Onder Schore wordt hulpgemaal gebouwd met twee pompen Zeeuwse Almanak :mn IR. M. A. GEUZE SPRAK VOOR OUD-LEERLINGEN R.M.L.S. HERVERKAVELING ZEELAND VOOR 70 PROCENT GEREED Ahrend Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 DECEMBER 1957 BREEDE WATERING" VERGADERDE Begroting voor 1958 vastgesteld Voor verbetering waterafvoer onder Scliore zal aan het Kanaal door Zuid-Beveland ten noord-westen van de Vlakebrug een elektrisch hulpge maal worden gebouwd. Hierdoor zal voorkomen worden, dat het gebied rond Schore in tijden van grote regenval nog wateroverlast heeft. Dit werd besloten tijdens de maandagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het water schap „De Breede Watering bewesten Yerseke." Tevens werd de begroting voor 3958 vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 3.236.811,89 en een post onvoorzien van 44.247,05. De dijkgraaf van het waterschap, de heer P. J. J. Dekker, gaf in korte trekken een overzicht van de afwateringssituatie in het gebied ï^ond Schore. Hij achtte het van groot belang, dat hier voorzieningen wor den getroffen, temeer omdat deze streek de enige is in het waterschap „De Breede Watering bewesten Yer seke" waar vaak van wateroverlast sprake is. Ondanks grote capaciteit is de in 1928 gebouwde sluis bij na tuurlijke suatie afhankelijk van het getij en de windrichting. In het af gelopen najaar is de sluis gedurende drie weken dicht geweest in verband met het ongunstige weer. Het elektrische hulpgemaal, dat met zjjn twee pompen 'n capaciteit krijgt van 56 kubieke meter per minuut, treedt in werking als de sluis niet meer kan sueren en de waterstand dan een bepaalde hoogte bereikt. De plaats waar het gemaal wordt ge bouwd is bjjzonder gunstig gelegen, zodat de kosten voor de bouw tot 'n minimum kunnen worden beperkt. Op de begroting voor 1958 is hiervoor een bedrag van 150.000 uitgetrokken. De exploitatiekos ten komen voor het betrokken ge bied (1450 ha) op 3,per ha en gerekend over het gehele wa terschap op 0,33. Daar by zijn niet inbegrepen de gelden voor rente en aflossing. Met verschil lende instanties is reeds overleg gepleegd over het stichten van dit elektrische hulpgemaal en 't staat vrywe! vast, dat van die zijde geen bezwaren geopperd zullen worden. Na deze toelichting ging de vergadering z.h.s. akkoord met het bestuursvoorstel. MEDEDELINGEN. Tevoren had de heer Dekker mede gedeeld, dat de werkzaamheden voor verhoging en verzwaring van de zee dijk langs de Westerschelde thans ver ztjn gevorderd. Alle glooiingen Advertentie firma s. meeuwsen BESTE WENSEN VOOR 1958 zijn gereedgekomen en het buitenbe loop is over de gehele lengte van 'n krammat voorzien. Uitgezonderd het gedeelte boven de sluis is aan de zeezijde het grondwerk, inclusief de kleibekleding, tot kruinshoogte aan gebracht. In uitvoering is de bekle ding met klei van het binnenbeloop. De aanvulling boven de sluis, ter lengte van ongeveer 80 meter, zal in verband met de hoedanigheid van de ondergrond over een langer tydvak moeten worden uitgevoerd. Over 1 Vi tot 2 jaar zal het dijklichaam ter plaatse op hoogte zHn gebracht. De dijkgraaf verklaarde voorts, dat spoedig zal worden begonnen met 't opmaken van de schade als gevolg van de doorpersingen aan de neven- liggende percelen. Tot op heden heb bende stormen en hoge watervloeden geen schade aan de zeeweringen aan gericht, aldus de heer Dekker. Hg zeide voorts, dat het zuiveren van waterafvoerkanalen goede vor deringen maakt, doch dat alle water lopen niet binnen de gestelde tijd ge reed zullen