Domburgse boerenleenbank gaf 3000ste spaarbankboekje uit Handen en Li ppen :tuin Zeeuwse Almanak Kunstgebitten KOUDEKERKES HERVORMDE SCHOOL WEER IN GEBRUIK ZOLDERSCHUIT DREEF 6 UUR ROND IN DE SCHELDEM0ND Hit otoqefijfe 1 Wu tót «fep! Agenda 2 PROVINCIALS ZEEUWSE COULANT DINSDAG 7 JANUARI 1958 IN 3 MAANDEN 190 SPAARDERS Timmerman Bram van der Hage (21) werd gelukkige bezitter er van D« coöperatieve boerenleenbank te Domburg heeft maandag het 3000ste spaarbankboekje uitgereikt. Eigenlijk deed zich deze verheugende ge beurtenis zaterdag j.l., reeds voor, maar het bestuur besloot de uitrei king maandag een feestelijk tintje te geven. De gelukkige bezitter van het 3000ste boekje werd de zoon van de heer J. van der Hage te Dom burg, de 21-jarige timmerman Bram van der Hage. Zaterdag enkele mi nuten voor twaalf uur kwam de heer J. van der Hage een spaarbank boekje voor zijn echtgenote halen. „U echtgenote is de 2999ste", vertel de de kassier, de heer C. Minderhoud. „Ja, maar ik moet er ook nog één voor mijn zoon hebben, en dan zijn we er precies", deelde de heer Van der Hage laconiek mee. Precies om twaalf uur ging „de driedui- zendste" er uit. Maandagmiddag reikte de voor zitter van het bestuur van de boe renleenbank, de heer W. Brand, in aanwezigheid van de heer Min derhoud en de secretaris, de heer C. Francke, het spaarboekje uit aan timmerman Van der Hage. Met reeds een beginkapitaal van 100 bijgeschreven. Om deze mijlpaal zo vlug moge lijk te bereiken heeft het bestuur van de Domburgse boerenleenbank in zijn district, omvattende de ge meenten Domburg, Westkapelle en Aagtekerke enkele acties gevoerd. Na afloop van de eerste actie die gedurende september gehouden werd waarbij de nieuwe spaarders be gonnen met een door de bank be schikbaar gesteld premiebedrag van 2,50, bleken 98 nieuwe spaarders zich te hebben aangemeld. De tweede actie in november en december waarmee eveneens een premiebe drag te „verdienen" was, leverde 92 nieuwe spaarders op. In totaal dus 190, die de 3000 echter net niet voor het nieuwe jaar konden volmaken, zoals het bestuur gehoopt had. Zonder spaargeld kun je geen kre- Advertentie) ruw?puRQL dieten verstrekken, meende het be stuur van de bank zeer terecht. Met name door de woningbouwlening voorzag dit bestuur een achteruit gang van het spaargeldbedrag, zodat men nieuwe gelden best gebruiken kon. Het bestuur had goed gezien: Bij de woningbouwlening moest de kassier voor 150.000 opnemen en voor de rentespaarbrieven, die nog tot maart lopen, schat men een be drag van 50.000. tezamen dus twee ton. En deze gelden heeft men van zelfsprekend hard nodig om kredie ten ten verstrekken in eigen kring. In 1957 werd op de bank in totaal ingelegd 2.268.824,73, terwijl er 2.373.977,55 werd terugbetaald, dus ruwweg een ton meer, waarbij dan ook de opgenomen gelden voor de woningbouw gerekend zijn. De nieu we spaarders stortten een bedrag van 60.000, terwijl mede door het bijtrekken van 132.000 uit te keren spaargeldrente over 1957 het bestuur toch nog kans zag om het spaarka pitaal te vergroten. en sinds 1953 spaarden zij tezamen al een bedrag van 50.000. Het is gebleken, dat tachtig procent van de Domburgers. Westkappelaars en Aagtekerkenaren reeds vanaf de ge boorte begint te sparen, want het be stuur is er „als de kippen" bij om de ouders van de nieuwgeborene een folder te sturen, waarin de voordelen van het sparen worden vermeld. Vier-vijfde van de folders komt in gevuld terug. Tezamen tellen de drie gemeen ten van de Domburgse „districts- bank" ongeveer 4400 inwoners. Drieduizend van hen zijn thans ingeschreven bij de bank en sinds maandagochtend zijn dat er drie duizend-en-één. De voorzitter van het bestuur van de coöperatieve boerenleenbank te Dom burg, de heer W. Brand geheel links) heeft maandagmiddag aan de 21-jarige timmerman