KAPPIE LANDBOUWVOORLICHTINGS- RAAD OVER WERK IN ZEELAND WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MARKTBERICHTEN DINSDAG 7 JANUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VEELOMVATTENDE TAAK Gedurende bijna 4 jaar Tijdens de twintigste jaarvergade ring van de Provinciale Landbouw- voorlichtingsraad voor Zeeland is verslag uitgebracht over het veelom vattende werk van de raad geduren de de bijna 4 jaar van haaf bestaan De op 25 maart 1954 geïnstalleerde Landbouwvoorlichtingsraad heeft dit volledige verslag van 'n keurige om slag voorzien, zodat een samenvat tend geheel ontstond. De secretaris van de raad, de rijkslandbouwconsu- lent voor de Zeeuwse Eilanden dr. ir. C. W. C. van Beekom, stelde het verslag samen. De Provinciale Landbouwvoorlich tingsraad voor Zeeland is samenge steld uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven (5) en de overheid (3). Om de andere maand, op de derde donderdag, werd vergaderd met uit zondering van de maand augustus. In totaal kwam men tot nu toe twin tigmaal bijeen, in de meeste geval len in de centrumgemeente Goes. Ter voorbereiding van haar taak werd de raad voorgelicht omtrent de orga nisatie en de werkwijze van de di verse consulentschappen. Ook de ver houding tussen de Provinciale Voor lichtingsraad en de Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting werd uit voerig belicht, waarbij de raad ge zien kan worden als samenwerkend orgaan tussen Bedrijfsleven en Over heid in de provincie voor wat de land houwvoorlichting betreft. Op initia tief van de Raad werd een Provin ciaal Onderzoekcentrum voor de Permanente expositie van „Scheppend ambacht"? In navolging van verschillende pro vincies wordt thans voor Zeeland de mogelijkheid onderzocht om in sa menwerking met het centraal orgaan voor het Scheppend Ambacht, ge vestigd te Delft, te komen tot een permanente tentoonstelling, waar de beoefenaars van het edelambacht in de gelegenheid worden gesteld hun creatief vermogen te tonen en tege lijkertijd hun werk exploitabel te maken. De laatste tijd blijkt er steeds meer belangstelling te komen voor de scheppende ambachten, zoals pot tenbakken, sier- en edelsmeden, handweven, meubelmaken, ivoor- en leerbewerking, houtsnijden, vervaar digen van handbedrukte stoffen, ge brandschilderd glas enz. Daar in andere plaatsen deze ten toonstellingen veelvuldig door toeris ten worden bezocht, zijn cr dus ook voor Zeeland goede mogelijkheden. In Delft, Leeuwarden, Maastricht, Til burg en Hilversum zijn de exposi ties reeds ingericht. Zij trekken goe de belangstelling, onder meer van scholieren van middelbare onderwijs instellingen. De tentoonstellingen zijn als regel gratis toegankelijk. De rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstan- ie, heeft het centraal orgaan voor het Scheppend Ambacht toege zegd een onderzoek in te stellen naar de bestaansmogelijkheid van een dergelijke expositie. Voorlichtingsbijeenkomst Bouwbedrijf in Zeeland De Zeeuwse provinciale contactbijeen komst beroepenvoorlichting Bouwbe drijf belegt op woensdag 29 januari a.s. in Goes een bijeenkomst voor het onderwijzend personeel uit de provin cie. Tijdens deze bijeenkomst zullen uit eenzettingen over het bouwbedrijf worden gegeven, studie, sociale voor waarden enz. Mr. W. C. S. Laman Trip, directeur van de stichting vak opleiding bouwbedrijf zal een inlei ding houden, evenals drs. M. C. Ver burg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland. De laatste spreekt over de toekomstige ontwikkeling van Zee land, de industrie-vestiging en de daarmee verband houdende perspec tieven van het bouwbedrijf. Nadat de stichting bouwbedrijf te Goes is gestart komt er een tentoon stelling over het