Grote Abele behoort bij Middelburg KUNSTKRING IN TERNEUZEN VIERT ZILVEREN JUBILEUM VAN NU In handige plastic tabakszak! AFSCHEID VOORZITTER VAN GODSHUIZEN MIDDELBURG Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT MAANDAG 6 JANUARI 1958 MENING VAN B. EN W. Niet ingegeven door „landhonger" Hoewel B. en W. van Middelburg; geheel moeten afgaan op wat hun schriftelijk is meegedeeld over de nieuwe N oorstellen inzake de gemeen telijke herindeling van Walcheren zonder dat daarbij een kaart is ge voegd, meent het college te mogen aannemen, dat voor Middelburg een zelfde grenslijn wordt aangenomen als destijds aangegeven in het voor stel, dat werd behandeld in de raads vergadering van maart 1956, De rand kon toen in grote meerderheid in stemmen met het voorstel. Intussen menen B. en W. er toch op te moeten wijzen, dat in tegenstelling met het vroegere voorstel Souburg zal worden samengevoedg met Vlissin- gen, waardoor de zuidelijke grens van Middelburg tevens de grens met Vllsslngen zal gaan vormen. In dit vefband gezien lijkt B. en W. een grens ten noorden van de Abeelse zandweg niet juist. Naar de mening van het college zal van deze gelegenheid gebruik moeten worden gemaakt om de zuidelijke grens, die gedeeltelijk reeds langs de Abeelse zandweg loopt, deze weg geheel te doen volgen, waardoor een meer lo gische grens wordt verkregen. Ook zou als gevolg hiervan de grens aan de overzijde van het kanaal wat zui delijker dienen te worden gelegd, zo danig, dat de Grote Abele bij Mid delburg komt te- behoren. Voorts wijzen B. en W. er in hun voorstel aan de raad op, dat deze mening uitsluitend berust op een meer logische grensscheiding en ze ker niet is ingegeven door een zoge naamde „landhonger". Nu Souburg met Vlissingen zal worden samenge voegd, lijkt het B. en W. volkomen redelijk dat naar een meer logische „Geef mij de hand" De amateurtoneelgroep van de per soneelsvereniging der N.V. Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" voer de zaterdagavond in het Schelde- kwartier te Vlissingen het toneelspel in drie bedrijven van Wlm Dumont, „Geef mij de hand" op. Een dank baar publiek verliet na afloop der opvoering de zaal, die het tot de laat ste stoel had bezet. Het spel was dan ook voor een amateurgroep, die nog maar zo kort bestaat en tot nu met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad, zeer zeker niet slecht. Het eerste bedrijf helaas kwam aan span ning wat tekort. De spelers waren er bovendien bij het introduceren van de hoofdrolvertolkers nog niet zo bij zonder in. een tekortkoming, die ech ter naar mate de opvoering vorderde teniet werd gedaan door het grote enthousiasme. Opmerkelijk was de zeer natuurgetrouwe weergave, die mevrouw G. Geertvliet gaf van een pensionhoudster, evenals de rol van de zoon dezer „kostjuffrouw", die goed werd vervuld door de heer A. van Gemst. De heer J. Wisse had af en toe nog wat last met de uitspraak die bij de „baron" behoorde, zoals 1 ook de heer J. Lammers als adjunct-1 inspecteur van politie zich wel eens vergiste, maar overigens op aan vaardbare wijze een rechercheur ka- rakterlseerde. grens wordt gestreefd. Zij stellen dan ook voor dit als voorlopig standpunt aan Ged Staten mee te delen. HUURCOMPENSATIE. B. en W. stellen voor om aan het daarvoor in aanmerking komend ge meente-personeel een looncompensa- tie te verstrekken met betrekking tot de huurverhoging over het) eerste half jaar van 1958. Het college wil hierbij de uitkering overnemen van liet rijkspersoneel. Deze uitkering be draagt: 12 pet dan wel 52,18 pet van de uitkeringsbasis, al naar gelang het salaris per maand of per week wordt uitbetaald met een minimum van 80,88 en een maximum van 104,36. Voor de eerste drie kinde ren een verhoging van de kindertoe lage met 3,12 