Weer een proces om Anastasia, „de dochter van de Tsaar" Tweede Kamer leverde scherpe kritiek op belastingvoorstellen POSTENDE AGENTEN VOOR POLITIEBUREAUS TE OSLO ECONOMISCHE BEDRIJVIGHEID IN 1958 ZAL GROOT WORDEN 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 JANUARI 1958 INZET: TWEEDUIZEND RIJKSMARK Vader van hertogin Barbara gelooft beweringen van Anna Anderson (Van onze correspondent te Bonn) Wederom heeft de zich noemende „Anna Anderson" een rechtszaak aanhangig gemaakt, waarbij dc vraag of zij nu al dan niet „Groot vorstin Anastasia van Rusland" is het kernpunt van de behandeling is. Anna Anderson", die op het ogenblik leeft in een barak in Unterlan- genhardt bij Bad Liebenzell in het Zwarte Woud en ziek is, beweert dit namelijk al 24 jaar. Al die tijd heeft zij in talloze processen gestre den om haar erkenning als de enige overlevende dochter van de laatste Russische Tsaar Nicholaas II, die met zijn gehele familie in de nacht van 16 op 17 juli 1918 in Jekaterinenburg door de bolsjewisten werd vermoord Ditmaal heeft „Anna Anderson" alias „Anastasia, groot vorstin van Rusland" een proces aanhangig gemaakt tegen het Hessi- sche vorstenhuis en hertogin Barbara van Mecklenburg. Daarbij gaat het om de armelijke resten van de geldfondsen, die wijlen de Russische tsaar op een bank in Berlijn heeft gehad. Bijna 25 jaren geleden werden de erf- rechten daarop door het gerechtshof ln Berlijn toegewezen aan hertogin Barbara van Mecklenburg, die 2000 Rijksmark kreeg. Hertogin Barbara Is gehuwd met hertog Ludwig van Mecklenburg, die vele jaren in Sowjet Russische krijgsgevangenschap heeft doorgebracht. Zij is de dochter van prins Sigismund van Pruisen. Via naar grootmoeder prinses Irene, stamt zij uit het Huis Hessen. Prinses Ire ne was de tante van grootvorstin Anastasia van Rusland en misschien dus ook van „Anna Anderson" voor het geval de vrouw die stijf en strak volhoudt de dochter van tsjaar Nicho laas II te zijn en daarvoor nu al vele jaren heeft geleden, er ditmaal in zou slagen haar identiteit te bewijzen. Dit is haar tot dusver nog nimmer- gelukt. Het vorige jaar nog werden haar aanspraken op de titel van „Grootvorstin van Rusland" door een Westduitse rechtbank voor nietig verklaard. In elk geval was de zuster van wijlen tsaar Nicholaas II de zus ter van prinses Irene. Indien de rechtbank in Hamburg, die zich sinds enkele dagen wederom met de zaak-Anderson bezig houdt, van oordeel mocht zijn dat „Anna Anderson" de grootvorstin is. zou hertogin Barbara van Mecklenburg zich ten onrechte in liet bezit van de erfenis hebben gesteld. Het gaat „An na Anderson" evenwel niet om het feld, 7.egt zij, doch orn het principe, nmiddels kan mpn ervan verzekerd zijn, dat hertogin Barbara zich bij een evenucel voor haar nadelige uitspraak van de Hamburgse rechtbank niet zal neerleggen en hoger beroep zal aan- Spectaculaire inbraak in juwelierszaak berecht. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren binnen een uur een der meest spectaculaire Inbraken van het afge lopen jaar. n.i. die bij een juweliers- zaak In de Leldsestraat te Amsterdam in de naehj van 25 op 26 september, behandeld. De omvangrijke buit, gou den sieraden, horloges, rlnecn. han- gertjps e.d. vertegenwoordigde een waarde van ruim 58.000 gulden. Er Is echt pr maar voor ongeveer 12.000 gulden In beslag genomen, zodat de rest mogelijk nog ergens verstopt is. De verdachte, de chauffeur W. J- den D.. bekende volmondig de inbraak en zeide. dat hii deze alleen had ge pleegd. Zijn medeverdachte, de 3Q-ja- rige koopman H. N.. tegen wie ver denkingen waren gerezen, dat hij ook bij de inbraak betrokken zou zijn ge weest. had volgens de chauffeur al leen de buit onder zijn berusting ge nomen. Via de woning ln een zijstraat, vlak om de hoek van de Leldsestraat. was de chauffeur door een de middag te voren opengezet raampje, dit huls binnengekomen. Via de zolder en eer. dakraam