bouwbedrijf, waarbij achtereenvolgens de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen een bezoek kunnen brengen te Oost burg, Terneuzen, Axel, Hulst, Middel burg, Goes, Vlissingen, St. Maartens dijk, Tholen en Zierikzee. Gewest Schouwen- Duiveland C.B.T.B. bestaat 25 jaar Tijdens de jaarvergadering van de gewestelijke afdeling „Schouwen- Duiveland" van de Zeeuwse Christe lijke Boeren- en Tuindersbond zal woensdag 15 januari in het Huis van Nassau te Zierikzee het 25-jarig be staan van deze afdeling' worden her dacht. In deze vergadering zal professor I. A. Diepenhorst uit Zeist een in leiding houden over het onderwerp „Tussen twee werelden. Verder zal een historisch overzicht gegeven wor den en zullen films worden vertoond De vergadering zal worden gesloten door ds. C. Bezcmcr, Ned. herv. predikant te Zierikzee. Acetyleenfles ontbrandde bij lassen te Schoondijke Met een geweldige steekvlam en een enormerookontwikkeling ontbrandde bij laswerkzaamheden in de werk plaats van het Centraal Bureau te Schoondyke maandag een acetyleen- cilinder. In de nabijheid van deze ci linder stonden enige zuurstofflessen. De heren P. Gijzeis jr., en G. de Dob- belacre wisten echter door doortas tend optreden een ramp te voorko men. Terwijl de laatste de fles met. een tuinslang nat hield wist. de heer Gijzeis het ventiel te sluiten. De brandweer van Schoondijke, die in middels was gewaarschuwd, belastte zich met de nablussing en het bergen van de cilinder. Landbouw in Zeeland opgericht, dat sinds 1 november 1955 het onder zoek van regionale landbouwkundi ge vraagstukken ter hand neemt. Belangrijke onderwerpen, die voorts in vergaderingen van de raad aan de orde' kwamen, waren de vraagstuk ken van land- en tuinbouw van de Lage Zoom op Schouwen-Duiveland, de ylassituatie in West Zeeuwsch- Vlaanderen, de betekenis van streek- onderzoek voor de landbouw in Zee land, intensivering van de voorlich ting inzake de rundveevoeding, re gionale berichtgeving omtrent het optreden van ziekten en beschadigin gen voor land- en tuinbouw, streek- verbeteringsplannen, onderzoek naar een voorlichting over arbeidsorgani saties in de landbouw en bedrijfs- analyse op basis van fiscale gege vens. K.V.P.-kandidaten voor de Provinciale Staten. De dezer dagen door de K.V.P. sa mengestelde groslijsten voor de aan staande Provinciale Statenverkie zing vermelden de volgende kandida ten: Zeeuwsch-Vlaanderen: mr. dr. A. J. J. M. Mes, ir. G. P. M. Dikötter P. Verkauteren, J. M. A. C. van Dongen, C. van Bellegem, E. van Ruymbeke, P. Vink, C. Verdonk, E. Vader, A. J. van Geesbergen. Plaats vervangers: Th. Andriessen, W. Lockefeer, Th. Adriaanssens, G. Ne- lissen, M. G. J. Wijfels, C. Com plet, mevrouw Melchers, P. J. Ars, L. van 't Westende en W. Goede- mondt. De volgorde op de lijst voor Zeeland boven de Wcsterschelde is als volgt: mr. dr. A. J. J. M. Mes, C. Verdonk. E. Vader, ir. G. P. M. Di kötter, P. Verkauteren, J. M. A. C. van Dongen, C. van Bellegem, E. van Ruymbeke, P. Vink, A. J. van Gees bergen. Plaatsvervangers: Th. An driessen, P. J. Ars, L. van 't Wes tende, W. Goedemondt, W. Locke feer, Th. Adriaanssens, G. Nelissen, M. G. J. Wijfels, C. Compiet en me vrouw Melchers. