Corn Boys nog niet sterk genoeg om Middelburg thuis te kloppen s BANKROOF STEMMEN UIT DE KERKEN De vreemde 8 PROVINCIALE 'ZEEUWS E'y COURANT ZATERDAG 4 JANUARI 1958 GOES—HULST KAN SPANNEND ZIJN.... Sluiskil-Clinge is de topwedstrijd in de vierde klas H In het voetbalseizoen 1955-1956 was de eerste klasser Missingen op eigen veld schier onverslaanbaar, terwijl deze ploeg vrijwel alle uit wedstrijden verloor. Ondanks de vele verloren uitwedstrijden werden de Vüssingers toen kampioen. Dit seizoen vertoont een schril contrast met de „kampionescompetitie" van twee jaar geleden. Nu spelen do Vlissin- gers op eigen veld onzeker en ongeïnspireerd en verliezen de meeste ontmoetingen. Maar nu is de Zeeuwse eerste klasser juist in de uitwed strijden steeds in een goede vorm.... Daarom moet men voor a.s. zondag voor Vlissingen weer het ergste vrezen, want dan komt Alliance naar Zeeland.... Bovendien moet Vlissingen het voorlopig doen zonder Henk de Nooyer, die wegens zyn studie enige tijd niet aan de training en aan de wedstrijden zal deelnemen. Toch is er voor Vlissingen reden genoeg om zo veel zelfvertrouwen op te brengen, dat ditmaal voor eigen publiek ge wonnen kan worden, want het puntenverschil op de onderste helft van de ranglijst is maar kleinDe Spechten zal de positie aan de kop consolideren door Heer met een nederlaag weg te zenden, terwyl SC Emma by Maurits In de tweede klas B zijn vrijwel alle thuisclubs favoriet. De yier Zeeuwse tweede klassers maken er geheel een Zeeuwse aangelegenheid van, want de clubs spelen tegen elk aar: Middelburg—Corn. Boys en GoesHulst. Ongetwijfeld bezit Corn Boys nog te weinig klasse om Middelburg op eigen veld te ver slaan. Meer kans heeft Hulst bij Goes, al zijn de Bevelanders wel steviger ln hun schoenen komen te staan door de inspirerende wedstrijd tegen NOAD. Een gelijk spel lijkt hier een redelijke verwachting. Zierikzee, dat het in de derde klas D dankzij de training van Piet Kraak? zo voortreffelijk doet, staat voor een zware taak: de uit wedstrijd tegen Meto. Zierikzee slaan we wat hoger aan, maar op eigen veld achten we Meto toch wel in staat een puntje weg te snoepen. Dat zou overigens wel in de kraam van Terneuzen te pas komen, want de Zeeuws-Vlamingen winnen onge- Australische zwemsters op Nederlands kampioenschap. De volledige Australische dames- zwemploeg zal in augustus naar Ne derland komen om deel te nemen aan de Nederlandse zwemkainpioenscliap- pen. De Australische zwemsters komen van 18 t.m. 26 juli uit op de spelen van het Britse gemenebest, welke in Cardiff worden gehouden. Daarna komen zij naar het Europese vaste land om te starten op de kampioen schappen van Nederland, Duitsland' en Italië. De Nederlandse kampioenschappen, die op 8, 9 en 10 augustus door een nog aan te wijzen vereniging worden georganiseerd, zijn niet internatio naal, zodat de Australische dames buiten mededinging zullen deelnemen. De Australische zwembond zal met het oog op de belangrijke wedstrijden in Cardiff uiteraard de sterkste ploeg afvaardigen, zo dat de Nederlandse zwemwereld in augustus kennnis zal kunnen maken met Lorraine Crapp, Dawn Fraser, de beide wereldrecord- houdsters, en verder met o.a. Faith Leech, Sandra Morgan en Ilsa Konrads, de jongste Austra lische ster. Opdat het normale aantal van zes Nederlandse zwemsters de gelegen heid zal blijven behouden zich in de finale te plaatsen, heeft de K.N.Z.B. de verenigingen, die voor organisatie van de kampioenschappen 1958 ge- voielen, als voorwaarde gesteld, dat zij de beschikking hebben over een bassin met 8 banen. Hockeyprogramma. De