belandde hij op het dek. wandelde naar de kant van de Leid=p- straat en verdween daar via het dak raam in het pand, waar de winkel is gevestigd. Hij daalde rustig de tran- pen af en kwam zo tenslotte in de winkel. Daar kon hij rustig zijn slag slaan, want aan de buitenzijde was de winkel beschermd door een ijzeren rolgordijn. Hij koos op zijn gemak uit de etalagekast en een vitrine, waar van hij de sluiting met een zilveren vouwbeen forceerde, wat het mees te waard was. Zijn poging om via de winkel het huis te verlaten mislukte doordat het ijzeren gordijn alleen aan de straatzij de kon worden geopend. Derhalve keerde hij langs dezelfde buitenge woon omslachtige wc? terug, en ging tekenen. Zo zal er wel nimmer een einde komen aan de processen om „Anastasia" alias „Anna Anderson". Ook op Engelse banken zouden zich nog aanzienlijke saldi bevinden, die vroeger behoorden tot het vermogen van wijlen tsaar Nicholaas II. Het merkwaardige is, dat de vader van hertogin Barbara, prins Sigis mund van Pruisen die eigenaar is van plantages in Costa Rica stellig gelooft aan de identiteit van „Anna Aralerson" als „Grootvorstin Anasta sia van Rusland", die de ïnoordnacht overleefde. Ook zijn zwager, «rins Friedrich Ernst van Saksen-Alten burg die volkenkunde in Venezue la bedrijft steunt de aanspraken van „Anna Anderson". Getuigen uit Parijs Over „Grootvorstin Anastasia" zijn vele boeken geschreven alsmede een toneelstuk en twee films, respectieve lijk met Ingrid Bergman en Lill Pal mer. Nu is er ook een boek verschel nen onder de titel: „Ik, Anastasia, .vertel". Het zijn persoonlijke aante- kenineen van documenten van de „Grootvorstin" en Is uitgegeven door Heinrich Scheffler, die door de publi- katie van vele historische-politieke werken bekend is geworden. Dit boek is door „Anna Anderson" geschreven. Haar tegenwoordige advocaat die rfe zaak pro deo op zich heeft geno men is de (ook in het buitenland) zeer bekende Hamburgse rechtsge leerde mr. Paul Leverkühn. Dit boek is bij de opening van de zaak voor het Hamburgse hof op 19 december door mr. Leverkühn als bewijsmateriaal overgelegd, doch werd als zodanig niet toegelaten. De rechters verklaarden, dat zij nog geen enkel „Anastasia"- boek gelezen of „Anastasia"-film ge zien hadden en derhalve volkomen onbevooroordeeld waren en dit ook wilden blijven. Mr. Leverkühn legde voorts een origi nele door de „grootvorstin geschreven prentbriefkaart als bewijsmateriaal over, waarvan het handschrift met dat van „Anna Anderson" moet wor den vergeleken. De rechtbank ging in op het voorstel van mr. Leverkühn om dc zaak tot 9 januari a.s. te verdagen en dan twee in Parijs woonachtige getuigen te doen dagvanrdem namelijk de dochter van de lijfarts van wijlen tsaar Nicho laas II, 'mevrouw Mclnik-Botkin en een zekere Felix von Dassol, vroeger officier van de tsaristische garde. Op een later tijdstip wil de rechtbank ook ..Anna Anderson", zodra haar ge zondheidstoestand zulks toelaat, dag vaarden. Wat ook het resultaat van deze nieu we rechtszaak processen zijn in de loon der ia ren gevoerd in Boekarest, Berlijn, Beieren. Amerika en nu weer Hamburg r>oge zijn, zeker ls dat het raadsel van „Anastasia, de laat^et grootvorstin van Rusland" nog altijd niet is opgelost. OM SALARISVERHOGING Stakers moeten uniform en legitimatiebewijs inleveren. Vrijwel de geheje stakende politiemacht van Oslo ïs donderdag door dc Noorse.minister van justitie, Jens Haugland, ontslagen. De sta kers, ruim 900 van het bijna 1000 man tellende korps, kregen opdracht hun uniformen en legitimatiebewij zen In te leveren. Zij zullen van de salarislijsten worden afgevoerd. Haugland noemde de staking on wettig. Enige tijd geleden is name lijk, met het oog op de toen reeds dreigende staking, een wetsontwerp aangenomen volgens hetwelk politie personeel het werk niet mag neerleg gen. De politjevakbond heeft zich hier echter niets van aangetrokken. De stakers