per kind en voor het vierde en elk der volgende kinderen een verhoging van 4,68. Zeeuwse industrie levert gips voor de landbouw Bij de superfosfaatindustrie te Sas van Gent komen sedert vorig jaar, toen een nieuwe fosforzuurfabriek -in bedrijf werd gesteld, duizenden tonnen gips vrij, die voor industrieel gebruik niet meer g eschikt zijn. Dit gips wordt afgevoerd naar bezinkingsvij- vers. Onlangs heeft men het gips uit een dergelijke bezinkingsvijver voor de verkoop beschikbaar gesteld. Thans vindt dit grips in grote hoeveel heden per schip en per auto zijn weg naar de Zeeuwse landbouwgebieden, waar het wordt gebruikt voor het ver beteren van de structuur van de grond. Vooral de herverkavelingsge- bieden zijn belangrijke afnemers. Voordien werd het gips veelal uit het buitenland aangevoerd, hetgeen hoge transportkosten meebracht. Sedert enige tijd levert de Zeeuwse industrie dit produkt dus ook. Fietser te Middelburg onwel geworden en overleden Toen de 31-jarige heer P. Saaman uit Wolphaartsdijk zaterdagavond over de Seisbinnenburg te Middel burg fietste, werd hij plotseling on wel, waardoor hij kwam te vallen. Een enkele ogenblikken later ontbo den arts kon slechts constateren, dat de dood ingetreden was. De heer S. kreeg vermoedelijk een hartverlam ming. MET RECEPTIE EN CABARET S.M.A.B. telt nu 1400 leden De Tcrncuzense Kunstkring S.M. A.B. viert deze maand haar 25-jarig bestaan ter gelegenheid daarvan zal het bestuur van dit spaarfonds, dat thans circa 1400 leden telt, woensdag 15 januari a.s. in ,,'s Lands Welva ren" voor genodigden recipieren en zullen op 15, 16 en 17 januari in hel „Concertgebouw" door het cabaretge zelschap van Kees Manders, voor de leden jubileumvoorstellingen worden gegeven. Het „Spaarfonds uit de Moderne Ar beidersbeweging" werd in januari 1933 opgericht en de aanleiding daartoe vormden de avonden, welke in de dertiger jaren door het Instituut voor Arbeiders-ontvyikkeling werden» gege ven. Tot de initiatiefnemers behoor den onder meer de heren J. Kroon, F. Doeselaar en F. Dieleman, van wie laatstgenoemde vanaf de oprichting tot op heden als penningmeester deel uitmaakt van het dagelijks bestuur. De oprichtingsvergadering werd ge houden in een gebouwtje aan de Tramstraat, dat destijds werd ge bruikt als ontspanningslokaal vobr werklozen en een 50-tal leden trad toe, waarna een bestuur werd geko zen. waarvan voorzitter was de heer J. Kroon, secretaris de heer J. Meeu- scn en penningmeester de heer F. Die leman. De contributie werd vastge steld op 5 cent per lid en per week. Na een ledenwerfactie, waaraan werd medegewerkt door de plaat selijke afdeling van de V.A.R.A., de A.J.C. en het Instituut voor Ar beidersontwikkeling. kwam men tot een ledental van circa 250 en reeds in het oprichtingsjaar kon een tweetal avonden worden ge geven in het „Concertgebouw", waarvan de eerste werd verzorgd door het gezelschap „De Jonge Spelers". In de loop der jaren is het aantal leden van het „Spaarfonds" in gewel dige mate toegenomen, waaraan in niet geringe mate heeft, bijgedragen i, TOT Ziffle OP DKIi'T. Zondagmiddag rond half drie raakte in de Buitenhaven te Vlissingen de 452 ton metende Uustvaarder „Vrou wenpolder" op drift. Tengevolge van de sterke wind sloeg het schip los en liep vast op de stellen. De sleepboot „Van Woelderen" verleende assisten tie bij het weer vlot trekken van de kustvaarder, eigendom van Cornel- der's Scheepvaartmij. uit Rotterdam, die uit Antwerpen was gekomen. KALENDERVERGADERING. De gezaghebbers uit de Zeeuwse wie- NABLOE1ERS Zo langzamerhand zijn alle. wen- aen voor dit, het al weer enige, da gen oude „nieuwe" jaar uu teel uif- gesproken en is er weer orde en re gelmaat te bespeuren in de dage lijkse gang van zaken. Hier en daar prijkt nog een late