competitieleider van de K. N. H. B. stelde voor aanstaande zondag beker- en inhaalwedstrijden vast, waarbij geen Zeeuwse teams in het veld kómen. Competitie Zuid-Nederland: Mid delburg IH krijgt Breda IV op be zoek en is niet kansloos: Pelikaan H Rapide II; Zwartwit IV—Tempo. Jeugdcompetitie: Meisjes: Middel burgBreda B. Jongens: Middelburg AMiddelburg B en Middelburg C Middelburg D. twijfeld van RKFC. Het herstel van RCS is onmiskenbaar, maar toch zullen de Souburgers zondag tegen het technisch goede Zeeland Sport wel in het zand moeten bijten. Ondertussen kan Hontenisse tegen Zeelandia de opmars voortzetten, terwijl Biervliet kansloos is bij Grenswachters. Axel is verplicht op eigen veld van Odio te winnen. In de vierde klas G is Renesse een goede plpeg, maar de successen zijn vaak niet evenredig met' de veldprestaties. Als dat zondag wel zo is, bestaat er een redelijke kans, dat NSV op Schouwen de punten achterlaat. Met wat meer schot vaar digheid dan in de laatste wedstrij den aan de dag gelegd, is Burgh in staat bij Nieuw Borgvliet een kost baar puntje weg te halen. De topwedstrijd in de vierde klas H is SluiskilClinge. In de nek- aan-nek-race tussen Yerseke. en Clinge is Sluiskil steeds gevaar lijke derde geweest. Op het ogen blik kost het Clinge meer moei te om „bij" te blijven dan in het begin van het seizoen, daarom is het niet verbazingwekkend als Sluiskil zondag wint. Yerseke moet in ieder geval over Steen de baas blijven. In Aarden burg is Luctor favoriet, terwijl Hansweertse Boys tegen 's Heer Arendskerke de punten thuis kan houden. Ria WOostburg kan een puntenverdeling worden. Volleybaltoernooi voor middelbare scholieren. Lyceum Zierikzee en rijks h.b.s. uit Vlissingen zegevierden. Middelbare scholieren uit heel Zee land hebben donderdag en vrydag deelgenomen aan een volleybaltoer nooi, dat werd gehouden in de gym nastiekzaal van de rijks h.b.s. te Missingen. Ook dit toernooi bewees weer eens. dat de volleybalsport in Zeeland op een beter niveau is ge komen. Dit kwam vooral op vrijdag tot uiting, toen de heren in het veld kwamen. Het waren nu niet enkele scholen, die tot goed spel kwamen, maar vele teams speelden uitstekend. Dat kwam uiteraard do spanning ten goede, want er was vaak maar heel weinig krachtsverschil, vooral in de finalewedstrijden. Bij de dames, die hun wedstrijden donderdag speelden, zegevierde het lyceum uit Zierikzee na een spannende finale met de rijks kweekschool uit Middelburg en de rijks h.b.s. uit Vlissingen. Bykans nog groter was de spanning in de fi nale bij de heren, waarin de "Missing se rijks h.b.s. als triomfator naar vo ren kwam. De uitslagen luiden: meisjes: r.k.s. chr. h.b.s. I 20: chr. k.s. I r.k.s. II 02; Astrarijks h.b.s. Vlissingen I 11; chr. k.s. Iryks h.b.s. Middelburg 11; chr. h.b.s. I rijks h b.s. Vlissingen I 02; lyceum Zierikzeerijks k.s. II 20; Astra Vlam 11; lyceum Zierikzeechr. k.s. I 20; lyceum Zierikzeerijks h.b.s. Middelburg 2—0; rijks h.b.s. Vlissingen IVlam I 20; rijks k.s. IIrijks h.b.s. Middelburg 02; r.k. s. Irijks h.b.s. Vlissingen II 20. Finale; r.k.s. Ilyceum Zierikzee 0 Programma Eerste klas C De SpechtenHeer (1); Vlissin genAlliance (2); RoermondKim- bria (3); MauritsSC Emma (2); ValkenswaardBrabantia (2); MOC '17—Boxtel (1). Tweede klas B TSCBSC (1); RACRoosendaal (1); Sarto—Rood Wit W (1); Inter nosWVO (1); MiddelburgCorn Boys (1); Goes—Hulst (3). Derde klas D GrenswachtersBiervliet (1); Hon tenisse2eelandia (1); AxelOdio (1); RKFC—Terpeuzen .