posten in burger voor het hoofdbureau van politie. Dé „onderkruipers", agenten uit andère Noorse steden worden met een koel stilzwijgen bejegend. Er hebben zich geen gewelddaden voorgedaan. Deze agenten werden woensdag avond met speciale bussen en vlieg tuigen uit Stavanger, Bergen, Dram- Opstand in Venezuela totaal neergeslagen. De regering ln Venezuela heeft be kendgemaakt dat de. kortstondige re volte van eenheden van de luchtmacht is neergeslagen. Generaal RoimilÖ Fernandez, staf chef van de strijdkrachten, deelde me de, dat de rebellie van strijdkrachten in Maracay, 80 km ten westen van Caracas, door een aanval van de loy aal gebleven troepen, werd verstikt. Tjjdens een radio- en televisie-uit zending zei Fernandez, dat alle geor- f;aniseerde verzet op de grote mili- aire basis ineen was gestort min der dan 24 uren nadat zij op nieuw jaarsdag was begonnen. De 18 gevluchte opstandelingen schijnen in het privétoestel van presi dent Perez Jimenez, waarvan zij zich meester hadden gemaakt, te zijn uit geweken. Het Columbiaanse leger S'dalieT If"''"VHttriÉ De officier van justitie eiste tegen de chauffeur drie Jaar met aftrek en tegen de koopman terzake van heling meermalen gepleegd, anderhalf jaar met aftrek. Uitspraak 16 januari. Kustvaarder werd drie dagen vastgehouden. Een handelmaatschappij in Singa- fore heeft gisteren meegedeeld, dat ndoncsische autoriteiten een van haar schepen had vrijgegeven na dit drie dagen te hebben vastgehouden. Het is de 2777 tons kustvaarder „Ho- nesta". die vrijdag in Singapore ver wacht wordt met een lading copra uit Celebes. De beheerder van de Llna Sin Tra ding Company, de heer L. M. Ah Kum. welke maatschappij het schjp gecharterd heeft, zei dat hij maan dagavond bericht had ontvangen over de .inbeslagneming van het schip op het Indonesische eiland Poeljau Samboc bij Singapore is en vandaag in Singapore zou aankomen. toestel onder bewaking gesteld. Waarschijnlijk zullen zij zich beroe pen op het asielrecht en vri.jelijk,in Columbia mogen vertoeven. Na aan komst in Barranquilla zei een der of ficieren dat hun beweging gestrand was door verraad van andere officie ren die men getracht had over te ha len Oostduitse stad S'ettin zonder drinkwater. Volgens het Poolse blad „Kurier Szczeciski" is de 150.000 inwoners tellende Oostduitse stad Stettin zon der drinkwater en bestaat er boven dien gevaar voor vergiftiging, om dat 't water voor de afsluiting veer tig keer zoveel carbolzuur bevatte als toelaatbaar is. Op het ogenblik wordt water ver kocht vanuit tankwagens. Het blad vermeldde niet, of er al vergiftigin gen zijn geconstateerd. De Oostduit se autoriteiten hadden het nieuws ge heim willen honden, aldus hel Pool se blad, „om reden van internationaal belang" en om pagiek te vermijden. men en andere steden naar de hoofd stad overgebracht. „We zijn vastbesloten onze actie door te zetten, en onze collega's in ZjwetJen hebben ons economische steun toegezegd", verklaarde een woordvoerder van de stakende vak bond. De looneisen waren gesteld, zo. ver klaarde hij, om de levensvoorwaar den voor de Oslose politiedienaren te verbeteren. Als er betere salaris sen worden betaald zal het apparaat met 400 man kunnen worden uitge breid, en voor een soepele dienstaf- wikkeling is dit noodzakelijk. Er zijn agenten die twaalf uur per dag moe ten werken. Met acht dienstjaren verdient een politieman in Oslo te genwoordig 12.700 kronen per jaar terwijl als levensminimum voor een normaal gezin 16.000 kronen per jaar nodig zijn. Twee jaar terug had de bond^'die op 90 man na alle politiemannen van Oslo omvat, het ministerie van jus titie al om maatregelen gevraagd die echter zijn uitgebleven. De Engelse scheepsbouw in 1957 Britse scheepsbouwondernemingen hebben yi 1957 ruim 1,65 miljoen b.r.t. aan orders voor te bouwen koopvaardijschepen geboekt, waar van ongeveer 23 procent voor bui tenlandse reders, zo deelde de presi dent