Aan Zuidpool ligt land boven zeespiegel s BANKROOF FUCHS HOOPT OVER VEERTIEN DAGEN ZUIDPOOL TE BEREIKEN De vreemde MAANDAG 6 JANUARI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT o AMERIKAANSE SEISMOLOOG STELT VAST: Ijskap bijna drie km dik Aan de zuidpool ligt land boven do zeespiegel, maar het is door een laag sneeuw en ijs van ongeveer 2.760 meter dikte bedekt, zo heeft een Amerikaanse onderzoeker dezer dagen na drie seismografische peilingen vastgesteld. Hij vertelde, dat zijn proeven hadden aangetoond, dat er een rotsachtige bodem onder het poolijs is, die ongeveer driehonderd meter boven de zeespiegel ligt. Dit was de eerste poging om de dikte van de Ijs kap te meten en vast te stellen, wat er zich onder deze kompakte sneeuw en ijslaag bevindt. Father Linehan, die over een 22- jarige ervaring als seismoloog be schikte, werkte onder schout bij nacht George J. Dufek, commandant van de operatie „Diepvries III", die in het verband van het Internationa le Geofysische Jaar werd uitgevoerd. Father Linehan stelde o.a. vast, dat er een tamelijk compacte laag sneeuw en ijs ter dikte van ongeveer 26 meter op het plateau ligt, waar onder zich een tussenlaag van har der ijs bevindt, die ongeveer zeven meter dik is. Dan komt er een reus achtige, dichte ijsmassa van 2.730 meter dikte, die waarschijnlijk op de rotsachtige bodem rust. De totale dikte van de ijskap is dus bijna 2.800 meter. „Ik ben er zeker van dat de bodem onder de pool rots achtig is. Er was geen spoor van water te ontdekken, zo verklaarde hij tegenover een verslaggever van de „The New York Times". De expeditie van admiraal Dufek keerde van de pool terug, nadat de proeven waren volbracht. Father Li nehan zei verder, dat de rotsachtige bodem wellicht uit dezelfde gesteen ten bestaat, als het gesteente, dat men langs de Beardmoregletsjer. aan het begin van het poolplateau, vindt. Volgens hem mag men aanne men dat hetzelfde rotstype zich door het hele plateau voortzet. De pool ligt ongeveer vijfhonderd km van de zuidelijkste top van deze gletsjer verwijderd. Father Linehan weiger de de ouderdom van het poolijs te schaten. Meteorologen echter menen dat de sneeuw- en ijslaag ongeveer twee en een lialvé centimeter per jaar aangroeit. Met die snelheid zou het minstens 100.000 jaar hebben geduurd voor de ijskap zijn huidige dikte kreeg. T.N.T.-ladingen Father Linehan bracht drie TNT- ladingen tot ontploffing om zijn seis mografische gegevens te verkrijgen. Dit gebeurde in een vijftien meter diep gat, dat was ontstaan doordat het valscherm van een tractor zich niet opende. Het duurde 0,4 seconde voor de geluidsgolf van de door Fat her Linehan veroorzaakte ontplof fing het rotsmassief onder de ijskap bereikte, terugkeerde en door de seis- rpograaf aan deoppervlakte werd geregistreerd. Eerder in dit jaar hebben dergelijke proeven aange toond, dat Byrd Station, een andere Amerikaanse buitenpost in het pool- Aili'tf tent*At op een ongeveer vierduizend meter dikke ijskorst ligt, ofschoon dit station zich slechts tweeduizend meter boven de zeespiegel bevindt. Verschillende expedities doen thans eveneens seismografische peilingen in het poolgebied. De ontdekkingen van admiraal Byrd deden twijfelen aan de conti nentale aard van het zuidpoolgebied. De proeven hebben de stelling, dat het hart van de pool uit een vaste substantie zou bestaan, niet weer legd. Er zullen echter nog tal van expedities moeten worden uitgevoerd voor het bewijs is geleverd dat het poolgebied niet uit onder sneeuw en ijs bedekte eilanden bestaat, zoals de theorie van sommige geleerden luidt. 