(2); Meto— Zierikzee (3); RCS—Zeeland Sport (2). Vierde klas G SteenbergenSC Gastel (1); Re- nesseNSV (1); De SchuttersClu- zona (2); Nieuw BorgvlietBurgh (3); HalsterenNoordhock (1). Vierde klas H SluiskilClinge (1); SteenYer seke (2); Ria WOostburg (3); AardenhurgLuctor (2); Hans weertse Boys's Heer Arendskerke (1). Cu jé neemt deel aan race in Frankrijk. Twee ploegen Nederlandse atleten zullen zondag 12 januari a.s. deelne men aan wedstrijden over 10.000 me ter. De eerste ploeg bestaande uit de atleten Cu jé (E.M.M.-Middclburg), Viset (Cialfo-Arnhem) en Veldhuizen (Gen. Michaelis-Best) start in Mezi- don (Normandië) en het twééde team, samengesteld uit Ktinen (Sprint Bre da), Jonkers (Sprint Breda), Per- daems (Thor. Roosendaal) en Beemer (Kimbria-Maastricht) komen uit op een 10 km-wedstryd in Duffel (Bel gië). -2; rijks h.b,s. Vlissingen Ir.k.s. I 02; lyceum Zierikzeeryks h.b.s. Vlissingen I 1—1. Uitslag: 1 lyceum Zierikzee drie punten; 2 rijkskweek school 2 punten; 3 rijks h.b.s. Vlis singen één punt. Heren A: chr. h.b.s. Irijks h.b.s. Vlissingen H 20; r.k. h.b.s. Goes Astra 0—2; rijks h.b.s. Vlissingen I Gymnasium 20; Oostburgchr. h.b.s. II 1—1; Vlam I—chr. h.b.s. I 02; r.-k. h.b.s. GoesJansenius lyceum Hulst 02; ZierikzeeAstra 11; rijks h.b.s. Vlissingen Ichr. h.b.s. II 20; OostburgGymnasi um 20; ryks h.b.s. Middelburg —Vlam I 2—0; rijks h.b.s. Vlissingen IIrijks li.b.s. Middelburg 11; Zie rikzeerijks h.b.s. Goes 20; rijks h.b.s. Vlissingen IOostburg 2.0; ZierikzeeJansenius 02; Vlam I rijks h.b.s. Vlissingen II 02; Gym nasiumchr. h.b.s. II 02; Astra Jansenius 02; chr. h b.s. Irijks h.b.s. Middelburg 2—0. Finales: rijks h.b.s. Vlissingen IJansenius 2—0; Janseniuschr. h.b.s. I 02; rijks h.b.s. Vlissingen Ichr. h.b.s, I 2—0. Heren B: r.k.s. Ichr. k.s. I 20; r.k.s. I—h.t.s. II 2—0; h.ts.. I—r.k.s. H 1—2; chr. k.s. I—h.t.s. II 0—2. Finale r.k.s. Ir.k.s. II 21. Tenslotte werd er nog een wed strijd gespeeld tussen de winnaar van de heren A en de lieren B met als in zet een lauwertak. Deze wedstrijd ging tussen de ploegen van rijks h.b. s. Missingen I en de rijkskweek school I oir eindigde in een 21- overwinning voor ryks h.b.s. Missin- gen I. Koningin Juliana bezoekt Westfriese Flora. Van onze correspondent). Koningin Juliana is voornemens de Westfriese Flora 1958, de grootste show van getrokken tulpen in Euro pa, die te Bovenkarspel zal worden gehouden van 18 tot cn met 22 fe bruari, met een bezoek te vereren. De opening van de tentoonstelling de 25ste in de geschiedenis van de Westfriese flora zal vermoede lijk geschieden door ir. Vondeling. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AAAA/VWSAA^^WVW^WWWVWWVWi'VVVVWWNA 3\orewr 3icn en.... sc/mjven In Italië Ook in Italië lieeft men de me ningen van het publiek over de televisie onderzocht. Het merk waardige is. dat de resultaten van dit soort onderzoeken vrij wel parallel lopen. Aan de an dere kant zijn deze peilingen altyd weer verouderd op het moment dat ze verschenen, door de stormachtige ontwik keling van de T.V. en de enor me uitbreiding van het aantal kijkers. Interessant is, dat het onderzoek uitmaakte, dat 45 procent van de kijkers de programma's zag in openbare gelegenheden. Ieder ca feetje in Italië, en dat zijn er nogal wat, heeft een T.V.-toestel en daar dromt men samen. Twaalf en een half procent van de kijkers keek bij vrienden of verwanten. Van hen. die meer dan een half jaar T.V. hebben, kijkt 76 pet. da gelijks, 17 pet. drie tot vijf maal per week en 4 pet. één of twee maal in de week. Voor degenen, die korter een toestel hebben, liggen de cijfers natuurlijk anders, namelijk resp. 81. 