Reglementen en verordeningen van Zeeland thans gebundeld Zeeuwse Almanak ZWAARDEMAKER polAk VAN TOT MOGELIJKHEDEN VOOR DE TUINBOUW IN HET DIJKWATER SASMEESTER VAN GOES WERD K0NINKUJK ONDERSCHEIDEN Voor IJZERWAREN Vlkriocjen Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 EEN HANDIGE UITGAVE „Bejaarde" en „jonge" regelingen systematisch bijeengebracht Tn navolging van een aantal andere provincies heeft thans ook het provinciaal bestuur van Zeeland zijn van kracht zijnde reglementen, verordeningen en andere besluiten van algemene strekking in één uit gave bijeengebracht. Die regelingen, tot nog toe over het algemeen slechts te vinden in de vele tientallen jaargangen van het provinciaal blad, zijn nu, systerrtatisch en overzichtelijk geordend in een tweetal los bladige mappen, gemakkelijk te raadplegen. Dat is een voordeel zowel voor de ambtenaren van de provincie, maar ook voor de besturen van de ge meenten en waterschappen en hun personeel, die door hun functie gere- feld met deze materie te maken heb- en. Het is echter ook van belang voor de besturen van vele particu liere organisaties. Er is een tijd ge weest, dat de reglementerende akti- viteit van de provinciale besturert vrijwel beperkt bleef tot het treffen van regelingen van interne aard en met betrekking tot de waterstaat. Met het bestaan van de laatste wa ren de polderbesturen wel bekend of zij werden, zonodig, eraan herin nerd. Maar die tijd is voorbij. Sinds de Eerste Wereldoorlog, en voor al sedert de Tweede hebben de provinciale besturen hun zorg over steeds wijdere gebieden uit gestrekt. Het Zeeuwse bestuur is in dit opzicht zeker niet bij de andere provincies ten achter ge bleven tientallen reglementen zijn tot stand gekomen en, soms verscheidene malen al naar de omstandigheden daartoe aanlei ding gaven, weer gewijzigd. Men kan ze alle in de map vinden, ge rangschikt naar hun onderwei Ze nebben betrekking op meest verschillende onderwerpen op bescherming van de waakhond en voorkoming en wering van hondsdolheid, op gas, drinkwater en elektriciteit, op beplantingen, distels en stekbieten, op stieren, dekbokken en abortus-bang. Maar bovendien en daarom is de nu verschenen verzameling ons inziens ook voor de bésturen van particuliere organisaties van belang 1 Advertentie) Winterweer Anton Hnninh wint t weer Daar gaat toch niéts boven. Een rookworst van Anton Hunink diè u zélf kookt. Om zélf te genieten van alle goede geur én pittige smaakZo'n echte Gelderse, waarvoor u de gewone prijs be taalt. Die het vertrouwde loodje draagt, dat versheid garandeert Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER zijn vele regelingen getroffen met betrekking tot de subsidiëring van allerlei particuliere aktiviteiten Deze regeling bevatten ook de voorwaar den, waarvan men moet voldoen om voor een provinciaal subsidie in aan merking te kunnen komen. Die sub sidieregelingen betreffen onder an dere het onderhoud van toeristische rijwielpaden, de verbetering van het rundvee, cursussen voor aanstaande emigranten, diensten voor de geeste lijke volksgezondheid, de kruisvere nigingen, de kraamcentra en consul tatiebureaus voor zuigelingen, de op leiding van gezinsverzorgsters en kleuterleidsters, de verpleging van krankzinnigen en zwakzinnigen, van doofstommen en blinden, de nazorg van astmatische kinderen, de tuber culose- en kankerbestrijding. HONDERDJARIGEN Over het algemeen zijn deze rege lingen nog betrekkelijk kortgeleden tot stand gekomen. Maar er zijn ook „honderdjarigen" bij, die