Herverkaveling Walcheren kreeg maandag officieel haar beslag ■■UI 1 'JEE Vlissingen, Souburg en Ritthem moeten samengevoegd worden Zeeuwse Almanak DOLCIN :H)lh WEG DIE KWELLENDE REUMATISCHE PIJNEN D0LCIN BUSRINGLIJN OP WALCHEREN TERUG VAN 16 OP 13 RITTEN PRINSES WILHELMINA ZOND KERSTWENS NAAR 00STBVRG _-> DAM PO GEKEEST Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 DECEMBER 1957 DRIE HANDTEKENINGEN Akte van toedeling gepasseerd EVEN VOOR ELF UUR kreeg maandagmorgen het agrarische Walche ren officieel zijn nieuwe status als modern landbouwgebied. Nadat nota ris R. Batten ten overstaan van de Herverkavelingscommissie Walcheren, waarvan de enkele nog in klederdracht gestoken leden een apart cachet aan deze bijeenkomst gaven, de laatste volzinnen van de akte in notarieel proza had voorgelezen, werden onder het gewichtige stuk drie handteke ningen geplaatst. Eerst de rechter-commissaris, mr. B. S. Sieperda en ver volgens ondertekenden de voorzitter van de Herverkavelingscommissie Walcheren, mr. A. J. van der Weel en de secretaris, Ir G. Frleling de akte waarbij de nieuwe toedeling van de rechten van eigendom en andere op de percelen gevestigde verbintenissen van de dertienduizend kavels defi nitief werden. Met deze eenvoudige handeling in hotel „De Burgh" te Mid delburg werd een machtig, spectaculair werk afgesloten, dat elf lange Ja ren en vele tientallen miljoenen guldens heeft gekost. Tegenover de pers, welke van dit historisch moment getuige was, heb ben later enkele heren, nog een en ander verteld over dit kolossale pro ject, dat hier werd uitgevoerd. Zo gaf de voorzitter, mr. Van der Weel een blik op de achtergronden van het werk, hoe de herverkave ling uit het niets een nieuwe wereld heeft geschapen. Hij gaf in het kort ook een opsomming van verschillen de verbeteringen welke tot stand kwamen. De hoop bestaat nu dat de meest afgelegen bedrijven ook nog van elektriciteit worden voorzien. Mr. Van der Weel stelde vast, dat er gelukkig is gewerkt in een geest van onderling begrip. De voorzitter herdacht ook met enkele waarderen de woorden het overleden lid van de commissie, de heer C. Zwagerman. De hoofdlandmeter van het Ka daster en Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling Middelburg, de heer G. Bierma, kon om. vertellen, dat de 31.000 percelen bij de aanneming van de Herverkavelingwet thanq zijn teruggebracht tot 13.000. Hoewel niet iedereen op het eiland geheel te vreden is, kreeg de raad van beroep slechts 220 beroepschriften te behan delen, of wel bijna 4 op een to taal van 5734 eigendommen. Ook voor deze laatste werd veelal nog een bevredigende oplossing gevon den. Het nieuwe Walcheren is nu in 200 kaarten neergelegd. Nog is het werk niet teneinde. Er is nu een be- fin gemaakt met de schatting van e verbeteringen, die door de eigena ren in de vorm van een 30-jarige an nuïteit aan de staat moeten worden betaald. Cijfi ers In de Civieltechnische sector wer den o.a. 280 km waterlopen, 372 km weg 4350 meter betonnen buisleiding onder de wegen ge legd, zo somde ir. H. Visser van de Polder Walcheren op. Voorts werden 15 duikers, 34 bruggen, 64. stuwen en 3 kleine malen ge- f Advertentie 1 bouwd en het grote gemaal „Bo- reel" werd uitgebreid, alles bij elkaar voor ongeveer f 30 mil joen. Alle landbouwwegen zijn nu verhard, alle kavels hebben een uitweg gekregen en hoewel het aantal kilometers waterloop slechts weinig vergroot is, werd het afvoerend vermogen zeker verdubbeld, zo niet verdrievou digd. Ir. G. Frieling, secretaris van de Herverkavelingscommissie en hoofd ingenieur bij de cultuurtechnische dienst' kon aan dit