3 en 1% pet. In Italië liggen de verhoudingen tussen de toestel- bezitters geheel anders dan hier. Vorig jaar waren 63% van de toe stellen in handen van de hogere standen, 39% van de middenstand, en vrijwel geen bij de arbeiders. Nu zijn deze cijfers 45% van de hogere standen, 47% middenstand en 8% arbeiders. In West-Europa is dat min of meer omgekeerd. Mevrouw Hofstra Nu en dan zendt de Vara in haar programma voor dc vrouw gesprekjes uit met dc echtgenoten van bekende Ne derlanders, onder de titel „Zo zijn hun vrouwen". In deze ru briek zal men a.s. zaterdag- ochtend. 11 januari, een ge sprekje kunnen horen, dat Ger- da Brautigam heeft met me vrouw W. O. HofstraPetri, de echtgenote van de minister van financiën. Schakel programma Het schakelprogramma van de Eurovisie, waarop wij op oude jaarsavond vergast werden, is een groot succes geworden. Technisch viel er niets aan te merken en ook het programma was steeds boeiend en vaak zeer mooi. Niet minder dan tien landen na men deel aan deze technische en artistieke topprestatie. Van Zwit serland reisden we naar Luxem burg. vandaar naar België, Frank rijk. Oostenrijk, Nederland, Duits land, Denemarken en Engeland. Het initiatief van de uitzending kwam van de B.B.C., die er ook een produktielcidcr voor ter be schikking stelde. Alle lijnen kwa men tezamen in Brussel, vandaar gingen ze weer door naar de an dere landen. De grote moeilijkheid is de olnsehakeling, met name van het ene beeldsysteem op het an dere. Daarom was er tussen ieder Srogramma een kort filmpje, dat et verder reizen aardig sugge reerde en de schakelpauze over brugde. Alles ging zonder storin gen en, wat werkelijk ook een prachtige prestatie was, precies op tijd. De uitzending duurde op de kop af 75 minuten. Wij hebben ons geen moment verveeld en zijn steeds zeer geboeid geweest. Dat pleit voor het gebodene dat dan ook vaak op hoog peil stond. Met name de pantomimes naar schilderijen uit Frankrijk waren prachtig, maar ook de zang uit Italië en het ballet uit Denemar ken. Er was wel wat veel ballet, maar deze kunstvorm is nu een maal een taal die iedereen ver staat. Nu blijkt dat het kan zullen er wel meer schakelprogramma's komen. Men kan verwachten dat men op de duur op een middag bijv. een voetbalwedstrijd uit Dusseldorf, een reportage uit Londen en een concert uit Amsterdam te zien en te horen zal krijgen. Het is weer een stap vooruit. Dave Brubeck De Vara gaat otis in februari ver gasten op enige concerten van de beroetnde jazz-pianist Dave Bru beck. Hij is in California geboren en thans drie en dertig. Hij is merkivaardigertoijs een leerling van de grote Franse componist Darius Mïlhaud. Hij is een van zijn beste leerlingen en houdt ge regeld contact met zijn leermees ter voor het uitwisselen van idee- en. Hij begon met het spelen in „blokaccoorden"waarbij hij in accoorden met dezelfde behendig heid speelt, waarin anderen loop jesmaken. Onder zijn handen viordt het pianospelen een con- trapuntische kunst. Men zou kun nen zeggen dat hij dichter bij Bach staat dan bij de eerste jazz pianisten. Wereldomroep De wereldomroep vervult momen teel een wel zeer belangrijke taak. Over de wereld verspreid leven honderduizenden Nederlanders. Zeelieden, planters, deskundigen, emigranten. In Indonesië wonen er alleen al 40.000. Zy allen ver langen naar nieuws over het ge beuren in het Oosten. Wij hebben in een gesprek met liet hoofd van de nieuwsdienst van de wereldom roep, de heer Bajetto, een indruk gekregen van het belang en van de omvang van die taak. Om te beginnen is er voor de Ne derlanders in Indonesië geen an dere betrouwbare bron van infor matie dan de Wereldomroep. Zij hunkeren naar