het on danks hun hoge leeftijd nog best „doen". We denken hierbij aan het reglement van orde voor de Staten, dat op 3 oktober 1850 geboren werd. Met deze „bejaarde" houden de Staten nog altijd terdege reke ning, al zijn ze wel eens ondeu gend. Want dat reglement wil al leen maar weten van copimissies van 3 of 5 leden om verslag uit te brengen, wanneer geen onder zoek in de afdelingen wordt nodig geacht, of tot onderzoek van amendementen op ingediende voorstellen. Toch hebben de Sta ten nog andere commissies inge steld... Men zou dit een regel rechte ongehoorzaamheid kun nen noemen, in tegenstelling tot het aarischaffen van een spreek- festoelte voor de vergaderingèn er Staten. Deze aanschaffing kan m,en slechts een plagerijtje noemen: artikel 19 van het re glement van orde schrijft name lijk voor, dat „de leden spreken van hunne plaatsen en staande", aan welk voorschrift de hand wordt gehouden, want geen der leden maakt van het voor in de zaal opgestelde spreekgestoelte gebruik... Eén ander „oudje" is het regle ment van orde voor de vergaderin- ?en van Gedeputeerde Staten van 2 juni 1853. De gang van zaken in de vergaderingen van dat college onttrekt zich aan de openbaarheid, maar dit reglément, eveneens in de verzameling opgenomen, licht een tip van de sluier op. Zo moeten de Vergaderingen volgens artikel 5 be ginnen met een voorlezing door de GHffièr „van het verhandelde in de vorige gewone vergadering en, zoo er sedert buitengewone vergaderin gen zijn geweest, ook de notulen van het daarin verhandelde", het geen wel enige tijd in beslag zal ne men. Als men althans nog de hand éraan houdt! Maar wie zou daaraan twijfelen! Uit artikel 3 van dat re glement blijkt voorts, dat de eer ste vergadering in januari er een is in iffte DIEFSTAL. Tijdens de donkere dagen voor Kerstmis heeft iemand van die duis ternis gebruik gemaakt en is op roof uit gegaan. Op roof, naar een buit die tVpisdh in de sfeer van de STIPT Ergens in West Zeeuwsch-Vlaan- derèn leeft een bekend man, die al gemeen geacht is door zijn mede- ingezetenen en die een vooraan staand heer ts in tal van verenigin gen. Echter, deze voortreffelijke man heeft één fout, hij komt steeds te laat op vergaderingen, zij het dan, dat dit te laat komen steeds uiterst consequent geschiedt, namelijk pre cies een half uur. Zeer onlangs evenwel, toen een bijeenkomst was uitgeschreven van een vereniging, yjuarvan de laatko mer een bekwaam lid is, bleek hij reeds om half acht, een half uiit voor het begin der vergadering pre sent te zijn.' Zijn medeleden kwamen hem met blijdschap begroeten en dachten: „Ha! Hij begint zijn. leven te verbeteren. Hij zal nog eens vol- magkt worden!" In die serene sfeer van hbop en vertrouwen werd de vergadering begonnen, voortgezet en 'geëindigd. Men nam afscheid van elkaar als gelijkgezinde broeders van de stipte tijd. Maar bij het ver laten van het vergadergebouw kwam de kastelein roet in het blanke eten gooien. „Nu geloof je zeker, dat-ie op tijd wast" vroeg hij zuur aan <1* voor zitter. ,Lnai-jë-niks roijsmaken, man. Hij heeft me verteld dat hij dacht dat de vergadering om zeven üüf begon.." van meer dan gewone spanning voor de leden van het college, want „de leden zitten op de plaats, huil door het in de eerste vergadering van elk jaar daartoe te werpen lot aan gewezen, bégirinendé tér rechterzijde van den Voorzitter, die voor het midden der tafel plaats neemt". Uit de verzameling blijkt ook, dat de sfeer waarin de ambtenaren der provincie hun arbeid