KAPPIE ew de Jöttisc/ie hol Beter Wonen" te Zierikzee wil Zuidhoek afbreken PREDIKBEURTEN WALCHEREN M0ERINGS WINNAAR MR. DR. MES TOERNOOI „DE VLIEGENDE HOLLANDER", ALIAS ANTHONY FOKKER DINSDAG 31 DECEMBER 1957 PROVINCIALE ZE EUW8E COURANT ST. ANTONUSHOFJE WORDT HERSTELD Meer woningwetwoningen in het plan-„Malta"? De 98 woningen in de Zuidhoek te Zierikzee zullen binnen afzienbare t\jd worden afgebroken. Tijdens de algemene jaarvergadering van de woningbouwvereniging „Beter Wonen" in café-restaurant „Mondragon" te Zierikzee hebben de leden hun goedkeuring verleend aan het voorstel van het bestuur om het plan hiertoe verder uit te werken. Het betreft hier woningen die eigendom zyn van de gemeente Zierikzee, en die in exploita tie zijn by de woningbouwvereniging „Beter Wonen." De financiële con sequenties van deze exploitatie zyn echter zeer nadelig in verband met do hoge reparatiekosten. Men verwacht in de komende jaren dat deze kosten aanzienlyk zullen stygen. Met betrekking tot een andere be stemming van deze woningen, heeft men een rapport laten samenstellen door de Provinciale Directie Volks huisvesting te Middelburg, en de Centrale Dienst Noord-Zeeland. Bei de organen hebben de woningbouw vereniging geadviseerd de 98 wonin gen af te breken en in de loop der jaren hiervoor nieuwe woningen te bouwen. Reeds de volgende maand, in ja nuari, zal een besluit genomen wor den betreffende de afbraak van de eerste zes woningen in de Zuidhoek en het bouwen van nieuwe woning wetwoningen op de opengevallen plaatsen. Het is de bedoeling, deu ren en dakhout van de te slopen wo ningen weer voor de nieuwe huizen te gebruiken. De afbraak en nieuwbouw zou over drie jaar gereed kunnen zijn. Tijdens de vergadering werd een overzjcht gegeven van de bouwactivi teiten van de vereniging in 1957. In het plan „Malta" heeft Beter Wonen in het afgelopen jaar de bouw van 52 woningen gerealiseerd. Tevens zijn 27 zogenaamde galerijwoningen ge reed gekomen. De kosten van de bouw van de laatste woningen wa ren 433.159. Het is de bedoeling dat in het bouwplan „Malta"» in to taal 266 woningen gebouwd zullen worden. De ruimte tussen de Scheeps- timmerdijk en de rijkstveg zal bij realisering hiervan volgebouwd wor den. Verder heeft Beter Wonen de bouw van tien grote woningwetwo ningen in voorbereiding, indien deze Streven naar uniforme wijze van sportkeuringen De medische commissie van de Fede ratie van Bureaus voor Medische Sportkeuring in Nederland streeft naar een zo groot mogelijke unifor miteit ten aanzien van de wijze van keuren. Daartoe heeft men voor de 160 bij do federatie aangesloten bu reaus een concept-leidraad ontwor pen. De commissie, die onder voorzit terschap staat van dr. J. Sikkel (Utrecht), zal de voorgestelde wijzi gingen in begin 1958 op regionale vergaderingen bespreken met alle sportkeuringsartsen. Daarna wordt de definitieve concept-leidraad aan het bestuur van de federatie voorge legd. Men hoopt op deze wijze de keuringen volledig aan de praktijk aan te passen. Topprestatie van atleet Allonsius in België. De atleet Eug. Allonsius uit West- dorpe, kwam op de eerste kerstdag te Rieme uit in een wedstrijd over 8000 meter in de seniorenafdeling. Aan deze wedstrijd namen 70 atleten deel, waaronder bok do Belgische kampioen