Bram, van der Hage (rechts) het 3000ste spaar bankboekje uitgereikt. De heer J. van der Hage (Brams vader) kijkt met voldoening toe. Achter de heer Brand de heer C. Minderhoud, de kassier. (Foto P.Z.C.) Suikerbietdag te Goes op 24 januari a.s. De vereniging voor bedrijfsvoor lichting op Walcheren, Noord-Beve land en Oost Zuid-Beveland en de be- drijfsstudiegroep West Zuid-Beveland organiseren vrijdag 24 januari een „suikerbietendag' rin „De Prins Van Oranje" te Goes. Tegen de achter grond van de minder prettige erva ringen met de suikerbieten in 1957 zullen op deze dag de verschillende mogelijkheden en moeilijkheden, die dit gewas biedt worden besproken. Zowel aan de technische zijde als aan de economie van de teelt zal aandacht worden besteed. Als sprekers zullen optreden ir. J. Kakebeeke, voorzitter Provinciale Landbouwvoorlichtings- raad voor Zeeland te Rilland-Bath ir. J. Jorritsma, hoofd landbouwkundige afdeling van het Instituut voor Ratio nele Suikerprodukten te Bergen op Zoom, ir. P. W. Bakker Arjiema, rjjks- landboudconsulent in algemene dienst voor landbouwwerktuigen te Wage- ningen en ir. C. M. Hupkes. rijksland- bouwconsulent in algemene dienst voor bedrijfseconomische aangelegen heden. Toogdag C.J.B.T.B. te Middelburg De C.J.B.T.B. in Zeeland houdt op zaterdag 1 februari haar jaarlijkse toogdag in „Het Schuttershof" te Middelburg. Des morgens houden de jongens en de meisjes een aparte huishoudelijke vergadering. Des mid dags is er een gezamenlijke feestelijke bijeenkomst, die o.a. bijgewoond zal worden door de commissaris der ko ningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Schoolsporen De 280 leerlingen van de openbare scholen van Domburg en Westkapel le weten ook reeds wat sparen bete kent. Zij sparen op school door mid del van „zegeltjes plakken". Hun schoolspaarrekeningen „lopen" even eens op de boerenleenbank. Alle 280 jongens en meisjes doen er aan mee VAN TOT LEVEN OP SCHOUWEN Vrijdagavond kan men twee ge zinnen op Schouwen-Duiveland ho ren vertellen van hun leven vóór de ramp. Over Hilversum I, in het pro gramma van de V.P.R.O. Deze om roepvereniging heeft onder de titel „Leven in Nederland" reeds de pro vincie Friesland in het licht van de ether-schijnwerpers, gezet en nu volgt vrijdagavond te beginnen om half acht dan de eerste uit zending in een serie over Zeeland, die met een woordje van de commis saris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal worden ingeleid. Hierna kan men dus de Schouwse Jezinnen van bun ervaringen vóór e ramp horen spreken. Duur van de uitzending: één kwartier. Samen stelling: Henk Teeuw. NIJVER SINT-ANNALAND Er zal geen plaats in Zeeland zijn, die zo dikwijls genoemd wordt in de ze rubriek als Sint-Annaland. Van daag nu weer twee „opbouwende" tijdingen uit deze nijvere Thoolse gemeente: SCHUILPLAATS VOOR REGEN EN KOU. Vrijdag werd door de aannemers firma A. Muller-Franke uit Sint- Maartensdijk een loods neergezet op het Kerkplein een schuilplaats voor regen en kou, een schaftlokaal voor de arbeiders, die binnenkort zul len beginnen met de uitbreiding van de Nederlands hervormde kerk althans met de uitbreiding van het gebouw dier kerkgemeenschap. Men zal eerst het bestaande catechisatie lokaal afbreken en een nieuw lokaal vervaardigen, dat dienst zal doen als catechisatie- en schoollokaal, om- REGEN... Met wind en regen, heel veel re gen, zijn we opgewekt 1958 inge- spoeld en als ge zo naar de grauwe lucht kijkt, ziet het er naar uit, dat we nog wel even door zullen spoelen. Nat glimmen de straten, nat zijn de bomen en nat glinsteren ook de hcht-reclames in de Zeeuwse steden, die tn vele gevallen de in dit jaarge tijde gebruikeijke „prijzenoorlog' bejubelen. Een ondernemend Vlis- sinas zakenman spreekt zélfs fees telijk van een prijzencarnaval, waar bij de reclamebiljetten op z'n