150 Indonesische studenten naar Oost-Duitsland? Volgens de „Indonesische nationale persdienst" worden Engeland en Oost- Duitsland genoemd onder de landen, die bereid zijn Indonesische studen ten op te nemen, die thans in Neder land studeren. In officiële kringen in Djakarta zou zijn vernomen, dat reeds overeenstem ming is bereikt over het overbren gen van minstens 150 Indonesische stu denten van Nederland naar Oost- Duitsland. Volgens deze persdienst zouden ook West-Duitsland, Engeland, Frankrijk en België bereid zijn een beperkt aantal Indonesische studenten uit Nederland op te nemen. Bolswardse boeren voor belastingstaking De besturen van dc afdelingen Bols- ward en Omstreken van de Friese Maatschappij Christelijke van Landbouw, de Boeren- en Tuinders- bond en de R.K. Boeren- en Tuinders- bond hebben een beroep gezonden aan de hoofdbesturen van de Friese Maatschappij van Landbouw en de Friese C.B.T.B. te Leeuwarden en aan het hoofdbestuur van de A.B.T.B. te Arnhem. Daarin stellen zij de leden dezer or ganisaties en de niet bij de organi saties aangesloten belanghebbenden voor, „de betaling* van nog verschul digde belasting aan de overheid op te schorten tot op het tijdstip, dat de re gering haar achterstallige verplich tingen inzake de melkprijsgarantie zal hebben nagekomen". Nog geen der drie hoofdbesturen heeft zich over deze oproep uitge sproken. Veertigtal honden en katten uit Indonesië op Schiphol Zaterdagmiddag zijn na een lange onwennige reis van vier dagen en nachten op Schiphol aangekomen: 35 bonden en 3 katten. Zij zijn de eerste van waarschijnlijk nog vele honden en katten, die de Nederlandse eva- cué's niet in Indonesië wilden achterlaten en die met grote kosten voor baas of bazin uit de warme Archipel he lemaal per vliegtuig naar het koude Neder land reizen. De verzending van de trouwe beestjes heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Met een vrachtvliegtuig van de Australische maatschap pij „Qantas" waren ze dinsdag j.l. van Djakar ta naar Singapore ge bracht in ijzeren hok ken van de K.L.M. Daar werden ze overgeladen in een vrachtmachine van de Britse lucht vaart maatschappij BOAC, die hen met veel tussenlandingen naar Londen vloog, waar ze vrijdagavond aankwa men. Tenslotte werden ze zaterdag in de hokken met een vrachtmachine van de British Euro pean Airways van Lon den naar Schiphol ver voerd. Op die hokken waren hun namen te le zen en allerlei verzoe ken van de eigenaars voor een goede verzor ging: „Als Black Pilot rilt, wilt U hem dan z'n jasje om doen?" „Buster is al heel oud. Wilt U hem extra goed verzorgen?" Vele van de hondjes hadden in de hokken hun eigen bijt- benen en ander speel goed meegekregen. Per hond was de ver- voerprijs f 300 tot f 500 soms zelfs f 600. Garoeda hervat vervoer van evacue s De Indonesische luchtvaartmaat schappij Garoeda heeft gisteren het vervoer van Nederlandse evacuè's van Djakarta naar Singapore hervat. De vorige week werden de speciale vluch ten van deze maatschappij stopgezet. Zondag zijn met een speciale vlucht van de Garoeda 43 Nederlanders naar Singapore overgebracht. Met het passagiersschip „Cambodge" zijn in Marseille 47 Nederlanders aan gekomen, die in Singapore passage hadden geboekt. Zij allen waren em- ployé's van Nederlandse bedrijven in Pndonesië, die met hun gezinnen het land verlieten op het ogenblik, waar op de campagne tegen Nederland be gon. Een miljoen toeristen bracht bezoek aan ons land. Voor het eerst in de geschiedenis van het vreemdelingenverkeer borg ons land in negen maanden tijds meer dan een miljoen toeristen bin- ne de landsgrenzen. Volgens gege vens van het .Centraal Bureau v. d. Statistiek werden van januari tot en met september 1957 meer dan een miljoen buitenlandse bezoekers, met Duitsers, Engelsen en Amerikanen voorop, in de gastenboeken van ho tels en pensions geregistreerd. Behalve de drie genoemde catego rieën bezoekers liep het aantal Fran se toeristen opnieuw omhoog. Het bezoek van Belgen, Zweden en Geal lieerde verlofgangers uit West-Duits land daarentegen is teruggelopen. N.A.V.O. verstevigd met Westduitse strijdkrachten. De Westduitse strijdkrachten heb ben bij het begin van 1958 twee pant serdivisies, een