kerstboom zoals wij in een der Zeeuwse steden zagen als een klcürigc nabloeier voor een avondlijk venster, maar dat is de hardnekkigheid een weinig ten top gedreven. Met zo een eenling houdt ge de feestdagen niet vast en out is maar beter ook. De feeste lijkheid immers ligt in het uitzon derlijke, het exclusieve c.u wanneer ge een 'kerstboom indeelt bij de da gelijkse attributen is het geen kerst boom meer, maar een doodgewoon brok huisraad. Waar bovendien de naalden nog van uitvallen. Dat geeft (Um maar weer veel onnodig gedoe met veger en blik en voor ge het weet ligt de feestelijke sfeer met naalden en al in het vuilnisvat. Er rest dan niets meer dan een kalei- en kaler wordend boompje, dat slechts bij avond, wanneer ile licht jes branden, nog een schamele en in feite uw rbodige herinnering vormt aan de laatste dagen van het oude Jaar. En dat heeft nu toch echt af gedaan... de veelal op hoog peil staande toneel uitvoeringen e.d. welke worden gege ven. Bekende gezelschappen zijn daar bij voor het Spaarfonds opgetreden. Aanvankelijk kon men in een enkele avond gemakkelijk alle leden opvan gen: thans is het zo, dat elke uitvoe ring driemaal moet worden gegeven, terwijl daarnaast het aantal gega digden voor het lidmaatschap nog steeds bijzonder groot is. Momenteel wordt jaarlijks, tegen een minimale contributie, een drietal toneel- en der gelijke uitvoeringen en een filmvoor stelling voor de leden gegeven en daarnaast speciale uitvoeringen voor de kinderen der leden De Kunstkring S.M.A.B., waarvan het dagelijks bestuur thans bestaat uit de heren L. Doorns, voorzitter, M. J. van de Wege, secretaris en F. Diele man, penningmeester, en dat zijn le den telt onder alle lagen der Terneu- zense bevolking, heeft in dc jaren van haar bestaan bewezen in een behoefte te voorzien en zeker in jiict geringe mate bijgedragen tot de culturele ont wikkeling van deze bevolking. Het lijdt geen twijfel of het actieve be stuur, dat zijn omvangrijke arbeid ge heel belangeloos verricht, zal 't bij dit jubileum niet aan belangstelling ont breken. lerwereld komen 12 januari a.s. In hotel „De Commerce" te Terneuzen bijeen om met elkaar te spreken over het vaststellen van de data voor de wielerevenementen in onze provincie. Het consulaat Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft deze bijeenkomst uitgeschreven, die heel toepasselijk een „kalendervergadering" heet. Dit jaar wordt slechts één zo'n kalen dervergadering in Zeeland gehouden: zij geldt voor de gehele provincie. Eventuele moeilijkheden ten aanzien van het vaststellen van de data kun nen hierdoor worden ondervangen. GERAMDE SLUISDEUR. Zaterdagmorgen kon het techni sche personeel, verbonden ailn het sluizencomplex van Hansweert, met vreugde constateren, dat de buitenste roldeur van de oostsluis de belangrijkste van het com plex dank zij dc herstelwerk zaamheden, die in de nacht wer- i don uitgevoerd, weer function- 1 neerde Zoals gemeld, werd de deur ontzet, toen dc binnenvaart-tanker „Burgun- dia", een schip van 2119 ton, dat leeg van Rotterdam op weg was naar Antwerpen, tengevolge van een mo torstoring bij liet binnenvaren van dc sluis doorliep cn de huitenste deur rarrtd". Voor een grondig herstel zal j de roldeur echter vervangen moeten i worden door de reserve-deur. die i hiervoor gereedgemaakt zal worden. Dit zal ongeveer drie tot vier dagen i duren. Dan moeten de deuren dus verwisseld worden, een karwei, dat ongeveer een week zal vergen. Gedu- rende die tijd zal de oostsluis geen dienst kunnen doen en zal men aan- i gewezen zijn op de middensluis en j de kleine westsluls, hetgeen enige stagnatie zal geven. Vóór april moet de met roldeuren j uitgeruste oostsluis weer helemaal de j „oude" zijn, want dan wordt de mid- j densluis, de tweede