zijn. Tenslotte deelde hij mede, dat ,de a an de rijkswaterstaat gezon den plannen voor verbetering van zwakke plaatsen in de zeewering langs de Oosterschelde nog geen goedkeuring hebben verkregen. BEGROTING 1958. Nauw samenhangende met de be groting voor 1958 gaf de heer Dek ker een toelichting op enkele be stuursvoorstellen, die werden goedge keurd. Machtiging aan het bestuur werd verleend tot het aangaan van geldleningen in verband met verbe tering van de glooiing aan de Ooster schelde 45.000), het verbeteren van 14 km weg 105.000) en verbe tering van de waterafvoer onder Schore 150.000). Eveneens werd machtiging verleend tot het aanko pen of in erfpacht verkrijgen van de benodigde percelen voor de uitvoe ring van verbetering waterafvoer on der Schore. Ook gingen de ingelan den akkoord met een voorstel het be stuur machtiging te verlenen tot het verlengen of sluiten van kasgeldle ningen tot een maximum van 875.000 in verband met verhoging en verzwaring van de zeedijken langs de Westerschelde. De vergadering had voorts geen be zwaar tegen een voorstel van het be- stuur'tot het aangaan van een reke ning-courantovereenkomst met de N.V. Nederlandse Waterschapsbank. Nadat de heer A. C. Burger rapport had uitgebracht over de begroting voor het Jaar 1958, werd deze vast gesteld met aan inkomsten en uitga ven een bedrag van 3.236.811.89 en een post onvoorzien van 44.247,05. VAN TOT GOUD. „Gouden bruiloft" stond er boven de brief van onze correspondent in Hoofdplaat, die als volgt aanvangt: „Het echVaar PilaetSutin uit de Dorpsstraat te Hoofdplaat vierde vrijdag j,J. zijn gouden huwelijksfeest. 's Ochtends was het bejaarde echt paar, voorafgegaan door een stoet bruidjes door de vlaggende straat naar de kerk gewandeld, waar H. Mis uit dankbaarheid werd opge dragen. En 's avonds een serenade! De muziekvereniging „A.B.K." zorgde hiervoor. Daarna werd er namens de buurt die ook al voor een ere poort had gezorgd een mooi ca deau aangeboden. De beide oude ech telieden zijn nog kerngezond. Peet, die 83 jaar is, werd in Hoofdplaat geboren en Emma (73) in Schoondij ke. Hij is landarbeider geweest zelfs 32 jaar bij dezelfde landbouwer en zij heeft voor het huishouden gezorgd. Teamen brachten ze drie kinderen groot, hebben 22 kleinkin deren en 11 achterkleinkinderen. DE LEUS. „De Volharding in uniform", dat was de leus, waarmee de voorzitter van deze muziekvereniging te Zaam- slag, de heer R. J. v, d. Velde de tweedaagse bazaar opende, die 26 en 28 december in die gemeente werd gehouden en men begrijpt nu al waérom. De bazaar werd gehouden in een school en was bijzonder at tractief. De voorzitter sprak de hoop uit, dat deze bazaar de stoot geeft tot de vergaring van het benodigde kapitaal, 7000. Het was druk in de drie lokalen van de school, de op brengst was dan ook niet gering: 3837,48. Men heeft plannen voor een groot zomerfeest en voor het sluiten van een renteloze geldlening. Dat alles voor een nieuw uniform. SI DECEMBER. Allemaal een zalig uiteinde en een (Dat bewaren we tot de krant van donderdag. Wat zou dat nu toch wel zijn ft „De Volharding" is druk bezig zijn naam eer aan te doen! DRIE STUDENTEN. Drie studenten uit Amsterdam zaten in een gehuurde auto, op weg naar het vakantiecentrum te St. Anna ter Muiden. Nabij Oostburg verloren de heren plotseling het rechterachterwiel van hun wagen, waardoor het vehikel de berm in schoot. Gelukkig waren er geen nare gevolgen. Wél hadden de studenten 'n flink oponthoud, want de verkeers politie was er al gauw by en heeft de