cijfermateriaal nog toevoegen, dat er voor het vor men van de nieuwe grote kavels 2500 km sloot moesten worden ge dempt en 1200 km nieuwe sloot ge graven. Acht en twintig miljoen draineerbuizen werden gelegd en 25 miljoen m3 grond werd verzet. Er werden 1 miljoen bomen en 2 mil joen struiken geplant en voor de drinkwatervoorziening werden 115 km waterleiding en 465 aansluitin gen aangelegd. Zeer sprekend voor het nut van de herverkaveling was zijn mededeling, dat de opervlakte weiland op Wal cheren werd teruggebracht van 7800 ha op 4600 ha., doch de melkprodk- tie bleef gelijk en de vetproduktie steeg met 15 Tenslotte heeft de directeur van de Cultuurtechnische dienst ir. S. Herweijer uiteengezet van welk een ontzaglijke betekenis de herverkave ling Walcheren voor het ruil- en her- verkavelingsbeleid op nationaal ni veau is geweest. Er is hier veel ge- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii I Sluiting kantoren ij De kantoren van de Frovin- M ciale Zeeuwse Courant en die van de firma's G. W. den Boer s m (Middelburg) en F. v. d. Velde (Vlissingen) zullen vanmiddag =e na 4 uur en voorts op 24 én -25 j§ december gesloten zijn. Teneinde de redacteuren van H de Provinciale Zeeuwse Cou- rant In de gelegenheid te stel- len het kerstfeest in hun ge- zinnen te vieren, zullen er op 25 en 26 december geen ver- p slagen worden gemaakt. De redactie is weer bezet" vanaf j= donderdagvond 20.00 uur. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllll!lllllllllllllllll!!lli VAN TOT 100 De oudste inwoner van Aarden burg, dat is de heer Andreas Rodts. Zestien januari aanstaande wordt de heer Rodts honderd en dat Is van Zwin tot Zijpe uiteraard reden tot vreugde. Wat heeft de zéér bejaarde heer allemaal verricht in zijn „honderd lentes"? Wel, destijds was hij land bouwer van zijn beroep. Vanaf zes tien maart 1888 was hij-raadslid van de toen nog bestaande gemeente Eede en bleef dat tot 1940. Van twaalf september 1898 tot 1933 was de heer Rodts in die periode wethou- OVERSTAPJE ,fle passagiers moeten straks over stappen" kwam een functionaris van de veerboot „Oosterschelde?' (Zierik- zee-Katseveervertellen, alsof we in de Amsterdamse tram zaten, ,,'t Is ■weer zo ver", verzuchtte een om vangrijke man, die het kunstje blijk baar al kende. Zijn verzuchting klonlc niet erg bemoedigend voor de genen, die dit avontuur voor het eerst gingen beleven. De „Oosterschelde" Icon tengevol ge van de lage waterstand het ha venkanaal in Zierikzee niet in. Op de „rede" bleef de veerboot daarom geduldig wachten op een kleiner bootje. „Het bootje van Berrevoets" sprak de omvangrijke man wetend, want hij kende de situatie door en door. 't Bootje van Berrevoets kwam even later inderdaad langszij, een loopplank werd uitgelegd en na de ze vreedzame entering was de emi grate weldra in volle gang. Hele motorfietsen werden behoedzaam overgeheveld, véle in leer gehulde mannen zeulden met hun bromfiet sen en tenslotte stond heel de voor raad passagiers als een kleumend groepje landverhuizers aan dek van de kleine boot. Het vaartuigje droeg z'n last dapper het havenkanaul in. Zo behoort tegenwoordig een over stapjeook op de Zeeuwse wateren tot de mogelijkheden.... der en sedert 29 november 1904 ambtenaar van de burgerlijke stand tot april 1941. Een welbesteed leven! En een ge zond leven, want sedert nog slechts enige dagen Is de heer Rodts bed legerig, maar daarvoor was hij altijd kerngezond en enige jaren geleden fietste hij nog regelmatig naar de Aardenburgse secretarie om er zelf zijn zaken te regelen. 