in belangrijkheid, voor de tijd van drie maanden hui- i ten bedrijf gesteld voor het verrich ten van onderhoudswerkzaamheden, I December voor Zeeland een droge maand. H (Van onze weerkundige medewerker). De decembermaand, die nor- maal in Zeeland 58 mm regen - H brengt was ditmaal zeer droog voor deze provincie, waar de kleinste hoeveelheid neerslag n H werd gemeten. De meeste re- gen viel in Sint-Maartensdijk, i§ namelijk 36 mm. Goes en Bieze- s linge 31, Middelburg 30, Aug- tekerke en Sas van Gent 28,1H Vlissingen en Borssele 27. Aar- H denburg, Renesse. Kats 26 en Cadzand 25 mm. De gemiddelde temperatuur H bleef in De Bilt een halve graad j boven normaal. De koudste dag was 17 december, toen in Vlis- H slngen 4 graden en in hot oos- H ten en noorden van Nederland 12 graden vorst werd gemeten. Vooral de eerste week van de maand was bijzonder zonnig. Totaal werden ln De Bilt 48 te- gen normaal 44 uren zonne- - schijn gemeten. Al met al heb- ben wij dus over de maand de- cember niet te klagen gehad. lilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll De heer W. Berdenis van Berlekom (midden) heeft zaterdagmiddag tij dens een receptie in hotel „De Burg" afscheid genottien als voorzitter van het bestuur der Godshuizen te Mid delburg. Voor zijn grote verdiensten werd de heer Berdenis van Berlekom beloond met de zilveren penning van de stad Middelburg, die hem tuerd overhandigd door loco-burgemeester J. W. Kögeler (rechts). Links kijkt mevrouw Berdenis van Berlekom toe. (Foto P.Z.C.) KERKNIEUWS Ds. W. Oosthoek 25 jaar predikant Ds. W. Oosthoek, Ned. herv. predi kant te Westkapelle is dinsdag 7 januari 25 jaar predikant. De jubila ris werd in 1909 geboren; Na het vol tooien van zijn theologische studie was kandidaat Oosthoek van okto ber 1932 tot januari 1933 hulppredi ker te Rotterdam. Op 8 januari 1933 werd hij in het ambt bevestigd in zijn eerste gemeente Zoutelande. waar hij ruim 15 jaar predikant was. Op 11 april 1948 verbond de jubilaris zich aan zijn tweede gemeente West kapelle, waar hij na de bevrijding de nieuwe Mariakerk in gebruik nam. Ds. Oosthoek is tevens voorzitter van het Suppletiefonds „Draagt Elkan ders ;Lasten", ter tegemoetkoming in de verplegingskosten op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Ds. Van Wijck nam afscheid van Herv. Kerk Zonnemaire Ds. M. J. van Wijck uit Zonnemaire heeft zondag in de middagdienst af scheid genomen van de Ned. herv. Gemeente van Zonnemaire, in ver band met het aanvaarden van een beroep naar Edam. Als tekst voor de afscheidspreek had ds. Van Wijck fekozen 2 Cor. 6:1 tot en met 3. Na e preek herinnerde ds. Van Wijck aan de vele goede dingen, die hij te Zonnemaire heeft genoten, na de in trede in januari 1950. Ds. H. Buinink uit Noordgouwe, consulent van de herv. gemeente van Zonnemaire gaf vervolgens verschillende aanwezigen de gelegenheid een afscheidswoord te spreken. De praeses van de Clas sis Zierikzee, ds. Westerhof uit Nieu- werkerk, sprak mede namens het convent van de hervormde predikan ten op Schouwen Duivcland woorden van waardering. Ds Westerhof dank te zijn collega voor 't vele werk. dat hij o.m. als lid ;van het moderamen der classicale vergadering le Zierik- zce en als lid van de provinciale kerk vergadering van Zeeland heeft ge daan. Namens de ring van collegae prak ds. Swaak uit Brouwershaven, •urgemeester H. J. Roelvink wenste de scheidende predikant namens de burgerlijke gemeente alle goeds toe in zijn nieuwe standplaats. Ds. P. Melse, gereformeerde predikant te Zonnemaire, wees op de goede ver houding tussen beide kerkelijke ge meenten. Tenslotte voerden nog het woord ds. H. Buinink als consulent en de heer B. S. Hanse als ouderling. De scheidende predikant werd hierna het vierde vers van Ps. 121 toegezon