nieuws, naar voor lichting. want er zijn geen kran ten en de inlandse radio geeft al leen propaganda. Het is bekend dat men samendromt bij de toe stellen als de uitzendingen begin nen. Dezelfde reacties ontving men van Nederlanders over de gehele wereld. Men heeft daarmee van de eerste dag van de catastrofe af, rekening gehouden. De grote Nederlandse uitzending voor Indonesië, die 's middags van twee tot vier uur Nederlandse tijd de ether in gaat, begon vroeger met een nieuwsuitzending van ze ven minuten en eindigde met een samepvatting. Nu begint men met een zeer uitvoerige uitzending van nieuws, die wel eens uitliep tot bijpa een half uur. Men eindigt met een samenvatting van zeven minuten. Alle officiële verklarin gen. redevoeringen en documenten worden zoveel mogelijk woorde lijk weergegeven. In de uitzendingen voor Nederlan ders in andere gebieden wordt wel iets minder maar toch zeer veel nieuws verwerkt. Ook in de uit zendingen in andere talen wordt veel meer Nederlands nieuws ver werkt dan gewoonlijk. Dit heeft, uiteraard, tot conflicten geleid met de Indonesische medewer kers. Men maakt van de uitzen dingen uitdrukkelijk geen pro- pagandamanif estaties Men geeft het Neder landse standpunt onverbloemd weer. Doch niet voorzien van com mentaren met een propagandis tische inslag. Het is, uit binnenge komen reacties, bekend dat dit overal grote indruk gemaakt heeft Singapore Reporter Jan de Visser van de N.C.R.V. is momenteel in Sin gapore om er rechtstreekse re portages te geven over de eva cuatie van Nederlanders uit In donesië. Hij mocht, wegens de fliiamntaine bepalingen nog niet i" de kampen zelf. Wat hy te vertellen heeft doet hy recht streeks via Londen. Tussen Londen en Singapore is een kortegolfverbinding, de Engel se P.T.T, brengt het geheel via de telefoonlijn naar Hilversum. Er zijn echter nog al wat at mosferische storingen die roet in het eten kunnen gooien. Daarom houdt men voor iedere uitzending een proefuitzending aan de hand waarvan men Jan de Visser laat weten of hy vlug of langzaam, hard of zacht moet spreken. den ons diepgaande verschillen van andere kerkgemeenschappen, ja, al treuren wij dagelijks om do onge hoorzaamheid, die in het kerkelijk leven openbaar wordt, in de Wereld raad zoeken wij die gemeenschap, die door de H. Geest gewerkt wordt en door Christus alleen bestaat. Wij zoe ken de versterking van de gehoor zaamheid aan het Woord Góds, bij ons zelf en bij anderen. Daartoe ach ten wij gemeenschappelijke bezin ning, gebed en daad bet middel". Hierbij hebben zij zich beroepen op niemand minder dan Calvijn. En zo is liet belangrijke besluit ge vallen en deze diepgaande verant woording gezonden. „Het is op grond van de H. Schrift, dat wij gemeen schap zoeken met allen, die de Here en Heiland Jezus Christus van harte liefhebben. Gods Woord leert ons, dat het werk van dc Goede Herder er op gericht is de zijnen bijeen te brengen als één kudde onder één Herder". H. (Slot van pag 3) moet do gemeenschap der heiligen worden beleefd. Daarom hebben de Ger. Kerken altijd een ruim gebruik femaakt van het „gastrecht", zodat eiijdende leden van een christelijke kerk, die instemden „met de strek king van het formulier, het Heilig Avondmaal in de Ger. Kerken kon den ontvangen". Bovendien maakte men deel uit van de Raad 'der Kerken in Indo nesië, waardoor alle kerken geza menlijk bij de overheid worden ver tegenwoordigd. Ook wat betreft de zendingsarbeid en de Christelijke lectuur is er een goede samenwer king. Bij de opleiding van predikan ten werkt men met anderen mee. Er is een wederzijdse afvaardiging naar