1051,52 1051,52, Dat bedrag was de vrucht ener in Hulst gehouden col lecte voor de missie voor de Hulste naar, pater P. Geerts s.m. Dezer da gen zal deze missionaris wederom UIT Hulst NAAR ziln missiegebied op de Salomonseilanden vertrokken. 855 1500. De leider van de kapelwagen van de actie „Oostpriesterhulp" in Hulst deelde mede, dat de ten bate van de hulp deze week in de Rey- naerdtstad gehouden collecte 855 gulden heeft opgebracht, plus plus minus 1500 kilogram aan kleding, schoeisel, levensmiddelen en baby voeding. DE BRU 30. De Bru 30 van schipper J. Jumelet kwam zinkende binnen In de vlucht- haven van Bruinisse. In de nacht had het met mosselen beladen schip heel wat water gemaakt. Verschil lende vissersschepen spoedden zich te hulp, o.m. de Bru's oü, 68 en 90. Men slaagde er niet alleen in het schip drijvende te houden, maar ook het leeg te pompen, zodat ook repa ratie mogelijk was. leerd. Op Walcheren werd de grond slag gelegd voor de bedrijfsvergro- ting in het kader van ruil- en her verkaveling. Het was een unieke proef, die nog nergens in de wereld op zo'n schaal werd genomen. Ook met de totale aanpak van de streek, niet alleen technisch maar tevens planologisch en mentaal, is Walcheren de voor trekker geweest. Het toegespitst on derzoek, is na Walcheren overal het fundament voor uitvoering gewor den. Ook heeft de herverkaveling hier in de jaren 1949-1953 bewezen, dat door een verantwoorde démecha- nisatie duizenden werklozen uit de Hollanden werden hier ingescha keld de arbeider constructief werk geboden kan worden. De 190.000 ha ruil- en herverkaveling, die thans aan de gang is, zal voorzover dit nodig is een welkome mogelijk heid zijn om werklozen op te van gen. aldus ir. Herweijer. Lustrum reünie 1957 Vlissingse H.T.S. In een in de kerstfeer gehuld „Bri tannia" te Vlissingen hebben vele oud-leerlingen van de Vlissingse ho gere technische school maandagmid dag en -avond hun lustrum-reünie 1957 gevierd met een uitgebreid en aantrekkelijk programma, dat 's mid dags omstreeks één uur begon met een ontvangst in „Britannia". Om twee uur gingen de heren uit het ge zelschap naar „De Schelde" voor een excursie, terwijl de dames een le- zing-met-demonstratle over „Likeu ren en Cocktails" voorgeschoteld kregen. Hierna volgde een borreluurtje. Tijdens dit samenzijn voegden zich o.a. burgemeester mr. B. Kolff en echtgenote en wethouder W. Poppe en echtgenote namens het gemeente bestuur, ir. C. Kapsenberg en ir. C. J. A. Bax namens de H.T.S. en de heer G. N. van Ginkcl namens de di rectie van „De Schelde" bij het ge zelschap. Vervolgens gebruikten al de reünisten en genodigden de maal tijd, waarna om negen uur een be gin werd gemaakt met het avond programma. „Studio", uit Amster dam, bracht het blijspel „Slag om Diana" van Terence Rattigan over het voetlicht. Dit vrolijke verhaal werd met de nodige vaart en verve gespeeld. Tot slot van de plezierige reünie van oud H.T.S.-ers werd er tot drie uur gedanst op muziek van de Ba bytonband o.l.v. Baby den Toonder. Militair uit Hontenisse werd vrijgesproken De militair T. uit Hontenisse die destijds betrokken was bij de relletjes na afloop van de voetbalwedstrijd AxelHontenisse, verscheen dezer dagen voor de krijgsraad te 's-Graven- hage. T. werd vrijgesproken van het hem tenlastegelegde. Vermiste mosselvaarder nog niet gevonden In de P.Z.C. van gisteren werd ge meld, dat in Hoedekenskerke het stoffelijk overschot werd aangetrof fen van de mosselvaarder P. K. uit Vlake, (Kruinlngen). Dit bericht z.o bleek later ls onjuist. Wij be treuren dat deze onjuiste gegevens zijn gepubliceerd. Terstond verlichting door fe- Ontelbare mannen en vrou- Y* wen> jarenlang dooi de reu- matiek ondraaglijk gekweld, hebben hun pijnen blijvend verbannen en hun oude activiteit weer herwonnen dank zï) de DOLCIN tabletten I Lijdt U aan j'icht, ischias, reumatiek, spit en zenuwaandoeningen grijp dan in! Begin nog vandaag met DOLCIN, het nieuwe uit Amerika komende prepa raat, dat terstond en beslist verlichting geeft bij' pijnen van reumatische aard. Zonder voorschrift bij Uw apotheker of drogist verkrijgbaar. Flacons van 100 tablettén f 4.15 kuur- flacons van 500 'tabletten 1qy 16.