moeten ver richten, beslist niet ongezond is. Want blijkbaar is nog altijd van kracht de regeling van 9 hovëmber 1900 „voor het pensionneeren van en het verleenen van wachtgeld aan ambtenaren eri bedienden". Voor wat het penisoneren aangaat kan die re- ~eling alleen gelden voor degenen, ie vor de tot stand koming van de pensioenwet, dus voor 1922, met pensioen zijn gegaan en deze zijn inrrilddels de 90-jarige leeftijd ruim schoots gepasseerd. En voor wat be treft de wachtgelders-krachtens-die- regeling: in 1928 waren in het amb tenarenreglement al nieuwe bepalin gen opgenomen. Tenslotte Is het ons opgevallen, dat blijkens het reglement op de inrichting van de provinciale griffie van 30 april 1943 de grif fie verdeeld is in vier afdelingen («aaronder een, belast met de financiële controle) en het bu reau expeditie, terwijl de provin ciale almanak aangeeft, dat er niet vier maar slechts drie af delingen bestaan, en naast het bureau expeditie nog een bureau registfatuur en archiefverzor- De verzameling bevat veel, waar van we het bestaan zelfs niet be vroedden veel ook waarvan we 't be staan wisten maar de inhoud iiiet kenden. Daarnaast tenslotte ook veel, hetgeen overal verspreid moei lijk te raadplegen was. Dit alles is in twee mappen bijeengevoegd en op een overzichtelijke wijze gegroe peerd, waarvoor de samensteller alle lof toekomt. Het geheel is door de uitgever N. Samson N.V. keurig ver zorgd, al ontdekten we een vrij groot aantal drukfouten. feestdagen ligt. De heer O. Clijncke te Sluis miste namelijk vlak voor de kerstdagen een drietal kalkoenen. De rijkspolitie heeft tot dusver zonder resultaat een onderzoek inge steld. Reeds meermalen werden er bij dezelfde pluimveehouder dieren ontvreemd. FOEI! Aan het „halve maantje" in Bres- ens stond een kampeerwagen. In eens vloog tegen kerstmis een steen door één der ruiten vah de wa gen en toen Werd het interieur met rótte aardappelen bekogeld. De jeug dige daders werdeh door de rijkspo litie in de kraag gegrépen. ARME SCHAREN. De heer W. P. Bei je woont in Zie- rikzee en toen hij een dezer dagen een controle-bezoek aan de ringdijk bij de voormalige Bcheiphoek bracht, bleken van zijn 39 schapen, in weide 3 vermoord te zijn. Twee dere schapen licht gewond en nog een dier wordt vermist. De heer Beije heeft vermoedelijk de eige- naar (avan dein oordlustige hond (en) ontdekt, zodat er wei een scha deregeling zdt volgen. Vogeltentoonstelling ten zeerste geslaagd. Geopend dóór burgemeester J. A. Eekhout. Op eerste en tWeede kerstdag werd te Breskens één vogeltentoonstelling gehouden door de vogelvereniging „Breskens'' in samenwerking mét dé vogelvereniging „Oöstbürg". Op 24 de cember 's avonds werd deze tentoon stelling in het gemeentelijk ontspan ningsgebouw door burgemeester J. A. Eekhout van Breskens geopend. Nadat de voorzitter van „Breskens", de heer W. Schut, allen welkom had gëhétén, roemde burgemeester Eekhout de vo gelvereniging „Breskens", in zo'n kor te tijd („Breskens" is opgericht in 1955) al tot een tentoonstelling met zovele fraais had kunnen komen. Na zijn sympathieke redevoering, waarin hij de vereniging veel succes toewens te, verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend- Hierna volgde een rondgang door de tentoonstelling. De kooien met vogels stonden in rijen opgesteld en in het midden bevo-nd zich een prachtige volière. Vooral dë tropische vogels van de heer De Smet uit Oostburg gaven voor de liefheb bers veel te genieten. Twee personen uit auto