studenten met hun auto meegenomen naar het politiebureau te Oostburg voor een nader onderzoek. De vraag luidt: is men in overtreding? NA VIJFTIG JAAR „Als straks", zo schrijft men ons uit Kloetinge, „de zondagsschool in Kloetinge weer begint, zal één der oude getrouwen onder het onderwy- zend personeel ontbreken." De heer M. J. Straub heeft onlangs namelijk afscheid genomen als onder wijzer van de zondagsschool, nadat hij meer dan 50 jaar dat vrucht dragende werk heeft verricht. Tijdens de viering van het kerst feest heeft de tweede voorzitter van het bestuur van de zondagsschool, de heer J. W. de Vrieze hem namens alle betrokkenen kerkeraad, per soneel en kinderen hartelyk be dankt voor de wyze, waarop hg zijn werk als onderwijzer én penning meester heeft verricht. Reeds eerder 30 april 1954 werd de heer Straub voor dit werk beloond: een koninklgke onderschei ding in de vorm van de ere-medaille, verbondon aan de orde van Oranjc- Nassau, werd toen zijn deel. En met (leze prettige tyding is ook voor „Van Zwin tot Zijpe" weer een jaar ten einde. Met ingang van 1 januari a.s. werd eervol ontslag verleend aan de kantonnier-B de heer C. Liudenbergh te Yerseke wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. Met ingang van dezelfde datum werd hem een toelage verleend, evenals de heer Joh. van Boven te Hansweert. Twee kantonniers-B in vaste dienst werden benoemd, namelyk de heren M. de Koeijer te Yerseke en J. Rid- derhof te Wemeldinge. Het bestuurs voorstel tot verkoop van een per ceelsgedeelte van ongeveer 2 are in de gemeente Yerseke ontmoette geen bezwaar. In zijn slotwoord dankte dijkgraaf Dekker allen voor hun me dewerking gedurende 1957. Advertentie t Nel Fritz verkozen tot „Miss Zeeland Sport". Leden en supporters van Zeeland Sport hebben zaterdagavond met een gezellige balavond in Britannia te Vlissingen het jaar 1957 uitgeluid. Het werd een geanimeerde en gevari eerde bijeenkomst. Vele attracties, zoals een danswedstrijd, een rock en roll-wedstrijd en de verkiezing van „Mis Zeeland Sport" hielden de stem ming er goed in. Vooral dank zij de medewerking van de Middelburgse cabaretier Wim de Graaf. Overigens werd geen lid van de vereniging tot „Miss Zeeland Sport" gekozen, want na een spannende kamp vond de jur. de Nederlandse keurturnster Nel Fritz, lid van de Vlissingse Turn vereniging, de mooiste; de sportief ste en de intelligensteTijdens deze avond werd ook de trekking van de verloting ten bate. van, het clubhuis gehouden. Het voortreffelij ke dansorkest „The Orpheans" ipt Goes had een belangrijk aandeel in deze „oudejaarsvreugde." Gewest Zeeland P.C.W.G. in P.v.d.A. vergaderde Het gewest Zeeland van de Prot. Chr. Werkgemeenschap in de P.v.d.A. hield in Goes een vergadering ter af sluiting van haar actie „Tot solidari teit geroepen!". „Met voldoening kunne nwe op deze actie teruzien' aldus de voorzitter drs. Th. J. Wes terhout uit Middelburg, in zijn ope ningswoord. „Na een aanvankelijk sluimerend bestaan is er nu tekening gekomen in de P.C.W.G. in Zeeland. Vooral Schouwen-Duiveland heeft voor eén grote verrassing gezorgd. Drs. Westerhout legde er nogmaals de nadruk op dat de P.C.W.G. niet meer wil zijn dan een gesprekscen- trum in de partij met ae mogelijk heid tot contact met belangstellen den ook buiten de partij. Vervolgens gaven de vertegenwoor digers van ae afdelingen een over zicht van de bereikte resultaten. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal in januari starten met een afdeling. Oostburg is gestart met een corres pondentschap. Men hoopt deze spoe dig te kunnen omzetten in een afde ling. Ook Noord-Beveland heeft nu een correspondentschap dat een afde ling zal voorbereiden. Er werd beslo ten de afdéling Schouwen-Duiveland voorlopig nog niet te splitsen. In aansluiting op de gevoerde zulnlen in verschillende plaatsen In Zuid-Beveland forumavonden worden belegd. Men besloot het gewestelijk bestuur uit te breiden met de heer F. A. Kolijn uit Oostburg; Noord-Beve land en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen werd verzocht zo spoedig mo gelijk in een vacature te voorzieg, De heer D. Schipper uit Kloetinge werd gekozen als penningmeester. Tenslotte gaf de secretaris de heer Si. Joustra uit Vlissingen een korte uiteenzetting over de taak en het werk van de P.C.W.G.-afdeling. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te RhcdenDe Steeg. W. H. den Ouden te Harlingen; te HUli- gersberg (8e pred. plaats) met be paalde opdracht jeugdwerk, A. Kra mer te Maastricht. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Berkhoven J. Enkelaar te Vreeswyk. Geref. Kerken. Beroepen: Te Houwerzyi, P. Boonstra kand. te Marum (Gron.); te Oud- Bégerland B. Scholten te Bergen (N.H). |l!IUIIIIIIIIIIIIIIII!llllllll!!!!lllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllltlllllllllllinj 1 Prov. Zeeuwse Courant 1 I Sluiting kantoren 1 M De kantoren van de Provincia- H le Zeeuwse Courant te Middel- II burg, Vlissingen en Goes zul- len op oudejaarsdag des mid- dags te vier sluiten en zij zul- len ook op nieuwjaarsdag ge- sloten zijn. llllllIIIIIUIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIll De heer Stoffijn nam afscheid bij P.Z.E.M. Maandagmorgen nam de Provin ciale Zeeuwsche Elektriciteitsmaat schappij te Terneuzen afscheid van de heer F. J. Stoffijn te Terneuzen, die na een diensttijd van 35 jaren het bedrijf met pensioen gaat verlaten. In de tekenkamer van het P.Z.E. M.-kantoor in de Axelsestraat werd de scheidende, die vergezeld was van zijn echtgenote, temidden van het gehele Terneuzense personeel toe gesproken door de personeelschef, de heer J. H. W. van Beuzekom, die hem namens bestuur en directie hartelijk dank bracht voor de langjarige aan het bedrijf bewezen diensten. De heer Stoffijn, die tot aan het stopzetten van de elektrische centra le te Westdorpe daar werkzaam was als machinestoker en daarna werd gedetacheerd bij de afdeling bouw werken te Terneuzen, werd vervol gens toegesproken door het hoofd van laatstgenoemde dienst, de heer R. Kunnen, die hartelijke woorden van afscheid sprak en namens directie en personeel een blijvend aandenken aanbood; mevrouw Stoffijn mocht een fraai bloemstuk in ontvangst ne men. De bedrijfsingenieur in Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer R. A. M. Vis te Terneuzen, roemde de wijze waarop de heer Stoffijn .zijn werkzaamheden van de laatste jaren bij de afdeling bouwwerken te Terneuzen heeft ver richt; namens de personeelsvereni ging in Zeeuwsch-Vlaanderen sprak de heer Vis eveneens hartelijke woor den van afscheid, onder aanbieding van een aandenken. Nadat de heer Stoffijn dank had gebracht voor de tot hem gerichte woorden en de hem aangeboden ge schenken, namen alle aanwezigen met een handdruk afscheid. Meisje reed op fiets tegen vrachtauto. Op de Langevielebuitenbrug te Middelburg gebeurde een ongeluk, waarbij het 11-jarig meisje R. de W. tegen een. vrachtauto opreed met haar fiets. Het meisje kwam van de Vlissingsesingel en draaide de brug op juist op het moment, dat de vrachtauto, bestuurd door J. C. uit