-. MET INGANG VAN 1 JANUARI A.S. Rit Middelburg - Goes v.v. weer mogelijk Met Ingang van 1 januari a.s. zul len enkele lijnen van de N.V. Stoom tram Walcheren een wijziging on dergaan. De belangrijkste wijziging ondergaat de ringlijn op Walcheren. Daar het ongewijzigd handhaven van deze uurdienstlijn de Stoomtram Walcheren uiteindelijk op verlies zou komen te staan, heeft de directie besloten om het aantal bussen op de ze lijn te verminderen en het aantal ritten terug te brengen van 16 op 18. Vanaf 1 januari van het volgend jaar zal deze ringlijn worden uitge voerd met twee nieuwe Scania-bus- sen, terwijl groepsvervoersbussen die dus 's morgens en avonds het groepsvervoer voor verschillende bedrijven verzorgen op deze ring lijn zullen worden ingelast ter com pletering van het aantal ritten. De huidige uurdienstregeling is op veelvuldig verzoek van de Walcher- se reizigers gestart in oktober 1955. Zij werd gehandhaafd tot mei 1956, terwijl de bussen ook gedurende de zomerdienst van 1957 een uurdienst tussen de Walcherse plaatsen onder hielden. Gedurende de winter van 1956 werd een gebroken regeling on derhouden, omdat de uurdienst toch niet helemaal voldeed. Een vergelij- I- - ■-•*- ËmFr^k^i - |-- -*'A - ■y/V N't a m v m Jm l ■- f i -- Voor docenten en leerlingen Koningin Wilhelmina Lyceum SEDERT het Koningin Wllhelmina- na Lyceum te Oostburg deze naam draagt 1949 zenden de docen ten en leerlingen van dit lyceum H. K.H. Prinses Wilhelmina ieder jaar een kerstgroet. Ieder jaar beant woordde de secretaresse van onze voormalige koningin deze kerstgroet en eenmaal werden docenten en leer lingen blij verrast, toen prinses Wil helmina hierbij een foto had ingeslo ten. Dit jaar heeft de prinses echter gereageerd door het zenden van een eigenhandig geschreven i kerst- en nieuwjaarsgroet op de i omslag van een reproduktie van i een door haar in 1952 vervaar digd schilderij. Gistermiddag waren nog maar en kele leerlingen van de ontvangst van deze bijzondere kerstgroet op dt hoogte; reproduktie en heilswens be reikten het lyceum, toen de vakan tie juist was begonnen. De kerst groet luidt; „U allen een gelukkig kerstfeest en voorspoedig nieuwjaar, prinses Wilhelmina". Het Koningin Wilhelmina Lyceum zond een kerst groet op een folio oud-hollands pa pier. Deije werd voor het docenten korps ondertekend door de rectoi-, de heer A. Hoolhorst en namens de leerlingen door de voorzitter van de lyceumvereniging, de gymnasiast Nico de Roo. Universitaire examens Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde mej. J. W. Brevet te Middel- I burg voor het apothekersexamen. PLAN VAN MINISTER STRUYCKEN Nieuw voorstel tot wijziging van gemeentegrenzen op Walcheren Minister Struycken wil Vlissingen, Oost- en West-Souburg en Ritthem samenvoegen tot één gemeente, waarbij dan ook nog zou komen een be perkt gebied van Koudekerke (richting Lammerenburg, Paauwenburg, Zwanenburg, alsmede Der Boede met directe omgeving). Voorts wil de minister Koudekerke, Zoutelande en Biggekerke tot één gemeente combine ren, met toevoeging van de zuidelijke uitloper van het huidige gebied