eskader motortorpe doboten en een eskader transport vliegtuigen onder het commando van de N.A.V.O. gesteld. Deze eenheden worden aangemerkt als in beperkte mate voor gebruik geschikt. Onder het commando van de N.A. V.O. staan hierdoor drie pantser- grenadierdivisies, twee pantserdivi sies, drie eskaders mijnenvegers, een eskader motortorpedoboten en een eskader transportvliegtuigen van de Westduitse strijdkrachten. Een woordvoerder van het West duitse ministerie van defensie deelde vrijdag te Bonn mee, dat de divisies thans op tweederde van hun defini tieve sterkte zijn. Op 1 april zullen een luchtlandingsdivisie en een briga de bergjagers aan de N.A.V.O. wor den toegevoegd. Geheime immigratie. De Amerikaanse overheid is s erachter gekomen, dat bijna een H geheel Chinees dorp in het ge- heim Amerika is binnengeglipt. 250 inwoners van het dorpje Sai M Kee in het district Toisjan wo- |i nen nu in Chinatown in San Francisco. s Zij kwamen door de controle ii ee als kinderen van Amerikaanse H Chinezen. Sommigen van hen moesten hiervoor een 1500 dol- i| lar neertellen. Ln het dorpe Sai H Kee zijn nog geen honderd in- 7=: ee woners overgebleven. llll!lllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllll!|||l!lllll!lil In 1957 trad daling in postverkeer op. Voor het eerst sinds 1945 trad in 1957, vergeleken met 1956, een daling van het postverkeer op, welke in het binnenlandse verkeer enkele procen ten bedroeg. Het telefoonverkeer bleef in 1957 stijgen, maar deze styging was min der groot dan in de voorgaande jaren. Zij bedroeg drie procent in het lokale en zeven procent in het internationale verkeer. De netto-vraag naar tele foonaansluitingen daalde niet alleen door de invloed der recessie, maar ook door de gevoerde tariefpolitiek die op de afremming was gericht. Dit heeft de directeur-generaal der P.T.T., ir. J. D. H. van der Toorn, medegedeeld in zyn nieuwjaarsrede die hrj voor vertegenwoordigers van het personeel heeft gehouden. Ir. Van der Toorn vestigde er de aan dacht op dat het algemene beleid van de P.T.T. in 1957 bepaald werd door een lichte economische reseccie, door de bestedingsbeperking en door de noodzaak de financiële resultaten te verbeteren. De totale baten van het gehele P.T.T.-bedrijf, exclusief de Rijks postspaarbank, vertoonden een verhoging van ruim veertien pro cent ten opzichte van 1956. Zij kwamen op het recordcijfer van ongeveer vijfhonderdnegentig mil joen gulden. Premie van vrijwillige ziekenfondsverzekering. Van de 141 Algemene Ziekenfond sen en afdelingen van fondsen, waar van de premieberekening voor de vrijwillige verzekering ter kennis van de ziekenfondsraad is gekomen, blij ken 45 (omvattende ongeveer 50 pet. der verzekerden) niet tot een pre mieverhoging per 1 janüari 1958 over te gaan. Bij de 36 fondsen en afdelingen (omvattende ongeveer 20 pet. dei- verzekerden) bedraagt de verhoging niet meer dan 0.10 per betalende verzekerde per week. Door een en ander is de premie over het gehele land gemiddeld slechts gestegen van 1.91 in januari 1957 tot 1.97 in januari 1958. Een aantal fondsen, die de premie niet of slechts weinig verhoogd heb ben, zullen evenwel later in het jaar zodra de definitieve uitkomsten over 1957 bekend zijn en omtrent enkele kostenfactoren meer zeker heid is verkregen tot een nadere premievaststelling overgaan. Toen in het Olympische Sta- dion van het wintersportcen- trum Garmisch internationale nieuwjaars skispringwedstrij- den werden gehouden, deed zichzoals deze foto laat zien, het merkwaardige feit voor, dat van het hele uitgebreide landschap alleen de spring- schans met sneeuw was be dekt. Men had n.l., om de wed strijden te kunnen laten door gaan, 120 vrachtauto'ssneeuw gehaald van hellingen hoog in de Alpen. En ondanks de felle zon en de vrij hoge temperatu ren heeft die sneeuw het voor de duur van de wedstrijden uitstekend uitgehouden. llllllllllillllllllllllllllüllllllll