senioren 1957, F. Hermans. Eug. Allonsius finishte als eerste en ,liet F. Hermans, 150 meter achter zich, waarbij hij een tijd liet noteren van 25.4. Hij presteerde het om Her mans, die tot de laatste ronde voor aan lag, met Eugène op zijn hielen, toch nog te passeren en met een rui me voorsprong deze jaarlijkse wed strijd op zijn naam te zetten. huizen voor de toelaatbare bouwkos ten gemaakt kunnen worden. De tien woningwetwoningen, die de vereniging in voorbereiding heeft, zullen worden gebouwd aan de Cal- landweg. De vergadering gaf voor lopige goedkeuring aan de plannen van Beter Wonen om 35 midden standswoningen te bouwen tussen de Sehuurbeque Boeyeweg. De woningen worden gebouwd in blokken van tien, elf. twaalf en twee stuks. Voor de financiering van de bouw van deze hulzen hoopt Beter Wonen gebruik te kunnen manen van een institutionele belegger. Mocht dit voornemen onverhoopt niet uitge voerd kunnen worden dan kan nog worden overgegaan tot de bouw van woningwetwoningen. De nog resterende woningen In het plan „Malta" zullen nieuwe typen ga lerij-woningen en nieuw© typen wo ningwetwoningen van het ontwerp van ir. 't Hooft zijn. St. Antonushofje Het is niet onwaarschijnlijk, dat Beter Wonen zich binnenkort ook zal bemoeien met de restauratie van één der oudste hofjes van Zierikzee, na melijk het St. Antonushofje, in de Manhuisstraat tegenover het postkan toor. Dit geheel vervallen hofje is ge ruime tyd geleden gekocht door de vereniging „Stad- en Landen" te Zie rikzee. Deze vereniging, die dit huis je met historische waarde gaarne wil behouden, beschikt, echter niet over de middelen om het voor bewoning weer geschikt te maken. „Stad en Landen" wil het hofje nu verkopen aan de vereniging „Beter Wonen". Deze laatste wil het hofje wél overne men, wanneer na verbomiing en res tauratie normale exploitatie mogelyk is. Deskundigen menen dat deze mo gelijkheid inderdaad bestaat. In verband met het vertrek uit Zie rikzee van de heer H. Mulder werd de heer M. C. Verbeijen gekozen tot com missaris van de vereniging. Bij de be stuursverkiezing werden de aftreden de leden de heren D. A. de Hooge, A. Stoutjesdijk en Th. Sies herkozen. VLISSINGEN Jeugdherberg boekte 5707 overnachtingen in 1957 In 1957 heeft de Vlissingse jeugd herberg „De Scheldestroora" in de Oranjestraat 5707 overnachtingen geboekt, tegen 5080 in 1956. De lei ding van de jeugdherberg verwacht, dat deze stijgende tendens in 1958 eveneens te zien zal zijn. In verband met de Brusselse wereldtentoonstel ling wordt vooral een toeloop van buitenlanders verwacht. De capaci teit van „De Scheldestroom", hon derd bedden, zal nog voor het aan breken van het seizoen op 120 wor den gebracht. De maanden juli en augustus van '57 waren voor de jeugdherberg het drukst, toen hier respectievelijk 2044 en 1956 overnachtingen werden ge teld. De andere maanden laten de volgende cijfers zien: januari 10; fe bruari 35; maart 97; april 276; mei 93; juni 866; september 244; oktober 46; november 39; december 6. Het totaalcijfer 5707 is verdeeld in „mannen" en „vrouwen" 3495 en 2212. Het aantal overnachtingen van buitenlandei's bedroeg in 1957 3694 (in 1956 2924). Het grootste deel hiervan kwam op naam van Duitse trekkers: 2632. Daarop volgden de Engelsen (Engeland en Wales) met 375 