gen. Speciale uitkering aan Zeeland In afwachting van bijdragenwet waterschappen In de wet van 1948. waarbtf de rege ling der provinciale financien was herzien, was de overgangsbepaling opgenomen, waarbij aan de provincie Zeeland over de jaren 1948 en 1949 een speciale uitkering uit 's rijks kas werd gegeven in afwachting van de herziening van de wet op de calami- teuze polders in Zeeland. Voor de daaropvolgende jaren is deze rege ling steeds verlengd en thans stelt de regering in een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp weer verlen ging voor, voor de jaren 1958 en 1959. Een ontwerp van de wet, die de ver goedingen regelt, die het rijk aan waterschappen verleent in de kosten van waterkering, wordt voorbereid, maar een wettelijke regeling komt niet binnen een zodanige termijn tot stand dat verlenging van de tijdelijke regeling kan worden vermeden. Raadslid J. Goudzwaard te Haamstede overleden Zaterdag is op 74-jarige leeftijd overleden de heer J. Goudzwaard, in leven raadslid van de gemeente Haamstede voor de Staatkundig Ge reformeerde Partij. De heer Goud zwaard is ongeveer twee maanden ziek geweest. De overledene was in Haamstede een geziene persoonlijk heid, die vooral in het kerkelijk le ven een belangrijke rol heeft ge speeld. De heer Goudzwaard heeft zich bijzonder Ingespannen voor de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk aan het Sluispad te Haamstede. Ver der maakte hij meer dan 20 jaar deel uit van de kerkeraad van de Gere formeerde Gemeente. De politieke loopbaan van de heer Goudzwaard is begonnen in Noord- welle, waar hij zeven jaar lid ge weest is van de gemeenteraad. In Haamstede was hij raadslid van 1928 tot 1929 en van 1946 tot zijn over lijden. Gedurende 10 jaar is de heer Goudzwaard bovendien nag fractie voorzitter geweest van de Staatkun dig Gereformeerde Partij. De open plaats, die door dit overlijden in de raad van Haamstede is ontstaan, zal waarschijnlijk worden ingenomen door de heer H. van der Meij. (Slot van i g. 1) schreven. Naar 'ii ontwerp van de graficus Dirk van Gelder uit Veert was er een opdracht in vermeld, ondertekend door alle bestuursleden. De heer J. K. de Waard, de admi nistrateur. sprak een persoonlijk dankwoord voor de prettige samen werking, waarbij hij een 200 jaar oude kaart van Zeeland overhandig de. De heer Berdenis van Berlekom dankte bestuur en administrateur voor deze bijzondere geschenken. Aangename relatie Tijdens de door vele autoriteiten, leden van de medische staf en het personeel van het Gasthuis en an dere belangstellenden bezochte re ceptie, stipte waarnemend burge meester Kögeler aan, dat de schei dende voorzitter een van de langdu rigste en aangenaamste relaties ge weest >s van het stadsbestuur. ..Niet in zakelijke zin, dat wij veel aan U hebben verdiend", aldus de burge meester, „want de gemeente heeft een belangrijk offer moeten bren gen voor de verbouwing en uitbrei ding van het Gasthuis. Dat het ge meentebestuur hier toch bijna voltal lig aanwezig is, moge voor U het beste bewijs zijn, dat de gelden uit stekend beheerd en op doeltreffende wijze besteed zijn". Voorts betoogde de heer Kögeler, dat de heer Berdenis van Berlekom zijn taak verre van eenzijdig opge vat heeft. De scheidende voorzitter had niet alleen oog voor de belangen van het Gasthuis, maar hij zocht altijd naar een compromis tussen het wenselijke en bereikbare, aldus de burgemeester. „U bent de stuwende kracht en de bezielende leider geweest bij de uit breiding en verbouwing", vervolgde de heer Kögeler. „U zult wellicht het gevoel hebben, dat U veel loslaat. Maar U behoudt ook veel: De over tuiging, dat U in al die jaren grote belangen hebt gediend. Van de me dische wetenschap, de mensheid en ook jegens Middelburg, dat een zie