Beschonken automobilist maakte Maastricht onveilig Zaterdagavond heeft de bestuurder van een Engelse auto in de Eoscn- straat te Maastricht opschudding verwekt door in zijn onverlichte wa gen met hoge snelheden de straat op In neer te rijden. Twee patrouille rende agenten sommeerden de be stuurder van de auto, die een gevaar voor het verkeer vormde, tot stoppen doch tevergeefs. De bestuurder bleef op en neer rijden en reed zelfs her haaldelijk op de agenten in. De agen ten losten zelfs enkele schoten in de lucht, maar ook dat hielp niet. Ten slotte stopte de auto bij een cafe in de Boschstraat, waaï de bestuurder en drie inzittenden binnengingen. Daar werden de mannen aangehou den. De bestuurder varf de auto, een zekere M. E., een Engelse militair van de Roval Air Force-basis te Gel- lenkirchen" in Duitsland, bleek be schonken te zijn. Hij is in arrest ge steld. De vreemdelingenpolitie te Maastricht, welke de zaak in handen heeft, stelde zich met de Engelse mi litaire overheid in verbinding. Eenentwintig mensen ontslagen na staking Bij de N.V. Jansen en Tilanus te. Vriezenveen zijn 21 werknemers ont slagen na een sympathiestaking. Aan een aantal arbeiders werden an dere werkzaamheden opgedragen dan zij gewoon zijn te doen, toen ge wacht moest worden op garens voor een grote order. Deze arbeiders wen sten dit andere werk echter niet uit te voeren, waarop drie mensen ont slag werd aangezegd. De overige personen uit deze groep, totaal 18 man, gingen hierop in sympathie staking. Ook dezen zijn toen ontsla gen. Als gevolg van de bestedingsbeper king, zo wordt meegedeeld, zal voor de afdeling ketelmakerij van de ma chinefabriek N.V. Gebr. Kossmark te Almelo voorlopig een kortere werk week worden ingevoerd. Het gaat hier om ongeveer veertig arbeiders en een werkweek van 82 uur. De andere afdelingen blijven voorlopig op volle capaciteit werken. Vragen uit Kamer over afvuurbases raketten De Tweede Kamerleden de heren Calmeyer (ch), Patijn (pvda), Kort hals (vvd), Duynstee (kvp) en Roos- Jen (ar) hebben aan de minister van iuitenlandse zaken en voor defensie schriftelijk de volgende vragen ge steld: 1 Heeft de regering kennis genomen van de persberichten naar aanleiding van de in december jl. te Parijs ge houden conferentie van de regerings leiders der Navo-landen, waaruit zou blijken, dat de Nederlandse regering zich, met die van enkele andere rege ringen in beginsel bereid zou hebben verklaard op het eigen grondgebied afvuurbases van raketten voor mid delbare afstanden te doen aanleggen, terwijl zulks door andere regeringen, met name die van Noorwegen en De nemarken, zou zijn afgewezen? 2 Wil de regering in dit geval mede delen, of deze voorstelling van zaken juist is en, indien zulks niet zo mocht zijn, uiteenzetten tot welk resultaat de conferentie in dit opzicht heeft ge leid? K.N.S.M. heeft nieuw vrachtschip besteld. De Koninklijke Nederlandse Stoom boot Mij. n.v. te Amsterdam heeft op dracht gegeven voor de bouw van een 16-mijls motorvrachtschip met een draagvermogen van ca. 7000 ton (7.500 kubiek). Dit schip is besteld bij de n.v. scheepsbouwwerf gebr. Pot te Bolnes bij Rotterdam. De motor zal worden geleverd door de N.V. Koninklijke machinefabriek gebr. Stork en Co., te Hengelo (O.). Pleidooi voor vaste verbinding Haringvliet Het gemeentebestuur van Ooltgens- plaat heeft zich tot de Tweede Ka mer gewend met het verzoek te be vorderen dat wordt afgezien van de voorgestelde temporisering van de uitvoering van een vaste verbinding over het Haringvliet tussen Flakkee en de Hoekse Waard. Het schrijven betuigt voorts instemming met de argumenten van het adres dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en omstreken dezer dagen over dezelfde kwestie aan de Tweede Kamer heeft gericht. De Amerikaanse minister van jus titie, William Rogers, heeft bekend gemaakt, dat de internationaal be