der gemeente Westkapclle ten zuiden van Boudewijnrtterke. Dit is bekend ge worden uit de nieuwste plannen tot herindeling van de gemeenten op Walcheren. Gedeputeerden hebben namelijk maandag aan alle Walcherse colleges van B. en W. de voorstellen van de minister toegezonden met het verzoek om het oordeel van de gemeenteraden te vragen. Deze moeten hun standpunt vóór half januari bepaald hebben, omdat de minister daarna zelf met de raden komt praten, zoals hij eind augustus ook op Schouwen- Duiveland heeft gedaan. lijkheid van samenvoeging van Domburg, Oostkapelle en Vrou wenpolder (zonder Gapinge), waarbij dan St. Jan ten Hccrc e.o. bij Aagtekerkc c.a. zal wor den gevoegd. Als tweede oplos sing stelt de minister voor, de combinatie van Domburg en Oost kapelle, in welk geval Vrouwen polder met Serooskerke en St. Laurens (dorp) zou worden sa mengevoegd. Een gelijke alternatieve oplos sing doet de minister ook aan de hand ten aanzien van de midden gemeenten. Hij wil de mogelijk heid van samenvoeging van Se rooskerke, St. Laurens (dorp), Grijpskerke, Aagtekerke en Me- liskerke plus Gapinge, of combi natie van Grijpskerke, Aagteker- Slechts 9 of 10 gemeenten van de 19 blijven over De minister wil dus Vlissingen, Souburg en Ritthem samenvoegen tot een gemeente van om en bij 36- 37.000 inwoners. Zonder twijfel zul len de plannen rond het Zuid-SIoe bij het maken van dit nieuwe voorstel de belangrijkste overwegingen heb ben behoord. En ten aanzien van de samenvoeging Koud'ekerke-Zoute- lande-Biggekerke heeft klaarblijke lijk de gemeenschappelijke „bad plaatsfunctie" een rol gespeeld. Ten aanzien van diverse andere Walcherse gemeenten stelt de minis ter combinatie-mogelijkheden voor. Zo noemt de minister de moge- ke en Meliskerke alleen, in welk geval Serooskerke en St. Lau rens (dorp) met Vrouwenpolder (Gapinge inbegrepen) zouden kunnen samengaan. Westkapelle en Veere zijn de eni ge gemeenten op Walcheren, welke bij dit plan zelfstandig blijven. Voor gesteld wordt slechts de thans tot Zoutelande behorende buurtschap Boudewijnskerke aan Westkapelle toe te voegen en Veere wat uitbrei ding te geven in westelijke richting. Middelburg zal volgens het voor stel worden uitgebreid met een ge deelte van St. Laurens en met een beperkt gebied van Koudekerke t.w. „Ter Hooge" met omgevirtg. Ook samenvoeging van Arnemuitjen en Nieuw- en St. Joosland noemt de minister onder de mogelijkheden. Walcheren telt thans 19 gemeen ten. Het is thans nog niet te zeggen hoeveel gemeenten er uiteindelijk zullen overblijven. Zouden bovenbe doelde plannen het Staatsblad berei ken dan zou dit aantal tot 9 h 10 gemeenten worden teruggebracht. I)at is dus minder ingrijpend dan op Schouwen waar Ged. Staten zoals bekend Is, voorstelden het aantal gemeenten van 18 tot 6 terug te brengen. Overigens lijkt het ons hier niet alleen om gemeenten op Walcheren te gaan: indien bijvoorbeeld moet worden vastgesteld onder welke ge meenten het zuid-Sloe moet vallen, dan is hiermee ook het belang van het Bevelandse 's Heer Arendskerke gemoeid. Het woord is thans allereerst nan de gemeenteraden en daarna, half januari' 1958aan de minister. king van het dienstjaar oktober 1954 september 1955 en oktober 1956 september 1957 toont aan, dat de op brengsten stegen met 25 procent (waarbij met een tariefsverhoging vanaf februari 1957 rekening moet worden gehouden). De kosten stegen in die periode met 50 procent, het aantal kilometers met 29 en het aan tal vervoerde reizigers met 22 pro cent. De bussen, die thans de ringlijn onderhouden, worden uit de roulatie genomen en vervangen door de twee nieuwe bussen. Want