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering „Zuidwesters" Zaterdag gaf de christelijke gym nastiekvereniging „De Zuidwesters" haar jaarlijkse uitvoering in „De Zwaan" te Souburg. Nadat de voor zitter, de heer A. Koudijzer, de tal rijke toeschouwers had verwelkomd, brachten de leden van de vereni ging een program van lenigheid en gratie. Op het ritme van enkele mar sen toonden de jongeren verschillen de oefeningen; ook de spelletjes van de kleuters vielen bij het publiek zeer in de smaak. De ouderen toon den enkele goed uitgevoerde oefe ningen op het paard en op de brug met ongelijke leggers. De vereni ging kan terugzien op een geslaagde avond. OOSTKAPELLE Raad behandelt herindeling Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Oostkapelle in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de voorgestelde grens wijzigingen en herindeling van de gemeenten. Herkozen In de Ned. hervormde kerk te Oost kapelle zijn tot ouderling herkozen de heren S. Roelse en M. Steijn en tot diaken de heren P. de Voogd en A. W. Louws. Scheepvaartberichten Officiële publikaties VLISSINGEN. IN- EN HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders (B. en W.) van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee Jaar gelegenheid be staat tot kosteloos inenten tegen pokken, en voor personen boven die leeftijd tot kosteloos HER-inenten op woensdag 8 januari 1958 des namiddags 4 uur in het gebouw van het Medisch Centrum, Ju- lianalaan 4. RAAD WATERLANDKERKJE Verbetering Dijkstraat op gemeentekosten wellicht De raad van Waterlandkerkje heeft tijdens een dezer dagen gehouden vergadering besloten om de verbete ring van de Dijkstraat geheel op kos ten van de gemeente te doen ge schieden, wanneer dit niet vóór de zomer in D.A.C.W.-verband kan ge beuren. Aanvankelijk was in principe toegezegd, dat dit urgente werk ko mend voorjaar zou worden uitge voerd, maar nog steeds heeft men hieromtrent geen zekerheid. De aan geboden ontwerpbegroting 1958 bleek niet sluitend te zijn. De uitga ven overtreffen de inkomsten met f 7500.De raad besloot de begro ting, zoals ze werd aangeboden, vast te stellen. In principe verklaarde men zich bereid medewerking te verlenen bij de aanschaf van nieuwe meubelen voor de kleuterschool van de Stich ting voor Kleuteronderwijs. Tijdens de rondvraag kwam de slechte toestand, waarin vele wegen in de gemeente verkeren, ter spra ke. Met het waterschap „Het Vrije van Sluis" zal contact worden opge nomen over verbetering van de weg door de wijk „Turkije". Ook op de Slechte bestrating van Bakkerstraat en Nieveltweg werd de aandacht ge vestigd. Te Vlissingen' aangekomen op 5/1 Mar- co-Polo van Antwerpen. 6/1 Maartje van Huil. Te Vlissingen vertrokken op: 4/1 Vindi- cat-Atque-Polit naar Duinkerken, Phoe nix naar Zee. 5/1 Marco-Polo naar Hcl- slngborg, Finlandia naar Goole. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen op: 4/1 Sandenburgh van Koping. Triton van Zee, Dinkel van Rotterdam.' Gent, Thaletas van Sevilla. 5/1 Tiberius van Amsterdam, Alberta van Groningen. Hink van Zee. Solon van Ponce, Ina-L van Zee/Hansweert, Oranjefontein van Hamburg, Da-Capo van Lissabon, Muta tie van Liverpool, Henrica-B van Zee/ Terneuzen, Hulst van Yersev. 6/1 Mentor van Hamburg. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen op: 4/1 Hydra naar Bremen/Terneu- zen, Erebus naar Hamburg, Themis naar Rotterdam, Globe naar Zee/Gent, Zaan- kerk naar Hamburg, Bram naar Aber deen, Condor naar Aberdeen, Cateli naar Belfast, Helvetia naar Londen, Lijnbaans gracht naar Helsinki, Piet-Schipper naar Londen. Albatros naar Londen, Zuidpool naar Malmo. 5'1 Haringvliet naar Dublin. Janny naar Chatham, Aardijk naar New- York. Metropole naar Londen. Damcompetitie Voor de onderlinge damcompetitie van de damclub „Oostdijk" te Krab- bendijke werden de volgende par tijen gespeeld: •I. de Bat—G. HollesteUe 0—2; M. SinkeL. Nieuwenhuize 02; E. HennekyJac. van Iwaarden 20; van IwaardenJac. Boone 20; LuteijnJac. Nieuwenhuize 20. Opruiming kerstbomen Om het rondslingeren van de oude kerstbomen langs de straten tegen te gaan, zijn zaterdagmiddag op ini tiatief van het gemeentebestuur van Sas van Gent op een open plek aan het Bolwefk de oude kerstbomen ver brand. De