geslingerd. Ernstig ongeval in de buurt IJzendijke. Nabij Pyramide een gehucht in de buurt van IJzendijke is vrij dagmiddag de wagen van de bakker L. uit Groede op een boom gereden, nadat de beide ingezetenen van de wagen over de weg waren geslin gerd, en daarbij ernstige verwon dingen hadden opgelopen. L. was op Weg naar Terneuzen, toeh het portier van zijn auto plotse ling openging. Mevrouw L. wilde het portier sluiten, maar dit draaide naar achter, waardoor mevröüw L. uit de auto werd getrokken en over de weg geslingerd. L. trachtte nog zijn vrouw te grijpen en verloor hierdoor zijn macht over het stuur en werd eveneens over de weg ge slingerd, terwijl de auto tegen eei boom botste. L. bekwam een gecom pliceerde bovenbeenbreuk en me vrouw L. kreeg een ernstige hoofd wonde en een ontwrichte arm. Dr. Kalkman uit Biervliet verleende de eerste hulp en liet béiden naar het ziekenhuis in Oostburg overbrengen. BURGEMEESTER VAN DRE1SCHOR Vlucht uit landbouw schept zorgen Burgemeester A. II. Vermeulen va Dreischor roerde in een algemene beschouwing over de gemeentebe groting '58 tlidens de jongste raads vergadering de vlucht uil de land bouw aan. Door de voortgaande me chanisatie, de herverkaveling en de verbeterde werkmethoden zijn steeds minder mensen nodig, flldus de heer Vermeulen. „Dreischor telde in 1930 1160 inwoners, vóór de ramp van.'53. 1020 en thans nog slechts 925".. „Dit •en achteruitgang die Het college bü?geirieester en Wethouders met zorg vervult". Het spreekt dus vanzelf, dat Wordt uitgezien naar compensatie van dit verlies. Dit heeft bij de burgemeester de vraag doen rijzen of er in het Dijkwater geen nietiWe mogelijkhe den liggen. De. meer dan 100 ha cul tuurgrond die daar beschikbaar komt zou z.i. zeer geschikt te maken zijn voor de uitoefening van de tuinbouw. In het licht van het Deltaplan zul len ten zuiden van Rotterdam .ver schillende industriën worden ge vestigd. van een zodanige omvang en grootte, dat is te verwachten dat dit zal reiken tot aan het ei land Goeree-Ovérflakkee. In dit gebied zal voor de tuinbouw steeds minder plaats komen, zodat het in de lijn der verwachtingen ligt dat deze tuinbouwgronden zuidelijker dus op Schouwen zullen moeten worden gezocht. Doordat in de Randstad Holland steeds meer land- en tuinbouw gronden moeten worden ingeno men voor de woiiingbouty en de industrie, alsmede voor de Wegêm aanleg, worden in het Westlaïfa telkenmale tuinders uitgestoten. Vele van deze warmoezemers zou den kunnen worden gecompen seerd met gronden in het Dijkwar ter. Weliswaar is voor de afvoer van de tuinbouWprodUkteii een snelle verbinding naar de centrale veiling te Rotterdam noodzakelijk doch rekenen we dat -het nog 2 a 3 jaren zal duren voor de gron den in het Dijkwater een beteke nende opbrengst zullen opleveren, dan geldt dit bezwaar slechts voor een overbruggingstijd vaii 2 a' 3 jaren, aldus burgemeester Ver meulen. Voorbereidende besprekingen over deze gedachte hebben reeds plaats gehad, doch Van de zijde vaii de Her verkaveling komen hiertegen nogal ernstige bezwaren. Mch stelt daar dat de cultuurgrond van het Dijkwa ter niet kan worden gemist^voör de compensatie van de landbouwgron den. Het wil de burgemeester voor komen, dat het standpunt vaii de Herverkaveling in het algemeen be lang niet sterk is. Immers, wil men in ae toekomst op dit éildnd ooft- of tuinbouw vestigen, welke mening door meerderé deskundigen wordt gedeeld, dan zal men daarmede reeds thans rekening moeten houden. Na definitieve toedeling