overnachtingen, de Fransen met 86 en de Amerikanen (Ver. Staten) met 66. Van „heel ver" werden 14 overnachtingen genoteerd van trek kers uit IJieuw-Zeeland, 14 uit Australië, en 9 uit Zuid-Afrika. Voorts kreeg de jeugdherberg o.m. nog bezoek van een Fin, een trekker uit Israël en een uit Tunis. In totaal moesten aanvragen voor 759 over nachtingen worden afgeschreven, om dat de jeugdherberg volgeboekt was. Dit waren er in juni 3, in juli 553 en in augustus 203. In totaal lieten in 1957 395 verwachte jeugdherbergbe zoekers verstek gaan wegens ziekte e.d. Rectificatie aanbesteding In het bericht over de in het gemeen tehuis van Vlissingen aanbestede lood- en zinkwerken en verfwerken voor de gemeente Vlissingen, dat za terdag jl. werd gepubliceerd, is een storende zetfout geslopen. Bij het verfwerk werd de inschrijving van de fa. De Hamer uit Vlissingen vermeld met het bedrag 158.000"; dit moet zijn 15.800. Geslaagd tafeltennis- evenement te Heinkenszand Het was de nog jeugdige Moerings uit Roosendaal die zaterdag na af loop van het mr. dr. Mes toernooi, georganiseerd door de t.t.v, „Luctor", de prachtige wisselbeker uit handen van de heer Mes mocht ontvangen. Do uiteindelijke overwinning heeft voor Moerings wel aan de bekende zjjden draad gehangen, want toen al le wedstrijden gespeeld waren bleek, dat de Zeeuwse kampioen Frans Hnarsma in punten gelijk was geëin digd. zodat een beslissingswedstrijr noodzakelijk was. Ook voor de derde plaats bleek veel animo daar J. Poppe, P. v.d. Kuyl en P. Martyn ieder met acht punten uit do bus gekomen waren. Aan de hand van het game-gemiddelde kon toen het volgende klassement opge maakt worden: 1 Moerings, Roosendaal; 2 F. Haars- ma, Sorry; 3 J. Poppe. W. v. Z.; 4 P. v.d. Kuijl, Wilno; 5 P. Martyn, Sorry; 6 A. Bos, Luctor. De gedetailleerde uitslagen zijn: A. Bos—P. Bek 21-17, 13-21, 21-16; P. v.d. Kuijl—Moerings 21-16, 10-21, 14-21; A. Bos-P. Marlijn 21-16, 21-17; P. v.d. KuijlJ. Poppe 20-22, 21-16, 24-22; P. Martijn-P. Bek 21-14. 21-16; MoeringsJ. Popoe 21-10, 21-15; P. Martyn—J. Poppe 12-21, 7-21; F. HaarsmaP. Bos 21-12, 21-17; P. Martijn—P. Bos 21-12, 22-20; P. Bek P. v.d. Kuijl 21-12; 11-21, 16-21; MoeringsF Haarsma 18-21, 21-17, 18-21; A. Bos—J. Poppe 13-21, 20-22; A. Bos-P. Bos 21-17, 21-18; F. Haars ma—P. vd. Kuijl 21-18, 21-18; P. MartynF. Haarsma 21-15, 21-11; .T. Poppe—P. Bos 21-15, 17-21, 21-16; P. Bek—F. Haarsma 15-21, 7-21; Moerings—P. Bos 21-10, 21-7; A. Bos F. Haarsma 10-21, 9-21; P. v.d. Kuyl—P. Bos 21-6, 21-11; A. Bos— P. v.d. Kuijl 20-22, 21-10, 19-21; P. BekMoerings 15-21, 9-21; A. Bos— Moerings 12-21, 15-21; F. Haarsma J. Poppe 21-15, 15-21, 21-11; P. Bek P. Bos 16-21, 16-21; P. Martyn— P. v. d. Kuijl 21-17, 11-21, 21-10; MoeringsP. Martijn 21-11, 21-14; P. Bek—J. Poppe 23-21, 17-21, 17-21; MoeringsF. Haarsma 21-19, 20-22, 21-18. Schooldamwedstrijden in Vlissingen In de vierde ronde van het Vlissingse school-damtoernooi zyn de volgende wedstrijden gespeeld, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Groep I: St. Paulus Ulo D—Chr. Ulo B 0-12; St. Paulus Ulo ANyverheidschool. A 10-2; St. Paulus Ulo E—Chr. Ulo D 0-12. Groep II: St. Paulus Ulo C—Chr. Ulo C 3-9; St. Paulus Ulo BNijverheidschool B 2-10; Chr. Ulo A—Chr. Ulo E 11-1. Groep III: Jul. v. Stolberg