kenhuis heeft gekregen, waarop het trots is", aldus besloot de heer Köge ler zijn toespraak, waarna hij de zil veren penning overhandigde. Erkentelijkheid Namens het personeel van het Gasthuis, getuigde de geneesheer- directeur, dokter W. W. Stevens, van de grote erkentelijkheid voor het geen de heer Berdenis van Berlekom door zijn gestadig volhouden voor het ziekenhuis heeft bereikt. Na mens allen bood dokter Stevens een vulpen aan. „Wij hopen, dat uw „magistrale" handschrift nog lang zal mogen getuigen van uw grote vi taliteit", besloot de geneesheer directeur. „Ook de specialisten zullen aan U blijven denken", verzekerde dr. J. J. Okker. „Jarenlang hebt. U hun „jeremiades" moeten aan horen en altijd heeft U getracht er een oplossing voor te vinden", aldus dr. Okker die namens de specialisten een geschenk aan bood, dat de heer Berdenis van Berlekom zeer zeker in „rook zal doen opgaan". S.H.V. liet schip aan de ketting leggen Dc Steenkolen Handels Vereniging in Vlissingen liceft zondagmiddag het Italiaanse schip „Norlanda" (7581 br. reg. ton) aan de ketting laten leggen. De „Norlanda", die bij een aanvaring averij had opgelopen, werd door dc sleepboot „Scaldis" van Duinkerken naar Antwerpen gesleept om daar ge repareerd te worden- Maar verder dan Vlissingen kwam het schip voorlopig niet. De „Norlanda" heeft bij dc S.H.V. voor de levering van olie nog een schuld. Dr. J. C. Kindermann in Zwitserland overleden Op 83-jarige leeftijd is 3 januari te Colombier in het kanton Neuch&tel te Zwitserland overleden dr. Jan Christian Kindermann. Dr. Kinder mann was van 1901 tot 1934 huisarts, oogarts en internist in Middelburg. In 1934 legde hij zijn praktijk neer en vertrok hij naar Zwitserland om daar zijn werk als arts voort te zetten. De heer Kindermann zal in Neuch&tel worden gecremeerd. Been gebroken Mejuffrouw M. van de Jagt-Keur te Scherpenisse maakte buiten de thee pot leeg, struikelde en brak een been. Bij het medisch onderzoek in het zie kenhuis te Bergen op Zoom bleek de breuk drievoudig te zijn. Collecten De collecte op Oudejaarsavond in de Nderlands Hervormde Kerk te Scher penisse bracht 104 op. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll I De twaalfde De zilveren penning van de stad Middelburg is ingesteld §f na de Tweede Wereldoorlog en n wordt uitgereikt aan diegenen, die zich op een speciaal gebied buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt voor de Zeeuwse hoofdstad De heer W. Berdenis van Berlekom, die de- ze zilveren penning zaterdag tijdens een receptie ter gele- s genheid van zijn afscheid als voorzitter van het bestuur der Godshuizen kreeg aangeboden, H is de twaalfde, die in het bezit wordt gesteld van deze onder- scheiding. H Reeds eerder werd de penning uitgereikt aan de Royal Bri- s tish Navy, generaal-majoor Berghuys, de inspecteur van de militaire administratie (in '47), oud-president Harry S. Tru man van de Verenigde Staten (voor de Amerikaanse hulp na de oorlog), de Amerikaanse ge zant dr. H W. Baruch, ir. J. Gerber,. hoofd van het streek- bureau Wederopbouw Walche ren, (in 1948), Johan H. Caro, dirigent „Oefening en Uitspan ning" (in 1949), ir. H. van der Steur, architect van het stad huis (in 1952), het waterlei dingbedrijf te Rotterdam (voor hulp na de ramp in februari 1953) (in 1954), generaal-ma joor E. Hackewell Smith, de bevrijder van Walcheren (in 1954) en mr. dr. N. Bolkestein, oud-burgemeester (in 1957). Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VANDAAG. Middelburg Electro. ..De ondergang van de Graf Spee", 8 uur, 14 jr.; Schouwburg: „Tarzan tn de gouden stad", 8 uur. 14 J. Vlissingen Alhambra: .,08—15» het ein de", 7 en 9 uur, 13 j Luxor: „Gang sters van achttien"1, 8 uur, 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2