door de herver kaveling van de landbouw- en weide gronden, zal omschakeling in tuin bouw niet meer mogelijk zijn, anders dan met medewerking van de eigena ren en pachters van deze gronden, die hiertoe uiteraard niet zo spoedig bereid zullen zijn. Ook vestigde de burgemeester de aandacht op dë mogelijkheden van een jachthaven aan de afsluitdijk van het Dijkwater, waarbjj binnen dijks een recreatie-centrum kan ontstaan op de daar aanwezige zandgronden en bij het binnenwater. Er liggen daar mogelijkheden voor bebossing, kampeerterreinen en zo merhuizen, terwijl de hengelsport kan worden beoefend In de oude vaargeul van het Dgkwater, die doof oeverbeplanting aan het geheel een rustiek cachet kan geven. De vereniging van burgemeesters en secretarissen op Schouwen-Dulve- land heeft reeds een commissie uit haar midden vraagstukken die deze en dgl. vraagstukken van de be stuurlijke zijde zal bestuderen en uitwerken. Hiervoor is ook nodig, dat even als voor Walcheren reeds is ge schied, door de Provinciale Staten van Zeeland een streekplan voor dit eiland wordt vastgesteld, waarin de bestemming van al deze gronden wordt geregeld. Dit plan is in voor bereiding. Burgemeester Vermeulen heeft er op aangedrongen, dit zo spoedig mogelijk aan de orde te stel len, omdat het nodig is dat bij de uitvoering van de waterstaatswer ken met de inrichting van de fecre- atiegebieden rekening woldt gehou den. Afscheid van de heer J. F. L. van Blitterswijk Tijdens een intieme plechtigheid in dé sfeervolle raadszaal van het Goese stadhuis is hulde gebracht aan de scheidende sas- en binnenhavenmees- ter van Goes, de héér J. F. L. van Blitterswijk. Het hoogtepunt van de ze bijeenkomst was het moment, waarop burgemeester rar. W. C. ten Kate de heer Van Blitterswijk de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde. Verscheidene sprekers voer den het woord ter gelegenheid van dit afscheid, waarby zij van hun gro te waardering voor hét werk a an de heer Van Blitterswijk getuigden. Burgemeester Ten Kate heette de aanwezigen, onder wie vele vrienden én collega-gemeenteambtenaren van de heer Van Blitter-swgk, welkom in de raadszaal van het stadhuis. Bur gemeester Ten Katè zéide de schei- Universitair examen. De heer J. J. v. d. Poel te Lams- waarde (gem. Hontenisse) slaagde te Nijmegen Voor het doctoraal exa men sociale wetenschappen. Kerstpuzzel In de opgave voor de kerstpuzzel is een fout geslopen. Bij 163 hori zontaal staat insekt en bij 163 verti caal is een kipgeluid gevraagd. De opgave had als volgt moeten luiden: 163 horizontaal kipgcluid en 163 verticaal ogenblik. Kanarfetentoónstelling te Vlissingen De kanarievereniging „De Harzer" Vlissingen en omstreken organiseerde een geslaagde gecombineerde wedstrijd met tentoonstelling te Vlissingen. allé dêlèn vart Zeeland, Bérgen op Zoom en omgeving kwamen de kanariekwekers met hun vogels naar Vlissingéó en katnp- len om het kampioenschap voor de beste zang- of kleurkanaries. De prijswinnaars werden: ZANGKANARIES. 4 vogels eigen kweek 1957: le pr. A. Schrijver te Goes met 317 punten; 2e pr. J. J. Bogers te Bergen op Zoom met 308 punten; 3e pr. P. Geldof te Mid delburg met 306 punten. 2 vogels eigen kweek 1%57: le pr. M. v. Dalen te 's-Heer Arendskerke met 153 punten; 2e pr. \V. J. Reinders te Mid delburg met 150 punten; 3e pr. J. Tromp te Vlissingen met 147 punten. 1 vogel eigen kweek 1957: Ie pr (bij loting) A. Schrijver te Goès met 81 pun ten; 2e pr. (bij loting) w. J. Reinders te Middelburg 81 punten; 3e prijs (bij loting) J. J. Bogers, Bergen op Zoom, 81 punten. 