etala gevenster als het ware dansend de kortingspercentages aanduiden. Véél reden tot dansen geeft zo'n prijzen oorlog overigens niet; meer tot ge duldig wachten. Zoals wij in Middel burg zagen, alwaar een kleine kara vaan kooplustigen zich i» de re gen had opgesteld voor een win kel met tot de verbeelding spreken de spotkoopjes. In kleine groepjes te gelijk werden de klanten toegelaten tot dit dorado voor de huisvrouw, die er klaarblijkelijk graag een wachttijd in de regen voor over had om het te kunnen betreden. Het dora do, menen wij. Er was overigens ook regenkleding te koop en dat werkte misschien bemoedigend.... dat het lokaal van de christelijke school hiervoor bestemd moest worden afgebroken. RESTAURATIE MET EEN VRAAGTEKEN Het huis van de familie Gunst in de Voorstraat te St.-Annaland heeft een oude gevel, met historische waar de en een sieraad voor het oog van de liefhebber. Maar dezelfde gevel verkeert, in een desolate toestand en levert bij weer en wind gevaar op. Familie Gunst hoopt dan ook dat Monumentenzorg zich erover zal ont fermen en toestemming zal geven de gevel te laten restaureren. Er zijn verschillende pogingen aangewend, óók van gemeentewege, maar tot dusver was alles tevergeefs. KNAL EN KNIEBLESSURE „Op medisch advies inoet hij enige dagen rusthouden", zo besoot onze correspondent in Haamstede zijn be richt over die enorme knal, die de bewoners van de Weststraat te Haamstede vrijdagmiddag óp deed veren. Men dacht nog aan een door de ge luidsbarrière brekend straalvliegtuig, maar spoedig werd duidelijk dat in de smederij van P. Saman een ben- zinevat was ontploft. Men was bezig met 't in tweeën snijden van zo een blik met een snijbrander, toen 't ding uit elkaar spatte door de nog in het blik zijnde benzinedampen. Een der zijwanden van het vat vloog met 'n daverende knal tegen de muur van de winkel. Niet minder ilan tweeëntwintig ra men van de smederij sprongen en monteur W. Kloet kreeg een knie blessure. „Op medisch advies moet hij enige dagen rusthouden" en de heer Kloet mag nog wel van geluk spreken. Benzinevaten zijn rare din gen. BIJEN IN RUSTE MISHANDELD Eén der inwoners van Graauw is in het bezit van bijeenkorven. Een paar jeugdige Zeeuws-Vlamingen hebben een drietal van die korven op een zodanige manier „behandeld'', dat van de winterende bijen bevolking dier korven, de meeste het voorjaar wel niet zullen halen. De politie is de jongens op het spoor en het ziet er niet zo mooi voor hen uit t Advertentie) Geen losraken ol verschuiven meer van Niemand, die een kunstgebit heelt, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit lossthlet ol verschuift Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig DENTOFlX-poe- der houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar oo zijn plaats. DENTOFIX voorkomt Uvens onaangename reuk uit de mond. Probeei het nog vandaag. Prijs per strooibus slechts (2.35, ver krijgbaar bij apotheken en drogisterijen. t Advertentie) Een kuchje, een geprikkelde keel voor mij het signaal 1 om er vlug bij te zijn-J met Abdijsiroop. Drie maal per dag een lepel en wèg blijft de hoest^ wèg de kans op verergering tot^" griep of bronchitis... onbezorgd door het gure seizoen! De 23 genezende bestanddelen Jhr. De Casembroot opent vogelexpositie te Goes Aantal inschrijvingen nadert thans de 700 Op donderdag 16, vrijdag 17 en za terdag 18 januari a.s. wordt zoals hekend In de zalen Kryger te Goes de nationale tentoonstelling gehouden van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers. De commissaris der ko ningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F, C. de Casembroot, zal deze expositie openen. De N.T.S. zal van deze gebeurtenis wellicht opnamen maken voor het journaal. Het aantal Inschrijvingen van deze door de Goese „Vogelvrienden" geor ganiseerde tentoonstelling nadert thans de 700. Ingezonden zullen wor den ongeveer 250 kleurkanaries, 150 zangkanaries. 