van de British Shipbuilding Conference, J. A. Milnc, mede. Het totaal was ruim 800.000 b.r.t. klei ner dan dat van het vorige jaar. De produktie van koopvaardijsche pen in 1957 bleef beneden de 1,5 miljoen b.r.t., hetgeen tot op zekere hoogte het gevolg was van een sta king in het gehele land in het begin van het jaar, alsmede van plaatse lijke stakingen. Verder was ook ten dele het onvoldoende staalaanbod 'n oorzaak. In het afgelopen jaar hebben de Engelse scheepswerven ruim 50 miljoen pond sterling besteed aan modernisering van de werven. De kosten van in uitvoering zijnde plannen zullen in de komende paar jaar nog ongeveer 70 miljoen pond sterling bedragen. Onlangs is de koninklijke on- M derzoekingsboot Shackleton in §1 de wateren rond het Zuidpool- gebied tegen een stuk drijfijs gevaren waardoor er onder de ff waterlijn een gat in de romp van het schip kwam. Een deel ff van de lading kreeg water scha- i§ de. De Shackleton maakte de H jaarlijkse reis naar de Falk- landeilanden en de bijbeho- rende waarnemingsstations. Op de foto Met een sloep werd ff een pompinstallatie overge- bracht van het Engelse schip Sr. Ms. Protector, die de Shackleton ook verder bege leidde. iiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiüiiniiii Duitsland wil Nederland niet in de rug steken. Indonesische wensen tot overbren ging van de handel van Nederland naar West-Duitsland zullen in West- Duitsland niet met geestdrift worden ontvangen, zo hóeft dr. E. Kelter, Syndikus (lid van het dagelijks be stuur) van de Hamburgse Kamer van Koophandel verklaard. Hij zeide dit naar aanleiding van persberichten uit Amsterdam, vol gens welke de president van de In donesische Kamer van Koophandel, Soeschan, aldaar heeft gezegd, dat Westduitse zakenlieden geen reke ning zouden houden met politieke as pecten en gebruik zouden maken van dé kans, die de Indonesische handel hun zou bieden. Dr. Kelter verklaarde, dat de Duit sers met de Nederlanders door de gemeenschappelijke markt zijn ver bonden en dat het niet bij hen zou opkomen de Nederlanders „in de rug te steken". Ondanks zijn grote deviezenreser ves heeft West-Duitsland niet het in vesteringskapitaal, dat benodigd is voor een uitbreiding van de economi sche betrekkingen met Indonesië. In ieder'geval, zo zeide dr. Kelter, zou dit slechts mogelijk zijn indien In donesië meer rekening houdt met en meer eerbied toont voor buitenlands bezit. Vrachtauto met vier personen te water. Een vrachtauto met vier personen is gisteren te Oosthuizen in de ring vaart gereden. De bestuurder nam een te grote bocht naar de over de vaart liggende brug. ,De inzittenden werden vrij vlot op het droge ge bracht. De bestuurder, de heer L. L. Jansen uit Groningen, en zijn 8-ja- rig zoontje werden ter observatie naar het stadsziekenhuis te Hoorn vervoerd. AMERIKAANSE MINISTER VAN HANDEL: Onmiddellijke vooruitzichten zijn niet rooskleurig De Amerikaanse minister van handel, Sinclair Weeks, heeft ln zijn jaarlijks economisch óverzicht medegedeeld, dat 1957 het meest welvarende jaar in de geschiedenis van de Verenigde Sta ten is geweest, ondanks de afnemende economische bedrijvigheid van de laatste t|jd. „De onmiddellijke econo mische vooruitzichten mo^en dan niet zo rooskleurig zjjn als w|j allen wen sen", zo schrijft hjj, „van de plaats waar ik zit bezien, zjjn de vooruitzich ten voor de komende 12 maanden veel beter dan de ergste pessimisten den ken". Week» voorspelt, dat de economische bedrijvigheid in 1958 groot zal zijn, met n grotere bedrijvigheid dan in de meeste jaren, en met grote concur rentie, welke een onvolprezen onder deel van het Amerikaanse economi sche stelsel ls. De minister zag 1957 als een jaar met een zeer snelle aan loop en vervolgens een afnemend tem po. Volgens Weeks was het bruto na- tinale produkt de marktwaarde van alle geproduceerde goederen en verleende diensten in 1957 onge veer 435 miljard dollar groot, hetgeen