1 vogel overjarig eigen kweek: le pr. W. J. Reinders te Middelburg met 88 punten; 2e pr. ld. tfl punten. 1 vogel open klasséle prijs K. v. Bëlzen te Vlissingen met 79 punten; 2e pr. N. P. Kruit te Vlissingen met 75 punten. KLEUR-K AN ARIES. Groen, agaat, bruin, isabel, blauw: 1 vogel eigen kweek 1957: le pr. M. V. v. d. Ende te Middelburg met 89 punten (agaat); 2e en 3e pr. A. v. Hooy- donk te Halsteren met 88 punten (Isabel). Wit, oranje, citroen en strogeel: 1 vogel eigenkweek 1957 le en 3e pr. A. J. de Footer te A*el, resp. 89 en 8è punten (citroen); 2e nr. J. I. v. d. Hagen, té Axel, met 86 punten (wit). Bastaarden en niet genoemde rassen: 1 vogel eigen kweek 1957: le en ze pr. R. Cortvriendt te Sluiskil, resp. 88 en 87 punten. Openklasse l vogel: le pr. J. Chapel, Bergen op Zoom, met 89 punten; 2e pr. J. C. Bavekoo te Zaam- slag met 89 punten. Kampioenen eigen kweek 19S7 werden! Zang: A. Schrijver te Goes. Kleur: M. v. d. Ende te Middelburg. De vogels werdén gekeurd door de heer A. Vermeulen uit Tilburg, zangka naries; de heer A. G. M. Konings utt 's-Hertogenbosch, zangkanaries; de heer Th. H. Effing uit Blerick, kleurk.anarles, R.-k. schippers waren in Terneuzen bijeen In restaurant Monopöól te Terrieuzeri hield do afdeling Zeeland van de Ne derlandse r.k. schippersbond „St.- Nicolaas" een druk bezochte jaarver gadering. De voorzitter, de heer P. de Bakker wees er in zyn openings woord er onder meer op, dat de schippers school te Tefnéuzen ih hét begin van deze maand, zij het met enige moeite, weer ls gestart. Verder deelde hij mee, dat hij voor de koninklijke verénigirig „Schuttevaer'' zitting heeft in de commissie, die werd ingesteld ih verband met de overneming van de Tetneuzense ha ven door de gemeente. Bij de behandeling der jaarverslagen die ongewijzigd werden goedgekeurd, bleek dat net ledental een aanzienlij ke stijging onderging en dat ook de financiële tdeètand Van de afdeling gunstig kan Worden genoemd. Tot nieuwe bestuursleden werden vervol gens gekomen de heef P. van der Velf- sen te Ossenhisse eh de heer E. de Bakker te Terneuzen. De vergade ring discussieerde hierna uitvoerig over diverse aangelegenheden. Zo werd onder meer met klem aange drongen op een verbetering van de drinkwatervoorziening voor de bin nenvaart te Terneuzen en op een bé tere subsidiëring voor de schippers, die schoolgaande kinderen aan de wal hebben. De noodzakelijkheid van de invoering van de leerplicht voor de schipperskinderen (verd eveneens naar voren gebracht. Verder werd nog gesproken over diverse zaken betreffende de rijk- en binnenvaart, de verlichting Van sommige vaarwa ters enz. Na de jnarvèl-gadering volgde een gezamenlijke maaltijd voor de leden en hun dames, waarna de dag beslo ten Wefd met een gezéllig samenzijn. dende sasmeester te hebben leren kennen als een ijverig man, die rustig zijn gang ging en op wie men nim mer tevergeefs een beroep deed. Spreker vestigde er de aandacht op, dat de Van Blitterswijks reeds vele ja ren de functie van sasmeester uit oefenen, want in 1819 werd de eerste Van Blitterswijk de overgrootva der van de thans scheidende sas- en binnenhavenmeester als zodanig benoemd. Sindsdien is deze functie van va der op zoon overgedragen, doch thans wordt met deze traditie ge broken, want de huidige sasmees ter «ordt per 1 januari 1958 op gevolgd door de heer J. Dekker te Goes. Vervolgens deelde burge meester Ten Kate mede, dat de heer Van Blitterswijk