150 tropische vogels en tal van andere exemplaren o.a, fazan ten, sierkippen, kwartels enz. De in zendingen komen uit vrijwel alle de len van Nederland; een Belgische vo gelliefhebber komt met een buitenge woon fraaie collectie. Naast deze expositie, waarvoor vele ereprijzen beschikbaar zijn ge steld, zal oolc een vogelshow worden gehouden. Honderden soorten vogels, die worden ondergebracht in ruime volières, zullen te bezichtigen zijn. Voor de verfraaiing van de tentoon stelling worden bloemen en planten gebruikt; ook zullen landschappen en vjjvers worden aangelegd. „Hudson'-filiaal te Tholen sluit eind van deze week Helft van personeel wordt ontslagen Eind deze week zal het filiaal te Tho len van de „Hudson" sigarenfabriek worden gesloten. Van de zijde van de directie van de fabriek te Roosendaal wordt medegedeeld, dat in verband met economische redenen de afdeling omblad-fabricage te Tholen moet wor den stopgezet. Van de drieentwintig meisjes die in het filiaal werken, zal ongeveer de helft in de fabriek te Roosendaal te werk worden gesteld. Het overige personeel wordt ontsla gen. De afdeling omblad-fabricage is enke le jaren geleden in Tholen gevestigd, omdat de arbeidsmarkt in Roosendaal zeer schaars was. De directie van de „Hudson"-fabrieken streeft thans weer naar centralisatie van het be drijf waardoor op aanvoer en afvoer bezuinigd kan worden. Bovendien is de arbeidsmarkt in Roosendaal weer iets ruimer geworden. Er bestaat een kleine kans, dat de af deling zeepverpakking van de Uni lever die te Tholen is gevestigd, een gedeelte van het personeel zal over nemen. Van de zijde van de Unilever te Rotterdam kon dit echter nog niet worden bevestigd. KUNST „Soledad" EXPERIMENT BIJ RESTAURATIE Goes, „De Prins van Oranje" Nieuw Nederlands Toneel Ge zelschap. „PROBLEEMSTUK" is het etiket, dat men pleegt te plakken op toneel spelen, waarin zo het een en ander ge beurt dat tot nadenken stemt en die tijdens de opvoering als het goed is van de toeschouwers een aandach tig meebeleven vergen. „Soledad" van Colette Audry is zo'n stuk. Maandagavond ging in „De Prins van Oranje" voor de leden van Se Arbeiderskunstkring in Goes de première voor Nederland, gebracht door het „Nieuw Nederlands Toneel gezelschap" onder regie van Frits van Dijk. Hoewel de talrijke toeschouwers zich aan het slot van de opvoering uitermate dankbaar toonden, Kreeg de vertolking toch niet de gespannen aandacht, die zij verdiende. Het gemis van een (toelichtend) programma was daar wellicht mede de oorzaak van. Zonder meer immers werd men nu direct al in de eerste scène geconfron teerd met wat eerst later zou blijken de kern van deze geschiedenis te zijn: de strijd om de individualiteit van So ledad. een meisje dat deel uitmaakt van een verzetsgroep in een politie staat. Een gecompliceerde strijd, waarin zij wanhopig worstelt om staande te blijven tussen haar zuster als exponente van de individualiteits gedachte enerzyds en twee verzets mannen als onwrikbare gemeen schapsmensen anderzijds. Te gecom pliceerder omdat ln heel de hier ge schetste episode ook de liefde nog een vertroebelend emotionele, maar ten slotte toch dominerende rol speelt. Waarmee dan het gevoel het van het verstand heeft gewonnen. Of dat in dit geval juist is mag de toeschouwer voor zich zelf uitmaken. De geschiedenis rond deze probleem stelling doet verder weinig ter zake. Genoeg zij, dat Soledad wordt gear resteerd en weer vrij homt dank zy de relatie van haar zuster Tlta met een politie-officier. Uit de vrijlating en uit die relatie komen de problemen voort, of worden er scherper door gesteld. Een typisch hedendaags stuk, over het algemeen goed en intelligent ge schreven en met gelegenheid tot sterk spel. waarvan vooral