schooljeugd kwam van heinde en verre met ontluisterde kerstbomen aanslepen, die tezamen met de kerstbomen die als versiering van de Westkade hadden gediend in vlammen opgingen. REXESSEN.S.V. 3—4. Op het zware veld faalde de Re- nesse-verdediging volkomen. Het duurde tot de 30e minuut voor een doelpunt viel. Het was W. Verseput, die Renesse de leiding bezorgde, maar vier minuten later kopte Vos een cor ner fraai in (11). Twee minuten later had Jonker het ongeluk de bal in eigen doel te jagen (12) en 3 minuten later werd het door J. Uit den Haag zelfs 13. Na de rust had de thuisclub weer het eerste succes toen P. Jonker ten tweede male het N.S.V.-net liet trillen (2—3). In de 81ste minuut voltrok J. Hellemons echter het vonnis (24) en hoewel J. Dalebout in de 87e minuut de ach terstand nog kon verkleinen tot 34 ging uiteindelijk de volle buit naar Nispen. AXEL—ODIO 2—2. Axel verscheen met drie invallers. Storm en regen maakte de wedstrijd bijzonder zwaar. Voor rust was er 'n gelijk opgaande strijd en door de gladheid van het veld ontstonden cr nogal wat doelrijpe kansen, die ech ter, eveneens door de gladheid van 't veld, niet benut konden worden. Maar na de thee hielp de Odio-linksbinnen zijn ploeg al in de eerste minuut aan de leiding. Pas 24 minuten later had Axel een passend antwoord: rechts buiten-Van de Berge knalde raak (1 1). Door Jonkman kwam Axel zelfs in winnende positie, maar vijf minu ten voor tijd moesten de Zeeuws-Vla mingen toch de gelijkmaker toestaan 22 dus en dat was een eindstand die de krachtsverhouding van deze twee zwakspelende ploegen goed weergaf. TERNEUZEN Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Terneuzen zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Zwarte das, zwarte glacé, Marokkaans beige damesportemonnale, zaag, plaat hardboard, witte oorbelmet steentje, portemonnaie met inhoud, rode sjaal, bruine rechter herenglacé, rode kinder- portemonnaie met inhoud, geel plastic kindertasje, sigaretteaansteker, kettink je met hangertje, bruin kindertasje, da mespolshorloge (paglta). bruine heren- glacé, gebreide blauwe wanten, sjaal (ge kleurd), das, zeemlederen dameswant, r.-k, bijbeltje, 2 balen briketten, Iinker- dameshandschoen en andere wanten, bruin lederen motorhandschoen, bruine muts, broche en een grijze sjaal. Kerkdagkringleiders komen a.s. zaterdag bijeen In het Hervormd Jeugdgebouw te Terneuzen wordt op zaterdag 11 ja nuari a.s. een bijeenkomst gehouden voor kerkdagkringleiders van de Ned. hervormde- kerk. Ds. W. J. van Meeuwen zal in deze bijeenkomt spre ken over het kerkdagthema „God met ons". Ziekenhuis-steunfonds Voor het steunfonds van het Ju- lianaziekenhuis te Terneuzen werd tot op heden 1.070,90 bijeengebracht. SINT-JANSTEEN Badhuis in december Gedurende de maand december werd het gemeentelijk badhuis te Sint Jansteen door 1953 personen bezocht. P.T.T.-besteller met pensioen De heer Ch. Smet te Sint Jansteen die bijna 30 jaar lang in dienst is bij de P.T.T. in die plaats, gaat met in gang van 8 januari deze dienst ver laten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze in St. Jansteen en omstreken zo geziene P.T.T.-besteller zal het op die dag zeker niet aan belang stelling ontbreken. In zijn plaats werd in dezelfde functie benoemd de heer Ch. Vermeulen, voordien hulp besteller in St. Jansteen. AXEL Biljartkampioenschap Voor het Axelse Biljartkampioen schap in de le en 2e klasse werden weer diverse partijen gespeeld. De uitslagen waren als volgt: le klasse: P. GroothaertG. Mat- theeuws 150-100; M. DielemanJ. v. Fraeyenhove 150-42. 