AOranjeschool A 1-11; Nyverheidschool CSt. Petrus- school D 11-1. Groep IV: V.G.L.O. B— Jul. v. Stolberg C 12-0; Nijverheidschool ESt. Jozefschool 9-3; St. Petrusschool AVI. School vereniging B 6-6. Groep V: V.G.L.O. AJul. v. Stolberg B 3-9; Nyverheidschool DOranjeschool B 9-3; St. Petrusschoal AVI. School vereniging A 8-4. Groep VI: Nyverheidschool FJul, v. Stolberg D 12-0; St. Petrusschool C—Pfins Willemschool A 7-5. Onderwijsbenoeming Aan de hervormde Juliana van Stol- bergschool te Vlissingen is met in gang van 1 april 1958 als onderwij zer benoemd de heer D. P. Bierma te Nieuwerkerk a.d. IJsel. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in hét tijdvak van 18 december 1957 tot 26 december 1957 de navolgende voorwerpen werden gevonden: dameshandschoenen en wan ten, springtouw, rijwieltassen, honden- muilkorf, regenkapje in étui, Jongenspet, huisleutels, capuchon, portemonnaie m. inhoud, enige rijwielen en autopeds; kruk van autodeur, wanten en hand schoenen, zakmes in étui, mud kolen, hoofddoek, bont, portemonnee met inh., hulssleutel, leger schoudertas met inh., herensjaal, wandelwagentje, schort, pad- vinderspetje, regenbroek, bankbiljet, rood tasje, zeemanspet, lege kolenzakken en een vulpen. O.- EN W.-SOUBURG Vergadering Z.L.M. De afdeling van de Z.L.M. te Souburg hield een ledenvergadering onder lei ding van de voorzitter, de heer P. de Visser. Na afwerking van een deel der agenda sprak ir. Harmsen, rijksvee teelt- en landbouwconsulent, over het onderwerp „Factoren die Invloed uit oefenen op de melkopbrlhgst". Deze interessante uiteenzetting leverde stof te over voor een geanimeerde nabe spreking. Na de rondvraag sloot de voorzitter, de spreker dankend voor zyn boeiende causerie, de vergadering Scheepvaartberichten Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen op: 28/12 Anna-Henny van Honfleur, Molensingel van Londen, Merwellyd van Hamburg, Maassym-M van Zee/Terneu- zen, Citadel van Rotterdam/Hansweert, Heron van Amsterdam, Gerru-S van Vel- zen. 29'12 Kloosterdijk van Havana, De- gasus van Plymouth/Gent, Antje van Do ver/Gent, Llreco van Groningen, Piet- Schipper van Zee, Sommelsdijk van Bre men, Heerengracht van Amsterdam/Gent, Virgo van Zee/Gent, Algol van Hamburg, Corona van Delfzijl, Teun van Londen, Aaildenburg van Amsterdam. 30/12 Sene- galkust van Amsterdam, Martlen van Swansea. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen op: 28/12 Odlle-R naar Londen, Im port. naar Rotterdam, Start naar Sunder- land/Gent, Gabonkust naar Bremen, Ar- nedljk naar Houston, Lotus naar Zee, Westereems naar Rotterdam, Alamak naar Rotterdam. 29/12 Alhena naar Rot terdam, Noordzee naar Zee, Noord naar Prlolo, Admiraal-Courbet naar Dublin, Arnoudspolder naar Rotterdam, Eenhoorn naar Algiers, Audacia naar Boulogne, Ap- pingedijk naar Rotterdam. Banka naar Waterford, Kloosterdijk naar Rotterdam, John-M naar Venetië. S0/12 Merwelloyd naar Rotterdam. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter H. Ruljter, Lange- viele 49, tel. 2637. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619. Serooskerke, Veere en Oostkapclle: dokter P. J. Bom, Dorpstraat 2, Oostka pelle, tel. 01181—276. Apotheek Vlissingen: J. M. II. van de Sande, Badhuisstraat 22/24, tel. 2066, Walcheren DINSDAG 31 DECEMBER 1957 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 7 ds. Van Woerden; Arnemuiden 7.30 ds. Verweij; Domburg 7 ds. Van Vliet; Gapinge 7 ds. De Boer; Grijpskerke 7 ds. Wisse; Kleverskerke 5.30 ds. Otte; Koudekerke 7.30 ds. Hoffman; 't Zand 7.30 ds. Durkstra; Middel burg, Nieuwe Kerk, 7.30 ds. Aal- ders; Koorkerk 7 ds. Van Houte; Nieuw- en St. Joosland 7 ds. Van Haarlem; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. Haitjema; Oostkapelle 7 ds. Richard; Ritthem 7 ds. Van 't Hof; Serooskerke 7 ds. v. d. Wind; St. Laurens 7 ds. Kalkman; Veere 7.30 ds. Otte; Vlissingen, St. Jacobskerk, 7.30 ds. v. d. Schoot; Johanneskerk 7.30 ds. De Groot; Havendorp 7.30 ds. Kloosterman; Vrouwenpolder 5 ds. De Boer; Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 7 ds. Wagener. Evang. op G.G. Vlissingen (Wil lem Hl kazerne) 7.30 ds. Grïsnigt. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 7 ds. Poelman; Domburg 7.30 d3. Doadorp; Gapinge 6.30 ds. Van Wouwe; Grijpskerke 7 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 7.30 drs. Elshout; Meliskerke 7.30 ds. Van Heosen; M'burg, Hofpleinkerk 7.30 ds. De Boer, Noorderkerk 7.30 ds. Van Til; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. Erederveld; Oostkapelle 7 ds. De Groot; Serooskerke 7.45 ds. Van Wou we; St. Laurens 5 drs. Vlaardinger broek; Veere 7 ds. Streefkerk; Vlis singen 8 ds. Homburg; Vrouwenpol der 7 ds. v. d. Wal; Westkapelle 5 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Middelburg 7 leesd.; Westkapelle 6 leesd. Middelburg 7 ds. v.d. Molen; Vlissin gen 7.30 leesd. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re monstrantenkring: Middelburg 7 ds. Van Heute; Vlissin- fen 7.30 ds. v.d. Wall. vangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 7.30 ds. Duvekot"; Vlissin gen 7.30 as. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middelburg 7.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 7.30 da. De Boer. WOENSDAG 1 JANUARI 1958 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. M. Don; Arnemuiden 10 ds. Ver weij; Grijpskerke 10 ds. Wisse; Kou dekerke 10 ds. Hoffman; 't Zandt geen dienst; Middelburg, Nieuwe Kerk 10.30 ds. v. d. Linde; Koorkerk 10.30 ds. Van Hqpte; Oost- en West- Souburg 10 vic. Duvekot; Concordia 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; Vlissingen, St. Jacobskerk 10 ds. Kwast; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wa gener. Evang. op G.G. Vlissingen (Wil lem IH kazerne) 10 ds. Grisnigt. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 ds. Poelman; Dom burg 10.30 ds. Dondorp; Grijpskerke 10 drs. Vlaardingesbroek: Koudeker ke 9.30 drs. Elshout; Middelburg Hof pleinkerk 10 ds. Van Til; Oos- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 ds. De Groot; Seroos kerke 10 ds. Van Wouwe; Sint Lau rens 10 ds. Boon; Veere 10 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 ds, v.d. Wal; West kapelle 9 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Aagtekerke 9.30 leesd.; Arnemuiden 9.30 leesd.; Meliskerke 9.30 leesd.; Middelburg 9.30 leesd.; Oostkapelle 10 leesd.; Vlissingen 9.