Anita Menist als Soledad en Fien Berghegge als haar zuster Tita een dankbaar gebruik maakten. Anita Menist schiep een ge ëmotioneerde en toch beheerste, scherp denkende en overtuigende So ledad. waarbij Fien Berghegge zich voortreffelijk aanpaste als de nuchter redenerende zuster, die haar gevoel echter geenszins door de rede wenst uit te schakelen. P. Kamerman voldeed goed als de bedachtzame, leidende, maar niette min ook star denkende verzetsman Sebastiaan. De verzetsman Paco van Ad Noyens was teveel in een noodlots sfeer gedompeld om de dramatiek van het gebeuren helemaal aanvaardbaar te maken. Wat deze figuur teveel kreeg, had de politie-officier Alfonse van R. Sobels te weinig. Sobels' stijl was weliswaar zorgvuldig, maar daardoor zó glad gepolijst, dat hij er onverstaanbaar door ging spreken. De bijrollen waren in goede handen. Zo kreeg „Soledad" ondanks de hier gesignaleerde, aan het geheel weinig afbreuk doende tekortkomingen, een boeiende vertolking, bekwaam gere gisseerd door Frits van Dijk. Vanavond is er wederom een opvoe ring. v. B. Ds. Hoffman verrichtte plechtige heropening De hervormde school te Koudekerke is weer in gebruik genomen. Terwijl het buiten regende had in het ge bouw aan het Lange Weegje een ge zelschap met blijde gezichten zich om ds. J. H. J. Hoffman, de voorzit ter van het schoolbestuur geschaard die met het voorlezen van de lof psalm 150 de gerestaureerde school Blechtig voor heropend verklaarde, ie restauratie van het gebouw, dat in de oorlogsjaren vooral door de inundatie van Walcheren veel tc lijden heeft gehad, is geen gewone restauratie geweest. Men heeft er bij geëxperimenteerd. Bij het bestrijken der muren name lijk, heeft men een nieuw procédé toegepast om uitslaan van de wan den door het zout dat zich er nog in bevindt, tegen te gaan. Men over weegt, wanneer deze proefneming Tros van „Schelphoek" brak Tengevolgi is maandi van een gebroken tros iagmiddag een met stort- steen geladen zolderschuit in de mon ding van de Schelde, ter hoogte van Breskens op drift geraakt. De onbemande schuit, die uiteraard een gevaar voor de scheepvaart vormde, is gisteravond even voor elf uur door de sleepboot „Schelphoek" de haven van Breskens binnenge bracht. De „Schelphoek" was met twee ge laden zolderschuiten van Tcrneuzen op weg naar de nieuwe veerhaven van Breskens, toen omstreeks half vijf ter hoogte van laatstgenoemde plaats de tros brak. De „Scnelphock" heeft toen het anker van de eerste zolderschuit de V.O. 11 laten vallen en de schipper overgenomen. De tweede zolderschuit werd op- Dragline raakte kabel en stoorde telefoon Breskens Van vier uur 's middags tot negen uur 's avonds is maandag het inter- locale telefoonverkeer vanuit en naar Breskens gestoord geweest, doordat een dragline, die nabij Kruisdijk grondwerkzaamheden verrichtte voor de aanleg van de weg naar de nieu we veerhaven, een kabel had geraakt De telefoonabonnees in Breskens konden wel locale gesprekken voe ren. nieuw vastgemaakt en naar de nieu we veerhaven gevaren. Toen men terugkeerde om de V. O. 11 op te halen was de schuit verdwenen. In de avonduren rees het vermoeden, dat de V.O. 11 was gezonken, temeer daar de veerboot VlissingenBreskens de schuit niet op het radarscherm kon ontdekken. De V.O. 11 werd door de „Schelp hoek" in de buurt van de gasboei voor Breskens teruggevonden. Ge heel intact werd de zolderschuit in de haven Breskens binnengebracht. Commissaris opent te Kats nieuw verenigingsgebouw Plannen gerealiseerd dank zij Nieuwzeelandse gift Woensdagavond 8 januari 7 uur zal de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. het nieuwe verenigingsgebouw te Kats openen. Dank zij een gift van 20.000,uit Nieuw-Zeeland. die was gestort in de z.g.n. „commissarissenpot", kon den de plannen voor dit gebouw, dat bestemd is voor het hervormde