2e klas: C. Wieland-F. Jansen 48- 100; J. v. Bendegem-C. Wieland 100- 90; D. Dieleman-J. v. Bendegem 100 -69. De beslissende wedstrijden voor dit kampioenschap zulien binnen en kele dagen worden gespeeld. Duivententoonstelling In zaal „De Rode Leeuw" te Axel werden door de duivenmaatschappij „De Verwachting" de laatste ten toonstellingen georganiseerd in haar serie zgn. „Hoktentoonstellingen". Voor deze show, waar de dieren van de heren Ch. Tieleman en W. Ver- helst werden tentoongesteld, bestond ook nu weer grote belangstelling. Het ligt wel in de bedoeling ook het volgend seizoen- weer een dergelijke serie tentoonstellingen te organise ren. vooral nu blijkt dat de belang stelling hiervoor nog steeds toe neemt. Bezoek operette De reisclub „Prins Hendrik" te Axel maakte met een 50-tal leden een trip naar Gent. Onder leiding van de penningmeester, de heer A. J. v. Esch werd in de Koninklijke Ope ra de vertoning bijgewoond van de bekende Strauss operette „Die Fle- dermaus". Het draaide reeds rond middernacht eer de leden uit Sas van Gent, Terneuzen, Sluiskil, Westdor- pe, Zaamslag en Axel thuis waren. Op het verdere programma van deze reisclub staat een bezoek aan „Tief- land" op 29 januari a.s., waarin Gré Brouwenstijn de gastrol zal vervul len. VANDAAG. Terneuzen Luxor theater: „De vlucht naar de vrijheid", 8 uur, 18 j. MARKTBERICHT VLAS. ROTTERDAM, 6 januari 1958. Waterroot vlas: lage soorten van f 1,20 lot f 1,40, middensoorten tot f 1,65, best vlas tot f 2,—. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0,90 tot f 1,20, middensoorten tot f 1,40, best vlas tot f 1,70. Breekvlas: van f 0,70, tot f 1,20 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,35 tot f 0,70. De produktie is na de feestdagen slechts gedeeltelijk hervat, verschillende vlasse- rijen zijn begonnen met repelen. Het aanbod van gezwingeld vlas was beperkt tot enkele middensoorten en laag vlas. Voor de betere middensoorten was de vraag voldoende om het aanbod op te nemen, overige soorten weinig verhan deld, voor laag vlas is de belangstelling zeer gering. De prijzen zijn weinig ver anderd, enkele mlddenkwaliteiten iets lager. De produktie van dauwrootvlas ver minderde wederom, slechts de betere partijen werden verkocht, voor mid densoorten weinig vraag, prijzen vrijwel onveranderd. Breekvlas wordt weinig geproduceerd, de beste partijen worden regelmatig verkocht tegen onveranderde prijzen. De vraag voor gezwingelde lokken blijft ge ring, het aanbod daalt echter wegens de kleinere vfasproduktle, noteringen als vorige week. HOEK Anonieme gift De kerkeraad der NB. Kerk te Hoek ontving oen anonieme gift van f 100.voor het onderhoud van de kerk. Kerkelijke benoemingen Bij de Ned. hervormde kerk te Hoek werden tot ouderling benoemd de heren F. Dieleman en P. de Bock. Tot diaken worden benoemd de he ren Th. van Hoorn, M. v. d. Staal en J. de Bruyne. Allen namen hun benoeming aan. Collecte De collecte te Hoek georgani seerd door een aantal jeugdige col- lectantjes, ten bate van „Hemava" (Hedenesse, Maranatha en Valken- heide) bracht f 56.42 op. HONTENISSE Bevestiging Te Hontenisse werd in het ambt van ouderling der N. H. Kerk beves tigd door ds. K. Verbeek de heer H. de Vriend. De heer W. v. Dixhoorn werd bevestigd tot diaken, de heer L. v. Duyvenbode tot ouderling kerkvoogd. Schietwedstrijd Te Terhole (gemeente Hontenisse) werd een schieting georganiseerd door de plaatselijke schuttersvereni ging. Een kleine 40 deelnemers be- kampten elkaar op de „liggende wip". De heer P. Smits, jachtopzich ter te Hontenisse. bewees zijn capa citeiten door met een welgemikt schot de hoogvogel neer te halen. Met deze prestatie legde hij beslag op de Koningstitel 1958. Gouden bruiloft Het echtpaar A. Blankaert-Jan- sens in de wijk „Rustwat" te Honte nisse vierde onder grote belangstel ling haar gouden bruiloft. De krasse oudjes werden