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Middelbui'g 10 ds. v.d. Molen. Ver. van VrHz. Hervormden en Re monstranten kring: Middelburg 10.30 dienst. FILMS IN ZEELAND Hemingsway's meesterwerk „The Killers" verfilmd. Een periode uit het leven van de luchtvaartpionier, Anthony Fokker wordt uitgebeeld in de Nederlandse film „De vliegende Hollander", Schouwburg (Middelburg). We zien Ton Kuyl als de jeugdige Fokker, die het op de h.b.s. in Haarlem niet kan uithouden en naar Duitsland vertrekt om daar te gaan studeren voor vlieg tuigbouwer. Ondanks zijn ondeskun dige Ieraren weet Fokker heel wat in Duitsland op te steken en tenslot te bouwt hij zijn eigen vliegtuig, de voorloper van „De Spin". Cruys Voorbergh is de vader van Fokker; de rol van zijn moeder wordt door Mimi Boesnach vervuld. Gerard Rutten regisseerde deze Ne derlandse film, waarvoor Henk Ba- dings de muziek componeerde. Voor dè vrolijkheid rond de jaar wisseling zorgt Norman Wisdom, die als glazenwasser de vreemdste avon turen beleeft in „Je komt er wel uit", Electro (Middelburg). We be spraken deze rolprent al eerder. „Rit In de nacht" is het span nende verhaal van een overval op een trein. Het is de overvallers daarbij te doen om een grote som geld, die door een der passagiers moet worden vervoerd. Die passa gier is Grant McLaine (James Stewart), die in een der bendele den zijn broer (Audie Murphy) herkent. Deze film vol vuurge vechten wordt vertoond in Grand (Goes). In dezelfde bioscoop wordt donder dag het dramatische „Duistere drif ten" vertoond. Mitch Wayne (Rock Hudson) is de energieke vriend en beschermer van Kyle Hadley (Robert LEZERS SCHRIJVEN Raketbases in Nederland? Wij gewone huisvrouwen, moeders van opgroeiende kinderen, die bo vendien zelf ook nog wat moeten meewerken, omdat dat nodig is, heb ben meestal niet veel tijd om de krant te lezen. Dus komen wij meestal niet verder dan de vetge drukte koppen, hoewel die al duide lijk genoeg zijn om er uit te leren, dat het tussen de volken beslist niet is wat men noemt: „vrede en geen fevaar". In de P.Z.C. van 20 decem- er viel mij de volgende vetgedruk te kop op: „Nederland belangrijk gebied voor raketbasis". Met ver wondering, maar beslist niet met blijdschap, heb ik het stukje uitge lezen. Het is misschien wel een hele eer voor Nederland, gebied voor ra ketbasis te mogen zijn. Ons stipje op de wereldkaart wordt er stellig be langrijker door. Het is toch voor waar geen kleinigheid dat vanuit Nederland Amerikaanse raketten ge richt kunnen worden tegen het in dustrieel hart van Europees Rus land, Leningrad, Moskou, Odessa en de Krim, en tegen de basis van de Russische vloot aan de Witte Zee. Elders in het blad las ik dat Noor wegen, Denemarken, Duitsland en België niet veel voelen voor raket bases op hun gebied. Nederland wel? Als het zo is. dat de Amerikaanse raketten vanuit Nederland op Mos kou, enz. kunnen worden gericht, dan zullen ze ook in Moskou, als het eenmaal zover moest komen, wat God verhoede, Nederland wel weten te vinden. Het moet niet meer zo moeilijk zijn, het kleine stipje van de wereldkaart te doen verdwijnen. Wij weten allen wel, dat Nederland een der dichtstbevolkte plaatsen van Europa is. Wij, huismoeders kijken naar onze spelende kinderen, en nog naar zoveel meer, en wij zouden wel tot de hoge militaire kringen in Washington willen zeggen: „Alsje blieft niet hier". Kan het niet in de buurt van de Noordpool? Dom ge redeneerd? Misschien