jeugd werk, worden gerealiseerd. Het ge bouw ls verrezen naast de hervormde pastorie en het is het eerste in zijn soort, dat tot stand kon komen dank zij de Nieuwzeelandse gelden. slaagt, dit procédé op grotere schaal toe te passen. De heropening geschiedde in het bij zijn van talrijke genodigden, onder wie burgemeester J. L. Dregmans, wethouder J. de Kroo, de heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs te Middelburg, de heren Stommen cn Van der Hooft van de Dienst voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en de heer J. D. P. de Smit. directeur van de Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren. D». Hoffman noemde liet een dag van historische waarde voor het schoolbestuur. „Wie de school voor de restauratie heeft gekend, vindt nu een geheel nieuw ge- houw terug". De heer Hoffman dankte alle instanties, die aan de verwezenlijking van een door het bestuur lang gekoesterd ideaal hebben medegewerkt. Ook het bestuur van de lagere school op gereformeerde grond slag, de kerkvoogdij van de Ne derlands Hervormde Kerk en de heren M. Joosse en M. van de Diest dankte hij voor de huisves ting tijdens de verbouwing. „B. en W. zijn zeer dankbaar voor deze restauratie", zo verklaarde bur gemeester Dregmans, die hierna het woord voerde, „maar tevreden zijn we nog niet. De huisvesting van de lagere school op geref. grondslag is meer dan bedroevend en het bestuur ziet met verlangen uit naar een nieuw gebouw. Voorlopig is daar echter nog geen kijk op Het was hierna de beurt van de heer A. A. Leenhouts om zijn gelukwen sen aan te bieden. Hij greep deze ge legenheid dankbaar aan om bestuur en personeel der school te wijzen op de vernieuwing van het onderwijs. Hierna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de neren De Smit, Stommen, Gilde en K. van Sparrentak. Namens het personeel sprak de heer Chr. Schipper, hoofd van de school. Tenslotte werd het gebouw bezich tigd. Artistieke decoratie in nieuwe provinciale veerboot Voor opdrachten 5.000, beschikbaar Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft van minister Algera bericht ont vangen, dat een bedrag van 5.000, kan worden besteed voor het aanbren gen van artistieke decoratie in de nieuwe provinciale veerboot de „Prin ses Beatrix". Ged. Staten zullen nog nader overleggen aan welke kunste naars hiertoe opdrachten zullen wor den verleend. Afscheid van de voorzilter bestuur der Godshuizen In het verslag van maandag over het afscheid van de heer W. Berde nis van Beriekom als voorzitter van het bestuur der Godshuizen te Mid delburg is een tweetal storende fout jes geslopen. De heer L. Onder dijk is namelijk geen secretaris-penning- meester van het bestuur der Gods huizen, maar onder-voorzitter. Voorts zullen de lezers begrepen hebben, dat de heer Berdenis van Beriekom een dankwoord gesproken heeft tot de heren J. W. Kögefer, waarne mend burgemeester, dokter W. YV. Stevens, dc geneesheer-directeur van het Gasthuis, en dr. J. J. Okker, die de scheldende voorzitter toespraken. Deze zin was namelijk weggevallen uit het verslag. Reünie van Militaire Oorlogsslachtoffers De Zeeuwse afdeling van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers houdt op zaterdag 15 fe bruari a.s. haar jaarlijkse reünie in „Slot Ostende" te Goes. Deze bijeen komst zal worden bijgewoond door de erevoorzitter van de Zeeuwse Bond. de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F, C. de Casembroot. (Advertentie) menu van de dag BLIKGROENTEN 4 minuten ffef klaar op tafel VANDAAG. Middelburg Electro „Revanche ln Straatsburg", 8 uur, 14 j. Vlissingen Alhambra: „Königswalzer". 7 en 9 uur, a.l. Luxor: „De schat der vuuraanbidders", 8 uur 14 J. Goes Grand: „Don Juan", 8 uur, 14 Prins van Oranje: Toneelavond Ar beiderskunstkring, 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2