eikaars synodes, „een blijk van er kenning en besef van eenheid in Christus". Maar het belangrijkste stuk van de verantwoording is wel dat ge deelte, waarin men de I.C.C.C. (In tern. Raad van Chr. Kerken; tegen hanger van de Wereldraad) afwijst en ae Wereldraad der Kerken aan prijst. Van de I.C.C.C. wordt ge schreven: „Hoewel deze organisatie een belijdenisgrondslag heeft, waar mee wij van harte instemmen, doet liaar hanteren van deze grondslag ons onthouden van aansluiting. De I.C.C.C. past een tucht toe op haar leden-kerken, die haar tot een super- kerk maakt. Haar assemblée krijgt daardoor haast het karakter van een synode". Door haar wordt samenwer king met leden van de Wereldraad onmogelijk gemaakt. De Ger. Kerken hebben een ruimer verband nodig. De Wereldraad zien zij als „een gemeenschap van kerken van Jezus Christus, de enige Heer". „Al schei- FEUILLETON door ALLAN PENNING 27 Het intrigeerde Pilchard. Alles was in hem gespannen. Hij had er een lief ding voor over gehad, wanneer hij de plaats had kunnen innemen van de statige matrone en de dik buikige echtgenoot, die vlak achter de verliefden zaten en na dertig hu welijksjaren zich, noch van de we reld, noch van elkander iets aan trokken. „Stommelingen", bromde Pilchard in zichzelf. „Die zitten me daar met hun oren er boven op. Waarschijnlijk kunnen ze het mysterie, dat wij moeten oplossen, zo maar afluiste ren en allebei zijn ze zo doof als kwartels. Natuurlijk ver beneden hun stand en hun verwaande burger lijkheid om ook maar één woord op te vangen. En zelfs wanneer die twee tortels niets met de kraak bij de Cheshire te maken hebben, dan nog zou het de moeite waard zijn, om te weten wat zo'n hups dingetje aan onze vriend Ernest te vertellen heeft". Hij zat op gloeiende kolen, weten de dat hij niet bij machte was iets te doen. Op nog guon drie pas af stand van hem werd misschien het gehele geheim, waarnaar ze dagen aan het zoeken waren, ontsluierd en hier zat hij, adspirant-rechercheur Pilchard, met de zekerheid van pro motie tot assistent-rechercheur, op een paar armlengten van hen van daan. Machteloos als een blinde doof stomme! Er scheen geen einde aan het re laas te komen, maar alle confiden ties kwamen van de zijde van het meisje. Nu en dan interrompeerde Breadweight. Zichtbaar oen vraag; dan na wat gckwekkel van liet vrien dinnetje een goedkeurende knik. Soms fronste hij de wenkbrauwen en scheen hij protest aan te tekenen, maar slechts één enkel druk je van haar kopje tegen zijn mannelijke schouder, een zachte glimlach van Ernest en alles was weer botertje tot aan de boom. Reeds lang was Pilchard de halte voorbijgereden, waar hij voorne mens was geweest om af te stap pen. Maar de speurhond was in hem ontwaakt en hij dacht er eenvouddig niet aan om zijn prooi los te laten. Het liep tegen half zes. Wat moest hij doen? Zo lang er geen verdere verdenking tegen Breadweight be stond, wist hij, waar Ernest te vin den zou zijn. Dus. besloot hij, blijf ik, wanneer de tijd van scheiden komt, aan de rokken van mademoi selle hangen. In de eerste plaats moet ik weten of dat kindje mis schien donkere ogen heeft en in de tweede plaats interesseert het mij, waar de Dulcina van onze butler haar tenten heeft opgeslagen. Goeie genade, stel je voor, dat die kerel ons toch heeft bedrogen en dat ik hier achter de juffrouw zon der boodschap en de verliefde post bode zit. „Stel je voor, stel je voor", zo maalde het door zijn hoofd. De let ters van dc krant, die hij als een bijziende vlak voor zijn neus hield, huppelden een vreugdedans ln het rond. „Stel je voor, dat ik de eerste