OUDJAAR !N 's WERELDS PRENTENBOEK gisteren gesluierd, vandaag gewapend. 9. Bisschop Makarios (Cyprus) werd vrijgelaten van zijn ballingschap op de Seychellen. 10. Drieënveertig mensen vonden de dood toen een Britse vliegboot neerstortte op het eiland Wight. 11. Engelands nieuwe premier Harold Macmillan reisde naar Ber muda en naar New-York, beide keren voor overleg met president Eisen hower. 12. De Mohammedaanse IsmaïlVs kregen een nieuwe leider. De fabelachtig rijke Aga Khan werd opgevolgd door zijn kleinzoon Karlm Khan. 1. i ijdens een orkaan verging de S020 ton metende viermast-bark Pamir, het opleidingsschip van de Duitse koopvaardij, op ongeveer 500 mijl ten westen van de Azoren. Van de 86 opvarenden konden er slechts 6 worden gered. 2. De jeugdige koning Hoessein van Jordanië had met demonstra ties en intriges te kampen. Koning Saoed van Sadoedi-Arabië en koning Feisal van Irak (zie inzetnamen hun jeugdige collega tegen communis tisch en Egyptisch gestook in bescherming. S. Dit is het beeld, dat een deskundig tekenaar gaf van een Amerikaanse kunstmamlancering. Het afschieten wilde echter nog niet gelukken* h- De Russische spoetnik I. 5. Russische leiders (voor zover niet weggezuiverdmet gasten kijkend naar de oktoberparade te Moskou. V.l.n.r. Mao tse Toeng (communistisch Chinaj, Kroesjtsjew, Boelganin, Mikojan en Gomoelka (Polen). 6. Moei lijkheden met de rassenmenging op de Amerikaanse scholen vonden een dieptepunt in Little Rock Arkansaswaar troepen, op last van gouver neur Faubus negerkinderen verhinderden, een middelbare school te be zoeken. Er moesten federale troepen aan te pas komen om de federale wet (die rassenscheiding op scholen tegengaat) te handhaven. 7. Een treinramp te Londen eiste bijna 100 mensenlevens. 8. Syrische meisjes:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11