namens het gemeen tebestuur gefeliciteerd door burge meester Van Hootegem en de ge meentesecretaris. SAS VAN GENT Duivenkeuring De duivenmaatschappij „De Vrede' te Sas yan Gent hield zondag in zaa. ..Flora" een duivenkeuring. Een van de bekendste en erkende düivenkeur- ders. de heer J. van Dorselaar uit St. Jansteen, had niet minder dan 143 duiven onder de loep te nemen, die in zes klassen onderverdeeld waren De bekendste melkers uit Sas van Gent en omgeving hadden hun beste materiaal ingezonden. De uitslagen waren als volgt: Oude doffers: 1 A. van Mol, West- dorpe, 2 R. de Groote, Sas van Gent, 3 M. Bobelijn, Philippine. Oude duivinnen: 1 J. Staelens, Westdorpe, 2 J. van Oppen, Sas van Gent, 3 R. de Groote, Sas van Gent. Jonge duivinnen: 1 en 2 M. van Lent-Zandstraat, Sas van Gent,' 3 A. van Mol, Westdorpe. Jonge doffers: 1 P. Goossens, Sas van Gent, 2 J. van Oppen, Sas van Gent, 3 C. van Hecke, Sas van Gent. Jaarse doffers: 1 R. de Groote, Sas van Gent, 2 M. van Lent, Zandstraat, 3 v. d. Bergen-van Rossum, Sas van Gent. Jaarse duivinnen: 1 P. Goossens, Sas van Gent, 2 J. Renique, Sas van Gent; 3 A. van Hurck, Philippine. 21. „Zo, ben je daar!" zei de Meester, toen de Maat het trapje naar de machinekamer afdaalde. „Hier heb je een olie kan! Er moet gesmeerd wor den, anders loopt do boei „Ellende!" mompelde de Maat, terwijl hij zo goed als dat ging enkele druppeltjes olie op de driftig bewegende onderdelen liet vallen. „Narigheid1" „Wat gebeurt daarboven eigenlijk?" vioeg de Meester en hij gooide enkele scheppen kolen op het loeiende vuur. „Waarom moeten we zo hard varen? M'n stoomketel lijkt wel een hoogoven!" „We varen achter een spook schip aan!" vertelde de Maat somber. „Een tanker die zo groot ls als een roeiboot! En..." Maar toen rinkelde plotseling de telegraaf. „Wat is dat?" riep de Maat en hij kneep het olicspultje van schrik leeg in zijn baard. „We moeten de machine stop pen!" legde de Meester kalm uit en hij haalde een hefboom over ..Ja. Kappie had de telegraaf op „Stop" gezet, want het kleine scheepje, waar de Kraak achter aan voer. lag plotseling roerloos in het water. De Kraak had echter zo'n grote snelheid, dat het even i duurde, voor de sleepboot eveneens gestopt was. „Zo lang ik vaar heb ik nog nooit zoiets meege maakt!'- mompelde Kappie, terwijl hij verbaasd naar het tankertje keek, dat op dezelfde hoogte als de Kraak lag te dobberen. „Dat scheepke ligt plot seling helemaal stil en zo straks voer het nog als een snelbootWe zullen er langzaam naar toe varen ik wil dit onderzoeken Maar net op het moment, waarop Kappie de te legraaf op halve kracht vooruit zette, richtte het geheimzinnige tankertje zijn boeg naar de Kraak en stoof recht op de sleepboot af.... VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1838 stuks. Vette koel en en ossen 1098. Varkens 790. Vette koeien, prijs in cent per kg: le kW. 300320, 2e kw. 280—300. 3e' kw. 260- 275. Varkens (lev. gew.) le kw. 169, 2e kw. 167, 3e kw. 165. Vete koeien: aanvoer groter, handel vlot, prijzen goed prijshoudend prima s boven not. Varkens (lev. gew.): aanvoer ruimer, handel goed. prijzen even hoger enkele prima's boven not. Zware varkens I.58—1.60 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Ei genheimers f 10—f 19. Bintjes f 9—f 12. Bevelanders f 13.50f 14.75. Furore f 16— f 18. Meerlander f 13.25—f 14.25. IJssel- stcr f 11—f 12. -Bintjes voor export in twee maten gesorteerd van de kleigrond f 13.50. Zandaardappelen. Noorderling f 9—f 10. Libertas f 8.30—f 9.50. Gienek f 7—f I. Voeraardappclen f 1.50—f 2, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld' voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen - ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe rode j>p vochtconditie, bij groter aanbod tot f 29,50. Voedergranen kalm zomergerst f 25—f 27.50. Extra kwaliteit tot f 28. Haver, naar kleur en droogte van f 23— f 24.25. Extra blanke tot f 25-25. Rogge doorsneekwaliteit t 20.25. Bakrogge f 21.25. Peulvruchten kalm Groene erw ten tot ca. t 35.50. Schokkers tot f 57. Bruine bonen droog en blank tot f 59. GROENTE- EN FROTVEILING BERGEN OP ZOOM. fi jan. Glasandijvie 79—84. Rodekool 8— II. Gelekool 9—13. Savooiekool 7—14 Was- peen 10—24. Kroten 6. Prei 10—17. Sla 4— 13. Spruiten 15—93. Boerenkool 5—13. Wit lof 42—79. wittekool 6—3, Appelen: Gol den Delicious 71—1.18. Jonathan 77—83. Goudreinette 1—1.14. VISMIJN VEERE. 6 jan. Exportgarnalen 160 kg 387: Schar 126 kg 60—71; Schardijn 1749 kg 42—45. GRAAUW Jacht Onder de gemeente Graauw werd dezer dagen een grote drijfjacht ge organiseerd door rentmeester baron Collot d'Escury uit Kloosterzande. Tijdens deze welgeslaagde jacht werden 36 hazen „het haasje". LAMSWAARDE Bal van fanfare Te Lamswaarde hield de plaatselij ke fanfare een groot bal. De op brengst van dit geslaagde festijn was ten bate van het instrumenten fonds van „Vrijheid Eendracht". Een grote verloting bracht eveneens geld in het laatje. Niet alleen in dat van de fanfare, ook in dat van de geluk kige prijswinnaars. De eerste prijs f 100.werd gewonnen door de heer A. v. Driessche, de tweede f 70. door de heer F. v. d. Poel. PHILIPPINE Benoeming Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur te Philippine werd benoemd de heer E. H. de Graeve. 40-jarig jubileum De heer J. Cornelis, plaatselijk kantoorhouder der P.T.T. te Philip pine herdacht onder grote belang stelling zijn 40-jarig öienstjubileum. VOGELWAARDE „Prijspiering" Ten Hengstdijk (gemeente Vogel waarde) werd een grote prijspiering gehouden. De wedstrijden, welke de gehele dag duurden, leverden de vol gende uitslag op: 1. j. Pauwels; 2. D. v. Waesberghe; 3. Jos. Pauwels; 4. J v. Sikkeierus; 5. A. de Loos; 6. A Pauwels; 7. D. v. Waesberghe, (allen gemeente Vogelwaarde). HOOFDPLAAT Huldiging dokter Rozemeijer ,.S'd.agï,von^ :verd in het gemeen- tehuis te Hoofdplaat een receptie ge houden in verband met het zilveren jubileum van dokter H. C. Rozemeij er, die reeds eerder in IJzendijke op grootste wijze was gehuldigd. de aanvang van de receptie hield burgemeester J. Temmerman in tegenwoordigheid van afgevaardigden van diverse verenigingen, een toe spraak. Hij dankte de neer Rozemeij er voor het vele goede, en dikwijls zware werk dat deze voor Hoofdplaat heeft verricht. Velen maakten van deze gelegenheid gebruik, om de dok ter en zijn gezin geluk te wensen. Aanwezig waren o.a. ook de wethou ders van Hoofdplaat, de heren G. H. T M. Termote en J. C. Blaakman en afgevaardigden van E.H.B.O., K.A.B., N.C.B., het Wit-Gele Kruis en kerke lijk armbestuur. Namens genoemde verenigingen voerde pastoor Deen en het woora. Hij sprak vele woorden yan dank en waardering tot de dok ter, maar bracht ook hulde aan me vrouw Rozemeijer, die in al die jaren een geweldige steun voor haar man is geweest. Aan dr. Rozemeijer werd namens ge noemde verenigingen een pick-up aan geboden, terwijl <le waardering voor zijn vrouw in een bloemstuk tot uit drukking werd gebracht. Dokter Rozemeijer dankte daarna allen voor de blijken van belangstel ling en de stoffelijke blijken van waardering en verklaarde, dat Hoofd plaat een grote plaats in zijn hart in neemt. Rijkspostspaarbank in december 1957 Bij de rijkspostspaarbank in het ressort Terneuzen, omvattende Ter neuzen. Hoek. Philippine, Sluiskil en Zaamslag werd gedurende de maand december 1957 218.366,65 ingelegd en f 206.666,76 terugbetaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7