kende Poolse geleerde dr. Jerzy Leon Nowinski naar het westen is overgelopen en asiel in de Verenigde Staten heeft gekregen. Dr. Vivian Fuchs, de leider van de expeditie naar de Zuidpool van het Britse gemenebest, heeft in een te Londen ontvangen bericht erklaard, dat hy op .19 januari de pool hoopt te bereiken, indien er zich geen grote terreinnioeilykheden voordoen. Fuchs verklaarde voorts, dat, voordat Hillary de pool bereikte beide groepen nuttig radiocontact onderhielden. Fuchs bevindt zich met de zynen op een afstand van ongeveer 575 km. van de pool en op een hoogte van ruim 2.000 meter. De moeilijkheden waren over een afstand van honderd km. groot geweest door scherpe (jsruggen. Zover het oog reikte strekte dit terrein zich nog steeds voor de mannen uit. FEUILLETON door ALLAN PENNING 28 Tegen achten stond hij op de stoep van Grosvenor Place te wachten, tot dat men zo welwillend zou zijn de deur voor hem te openen. De „major domo" in hoogsteigen persoon verwaardigde zich de poor ten van het domein van de eens zo machtige Sir Arthur te ontsluiten. Ernest Breadweight was in uitge laten stemming van zijn busrit te ruggekomen. Hij was zo opgewekt, hij voelde zich zo jeugdig en vol moed voor de toekomst, dat hij zijn mannelijke borst had vooruit gesto ken en op de korte wandeling door het park, er zich zelfs op betrapt had, dat hij, als de eerste de beste slagersjongen, een vrolijk deuntje floot en zijn parapluie door de lucht rondzwaaide, als ware het een mo lenwiek. Snel wist hij zijn uiterlijke vreugde te beteugelen, maar in zijn hart bleef het liedje doorzingen: het liedje, dat van jonge liefde en mane schijn verhaalde. Thuis hadden ze mr. Breadweight ternauwernood herkend. De sombere stemming, die het huis had gedrukt, was als een hoop dorre bladeren door de herfststorm, weggevaagd. Afge lopen was het met de pietluttige fit- teriien, de stekelige aanmerkingen, die hij op alles en iedereen te maken had. Hij liet zich zelfs verleiden tot een grapje, iets dat door de huis houdster die van decorum hield, maar zeer matig op prijs werd ge steld. Onder elkaar mompelden ze, dat er „iets" met mr. Breadweight gebeurd moest zfjn. Zo uitgelaten, zo goed gehumeurd, dat hy aan tafel wel vier glazen van de beste Bourgogne ach' erover had geslagen en na tafel or de fles port niet ongemoeid liet, he niemand hem sedert jaren meegc maakt. De vreemdste veronderstel lingen werden geuit. Maar als de meest waarschijnlijke kwam men tot de conclusie dat de notaris uit de school had geklapt en mr. Bread weight wist dat hem een legaat ver maakt was. Toen werd er gebeld en zelf was hij naar de deur gegaan. Het liedje van de jonge liefde en de maan had hem bijkans weer tot fluiten verleid. In de deuropening- stond Pilchard, de politieman, die beminnelijk lachte en zei: „Goedenavond, vriend Bread weight. Ik hoop dat ik niet al te on gelegen kom. maar ik zou toch graag nog even een klein onderhoud onder vier ogen hebben". Zonder een antwoord af te wachten, 3tapte hij langs de schijnbaar ver steende „butler" naar binnen. Geruis loos zoog de deur achter hem dicht. Het liefdeslied in Breadweight's hart was verstomd. Een bittere angst om knelde zijn hart als een koude hand. Het maantje maakte plaats voor het elektrisch peertje in het IJzerdraden kooitje, dat hij zich uit de politiecel herinnerde; het liefdesmelodietje werd overstemd door het rammelend gekletter van sleutelbossen en het toeklappen van staal-beschoten deur en. Zwijgend ging hij voor de derde maal -'e man van de wrekende gerechtig- id voor naar de tuinkamer. Nadat deur achter hem gesloten was, oeg hij op de correcte toon die des utlers is: „En waarmee kan ik U van dienst zyn, mijnheer?" Pilchard bleek niet de minste haast te hebben. Omzichtig koos hij een plekje voor zijn hoed. Toen zocht hij met kenners blik de gemakkelijkste stoel, om er zich in neer te vleien. Hy trok zijn