bij Konink lijk Besluit begiftigd was met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, verklaarde vëel waardering te hebben voor de plichtsbetrachting en de ijver van de scheidende sasmeester. hebt steeds als een waardig vertegenwoor diger van Goes de belangen van die gemeente behartigd in 't Sas", zo zei- de hij. De heer Oranje wees ér op, dat in de jaren toen het slecht was ge steld met de haven en de sluis het de gemeente Goes ook minder goed voor de wind ging. Hij noemde het een grote verdienste van de schei dende sasmeester steeds paraat te zijn geweest in zijn „continu-functie". Namens het korps ambtenaren van gemeentewerken bood hij de heer Van Blitterswjjk de draagmedaille van diens nieuwe onderscheiding aan evenals een tweetal nuttige geschen ken. Voor mevrouw Van Blitterswgk was er een mand met fruit en een boeket bloemen. Dokter I. D. Fran sen van der Putte te 's Heer Hen drikskinderen sprak namens de zeil vereniging (,De Werf" te Goes. Hij dankte de op deze jubileumdag 65 jaar geworden heer Van Blitterswijk namens de pleziervaarders voor z(jn gulle medewerking. Als blijk van waardering werd de sasmeester be noemd tot erelid van „De Werf". De voorzitter van de afdeling Middel burg van de schippersvereniging „Schuttevaer", de heer P. de Vos, sprak eveneens waarderende woor den aan het adres van de heer Van Blitterswijk, alsmede Ir. J. Minder- houd, directeur van de maatschap ,,De Wilhelrtiinapolder". De heer M. D. Kroon, technisch hoofdambtenaar van de rijkswater staat herinnerde er aan, dat de heer Van Blitterswijk als eerste Aan alle Bevelandse snsmcesters de rijkswa terstaat attent had gemaakt op de hoge waterstand kort voordat de ramp van februari 1953 plaatsvond. Nadat wethouder J. H. Roose de scheidende sas- elf binnenhavenmees ter nog linil toegesproken, dankte de heer Van BIRlofSwijk de verschillen de sprekers voor hun waarderende Wóórden eri voor de cadeaus. voor de feestdagen Bisschopwijn (van Bordeauxwijn) Hengstenkeuringen door „Nederlands Trekpaard" In januari van het volgend jaar wor den in diverse gemeenten in Neder land weer de hengstenkeuringen (met premiekeuringén) gehouden door de koninklüke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". Ook in Zeeland worden in drie ge meenten deze keuringen gehouden, namelijk op woensdag 22 januari te Goes (om 13.00 uur), op donderdag 23 januari te Axel (om 11.00 uur) en op vrijdag 24 januari te Oostburg (om 10.00 uur). De jury bestaat uit de heren H. Boo- nen te Neer, voorzitter, D. J. den Hartog Jager te Herveld, lid. Ant. De Schutter Koenraadt te Heiningen, ar biter en L. C. G. Sala te Venray, die renarts. f Advertentie) o.V. A gebr. VANDAAG Middelburg Electro: „Daar is de dok- ter", 1 en 9.15 uur, alle leeftijden; Schouwburg: „Ik vecht voor geld", 8 uur, 14 Jaar. Vlissingen Alhambra: „Tussenspel in MUnchen", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Luxor: „Een gordel vol patronen", 7 en 9 u., 14 Jaar; Britannia: Feestavond Zee- lènd Sport, 8 uur. Goes Grand: „Tussenspel in MÜnchen", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Prins van Oranje: Vergadering Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen in Zeeland, 1 uür. MORGEN Middelburg Electro: Als zaterdag, 3,80, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Ais zater dag, 2.30, 8 uur. Vlissingen Alhambra: Als zaterdag, 3, 7 en 8 uur; Luxor: Als zaterdAg, 3, 7 en 9 uur. Goes Grand: Als zaterdag, 3, 7 en 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2