Meliskerke, vanaf de brug de Vlis singsesingel opreed. Waarschijnlijk door de schrik nam het meisje de bocht verkeerd en reed tegen de vrachtauto op. Zij kwam te vallen en verwondde het linkerbeen. De fietB werd beschadigd. EUROMARKT EN ZEEUWSE LANDBOUW Tijdens 55ste algemene vergadering te Goes. De voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, ïr. M. A. Geuze te Poortvliet, heeft maandagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes een causerie gehouden over het onder werp: „Euromarkt en de Zeeuwse landbouw in de toekomst". Ir. Geuze sprak voor een groot aantal leden van de Vereniging van Oud-leerlin gen der Rijks Middelbare Landbouw school te Goes, die hun 55ste alge mene vergadering hielden. Met nadruk wees de heer Geuze er od, dat men van de Euromarkt niet direct al te 'grote financiële voorde len voor Nederland moet verwachten. Het is in de eerste plaats een goede stap in de richting van algehele sa menwerking. De heer Geuze gaf een overzicht van het ontstaan en de ont wikkeling van de gemeenschappelijke Europese markt, waarbij hij de vraagstukken, die vooral voor Ne derland gelden, bijvoorbeeld de kwes tie der minimumprijzen, nader toe lichtte. Voor wat de landbouw be treft, oordeelde de heer Geuze het ongunstig, dat de aardappelteelt in ons land zo'n belangrijke plaats in neemt. Spreker noemde echter ook gun stige aspecten van het verdrag. Zo bestaat er grote kans, dat de graanprijzen wat dmhoog zullen gaan, terwijl als afzetgebied van zuivelprodukten West-Duitslaiul voor Nederland van belang zal worden. Denemarken, dat nu nog naar dat gebied exporteert, zal Dodelijk ongeval bij Wouw. Maandagmiddag omstreeks half vier is op de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Wouw een ern stig ongeluk gebeurd, waarvan de 51-jarige P. Pollens het slachtoffer is geworden. P. reed met een paard en wagen in de richting van Bergen op Zoom, toen de wagen van achter werd aangereden door een vracht auto bestuurd door J. D. uit Axel. De man werd van de wagen geslingerd en ernstig verwond. Hij werd per ziekenauto naar het Algemeen Bur ger Gasthuis te Bergen op Zoom ver voerd, waar hij later is overleden. De rijkspolitie van Wouw stelt een on derzoek naar de schuldvraag in. P. was gehuwd en vader van twee kin deren. Gezworene Molenpolder Bij koninklijk besluit is de heer J. J. van Oeveren te Yerseke tót gezwo rene van de Molenpolder (Zuid-Beve land) benoemd.' (Slot van pag. 1) machinaal uitgevoerd. In verband met werkloosheid op Tholen werd van januari tot april wel een regie object in handkracht uitgevoerd. Maximaal 120 arbeiders hebben daar werk gevonden. Handkracht Ook voor het komende jaar heeft men op Schouwen, Tholen en in de Zak van Zuid-Beveland enkele werken gereserveerd om zonodig door werkloze arbeiders in hand kracht te worden uitgevoerd. Bij de voorbereidingen is men daarbij uitgegaan van de door het ar beidsbureau opgestelde prognoses over .seizoenswerkloosheid. Nu de hcrverkavelingswerken op Wal cheren practisch gereed zijn, wordt verwacht dat ook een aan tal werklozen vandaar, elders te werk gesteld zal moeten worden. Onder de uitgaven van 6.4 miljoen aan .diversen is naast de aanleg van waterleiding en elektriciteit, boerde- rijenbouw, aankoop A van materialen als draineerbuizen, tevens ongeveer 1 miljoen aan schadevergoedingen begrepen, die aan de boeren werden uitbetaald voor vernielingen aan ge wassen tijdens de uitvoering en als vergoedingen voor land, dat door de herverkavelingswerkzaamheden niet kan worden