze uitroep was voor drie kameraden uit het Bevelandse Kapelle nu niet bepaald plezierig geworden. Althans niet voor J. L., die met zijn vrien den W. R. en P. van S. naar een feestje geweest was en op de rijks weg was aangehouden omdat het achterlicht van zijn fiets niet brand de. „Licht uit en doorrijden, werd er geroepen, zodat de politieman het spoor bijster bleef. Hij had L. echter herkend, zodat deze voor de Kan tonrechter verscheen, die 25 boete oplegde. Hiertegen was L. in appèl gegaan. ,/t Was mijn broer" „Want het was mijn broer (M. C. L.vertelde hij ook tegen mr. Van Empel. Deze M. L. was als getuige verschenen, maar wilde niets zeggen. De politieman had echter, uitgezocht, dat de broer in Goes was. En toen ook de andere twee vrienden, die tegen de kantonrechter gezegd had den, dat het L's broer betrof, bij draaiden kon de officier conclude ren, dat uit alles gebleken was, dat J. L. zonder achterlicht gereden had. Het „slachtoffer" zelve was de eni ge, die op overigens vrij brutale wijze zijn schuld ontkende. Mr. Lebret vroeg 25. „Dat neem ik niet", zei L. „IJ hoeft niet te ne men", aldus mr. Van Empel, die de uitspraak bepaalde op 22 januari. De smid M. S. van E. uit Axel was in appèl gegaan tegen een von nis van de Terneuzense kantonrech ter, die omdat Van E. de bouw- verordening van Axel overtreden had hem veroordeeld had tot 25. Bij de bouw van een werkplaats had hij de dikte van een muur op 18, in- plaats van op 22 cm gebracht. De officier merkte op, dat de werk plaats vele gebreken heeft en omdat Van E. zich moeilijk aan de regels houden kan, eiste mr. Lebret een boete van 25 of 5 dagen. Nadat verdachte nog opgemerkt had, dat het bouwwerk bij de verbalisering nog niet klaar was, bepaalde mr. Van Empel de uitspraak op 22 ja nuari a.s. V.C.S. verwerkte 816.031 ton suikerbieten In Dinteloord, Roosendaal en Zevenbergen was de campagne goed De V.C.S. (omvattende de suikerfa brieken te Dinteloord. Roosendaal en Zevenbergen) heeft over het alge meen een goede campagne achter de rug. Het droge herfstweer heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat alle bieten tijdig konden worden aangevoerd en verwerkt. De fabriek te Dinteloord heeft 60 et malen gewerkt en ontving 474.258 ton bieten. Het daggemiddelde bedroeg 8.008 ton. Het suikergehalte was ge middeld 15.71%. De fabriek te Roosendaal draaide 65 etmalen en verwerkte 172.088 ton. Hier was het daggemuldelde 2.650 ton en het gehalte 15.78%. De fabriek te Zevenbergen werkte 63 etmalen met een aanvoer van 169.658 ton. Het daggemiddelde be drog hier 2.678 ton en het gehalte Totaaf heeft de V.C.S. verwerkt 816.031 ton suikerbieten met een ge middeld gehalte over deze drie fa brieken van 15.76% en een gemiddel de tarra van 18.97%. Deze cijfers dragen een voorlopig karakter, daar het niet uitgesloten is dat de uitein delijke definitieve cijfers daarvan enigszins zullen afwijken. Waterstand In het verslag over de „beperkte be waking" voor de zeeweringen, gister in dit blad gepubliceerd, werd abusie velijk gemeld, dat donderdagmorgen bij eb de laagste waterstand 90 NAP was. Deze stand was echter dinsdag gemeten. Donderdag kwam het water 215 beneden NAP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13