sigarettenkoker te voorschijn en eerst nadat de eerste rookwolk tastend zyn weg naar het plafond had gevon den, vroeg hy, zonder Breadweight aan te zien: „Breadweight, ik ben misschien wel een akelige nieuws gierige vent, maar ik zou zo graag willen weten, waarover het gesprek met de aantrekkelijke blonde dame uit de Weselstraat 27. vanmiddag op de bus ging... Was het over de jonge liefde, die in jullie beiden harter is ontkiemd of... waren het misschien wel laat ik het noemen ge wichtige zaken?" Een zucht van opluchting steeg op uit de borst van Ernest Breadweigt. Het leek wel of zijn gehele lichaam, tot dusver strak gespannen als een boog, plotseling alle spanning kwijt was. Terwijl hij op een stoel neerzak te, kwam er een bijna medelijdend lachje rond zijn mond, toen hy ant woordde: „Ik wist niet, dat u zo met mij medeleefde... Wat zou ik in 's hemelsnaam voor zaken kunnen heb ben met een vrouw?" Medelijdend haalde hij zijn schouders op: „Ik ben bang, dat u uw tijd ver spild heeft, mijnheer... Pilchard, als ik me goed herinner". HOOFDSTUK 18 Intussen hebben we rechercheur Bowers op de stoep van Lizzie Jones laten staan. Een onvergeeflijke fout, die gelukkig niet door juffrouw Jones begaan werd. „Komt u binnen, mijnheer", zei ze, ofschoon ietwat weifelend. Want een manspersoon is en blijft een mansper- i soon. „Als u tenminste maar niet naar de rommel wil kjjke, want ik ben niet an kant." „Daar mag ik zelfs thuis niet naar kyken, Lizzie, of mijn vrouw scheldt me uit voor huishen", lachte Bowers. ,Maak je dus over mij maar geen zor gen." Dat was de toon, die Lizzie beviel. Eindelijk eens een man die begrip toonde voor wat een vrouwspersoon toekwam. Misschien kon je jezelf nog wel met zo'n mens op je gemak voe len. En voor politie had ze geen angst, integendeel. De enkele dagen, dat ze, als getrouwde vrouw, rust in haar le ven nad gehad, waren, toen Bert nog leefde, aan de politie te danken. En, ofschoon men wel eens beweert, dat een zuiver geweten slechts gebrek aan hérinnerigsvermogen betekent, was dit bij Lizzie Jones geenszins het ge val. Misschien had ze wel een klein beetje te weinig verstand om kwaad te kunnen bedenken. „Kan ik u misschien met een kom metje dienen?" vroeg ze, wijzend op het vaalbruine mengsel in haar kop. Bowers realiseerde, dat het eigenlyk „bon ton" was om dankbaar te aan vaarden, maar het groezelige vocht dat hem aanstaarde, leek hem toch wel iets te machtig. „Neen, dank je wel, Lizzie", zei hij vriendelijk. „Je moet weten, dat ik net twee koppen koffie op heb en met meer dan slaap ik vanavond niet." „Da's nou iets, waar ik niet bij ken", vond Liz. „Al zou ik, zo te zeggen, een hele pot opdrinken vlak voordat naar Ded S"a dan r>-- last, hoor. Zo mijn hoofd op het kus sen en zo ben ik weg". „Dat is je zuivere geweten, Lizzie", zei Bowers bemoedigend. „Mensen met een zuiver geweten liggen niet wakker." „Nouik wil netuurlijk niks van uwes zegge, maar u geef uw eigen dan ook geen mooie anrekommandasïe, als u van één zo'n bakkie al wakker blijf ligge". Bowers lachte en vond geen ant woord. „Zeg, Lizzie om nu eens op mijn zaak terug te komen. Je herinnert je nog wel hoe je mij verteld hebt. dat op die bewuste ochtend, zo 's morgens tegen half acht. een jonge dame aan de bank is-gekomen met een bood schap". Heftig knikte Liz. ten bewijze dat geen haar op haar hoofd eraan dacht te ontkennen. „Voor Annie Presboneen naar boven is ze gegaan en nou mag Annie zegge wat ze wil. maar een boodschap voor Annie was het. Ik heb het wel door, al denke ze allemaal, dat Lizzie een doetje is, maar menheer, neemp u dat nou maar van mijn an. Annie wil het natuurlijk niet an de weet late komme, wat voor een boodschap ze gehad heb." „En wat denk jij dan. Liz. dat An nie wel een boodschap gehad heeft van die juffrouw met de donkere ogen vroee: Bowers belangstellend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7