wel. Maar daar zijn wij ook „maar gewone huismoeders" voor. Arnemuiden, Een huisvrouw. KERKNIEUWS DS. H. F. DE PUY VIJFENTACHTIG JAAR. Ds. H. F. de Puy van Arnhem, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk hoopt vrijdag 3 januari a.s. zijn vijfentachtigste verjaardag te vie ren. Ds. de Puy was van 19081927 predikant te Cadzand. In die periode was hij o.a. bestuurslid van de ver eniging „Kinderzorg" en in 1914 me de een van de oprichters van het mi litair tehuis „Haven Cadzand", waar van hij tot 1918 geestelijk verzorger is geweest. Stack), de nogal slappe zoon van een oliemagnaat. Keer op keer haalt Mitch zijn vriend uit de moeilijkhe den. Hij blijft hem helpen ook wan neer deze trouwt met het meisje, waarop hij zelf verliefd was. Het verhaal, dat zich voornamelijk af speelt in nachtgelegenheden, eindigt tenslotte met een scène in de rechts- Vrouweneiland", Luxor (Vlissin gen) is de titel van een fantastische film, waarvan de inhoud zich af speelt op het Pitcairn eiland. De sce narioschrijver heeft alle mannen van dit eiland laten sterven, zodat er slechts vrouwen zijn overgebleven. Zij worden geregeerd door Maimita (Lynn Bari) en haar achtttienjarige zoon (John Smith). Wanneer schip breukelingen landen is het met de rust gedaan. De vrouwen echter bin den de strijd met de onwelkome be zoekers aan en al spoedig is er van de mannen niet één meer in leven. Maimita tekent tenslotte de gehele vreemde geschiedenis op in het scheepsjournaal van de „Bounty". „Een wereld van vrees", Alham- bra (Vlissingen) verhaalt hoe een in breker wordt gedood, wanneer hij bij een van zijn nachtelijke expedities wordt gesnapt. De vader van de jeug dige misdadiger wil zich wreken op het zoontje van de dominee, die zijn zoon per ongeluk doodde. George Na der is de dominee en Tim Hovey speelt de rol van het zoontje. De filmversie van Hemingway'* verhaal „The Killers" wordt donder dagavond in Alhambra ("Vlissingen) vertoond. Burt Lancaster is het slachtoffer in deze beklemmende rol prent, waarin Ava Gardner de vrou welijke hoofdrol vervuld. 16. Toen de Maat de misthoorn van de Kraak zo hard hoorde loeien, begreep hij dat er on raad was Kn zonder verder nog naar de meester te luiste ren, begaf hij zich naar de brug. „Ben Je daar eindelijk!" riep Kappie, cn hij gaf een ruk aan de misthoorn. „Ga naar het achterdek!" ,',Toet!" ze) de misthoorn. „Ik hoor een oploper!" riep Kappie. „Toet!" zei de misthoorn. „Ga kabaal maken!" riep Kappie. „Veel ka „Toet!" zei de misthoorn. „J-jawel, Kappie", zei de Maat, van de zenuwen zijn baard opetend. „Toetl" zei de misthoorn en de Maat maakte, dat hij op het achterdek kwam. En Ja hoori Tussen het geloei van de mist hoorn waren duidelijk de sig nalen van een ander scnip te horen! „L-lawaai ...I" mompelde de Maat en hij greep een scheeps- roeper, die daar lag. „H-Help!" En teen doemden uit de dichte mist plotseling twee lichten op. die recht op de Kraak af kwamen." Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 dec. Rodekool 5—9 Wittekool 2—7. Savooiekool 7—17. Waspeen 10—17. Prei 10—15. Sla 17—18. Spruiten 15—1.09. Witlof so99. Glasandijvfe 65—76. Boerenkool 4 9. Schorseneren A 40, C 16. Appelen: Jo nathan K en H 81—92. Goudreinette K en H 72—1.00. „VEILING KAPPXLE-BTEZBLINGE EN OMGEVING". 