ingezaaid. Totaal heeft de Herverkavelingscom missie Zeeland dit jaar 72 werken aanbesteed en gegund. Hieronder wa ren twee objecten van meer dan nor male ontvang. In november werd na melijk de egalisatie van niet minder dan 800 ha grond en de aanleg van 12 km. wegen aan één aannemers firma nl. de fa. Janse uit Middelburg •giind voor 1.758.000. Het werk dat twee jaar zal vergen, is het grootste cultuurtechnische object, dat tot heden in Nederland als één bestek werd aanbesteed. Men verwacht van aanbestedingen van dergelijke grote objecten een kostenbesparing Voorts werd deze zomer een egalisa- tic-objcct In de Zak van Zuid-Beve- land aanbesteed voor 673.500, met een uitvoeringstijd van één jaar. In totaal werd dit Jaar ongeveer 5200 ha geëgaliseerd cn plm. 6000 ha gedraineerd. Voorts kwam 106 km. verharde landbouwwegen gereed en 88 km. werd van een definitieve dek laag voorzien. Nieuwe gemalen Van de negen nieuwe gemalen welke in het kader van de herverkaveling moeten worden gebouwd, konden er dit jaar vijf in gebruik genomen worden, namelijk de grote gemalen te Ouwerkerk, Den Osse en Waarde en de onderbemalingen in 't Schouwse Prunjegebied en in de Poortvlletse Weihoek. De vier nog in aanbouw zijnde ge malen, nl. te Prommelsluis, Dreischor St.-Maartensdijk en Ellewoutsdijk zullen alle in 1958 in bedrijf komen. Nu overeenstemming werd bereikt met de waterleidingmaatschap pijen Schouwen-Duiveland en Tho len over de financiering van nieuwe onrendabele aansluitingen kon op Schouwen bijna de helft ongeveer 200 van de nieu we aansluitingen tot stand ko men. Op Tholen is juist een begin gemaakt. Verwacht wordt, dat in 1958 praktisch alle zevenhonderd nog aan te sluiten percelen, in de herverkavelingsgebieden gereed zullen komen. Voor de aansluiting op het elektriciteitsnet kwam in 1956 reeds een financieringsrege ling tot stand. Driekwart van de 900 nieuwe aansluitingen kwam nu klaar. Tenslotte nog (le resultaten van het omvangrijke en niet minder belang rijke kadastrale werk, dat de horver kaveling in het bijna afgelopen jaar verrichtte. Zoals bekend werden in de verschillende herverkavelingsblok- ken de lijsten van rechthebbenden en de lo schatting fer visie gelegd. Het mag als een compliment voor het werk van de schatters worden gezien, dat van de 15020 rechtheb benden slechts 521., d.L 3.5%, 'n be zwaarschrift indienden. Toen de her verkavelingscommissie hierover con tact opnam met de reclamanten, trokken nog 448 peronen hun be zwaarschrift in, omdat overeenstem ming werd verkregen. Slechts 73 be zwaren werden gehandhaafd, die dus overeenkomstig de wettelijke bepa lingen aan de Rechter-commissaris werden voorgelegd. Gerekend naar het totaal aantal rechthebbenden is dit slechts een half procent. Gezien deze ervaring mogen de uitkomsten nieuwe toedeling zal volgen, zeker van de tweedo schatting, die. na de ook met vertrouwen tegemoet wor den gezien. Advertentie Nieuwe Burg 31 - Middelburg - tel. 4351 Alle merken kantoormachines; reparatie en service. Aantrekkelijke aanbiedingen, óók in „rebuilt" machines. dan op de muur stuiten, die de Europese markt omgeeft. Op een vraag uit de vergadering of Ne derland met het oog op de prij zen wel met de andere leden der gemeenschap op deze markt zal kunnen concurreren, gaf spreker als zijn mening, dat men zich hier vooral zal moeten toeleggen op een betere kwaliteit. Nog een andere moeilijkheid vor men de sociale voorzieningen in de verschillende landen. Vooral Frank rijk wil harmonisering van deze voor zieningen en 't wil ten