ondanks de in krimping van het wagenpark moet de vernieuwing toch normaal door gang vinden. Het vertrek van de eerste bus uit Domburg wordt een kwartier ver vroegd en gebracht op 5.45 uur (richting Aagtekerke) en 6.05 (rich ting Oostkapelle). De dienst van 7.15 uur uit Middelèurg vervalt en be gint thans op het normale tijdstip van Westkapelle (8.10) en Domburg (8.20). De diensten van 11.82 en 15.15 uit Middelburg vervallen, ter wijl de ritten van 16.15 verschoven worden tot 16.20 en tot Aagtekerke en Westkapelle rijden. Verder onder gaan de vertrekuren enkele wijzigin gen: uit Middelburg vanaf 18.15, 14.07, 15.50, 16.20, 17.30 en verder normaal, Voorts is het aantal ritten voor de lijn KoudekerkeVlissingen het zelfde gebleven: alleen zijn de ver trektijden enigszins veranderd in verband met de gewijzigde Walcher se ringlijn. Op de zondagen blijven de diensten op beide lijnen ongewij zigd. De laatste wijziging betreft de stads dienst Vlissingen, waar alleen in de dienst op zaterdag een wijziging komt en wel in die vorm dat de bus sen thans aansluiten op de stoptrei nen, daar dus de sneltreinen niet rijden. Voorts deelde de directeur van de Stoomtram Walcheren, de heer J. P. L. van Manen. mee. dat de vergunning voor alle lijndiensten 1 januari a.s. weer voor tien jaar verlengd wordt. Ook is weer ver gunning verleend voor de dienst MiddelburgGoes met beide ge meenten als eindplaats. Voorts zullen volgend jaar alle bussen uitgerust worden met het plaats- kaartenapparaat, dat thans reeds gebruikt wordt op Middelburg Vlissingen en de ringlijn. De beide nieuwe bussen van deze lijn (alsmede nog twee nieuwe wa gens) zijn uitgerust met t.l.-verlich- ting, een gebogen voorruit, een mi- crofooninslallalie (vooral van nut gedurende, .het toorietenseizoen) en speciale veiligheidsdeuren. Secretaris te Graauw voor officier van justitie geleid De gemeente-secretaris van Graauw en Langendam, de heer A. Th. H. D., die zoals bekend zich in de af gelopen weck bij de politie te Mid delburg meldde en daar bekende gelden uit de gemeentelijke middelen van Graauw en Langendam te heb ben verduisterd, is maandag voor de officier van justitie te Middelburg geleid. Ook tegenover de officier be kende de secretaris de gelden te heb ben verduisterd. Daar het onderzoek nog in het be ginstadium verkeert, is nog niet met zekerheid te zeggen hoeveel gelden de heer D. verduisterd heeft. Voor zover uit het onderzoek is komen vast te staan, betreft het hier een bedrag van ongeveer f 10.000. Naar de rijkspolitie veronderstelt, zal het verduisterde bedrag vermoedelijk niet meer te achterhalen zijn. D. bevindt zich nog steeds in voorar rest. verkoudheden bij Vader, Moeder en Kmcj VANDAAG. Middelburg Electro: „Nina", 8 uur, 14 3.; Schouwburg: „Koning voetbal", 8 uur, al.; Vleeshal van het stadhuis: ^Tentoonstelling van pluimvee, duiven en konijnen, 20—22 uur. Vlissingen Alhambra: „Vier mannen der duisternis", 7 en 9 uur, 14 j.; Luxor: „De slag, om het vrouwenfort", 8 uur, 14 j. MORGEN, EERSTE KERSTDAG. Middelburg Electro: als dinsdag, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als dins dag, 2.30 en 8 uur. Vlissingen Alhambra: als dinsdag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: als'dinsdag, 3, 7 en 8 uur. TWEEDE KERSTDAG. Middelburg Electro: als dinsdag, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als dins dag, 2.30 en 8 uur. Vlissingen Alhambra: „De twaalf ge zworenen", 3, 7 en 9 uur, 14 J.; Luxor: „Banana Bont Song", 3, 7 en 9 uur, 14 j. Goes Grand: „Vier mannen der duis ternis", 2, 4, 7 en 9 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2