30 december. Appelen- rotvlek 28. Gele savoolekool 14. Uien 6—13. Spruiten 65— 67. V.V.Z.B. GOES. Groenten: Spruiten. A I 6366, A II 61— 70, B I 3861. afw. 32 Witlof, A II 108— 109, B I 107—118, B tl 93-97. afw. 99. Groe ne savooiekool 1621. Rodekool 15. Andij vie 58. Peen 4—5. Prei 30. Kropsla 11—15. Veldsla 138. VLASMARKT ROTTERDAM. 30 december. Waterroot vlas: lage soor ten van 1,20 tot 1,40, middensoorten tot 1,70, best vlas tot f 2,—. Dauwroot vlas: lage soorten van 0.05 tot 1,20, middensoorten tot 1,40, best vlas tot 1,70. Breekvlas: van 0,75 tot f 1.20 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.35 tot 0.67. De produktie was gedurende de afge lopen week zeer gering, de meeste vlas- serijen hebben na de feestdagen niet meer gewerkt. Er Is slechts weinig vraag, de enkele 'partUen die verkocht werden brachten onveranderde prijzen op. Het aanbod is beperkt tot lage en midden soorten. Het aanbod van dauwrootvlas vermin dert, de beste soorten blijven goed in de markt, overige kwaliteiten weinig ge vraagd, prijjsen onveranderd. Breekvlas wordt onveranderd aangebo den, goede partijen blijven regelmatig verkocht, lagere soorten minder ge vraagd, prijzen als vorige notering. In gezwingelde lokken ging iets meer om tegen iets betere prijzen VEILING* TERNEUZEN. Groente: Sla B 14.50—15.80, C 5.10—12.20. Knolselderij B 17-20, C 11-12. Bintjes 112. Andijvie 5560. Rodekool 513. Savoole kool 13—20. Wittekool 1—6. Breekpeen 6— 12. Prei A n 26—30, B n 16—17. Knolselde rij 13—18. Spruiten 39—76- Uien n 7—14. Witlof B I 99-104. B II 52—96, B afw. 41— 76. Boerenkool 6—12. Wasoeen 11—23. Veldsla 68. Appelen: Glorie van Holland fabr. 73. Golden Delicious, keuken 87—94, fabriek 78. kroet 59. Peren: St. Rémy, keuken 89 -91. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1298 stuks. Vette koel- en en ossen 782. Varkens 516. Prijs in cents per kg Vette koeien le kW. 300—320, 2e kw. 280—300. 3e kw. 260— 275. Varkens (lev. gew.) le kw. 166, 2e kw. 164, 3e kw. 362. Vette koelen: aanvoer ruimer, handel vlot» prijzen wat stijver ln prijs, enige prima's boven notering Varkens (lev. gew.): aanvoer groter, handel goed, prij zen iets hoger, prima exemplaren boven notering, zware varkens van 156—158 per kg. VEILING MIDDELBURG. 30 dec. Groenten: Andijvie glas 94—1.09. Andijvie natuur 16—84. Wittekool 7—12. Boerenkool 14-20. Savooiekool 12-15. Rode kool 6-13. Prei 12—23. Breekpeen 5—20. Kroten kg 15. Boskroten 7—10. Spruiten ongeseh. 21—78. Spruiten schoon 91—92. Sla natuur 3—21. Sla glas kg 12—45. Veld sla 1.46. Uien 10—16. Witlof 8—1.07. Was peen 11—30. Herfstrapen 6—12, GRAANBEURS ROTTERDAM. 30 dec. Binnenlandse granen ochtend- beurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe rode op vochtconditie, bij gering aanbod vast tot 29.40. Voeder- granen kalm zomergerst f 24.50— f 27.00, extra kwaliteit tot f 27.50. Haver naar kleur en droogte van f 23.00—f 24.50, extra blanke tot f 2550. Rogge door snee kwaliteit f 19.75, bakrogge f 20.75. Peulvruehtne vrijwel zonder zaken. Groene erwten tot f 36,00. Schokkers tot 57.50. Bruine bonen droog en blank tot f 59.00. VISMIJN TE VEERE. 30 december. Aangevoerd 517 kg export garnalen 3.50—4.13; 74 kg schar 47—57. 5 kg wijting 37.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3