eerste gelijke betaling van mannelijke en vrouwe lijke arbeidskrachten. Bij het ter sprake komen van het botervraag- stuk de Nederlanders eten te wei nig boter vestigde de heer Geuze de aandacht op de verandering in Engeland, waar voor het eerst na de oorlog1 de boterconsgmptie die van de margarine overtreft. Tenslotte wees spreker op het be lang, dat de landbouw heeft bij de verwezenlijking van de Europoort, waaraan men een groot aantal hec taren vruchtbare landbouwgrond wil opofferen. Het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd 's morgens afgewerkt. De voorzitter, de. heer M. Markusse sprak een welkomst woord, waarin hij mededeelde, dat het contact van de vereniging met de directeur van de school en de leraren in 1957 van bijzonder pret tige aard was. Uit het financieel verslag van de penningmeester dat bij afwezig heid van deze functionaris werd gele zen door secretaris C. O. J. Hendrik- se bleek, dat de vereniging er goed voorstaat. In zijn jaarverslag deelde de secretaris mede, dat het ledental in 1957 met zes was terug gelopen en thans 354 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werd voorzitter M. Markusse herkozen en in de plaats van de heer D. Wisker- ke, die niet herkiesbaar was, werd de heer M. Noordhoek te Kloetinge gekozen. Na de geanimeerde rond vraag werd een gezamenlijke koffie maaltijd aangeboden, waarna ir. Geuze in de middaguren zijn causerie hield. De volgende vergadering van de Vereniging van Oud-Leerlingen zal worden gehouden op 31 januari a.s., wanneer de heer Pieterse zal spreken over „Zeeland in het verle den" en drs. Verburgh over „Zee land in de toekomst". Besloten werd de secretaris en pen ningmeester ieder jaar een boeken- bon te geven voor het vele werk, dat zij voor de vereniging doen. Tot nu toe kregen beide functionarissen jaarlijks resp. 10.en 5. Damploeg van de chr. u.l.o. I verpletterde tegenstanders. Maandagmiddag zijn in de boven zaal van café-restaurant „De Schouwburg" te Middelburg de 8Chooldamwedstrijden weer voortge zet. Het eerste tiental van de cnr. uloschool aan de Olmenlaan, dat uitkomt in groep III, bleek over een voortreffelijk aantal spelers te be schikken, dat zijn tegenstanders vol komen onder de voet liep. De uitslagen zijn: chr. uloschool I chr. uloschool II 200; chr. h.b.s. uloschool Dwarskaai 173; chr. h. b.s.chr. uloschool I 317; uloschool Dwarskaaichr. uloschool II 911; chr. h.b.s.chr. uloschool II 146; uloschool Dwarskaai—chr. uloschool I 3—17. Donderdag a.s. ontmoeten deze schoolteams elkaar voor de tweede ronde. Voor groep II werden reeds eerder de volgende wedstrijden gespeeld: o.l.schooi 't Zandchr. uloschool III 020; chr. lagere school Olmen laangeref. school Gravenstraat 12 8; chr. uloschool IIIgeref. school Gravenstraat 191; o.l.schooi 't Zandchr. lagere school Olmenlaan 713; chr. lagere school Olmenlaan chr. uloschool III 515; geref. school Gravenstraato.l. school 't Zand loo. Vandaag (dinsdag) strijden de win naars van groep I (de herv. schooi Zuidsingel en de r.-k. school) en die van groep II (chr. uloschool IEÉ en de chr. lag-ere school Olmenlaan) In de Schouwburg om de le en 2e prys. Advertentie) er zijn geen betere MORGEN. Middelburg Electro: ,Je komt er wel uit", 3.30, 7, 9.13 uur, a.l. Schouwburg: „De vliegende Hollander", 2.30 en 8 uur, a.l. Vlissingen Alhambra: ,,'n Wereld van vrees". 3, 7 en 9 uur, 18 Jaar. Luxor: „Vrouweneilandzonder mannen", 3, 7 en 9 uur, 14 Jaar. Goes Grand: „Rit ln de nacht", J, 7 en 8 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2