zou zijn, die 't geheim van dn Ches hire Bank ontsluierde.... Mondje dicht. Pil. Mondje dicht tegen Bo vvers en tegen Winter.... Eerst dat geval eens grondig uitgraven en blijkt het niets te zijn. dan natuur lijk helemaal mondje dicht". Een paar halten verder zag hij. dat Ernest met zijn geliefde aanstalten maakte om de bus te verlaten. Pil chard boog zich nog eens extra diep over zijn krant en eerst, "toen de conducteur reeds met een venijnige MIDDELBARE AKTEN Frans, Duits. Engels en Nod. M. O. A De kortste en voordeligste opleiding: RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) ruk aan de ketting afbelde, waakte hij uit zijn lectuur op cn schoof hij, nog juist op tijd, nttar beneden. Tussen een kluwen mensen, die op een bus stonden te wachten, zag hij zijn prooi. Ernest stak een paar hoofden boven het meisje uit. Blijk baar werd er afscheid genomen. Eerst wat tedere handdrukken, lan ger d?m bij een gewoon afscheid strikt noodzakelijk Is. Toen haakte Ernest vastberaden de knop van zijn parapiuie over dc linkerarm en met ëen bijna hoofse buiging nam hij de bolhoed af. Daarna ging zij een an dere richting uit. Pilchard intussen bleek ten zeerste j geïnteresseerd in een etalage van da meskleren, maar wanneer iemand hem vijf minuten later zou hebben gevraagd wat er nu eigenlijk was Uitgestald, zou hij het juiste ant woord schuldig zijn gebleven, het geen maar al te duidelijk illustreert, dat hij nog veel te leren had en zijn concentratievermogen te eenzijdig Was. Tegelijkertijd had hij met ogen in zijn achterhoogd de bewegingen van Breadweight en het meisje ge volgd en toen hij een maal de ze kerheid had, dat de butler zijn weg vervolgde, ging hij vastberaden het meisje achterna. Eenzamer en verlatener werden de straten en tenslotte moest Pilchard, om niet ontdekt te worden, alle tak- tiek in het spel brengen, waarover hij beschikte. Langzaam aan kijken in een etalage, zo snel mogelijk, wanneer ze een hoek omging, om haar niet uit het oog te verliezen, maar eindelijk merkte hij, dat ze slechts stapje voor stapje verdel ging en onderwijl in haar handtasje naar de huissleutel viste. Nu stap te hij flink door, zodat hij haar, nog voordat zij de deur had kunnen ope nen, inhaalde. Als twee verlorenen stonden ze eenzaam ln de trieste straat van gelijk en gelijkvormige huizen. Een troosteloze onafzienba re rij van arbeidswoningen, die door één lange dakgbot schenen te zijn aaneengesmeed. Beleefd nam hij zijn hoed af, toen hij vroeg: „Pardon, kunt U mij ook zeggen, waar de Millerstraat is? Ik ben hier in deze buurt volkomen onbekend". Zoals Pilchard op het naambordje gelezen had was de laatste straat, die ze doorgekomen waren, de Mil lerstraat. Zij hief haar hoofd op en keek hem vriendelijk aan. „Zeker", zei ze. „U is al iets te ver. Gaat U even die kant uit, dan vindt U de Millerstraat aan uw lin kerhand". „Wel heb ik ooit!" bromde Pil chard in zichzelf „Mis! Blauwe ogen!" Teleurgesteld, maar niet ontmoe digd, aanvaardde hij de lange terug tocht. De klok van een altruistische drogist vertelde hem. dat het kwart voor zeven was cn zijn maag kwam tegelijkertijd met dc boodschap, dat er wel eens het een of ander naar beneden mocht worden gestuurd. Terwijl hij zich in een klein eet huisje tegoed deed aan een paar ge braden Inmscoteletjea, die nuffig met gekartelde wit-papicren manchetjes rond do beentjes pronkten, noteerde hij in zijn opschrijfboekje het adres: Weselstraat 27. (Wordt vervolgd) Aaverivntxej NEEM NEUROTONIC I zenuwkalmerend J NIET VERDOVEND. MAAR GENEZEND.! I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8