ten opzichte van 1957 een toeneming Twee doden door diefstal van gasmeter. Do arbeider John Nesbitt, 26 jaar, en 7,jjn dochtertje van 10 maanden, Alexandria te Inbarhead in Schot land, zijn gestorven door gas vergiftiging, doordat dieven de gas meter gestolen hebben. Het gas ont snapte uit de pijpen, welke de dieven 's nachts hadden losgemaakt om de meter te kunnen stelen. Toen mevr. Nesbitt laat thuis kwam van een feestje, vond zij haar man dood in een kamer, en de baby dood in de kindervragen in een andere kamer. Twee andere kinderen, Catherine van 18 maanden en Andrew van drie jaar, waren buiten bewustzijn in een slaapkamer. Deze kinderen werden snel naar een ziekenhuis overgebracht, waar zij het momen teel goed maken. VELE AMENDEMENTEN INGEDIEND Slechts de Partij van de Arbeid steunde maatregelen van regering van ongeveer 5 procent betekent. Het persoonlijke inkomen in 1957 beliep 343 miljard dollar, hetgeen eveneens een toeneming van 5 procent is. Ook de uitgaven v'an de verbruikers, die in totaal 280 miljard dollar beliepen, wa ren 5 procent groter. De minister deelde verder mede, dat een groot deel van de recente ver mindering der economische bedrij vigheid in de industrie plaatsvond In de zomer was de werkloosheid onder de fabrieksarbeiders gering, maar tegen het einde van het jaar was zij belangrijk toegenomen. Toen 1957 ten einde liep hielden de aanpassingen in onze soepele, vr|je economie aan. Wanneer wjj terugzien op de economische geschiedenis van de laatste jaren blijkt, dat in ons land de grootste produktietoeneming van het ene op het andere jaar. onmiddel lijk na een vermindering plaatsvond", aldus Weeks. Als de niet malse kritiek, die donderdag in de Tweede Kamer geleverd is op deze belastingvoorstellen, eéu maatstaf moest z|jn voor de kansen, die deze voorstellen hebben om aangenomen te worden, dan maken ze weinig kans goedgekeurd te worden. Want de kritiek kwam van alle kanten. Toen ir. Vondeling (P.v.d.A.) als zevende spreker aan het woord kwam, moest h|j „tot z|jn spijt" constateren, dat hij de eerste was, die 'ets goeds van de wets ontwerpen zei. (Slot van pag. li De kritiek van de heer Lucas (k.v. p.) culmineerde in de indiening van een motie en van een aantal amende menten, die zijn speciale wensen be doelen te concretiseren. Hij achtte het noodzakelijk, dat de vraag van de al of niet wederinvoe ring van de investeringsaftrek op nieuw in overweging wordt genomen in het kader van de tegen april a.s. in uitzicht gestelde industrinlisatienota en dat in afwachting van de openbare behandeling van de nota het tot nu toe gevoerde regeringsbeleid ten aan zien van de vervroegde afschrijving ongewijzigd wordt voortgezet. De heer Lucas was niet de enige, die met amendementen kwam. Ook de heren Van Leeuwen en Van Eysden dienden amendementen in. De heer Gerbrandy en met hem en kele andere kamerleden verloren zich in algemene financiële beschouwin gen, zoals bij de behandeling van de miljoenennota waren gehouden. De heer Gerbrandy wa,s bereid de rege ring veel geld toe tc staan voor de uit oefening van haar primaire taak. de bescherming van de burgers, maar voor de doeleinden, waarvoor zij in de aan de orde zijnde wetsontwerpen geld vroeg, had hij niets over: „geen man en geen cent". Ir. Van Dis is.g.p.l verweet de re gering, dat zij van de hoge boom heeft geleefd. Hij zei aan alle amendemen ten, die beogen dc nieuwe lasten, die de regering het Nederlandse volk wenst op tc leggen, te verlichten, zijn stem zou geven. Met enige andere le den pleitte dc staatkundig-gerefor meerde afgevaardigde voor fiscale fa ciliteiten voor tic scheepvaart en de luchtvaart. Zoals gezegd: Dc heer Vondeling was de enige afgevaardigde, die de voorstellen verdedigde en wel „omdat z|j onze geslonken deviezenreserve be doelen aan te vullen, omdat zij onze betalingsbalans verbeteren en omdat z.y In het algemeen onze financiën ge zonder maken". !iy zag niet In, dat aan de scheepvaart mant schappijen en aan de luchtvaart fiscale faciliteiten verleend moeten worden en hjj vroeg naar de financiële gevolgen voor ons land van de rintwlkkelliig in Indone sië. Varen onder goedkope vlag Britten willen belasling- faciliteiten De voorzitter van de Liverpoolse Redersvereniging, J. H. Joyce, schcrijft in het jaaroverzicht van Lloyds List, dat het wereldzeever- voer in handen der landen met goed kope vlag zal komen, wanneer be lastingheffing en inflatie in Enge land in dezelfde mate als thans blij ven voortbestaan. Joyce merkt op, dat de groei van de onder goedkope vlag varende vloten het beste bewijs vormt voor de aanmoediging tot het bouwen van schepen, die er bestaat voor re ders, die niet aan zware belasting plichten onderhevig zijn. Hoewel dc Engelse koopvaardij vloot nog steeds do grootste in dc wereld is, kon zij, hoofdzakelijk door de belastingheffing, geen aan deel hebben in de algemene expan- sietendentie in de wereld, aldus Joyce. Hij stelt voor de Britse scheepvaart verlichting van belas tingheffing tc verlenen voor in het bedrijf gehouden winsten, opdat zij in een positie van economische ge lijkheid kan komen. Koningin Elizabeth en de hertog van Edïnburg zullen op 24 maart aan boord van het koninklijke jacht „Britannia" Harwich verlaten voor hun staatsiebezoek van twee dagen aan Nederland. Zij .zullen zich op 28 maart te Dover weer ontschepen. Drie miljoen Amerikanen meer. Het bevolkingsbureau van Washington schatte de Ame rikaanse bevolking op Nieuw jaarsdag op 172.800.000, drie miljoen meer dan een jaar ge- j§ leden. Dit betkent: een geboor- te na elke 7}/2 seconde, een overlijden na elke 20 seconden, de aankomst van een emigrant na elke twee minuten en een vertrek naar het buitenland na elke twintig mlnutqn, ofwel een netto-winst van een Ame rikaan per elf seconden en van 8200 uur in 24 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Maarschalk Rokossowski weer plaatsYerv? gend minister van defensie. Radio Moskou meldde donderdag avond, dat maarschalk Konstantino Rokossowski „ontheven" is van zijn functie van bevelhebber van het Transkaukasische militaire comman do. Rokossowski, aldus radio Moskou, keert naar Moskou terug waar hij plaatsvervangend minister van de fensie wordt. Rokossowski bekleedde de rang van plaatsvervangend minister van defensie reeds voordat hij belast werd met het opperbevel over het Trans kaukasische commando, een opdracht die hij kreeg op het hoogtepunt van de Turks-Syrische crisis. In Moskou is men dan ook geneigd, in de nieuwe maatregel een aanwij zing te zien, dat de regering dc si tuatie tussen Turkije en Syrië als normaal Beschouwt. Frankrijk krijgt gegevens voor atoomduikboten. Als het Amerikaanse congres het goedvindt, krijgt Frankrijk van Amerika blauwdrukken en brandstof voor atoomduikboten. Frankrijk heeft al zo'n vaartuig op stapel staan, maar kan zelf geen verrijkt uranium maken, de brandstof, die Amerika ook voor zijn atoomonder zeeërs bezigt. Op de .in december gehouden top conferentie van de Navo heeft Ame rika aangeboden inlichtingen over atoomduikboten te verstrekken aan de bondgenoten. Van de Nederlandse ambassade in Washington wordt vernomen, dat Nederland nog niet om gege vens uf verrijkt uranium heeft ge vraagd. Wel zullen waarschijnlijk in de naaste toekomst besprekin gen hierover worden gevoerd. Wegens doodslag tot vijf jaar veroordeeld Het gerechtshof te Arnhem heeft in hoger beroep de 59-jarige Arnhem se los-arbeider C. J. veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek wegens doodslag op de 45-Jari- ge A. H. W. K Op 1 maart. 1956 had h(j deze na een twist in een kleedlokaal op een Arn hems voetbalveld doodgeslagen. De Erocureur-generaal hij het gerechts- of had bevestiging van het vonnis van de rechtbank geëist, te weten acht jaar gevangenisstraf met aftrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 4